De Jonge Spartaan gepromoveerd Morgen Fancy Fair bij De Ark 'Secretarissenschilderij' verbeeldt steeds nauwere eilandelij ke samenwerking Avondvierdaagse Stad Energielabel voor huis van wethouder Koningswoud Snuffelmarkt voor glas-in- lood ramen EIIAI1DEn.niEIJW5 Diekmeesters in actie voor Middelharnis in 2020 Weer Alzheimer Inloopavond Workshop voor kinderen Hulp gevraagd rommelmarkt Kerkdiensten Ger. Gem. EIIAtlDEtl-tllEUWS Kramen Secretarissen Museumwand PAGINA 2 DINSDAG 27 MEI 2008 MIDDELHARNIS - Voetbal club De Jonge Spartaan pro moveerde afgelopen zaterdag naar de derde klasse KNVB. In een bijzonder spannende en enerverende wedstrijd werd op het terrein van Excelsior Pernis het Loosduinse GDA met 2-0 verslagen.Na een rust stand van 0-0 wist aanvoerder Pim Driesse 2 maal het net te vinden.Even na rust: 1-0 uit een vrije trap die snoeihard in de rechter benedenhoek ver dween, en vlak voor tijd 2-0 met een prachtige kopbal na een strakke voorzet van Lars Geelhoed. Man of the match was ongetwijfeld Gerard van Haaften. De doelman hield DJS de eerste helft in de race door een aantal opgelegde kansen uit zijn doel te ranse len. De ploeg van scheidend trainer Peter van Poortvliet keert na een jaar in de vierde klasse volgend seizoen met de nieuwe trainer Gerjo Prins weer terug in de derde klasse. Op de terugweg naar de Edi son maakten de bussen een tussenstop bij het voormalige gemeentehuis aan de Voor straat in Middelharnis. Spelers en staf werden hier toegejuicht door de vele toegestroomde supporters. Een schitterende beloning voor een sportief en mooi seizoen. Foto: Remco Blok SOMMELSDIJK - Een ieder is van harte welkom op de Fancy Fair die morgen, woensdag 28 mei, gehou den wordt bij ZML-school De Ark. Er is de hele mid dag van alles te doen aan de Prinsesselaan. De orga nisatie is in handen van de oudercommissie, die er een groote evenement van heeft gemaakt. Het is de eerste keer dat er een Fancy Fair plaats vindt op het schoolterrein van De Ark. De Fancy Fair wordt georgani seerd door de pas opgerichte oudercommissie. "Veel men sen weten niet van het bestaan van deze school af We zijn een aparte school met bijzondere kinderen", benadrukt Ria de Bree, voorzitter van de ouder commissie. Volgens Ria gaan de 45 leerlingen leuk met elkaar om en er is een groot accepta- tiegevoel naar elkaar toe. Binnenkort verhuist De Ark naar de nieuwe locatie aan de Prinses Marijkestraat in Mid delharnis. De' opbrengst van de Fancy F'air komt geheel ten goede aan de inrichting van het nieuwe schoolplein. De Aik is een school voor zeer moeilijk lerende kinderen en maakt deel uit van de vereni ging Protestants-Christelijk Primair Onderwijs Hoeksche Waard. De school heeft drie groepen Speciaal Onderwijs en een groep Voorgezet Spe ciaal Onderwijs. De Ark streeft ernaar de leerlingen in een vei lige, gestructureerde, begrip volle omgeving te begeleiden op weg naar een zo groot mogelijke zelfstandigheid. De Fancy Fair is het eerste gro te project van de oudercom missie. Iedereen op school is enthousiast over de Fancy Fair en draagt zijn of haar steentje bij. De leerlingen zijn momen teel druk bezig met werkjes, die op de Fancy Fair worden verkocht. Naast een spelparcours is er ook een grabbelton en kun nen de kinderen zich laten schminken. Er is een rommel markt, enveloppentrekken en verschillende loterijen. Er zijn kramen met onder andere: 3D materialen, tweedehands kin derkleding, sieraden en Hove- niersbedrijf Kik is aanwezig. Ook wordt er een gezellig ter ras aangelegd waar u heerlijk pannenkoeken, poffertjes en belegde broodjes kunt nutti gen. Er zijn allerlei kunstwerk jes van de kinderen van De Ark te koop en de leerlingen van de VSO groep bakken appeltaart en appelflappen. De Fancy Fair vindt bij mooi weer plaats op het grasveld bij de ingang aan de Prinsesselaan. Bij slecht weer verhuist de Fancy Fair naar het schoolgebouw. Iedereen is van harte welkom op woensdag 28 mei van 9.30 tot 14.00 aan de Prinsesselaan 49 in Sommelsdijk. (naast De Goede Ree). OUDE-TONGE - Op de Voor straat van Oude-Tonge wordt zaterdag 14 juni een snuf felmarkt gehouden. Hierbij zullen ook zelfgemaakte siera den en radijs te koop worden aangeboden. De opbrengst is bestemd voor de glas-in-lood ramen van de Rooms Katho lieke Kerk in Oude-Tonge. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: Gert Vera/eij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweij@gebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: j.vlllerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - Momenteel is er op het Zandpad een 'blind' gedeelte. In de komende tijd zullen daar apparte menten worden gebouwd, maar tot die tijd is het bouwter rein afgeschermd met een schutting. Verschillende rede- nen hebben er toe geleid om de in de komende tijd de schutting te benutten als drager voor de expositie 'Schil derijen', die tijdens de Havendag op 7 juni officieel zal worden geopend. Door: Adri van der Laan Ondanks dat er woensdag middag enkele 'mannen met witte pakken' op het Zandpad in Middelharnis actief waren, bleek er bij nadere beschou wing geen sprake te zijn van een calamiteit van welke orde dan ook. De witte pakken en andere beschermende kledij werden gebruikt om de nette pakken van de vijf 'hoogste ambtenaren' van het eiland en van burgemeester De Vries en wethouder Kleingeld te beschermen tegen eventu ele té enthousiaste artistieke uitspattingen. Het te ont wikkelen plan van apparte menten aan het Zandpad, heeft de naam Diekmees ters gekregen. De tientallen meters lange schutting die de bouwplaats afschermen zal de ondergrond bieden voor de expositie 'Schilderijen'. Aan een aantal scholieren en jongeren is gevraagd om een schilderij te maken waarin him visie over 'Hoe ziet Mid delharnis er in 2020 uit'. Het initiatief van deze expositie ligt bij de gemeente Middel harnis, Stichting Podium en de Ondernemersvereniging De vijf secretarissen, halverwege hun creatieve uiting. De regenboog en de bijbehorende Meuren zijn veelvuldig gebruikt. De spreekwoordelijke pot met goud ii voorlopig nog een pot met euro's dte staat in de zee voor de kop van het eiland.... V.l.n.r.: Op de voorgrond, Arie Stijkhuis van het ISGO, Henk van Steeg van Goedereede en op de achterste nj: Krijn Kastelein van Dirksland, Hairy Scholiens van Middelharnis en Hans Brouwer van Oostflakhee. Foto: Adri van der Ijicin Burgemeester Greet de Vries en wethouder Bert Kleingeld kwijten zich nauwgezet van hun taak. Foto: Adri van der Laan Middelharnis en werd mede mogelijk gemaakt door Aan nemingsbedrijf J. Kroon. Dat tot en met 2020, niet alleen Middelharnis, maar ook het eiland in ieder geval bestuurlijke veranderingen zullen ondergaan staat buiten kijf, want door de verschillen de gemeenten worden ver schillende plannen ontwik keld en initiatieven ontplooid om bestuurlijk en ambtelijk tot een nauwere samenwer king te komen. Natuurlijk ïullen dit de burgers van de gemeenten vast gaan merken, maar zij die er vooralsnog bij de voorbereiding en de uit voering van de planner er het meest actief bij betrokken zullen zijn, zijn de ambtena ren van de gemeenten en het ISGO. Daarom waren hun directe 'bazen', de gemeente secretarissen en de secretaris van het ISGO uitgenodigd om de eerste penseelstreken op weg naar de toekomst neer te zetten. Voor deze gelegenheid waren voorgetekende panelen opge hangen en de secretarissen kleurden een vrije interpre tatie in van Goeree-Overflak kee, gericht op de toekomst. Ook werd er verder nog een afbeelding met nostalgische objecten vanuit elke gemeente ingekleurd. De collegeleden van Middel harnis kleurden een tekening in met objecten die kenmer kend zijn voor Middelharnis. Community painting De schildersbenodigdheden werden geleverd door Podi um. Jan Trompper gaf de ambtenaren en bestuurders uitleg over deze vorm van community painting, waarbij natuurlijk de samenwerking een heel belangrijk plaats inneemt. Burgemeester Greet de Vries van Middelharnis gaf ook een uitleg over het project dat meer doelen dient. Naast dat de schutting, die "ver schrikkelijk lelijk" is en door het initiatief ongetwijfeld een kleurrijk element in het win kelgebied zal gaan vormen, wil het gemeentebestuur ook graag dat jongeren een beeld geven voor de toekomst van de gemeente. Daarnaast wil men ook een beeld geven van de verschillende vormen van samenwerking "die in de toe komst zeker zullen worden ontplooid. De scholieren en jongeren hebben inmiddels al hun beeld van de gemeente in 2020 geschetst en vanuit de inzendingen zijn er inmiddels 18 geselecteerd. Dit zijn die van de volgende leerlingen van de RGO: Mireille Kneep- kens, Jarno van Weezel, Anne Roos Lalleman, Louis Ver hulst, Koen van Otzel, Sanne Huisman, Laura van Noord, Kirsten Jansen, Doris Verlaat, Marloes van Woerden, Jorik Maliepaard, Tessa de 'Jong, Talitha Spuij, Chantal van de Boom en Martine Nederveen. Van de Prins Mauritsscho- lengemeenschap zijn het de volgende leerlingen: Dianne Aarnoudse, Elise Boot, Char lotte Jonker, Marjon Malie paard en Eline Bakelaar De werkstukken van de secre tarissen en het college zijn weer opgeborgen en zullen, samen met de schetsen van de scholieren op zaterdagmiddag 7 juni om 13.00 uur, tijdens de Havendag worden gepre senteerd, als de museumwand officieel wordt geopend. MIDDELHARNIS - Alzhei mer Inloopavond Goeree- Overfïakkee/Hoekse Waard nodigt belangstellenden uit voor haar eerstvolgende inloopavond, woensdag avond 4 juni a.s., in het Wijkcentrum te Middelhar nis, waarbij notaris Ben schot hoopt te spreken over het onderwerp 'Juridische aspecten bij dementie'. De Alzheimer Inloopavond is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, fami lieleden, vrienden en hulpver leners. Onder leiding van des kundige gespreksleiders krijgt men hier voorlichting over allerlei aspecten van demen tie. ledere bijeenkomst staat een onderwerp centraal. De bijeen komst begint met een interview met een deskundig gastspreker. Dit duurt ongeveer een half uur. Na de pauze is er tijd om vragen te stellen en in discus sie te gaan. Er is volop ruimte voor discussie en het uitwisse len van ervaringen. Door de ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers hun problemen in alle openheid naar voren brengen. Ook is er op deze avonden een informatietafel aanwezig met boeken, folders, enz. Na afloop kan desgewenst nog iets worden gedronken en met elkaar worden nagepraat. Het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur; de deu ren gaan open om 19.00 uur. De entree is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. De Alzheimer Inloopavond Goeree-Over- flakkee/Hoekse Waard wordt gehouden in Wijkcentrum Mid delharnis, Doeünchemsestraat 27 te Middelharnis. Er is vol doende gelegenheid om te par keren. Het gebouw is rolstoel- vriendelijk en rookvrij. Lijn 135 GOEDEREEDE - De Kunst stichting Goedereede viert dit jaar haar tienjarig bestaan. Ze probeert al haar activiteiten dan ook het thema 10 mee te geven. Op woensdag 4 juni organiseert de stichting een workshop voor kinderen met als titel: '10 vin gers op een buik'. Kinderen tus sen 6 en 12 jaar kunnen onder begeleiding van Ceciel Schone en Sarette Bakelaar een T-shirt beschilderen. Met hand- en vingerafdrukken wordt er een afbeelding op het T-shirt aan gebracht. De workshop vindt plaats in Verenigingsgebouw Oostdam in Goedereede van 13.30 tot 15.30 uur. Aanmelden kan via e-mail: infoCSkunst- stichtinggoedereede.nl of tel. 0187 682818 of 0187 630176. Deelname kost 5, inclusief T-shirt. OUDDORP - Voor de grote rommelmarkt, die gehou den zal worden op zaterdag 7 juni in de loods van Bouw bedrijf v.d. Linde, Zuidweg 3, kan men nog wat hulp gebruiken. Wie deze hulp kan leveren kan bellen met: 0187-682882. en 137 van het openbaar ver voer, alsook de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur. Kunt u niet komen omdat u iemand moet verzorgen? Bel dan even. Ook voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de Alzheimer afdeling, de heer Cor Besuyen, tel.:0187-485344. De Alzheimer Inloopavond te Middelharnis is een activiteit van Alzheimer Nederland, afdeling Goeree-Overflakkee/ Hoekse Waard. NIEUWE-TONGE - Dinsdag (heden), 27 mei, 19.30 uur, ds. J.J. van Eckeveld. GOLTGENSPLAAT - Woens dag 28 mei, 19.30 uur, ds. M.J. van Gelder. MELISSANT - Donderdag 29 mei, 19.30 uur, ds. L. Ter- louw. STAD AAN 'T HARING VLIET- Op 10, 11, 12 en 13 juni wordt voor de 15e keer de jaarlijkse avondvierdaag se gehouden in Stad aan 't Haringvliet. Deze avondvier daagse wordt georganiseerd door de Jeugdcommissie' van Gymvereniging MH-SD. De te lopen afstanden zijn: 3, 5 en 10 km. De avonden starten om 18.30 uur vanaf de gymzaal aan de Kolff van Oosterwijkstraat. Elke avond wordt er gezorgd voor een lekkere versnapering. Op de laatste avond start de 10 km om 18.15 uur, de 5 km om 18.45 uur en de 3 km om 19.00 uur. De medaille wordt op de laatste avond uitgereikt. Het inschrijfgeld bedraagt €3,50 per persoon (te voldoen bij inschrijving). Bij inschrijving op de eerste dag, 10 juni, is het inschrijfgeld 6,50 per per soon. Opgeven kan via de site; www.mhsd.nl DIRKSLAND - overhandigde de heer A. Prins, adviseur bij Eneco/Tempus Energiebe drijven, een Energielabel aan wethouder Koningswoud van de gemeente Dirksland. Dit onderzoek is uitgevoerd in het kader van de campagne 'Ener gielabel, energiebesparing en duurzame energie'. De woning van de heer Koningswoud uit Dirksland was al enkele maanden eerder onderworpen aan een onder zoek. Adrie Prins onderzocht het huis en beoordeelde het op energiezuinigheid. Het huis, gebouwd in 1919, is gewaardeerd met een G-label. Voor de heer Koningswoud was dit geen verrassing. "Mijn huis is slecht geïsoleerd door de éénsteensmuur, schuif ramen, enkelglas en glas-in- lood". Sinds 1 januari 2008 zijn ver kopers verplicht om bij de verkoop van een huis aan te tonen welk Energielabel het huis heeft. Met dit label wordt aangegeven hoe energiezui nig het huis is. Op die manier kunnen kopers een bewuste keuze maken voor een ener giezuinig huis. Het verschil tussen bijvoorbeeld een C-la- bel of een F-label kan al gauw tientallen euro's per maand schelen aan energiekosten. De woning van de heer Konings woud staat niet te koop. "Als wethouder van onder andere Milieu, wil ik een voorbeeld stellen. Daarom^werk ik graag mee aan dit onderzoek". Op de foto ontvangt wethouder Koningswoud zijn energiela bel uit handen van adviseur Prins.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2