Sjaloom Zorg neemt officieel haar nieuwe vestiging in gebruik met open 700 kilometer in zeven dagen in de strijd tegen de ziekte Duchenne Boerenmarkt voor bouwfonds Stellendammer gaat per mountainbike voor het goede doel w ^<p^Jl f) v\ Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag De Waal Hoveniers Visser Visser ONUNE BOEKHOUDEN VOOR ONDERNEMERS WWW.LODDERFINANCiALS.NL 1 Erf- en sierbestrating 80e jaargang Nr. 7711 Dinsdag 20 mei 2008 ^^;-y>,JSE_BieUO,-^ DIRKSLAND - Vrijdag middag was er een feeste lijke stemming in het pand van Sjaloom Zorg op het bedrijventerreinfie Water toren. Al enige tijd maakte de instelling gebruik van het pand, maar tot een officiële opening was het nog niet gekomen. Aan de burgemeester Servaas Stoop van Dirksland, die tevens voorzitter van de Raad van Toezicht is van de organisatie, was het de eer om samen met één van de cliénten, Arjanne Bra- ber het nieuwe gebouw te openen. Tekst en foto's: Adri van der Laan In een omspannen sfeer was een groot aantal mensen bij eengekomen in en buiten het pand van Sjaloom Zorg. Het deed directeur Henit Brink man deugd dat hij gemeen- tebestiuirders, cliënten en |)ersoneel en familieleden welkf)m kon heten bij de offi ciële opening van het pand. De sfeer van zijn openings woord was tweeledig. Aan de ene kant was hij blij dat met de (yjening van hel pajid weei^ een mijlpaal in de geschiede nis van de zorgorganisatie was gezet. Hijgwees op de moge- lijkheden^ie er in het gebouw zijn voor 'cliënten met moge lijkheden' voor dagbesteding en de kantoorruimte die er is gerealiseerd. Hij prees de inogelijkheden die er voor de dagbesteding nu 'in huis' zijn. Met de activi- teiten kunnen de cliënten hun talenten - die zeker aanwezig zijn - ten volle ontplooien. Sja loom Zorg is in de afgelopen jaren fors gegroeid. Hij noem de de verschillende woonlo caties van de stichting en het grote aantal werkervarings projecten die in de afgelopen zes jaar zijn ontwikkeld en nog moeten worden ontwikkeld. Hij noemde in dit verband liet nog te ontwikkelen woon- zoigcomplex in Tuindorp in Den Bommel en een begeleid wonen project in Tholen. Het blijkt dat de organisatie goed op koers zit en dat bijna alle voorgenomen projecten zijn gerealiseerd. "Maar stilstand is achteruitgang", zo verzekerde Henk Brinkman de Raad van Toezicht, die ongetwijfeld nog meer plannen van de organisa tie kan verwachten. Zorgen Naast de blijdschap rondom de ontwikkelingen \'an de Arjanne Bmber heeft zojuist het pand van Sjaloom '/.org geopend met het doorknippen van hei linl. Burgemeester Stoop en directeur Brinkman heiraden mei haar ids symbolische eersten hel pand. organisatie, maakte Brinkirian zijn toehoorders ook deelge noot van zijn zorgen voor de toekomst rondom de financie ring van de zorgverlening. Uit contacten met de overheid en berichten in de media blijkt dat het, volgens Brinkman, wel eens bergafVvaarts zon kunnen gaan inet de mogelijkheden om goede zorg te bieden. Hij doelde hiermee op hel terug draaien van de AWBZ-bijdrage van het rijk, waardoor zorgin stellingen wel eens 25 tot 40% gekort zouden kunnen wor den. '"Waar zijn we toch mee bezig?" zo was zijn retorische vraag tot de overheid. Aan het eind van zijn toe spraak dankte Brinkman de vele inedewerkers, cliënten en bestuvu'ders die hebben meege werkt aan de totstandkoming van het nieuwe gebouw en de mogelijkheden die daardoor konden worden geschapen. Brinkman sprak enkele bijzon dere woorden \an dank aan de heer Boender, de eigenaar van het pand, die dit graag heeft laten aanpassen aan de eisen van Sjaloom Zorg. Zijn dank werd \'ergezeld van bloemen voor de verhuurder van het pand. Kunstwerkjes in mozaïek waren er voor Arjanne Braber en bur gemeester Serxaas Stoop van de gemeente Dirksland. Markant punt Burgemeester Servaas Stoop, noemde de realisering van het nieuwe (onderkomen een "mar kant punt" in de geschiedenis xan Sjaloom Zorg en als burge meester is hij blij dat ook dal het kantoor van Sjaloom Zorg binnen de gemeente Dirksland is gevestigd. Een gemeente die 'zorg' hoog in het vaandel heeft slaan. Hierbij noemde hij de verschillende zorginstellingen die binnen Dirksland aanwezig zijn. Daarnaast is Sloop blij dat de cliënten van Sjaloom Zorg op verschillende plaatsen in Dirksland 'gewoon' tussen de andere inwoners le\'en. Hij noemde dit een verbetering ten opzichte van de tijd toen 'inensen met een beperking' werden ondergebracht in wel mooi gebouwen, maar buiten de stad of het dorp. Hel is volgens Stoop heel belangrijk dat deze mensen er gewoon bij horen en hij sprak de hoop uil dat deze ontwikkeling zich verder door zal zetten. En voor wal de 'donkere wolken' betreft... "Laten we hopen op zonneschijn", aldus een opti mistische Servaas Sloop. Hel gezelschap trok vervol gens naar de voorkant van het gebouw waar een belangrijke taak was weggelegd voor de cli ënte van Sjaloom Zorg Arjanne Braber. Aan haar was de eer om het gebouw 'open Ie knip pen' en burgemeester Sloop assisteerde ze hierbij graag. Bezichtiging Na de openingshandeling was er voor de genodigden alle gelegenheid om het moderne gebouw te bezichtigen. Naast de kantoorruimte waren het vooral de activiteitenruim ten die de aandacht van het publiek hadden. De cliënten demonstreerden hun dagelijk se bezigheden die varieerden van het werken achter de com puter, hel inaken van zeep en shampoo, tot het vervaardigen van verschillende houten attri buten in de werkplaats. vnvw.daloashal.nl Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl MIDDELHARNIS - Op zater dag 14 juni zal voor de zesde keer weer een grote 'boeren markt' op het terrein van de Prins Maurits scholengemeen schap worden gehouden. De markt begint om 9.30 en duurt tot ongeveer 15.00 uur Er zijn ongeveer 40 kramen plus diverse activiteiten. Dus voor elk wat wils. Er is een goede mix van stand houders. Naast kramen die er vorig jaar ook waren, zult u ook weer nieuwe standhouders aantreffen. 2" hands kleding speelgoed, Imkerproducten, diverse standwerkers, nieuwe haring, koffie, groente Sc fruit, boeken, nieuw en tweede hands, rom melmarkt -I- veiling en fietsen. Verder is er een leuke collectie kinderkleding (hier kunt u pin nen). Voor de kinderen zijn er weer diverse spelletjes te doen. Maar ook de oudere sportievelingen kunnen zich met elkaar meten bij het 'ketelpak-hangen. De opbrengst is voor het bouw fonds van de Gereformeerde Gemeente van Middelharnis.' STELLENDAM - In zijn woning aan de Molen kade in Stellendam geeft Jan Witte uitleg over zijn voornemen om in septem ber een 'monstertocht' per mountainbike te gaan rijden. In zeven dagen wordt er een 700 kilome ter lange tocht gereden door vier landen. Natuur lijk niet over de gebaande wegen, maar zoveel moge lijk door ruig terrein. Dit allemaal om financiën bij elkaar te krijgen voor een onderzoeksproject in de strijd tegen de spierziekte Duchenne. Door: Adri van der Laan Voor Jan Witte begon het allemaal toen oud-collega en vriend Rob Faase van de poli tie Zeeland hem belde of hij mee wilde doen met de spon- sortocht op de mountainbike. Jan noemt zich zelf 'best wel getraind' maar clan wel op de 'gewone' racefiets. Met de mountainbike had hij wel wat ervaringen op gedaan als agent waar hij deel uit maakte van het biketeani van de poli tie. Maar echt zwaar getraind in het terrein had hij nog niet. Toch kon hij geen 'nee' zeggen en hij wil de uitdaging aan gaan, zodat hij in september van dit jaar op de mountain bike zal stappen. Hij legt uit dat het hem niet allereerst gaat om een sportieve prestatie neer te zetten, maar dat hij vooral gaat voor het 'goede doel'. Dit 'goede doel' is een project van het Duchenne Parents Project. Het is het onderzoek 'Exonskippen', waarbij nieuwe methoden worden ontwikkeld in de strijd tegen de ziekte Duchenne spierdystrofie bij kinderen. Duchenne is een zeer ernstige erfelijke ziekte, waarbij spierweefsel langzaam wordt afgebroken. De spieren functioneren niet meer goed en langzaam valt de ene na de andere spierfunctie weg. Door deze ziekte belanden de Duchennepatiënten al rond de puberleeftijd in een rolstoel. Door onderzoek en nieuwe behandelmethodes zijn de overlevingskansen voor de patiënten verhoogd, maar er sterven nog steeds patiënten voor hun twintigste. Heroes Om financiële middelen te verzamelen voor de strijd tegen de ziekte organiseert men al een aantal jaren onder naam 'Duchenne Heroes' een mountainbiketocht. Hiervoor dienen de deelnemers zelf wel een bedrag van 2.500 Euro als startgeld 'mee te brengen'. Dit geld wordt in het geheel besteed aan het goede doel. De Duchenne Heroes starten op 14 september in Luxem burg en doorkruisen dan Duitsland, België en eindigen in Nederland. De maximaal 300 moutainbikers dienen iedere dag gemiddeld 100 km af te leggen en de tocht zal - met behulp van gps - voorna melijk door onverhard gebied gaan. ledere avond wordt er in een 'kamp' de tenten opge- Cijfers vertalen, koers bepalen ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS Kon. julianaweg 56 Tel. 01Ï7 6n 300 Fax 0187 ^35 637 www.visMr.visMr.nl Jan Witte mei - vuur dr juin - nog met zijn racefiets, hoopt in seplciuln 100 km terreinnl aj te leggen. wel een gesponsorde mountainbike de Folo: Adri vnn der ÏMan zocht, die door begeleiders zijn neergezet. Daarnaast worden belangeloos de maaltijden voor de deelnemers verzorgd door koks van gerenommeerde hotels. De groep van Jan Witte en zijn 'medehelden' Rob Faa se, Paniek Tholenaar en Arjan Louwerse, vertrekken onder de naam 'laictor et Emergo'. Jan verwacht dat dit 'ik worstel en kom boven' ook van toepas sing zal zijn voor zijn groep, want hij onderschat de onder neming niet. Hij legt uit dat hij voor zichzelf al een trainings programma heeft opgesteld. "Dit is nodig, want je gaat toch merken dat je al 34 bent". Sponsors Nlaast zijn sportieve voorbeiiei- dingen hoopt hij ook in con tact te komen met mensen die hem willen sponsoren, want de 2.500 Euro moeten toch bij elkaar gebracht worden. Jan is dan ook op zoek naar financi ële sponsors, waarop hij al ver schillenden positieve reacties en toezeggingen heeft gekre gen. 'Je merkt als je het uitleg dat de mensen heel geïnteres seerd en positief reageren". Daarnaast is het team ook op zoek naar bedrijven of par ticulieren die de groep wil len sponsoren. Voor bepaalde bedragen is het mogelijk dat de firmanaam op de kleding wordt geplaatst. "We hebben al enkele leuke reacties van bedrijven gekregen", aldusjan. Hij noemt in dit verband ook de naam van zijn werkgever, de Makro waar hij werkzaam is in de retail security. Het zou mooi zijn als een bedrijf zijn naam wilt geven aan ons team als 'hoofdsponsor'. Graag zou Jan ook nog in het bezit komen van een gespon sorde kwalitatief goede moun tainbike die hij mag gebruiken tot 20 september, omdat hij daar nog niet over beschikt. Verder zou hij het fijn vinden als hij in contact kon komen met een goede sportmasseur, die hem vakkundig kan voor bereiden op de grote klus die hem in september wacht. Hel worden voor Jan maanden waarin hij zichzelf en zijn gezin wel het een en ander zal moe ten ontzeggen. "De training en het meedoen aan de tocht heb ben wel een weerslag op mijn gezin. Maar hel thuisfront staal er wel achter, want anders hoef je er niet aan te beginnen", aldus Jan Witte. Maar volgens hem is hel doel dit toch wel waard. Website Op de website www.duchen- neheroes.nl kan men van alles vinden over het reilen en zei len van de individuele deelne mers, de ploegen en het doel van de actie. In een menu kan men de ploeg 'Luctor et Emergo' aanklikken en hier vindt men de komende maan den alle wederwaardigheden tijdens de voorbereiding en de tocht van de bikers. Ook wordt er een weblog bijgehou den. Via de website kan ook een sponsorbijdrage worden aangeboden. Jan heeft ook nog een wens: "Ik zou graag in contact wil len komen met mensen die de ziekte hebben of met ouders van kinderen die deze ziekte hebben. Hierdoor wil ik een nog beter beeld krijgen wat de ziekte precies inhoudt en waar voor ik deze tocht ga fietsen". Wie meer informatie wil kan Jan Witte bereiken via tel.: 06-46342460 of via e-mail: jtvitte(5>planet.nl De bezoekers kregen onder andere een demonstratie shampoomaken Ie -Jen. In Achthuizen zoek je 't niet... Maar je weet niet wat je ziet! De showtuin van William de Boet! Maak een afspraak voor Inspirerende tuin ideeën: 06 - 51 39 05 li Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06)55552023 vww.erf-sierbestrating.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1