nglg gjgjli j^^. Betonmortel Grevelingen startte veertig jaar geleden als pionier in woest gebied Blauwe Vlag 2008 uitgereikt en gehesen op Goeree-Overflakkee Nog 16 dagen! Inzameling rommelmarktspullen Morgen luidt klok voor actie uurwerk h u 80e jaargang Nr. 7713 Dinsdag 27 mei 2008 Christelijk streekblad op gerefi»rii^%tdèr^pH)ndslag ^4 Drukkerij Gebr. de Waal BV www.AMGO.NU zaterdag 14 juni Rechtspraktijk Middelharnis De Waal Hoveniers ONLINE BOEKHOUDEN VOOR ONDERNEMERS WWW.LOODERFINANCIALS.NL Combinatie Transportband Grootste order Gemeente Herkenninessymbool Toehoorders Erf- en sierbestrating met informatiestand op Agrarische Manifestatie Goeree-Overflakkee donderdag 12 vrijdag 13 op het terrein van N. Mijnden Jif:^.. i j »M te Melissant Afrs. Spui} Verplanke Juristen en Mediators Tel, (0187) 48 86 85 email: info@rpmh.nl Fax (0187) 48 41 14 website: www.rpmh.nl Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl wwwMekaashaLnl m «MTM In Achthiiuon /ot-k jo't mot... Maar je weet niet wat je liet! Dt showciiiii v.in Willi.im rfc Boet! M.i.ik ri'ii .«Kjir.i voor iif.pirtMondo cutn idooc»; 06-51 39 OS 12 MIDDELHARNIS - DeJ;iarmarktcommi.ssie van de Hervorm de Kerk geelt weer gelegenheid om spullen voor de komende rommelinark in te leveren in verenigingsgebouw 'De Hoek steen', Ring 1 te Middelharnis. Er zullen op zaterdag 31 mei van 10.00 tot 11.00 uur mensen klaar staan om uw gebruikte - maar nog wel in goede staat zijnde en n<}g te gebruiken - spul len in te nemen. Mochten er nog vragen zijn, neem dan con tact op met C.J Hameeteman: telefoonnummer 0187-482967. STELLENDAM - Er was nog 'niets' op de plaats bij de Stellendamse buitenhaven toen in 1968 Betonmortel Gre velingen van start ging. Men moest in eigen beheer de toegangsweg aanleggen om het bedrijf aan de rand van het Haringvliet bereikbaar te maken. Maar ook de aan nemers hadden in die tijd als het ging over het maken van beton nog 'niets'. Inmiddels heeft het bedrijf binnen bouwend Goeree-Overflakkee - en daarbuiten - een niet meer weg te denken plaats verworven. Daarom vond men het tijd voor een feest ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan. Vorige week maandag bleek dat velen in de feest vreugde wilden delen. Door: Adri van der Laan Er was alle ruimte gemaakt voor een leest: het materieel van Betonmortel Grevelingen stond in slagorde opgesteld, er was een heuse kartbaan waar de bezoekers hun stuurkun- sten konden beproeven en er was een feesttent waarin vele honderden het veertigjarige jubileum van het bedrijf graag mee wilden vieren. Bedrijfsleider Cor Both kon vele betrokkenen bij de 'beton- centrale' verwelkomen, zoals (oud)personeelsleden, aanne mers, collega's van de nauw aan het bedrijf verbonden Esselink Bouwmaterialen, vele leveranciers en leden van het gemeentebestuiu- \an Goede- reede. Ter gelegenheid van het jubi- leiun hadden eerder alle aan nemers een veijaardagstaart ontvangen van het bedrijf. Tijdens de receptie werd op verschillende beeldschermen foto's en films getoond van de geschiedenis en de wederwaar digheden die het bedrijf heeft ervaren in de afgelopen veer tigjaar. Gedelegeerde Ing. T.C. van Dieren stipte in zijn 'feestrede' eveneens enkele markante gebeintenissen uit de historie van het toch wel unieke eilan- delijk bedrijf In maart 1968 werd Beton mortel Grevelingen opge richt door een combinatie van verschillende bedrijven: De Maatschappij tot Exploitatie van Belonmortelbedrijven in Nederland (Mebin) voor öO'/i, Kalkfabriek Van Dijk en Go cii de Flakkeesche Betonfabritk en Bouwmaterialenhandel lii. C. Esselink en Zonen in Mid delharnis, beideti voor 25%. De koinst van Betotiinortel Grevelingen zal waarschijnlijk hartelijk welkom zijn geheten door de bouwakkers, want voor die tijd was juist het maken van beton op de bouwplaats met zand, grind eji cement een tijdrovend en zwaar werk, want het beton moest met krui wagens via loopplanken op de plaats van beslemming worden gebracht. Al vlug werd een betonmixer met transportband aan, waai- mee beton op de bouwplaats zover mogelijk in het werk kon worden gebracht. "Dit was een revolutie die de kruiwagen overbodig maakte". Toch bleek deze manier van transporteren niet de kwaliteit van de beton ten goede te komen en daarom werd een pompmixer aange schaft. Dit inixer met een laad vermogen 7 m'met een pomp. zodat met een lange giek de betonmortel gemakkelijk op bijvoorbeeld hogere verdiepin gen kon worden gebracht. Dit blijkt tot op heden een otniiis- De heren Viiii Dieren en Bolli op Itet terrein van Beloiimorlel Grenelingeii in Slellendam. baar onderdeel in de dienst\'er- lening van Betonmortel Greve lingen te zijn. Het leveren van kant-en-klare beton bleek in een behoefte te voorzien want in de eerste twee jaar na de oprichting van het bedrijf groeide de productie enorm van 7.030 m-' in 1968 tot 28.775 m-' in 1970. Al vlug volgde de grootste eenmalige order in de geschiedenis van het bedrijfin de jaren 1975 en 1976 levei-de men 32.000 m' voor de bouw van de nieuwe doorlaatsluis in de Brouwers- dam. ■Voor het bedrtjf w-as de ontslui ting van de kop van het eiland heel belangrijk, want door de aanleg 'van de weg over de nabijgelegen Haringvlietslui- zen kon men ook de vleugels verder uitspreiden. Evenredig met de groei van het bedrijf werd ook de transportcapaci teit uitgebreid. Momenteel telt het wagenpark vier gewone mixers van 10 m', vijf opleg gers en twee pompmixers. Door Betonmortel Grevelingen wordt er sinds de jaren zeven tig vanuit twee betoncentrales gewerkt, naast Stellendam is er ook een vestiging in Zierikzee. Moinenteel heeft het bedrijf 14 personeelsleden, waaraan enke len al een lang dienstverband achter de rug hebben: Kees van Felius, Erans Albregts en Cor Both werken respectievelijk 40, 38 32 bij het bedrijf Namens de gemeente Goeder- eede bracht burgemeester Van de Velde de felicitaties over Zij prees het bedrijf dat als pionier was begonnen in hel nog maag delijk gebied. Dat ongetwijfeld hel voordeel had dal ook ande re bedrijven werden gebouwd op hel industrieterrein aan de buitenhaven. Mevrouw Van de Velde refereerde aan de voor- Ftito: Adri van der Uian uitziende blik van het bedrijf om zich in deze omgeving te vestigen. Ze was optimistisch voor de toekomst want ze zag ook werk in hel verschiet na de aanleg van de Tweede Maas vlakte als er daar bedrijven zul len worden gebouwd. Namens het personeel bood Kees van Felius een schilderij van een betonmixer aan en hij herinnerde zich de vele lange dagen en nachten die er in het verleden zijn gewerkt om aan de vraag naar beton te kunnen voldoen. Hij prees hierbij de onderlinge goede verstand houding die er onder perso neelsleden heerst. OUDDORP - De Internationale Blauwe Vlag Jury heeft dit jaar vijf van in totaal 85 Blauwe Vlaggen 2008 toegekend aan stranden en jachthavens op Goeree-Overflakkee. De onderscheidingen zijn door de gedeputeerde van Zuid- Holland, M. van Engelshoven-Huls, vorige week donder dag op Port Zélande uitgereikt aan Jachthaven Atlantica (Stad aan 't Haringvliet), Marina Port Zélande, Herkin gen Marina en de gemeente Goedereede voor de stranden Westerduinpad en de Brouwersdam. De overige tachtig Blauwe Vlaggen zijn over de rest van NecTerland (36 stranden en 49 jachthavens) verdeeld. De kustgemeenlen Bergen, Sche- veningen en Katwijk, zagen de Blauwe Vlag 2008'dit jaar aan hun neus voorbij gaan. De Blauwe Vlag is een jaar lijkse internationale onder scheiding die wordt toegekend aan stranden en jachthavens die veilig en schoon zijn. Het doel van de Blauwe Vlag Cam pagne in Nederland is om overheden, ondernemers en recreanten blijvend te betrek ken bij de zorg voor schoon en veilig water, mooie natuur en een gezond milieu. Hel mogen voeren van de Blauwe Vlag is een internationale erkenning voor de inspanningen van kustplaatsen en jachlhavenbe- heerders. Voor de toerist en recreant is de Blauwe Vlag het herkenningssymbool voor goe de stranden en jachthavens. Dit jaar ontvangen 3199 stranden en jachthavens in 31 landen op het noordelijk halfrond de Blauwe Vlag. Voor de bekend making en uitreiking van de onderscheidingen in Center Pares op Port Zélande, zijn burgemeesters, ambtenaren van rijksoverheid, gemeenten en provincies, jachthavenei- genaren en recreatieonder nemers uil hel hele land naar de 'Adventure Factory' van het vakantiepark gekomen. Burge meester Van de Velde-de Wilde van de gemeente Goedereede was \erhinderd, waardoor zij de prestigieuze uitreiking niet kon bij wonen. Wethouder Economische Zaken en loco burgemeester Arend-Jan van der Vlugl, die de burgemees ter verving, toonde zich een uitstekend gastheer. Zijn welkomstspeech had veel weg van een lange reclamespot voor de gemeente Goederee de, waarin hij alle belangrijke facetten over de economische, culturele en recreatieve kanten over de 'beste badplaats van Nederland' onder de aandacht van zijn toehoorders bracht. Deze titel werd de gemeen te enige maanden geleden bezorgd door de lezers van V.l.n.r: De voorzitter van de jury van Blauwe \üag Nederland, de heer Poelman, Co Sciwt, directeur Marina Port Zélande, Martin van Engelshoven-Huls, gedeputeerde provincie Zuid-Hóllimd, Arend-Jan van der Vlugt, tvethouder gemeente Goedereede enjos Vranhen directeur Nederlands bureau voor toerisme en congressen. Fota: Bert Brand gevteente Cioedereede hel Algemeen Dagblad. Van der Vlugl liet in zijn welkomst toespraak de belangrijkste ele menten voor de toekomst van Goedereede tot 2020 de revue passeren. In tegenstelling lot een eer der negatief standpunt van de gemeente over de bouw van hotelaccommodaties, schetste Van der Vlugt de thans heer sende gemeentelijke visie betrelTende verblijfsrecreatie- projecten en twee hotelaccom modaties in de gemeente en op de Brouwersdam. "Gezocht is naar een evenwicht tussen de behoudendheid van de plaat selijke bevolking en het door ontwikkelen van de recreatie sector" aldus Van der Vlugt. De genomineerden werden, na een promotiefilm over de Blauwe Vlag, toegesproken door onder meer Jos Vran- ken, directeur van het Neder lands Bureau voor Toerisme en Congressen en Luit Ezin- ga. voorzitter van de HISWA- Vereniging. De sprekers bena drukten hel internationaal belang van de aanwezigheid van de Blauwe Vlag. Even leek het erop dat de Blauwe Vlag, die officieel moest wor den gehesen, zoek was. Maar na een korte show in de jacht haven van Port Zélande, kwam een duiker, omringd met veel luchtbellen, met een koffer tje boven water waaruit het vaandel tevoorschijn kwam. E\en later werd de Blauwe Vlag, onder toeziend oog van de samengestroomde gasten, gehesen door de gedeputeer de van Zuid-Holland, de heer M. van Engelshoven-Huls.kof fertje boven water waaruit het vaandel tevoorschijn kwam. Even later werd de Blauwe Vlag, onder toeziend oog van de samengestroomde gasten, gehesen door de gedeputeer de van Zuid-Holland, de heer M. van Engelshoven-Huls. Firina J. J. van Gurp OudedijkU, Ooitgetisplaat "(0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl OOLTGENSPLAAT - Al een paar maanden is de klok van de dorpstoren kapot. De wij zers kunnen niet meer draai en, Hopelijk kan er deze week een tijdelijke voorzie ning komen, zodat Ooltgens- plaat ook in dit opzicht weer 'bij de tijd' is. Deze voorzie ning kost ruim 3.000,-. De apparatuur is al een halve eeuw oud en versleten. Een goede reparatie inclusief nieuwe wijzerplaten is hard nodig, maar erg duur. Dit kost €23.000,-. De hervorm de gemeente als eigenaar kan dat niet zomaar betalen. Veel mensen in het dorp kijken regelmatig op de torenklok en de hervormde gemeente meent dan ook dat het een dorpsbelang is om er voor te zorgen dal de klok weer pico bello is. Graag doet zij een beroep op een ieder om bij te dra gen aan deze actie voor het torenuurwerk. Giften per bank zijn welkom op rek. 3159026 t.n.v. Hervormde gemeente Ooltgensplaal. Woensdag 28 mei van 18.00 tot 19.00 uur zal de klok luiden en zal er in het dorp huis-aan- huis gecollecteerd worden ten bate van liet torenuurwerk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1