Konijntjes met de fles groot gebracht. Koor- en Samenzangavond met CD-opname Het Diekhuus vlagt voor Ouddorp Mare de Lange van Albert Heijn over deelname aan Middelharnis Superfris Avonddriedaagse met AH-smurfen Verbouwing pand van De Hypotheker in Middelharnis afgerond Havendag concert Mannenkoor Ons Koor EiuvnDBi-niEuws Verdere informatie Geitenmelk SOMMELSDIJK-Op zaterdag 7 juni, de avond van de Haven dag, organiseert Mannenkoor Ons Koor een concert in de Aula van de Tech nische School. PAGINA 9 DINSDAG 27 MEI 2008 NIEUWE-TONGE - Het leek allemaal heel mooi te worden: het lievelingsko nijn van Willemieke Guijt zou kleine konijntjes krij gen. Tijdens de vakantie van de familie kregen ze een sms-je van hun oma - die voor de konijnen zorg de - waarin mededeling werd gedaan dat er gezins uitbreiding was in huize Guijt. Na terugkomst van vakantie waren er vijf jonge konijntjes. De blijdschap was groot, maar deze veran derde in verdriet toen het moederkonijn plotseling overleed en er vijf hulpe loze konijntjes overbleven. Momenteel wordt alles in het werk gesteld om de babykonijnen te laten over leven. Door: Adri van der Laan Ibcii (Ie familie de doikl van het moedeikoiiiji) opmerkte logen ze oiiniiddellijk naai dierenarts Tjebbes en die kon alleen maar eonstateren dat de inoeder - van één jaar oud - aan een herseninfarct was oveileden. Hij gaf de familie wat kleine pipetjes waarmee ze moesten proberen om de twaalf dagen oude konijntjes in leven te houden. Ze kregen het advies mee om als voeding kattenmelk te gebruiken. De familie Onijt is zeer te spreken over de hulpvaardigheid van de tlierenarts, want ze wisten etht niet hoe het nu verder met de konijntjes moest. Er brak toen voor de gezinsle den een hetti.sthe tijd aan. Een aantal keren per dag moesten de konijntjes natuurlijk hun melk krijgen. Als 's avonds om elf uur de laatste voeding was gegeven, moest 's nachts om iuilf vier de wekker te worden gezet, want dan diende zich cle eerste voedingslijd weer al aan. Langzamerhand groeiden de konijntjes enkele graimiien. Maar toch bleek de kattenmelk 11 ///r////<7,'r r'N hïa'ih diiijt (Kin dl' slii^ met de hribykouijnljr uiteindelijke niet helemaal te voldoen en ook kon de voe ding met de kleine spuitjes niet goed worden gedoseerd. Via internet kwamen ze in con tact met de Stichting Konijnen- belangen. Deze stichting ver strekte hen andere 'melktles- jes'. Die de familie zelf nog wat verbeterden, door de speen te verlengen met een stukje ventielslang. Inmiddels zijn de konijntjes 25 dagen oud en het lijkt erop dat ze hun eerste moeilijke tijd wel zullen over leven. l'.en kartoinien doos fungeert als couveuse, die direct naast de kachel is geplaatst. Dit heeft wel als consequentie dat de kachel ook met het warmere weer van de afgelopen dagen wel moet blijven branden. "Soms is het wel dertig graden als we 's ochtends beneden komen", verzekert mevrouw Guijt. Van de Stichting Konijnenbe- langen kreeg men ook speciale konijnenmelk. Dit is poeder dat met gekookt water - nel als de flesvoeding voor baby's - moet worden aangemaakt. Deze melk is veel vetter dan de kattenmelk. Het gewicht van de vijf babyko nijntjes varieerde vorige week van 71 tot 165 gram. Langza merhand worden de zwaar ste diertjes gewend gemaakt aan vast konijnenvoer, dat wel eerst gemalen moet worden. Via deskundigen had men gehoord dat geitenmelk ook heel goed zou zijn voor de wat oudere konijntjes en daarom zal er binnenkort bij de nabij gelegen geitenboerderij gei tenmelk gehaald worden. Willemieke en haar familie Foto: Adri van der Laan hebben het nu maar druk met de konijntjes in de keuken, maar ze heeft het er graag voor over. "De moeder was mijn lie velingsdier, waar ik een band mee had en daarom wil ik er alles aan doen om de jonge konijntjes in leven te houden", zo verzekert ze. Ze is er heel consequent en intensief mee bezig. Bij iedere voeding wor den de konijntjes gewogen. Ook wordt er een heel schema bijgehouden van het gewicht en de hoeveelheid voeding die per konijntje genuttigd wordt. Hiervoor heeft ze natuurlijk wel iedere konijntje een eigen naam moeten geven om ze uit elkaar te kunnen houden. Het blijven nog spannende weken voor de famifie Guijt, maar de levenslust van het kroost zou er wel eens op kunnen wijzen dal de vele inspanningen suc ces zullen boeken. DIRKSLAND - Zaterdag 31 mei zal er een koor- en samenzangavond worden gehouden met begeleiding van de bekende organist Jan Zwanepol, in de Her vormde Kerk van Dirks- land. Van deze avond zal een CD- opnanie worden gemaakt. Oe netto-opbrengst van de avond en de CiD-verkoop komt ten goede aan het Morgenster Mis sion Hospital in Zimbabwe. Aan de avond werken mee: Jan Zwanepol, orgel - Sander \an den Houten, piano - Ricardo Redert, trompet - Jurgen van Oostenbrugge, troinbone; Chr. Mannenkoor 'Door Een dracht Verbonden' uit Stel- lendani o.l.v. Cxirné de Geus; Ohr. Kinderkoor "lot Zijn eer' uit Sonmielsdijk o.l.v. Sander van den Houten; Samenge steld gemengd koor bestaande uit: Chr. Gem. Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' uit Stad a/h Haringvliet o.l.v. Corné de Geus; Chr. Gem. Zangvereni ging 'Sursum Corda' uit Dirks- land o.l.v. Jaap de Geus; Chr. Stadskoor 'Goeree' uit Goede- reede o.l.v. Jaap de Geus. De aanvang van de avond is 19.;i0 uur. MIDDELHARNIS - Vorigjaar werd Ouddorp door de lezers van .\D uitgekozen als Beste Badplaats 2Ü07. Bij de uitrei king van deze 'prijs' was ook Jan Trompper van Het Diek huus aanwezig. Hij beloofde aan Jurgen Klapwijk \an de VVV Ouddorp aan Zee om in het kader van de prettige en vruchtbare samenwerking de 'Ouddorpse vlag' te hijsen bij Het Diekhuus. Vorige week was het zover dat Jan Tromp per zijn belofte waar maakte en vanaf het Diekhuusplein worden nu de \oorbijgangers er op attent gemaakt clat Oud dorp de Beste Badplaats van 2007 was. l^oto: Adri van der Laan Het koor h«eft die dag een collega koor uit Tilburg, Hart van Brabant, op bezoek. Dit koor maakt een uitje die dag en zal worden rondge- leici over Flakkee en aan het eind van de wordt er kennis gemaakt met de mannen van Ons Koor in De Staver. De contacten met het koor zijn gekomen door een hui dig lid van Ons Koor, eerder in Tilburg woonde en lid was van Hart van Brabant. Het is de bedoeling dat op een later tijdstip de mannen van Ons koor ook op bezoek gaan in Tilburg. Hart van Brabant heeft 26 leden, bestaat ruim 25 Jaar en zingt een breed repertoire o.l.v. hun Jonge dirigent Arjan van Baest. Mannenkoor Ons Koor is geen onbekende in de regio en bestaat al 73 Jaar, heeft 51 leden en Willem Chr. Mey- booin heeft al 23 Jaar de lei ding over het koor.' Het koor heeft de avond van de Havendag gekozen, omdat er geen programma is voor koorliefhebbers. Het thema van de havendag zal op dit concert ook wel merk baar zijn: 'Oud Hollands'. Dat betekent dat de avond een vrij populair programma zal hebben en veel afwisse ling heeft. De begeleiding van Ons Koor zal deze avond geschieden door de getalenteerde, erva ren koorbegeleidster Marjan Fey (van N'euren), een oud- Flakkeese die het koor nog regelmatig bijstaat met haar spel. Het concert begint om 20.00 uur in de Aula van de Tech nische School te Middelhar- nis en de toegang is slechts 5,00, kinderen tot 12 Jaar gratis, kaartverkoop aan de zaal. MIDDELHARNIS - Mid delharnis Superfris wil het drankgebruik onder jon geren aan banden leggen. En wil daarnaast jongeren bewust maken van de geva ren van alcoholgebruik. Middelharnis Superfris richt zich voornamelijk op de (door)verkoop van alco hol vanuit supermarkten. Het is het eerste project in Nederland dat wordt opgepakt en uitgevoerd in deze setting en in samen werking met vier verschil lende supermarkten. Dit maakt het project redelijk uniek. De supermarkten geven met hun deelname een duidelijk signaal af: Jongeren onder de 16 Jaar kunnen geen alcohol kopen en doorverkoop aan Jongeren onder de 16 wordl aangepakt. Mare de Lange van .■\lberl Heijn licht toe waarom zij, .samen met Cl000, Plus, de Agrimarkt, de gemeente Mid delharnis, de Politie, de CiGD en Bouman GGZ, de krach ten hebben gebundeld om het drankgebruik onder Jongeren aan banden te leggen. Waarom hebt u besloten om aan Middelharnis Superfris mee te doen Omdat alcoholmisbruik onder jongeren een maatschappelijk probleem is, waar wij als win kel voor een gedeelte in\loed op kunnen uitoefenen. Ik heb zelf kinderen en de schrik beelden van de gevolgen van alcoholmisbruik zijn voor mij als ouder ook onprettig. Mijn Mare de Lange i'un Albert Heijn is tex'reden over de actie Middelliarnis Superjris. kinderen zijn overigens nog maar 9 en 7 Jaar oud, maar toch. Hoe heeft het lioofdkanloor van Albert Heijn op dit initiatief gere ageerd? Positief Ze zijn zelf ook bezig met CBL (Centraal Bureau Levensmiddelen) en de over heid <5m tot een gezamenlijke aanpak te komen. Hoe eivaurt ii ira' deelname tot dusver'? Primal Ik \'ind het lijn dat alle supermarkten zo met elkaar kunnen samenwerken om een gemeenschappelijk doel na te streven. Alleen samen kunnen we de eerdere genoemde pro blematiek tackelen. Wat vindt tra' personeel i'an de actie en hoe giian ze hiermee om? Het personeel is zich bewust van htm rol: ze zien allemaal het belang in van Middelharnis Superfris. De informatieavond die \orig jaar bij het ISGO plaatsvond was voor x-elen, met name voor de jongeren, een eyeopener. Tijdens de informa tieavond zijn de gevolgen van alcoholmisbruik op jonge leef tijd haarlijn in beeld gebracht. Krijgt u veel reacties in de ivinhel'? In het begin hebben we heel veel positieve reacties gekre gen. Iedereen vindt het een prima actie en vindt het goed dat we dit gezamenlijk doen. Het is nu wel tijd om weer een nieuwe impuls te geven aan het project. Wat vond ii van de pilot weerbaar- heidslrainingdie in december 2007 aan caissières is gegeven? Zeer goed. De deelnemeis leer den hoe ze om moeten gaan met lastige klanten en hoe ze 'nee' moeten \erkopen. Het was een goede leerschool. Met wat kleine aanpassingen is dit een prima teiiigkomende training, die elke caissière moet krijgen. Hoe hebben de caissières de training eivaren? En hunnen zij het geleerde ook in de praktijk brengen? 'Lit vonden het allemaal een leerzame training. Bo\endien was het \dor hen ook leuk om een keer met 'de concurrentie' in contact te komen. Ze leerden van elkaar en kregen goede tips. Ja, ze weten nu wat hun mogelijkheden zijn: Je mag een klant ook weigeren. En ze weten dat alle supermarktma nagers in dit kader achter hun slaan. MIDDELHARNIS - Bij De Hypotheker aan het Zand pad 116 in Middelharnis is de verbouwing achter de rug. Het hele team van De Hypo theker gaat maandag 2 juni starten in het nieuwe pand. "We zijn erg blij met het com plete verloop van de verbou wing en de opening van onze nieuwe vestiging in deze regio. Het is nog wel even weinien aan de nieuwe werkomgeving, maar iedereen is enthousiast". aldus een tiotse Leo van Dijk, bedrijfsleider van de nietnve vestiging. Het interieur van de nieuwe vestiging is uitgevoerd in de nieuwe huisstijl van De Hypotheker, waarbij de kunst werken in het oog springen. Alle vestigingen van De f-fypo- theker kenmerken zich door een 'lage drempel'. Net als bij elke aridere winkel kunnen de klanten zo binnenstap pen. Wanneer u de vestiging bezoekt, ziet u als eerste de balie, waar u ontvangen zal worden door de xestigingsas- sistente. Verder worden er nog enkele spreekkamers voor de adviesgesprekken tussen de klanten en de adviseurs gecre ëerd. Hier kan in alle rust en privacy van gedachten worden gewisseld. Al met al wordt het interieur zo ontworpen dat geïnteresseerden gemakkelijk en zonder enige verplichting informatie kunnen ophalen over diverse onderwerpen betreffende wonen, verhuizen en hypotheken of vragen kun nen stellen aan de ves(iging.s- assistente. En wilt u een hypo- theekadviesgesprek, dan kunt u de vestiging bellen om een afspraak met één \'an de advi seurs te maken. "Wij denken dal we in deze nieuwe vestiging de cliënt nog beter van dienst kunnen zijn", zegt Leo van Dijk. "Wij hopen dan ook \'eel mensen te mt)gen begroeten." Iedereen is vanaf 2 juni van harte welkom. OUDDORP - Dit jaar stante op dinsdag 20 mei, de 36e editie van de traditionele avonddrie daagse, georganiseerd door sportvereniging 'de Kriekel' te Ouddorp. Albert Heijn de Berg in Ouddorp is al vele Jaren als sponsor verbonden aan dit wandelevenement. Op dinsdag starten zo'n 500 deelnemers aan de prachtige tochten door Oud dorp en omgeving. Hel thema voor dit Jaar was: 'Wandelen in 't groen... Doenül' Deelne mers konden kiezen voor 5 of 10 kiloineter. Ludiek was ook dit keer weer de bijdrage van Albert Heijn de Berg. Met een knipoog naar de succesvolle smurfenactie, eerder dit Jaar, deelden 2 smurfen blauwe AH sportdrank uit. Op www.ah- ouddorp.nl kunt u meer foto's vinden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 9