WgÊ ék'iÈiil L WV Ouddorp aan Zee geeft leden uitgebreide informatie 'aan boor 'Hollandse facetten' van Anke Burgers openen seizoen van Torenmuseum LITIE 1^77'-^ 80e jaargang Nr. 7707 Dinsdag 6 mei 2008 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag Alcoholcontrole Song of Praise in Doopsgez. Gemeente Rommelmarkt/ verkoping Verkoping Adullam Samen optrekken met Zeeland geeft veel voordelen rW^3^^^^!:!^\ België Sterktes en zwaktes GOEDEREEDE - Traditioneel wordt op de dag voor Koninginnedag met het openen van een expositie het seizoen van het Torenmuseum in de 'Goereese toren' geopend. Ook dit jaar werd er niet met deze traditie gebroken. Vorige week dinsdag opende 'kunstwethou der' Arend-Jan van der Vlugt in het bijzijn van leden van de Goereese Gemeenschap en kunstenares Anke Burgers de expositie, die tot 18 augustus te bezichti gen is. Wethouder Drieluik Voorkeur Enquêtes Beste Badplaats Beleef strand en duin Miram de Goede exposeert in Blaeuwe huus Krant verschijnt woensdag Onze huis-aan-huis- krant van volgende week zal in verband met Tweede Pinkster dag verschijnen op woensdag 14 mei. Advertenties kunnen aangeleverd worden tot dinsdagmiddag 14.00 uur, familie berichten tot dinsdag middag 17.00 uur. De Waal Hoveniers 40 predikaties van ds. Jac. Kattenberg Y^^^S^ Visser Visser Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakliee MIDDELHARNIS - (Jm de verkcersveiligheid te vergro ten hielden politieagenten vrij dagavond een alcliolcontrole. (ip de Koningin Julianaweg zijn vrijdagavond 25 automo bilisten gecontroleerd. Eén van hen had teveel gedronken en werd met 0,8 promillage gesnapt. Hij kreeg een proces verbaal. OUDDORP - Op eerste Haas- dag 2007 zong het Christelijk Gemengd Koor .Song ol Praise o.l.v. Reinata Heemskerk voor het eeisl na vele jaren weer in Ouddorp. En ook in 2008 is er weer gelegenheid om te Iniste- ren naar cle zangers en zange ressen van Song of' Praise, en wel op Eerste Pinksteidag in de avonddienst van de Doops gezinde (vemeente, Dorjwticn- den H. Deze dienst, waarin Ds. J. Sniink zal voorgaan, begint om 18.;M) iinr. Het koor Song of Praise nit RotterdaiTi bestaat sinds aiignstiis 1984. Het is mede opgericht door Arie Pronk en stond tot dien.s overlijden in 1991 onderzijn leidingen beleefde tal van hoogtepini- ten. De leden i:ofiien vun lier en der uit de regio. Inmid dels staat het koor al weer enige jaren onder leiding van Reinata Heemskerk. Remata is door de jaren heen vooral bekend geworden als vertolk- ster van het geestelijke lied. Door de talrijke platen en cd's die op haar naam staan is zij nog regelmatig op de radio te beluisteien. OOLTGENSPLAAT - Zater dag 10 mei - van 09.00 tot 14.30 uur - wordt bij en in EIthato een rommelmarkt/ver koping gehouden. Vele bruik bare tweedehands spullen, boeken - oud en nieuw -, boe renkaas, advocaat, appelflap- pen, oliebollen, worstenbrood- jes, kettingen, kaarten, leuke cadeautjes en nog veel meer is er te koop. Ook is er weer van alles te winnen, waaronder een prachtige fiets. De kinderen kunnen enveloppen trekken en een visspel doen. Verder is er verse patat, snacks en ijs. In de nieuwe zaal hopen Joy en Borduurderij 't Schaertje hun kinderkleding en cadeautjes te verkopen. De opbrengst is bestemd voor het restauratie fonds van de Hervormde Kerk in Ooitgensplaat en er wordt een gift gedaan aan CBS 'De Hoeksteen' voor het opknap pen van het schoolplein. OUDDORP - Zaterdag 10 mei hoopt het Comité Ouddorp weer een verkoping te orga niseren voor Adullam. De ver koping begint om 9.00 uur en duurt tot l.'i.SO uur en wordt gehouden in Eben-Haezer Preekhillaan 3. Adullam is een organisatie die verschillende huizen beheert voor men sen met een beperking zoals de Xlanteïierifre rn Oitcïclovp. Hel comité hoopt weer veel mensen te ontmoeten om 5te komen kijken en kopen om zo de mensen met een beperking te steunen en te helpen. Men verkoopt weer lingerie, koek en cake en e.d. planten en bloe men, vis en nog veel meer. Ook aan de kinderen is gedacht met de paardenkar enz. Ook kunt u kottie, thee e.d. kopen. OUDDORP - Het was een 'experiment' van de WV Ouddorp aan Zee om haar jaarlijkse ledenvergade ring nu eens niet op een vertrouwde locatie te houden, maar op bezoek te gaan bij een bedrijf. De eer viel deze keer te beurt aan de Rondvaartboot Frisia die bij het bezoekerscentrum aan de Grevelingen lag afgemeerd. Nieuw was ook dat er alle ruimte was om de leden te informeren over de huidige stand van zaken en over de toekomst. Door: Adrl van der Laan VVV-voorzilter Peter C^rin- wis introduceerde de 'nieuwe stijl' van bijeenkomen voor de jaarvergadering. Deze verga dering, M'aarvoor ook niet-le- den waren uitgenodigd, werd gekenmerkt door een 'inge dikt' huishoudelijk deel en een uitgebreid gedeelte waarbij de aanwezigen uitleg kregen over de veranderingen in de sector Terugziend op 2007 kon Peter Grinwis stellen dat dii een 'bij zonder jaar' is geweest. Het was een jubileumjaar waarin het vijfenzeventigjarig bestaan werd ge\'ierd en ook het boek 'Vrêêd Veel Vreemde' \er- scheen. Daarnaast werd Oud dorp uitgekozen tot de Beste Badplaats van 2007 en werden er verdere stappen gezet in de gezamenlijke promotie van het gebied met Zeeland. De bij eenkomst op de Frisia was er op gericht om 'interacdefmet de iedeii aan de siag" f e gaan en ben zodoende goed voor te bereiden op het aanstaande seizoen. Dat het gebied waarin de VVV Ouddorp aan Zee veel bui tenlandse toeristen trekt mag duidelijk zijn. Naast de al jaren hun vertier aan de kust zoe kende Duitsers, verschijnen nu ook de zuiderburen. Om de VVV-leden op de hoogte te brengen van de bewegingen en de behoefte van de Belgen gaf Bram Soete van de pro jectleider van België van het Nationaal Bureau voor Toe risme en Congressen (NBTC) een uitvoerig overzicht over de huidige en de te verwachten situatie. De heer Soete verklaarde dat door verschillende oorzaken de behoefte van de Belgen om als tcjerist naar Nederland te komen, toeneemt. Het Zeeuw se kustgebied en Goeree-Over- tlakkee profiteren natuur lijk vooral van de ligging ten opzichte van België en is door de komst van de Westerschel- detunnel veel beter bereik baar geworden. Het bezoek van de Belgen aan Nederland is in 2007 toegenomen, zodat momenteel de Belgen op de derde plaats staat als 'her- k<jnistland' voor wat betreft het toerisme. Met tal van cijfers gaf Soete aan wat de behoefte van de Belgen zijn als het gaat om toeristisch recreatief bezoek aan ons land. Uit zijn uiteen- zetdng bleek dat na een aar zeling ook de bezoekers uit België zich steeds meer laten informeren en hun vakantie boeken via internet. \'erder blijkt dat er vanuil België twee miljoen inwoners jaaiiijks een dagtocht richting Nederland ondernemen, waar bij ook de grensprovincies in trek zijn. Dit relatief hoge aan tal ligt vooral aan het feit dat (Ie Belgen een intensief ver enigingsleven hebben en juist tlie \'erenigingen organiseren regelmatig dagtochten richting Nederland. fit onderzoek van het NBTC blijkt dat de Belgen de natuur en de steden in Nederland erg aarderen, maar daarnaast zijn er ook de 'zwaktes', zoals die door de Belgen ervaren worden. Bram Soete noem de hierbij de in de ogen van de Belgen lage eetcultuur in Nederland "de Belg wil gas tronomisch 'verwend worden", de files, het parkeren en men vindt Nederland te duur. De directeur van de VVV Oud dorp aan Zee, Jurgen Klap wijk, verzorgde twee onder delen op de bijeenkomst. Hij verving, de vanwege ziekte verhinderde, Patrick Polie, coördinator van Promotie Zeeland-Delta. Jurgen Klap wijk legde uit dat er door de Ouddorpse VVV nauw wordt samengewerkt met de promo tiestichting, waar ze overigens zelf een onderdeel van is. Hij benadrukte dat het voor de VVV's in het Deltagebied zaak is om zo natnv mogelijk samen te werken. Hierbij noemde hij niet alleen de Zeeuwse VVV's, maar ook de samenwerking met de VVV's in VVesl-Bra- bant. Met de samenwerking tussen overheden en bedrijfs leven zal er alles aan gedaan worden om Zeeland 'als pro- Door: Adrl van der Laan De \()orzitter van de Stichting Goereese Gemeenschap, de beheerder van het Torenmu- setim, Hans van Esveld, bena drukte dat als het aan de Stich ting ligt het Torenmuseum weer een belangrijke plaats zal innemen binnen de gemeen schap. Hij wees hierbij op het aantal bijzondere concerten dal dit seizoen weer in de toren zal worden gehouden. Daar naast zal het musetim ook een belangrijke bijdrage leveren bij de start van de tiende Goeree se Kunstdagen, die in augustus zullen worden gehouden. In tegenstelling tot vorige jaren in het gemeentehuis, zal dit jaar de expositie rondom de Kunstdagen en de opening van het evenement eveneens in de toren worden gehouden. Volgens Van Esveld zullen de activiteiten in de toren de komeiide jaren toenemen, met als hoogtepunt de viering van het 500-jarig bestaan van de toren en het 700-jarig bestaan van Goedereede als 'stad' in het jaar 2012. De officiële openingshandeling van de expositie van de Leidse kunstenares Anke Burgers werd Nerricht door wethouder Arend-Jan van der Vlugt, die ondermeer Kunst en Natuur in zijn portefeuille heeft. Hij noemde drie steekwoorden, die op Goedereede van toepassing zijn, "Authentiek, Cultuur en Kunst". Hij wees erop dat deze kwaliteiten economisch belang rijk zijn voor de gemeente omdat het stadje hierdoor ook toeristen aantrekt. Het gevolg van de kwaliteiten van Goede reede is dat er veel kunstenaars door het stadje worden aange trokken, zij komen er naar toe om te werken, ideeën en inspi ratie op te toen. En dit is ook het geval met de exposerende .Anke Burgers. Van der Vlugt had wat informatie over de kunstenares verzameld en was hierbij tot de ontdekking geko men dat haar achtergrond bio loog is en dat ze zich daardoor ook aangetrokken voelt tot het leven en de natuur, dat ze ook graag via haar schilderijen aan anderen door wil geven, lijdens de openingsbijeen komst legde Anke Burgers dan ook uit dat de thema's in haar schilderijen vooral de natuur is: water, lucht, landschap pen (met bollenvelden) en bloemen. De wethouder kon zich geen betere combinatie voorstellen in deze omgeving Wethouder Arend-Jan van der l'litgl met i/r \nlu' lUirgcrs vuur Iwl duur luiii unlluilde drieluik van Goedereede. Fold: Atlh i'tni di'r Ijum voorstellen omdat zijn interes ses - als boer - precies dezelfde zijn. Hij heette haar dan ook hartelijke welkom in de eeu wenoude toren. Aan de wethouder was vervol gens de eer oin met een offici ële handeling de exposine en het 'torenseizoen' officieel te openen. Door het wegnemen van de vaderlandse driekleur onthulde hij een drieluik, dat de schilderes had vervaardigd naar aanleiding van het beeld dat men van bo\en op de toren op stadje beeft. In het drieluik worden de karakteristieke daken \an het stadje weerge geven. In de expositie 'Hollandse facetten' zijn werken van Hol landse landschappen te zien waar in dan ook de 'lucht en water' een belangrijke rol spe len. Sommige werken zijn zeer herkenbaar, maar andere u-er ken zijn soms zeer abstract. Anke Burgers gaf aan dat haar \'oorkeur ligt bij de aquarelverf "omdat het snelle, verrassende en vaak ongrijpbare karakter daarvan mij sterk aanspreekt". Ook legde zij uit dat deze tech niek haar goede mogelijkhe den biedt om haar gedachten - en dus de uitwerking - bij te sturen. Haar werk ondervond eerder al veel belangstelling tijdens exposities in diverse galerie- en (o.a. in Galerie Edison in fen Haag), in schouwburgen, kunstcentra, het Ministerie van O.C. en W. en tijdens de Kunst route in Leiden. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingstijden van het Torenmuseum. Voor geïn teresseerden zijn de werken te koop. •^leer info over de kunstenares is te vinden op haar website: K^vw.ankebiirgers.exto.nl jurgen Klnpioijk geeft uitleg over hel werk van de 11 Je leden op de Freua. Riio: Adri van der Umn duet' te onderscheiden van overige toeristische gebieden in Nederland. Hiervoor is dan ook het orgaan Promotie Zee land-Delta in het leven geroe pen. Volgens Jurgen Klapwijk zal in hel promotiebeleid voor de Delta natuurlijk 'het water' centraal staan, maar daarnaast ook de natuur, ecologie en de gastronomie. "Het vertragen van het levenstempo zal hierbij de rode draad zijn", om de rust en ontspanningzoekende toe rist naar het gebied te krijgen. Om te weten komen hoe de 'stand van zaken' is onder de bedi'ijven die bij de VVV zijn aangesloten worden er enkele malen per seizoen enquê tes gehouden. Uit de woor den \an Jurgen kon worden opgemaakt dat deze enquêtes lang niet altijd worden terug gestuurd. Hij wees erop dat het toch heel belangrijk is dat men een totaalinzicht krijgt over hoe zowel de toerist als de ondernemer een en ander in de regio ervaart. Tijdens de bijeenkomst waren er onder de aanwezigen wat vragen over de positie \'an de VVV Ouddorp aan Zee die zich bij 'Zeeland' aansluit. Waarom is er niet gekozen voor Zuid-Hol land? Jurgen Klapwijk en Peter Grinwis legden uit dat het meest logisch is om voor Zeeland te kiezen "want een toerist ziet echt niet bet verschil tussen Zeeland en Zuid-Holland". De VVV in Middelharnis is aangesloten bij de Zuid-Holland en dat kan wel eens verwarring geven. Overi gens ga\en de sprekers aan dat er een heel goede samenwer king op verschillende gebieden is tussen de beide organisaties. Graag zou men in Ouddorp zien dat Goeree-Overflakkee ook voor wat betreft de VVV- organisaties als een gebied zou worden gezien. "\Ve werven niet actief leden buiten eins gebied, maar we steken wel de hand uit als er samenwerking wordt gevraagd", aldus Peter Grinwis. Onder de passende titel 'Wel kom aan Boord' gaf Jurgen Klapwijk \erder uitleg over de activiteiten van de VVV. Dat Ouddorp in 2007 als Beste Badplaats werd uitgekozen heeft volgens Klapwijk een "behoor lijk spin-otT gehad", omdat de aanvragen om informatie na de verkiezing enorm was toegeno men. De VVV blijft zich erop richten om verschillende doel groepen naar de kop van Goe- ree te halen. Hij noemde in dit verband de jonge gezinnencam- pagne. Daarnaast is men actief met verschillende folders en is men aanwezig op een aantal (internationale) beurzen. De vergadering op de Frisia werd door de aanwezigen als waardevol ervaren, omdat de leden in gelegenheid werden gesteld om uitgebreid van gedachten te wisselen met het VVV-bestuur en met elkaar. De VVV Ouddorp aan Zee vindt deze nieuwe manier van vergaderen zeker voor herha ling vatbaar. OUDDORP - Op zaterdag 10 mei organiseert IVN-GO een natuurexcursie. Onder leiding \an een deskundige gids wordt een stevige wandeling gemaakt langs het strand en door de duinen. Tijdens de wande ling wordt af en toe gestopt om het strandleven te ontdek ken: de deelnemers zien krab ben, hoe leven schelpdieren, welke schelpen kun je vinden en nog veel meer. Verder kijkt men hoe de duinen ontstaan en ontdekken hoe de ontwik keling \'an een duingebied kan verlopen. De excursie is geschikt voor volwassenen met een goede conditie en kinderen vanaf 8 jaar. Tijd; 10.00 uur tot onge- \'eer 13.00 uur. Startpunt: uit kijktoren Oosterduinpad Oud dorp. Vooraf aanmelden bij VVV Ouddorp aan Zee, telefoon 0187-681789; Kosten: 1,50 per persoon Tip: trek stevige schoenen aan en neem iets te eten en drinken mee. OUDDORP - In de maand mei zijn in het Blaeuwe huus te Ouddorp schilderijen van Miri am de Goede-van der Maas te zien. Zij schildert met acrylverf Haar voorkeur gaat uit naar schildeien met veel kleur en dan schildert zij onder andere graag bloemen, potten of dikke dames. Naast verven met kwas- teri gebruikt zij heel vaakhet palet ines zodat je veel struc tuur in' de schilderijen krijgt. Ook beschildert zij andere materialen zoals bijvoorbeeld haar voordeur of hout. De laatste jaren heeft zij ook veel kinderschilderijtjes gemaakt en gebruikt daarbij ook andere materialen zoals \üt, stof, kno pen en lint.Al vele jaren volgt zij met veel plezier schilderles bij Ceciel Schone in Goedereede. Erf-en sierbestrating FInna J. J van Gurp Oudedijk 14 Ooitgensplaat (0167)631350/ (06) 55552023 www.ert-sierbestratina.nl Nieuwe-Tonge Tel. 0187 - 65 24 84 www.dewaalhoveniers.ni ^^s.c^Nr,^^ wwWLbflIcentrumkeuveiaaLnl Zondpod Si - nMelhamk - Telefoon (018/) 48 34 37 www.depreekvandeweek.nl Cijfers vertalen, koers bepalen ^^^1^ ACCOUNTANTS ^^mmm. belastingadviseurs MIDDELHARNIS Kon. julianaweg 56 Tel. 0187 517 300 Fax 0187 ^85 637 www.vis5er-visser.ni

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1