Stft c (fnn^ en: 'Doe gewoon je gordel om. Ook achterin!' Ondanks ontwikkelingen landbouw wordt natuur beleid niet aangepast Eerste editie van Ladiescup bij De Jonge Spartaan succes 141^2 CIJFERCODE ^dUo "jün^ctnï 1 2 3 4 5 A B C D E A B D E F G H I J K L M N 0 P Q R S T U V W IJ Z <i_^ EIIAnoBI-niEUWS PINKSTEREN De puzzel is deze keer gemaakt door Erika en Arco Luime (Ouddorp). Dit keer een a-b-c-puz- zel die te maken heeft met Pinksteren. Niet moeilijk dus: 1 a; 2 b; 3 c; enz. 4 5 21 9 20 19 20 15 18 20 9 14 7 22 1 14 4 5 8 5 9 12 9 7 5 7 5 5 19 20 8 1 14 4 5 12 9 14 7 5 14 20 23 5 5 'X'iYPi^^tt'ikt: Bijvoorbeeld: B2 is een G en E5 is een Z. Je gaat dus bij de B naar beneden naar regel 2 en bij de E naar beneden naar regel 5. B2 El E5 El B3 B3 D2 B2 A4 A5 E5 E5 El B3 El D3 C3 El E4 El B3 A3 Al Al C4 Een koffer vol herinneringen Naar IN BRABANT(zie rebus). Vorige week verscheen er geen krant op vrijdag. Daarom kon ik ook niet de verjaardagen vermelden van: Reinier van Schaik (Stellendam) en Judith Lodder (Sommelsdijk). Die waren jarig op 2 mei. Zondag 4 mei was Jan van Splunter (Ouddorp) jarig. Allemaal als nog van harte gefeliciteerd. We feliciteren deze week een tweeling: Hendriëtte en Jolize v.d. Valk (Nieuwe-Tonge) vieren hun veijaardag op 11 mei. Dubbel gefeliciteerd!! Q V^ctkciPH: Hebben jullie een fijne vakantie gehad? Misschien waren er minder leuke dingen. Schrijf er maar eens over hij de oplossingen van de maand april. Kinderen Goochem PAGINA 9 VRIJDAG 9 MEI 2008 Puzzelreglement Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws Postbus 8, 3240 W Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raatisels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Pinksteren. Uitstorting van de Heilige Geest. Waarom doet de Heere dat.' De Heere Jezus heeft gezegd tegen Zijn discipelen: 'Ik ga heen.' Lees het maar na in Johannes 14. Hij gaat naar Zijn Vader in de hemel. Maar hij laat zijn discipelen niet zomaar in de steek. Hij stuurt een Ander, de IVooster. Het is net als bij jullie op school. Al.s de juf of meester ziek is, krijg je een andere juf of meester. Je krijgt een vervanger: diejufof meester neemt tie plaats in van je eigen juf of meester. Het werk gaal dan gewoon door. Jij leert de dingen die je inoet leren. Zo is het ook bij de discipelen. Als de Heere Jezus naar de hemel opgevaren is, komt er een Ander: de Trooster, de Heilige Geest. Die zal de discipelen en alle leerlingen van de Heere Jezus alle dingen leren. Hij zal de wereld oxertuigen van zonde, en van gerech tigheid, en van oordeel, zoals er in Johannes 16:8 staat. De vraag is nu: ben jij ook al een leerling? Leert de Heilige Geest jou wie je bent, wie God is en wie de Heere Jezus wil zijn voor zondaren? Bidt dan: Kom Heilige Geest, ook in inijn hart! Sjari Anne Maliepaard (Middelharnis) Fijn, dat het met papa weer goed gaat na de operatie. Met zware dingen tillen zal hij nog een poosje moeten wachten, maar gelukkig kan hij zijn werk weer doen. Jarinda, Anja, Carolien en Jan van Splunter (Ouddorp) Ga zo door meiden, met het halen van goede cijfers. Nog even doorzetten voor de overgang. Goed gedaan. Jan! Tweede worden met je voetbalteam is een goede prestatie. Met trainen echt goedje best doen, misschien worden jullie dan volgend jaar wel eerste. Jorina v.d. Vlugt (Sommelsdijk) Je had nog niet geschre\'en dat jullie in de meivakantie naar je zus en zwager in Canada zouden gaan. Het is jammer datje niet op koninginnedag op school was, want jullie gingen een vossenjacht doen. Maar mij lijkt het veel leuker om een vliegreis te maken en veel dingen te zien. Vond je het vliegen echt \ervelend? Heb je je nieuwe boeken ('Ook voor jou, Rianne' en 'De bloemen bloeien nog') in het vhegtuig uit kunnen lezen? Acht uur vliegen is best lang. Makkelijk als je nu al weet datje naar het vmbo gaat. Weetje ook al welke richting je gaat kiezen? Bedankt voor je lange gezellige brief! Margreet Osseweijer (Den Bommel) Bedankt voor je antwoorden voor 'Een kolfer'. Ik heb voor jou een plaatsje gere serveerd. Ik denk datje nu de uitslag van je type-exa men wel gekregen hebt? NVas het positief? Het eten bij de Grevelingen was in elk ge\'al lekker, schrijf je. Maayke Bos (Ooltgensplaat) Bedankt voor je mooie kaart en voor de 'schoolkaarten'. Nog gefeliciteerd met Corné, je broer. Omdat ik maar één keer in de 14 dagen de post \an het kantoor van de krant krijg, las ik jouw brief pas toen je broer al een week jarig geweest was. Ik kan niet beginnen aan het bezoe ken van de puzzelaars: dat zou te veel tijd gaat kosten. Bij de krant heb ik al een keer gevraagd hoe lang het 'jeugclhoekje' bestaat. Maar daar kunnen ze het (nog) niet vinden. Als ik lees dat jij een ntevrouw van 70 jaar kent, die ook al mee deed toen ze 12 jaar was, dan moet dat in elk geval al meer dan 55 jaar zijn. Noem mij dus maar gewoon 'oom Ko', dat is het makkelijkst. Zo is het al jaren en jaren. Erika Luime (Ouddorp) Gezellig datje een briefje bij je oplossingen geschreven hebt. Ondanks datje het verkeersexamen moeilijk vond, ben je toch geslaagd. Gefeliciteerd! Was het fiet sen door Goedereede mak kelijker dan het schriftelijk examen? Een zeskamp op school: was dat alvast voor koninginnedag? Brrrü Glij den over een zeil dat met water en zeep ingesmeerd is? Mij niet gezien hoor! Hoe veel punten kon je halen? Ik denk dat de oude mensen in De Vliedberg het fijn gevon den hebben, dat jullie voor hen gezongen hebben. Jantine, Willianne en Annelotte Mans (Ooltgensplaat) Jullie waren erg snel inet de oplossingen. Dat kwam door de vakantie. Jullie gingen ook nog op vakantie. Hoe was dat? Albert van Lenten (Dirksland) Gebeurt dan wel eens dat een moedervogel het jong verstoot? Het lijkt me een prachtig gezicht als de jonge grasparkieten uitvliegen. Welk werk doe je in de vakantie? Hoe was het in Hardenberg? Sander van Lenten (Dirksland) Gelukkig dat de kiespijn over is, maar je moet er nu wel één missen. Jaminer dat het net ging regenen en waaien toen jullie boven op de toren waren op koningin nedag. Ik hoor wel van je als je nieuw lego gekocht hebt. Fam. Korpershoek (Middelharnis) Welke serie boeken zijn jullie aan het sparen? Ik lees dat jullie vervolgboeken gekocht hebben, De zin die Jantine Mans (Ooltgensplaat) gemaakt heeft, slaat een beetje op ons jeugdhoekje'. Probeer met de cijfers en de letters van het alfabet de zin te vinden die er uit moet komen. Jullie moeten de REBUS in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. 1. Hoe heet je? Robert Melissant. 2. In xvelke plaats woon je? Ouddorp. 3. Wat heb je in de vakantie gedaan (bijv. thuis, tijdens een logeerpartij, tijdens een dagje uit of op de vakantie ergens anders)? Wij zijn op vakantie geweest. 4. Naar welke plaats (en in welk land) ging je op vakan tie of waar ging je een dagje naartoe? 5. Wat heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan In het Archeon waren het weekend dat wij er waren heel veel vikingen uit heel Europa. 6. Heb je nog iets speciaals meegenomen op vakantie, watje echt niet kon missen? Mijn nieuwe leesboek. 7. Wat vond je erg fijn om thuis te kunnen laten? Geen idee. 8. Wat miste je erg in de vakan tie? Niet echt iets dat ik nu nog weet. 9. Wat vond je erg vervelend in de vakantie? De laatste dag voor dat de school weer begon. 10. Wat vond je het leukst/het mooist in de vakantie Dat er een zwembad bij het park was en een zweinmeer met een grote glijbaan en watertrampo line. Deze week hebben Erika en Arco Luime en Anja van Splunter {Ouddorp), Sander van Lenten (Dirksland), Jantine, Willianne en Annelotte Mans (Ooltgensplaat) een boekenbon gekregen. Veel plezier ermee! Nienke Biemond (Stellendam) Natuurlijk mag je mee puzzelen. Ik vind het juist plezierig, als je mee gaat doen. De volgende keer magje de antwoorden van een hele maand tegelijk opsturen. Lees maar in het stukje boven de puzzels. Ik zou üet fijn vinden als je dan ook even je geboortedatum opschrijft. Ik weet nu wel datje 7 jaar bent en in groep 4 zit, maar je geboortedatum weet ik nog niet. Heb je een pasfoto voor me? Tot de volgende keer. Anne-Lize Blokland (Melissant) Ik ben blij datje ook mee gaat doen. Schrijf je nog even je geboortedatum? Met een pasfoto ben ik erg blij. Ik heb maar even een mailtje gestuurd naar je eigen mail-adres en niet naar het adres van Sharon. Is dit goed? Voor een veilige autorit zijn gordels onmisbaar. Vanaf 1 mei 2008 geldt een nieuwe regel: In auto's waar op alle plaatsen een gordel zit, mag niemand meer zonder gordel vervoerd worden. Het aantal passagiers mag dus niet groter zijn dan het aantal gordels. Het dragen van autogordels is verplicht, ook achterin (indien ze aanwezig zijn). Maar het komt nog te \aak voor dat de gordels niet gedragen worden, terwijl ze er zijn voor uw eigen veiligheid en die van uw pas sagiers. Wie achterin geen gor del draagt loopt niet alleen zelf kans op letsel, maar brengt ook de mensen voorin in gevaar Bij een botsing zal de achterpassa- gier de voorpassagier met leu ning en al naar voren duwen. Let er bij het dragen van de gordel goed op dat hij strak om het lichaam zit. Het heup gedeelte van de gordel moet zo laag mogelijk om de buik gedragen worden, om bij een botsing buikletsel te voorko men. Laat na een aanrijding de gordels controleren. Door de kracht die er bij een bot sing op komt te staan, is de veiligheid daarna niet meer gegarandeerd. Kijk voor meer informatie over autogordels op www.gordelsonr.nl. Autogordels zijn ontworpen voor de veiligheid van volwas senen. Voor kinderen kleiner dan 1,35 meter gelden er daar- Autogordek. ook achterin... Daar kun je mee ihuiikomen.. om andere regels. Zij moeten in een kinderzitje. Er zijn drie verschillende kinderzitjes; Het babyautostoellje (voor kin deren lichter dan 13 kg), hel kinderautostoeltje (tussen 9 en 18 kg) en de zittingverho- ger (tussen 15 en 36 kg). Kin deren zwaarder dan 3ti kg of langer dan 1,35 meter moeten gebruik maken van de autogor del, eventueel met een zitting- verhoger t)f' een afzonderlijke gordelgeleider. Kijk voor meer informatie over kinderzitjes op www.autokinderzitjes.nl. De meeste kinderen zullen hem al kennen: Cloochem het Gordeldier. Goochem zorgt ervoor dat je nooit xergeet je gordels aan te doen. Hij zit bij \eel kinderen al aan de gor del. Wil je meer lezen over GoocheiTi, spelletjes spelen met Cloochem, kleurplaten maken en nog veel meer leu ke dingen, kijk dan op www. gekopgoochcm.nl. De Goo- chemcampagne is een cam pagne van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. DEN HAAG-Economische ont wikkeling landbouw geen reden om natuurbeleid aan te passen. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland zijn niet van plan om het beleid ten aanzien van nieu we natuurgebieden opnieuw tegen het licht te houden. In het Coalitieakkoord 2007-201 1 is vastgelegd dat in deze colle geperiode 3500 liectaren nieu we natuur- en recreatiegebie den erbij moeten komen. Deze ambitie is onderschreven door Provinciale Staten. Gestegen prijzen van agrarische grond en internationaal toenemende vraag naar agrarische produc ten zijn nog geen reden om het beleid aan te passen. Dit ant woorden Gedeputeerde Staten op vragen van de fracties van CDA en VVD die zich zorgen maken over de toekomst van de agrarische sector. Er is volgens GS geen direct verband te leggen tus.sen het uil de markt nemen van een zeer bepeikte hoeveelheid landbouxygrond voor aanleg van nieuwe natuur (en ook stadsontwikkeling en wegen) enerzijds en mondiale voed seltekorten anderzijds. Ook toen er in het recente verle den enorme voedseloverschot- len waren in Europa en in de Verenigde Staten werd elders in de weield honger geleden. Dat heeft met allerlei econo mische en politieke factoren te maken, maar niet met het natuurbeleid van Zuid-Hol land. MIDDELHARNIS - Vrij dag stond de eerste editie op het programma van de Struijk en Struijk ladiescup Goeree-Overflakkee. Aan de aftrap stonden 8 Flak- keese teams, die in poules gingen strijden. In poule A waren dat: De Jon ge Spartaan Dal; DBGC Dal; DES '67 Dal; Stellendam Dal. In poule B waren datDe Jon ge Spartaan Da2; OFB Dal; WFBDal; Flakkee Dat Er werden wedstrijden gespeeld van 20 minuten en na iedere wedstrijd werden er 3 shoot-outs genomen. Deze leverden per shoot-out een halve punt op. Nadat de punten waren geteld kon er gestreden worden om de plaatsen 1 tim 8. De wedstrijd om de plaatsen 7 en 8 ging tus sen OFB en Stellendam. De dames van Stellendam wonnen deze wedstrijd. Om de 5" en 6'' plaats werd er gestreden tussen De Jonge Spartaan Dal en Flakkee. De Spartanen wonnen met 1-0. Eerst waren er de kruisfinales. De nr 1 van A speelde tegen nr2 van B. Dit was DBGC tegen WFB. De nr2 van A speelde tegen nr 1 van B. Dit was DES tegen De Jonge Spartaan Da2. DBGC en De Jonge Spartaan Da2 (door een doelpunt van Lotte) wonnen deze wedstrij den en stonden tegen elkaar in de finale. De wedstrijd tus sen WFB en DES om de 3' plaats werd gewonnen door de dames uit Ouddorp. De finale bleef 0-0. Strafschop pen moesten hier de beslis sing nemen. De technische staf van De Jonge Spartaan Da2 had voor vandaag de keep- ster van MJ 1 Joyce Goulooze gevraagd. Op tiaar 15^ verjaar dag stopte zij 2 strafschoppen en werd er 1 naast geschoten. Robin, Nadia en Annebelle scoorden wel uit de straf schoppen. De Jonge Spartaan Da2 werd dus winnaar van de I' editie van de ladiescup! Tussen de wedstrijden door was er nog een competitie bal hooghouden. Deze werd gewonnen door Nathalie Don kersloot van De Jonge Spartaan Dal (73 keer hoog gehouden). Er was ook nog een competitie wie heeft het hardste schot, dit werd door en apparaat geme ten. Met 93 km per uur werd Ria de Jong van DES '67 win naar. Beide dames kregen een \vaardebon van de Lingerie- tuin. Deze competities werden verzorgd door .\rna en Daniel. De wedstrijden stonden die dag onder leiding van de scheids rechters: Kees Groen, Pim Driesse, Kees Kik en Marco Vroegindeweij. Achter de bar stonden vandaag Truus, Anja en Gerda. Maarten de Korte was de speaker En Marijn was er voor de medische verzor ging- Bij zowel Dal als Da2 deden meiden mee uit MJl en MI. Toernooi organisator Johan de Jong kan terug kijken op een geslaagd toernooi.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 9