OOSTN^IEE Geslaagde uitvoering slagwerkensemble met The Blue Stocking Singers ISgO MEDISCHE DIENSTEN Jeugdmiddag SWO Oud papier Stellendam EIIAt1I]^.niEUW5 UM-E Wt Mv éan mooi! GEMEENTE DIRKSLAND PAGINA 8 VRIJDAG 9 MEI 2008 ■jSM^ GEMEENTE GOEDEREEDE Vergaderdata De Raadscommissie Grondgebiedzaken komt op 13 mei 2008 voor een vergadering bijeen en de Raads commissie Publiekzaken op 15 mei 2008. Beide verga deringen vangen om 19.30 uur aan. Ter inzage De agenda's liggen voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis en wel bij de Publieksbaklie, Tramlijnweg 2 te Goedereede, waar eveneens een exemplaar kan worden afgehaald. Tevens liggen de agenda's ter inza ge in de bibliotheek, Hofdijksweg 20 te Ouddorp. Spreekrecht burgers Burgers worden in de gelegenheid gesteld om tijdens de vergadering maximaal 5 minuten het woord te voe ren over onderwerpen die voorkomen op de agenda. Voor insprekers bestaat verder bij de behandeling van het betreffende agendapunt nog de mogelijkheid tot het gedurende maximaal 5 minuten meespreken. Aanmelden voor het spreekrecht dienst plaats te vinden ten minste 4 uur voor de aanvang van de vergadering bij de griffier (telefoon 0187 - 49 77 48). Agenda De agenda's staan vermeld op de gemeentelijke inter net pagina: www.goedereede.nl Bouwaanvragen Ingekomen bouwaanvragen: Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ontvangen Op 25 april 2008 van: - 8. van Driel voor het plaatsen van een blokhut bij de recreatiewoning op het perceel Poldersbos 30,3253 LT Ouddorp. Op 28 april 2008 van: - B. Biokel voor het geheel vergroten van een tuinhuis bij de recreatiewoning op het perceel Alexanderpark 19, 3253 LD Ouddorp; - P.C. Meijer voor het geheel vernieuwen van de gevels van de woning op het perceel Bokweg 12, 3253 AB Ouddorp. Op 29 april 2008 van: - A.P Broek voor het geheel oprichten van een berging bij de recreatiewoning op het perceel Westeinde 56, 3253 LW Ouddorp. Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen. Op 28 april 2008 van: - L;B. Biemond voor het oprichten van een (vervangen de) landbouwschuur op het perceel Plaatweg 3,3251 LN Stellendam. Op 29 april 2008 van: - L. Troost voor het gedeeltelijk vergroten van de ber ging op het perceel Zouthoek 8,3253 EN Ouddorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mede dat de eerstvolgende verga dering van de regionale welstandscommissie plaatsvindt op 20 mei 2008 in het gemeentehuis te Goedereede. De eerstvolgende vergadering van de welstandscom missie (gemandateerde behandeling) is op 15 mei 2008 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergaderin gen zijn beiden openbaar. De agenda's van deze ver gaderingen liggen ter inzage in het gemeentehuis te Goedereede. Voorgenomen vrijstelling Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat het voornemen bestaat om met toepassing van de vrijstellingsbepaling als omschreven in artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto ar tikel 20, lid 1 sub a onder 3 BRO bouwvergunning te verlenen aan: - G.M, de Jager voor het vernieuwen van een tuinhuis en berging bij de recreatiewoning op het perceel Pol dersbos 34,3253 LT Ouddorp. Het ontwerp van het besluit met de daarop betrekking hebbende stukken liggen ingaande 12 mei 2008 gedu rende zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij de Publieksbalie. Gedurende deze termijn van ter inzage legging kan een ieder een zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 38,3253 ZG Ouddorp. Degenen die mondeling zienswijzen naar voren willen brengen kunnen contact opnemen met de cluster Publiekzaken voor het maken van een afspraak. Na de termijn van ter inzage zal definitieve besluitvor ming plaatsvinden. Verleende vergunningen Verleende lichte bouwvergunning aan: - G.F. Modderi<olk voor het plaatsen van een blokhut en het maken van een doorgang in de recreatiewoning op het perceel Grevelingen 66 - Noordzeepark, 3253 LL Ouddorp (28 april 2008); - D. Schot voor het oprichten van een berging aan de recratiewoning op het perceel Alexanderpark 16,3253 LD Ouddorp (28 april 2008); - R. de Reus voor het geheel oprichten van berging en van een jacuzzien zwembad op het perceel Molenka de 64-66, 3251 LM Stellendam (29 april 2008). Verleende reguliere bouwvergunning aan: - F. van Bokkel voor het geheel plaatsen van een gara- ge/poolhouse op het perceel Koolweg 19, 3253 LH Ouddorp (28 april 2008); - J.A. Schenkeveld voor het gedeeltelijk vernieuwen van bestaand houtwerk van De Open Haard op het perceel Dijkstelweg 55, 3253 TA Ouddorp (28 april 2008). Verleende sloopvergunning aan: - F van Bokkel voor het slopen van twee schuren, pom- penhuisje en een zwembad op het perceel Koolweg 19,3253 LH Ouddorp (28 april 2008). De stukken van bovenvermelde vergunning liggen voor u ter inzage op het gemeentehuis bij de cluster Pu blieksbalie. Op grond van de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden hiertegen binnen zes weken na bekendmaking een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Goedereede. De datum van bekend making is tussen haakjes achter het besluit vermeld. In dien u over een besluit en/of over de wettelijke moge lijkheden informatie wenst, kunt u die bij de cluster Ruimtelijke Ontwikkeling op het gemeentehuis verkrij gen. Programmarel<ening 2007 De programmarekening is het verantwoordingsstuk van het college van burgemeester en wethouders van het door hen gevoerde bestuur. Onlangs is de programma rekening 2007 gereedgekomen en gecontroleerd door een externe registeraccountant. De programmarekening bevat een jaarverslag bestaande uit programma's. Per programma is aangegeven wat er al of niet is bereikt en wat het heeft gekost. De programmarekening zal wor den behandeld in de gemeenteraadsvergadering van 29 mei a.s. Ingevolge artikel 197 van de Gemeenjewet liggen de jaarrekening, de accountantsverklaring'en het (accoun- tants)verslag van bevindingen voor een ieder ter inza ge. Tevens zijn deze stukken tegen betaling algemeen verkrijgbaar. De programmarekening 2007 is tevens te raadplegen op onze website: www.goedereede.nl. Bel<endmaking informatieavond Oosterparl< Burgemeester en wethouders van de gemeente Goe dereede maken bekend dat zij op donderdag 22 mei 2008 om 19:30 uur (inloop vanaf 19.00 uur) in zorgcen trum De Vliedberg, Hoge Pad 2 te Ouddorp, een in spraakavond zullen houden met betrekking tot de plan nen die bestaan om op het perceel in de hoek Ooster weg en Hofdijksweg te Ouddorp, het zgn. plan 'Ooster park' woningen te bouwen. Belanghebbenden kunnen tijdens deze avond opmer kingen maken en vragen stellen over plan 'Oosterpark'. Voor de goede orde wordt er op gewezen dat de in spraakavond bedoeld is voor de te volgen planologische procedure en in principe niet voor eventuele kandidaat kopers. Op een later moment zal voor deze laatste be langhebbenden van de zijde van de projectontwikkelaar. De Koning Wessels Vastgoed b.v., een aparte informa tieavond worden belegd. De inspraakavond vindt plaats in het kader van de vrij stellingsprocedure ex artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Zoals reeds eerder werd bekend gemaakt liggen de stukken die op plan 'Oosterpark' be trekking hebben gedurende de periode van 21 april 2008 tot en met 1 juni 2008 tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de Pubiieksbalie, Tramlijnweg 2,3252 BR Goedereede. Tij dens deze periode kunnen belanghebbenden hun even tuele zienswijzen schriftelijk of mondeling kenbaar ma ken. Bel<endmal<ing voornemen tot het vaststellen liogere vi/aarde ingevolge de wet geluidhinder voor plan Oosterparl< Burgemeester en wethouders van de gemeente Goe dereede maken bekend dat zij voornemens zijn om, op grond van hun bevoegdheid ingevolge artikel 110a, lid 1 van de Wet geluidhinder, hogere waarden vast te stel len voor de ten hoogste toelaatbare geluidsbelasting met betrekking tot een 32-tal woningen die geproject eerd staan in het zgn. plan Oosterpark, gelegen in de hoek tussen de Oosterweg en de Hofdijksweg (ooste lijk van de Oostenveg en noordelijk van de Hofdijksweg) te Ouddorp (perceel kadastraal bekend gemeente Oud dorp, sectie G, nummers 271 en 272). Het betreffende plan ligt thans in het kader van een vrijstellingsproce dure op basis van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een ieder ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Tramlijnweg 2, 3252 BR te Goedereede In verband hiermee, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 110c van de Wet geluidhinder juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, ligt het ontwerp van het besluit om de hogere waarden vast te stellen met bijbehorende stukken, met ingang van 13 mei 2008 gedurende een periode van twee weken tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter in zage bij de Publieksbalie, Tramlijnweg 2, 3252 BR te Goedereede. Tijdens de termijn van terinzagelegging kan een ieder zijn zienswijze ten aanzien van het ontwerpbesluit schriftelijk en mondeling (na afspraak met het cluster RO van de gemeente Goedereede, tel. 0187-491500) kenbaar maken. Deze zienswijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Goedereede, Postbus 38,3253 ZG Ouddorp. Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken, in gevolge artikel 41 van de Woningwet, bekend dat: een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is binnengekomen van: - J.K. Heekman voor het verbouwen van een woning op het perceel Emmalaan 19 te Dirksland; - P.F Oudijk voor het oprichten van een opslagloods op het perceel Oudedijk 1 te Melissant; - W.K. Mijnders voor het gedeeltelijk veranderen van een opslagloods in kantoor op het perceel Ruijgenhil 13teMelissanl een aanvraag om een lichte bouwvergunning is binnengekomen van: - P. Kalle voor het vergroten van een dakkapel op het perceel Binnenweg 48 te Melissant; - J. de Zwart voor het oprichten van een dakkapel op het perceel Molenzicht 42 te Dirksland; - H.J. van de Graaf voor het oprichten van een tuinhuis op het perceel Plataan 1 te Melissant; - P.L.G. Berrevoets voor het oprichten van een car- port/erfafscheiding op het perceel Maannezee 38 te Dirksland. Ontvangen aanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend dat: een aanvraag om reguliere bouwvergunning is ont vangen voor: - het bouwen van een bedrijfspand naast Boezemweg 8,3255 MC te Oude-Tonge (ontvangen 23 april 2008); - het bouwen van een woning aan de Molenweg (onge nummerd), 3255 AP te Oude-Tonge (ontvangen op 4 april 2008); - het bouwen van een woning op de bestaande bebou wing op het adres Molendijk 23, 3257 AM te Oolt- gensplaat (ontvangen op 28 april 2008). Nadere informatie over de ontvangen aanvragen, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ontwikkeling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvragen kunnen géén bezwaarschriften worden ingediend. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat er geen aanvragen zijn verleend. Wijziging van inzameling van huishoudelijke afvalstoffen In verband met 2e Pinksterdag op maandag 12 mei 2008 wordt de bruine GFT-container in de gehele ge meente Goedereede geleegd op de zaterdag daarvoor, namelijk 10 mei 2008. Zet uw container voor 7 uur aan de weg! Heeft u nog vragen dan kunt u één van de onderstaan de nummers bellen: - voor vragen over het legen van de minicontainers naar IRADO 010-2621000 - voor andere vragen naar de gemeente Goedereede 4915 00 Troffllijiiweg 2, Goedereeffe, Postlïus 38,3253 ZG Ouddorp, Internet www.goedereede.iil. Tel. (0187] 491500, ïm\ gemeenleliuii@goedereede.nl Het gemeentehuis is open op moondag, woensdag en donderdag von 9.00 tot 12.00 wjr en ïon 13.00 tal 16.00 our. Dinsdag en wijdog van 9.0O tot 12.00 uur. Op donderdagovond is het gemeenteliuis open von 18.00 tot 19.30. Tijdens de ovondopeosteiing zijn olieen de puiilieksbalie en het zorgjoliel open. De n^üeustraot is open op woensdag van 15.30 tol 18.00 uur, op vrijdag van 15.30 tot li.30 uur en op zoterdag van 9.30 tot 11.30 uur. Het^liool von de Réohonk is open op dinsdag, donderdag en vrijdog van 9.00 tot 12.00 uur. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen be zwaar worden gemaakt. Bekendmakingen Algemene wet bestuursrecht Reguliere bouwvergunning verleend aan: - R.E. Verhoeven voor het oprichten van een woning met aangebouwde berging op het perceel Emmalaan 5a te Dirksland (25 april 2008). N.B. Indien u tegen dit besluit (gemotiveerde) bezwaren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een bezwaarschrift indienen, binnen zes weken na dat dit besluit is bekendgemaakt. De termijn vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit is be kend gemaakt. De datum van bekendmaking is tussen haakjes achter het betreffende besluit vermeld. Het be zwaarschrift wordt dan om advies voorgelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een eventueel be zwaarschrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzienin- genrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector be stuursrecht. Postbus 509513007 BM Rotterdam), een voorlopige voorziening vragen. Daarbij is een zogehe ten griffierecht verschuldigd. Voorstraof 15, Postbus !0,32i7 ZG Dirialand. Inlemet: www.diriilqnd.nl. Iel. 10167160 80 80 bx 40 37 99 /e-mail; inlo8dirlslond.nl Openinjilijden; m l/m vr 09.00 tol 12.00 en 13.30 lot 16.00 uur. Nadere informatie over verleende vergunningen, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ontwikkeling en Milieu. N.B. Ingevolge artikel 7.1van de Algemene wet bestuurs recht kunt u tegen deze besluiten binnen 6 weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burgemeester en wet houders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is inge diend kunt u de voorzieningenrechter van de rechtbank verzoeken een vooriopige voorziening te treffen, indien onven/vijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaarschrift schorst namelijk niet de wer king van het bestreden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de beslui ten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu van de ge meente Oostflakkee. Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergaderingen van de welstandscommissie Dorp, Stad Land (DSL), de len wij u het volgende mee. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 20 mei 2008 Tijdstip locatie 9.00 uur gemeentehuis Oost flakkee, kamer 149 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 20 mei 2008 Tijdstip locatie 14.00-17.00 uur gemeente huis Goedereede Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde be handeling alsook de eommissiebehandeling wordt aan tekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 150) van het ge meentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) contact op nemen met de heer J. Stelloo of J. Pieterman. Algemene Plaatselijke Verordening De burgemeester maakt bekend dat volgens het be paalde in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) vergunning is verieend aan: - HSV The Islanders i.s.m. Oranjevereniging Oude-Ton ge voor de organisatie van een avondvierdaagse in Oude-Tonge in de periode van 3 t/m 6 juni 2008; - RK VV FIOS voor de organisatie van een avondvier daagse in Achthuizen in de periode van 20 t/m 23 mei 2008; - Stichting Roparun voor de organisatie van de Ropa- run op 12 mei 2008. De Algemene wet bestuursrecht (Awb) biedt aan be langhebbenden de mogelijkheid om, binnen zes weken na bekendmaking van het besluit, hiertegen een gemo tiveerd bezwaarschrift in te dienen bij de burgemeester van Oostflakkee, Postbus 75,3255 ZH te Oude-Tonge. Ook bestaat de mogelijkheid om, indien onverwijlde spoed dit gelet op de betrokkenen belangen noodzake lijk maakt, een vooriopige voorziening te vragen bij de Voorzieningenrechter van de rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951,3007 BM Rotter dam. Tijdelijke afsluiting Beneden Molendijk te Oqlt- gensplaat Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in verband met sloop- en bouwwerkzaamheden van de panden Molendijk 34 36 te Ooitgensplaat, hebben be sloten om de Beneden Molendijk te Ooitgensplaat tij delijk af te sluiten voor het doorgaande verkeer. Dit zo- ;svefband Gueiee IntergemeentelilkSamenwerltingsvefband Mededeling - namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten - van het dagelijks bestuur van het ISGO. Wijziging van inzameling huishoudelijke afvalstoffen In verband met 2e Pinksterdag op maandag 12 mei 2008 wordt de bruine GFT-container in de gehele ge meente Goedereede geleegd op de zaterdag daarvoor, namelijk 10 mei 2008. Zet uw container vóór 7 uur aan de weg Heeft u nog vragen dan kunt u één van de onderstaan de nummers bellen: - voor vragen over het legen van de minicontainers naar IRADO 010-26210 00 - voor andere vragen naar de gemeente Goedereede 4915 00 Wet milieubeheer Meldingen 1Eneco Energie Infra B.V., Kabbelaarsbank 4 te Oud dorp (Besluit Algemene Regels voor Inrichtingen Mi lieubeheer) het betreft een gasdrukregel en meet station. 2. Tlcasa B.V, Delta-Industrieweg 17 te Stellendam (Be sluit Algemene Regels voor Inrichtingen Milieube heer) het betreft een opslag, venwerking en distribu tie van voedingsmiddelen/vis. 3. Fa. J.M. van Oostenbrugge, Scharrezeeweg 1 te Stellendam (Besluit Algemene Regels voor Inrichtin gen Milieubeheer) het betreft op- en overslag en re paratie van pallets, opslag van kunstmeststoffen en veevoedergrondstoffen. 4. Brands Structural Products BV, Delta-Industrieweg 9 te Stellendam (Besluit Algemene Regels voor Inrich tingen Milieubeheer) het betreft een opslagbedrijf van stoffen en bulkgoederen ten bate van bouwactivitei ten. 5. Staalwerken Zuid-Hollandse Eilanden BV, Langstraat 6a, 3256 AM Achthuizen (Besluit Algemene Regels voor Inrichtingen milieubeheer) voor het oprichten en lang als de bouwrwerkzaamheden aan deze panden voortduren. De venwachting is dat de Beneden Molen dijk ongeveer zes maanden is afgesloten. De Beneden Molendijk wordt afgesloten vanaf het pand Weespad 1 tot aan het pand Beneden Molendijk 10. Bij de afsluiting blijft, naast het daar aanwezige trottoir, een 'pad' open gehouden voor (brom)fietsers. Ook kan dit 'pad' en het trottoir in noodgevallen worden gebruikt door hulpdiensten. Gelet op de (verkeers)veiligheid is gekozen voor deze tijdelijke afsluiting. Indien de openbare weg wordt open gehouden bestaat er immers een reëel gevaar voor on veilige situaties door vallende bouwmaterialen op de weg. Drank- en horecawet Algemene Plaatselijke Verordening Burgemeester en wethouders en de burgemeester van de gemeente Oostflakkee maken bekend, dat zij inge volge de bepalingen van de Drank- en Horecawet (art.3) en de Algemene Plaatselijke Verordening (art. 2.3.1.2) vergunning hebben verieend aan: - Stichting 'Midlife' voor de uitoefening exploitatie van een horecabedrijf in de inrichting gevestigd op het per ceel Achthuizensedijk 110-112,3256 AR te Achthuizen. Van deze besluiten staat voor iedere belanghebbende de mogelijkheid open om op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb), binnen zes weken na be kendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift in te die nen bij het college van burgemeester en wethouders (drank en horecavergunning) en burgemeester (exploi tatievergunning APV), Postbus 75,3255 ZH Oude-Ton ge. Tevens staat voor iedere belanghebbende de mogelijk heid open om binnen bovenvermelde termijn bij de voorzieningenrechter te Rotterdam, sector bestuurs recht. Postbus 509513007 BM Rotterdam een verzoek om een voorlopige voorziening in te dienen. Bsenbowerfflon 1, Mhis 75,3255 ZH OudtTonge. Internet: www.ooslllQkkee.nl. Tel. 10187] 64 7100 foj 64 7199 /«noil: inloiooslfiaUcee.nl Oper»ngih|den: mo t/m do 09.00 lot 12.00 e» 13.00 tol 17.00 «ur, vr 09.00 lot 12.00 ert 13.00 tot 16.00 uur, elke eerste en derde dinsdog von de maand iovoiids geopend von 18.00 lot 19.30 uur. BoSe Sociole Zoken; 9.00 lot 12.00 «»r. Sglie Burjeiiokeo: 9.00 lot 12.00 uur en von 13.00 tol 15.00 uir in werking hebben van een staalconstructiebedrijf. De meldingen liggen ter inzage vanaf 13 mei 2008 ge durende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.00 uur op het gemeentehuis van Goedereede (nr. 1,2,3 en 4) en Oostflakkee (nr.5). De gene die niet In de gelegenheid is om de stukken over dag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het IS GO (tel. 0187-4881 11). Ontwerp-besluit Op 22 februari 2008 is een aanvraag om een oprich tingsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer ont vangen van: 6. Firma Van Es, voor een mestbassin (1.800 m3) en een mestzak (5.000 m3) voor de opslag van vloei bare dieriijke mest aan de Maaijgroversweg te Nieu we Tonge. Het voornemen is om namens burgemeester en wet houders van de desbetreffende gemeente deze ver gunning te verienen. Aan de vergunning worden voor schriften verbonden ter bescherming van het milieu. Het ontwerp-besluit en de overige relevante stukken lig gen ter inzage van 13 mei 2008 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur op het kantoor van de gemeente Middelhar- nis (nr. 6). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens ge noemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hien/oor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Zienswijzen tegen het ontwerp-besluit kunnen door een ieder m.i.v de dag waarop het ontwerp-besluit ter inza ge is gelegd gedurende zes weken naar voren worden gebracht bij het ISGO, Postbus 313,3240 AH Middel- harnis. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter in zage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met het ISGO (tel. 0187 - 48 81 11). l>«Bnrej 40, Poéus 313,3240 AH Middéomi). Tel (0187) 48 81 U/lox488199 E™il; infceisgo.ol GroMijn (0187) 48 7711 Mtevkloélen: (0187) 48 8131 n«lieulloditenêlsgo.ol Openingstijden: ma l/a vr 08.30 12.00 en von 13.00 16.30 e»r. Overslogslotion: Jokonnespoldorweg 19, Middelhomis, tel. (0187) 48 68 50. Miteuldoditen: (0187) 4S 81 31 of mittuklochtenSIsgojll fen: mo t/m »r 08.30 -11.45 «n ïon 13.00 16.45 uur, zo 09.00 -12.15 uor. M^MJ^-m.wsrwi van donderdag 8 mei 2008 t/m zondag 10 mei 2008 en van maandag 11 mei t/m dinsdag 12 mei WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Van vrijdagmiddag vijf uur tot maandag-morgen acht uur heeft voor heel Goeree-Over- flakkee dienst de Centrale huis artsenpost Goeree-Overflakkee, Ziekenhuis in Dirksland, tel. (0187)480447. TANDARTSEN Spreekuur uitsluitend voor spoed gevallen op zaterdag en zondag van 11.00 tot 11.30 uur. Van 8 Vm 10 mei Tandartsenpraktijk Ouddorp te Ouddorp, tel. 681660. Op 11 en 12 mei tandarts Van der Pol te Stellen dam, tel. 491050. Voor spoedgeval len bulten het spreekuur telefoniscti contact opnemen. VERLOSK.PRAKTIJK 'NATALIA' Paviljoen ZiKkiMihuls, Sliitionswitij 22 dl., WO., dü, apiüükuui vükjBiis iilspiaak 9.00-12.00 uur tel. spreekuur. Tel. (0187) 60 07 92 APOTHEKEN MEDIQ APOTHEEK HARINGVLIET AntoonCoolenstraat112 3245 MC SOIVIMELSDIJK Tel. (0187) 48 72 77 Geopend ma-vr. 8.00-17.30 uur. Zat. 10.30-11.30 uur APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland. Itelefoon 6015 80 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 uur en vani 3.30-17.30 uur. Op zaterdag van 10.00-12.00 uur en 17.00-17.30 uur. Kringapotheek 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37-89 Werkdagen: 8.30-12.00 uur en van 13.00-17.30 uur Op zaterdag van 12.00-13.00 uur. Buiten openingstijden van de apoll^ei(en l(unt u voor dringende spoedrecepten liellen met l)et centraie dienstnummer van de apotttelten Goeree-Overfial<l<ee: 689957. U wordt dan doorverbonden met de dienstdoende apottieei< met wie u een tijdstip liunt atsprelien om uw medicijnen te verl<riigen. De bereikbaarheidsdiensten zijn als volgt: MEDIQ APOTHEEK HARINGVLIET Maandag t/m vrijdag 17.30-22.00 uur (op feestdagen vanaf 8.30 uur) KRINGAPOTHEEK OUDDORP Maandag t/m vrijdag 22.00-8.30 uur APOTHEEK DIRKSLAND Zaterdag en zondag 8.30-22.00 uur KRINGAPOTHEEK OUDDORP Zaterdag en zondag 22 00-8.30 uur. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: R R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L. Tjebbes, Mid- delhamls, 48 29 66; Dierenkliniek Goeree- Overflakkee, 48 28 97. OOLTGENSPLAAT - Het bestuur van het jeugdwerk in Ooitgensplaat organiseert op woensdagmiddag 14 mei van 13.30-15.00 uur een knutsel- middag voor de jeugd. Er zijn diverse tafels met verschillen de materialen, dus de kinde ren mogen zelf kiezen wat ze gaan maken. De middag wordt gehouden in gebouw 't Cen trum en is voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. De Financiële commissie van het open Hervormd Jeugd werk te Stellendam hoopt mor gen, zaterdag 10 mei weer oud papier op te halen. Het opha len begint om 9.00 uur vanaf de Molenkade, Nieuweweg en de Schoolstraat. Wilt u het papier tijdig en goed gebun deld langs de weg zetten? NIEUWE TONGE - Op zaterdag 26 april 2008 heeft het slagwerkensemble van muziekvereniging Apol lo onder leiding van Gert Zweerus een uitvoering gege ven met medewerking van The Blue Stocking Singers onder leiding van Nel Klerk. Een bijzondere uitvoering. Het is nog niet eerder ver toond dat een slagwerken semble gezamenlijk met een popkoor een optreden ver zorgden maar zaterdag was het dan zover. Apollo heeft weer geschiedenis geschre ven en met succes. Gert Zweerus (60), is al zijn levenlang muzikant en zijn hart ligt met name bij het slag werk. Het is geen hobby maar een passie. Als je met Gert in gesprek bent draait het al heel snel om naar (als het er al niet overgaat) muziek. Zijn passie. Cledreven als hij is. Altijd bezig om zijn leerlingen enthousiast de liefde voor het slagwerk bij te brengen en hen te motive ren. En niet over "trom slaan" te spreken maar over "trom bespelen". Want ook op een slagwerk instrument maak je muziek en geen herrie. Hij schrijft zelf vaak stukken die hij later uitvoert en de inhoud van het stuk muzikaal uitbeeld want ook op een slagwerkin strument kan dit. En, zoals hij zelf zegt, moet dat ook want anders is hel voor het publiek niet leuk om naar te luisteren en te kijken. Hierop lag zater dag duidelijk de nadruk. Naast de uitvoering van de werken werden ook via een beamer ondersteunende beelden getoond op een groot scherm achter de muzikanten, bij het werk "Esthetique" van Leon Camp wat werd uitge voerd door het duo Jasper Grootenboer en Gert Zweerus werden prachtige beelden getoond van drie dimensionale kunstwerken. Na dit spektakel werd "Descent into Mistery" van Vincent Cox muzikaal uit gebeeld en ondersteund door mysterieuze onderwater beel den, waar het stuk dan ook over ging. Fascinerende beelden die van seconde tot seconde syn chroon liepen met de muziek. Het publiek genoot zichtbaar en in de pauze en na afloop werden vele positieve reacties geuit. Het hoogtepunt was wel het werk "3 X Drums". Geschre ven door Gert Zweerus en geïnspireerd door de film van Phill Collins; "Drums, Drums more Drums". Een spektakel waar de vonken vanaf vlogen. Het werd gespeeld door Arj en van Alphen, Gert Zweerus en Lennard van der Vliet. Met "Grande Finale", eveneens geschreven door Gert Zweerus, werd het deel voor de pauze afgesloten. Na de pauze traden The Blue Stocking Singers op onder leiding van Nel Klerk. Een popkoor ontstaan uit het kin derkoor ApoUo bij het 20 jarig bestaan. Er werd toen een gelegenheidskoor geformeerd uit oud-leden van het kinder koor en dat was zo'n succes dat ze besloten met dit koor door te gaan. Aanvankelijk waren het alleen oud-leden maar successievelijk meldden zich toch steeds meer "bui tenstaanders" aan en het koor telt momenteel zo'n 35 leden. uitsluitend dames. Het stond de eerste 7 jaar o.l.v. Nelleke Bruggeman die nog steeds het kinderkoor leidt. Onge veer 5 jaar geleden heeft ze de leiding overgedragen aan de huidige dirigent. Nel Klerk. Met haar combo als begelei ding, treed zij regelmatig op in de regio en daar buiten. Ht?t was een uitdaging om samen met een slagwerkensemble deze uitvoering gestalte te geven. Nadat ze haar eigen repertoire presenteerde met nummers als: A hard days night. Lost, El condor pasa. Love you more en Children of the sun, om vervolgens af te ronden met: Sick en tired. Mad World en Leun op mij, werd de avond afgesloten met een geza menlijk optreden met Het land van Maas en Waal en Love me just a litde bit more.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8