Concert voor Calando Jeugd EHBO-examens op scholen Gift KNRM als cadeautip Bosseschool ronde verder bij schoolvoetbalkampioenschappen 1*1 -B; Concert Paul Stark (Trio) met Franz Liszt in Diekhuus EIIIVt1DEn.|1IElJW5 Gitaris Oliebollen in Nieuwe-Tonge Careyn Consultatie bureau voor Senioren in Middelharnis Themabijeenkomsten Cadeautip Algemene Muzikale Vorming Muziekschool Opbrengst rommelmarkt PAGINA 7 VRIJDAG 23 MEI 2008 OUDDORP - De gitarist en zanger Paul Cosa, orga- niste Ineke Sperling en de countertenor Jan van Set- ers hopen, morgen, zater dag 24 mei hun medewer king te verlenen aan een concert in de Doopsgezin de gemeente te Ouddorp ten bate van Calando. Calando is een huis waar men sen kunnen komen, die onge neeslijk ziek zijn. Er wordt zogenoemde pallialieve zorg geboden. Pallialieve Zorg is niet gericht op 'weer gezond' worden maar veel meer het bestrijflen van hinderlijke symptomen van de ziekte en het waardig afscheid nemen van het leven, üe meirsen, die in Calando verzorgd kun nen worden, hebben kanker, een ernstige spieiziekle ol aids. De bewoners verkeren in de laatste levensfa.se maat niet ieder komt om te sterven want ook het overbruggen van een moeilijke periode in de ziekte kan leden tot opna me zijn. Calando is voor haai voortbestaan nog afhankelijk van subsidies, gilten en lega- leti. Daarom wordt dit concert gegeven omdat volgens de oiganisatie "Calando ons aller steun verdient". Het concert wordl gesponsord door Heivoet Rubber Plastic Technologies BV, adminislra- liekanloor Boek,ee en assu- rantiekanlooi PJ.van Lno te Dirkslanfl. De gitarist en zangei l^aiil Ciosa zingt een aantal liederen. Een van de liederen is het gebed voor onze ouders. Dit zal hij in het Roemeens zingen. .Ande- ie liederen zijn van (;hris de Buigh en Cat Stevens. Ineke Sperling zal op het oigel werken van (I.KHiindel spe len. Daarnaast begeleidt ze de (ovnitertenor jan van Seters op de vleugel. De countertenor jan van Set- eis zal liederen zingen van F.Handel o.a. het Ijekende largo (Ombia mai Ku), Lascia chio pianga en het Dank sei Dir Hem Ook mag J.S.Bach niet ontbreken en wordt o.a. het Agnus Dei uit de Hohe Mcsse en enkele koralen gezongen. Tot slot zal hij 'lu lo Sai van Ciiusseppe Torelli zingen. Van deze avond wcirdl een (;D gemaakt. Deze kunt u tij dens de avond bestellen ol via onderstaand adies. De kosten van de (.:D zijn 10.00 U kimt op die avond bij de kerk bonnen kopen voor 1.00 voor een kopje koffie of' thee. Progiannna's kosten €5.00 kunt u op 's avonds voor het concert kopen in de kerk. Het is ook mogelijk de program maboekjes zijn te reserveren bij: jan van Seteis, I5raamstove (i,'3'253I':K Ouddorp, lel: 0187 r)8:i668, mobiel: 0(i .508 08 ,")48 NIiaiWE-lONCa-, - Op zater dag ;il mei t)akt de activitei- tenconmiissie van de Hersteld Heivornide CJemeente van Nieuwe-Tonge nog een keer oliebollen. Als u geen bestel- lormulier heeft omvangen, bijvoorbeeld omdat u buiten Nieuwe 'Tonge woont, kunt u ook lelelbnisch bestellen. Dit kan bij lam. 1). Heijkoop, tel: ()520I0. lam. M. van Putten, tel: 651,".91 of bij lam. A. Hou- weling, tel: 652;i9;i. U kunt vaival' vandaag Ijestellen tot en met woensdag 28 mei. L! kunt uw bestelling ophalen op zater dag .'il mei van IO.,'iO -12.00 uur, in het gebouw \'aii de Posl- duiven vereniging, VVcsldijk .'il. Kunt II zelf niet komen? Dan kimt u dit aangeven bij uw bestelling. De bestelling wordl dan op zuterdagmorgeu bij u thuisbezorgd. Prijzen pet stuk: 0,.55. MIDDELHARNIS - Bur gemeester De Vries-Hom- mes opent Careyn Consul tatiebureau voor Senioren Middelharnis officieel op 28 mei. Deze opening vindt plaats aan de Doetin- chemsstraat 27 in Middel harnis van 14.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden kun nen zich laten informeren onder het genot van een hapje en drankje. Caieyn en de gemeente Mid- delliarnis vinden het belangrijk dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig thuis kunnen fjlij- ven wonen. Het consultatiebu reau is gericht op het voorko men en vroegtijdig opsporen van problemen bij senioren vanaTBO jaar Senioren kunnen kosteloos een bezoek brengen aan Careyn Consultatiebureau voor Senioren. Belang.stellenden krijgen een vragenlijst toegestuurd. Aan de hand van de vragenlijst, diverse metingen en een gesprek, krij gen senioren een goed beeld van de eigen gezondheid. De gespiekken vinden plaats met een verpleegkundige of met een leefstijlconsulente. Senio ren krijgen daarbij een uitge- bi eid persoonlijk advies en con crete tips. In dit advies wordt onder meer aandaclit besteed aan de conditie van de klant, eventuele gezondheidsrisico's en de leefstijl. Uiteraard is er ook gelegenheid voor vragen. Het (x)nsullatiebureau voor Senioren organiseert elke maand kosteloze themabijeen komsten. Diverse tliema's zijn hart- en vaatziekten, ontspan nen kun je leren omgaan met verlies en verdriet, valpreven- tie en gezonde voediirg. Aamnelden voor een gezond- heidsconsult of opgeven voor themabijeenkomsten kan via Careyn C:omact 088 - 123 99 88 (maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur). //f7 jiihileiriidi' irlilpriar De Ihser mei op de aehteivmnd de \hleidijii. MOERDIJK - Op woens dag 14 mei vierde het echtpaar Jan en Adrie de Visser in Moerdijk hun vijftig jarig huwelijksju bileum met hun kinderen, kleinkinderen en verdere familie. Dit is een echte vissersfamilie, aanvanke lijk als riviervissers in het begin van de vorige eeuw op het Hollands Diep en het Haringvliet. Later hebben zij hun werkter rein uitgebreid, en op dit moment zijn er twee zoons van dit echtpaar, die elk met een kotter de Noord zee bevaren en ook op de Waddenzee het registratie nummer GO laten zien. In de loop \'an de jaren heb ben zij meerdere malen met de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij te maken gehad. Dat was zelfs al in de Tweede Wereldoorlog het geval. In 1941 zijn er drie bla zers op het Haringvliet op een mijn gelopen. Twee ervan zijn gezonken en één is er in Hclle- voetsluisbinnengesleept. Daar bij was de toenmalige Stellen- damse leddingboot 'Koningin Wilhelmina' betrokken. Deze moest overigens in de oor log van de bezetters de naam veranderen en heette toen Stellendam'. Bij dat ongeluk waren de vader en twee ooms van )an de Visser betrokken. De namen Willem en Leen de jager, toenmalig schipper en machinist van de reddingboot, worden nog steeds met ere genoemd. Een aantal jaren terug strand de de GO 58 bij Nooordwijk o\) het strand door een net in de schroef. Toen heeft een reddingboot van de Valentijn klasse geassisteerd bij het tot stand brengen van een sleep- verbinding tussen het gestran de schip en het zusterschip, de GO 29. Het lukte dat .schip de C.O 58 los te trekken. Hulp van de stand-by zijnde sleepboot hoefde niet te worden ingeroe pen. Een andere keer strandde de GO 29 op de Ooster en werd Fula: Jitn van Wezel KNRM daar door Leen Koese met De Zeemanspot vanaf gehaald. Al met al heeft de familie grote waardering voor de Konink lijke Nederlandse Redding Maatschappij en zij besloten daarom op de uitnodiging voor de receptie ter gelegen heid van hun vijftigjarig huwe lijk het volgende op te nemen: cadeautip een enveloppe met inhoud ten behoeve van de KNRM'. Op zaterdag 17 mei vond de receptie plaats in het gemeen schapshuis De ,Vnkerkuil in Moerdijk. Naast het jubile- rende echtpaar stond een Valentijn opgesteld, waarin de giften konden worden gede poneerd en het resultaat was het prachtige bedrag van €1.801,-. Maandag 19 mei werd de Valentijn met inhoud terugbezorgd bij de plaatselijke commissie van de KNRM in de gemeente Goedereede. Dit gebaar \'an de familie De X'isser wordt door de KNRM op grote prijs gesteld. CiOEDEREEDE - In maart 2008 hebben 69 jongeren Jeugd EHBO examens afge legd. De opleiding hiervoor werd verzorgd door vrijwilli gers van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Goeree e.o. De jongeren zijn afkomstig van vier scholen in de gemeente CK)edereede, nl OBS de West hoek in Ouddorp, OBS Buten de Poorte in Cioedereede, CBS Eben Haëzer, (ioedereede-Ha- venhoofd en CNS Zoinerland in Stellendam. De docenten brachten de jongeren de eerste beginselen van hulpverlening •bij en wezen hun de weg in de hulpverleningswereld. Tijdens de opleiding hebben ze ook geleerd dat helpen leuk kan zijn en vaak een goed gevoel geeft. Het is belangrijk om de jeugd kennis te laten maken met de hulpverlening en te wij zen op hun verantwoordelijk heid. Hulp kan in noodgeval len van levensbelang zijn. Na deze opleiding zijn er voor de jeugd nog andere mogelijkhe den om zich verder te (laten) op leiden in de hulpverlening. Op bijgaande foto staan de vier groepen met hun docenten. MIDDELHARNIS Muziek maken is heel leuk en je kunt er niet vroeg genoeg mee begin nen. Speciaal voor jonge kinderen bestaat de moge lijkheid om Algemene Muzikale Vorming te vol gen aan de Muziekschool Goeree-Overflakkee. De lessen zijn bedoeld voor kin deren die in augustus beginnen in groep 4 van de basis.school. Met ingang van hel nieuwe schooljaar wordt er dan weer begonnen- met groepen van ongeveer 10 tot 15 kinderen die 45 minuten per week les krijgen. Het ontwikkelen \an de elementaire muzikale vaar digheden staat centraal en de cursus is een goede vooroplei ding voor het later leren bespe len van een instrument. Vooral spelenderwijs zullen de kinde ren vertrouwd gemaakt wor den met o.a. het notenschrift, de toonhoogtes, de maatsoor ten, de ritmes, etc. Veel zingen, zelf muziek maken op het Orff- instrumentarium, naar muziek luisteren en met allerlei klank spelletjes aan de gang gaan maakt de lessen tol een leuke en leerzame belevenis. De lessen van het nieuwe schooljaar starten op vrijdag 5 september 2008 en de kosten zijn 130,00 per jaar. U kunt uw kind opgeven tot 1 juli 2008 door een aanmeldformu- lier/prospectus aan te \'ragen bij de administratie van de Muziekschool in het Diekhuus, Beneden Zandpad 7, 3241 GA Middelharnis, tel. 482400 fax. 489115, e-mail muziekschool(« hetdiekhuus.nl OOLTGENSPUVAT - De romnielmqrktyverkoping die zaterdag 10 mei in Ooltgens- plaat werd gehouden t.b.v. het restauratiefonds van de Her- \ormde Kerk heeft een prima resultaat opgeleverd. De netto opbrengst was bijna 5.000.00 Mede dankzij het mooie weer was het buiten en binnen weer een gezellige drukte. De win keliers/ondernemers die iets beschikbaar hebben gesteld, worden hiervoor hartelijk dank gezegd. Ook dit lieeft bijgedragen tot het behaalde resultaat. MIDDELHARNIS - Al sinds jaren zoekt pianist en compo nist Paul Stark naar een sym biose van klassieke muziek en jazz. In de periode 2001- 2005 resulteerde dat in een reeks concerten die op een speciale manier de componist 'Eranz Liszt' belichtten. De muziek van deze componist werd op zeer vernieuwende wijze gekoppeld aan jazz. Het jazzti io waarmee Stark al jaren tourt speelde op een grote verscheidenheid aan podia. Zij concerteerden niet alleen op vele klassieke podia (bijvoorbeeld als entre-act tij dens het internationale Franz Liszt pianoconcours) maar ook op vele podia binnen het jazz- circuit. Het trio won een aantal belangrijke prijzen waaronder de Dordtse Jazzprijs 1999. Naar aanleiding van deze prijs produceerde het trio de cd Le Voi La met als gastsolist Erik Vloeimans. De laatste jaren heeft Stark zicli nog meer verdiept in de muziek 23 mei zal hij naast zijn voor jazztrio bewerkte pianosonate in b klein ook een aantal originele werken van deze componist ten gehore brengen: de ultie me symbiose van jazz en klas siek!! De vleugel wordt gele verd door Arie Keizer. Het programma voor vrijdag 23 mei bestaat uit: Sposalizio (Liszt), Au lac de Wallenstadt (Liszt) en Sonnet 104 van Petrarca (Liszt) en Piancjso- nate in b (Liszt). Het laatste stuk wordt uitge voerd door het Paul Stark Jazz trio met Uli Glazzman (contra bas) en Arnoud Gerritse (slag werk). Diekhuus (grote zaal) Aanxang: 20.30iiur Zaal open 20.15uur. Toegang: 12,50 MIDDELH.\RNIS - Zowel de meisjes als de jongens van gioep 8 \an de Bosseschool uit Middelharnis speelden afgelo pen woensdag in de Hoeksche \Vaard tegen de beste school- voetballeams van Zuid Hol land zuid. Na het behaalde Elakkeese kampioenschap wachtte een volgende ronde in respectievelijk Binnenmaas en Klaaswaal. De tegenstand was pittig, maar uiteindelijk was de Bosseschool de beste. Nu wacht het kampioenschap van Zuid Holland in Leidschendam op 7 juni a.s. Een evenement waar de school met zoveel mogelijk scholieren, leerkrachten en ouders naar toe wil gaan en al volop sponsors aan het rege len is om een bus te regelen en te kunnen voetballen in een officiële voetbaloutfit. De groepen van meester Gert Jan en juffrouw Marianne hebben naast het vele voetbalplezier ook schoolhistorie gemaakt. Nog nooit was de school zo ver gekomen en dan ook nog met twee teams. Een leuke en bij zondere prestatie!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 7