Jubilarissen vrouwenvereniging 'Tabitha' Buitenhavendijk Middelharnis versterken door verplaatsing Wethouder Kleingeld opent Dagactiviteitencentrum Pameijer Stroomstoring hindert schoolexamens Prinses Margriet brengt El Domingo binnen Dagtocht naai* Brabant Ophalen oud papier Oude-Tonge Twee turnsters Sparta/Olympia turnden NK Rommelmarkt Diekhuus ElUVtlDEn-tllEUWS GROEI BLOEI Versterkingsplan ter inzage Meer informatie Dijkversterkings programma Reisgegevens: Klant centraal Verwijzing Activiteiten PAGINA 7 VRIJDAG 30 MEI 2008 MKl.ISSANl - (Ie vcreni- ginf>;s;iv()iKl van <lc Hcrslckl Hervoriiifk- V'ioiiïveincrciii- giiig 'Tabillia' ic- Mclissam, clinstlag fi mei jl., werden vier jnbilaiissen in liel zonnelje ge/el: oiid-presidenle mevr. De Vogel (tweede van links) is al 50 jaar lid van de vereniging, mevr. Overweel (rechts) en mevr. Non (tweede van rechts) '15 jaar en mevr. Krijger 25 jaar (links). Ze ontvingen boek en een mooie men, waarna hen Ps ïverd toegezongen. ieder een bos blcje- alm 134:;! liilii.- W. Visbmi Waterschap Hollandse Delta heeft de afgelopen maanden twee alternatieven onderzocht om de Buitenha vendijk in Middelharnis te versterken. Hierbij is geke ken naar een oplossing om de dijk in zijn geheel rich ting gorzen te verplaatsen. En een oplossing waarbij de dijk minder naar buiten wordt verlegd in combinatie met het aanbrengen van een damwand aan de binnen kant van de dijk. Uit deze twee alternatieven heeft het college van dijkgraaf en heemraden ingestemd met de beste oplossing voor het versterken van de Buitenha vendijk. liij de/.e voorkeursoplossing wordl de biiilenkanl van de dijk, richting gorzen, verhoogd en verbreed. De dijk kan op deze manier eenvoudiger belieerd en ondeihouden wor den dan bij hel andere allerna- tiel'. Bovendien zijn de kosten van vetslerken icel lager dan wanneer hel waterscha|3 een damwand zou aanbiengen. De voorkeursoplo.ssing heelt tol gevolg dal een deel van de dijk komi te liggen in het natutu- gebied op de buitendijks gele gen gorzen. Hollandse Delta overlegt met Staatsbosbeheer o|5 welke wijze de Buitenha vendijk het beste kan worden ingepast in dit natuuigebied. Door de dijkversterking kan het mutnlje, een zogenoemd Minaltmuurtje, niel worden leruggeplaatst op de dijk. Hel waterschap is in gesprek niel stichting bescherming dorps gezicht en de gemeente Mid delharnis om delen van het Mtiraltmuurtje terug te laten komen op de dijk. Omwonen den en andere betrokkenen zijn geïnlirirmeerd over de uitkomst van het uifgébveide onderzoek naar de beste oplos sing voor de versterking. Hel walerschap werkt het voorkeursalternatief nu uil lot een onlwerp-verslerkingsplan. Dit [)lan komt rond de zomer ter inzage te liggen. Meer inlorniatie hierover volgt bin nenkort. Iedereen kan tijdens de periode van lerinzageleg- ging lormeel een reactie geven o|) dit plan. Naar verwachting slarl Hollandse Delta in 2009 met hel versterken van de ruim 45Ü meter lange dijk. Na de versterking voldoet de Bui tenhavendijk in principe weer voor een halve eeuw aan de wettelijke veiligheidseisen. Op website wwvv.wshd.nl kunt u hel plan inzien waarin de voorkeursoplossing voor de Buitenhavendijk slaat be.sclne- von. Ook vindt ti op deze site de laatste ontwikkelingen en achlergrondintbrmatie over de versterking. Hollandse Delta beheert en onderhoudt in Zuid-Holland Zuid zo'n 350 kilometer aan primaire dijken en duinen. Deze waterkeringen moeien hoog en stevig genoeg zijn om waler te keren. Door onder andere een stijgende zeespie gel en een veranderend klimaat zijn niet alle dijken en duinen sterk genoeg om ook in de loekomsl liel ïvaler legen te houden. Daarom ver sterkt Hollandse Delta tot 2016 in lotaal 39 waterkeringen, met een lengte van 75 km. Op zaterdag 5 juli organiseert C.roei Bloei een tuinenreis naar Brabant. De eerste tuin die wordt bezocht bevind zich in Ossendrecht. Hier wordt u ontvangen met koffie en thee. Achter het witte huis bevindt zich een prachtige tuin. De .serre achter hel huis gaat vloei end over in een cottagetuin van 2000 ni-. Er is ook een kleine kwekerij. Van Ossendrecht naar Gilze voor een bezoek aan 'D'n Over kant'. Een één hectare grote tuin waar u naar hartenlust kunt wandelen. Vijvers, brug getjes, tenas, en een uitkijk toren. Een wandeltuin waar je steeds weer nieuwe dingen ziel. De gastvrouw zorgt voor soep en broodjes. Vervolgens gaat de reis naar 'De Dijkgaerd' in Kaalsheuvel. Deze tuin is 5000 m- groot, heeft intieme tuinkamers op kleur en ruime gazons. Vanaf een overdekt tenas kunt U alles rustig bekijken en genie- ten van deze kleurrijke tuin. Ook hier is koffie en thee. In Haar.steeg wordt de kwe kerij van Wim Timmermans bezocht. Hier zijn meer dan 300 velschillende soorten plan ten op voorraad, zodat aan uw viTiag naar een (speciale) plant meestal voldaan kan worden. \Lr worden diverse .soorten uit geprobeerd op de kwekerij om te zien of de planten geschikt zijn vofjr de tuin. Kwaliteit staat hier hoog in het vaandel. Op de terugweg een diner in Restaurant 't Trefpunt in Made. Datum; 5 juli; Vertiek: 9.00 uur vanaf Garage Mijnders te Meli.ssant; Terug: 2().00 uur; Kosten: 49.50 voor Groei Sc Bloei leden, niet leden €55.00. Bij deze bedragen zijn inbegre pen de vervoerskosten, entrees, de in dit artikel genoemde con sumpties, hel diner en een bij drage voor de chauffeur. Niet inbegrepen: reisverzeke ring en overige consumpties. Opgeven voor deze reis bij: Cees van de Graaf, telefoon 0187-681027 of 06-40H 2917. Morgen, zaterdag 31 mei, zal in heel Oude-Ibnge hel oud papier weer worden opgehaald. Wilt u het papier vóór 9.00 uur duidelijk zicht baar langs de weg zeilen. De oplirengst is bestemd voor het restauratiefonds van de Her vormde gemeente. SOMMELSDIJK - Op vrij dag 23 mei heeft wethou der Bert Kleingeld van de gemeente Middelharnis het dagactiviteitencentrum (DAC) van Pameijer aan de An toon Coolendstraat 100 te Sommelsdijk officieel geopend. Voor Kleingeld was het de eerste opening in zijn carrière als wethou der. Met het hijsen van een vlag, gemaakt door een cli ënt van Pameijer, was de opening een feit. Het DAC is voor mensen met psychi atrische of psychosociale problemen en iedereen is er welkom! Door Irene Bouwer Pameijer is een organisatie die zich inzet voor mensen niet een verstandelijke beperking of psychiatrische problematiek, want ook zij horen thuis in de samenleving". Ze zijn mensen met wensen, mogelijkheden en talenten. Dagelijks zetten onge veer 2500 medewerkers en vrijwilligers van Pameijer zich in om rond de 4000 mensen per.soonlijk te ondersteunen bij hel wonen, werken, leren en in de vrije tijd. Dat gebeurt in de regio Rijnmond en op de Zuid-Hollandse Eilanden. Wethouder Kleingeld is zeer positief over de gezellige ont- inoetingsplek. "Er is de afge lopen vijftien jaar veel veran derd in zowel de huisvesting als in de zorg. Het was vijftien jaar geleden ondenkbaar dat woningcorporaties gebouwen van zorginstellingen kochten en weer verhiuirden aan deze instellingen. Nu is het de nor maalste zaak van de wereld. Hel DAG van Pameijer maakt onderdeel uit van een combi natie van zoig en woonzorg huisvesting." Verder bena drukte Kleingeld dat organi saties tegenwoordig op een heel andere wijze werken. "In het verleden stond de organi satie centraal. Nu de klanten van de organisaties. Er wordt uitgegaan van de mogelijkhe den van de mensen." Klein geld sprak zijn bezorgdheid uit over de toekomst en de komende bezuinigingen in de zorg, waar ook Pameijer mee te maken zal krijgen. "In onze samenleving speelt geld een belangrijke rol. En zeker als MIDDELHARNIS - Niet alleen veel inwoners (zo'n 6.000) van Middelharnis en Dirksland hadden last van de strooiustoring die zich atgelo- pen vrijdagmiddag rond half één voordeed, maar ook de havoleevlingen die op de Prins Mauritsschool in Middelhainis oereedstonden om het schrif telijk examen Natuurkunde opde PG te maken. Doordat de elektriciteit het liet afwe ten kon het examen niet op de computer worden gemaakt worden en moest er in aller ijl voor worden gezorgd dat er een papieren versje op de tafels kwam, want het examen móest deze middag gemaakt worden. Volgens een woord voerder van Eneco zat de sto ring in een kabel. Pas in de loop van de middag hadden alle klanten weer stroom. En op cfe Prins Maurits moesten de leerlingen hun examen in schemerige omstandigheden zien te maken. {Foto: Rnshlini Flakkec) Mei het uithangen van de vlag opent welliouder Bert Kleingeld hel dagactiviteileneeninon 'Een slaj) verder'. je afliankelijk bent van uitke ringen en bijdragen van over heden kan dit bepalen in hoe verre je de nodige zorg krijgt. Ik hoop dat Pameijer en alle andere zorginstellingen hun werk kunnen blijven doen mei de kvvaliteil die noodzakelijk is." Kleingeld hoopt dat in dit gebouw de bezoekers de dag besteding vinden, waardoor zij het gevoel krijgen eibij te horen en dat de medewerkers van Pameijer hier met plezier zullen werken. Aaico van Iviaveren is regioma nager van Pameijer en zij ver telde dal Pameijer in de jaren negentig op tkjeree-Over'lak- kee startte in het Diekhuus. "We moesten de ruimte delen met andere organisaties, dus dat was behelpen." Ze bena drukte dal iedereen hier kan binnen lopen voor een kopje koffie c)f een praatje. Wil men echter meedoen aan de activi teiten, dan is een \erwijsbrief van de huisarts of behandelaar nodig. Daarna wordl een indi catie aangevraagd bij het GIZ. Pameijer verzorgt niel alleen activiteiten maar biedt ook mogelijkheden als beschermd wonen en ambulante woonon- dersteuning. Het DAG Cioeree-Overllakkee aan de Anloon Goolenstraat biedt een gevarieeixl activitei tenprogramma. Uniek in dit centrum is de beautyruimte waar een kapster, schoonheid specialiste en nagelstyliste zich vrijwillig inzetten voor de cli- enlen van Pameijei; 'je voelt je beter als je er ook goed uitziet!", benadrukte begeleidster San dra. Verder kan men er met cfe computer aan de slag, poolen, darten of samen koken. Ook worden er cursussen gegeven in bijvoorbeeld schilderen ol 3D kaarten maken, f.r is een ruimte met tweedehands kle ding en regelmatig worden er uitstapjes georganiseerd. Sandra legde uil dal de cliën ten ook mee kunnen helpen in het DAG als vrijwilligei-. "Het gaat er om, dat iedereen zich prettig voelt. Veel kan en niets moet!" Het DAG werkt met professio- nefe begeleiding. Als bezoeker van het D.AG krijg je een per soonlijk ondersleuuingsplan waarin je kunt aangeven waar je begeleiding bij nodig hebt en watje graag zou willen doen of leren in hel DAG. Hel DAG slaat in contact met een job- coach die je kan begeleiden in hel zoeken naar (vrijwilligers) werk. De itiedewerkers van Pameijer geven u een steuntje in de rug bij alle aspecten van het dage lijks leven. Voor meer infor matie en openingstijden kunt libellen naar 0187-485897. MIDDELHARNIS - Zaterdag 19 april jl. vonden de Neder landse Kampioenschappen plaats van de vierde divisie in Amsterdam. Morgan van Erkel won tijdens de districtsfinale zilver en liad zich daarmee ruimschoots geplaatst voor de finale. Deze 10-jarige turnster beet hel spits af op brug, ze was erg gespannen en wilde het nog beter laten zien ctan dat ze kon, helaas mislukte haar zolendraai en bleef ze met haar voet haken aan de lage ligger waardoor ze na haar salto niet meer goed kon landen. Haar volgende toestel was balk, ze turnde een stabiele oefening en had haar zenuwen weer onder controle. Bij vloer liet ze ook een mooie en strakke oefe- niitg zien, ze scoorde dan ook een 8,60. Haar laatste en favo riete onderdeel was sprong, ze liel twee mooie overslagen, die werden beloond met een 8,95. Na de piajsuitreiking bleek ze de 26ste plaats van Nederland te hebben bereikt met een pun tentotaal van 31.95. Zaterdag 17 mei turnde de 9-jarige Sophie van Strien haar Nederlands Kampioenschap in de 3e divisie in Nijmegen. Sop hie mocht de wedstrijd in de Olympische volgorde turnen. Door twee mooie overslagen te laten zien over het pegasus scoorde ze net geen 9, maar mocht ze dik tevreden zijn met een 8,95. Bij brug turnde Sop hie voor het eerst een oefening zonder val, haar zolendraai lukte niet in één keer, maar ze loste dit goed op door door te gaan en hem nogmaals te doen, ze behaalde een mooie 8,30. Haar derde toestel was balk. Sophie is in de trainingen erg stabiel op balk, maar vindt dil op wedstrijden nog erg lastig, ze had een aantal wiebels en helaas moest ze ook één keer de balk verlaten; ze kreeg een 7,20. Vloer is na deze wedstrijd zeker het favoriete toestel van deze turnster. Toen Sophie met haar oefening klaar was, straal de ze helemaal omdat ze wist dal ze het goed gedaan had. Ze gaf alles, het was een plaatje oiu naar te kijken, deze mooie en strakke oefening werd beloond met een 9,10. Sophie is dit seizoen begonnen met 3e divisie en heeft laten zien dat ze hier zeker diuis hoort. Na deze wedstrijd had ze een totaal van 33,55, hiermee werd ze f fe van Nederland. MfDDElJdARNIS Op het Diekhuusplein te Middelhar nis wordt zaterdag 31 mei van 10.00-16.00 uur "de maande lijkse rommelmarkt gehouden (bij slecht weer in het Diek huus). In een gezellige sfeer met een hapje, een drankje en een muziekje kan iedereen. vrijblijvend komen kijken. Bij de aanwezige verkooplalels is van alles te vinden: speelgoed, boeken, kleding, voor elk wal wils. De boekenwinkel van de Lionsclub is aanwezig mei boe ken vanaf 1 per kilogram De Diekhuusfoyer is geopend als gezellig ontmoetingspunt om even uit te rusten van het snuf felen, met iets lekkers erbij: soep, broodje knakworst en andere lekkere hapjes. Maandag 26 mei om 16.24 uur werd de beiuanning van de reddingboot Prinses Margriet van KNRM stauon Stellendam door het Kustwacht Gentrum gealarmeerd voor een zeilboot in de problemen bij boei SG 13 op de Noordzee. Er werd uitgevaren, en na ongeveer fO minuten was de reddingboot ter plaatse. Er werden twee bemanningsfeden overgezet en daarna werd een sleepver- binding gemaakt. Het schip. de El Domingo van 7 meter lengte en met 2 personen aan boord, werd naar Stellendam gesleept. Het werd daar aan een steiger in de buitenhaven afgemeerd. (Foto: Jaap van F.rkelens/KNIiM)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 7