Margriet Stasse runt vijfjaar De Kaashal Delicatessen Officiële opening verzorgings huis Oekraïne Handtekeingenactie Bibliobus Huw op de website van gieente Dirksland Vallende jo's in Ooltgensplaat...? Moederdag Kerkdiensten Ger. Gem. Bingo ANBO 40 jarig bestaan zwemclub de Stelle Sleutelbos gevonden op Koninginnedag te Dirksland Bingo in de Victoriahal Els van Wageningen verloot boek Bloembollen of glas Uitslagen Oostmoer Rommel- marktspuUeri inleveren Bloemen- workshop in De Zwaluw Rommelmarkt EIIAI1I]^.niEUW5 Voor, in en achter de toonbankvitrine Jubileumactie Ingezonden: Mounted Games Rommelmarkt -boden op de site. Voor het Foto's PAGINA 12 DINSDAG 6 MEI 2008 MIDDELHARNIS - Velen uit Goeree-Overflakkee kennen De Kaashal Deli catessen op D'n Diek in Middelharnis. Misschien niet zo bekend is het feit dat Margriet Stasse in de maand mei al weer ruim vijf jaar deze winkel als eigenares runt. In 2003 nam zij de zaak van haar ouders over. Zij was toen een van de jongste onder nemers in Middelharnis. Sinds die tijd is er enorm veel veranderd in de win kel qua interieur en assor timent. Alles is eigenlijk speciaal aan deze zaak. Men kan het op culinair gebied zo gek niet bedenken of De Kaashal Deli catessen heeft het. De vraag naar bijzondere lekkernijen neemt nog steeds toe. Vanwe ge de topkwaliteit en de klant vriendelijke uitstraling groeit de clientèle nog steeds! Steeds meer particulieren en bedrij ven ontdekken de delicatessen van De Kaashal voor verjaar dagen, jubilea, bedrijfsfeestjes, relatiegeschenken, enz. Sinds maart van dit jaar heeft de winkel ook een eigen site op internet: www.dekaashal.nl, een bewijs temeer dat men met de tijd meegaat en actueel blijft ook op het gebied van public relation. Het lanceren van de eigen website ging gepaard met de invoering van een nieu we huisstijl, die op alle fronten doorgevoerd gaat worden. Het nieuwe logo zal straks dan ook een echte blikvanger worden van het inpakpapier tot de uni formen van medewerkers. De Kaashal Delicatessen wil nog meer mensen uit de regio laten genieten van de heerlijkheden van ver en dichtbij. Hoewel het spreekwoord 'goede wijn behoeft geen krans' nog steeds geldt, is bekendheid wel een belangrijke voorwaarde voor uitbreiding van de clientèle. Wie in de gelegenheid is om een kijkje te nemen op de web- Margriet Stasse runt al weer vijfjaar de Kaaslial Delicatessen op D'n Diek. site zal zeker onder de indruk komen van de geweldige vari ëteit in producten. De Kaashal Delicatessen doet meer dan verkopen. Het deskundige team staat de klant met raad en daad bij in het uitzoeken van speciale lek kernijen voor elke gelegenheid. Hoge servicegraacl in persoon lijke bediening, uitmuntende kwaliteit, vers en veelzijdig zijn enkele kernbegrippen van de Kaashal Delicatessen. Het gemotiveerde team van De Kaashal Delicatessen bedient per week gemiddeld zo'n 75D tevreden klanten, met wie een bijzondere band is ontstaan. Naast de klantvriendelijkheid is de kwaliteit en de gevari eerdheid van de producten kenmerkend voor deze deli- catessenwinkel. Veel produc ten zoals noten worden dage lijks vers afgebrand, salades uit eigen keuken vers bereid, wekelijkse aanvoer van nieuwe Hollandse en buitenlandse kazen, noten, tappas, vleeswa ren e.d. Zeer onderscheidend is te noemen de groep vlees waren, u kunt exclusief in de regio elke dag vers gesneden vleeswaren laten snijden wat uiteraard de kwaliteit en smaak sterk ten goede komt. De Kaas hal zou de Kaashal niet zijn als er niet met vaste regelmaat nieuwe producten zijn. Ze zijn er als de kippen bij om produc ten te testen en te promoten. Naast nieuwe producten wor den verschillende delicatessen verkocht, die niet in alle super markten standaard te verkrij gen zijn. Kruidenwijnen, advo caatsoorten, bakmeelproduc- ten en diverse vleessoorten zijn er enkele van. De Kaashal Delicatessen heeft de maand mei uitgeroepen tot actiemaand om Margriets jubi leum te vieren en aan boven vermelde zaken nog meer body te geven. De Kaashal Delicatessen pakt flink uit! In week 20, te beginnen op dins dag 13 mei start een heel bij zondere enveloppenactie. Van af die dag hangen er allemaal enveloppen aan een waslijn in de winkel. Elke klant, die voor meer dan 7,50 besteedt ont vangt een envelop van de lijn. In de envelop staat vermeld welke van de prachtige prijzen aan de klant wordt uitgereikt. Er zijn honderden prijzen, dus elke klant heeft een prijs! Gedurende de actieweken zijn er tal van speciale scherpe aan biedingen. Lees hier meer over in de winkel, in de huis-aan- huisfolder en op de website. Natuurlijk vergeet De Kaashal Delicatessen ook de kids niet. Zij zijn immers de klanten van de toekomst! In de winkel ligt een leuke kleurplaat voor hen klaar. Bij inlevering ontvan gen ze sowieso een heel origi neel educatief hebbedingetje, dat nog geen enkel vriendje of vriendinnetje heeft! Boven dien maken ze daarbij kans op een van de fraaie prijzen. Al met al reden te over om in de komende weken De Kaas hal Delicatessen op Westdijk 11 te bezoeken. Zij pakken uit door voor u in te pakken! Kijk ook naar de speciale jubileum advertentie in dit blad. Op 30 april zijn de medewer kers van Stichting Onderlin ge Zorg Oekraïne weer naar Oekraïne afgereisd. Deze keer niet voor een regulier werkbe zoek, maar om - vergezeld van vrouwen, kinderen en enkele gasten - getuige te zijn van de officiële opening van ver zorgingshuis 'Rehoboth'. Drie jaar is er gewerkt aan het tot stand komen van dit project en nu zal haar bekroning plaats vinden. "We mogen terugzien op een goede tijd waarin de samenwerking met de Oekra ïense medewerkers én u als donateur onontbeerlijk is gebleken", aldus OZO. Te zij ner tijd zal men over de offi ciële opening een uitgebreid verslag in deze krant geven. GOEREE- OVERFL/\KKEE MIDDELHARNIS - Zondag is het Moederdag, en waar kunt u dan beter terecht dan bij de Wereldwinkel? Speciaal daar voor zijn de inkoopsters op pad gegaan, en zij kwamen terug met dozen vol nieuwe, aparte artikelen. Serviesgoed, vazen, vriendenkringen met olifant jes, kippen, of katten, teveel om op te noemen. Dus eigen lijk moet u gewoon zelf komen kijken. Daarnaast wordt zater dag 10 mei héle dag 20% kor ting op alle sieraden, ook op de allerlaatste nieuwe, gegeven. Reden genoeg voor een bezoek aan de Wereldwinkel op het Spuiplein (achter d'n Diek) in Middelharnis. Openingstijden: woensdag en donderdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, vrijdag's van 10.00 uur tot 18.00 uur, en zaterdags van 10.00 uur tot 17.00 uur. NIEUWE-TONGE - Woens dag 7 mei, 19.30 uur, ds. G. Hoogerland. OUDDORP - Woensdag 7 mei 19.30 uur, ds. D.W. Tuinier. STAD a/h HARINGVLIET - Hedenavond, dinsdag 6 mei, 19.30 uur, ds. A. Ver- schuure. ANBO M W Flakkee orga niseert weer een Bingo-avond op zaterdag 10 mei, aanvang 19.30 uur in het wijkcentrum te Middelharnis. Iedereen, dus lid of geen lid, jong of oud en nieuwkomers zijn van harte welkom. STELLENDAM - Dit jaar bestaat zwemclub De Stelle 40 jaar. Het bestuur van de zwem club wil dit niet ongemerkt voorbij laten gaan en organi seert daarom een reünie voor leden, oud-leden, ereleden en leden van verdiensten. De reü nie is op zaterdag 21 juni en begint om 18.15. Op dat tijd stip gaan de deuren van het clubhuis (naast zwemcomplex 't Zuiderdiep) open. De avond zelf zal bestaan uit vooral een hoop gezelligheid, maar daar naast is er ook de mogelijkheid om de stormbaan te betreden en voor de jongeren is er een springkussen. Voor de storm baan moet men uiteraard wel zwemkleding meenemen. Aan sluitend zal er een barbecue zijn om de avond af te sluiten. Het is wel noodzakelijk dat men zich opgeeft voor deze avond. Dit kan door de intekenlijst bij de kassa van z,wemcomplex 't Zuiderdiep in te vullen of aan melden via www.destelle.nl. De sluitingstermijn is 7 juni en de kosten voor de avond bedra gen 3 euro. Deze kunnen wor den voldaan tijdens de avond zelf. Vergeet uw zwemkleding nieten tot de 21e juni. DIRKSLAND - Op Koningin nedag in Dirksland is op het terrein van Oranjepop een sleutelbos gevonden.- Bent u uw sleutelbos verloren? Bel 0187-603966. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 8 mei een bingo avond in de Victoriahal, Phi- lipshoofjesweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De avond begint om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. Iedereen is hartelijk wel kom. DIRKSLAND - Tijdens de Oranjemarkt. in Dirksland kon men zich inschrijven voor de debuutroman van Els van Wageningen. 'Gouderts van geluk' verschijnt op 15 juli. Onder de inschrijvers werd een gratis exemplaar verloot. De trekking werd verricht door de jongste zoon van Els. Mevrouw N. Oosters uit Som- melsdijk is de winnares. Heeft u ook zo genoten van de prachtige, door de bloeiende bloembollen gekleurde akkers op Goeree-Overflakkee? Velen, waaronder ook Duitse toeris ten, legden de kleurrijke vel den op hun digitale camera's vast. Wat zou het jammer zijn, als in de toekomst deze kleu renpracht opgeofferd zou wor den aan de glasbouwteelt. Bent u wel eens in het West land geweest? Daar staan 60% van alle kassen in Nederland. Het is afschuwelijk, om daar te wonen, te wandelen of te fietsen. Glas, glas en nog eens glas rondom. De mensen, die er wonen weten niet wat nacht is. Als je daar woont, kun je 's avonds buiten een boek lezen. De hele omgeving is verlicht. Uitbreiding van de glasbe- drijven in het Wesdand is niet meer mogelijk en nu zoekt men naar plaatsingsmogelijk heden elders. Als eerste gebied kwam de Hoekse Waard in aanmerking. Protesten vanuit de bevolking leidden ertoe, dat de Hoekse Waard tot natuurbescher mingsgebied verklaard werd. Het oog viel ook op Voorne- Putten. Hier werd in de omge ving van Tinte een geringe uit breiding van de glastuinbouw toegestaan. Nieuwe bedrijven worden door de gemeente Oostvoorne niet meer toege laten. En nu zou het dan de beurt aan Flakkee kunnen zijn. Buiten esthetische bezwaren tegen de kassen veroorzaakt de verlichting dramatische veranderingen in ons milieu. Lichtvervuiling betekent, net als staék en lawaai een aanslag op het leefmilieu van mens en dier. De letterlijk meest ver lichte streek in ons land is het Westland. De gemeente Oostflakkee ont wikkelt thans de Toekomstvisie 2030. Een onderdeel hiervan is de glastuinbouw. Dames en heren bestuurders aan u de belangrijke taak, te voorkomen, dat problemen uit het Westland overwaaien naar Flakkee. Ik wens u daarbij een vooruitziende blik, veel wijs heid en succes. Met vriendelijke groet, J.G. BOSMA ho.sbes. 15 (Shetnet.nl STAD a/h HARINGVLIET - Hieronder volgens de uitslagen van de spring- wedstrijd die op Konin ginnedag werd verreden en van de Mounted Games van Hemelvaartsdag, bij Manege Oostmoer. KONINGINNEDAG: Rubriek 0, Beg. Pony's/Shetlanders, 20 - 40 cm: 1. Jolijn Arens- man, Janneke; 2. Julia v. Hel den, Heidi; 3. Matthe Kieviet, Saartje; 4. Stephanie v. Vliet, Browny; 5. Fleur Moerland, Passoa; 6. Merel v.d. Sluijs, Black Beauty. Rubriek 1, Beginners pony's, 30 - 60 cm: 1Melanie Fondse, Quint; 2. Naomi Moerkerke, llona; 3. Daphne Boelhouwer, Pacha Parabel; 4. Neline Kei zer, Joren; 5. Isabel de Geus, Manuel; 6. Rachel Vrijhof, Donna; 7. Lisa Vreugde, Pas soa. Rubriek 2, Pony's, 40 - 70 cm: 1. Jaimy Argoudelis, Karine; 2. Robbert Confurius, Karine; 3. Daisy Argoudelis, Quint. Rubriek 3 en 4, 60 - 80 cm: 1. Lenny Wondergem, Mirja; 2. Jan v.d. Slikke, Omira; 3. Amber v. Gameren, Destiny; 4. Ellie van Wissen, Jabi. De 'Mounted Games' is een estafetterace, waarbij teams, bestaande uit vier personen, verschillende spelonderdelen moeten rijden. Het team dat aan het einde van de dag over alle spelonderdelen de snelste tijd heeft gescoord, is winnaar. De spelonderdelen zijn slalom, mokkenrace, sokkenrace, vlag- genrace, emmerrace en ban denrace. De uitslagen luiden als volgt; I. Sandra Hoekstra, Sharqna Hack, Marjolijn Houtgraaf, Kyra Krey, 8 min. 03; 2. Michelle v.d. Heerik, Suzanne v.d. Kooij, Lisette Engel, Nico le Markus, 9 min. 28; 3. Jaimy Argoudelis, Vanity Monnee, Daisy Argoudelis, Kimberly v. Sliedregt, 9 min 59; 4. Miranda Bazen, Nelleke Markus, Kim berly Slui, Ivon V. Nimwegen, 10 min. 02; 5.-Martine Camp- fens, Monique v. Rij, Evelien Almekinders, Ilse Struijk, 10 min 07; 6. Anais Tsakonis, lulia v. Helden, Milou Arens- -fnan. Vera v. i-iuisi, 11 umi 11; 7. Chantal Jansen, Marlotte v.d. Veer, Amber v. Gameren, Sharona Jansen, 12 min 02; 8. Leanne Vlaspoel, Sabine v. Gel deren, Nicole Koreman, Kyra Konijnenburg, 12 min. 11; 9. Samantha Lugthart, Daphne Boelhouwer, Jennifer Rommel- se, Cynthia Monnee, 12 min. 19; 10. Ingrid de Vogel, Chari- ta de Vogel, Louise Gutteling, Sandra de Vogel, 12 min. 32; II. Tessa v. Es, Bianca Pieterse, Melissa Wesdijk, Kim Bisser, 12 min. 35; 12. Romina v.d. Berg, Britt Middendorp, Amy v.d. Welle, Nikki Reuter, 13 min. 35; 13. Myra Lugthart, Ester Verhoeff, Ilonka v. Balen, Eline v. Balen, 14 min. 13; 14. Amy Vos, Jaimie Giannotta, Sharon V. Loenhout, Merel v.d. Sluijs, 15 min. 21; 15. Marit Huizer, Evy v.d. Veer, Barry Grooten- boer, Lisanne Lokker, 16 min. 07; 16. Mandy v.d. Stelt, Jade Koppenaal, Jael Klok, Kirsten Lokker, 16 min. 44. SOMMELSDIJK - Zaterdag 10 Mei is het alweer de laat ste zaterdag, dat u uw spullen kunt aanleveren in Vita Nova vanaf 9.30 tot 11.00 uur. Dit ten behoeve van de te houden Gemeentedag op 24 mei in de ring van de Hervormde Kerk te Sommelsdijk. (Gelieve geen grote spullen zoals bankstellen, grote kasten en wandmeubelen aanleveren). SOMMELSDIJK - Woens dagavond 14 mei gaat men weer creatief aan de slag met bloemen en planten in Wijkcentrum De Zwaluw. Er zal een mooi stuk worden gemaakt. De creatieveling IS deze keer Carola Verbeek van Carola's Bloemenser- vice uit Oosterland. De kos ten van deze avond zijn 20 euro incl een kopje koffie of thee. Neem zelf een mesje en snoeischaartje mee. Opgave verplicht en dat kunt u doen bij Angelina Wagemans 0187- 484941 of Ellen van den Ber ge 0187-481737. DIRKSLAND - Eind febru ari heeft Probiblio te kennen gegeven om met ingang van 1 januari 2009 te zullen stop pen met de bibliobus. Vanaf die datum betalen de provin cies Noord- en Zuid-Holland namelijk geen subsidies meer voor de bibliobus. Dit bete kent dat er vanaf die datum geen bibliobus meer in Melis sant zal komen. De dorpsraad Melissant heeft al een brief geschreven naar het college van B&W van Dirksland om haar bezorgdheid hierover uit te spreken, met het verzoek om alles in het werk te stellen om deze basisvoorziening in het dorp te behouden. Ook tijdens de onlangs gehouden bewo nersavond in Melissant is deze wens nog eens nadrukkelijk naar voren gekomen. Onder de gebruikers van de biblio bus is ook een handtekenin genactie gestart. Enerzijds om op deze manier hun waarde ring voor deze voorziening te uiten, anderzijds om hun grote bezorgdheid voor het voortbe staan van de bibliobus te laten horen. Vorige week maandag zijn deze handtekeningen aan geboden door dhr. G. Meijs, initiiener van deze actie, sar jet een vertegenwoor dig n ce dorpsraad Melis- sai weihouder W Brug ge )e jnethouder erkende he igivan een bibliobus, ni( en om er boeken te ku lenen, maar ook als so( ntmoetingsplaats. Hij wi ter te melden dat de bilstraks echt verleden tij- e bussen staan al in de uitverkoop". Maar de wethou der zegde toe zijn best te zullen doen om met een voorstel te komen dat er in Melissant toch nog boeken uitgeleend kunnen worden. Wellicht dat er een uitbreiding met een wisselende collectie boeken van Probiblio kan komen in de bibliotheek voorziening in de Melishof Dit voorstel kan men omstreeks september tegemoet zien. DÉLAND - Dinsdag 1 api de nieuwe website vagemeente Dirksland 'ligegaan. Gestreefd w|iaar een eigentijdse, pHonele en gebruiks- v^lijke website. Daar- otrie site voortdurend a^anderingen onder- h4)e afgelopen maand is-ite onder meer uit- gelènet een burger- en raa'j'ormatiesysteem, avorm ee' i^^^uteplanner en Miformatie over en m Dirksland. HERKINGEN - Op zaterdag 17 mei wordt er van 9.30 tot 12.30 uur een romfnelmarkt georganiseerd in en bij het ver enigingsgebouw 'De Fontein' bij de Nederlandse Hervorm de Kerk aan de Scharloodijk. Er is deze morgen van alles te koop, zoals heerlijke vers gebakken vis, poffertjes, kaas, slaatjes, prachtige eenjarige planten zoals geraniums e.d, koek en gebak, enveloppen trekken, een speciale kinder hoek en vele andere activitei ten. In de gezellige koffiehoek kunt u genieten van koffie met iets lekkers. Natuurlijk is er een gebouw vol met allerlei leuke spullen die liggen te wachten op een tweede ronde. De opbrenorst wordt verdeeld /Ja:^ ten' van de GZB, waarmee deiitgebreid met Simin, een familie Vaders in Peru wordfrger- en raadsinformatie- gesteund en voor de kerk. Vorfsteem waarmee agenda's en meer informatie kunt u bellé)tulen van zowel B&W als met 669543 of 487093. f; gemeenteraad gemakkelijk jn op te vragen. Vanaf medio ----------------------------------------jril worden ook de raadsstuk- m, voorafgaand aan de ver- idering, in pdf-bestand aan- V\\\\t^ ^n \r\ci(^f\ 'tragen ^an de agenda's gaat HiUUK: Cll V lUCll naar Bestuur en Organisatie 1 klikt u door naar Vergade- OUDE-TONGE - Zaterdag ng en verslag, mei houdt het verzorgingshi_ Ebbe en Vloed weer haar jasietsrouteplanner lijkse grote rommelmarkt, utomobilisten en voetgangers zijn vele mooie spullen, zoonden al langer hun route meubilair, huishoudelijke aiitstippelen met een digitale kelen, bloempotten en vazouteplanner. Maar voor fiet- en mooie boeken. Verder rrs bestond die mogelijkheid er oliebollen, kruukplaetjes og niet. Daar is nu verande- niet te vergeten: de yis; versjng in gekomen. De provincie bakken. Daarnaast is er enntid-HoUand heeft, in samen- loppentrekken en het Rad verking met de Fietsersbond, Avontuur met vele prachten fietsrouteplanner ontwik- prijzen, 's Middags is er bid. Via de website van de optreden van het popkoor 'lemeente Dirksland is deze Around' uit Achthuizen. ienst eveneens beschikbaar. 1 Door het aangeven van uw voorkeuren (fietsen langs bos, natuur of water) of gebieden die u wilt vermijden (kassen, stedelijk gebied, snelwegen) kunt u een route uitstippelen naar uw persoonlijke wensen. U vindt de fietsrouteplanner onder het kopje Contact. Via het icoontje kunt u zowel een route voor de fiets, als auto en openbaarvervoer uitprinten. Heeft u trouwplannen? En wilt u meer weten over de mogelijkheden van trouwen in Dirksland? Ga dan naar het Loket en klik op Trouwen in Dirksland. Naast praktische ïiiruimatlc (wat rnocrt u meene men als u in ondertrouw gaat, hoeveel getuigen mag u maxi maal vragen), stellen ook de Bijzondere Ambtenaren van de Burgerlijke Stand zich aan u voor. Heeft u een mooi plaatje geschoten in de gemeente Dirksland, maar deze nog niet ingestuurd? Gewoon doen! De webredactie beoordeelt de foto's en streeft ernaar maandelijks, maar het liefst wekelijks, een nieuwe foto te plaatsen. Uit alle ingezonden foto's is nu de foto gekozen met daarop een bloembol len veld, in de kieursteiling van de nieuwe site. De rech ten van de ingezonden foto's worden overgedragen aan de gemeente Dirksland. Deze foto's worden opgenomen in een digitaal fotobestand en kunnen gebruikt worden als promotiefoto's voor de gemeente. OOLTGENSPLAAT Weespad in Ooltgen^ len dit jaar met kor acht de auto's uit de j gaat hier om een Koninginnedaggrap argeloze voorbijgaij thet net of de zo uit de lucht was ?lakomen vallen. De grappen- Mmakers hadden zelfs gedacht fc'aan een pas-op-bord voor val- ?lende auto's. Ook stonders een ilevensgrote 'politieagent' bij. -^Het geheel was ook nog eens afgezet met lint. Deze grap trok op Koninginnedag veel kijkers met fototoestellen en... complimenten voor de makers en de bedenkers.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 12