VAN DIS Presentatie 'Tarwe Teelt Plus' op AMGO 2008 Alles Kids Ópen hei smjsn iiré e&i zeef uunirelMijke rnütoryer/eKenngi 29-30-31 mei Magazijn Uitverl<oop KORTING! TOT MAI\^A.LiCIOUS QUEEN IVIUM ii 24 Zwemtitels bij De Schotejil Fiets- of wandeltocht De Vliedberg Ontwerpster kinderkleding bij Tres Joli zwangerschapskleding Snuffelmarkt Kringloop winkel Tholen Oostdijk 63 Sommelsdijk 0187-48 22 88 i EIIAI1DB1.I1IEIJW5 GERARDUS OOMENS rJ,n www.vandis.nl Aanzienlijk hogere opbrengst per hectare Voorbereidingen voor agrarische manifestatie in volle gang Zaaibed Hogere opbrengst Voorlichting donderdag - vrijdag - zaterdag PAGINA 4 DINSDAG 27 MEI 2008 Bezige handen, nu gevouwen en stil. Een leven vol ijver, zo was je wil. Beetje hij beetje heb je ons verlaten, we konden niet meer zo goed met je praten, je was op een gegeven moment zo teer, de vrouw van vroeger was je niet meer. Maar nu je voorgoed bent heengegaan zeggen we: 'Dank je voor watje hebt gedaan'. Verdrietig delen wij u mede dat na een lief devolle verzorging in Verpleeghuis Cornelia, afdeling Zandplaat, van ons is heengegaan onze lieve zorgzame moeder, oma en ouwe oma FRANCINA DRIESE sinds 7 oktober 1982 weduwe van Johannis Springvloet Dubbeld in de leeftijd van 88 jaar. -Nieuwe Tonge: Job Springvloet Dubbeld Conny Springvloet Dubbeld- Kieviet Hans en Jacqueline Corina en Christian Chris Zierikzee: Hilda ten Haaf- Springvloet Dubbeld Wim ten Haaf Edwin en Bianca Luuk,Julika, Luna 23 mei 2008 Verpleeghuis Cornelia, Zierikzee Correspondentie-adres: Klinkerlandseweg 24, 3244 BD Nieuwe Tonge De afscheidsbijeenkomst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op woens dag 28 mei om 13.30 uur in de aula van 'Ebbe en Vloed', ingang Mariniersweg te Oude Ton ge. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats 'Vrederust' te Middelharnis. Er is gelegenheid tot condoleren na de begra fenis vanaf ca. 14.45 uur in bovengenoemde aula. DANKBETUIGING Hierbij willen wij iedereen bedanken die hun medeleven hebben betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man en onze lieve oom Uw belangstelling is voor ons een grote steun geweest. Ook gaat onze dank uit naar ds. Van Manen voor het leiden van de rouwdienst en de ker- kenraad van de Geref Gemeente voor de pas torale bezoeken en het afsluiten van de begra fenis. De dames van de thuiszorg voor de lief devolle verzorging. Begrafenisverzorging Van Wageningen voor de correcte begeleiding en uitvoering van de begrafenis. J. M. Oomens-van den Houten neven en nichten Oude Tonge, mei 2008 DANKBETUIGING Voor uw belangstelling en medeleven na het overlijden van onze vader en opa DIRK VERHAGE zeggen wij u hartelijk dank. In 'het bijzonder bedanken wij ds. G. van Manen en kerkenraad voor de pastorale begeleiding en het leiden van de rouwdienst. Personeel en vrijwilligers van 'De Goede Ree' voor de liefdevolle verzorging. Tante Nel voor de goede zorgen aan onze vader en opa betoond. Begrafenisverzorging J. van der Slik en medewerkers voor de correcte verzorging van de begrafenis. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Middelharnis, mei 2008 assurantiën - financieringen hypotheken Ring 54-56, 3241 GS MIDDELHARNIS Telefoon (0187) 48 55 37 Fax: 48 66 28 Zwemclub De Schotejil uit Middelharnis heeft in het weekend van 17 en 24 mei jl. met mooie successen de Kringkampioenschappen 2008 van de ZRO afge sloten. Over beide week enden werden maar liefst 41 ereplaatsen behaald, waaronder 24 Kringtitels. Er werden tevens ca. 30 nieuwe clubrecords gere aliseerd op de 50m baan van Dordrecht. De Schotejil heeft het komende jaar maar liefst 4 Kringkampi oenen in de gelederen. Sebas- tiaan Rosendaal (1991) wist maar liefst 9 titels te verzame len, gevolgd door Mark Coste- ris (1992) met 7 ütels. Ook bij de meisjes waren er Kampi oensnoteringen, want Melanie van (lemert (1993) wist 5 titels te winnen en Esmee Koedoot (1992) was eveneens 3 keer de snelste. Naast genoemde 1" plaatsen waren er ook andere ereplaat sen voor deze zwemmers en ook voor Sanne Huijsmans (1995), Danica Koedoot (1993) en Whitley Rens (1990). Naast individuele successen zwommen de Schotejilmeis- jes, Danican Koedoot, Sanne Huijsmans, Esmee Koedoot en Melanie van Gemert ook nog naar een 2'' plaats in de 4x200m vrije slag estafette. Het volgende evenement voor de Schotejil zwemmers is het Nationaal Kampioenschap, waar De Schotejil met 6 deel nemers vertegenwoordigd zal zijn. GOEREE-OVERFLAKKEE - Van donderdag 12 tot zater dag 14 juni wordt er op het terrein van de firma Mijn- ders in Melissant de AMGO 2008 gehouden. Deze Agra rische Manifestatie Goe- ree-Overflakkee biedt een breed scala van activiteiten en producten die - soms zij delings - iets met de eilan- delijke landbouw of veeteelt van doen hebben, want de organisatie wil een brede presentatie geven van wat 'het platteland' te bieden heeft, aan alle bezoekers. Zo zal tijdens de AMGO Mol Agrocom een opzienbaren de noviteit tonen voor de teelt van tarwe: 'TT+'. Door: Adri van der Laan In deze tijd is Mol Agrocom op haar proefvelden bezig met een nieuwe teeltwijze voor winter- tarwe. Het blijkt een teeltwijze, die voor de landbouwers veel voordelen zal gaan opleveren. "De verschillen ten opzichte van de traditionele teeltwijze zijn heel groot", zo verzekert Rinus Struik van Mol Agrocom. Het belangrijkste van de nieuwe teeltmethode is dat er een veel grotere korrel taiTvezaad wordt gebruikt dan voorheen. Rinus Struik legt uit dat normaal in de zaadteelt korrels worden gebruik die gezeefd zijn op 2,2 tot 2,4 mm wat resulteerd in een duizendkorrelgewicht van 45 gram. Met de nieuwe methode wordt het zaad uitge- zeefd tot grotere korrels, 3,00 tot 3,25 mm wat resulteerd in een duizendkorrelgewicht van 70 gram. Met de nieuwe manier van uitzeven ontstaan grotere korrels, waarin veel meer voe dingsstoffen zitten, waardoor de kiemvorming veel beter zal gaan. Als gevolg van het gebruik van grotere korrels zal er met 'TT+' maar 45-50 kg zaaizaad per ha worden gebruikt dan met de tradidonele methode, waarbij er 200 kUo per ha wordt gebruikt. Precisie zaai. Om deze grotere korrels goed tot hun recht te laten komen is het van belang dat er heel zorg vuldig en vroeg gezaaid wordt. Hiervoor zijn egaal aangelegde zaaibedden nodig waarin de grote korrels zaad zorgvuldig op rijen van 20 of 25 cm wor den gezaaid. Daarnaast moet de zaaidiepte constant tussen de 2 en 3 cm zijn. Bij de tra ditionele methode wordt deze zorgvuldigheid bij het zaaien niet betracht. Het gevolg is dan dat de korreltjes soms wel 15 cm die in de grond worden gezaaid. Om tot volledige groei te komen kost dit de zaadjes enorm veel energie. En deze energie kan beter benut worden als de zaden ondiep gezaaid worden en op een vroeger tijdstip dan gebruikelijk. Met 'TT-(-' dient er tussen eind augustus en half september te worden gezaaid, zodat de zaden maximaal kun nen profiteren van het dan nog ruim aanwezige daglicht en van de daglengte. Volgens onder zoek gaat de plant zich dan beter ontwikkelen en levert uit eindelijk een aanzienlijk hogere opbrengst. Voor deze nieuwe teeltwijze dient echter wel een precisie- zaaimachine te worden gebruikt die de korrels exact op dezelfde diept en afstand van elkaar in de grond brengt. Het is de bedoeling dat tijdens de AMGO 2008 een dergelijke machine zal worden getoond. Om dit goed te organiseren werkt Mol Agro com samen met loonbedrijf van der Sluijs uit Oude Tonge. Deze nieuwe teeltmethode is gericht op een zo groot moge lijke opbrengst. Volgens bere keningen en proeven zal de uiteindelijke opbrengst per ha kunnen stijgen naar 15 ton. "Bij tradiüoneel zaaien komt men gemiddeld uit op 325 zaden per m^ wat resulteert in een opkomst van 80% wat neer komt op 260 plantjes per m'^. Met 'TT+komt men uit op 65 zaden per m^ en een opkomst van 100%. Doordat deze zaden voldoende licht, lucht hebben en van de daglengte profite ren geven de planten 200 aren meer dan in de conventionele teelt. Ook de teelttechniek op gebied van gewasbescherming bemesting en groeiregulatoren is .heel anders dan bij conven tioneel. Deelnemers aan TT4- krijgen teeltbegeleiding van de teeltadviseurs van Mol Agro com. Volgens Rinus Struik is een 'l'niditwiieli MUI. hogere opbrengst van de tar weoogst juist in deze tijd heel aantrekkelijk voor de boeren omdat de graanprijzen geste gen zijn, doordat de vraag naar graan wereldwijd blijft groeien. Door het gebruik van grovere zaden en de manier van zaaien komen bij het oogsten geen kleine tarwekorrels meer voor. Dit levert ook bij het oogsten veel voordeel op, want een grotere korrel is veel gemakke lijker te oogsten en doordat er weinig kaf en te kleine korrels zullen zijn gaat het dorsen veel vlugger, wal weer een financi eel voordeel oplevert. Ook bij de maalderijen zal men minder last hebben van stof en andere ongerechtigheden, zodat men ook daar efficiënter kan wer ken. Wellicht kunnen de boe ren die met 'Tarwe Teelt Plus' werken dan ook een hogere prijs bedingen. Tijdens de AMGO 2008 zal er bij de stand van Mol Agrocom in ieder geval alle informatie te verkrijgen zijn over 'Tarwe Teelt Plus'. Bij de stand zal ook een grote moderne combine staan opgesteld van loonbedrijf van der Sluijs/Franzen die bij de oogst van TT-f een enorme capaciteit kan halen. OUDDORP - Enkele leden van de Steunstichting De Vliedberg hebben twee fiets- of wandelroutes samengesteld door Oud- dorp en omgeving op zater dag 7 juni. De fietsroute is 25 km en de wandelroute is 15 km lang. Deelnemers kunnen kiezen uit welke route men gaat rijden of lopen. Beide routes gaan door het prachtige land schap en langs bijzondere plekken. Inschrijven kan op zater dag 7 juni, van 10.00 tot 10.30 uur. Voor vertrek krijgen de deelnemers nog een consumptie aangebo den, waarna de tocht kan beginnen. Deelname kost €3.50, voor kinderen is dit €2.00. Op het havenhoofd is er een uitrustpunt gecreëerd, waar gebakken vis en fris dranken verkocht worden. Hier is ook een mogelijk heid voor een sanitaire stop. De opbrengst is voor de Steunstichdng van de Vliedberg, met als doel om na de renovatie groeps- ruimten, op de verschil lende verpleegafdelingen, in te kunnen richten. Meer inlichdngen: 0187- 685500. Zaterdag 31 mei 2008 vanaf 11.00 uur brengt de ontwerpster van het alom bekende kinderkleding merk POMPOM een bezoek aan Pedt Tres JoliLijn baanstraat 19 Middelharnis. Mocht u vragen en/of suggesties hebben, dan is dit een unieke kans om die te stellen.Tres Joli en Peut Tres Joli zijn sponsor van Unicef Een percentage van de omzet van deze dag gaat naar Unicef Graag tot zaterdag! 707c STAD AAN 'T HARING VLIET - Zaterdag 31 mei wordt er een gezellige snuf felmarkt gehouden. Een ieder is van harte welkom want de koffie staat voor u klaar. Op deze snuffelmarkt vindt u o.a.: nieuwe en gebruikte kleding, schoenen, speelgoed, hand gemaakte beren en toebeho ren, curiosa, boeken, kaarten, bloemen en planten. De markt wordt gehouden aan de Lieve Vrouwepoldersedijk 14a te Stad aan 't Haringvliet van 9.00 tot 15.00 uur. THOLEN - De kringloop winkel Tholen is weer geopend op zaterdag 31 mei van 09.30 uur tot 15.30 uur Het assorüment bestaat o.a. uit grotere meubels zoals ledikanten, kasten, banken, fauteuils, tafels en stoelen. Ook ser viezen, schilderijen, speel goed, kinderwagens en koffers. Deze dag - en ook op zater dag 28 juni - wordt 25% korting gegeven op diverse artikelen. Deze zijn voor zien van een actielabel. Zaterdag is tot 12.00 uur voor de laatste keer van dit seizoen een tweede hands zomerkledingbeurs. Een voordelige aanvulling van de kledingkast voor baby, kinderen en dames. Ook enkele stuks herenkleding. Alle goederen worden te koop aangeboden vanuit de hal van de Timpa, Watt straat 1Tholen (Industrie terrein Slachtveld).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4