Stichting De Klup viert twintigjarig jubileum mUntii Peuterjuf Marleen bloemrijk ontvangen Grootste Occasionshow van Voorne-Putten bij P. Troost PCOB roept partijen op om hun taak waar te maken i i Oud papier Ons Koor Opening expositiewand EK- versieringen en brand veiligheid Ophalen oud papier Melissant 30e Havenhoofdse wandeltocht Handwerk- verkoping in De Goede Ree Oprichting kerkkoor Rehobóthkerk Knutselen voor Vaderdag Inloopavond De Gornet en De Krukel Zwemmend helpen Wandel excursie naar de Westduinen Gratis muziekles EIIAt1DEt1-niEUW5 Sponsors Pülenkwestie: De PCOB, de belan genbehartiger voor 50- plussers, roept apothe kers en verzekeraars, maar ook de (huis)art- sen op hun taken waar te maken in de 'pülen kwestie', waarbij enkele grote verzekeraars per I juli alleen nog de goed koopste versie van veel generieke geneesmid delen vergoeden. De brandweer in Rot terdam-Rijnmond roept horecaondernemers op bij het aanbrengen van EK-versieringen de brandveiligheid niet uit het oog te verliezen. j Oude bekende Onder één dak Openingstijden PAGINA 8 DINSDAG 3 JUNI 2008 De leden en vrijwilligers nart Stichting 'De Klup'poseren voor de bus tijdens het uitstapje. MIDDELHARNIS Onlangs vierde Stichting De Klup haar twintigja rig jubileum. Met Taxi de Vlieger werd met 60 leden en 30 vrijwilligers richting Den Haag gereden, rich ting pretpark Drievliet. Het reisdoel was voor de deel nemers nog een verrassing, want de organisatie had de bestemming tot op de laat ste dag geheim gehouden en pas in de bus werd er gezegd waar men naar toe ging- Het werd een stralende, zon overgoten en onvergetelijke dag. Voor zover de deelne mers daar toe in staat waren, zijn ze bijna overal in geweest en ze zaten zichtbaar te genie ten van een komisch optre den van de clowns Frank en Co. De jubileumcommis sie had overal aan gedacht, want tussen de middag met de picknick waren er zakken met heerlijke broodjes, limo nade, fruit en voor iedereen een zak met snoep. Toen men om vier uur 's middags weer in de bus stapte, was het nog niet over met de verrassingen, want men werd zelfs uitgelei de gedaan tot aan de bussen door de clowns Frank en Co, die ook nog even poseerden voor de groepsfoto. Daarna ging men richting Hoek van Holland, om daar in een groot restaurant aan de Nieu- ,we Waterweg, kijkend naar de schepen, van een heerlijk driegangen diner te genieten. In het restaurant kreeg iedere vrijwilliger nog een prachtige; rode roos als blijk van waar dering voor de begeleiding op deze feestelijke dag. De stem ming zat er op de terugreis naar Goeree-Overflakkee nog goed in, alhoewel de slaap bij sommigen de overhand kreeg., Rond half tien 's avonds werd iedereen moe maar voldaan weer thuisgebracht. Stichting 'De Klup', is een onafhankelijke eilandelijke organisatie, gerund door vrij willigers, en die tot doel heeft om vrijetijdsbesteding te orga niseren voor mensen met een verstandelijke beperking. Men is geheel afhankelijk van gif ten, sponsors en contributies. Ondanks dat Stichting 'De Klup' door haar financieel beleid zelfde broek kan ophou den, wordt er incidenteel een beroep op sponsors gedaan. Dat was ook bij deze lustrum- viering het geval. Er werd een beroep gedaan op de eilande lijke middenstanders, die over het algemeen zeer welwillend reageerden. Het bestuur van stichting 'De Klup' is de spon sors van dit jubileumfeest dan ook zeer dankbaar voor alle respons, zowel geldelijk als materieel. 'Stichting 'De Klup' heeft een bowlingklup, wandelklup, kookklup, soosklup en een kompjoeterklup, en kan altijd nog vrijwilligers gebruiken. Ook giften zijn hartelijk wel-' kom. Meer informatie kunt u- krijgen bij de secretaris, Cor Zuidwijk, tel. 486766, e-mail' c.zuidwijk(a)chello.nl. Gif ten kunnen worden overge- I maakt op rekeningnumrner 341600083 t.n.v. Stichting 'De; Klup' Middelharnis. GerrieAbrahamse, beleidsme dewerker zorg bij de PCOB, roept allereerst de verzeke raars op hun zorgplicht seri eus te nemen en te zorgen dat mensen medicijnen vergoed krijgen. Daarnaast moet de keuzevrijheid van verzeker den gewaarborgd blijven en moet mensen de tijd gegund worden te wennen aan nieu we medicijnen en nieuwe regelgeving. Richting apothekers zegt Abrahamse: "Zorg ervoor dat mensen gewoon die medicij nen krijgen waarvoor ze een recept hebben gekregen van de voorschrijvend arts." Ook voor de huisartsen heeft Abrahamse een boodschap: 'Laat u niet ringeloren door de strijd tussen verzekeraars, apothekers en fabrikanten van medicijnen. Blijf vooral die medicijnen voorschrijven die in het belang zijn van de zorg vragen' Ten slotte maakt Abrahamse zich zorgen over de positie van juist de oudere verzeker den. "Het is nog maar zeer de vraag of de verzekeraars ook inderdaad hun voordelen doorberekenen aan de verze kerden. Daarom zeg ik tegen de oudere verzekerden: Laat u niet gebruiken in deze strijd en kies vooral partij voor uzelf Dat betekent goedkope medi cijnen waar dat kan en dure waar dat moet en vraag om een onafhankelijk advies!" SOMMELSDIJK - Zaterdag 7 juni 2008 (Havendag) is het de eerste zaterdag van de nieuwe maand, dus trekken de man nen van Mannenkoor 'Ons Koor' er die dag op uit om het oud papier in Sommelsdijk op te halen m.u.v. de Westplaat). Ze beginnen om 9.00 uur en zijn naar verwachting rond de klok van twaalf klaar. Papier en karton s.v.p. goed verpakt op een goed zichtbare plaats aan de weg zetten, ontdaan van plastic en piepschuim en zo nodig met een stukje plakband of touw vastgemaakt om ver waaien te voorkomen. Zie voor meer informatie website www. mannenkoorons-koor.nl MIDDELHARNIS - Op zater dag 7 juni wordt om 13.00 uur de expositie 'Hoe ziet Middel harnis er in 2020 uit?' officieel geopend door wethouder Van den Berg. De expositie is uit geschreven door de gemeente Middelharnis, het Diekhuus en de ondernemersvereniging Middelharnis. Scholieren en jongeren is gevraagd om samen met een groepje medeleerlingen of vrienden een beeld - hun beeld - van de gemeente Mid delharnis in 2020 te schet sen. Van alle binnengekomen schetsen zijn er inmiddels 18 geselecteerd. De schetsen wor den op de scholen aangebracht op platen, die aangebracht worden op de schuttingen op D'n Diek, tegenover de Hema. Naast de schilderijen met een afbeelding van de toekomst van Middelharnis worden ook nog eens 7 schilderijen met een nostalgische afbeelding op de schutting aangebracht. De schutting wordt als muse- umwand ingericht waarop grote en kleine schilderijen worden bevestigd. De expo sitie wordt mogelijk gemaakt door Aannemingsbedrijf J. Kroon Zn. B.V, de Culturele Kralenketting van de Stichting Podium, de gemeente Middel harnis en de Ondernemersver eniging Middelharnis. In de horeca is de aandacht voor brandveiligheid rond de kerst al aardig ingeburgerd. Voldoende en bereikbare vluchtwegen, gekeurde en gebruiksklare blusmiddelen, goedwerkende noodverlich ting, niet teveel bezoekers binnen en natuurlijk brand- veihge versiering. Belangrijk is te weten dat de regels die met kerst gelden, het gehele jaar van toepassing zijn. Horeca-ondernemers zijn zelf in de eerste plaats ver antwoordelijk voor de vei ligheid van hun gasten. Veel (plastic) versieringen kunnen licht ontvlambaar zijn en dus brandgevaarlijk. Daarom is dit soort versiering in (hore- ca-)bedrijven niet toegestaan. Evenals de rest van het jaar zal de brandweer vooraf gaand, maar ook tijdens het EK, controles uitvoeren in horeca-instellingen. Daarbij wordt toegezien op het nale ven van de voorschriften. Bij overtreding van de regels zal de brandweer handhavend optreden. Een ander punt van aan dacht is de bereikbaarheid van brandweervoertuigen tijdens de EK-festiviteiten. Voor een vrije doorgang van een brandweervoertuig is het van belang dat er geen versieringen over de rijbaan aangebracht worden die lager hangen dan 4.20 meter. Ook dienen er geen auto's buiten de parkeervakken geplaatst worden. Voor aanvullende informatie over brandpreventie kunnen bedrijven contact opnemen met Veiligheidsregio Rotter dam-Rijnmond, district Goe ree-Overflakkee, bereikbaar onder telefoonnummer 0187- 488168 of 488172. In Melissant wordt morgen, woensdag 4 juni, het oud papier weer opgehaald voor de Hersteld Hervormde gemeente aldaar Het ophalen begint om 18.00 uur Wilt u het papier tij dig en goed gebundeld aan de kant van de weg zetten? Op woensdag 11 juni a.s hoopt de Eben-Haëzerschool te Goe- dereede-Havenhoofd weer de jaarlijkse wandeltocht te orga niseren. Er zijn 2 verschillende routes, van ongeveer 5 km en 10 km. Inschrijven kan vanaf 18.00 uur, de start is om 18.30 uur De kinderen mogen ver kleed komen en na inlevering van de stempelkaart krijgt iedereen een verrassing. Na afloop kan men een kopje kof fie of een glas limonade drin ken. Voor de kinderen is er ook een grabbelton. Inschrij ven kost voor de kinderen tot 12 jaar 1,50 en voor volwas sen 2,50. De opbrengst komt ten goede aan de school. SOMMELSDIJK - Op woens dag 11 juni a.s. wordt in ver zorgingshuis De Goede Ree weer een handwerkverkoping gehouden. Te koop worden o.a. aangeboden: geborduurde boekenleggers, theedoeken, tafellakens, schorten, porselei nen poppen met verschillende kleding aan, zoals een aan tal bruidjes en boerinnetjes. Bewoners en vrijwilligers staan voor u klaar achter de kraam in de hal om u te helpen. De verkoping duurt van 10.00 tot 15.30 uur.- SOMMELSDIJK - Medio sep tember zal vanuit de Rehobó thkerk te Sommelsdijk een nieuw gemengd kerkkoor wor den opgericht. Het koor zal na de zomervakantie van start gaan in één van de zalen van de Rehobóthkerk. De repetitie avond is vastgesteld op woens dagavond van 19.45-21.30 uur Als toekomstig dirigent is Ab Vroegindeweij bereid gevon den de leiding van het koor op zich te nemen. Vroegin deweij studeerde koordirectie aan het Hilversums Conserva torium bij Peter den Ouden. Tevens behaalde hij zijn eind diploma's voor de hoofdvak ken orgel en schoolmuziek. Hij is als muziekdocent werk zaam aan het Wartburg Col lege te Rotterdam, is organist van de Rehobóthkerk te Som melsdijk en dirigent van het Chr Ouddorps Mannenkoor Gemeenteleden vanaf 18 jaar kunnen zich al aanmelden als lid van het koor Tijdens de oprichtingsavond zal aandacht geschonken worden aan het vormen van een'bestuur en het bedenken van een naam voor het nieuwe koon Het reper toire zal bestaan uit psalmen, geestelijke liederen en bewer kingen hiervan in voorname lijk de Nederlandse taal. Hoe wel het koor opgericht wordt vanuit de Hersteld Hervormde Gemeente zijn ook belangstel lenden uit andere gemeenten hartelijk welkom. U kunt zich opgeven bij Elza Nelis, tel. 0187 486674, e-mail e.nelis2(a) kpnplanet.nl. OUDDORP - Woensdag 11 juni wordt in de bibliotheek van Ouddorp een knutselmiddag voor kinderen georganiseerd. Kinderen vanaf 6 jaar zijn wel kom in de biep voor het maken van een prachtig Vaderdagka- do. De middag begint om 13.30 uur, de toegangsprijs bedraagt 3,50. Opgeven kan via tele foonnummer 0187-667744 of via website www.bibliotheek- 7uidhollandsedelta.nl. GOEDEREEDE - Dinsdag 17 juni houdt Stichting Peuter speelzaal 'Goeree' een inloop avond in het gebouw van p.s.z. De Gornet, Dorpstienden 5 te Ouddorp en in het gebouw van p.s.z. De Krukel, Jong- koenstraat 1 te Goedereede. Belangstellenden zijn harte lijk welkom om een kijkje bij te nemen. In het bijzonder ook de ouders van kinderen in de leeftijd vanaf 1,5 jaar, de leeftijd waarop u uw kind kunt aanmelden; plaatsing geschiedt vanaf 2,5 jaan Tij dens de inloopavond geeft een van de leidsters een rondlei ding. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen aan leidsters en/of bestuursleden. Met het organiseren van een inloopavond hoopt het bestuur de ouders een goed beeld te geven over hoe men te werk gaat. De koffie staat klaar van 19.00 tot 20.30 uun Ben jij die sportieve helper die wekelijks op woensdagmor gen een lesuur wil assisteren bij het reactiveringszwem- men in zwembad De Goaye te Dirksland? De begeleiding van dit zwemmen is een acti viteitenonderdeel van de Unie Van Vrijwilfigers (U.V.V.). Het biedt een helpende hand bij diverse oefeningen in (ondiep) verwarmd water onder leiding van een ervaren instructeur Zwemmend helpen staat voor: leuke contacten, gezelligheid, tegemoetkoming in de kosten bij aanschaf van badkleding, reiskostenvergoeding. Voor verdere informatie kun je con tact opnemen met projectlei der mevr I. Kranse, tel. 0187- 612456, e-mail itekranse44(a) hotmail.com. OUDDORP - Het IVN afde ling Goeree-Overflakkee, VVV Ouddorp en de Stich ting Het Zuid-Hollands Land schap organiseren op zaterdag 7 juni van 14.00 tot 16.00 uur een wandelexcursie door de Westduinen, een uitgestrekt natuurgebied ten westen van Ouddorp. Een natuurgids laat u de mooiste plekjes zien en wijst u op de vele bijzondere plantensoorten in het gebied. Het vertrek is vanaf de werk- schuur aan Westduinweg 37 te Ouddorp. Deelname is gratis. Vooraf aanmelden is verplicht. Dit kan via de natuuragenda op website www.zuidhoUands- landschap.nl of telefonisch via nummer 010 2722222 op werkdagen tussen 09.30 en 12.00 uun De Westduinen is normaal gesproken niet vrij toegankelijk. HELLEVOETSLUIS - De Grootste Occasionshow van Voome-Putten vindt a.s. donderdag 5 tot en met zaterdag juni aanstaande plaats bij Autohuis P. Troost en Zonen. Maar liefst 350 occasions staan blinkend voor u klaar. En natuurlijk draait het tijdens de voor deel show om voordeel én gezelligheid. Alleen tijdens de Grootste Occasionshow gelden er spe ciale kortingen, tot wel 1500 euro extra inruil. De 350 occa sions van Autohuis P. Troost en Zonen zijn gebruikte auto's van alle merken in dito prijsklassen vanaf 1.950 euro. Wat kunt u nog meer verwach ten op de Autostad-Voordeel- show? Heel veel voordeel! Op elk type ontvangt u een spec taculaire aanbieding. Kijk in de advertentie voor een greep uit de aanbiedingen. Bij aanschaf van een nieuwe Daihatsu of Subaru kunt u zoveel accessoires uitkiezen als u maar wilt met 50 pro cent korting! Vindt u uw auto compleet genoeg, dan kunt u kiezen voor gratis metallic lak en gratis rijklaar maken op heel veel modellen. Kortom u krijgt altijd veel meer voor minder geld! Over geld gesproken: alle financierings- vormen kunnen ter plekke worden geregeld door een van de deskundige adviseurs van Automobielbedrijf R Troost. De gastheren van P. Troost uit zowel Spijkenisse als Hellevoet- sluis staan voor u klaar. Automobielbedrijf P. Troost is al zo'n 25 jaar de Daihatsudea- ler voor de regio en later uitge breid met het merk: Subaru. Persoonlijk, vriendelijk en betrouwbaar zijn steekwoor den die bij het autobedrijf horen. Kwaliteit, kwantiteit en alles-in-één eveneens. Naast het autobedrijf aan de Christi- aan Huygensweg is vorig jaar Autohuis P. Troost en Zonen geopend. Het autobedrijf biedt plaats aan werkelijk al het nieuws van Daihatsu en Sub aru. Terwijl in het Autohuis zo'n twee- tot driehonderd occasions worden gepresen teerd. Gebruikte auto's in alle merken en prijzen, waardoor het bijna ondenkbaar is dat u niet slaagt in het vinden van een passende occasion. Behalve die gemoedelijke sfeer is nog een reden voor het suc ces van Troost. Alles op het gebied van mobiliteit onder één dak. Troost is het adres voor de aanschaf van een nieu we of gebruikte auto, inruil, onderhoud, reparatie, keurin gen, schadeherstel, financie ringen, verzekeringen én lea sing. U kunt zelfs eigenhandig op de computer bekijken welke financieringsmogelijkheden er voor u zijn. Succesfactor is ook het gege ven dat Autobedrijf Troost twee succesvolle merken in huis heeft. De combi: Daihatsu en Subaru betekent een uiterst breed modellengamma. Dai hatsu is gespecialiseerd in com pacte modellen. Subaru sluit hier naadloos op aan met een royale modellenlijn waaronder ook grotere auto's. Subaru is ook het merk dat elk jaar weer als beste caravantrekker uit de bus komt door de all wheel drive op alle modellen. Ook voor onderhoud, repara tie en keuringen kan men met alle merken terecht. Een des kundig werkplaatsteam staat voor u klaan P. Troost biedt een totaalpakket van diensten met allerlei vormen van autover zekeringen, financieringen en verhuurmogelijkheden. Op de grootste Occasionshow van Voorne-Putten vindt u veel voordeel. De grootste show is ook de gezelligste vol voordeel, muziek en hapjes en drankjes en is te bezoeken op donder dag 5 juni van 9.00 tot 21.00 uur, vrijdag 6 juni van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag 7 juni van 10.00 tot 18.00 uun Autohuis Troost heet u van harte welkom! Automobielbedrijf E Troost en Autohuis P. Troost en Zonen vindt u aan de Christiaan Huy gensweg 28-30 in Hellevoet- sluis. MIDDELHARNIS - Evenals voorgaande jaren organiseert de Koninklijke Muziekver eniging 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis in samen werking met de Muziekschool Goeree-Overflakkee weer een aantal introductielessen op instrumenten die in een fanfa reorkest bespeeld worden. Er wordt les gegeven op bugel, trompet, saxofoon en slag werk. Deze lessen zijn gratis en uw zoon of dochter krijgt zelfs drie weken lang gratis een instrument ter beschikking, zodat er ook thuis geoefend kan worden. De lessen voor de koperinstrumenten staan gepland op dinsdag 10, 17 en 24 juni van 18.30 tot 19.15 uur in het Diekhuus. Voor de saxo foon- en slagwerklessen wordt apart een afspraak gemaakt. U kunt inschrijven aan de balie, of telefonisch (482400) bij het Diekhuus, allebei 's morgens). De inschrijving sluit op vrijdag 6 juni. Voor meer informatie kunt u bellen naar Jacqueline Lokker, tel. 487887. STELLENDAM - Doorgaans zijn het juffen of meesters van de basisscholen die op hun huwelijksdag gezamenlijk met hun leerlingen op de foto gaan. Deze keer echter een juf van een peuterspeelzaal. Don derdag gaf juf Marleen van de Bovenkamp haar jawoord aan Danny Driesprong. Na hun huwelijkssluiting trok het bruidspaar richting peu terspeelzaal 'Klein Duumpie' in Stellendam, waar de bruid werkzaam is. Met een bloem in de hand wachtten de peuters hun juf op. Na aankomst kon juf Marleen met de bloemen van de peuters een prachtig boeket samenstellen en kon den de peuters het bruidspaar bewonderen en feliciteren. Tekst en foto: Adri van der Laan

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8