Metamorfose voor Joy SWO viert 40-jarig jubileum Ontruiming liep weer goed af... Inzet biketeam blijkt goede zet EIUMIDEII-tllEUWS Wijziging openings tijden politiebureau EIUM1I]Qi.niEUW5 Van hejaardenwerk tot brede welzijnsorganisatie Groei Commissies Gemeenten Fusie pi4~«w«i PAGINA 2 DINSDAG 29 APRIL 2008 OOLK.l-.NSPlAVl - Ruim een jaar na de opening van kinderwinkel Joy te Ooltgens- plaat heeft er intern een meta morfose plaatsgevonden. Om de klanten nog meer duide lijkheid te bieden zijn er twee afdelingen gemaakt, één voor de jongens en een speciale afdeling voor de meisjes. Deze indeling is consequent door gevoerd vanaf O ^m 16 jaar, van sok tot pet, ofwel van top tot teen, is er een scheiding gemaakt voor de kleine prin sen en prinsesjes. Om dit te vieren zijn er open huis dagen op vrijdag 2 mei van 13.00-17.00 uur en zater dag 3 mei van 9.00-12.00 uur. Dit wordt gevierd met leuke acties, u kunt verrassingskor ting krijgen vanaf 5%, oplo pend tot 50% korting per kle dingstuk. Voor de kinderen is er altijd een verrassing. Kijk op wwwjoy-kinderkleding.nl voor een volledige indruk, en klik door naar webwinkel. Joy verkoopt trendy kinderkleding van merken uit het middenseg ment zoals Brams Paris, Tum ble 'n Dry, Locker, Bampidano, Kanz, Blue Seven en Hookipa, zodat er een zeer gevarieerde collectie is in de maten 92-176. Voor de baby dreumes van O t/m 2 jaar is er een leuke collectie van de merken Baby Face, Little Bampidano, Kanz, Dirkje, La Petit Courounne en Zie Zoo. Voor kraamcadeautjes kunt u ook terecht bij Joy. Joy kinderkleding is geopend op woensdag- en zaterdagmorgen van 9.00-12.00 uur, op woens dag-, donderdag- en vrijdag middag van 13.00-17.00 uur. Ook op Koninginnedag is de winkel geopend, van 12.00- 15.00 uur. DEN BOMMEL-De jaarlijkse ontruimingsoefening op de OUie B Bommelschool heeft weer plaatsgevonden. En dit keer was het niet alleen een ontruimingsoefening voor de kinderen en de leerkrachten, maar nu was zelfs de brand weer aanwezig met zwaailicht en sirene. Voor een aantal kin deren was het behoorlijk span nend want er was een enorme rookontwikkeling. Ook was er nog een leerling van groep acht achtergebleven op het toilet, maar die kon gelukkig onge deerd door de brandweer uit het gebouw worden gehaald. Al met al een spannende oefe ning, waar iedereen wat van geleerd heeft. Na afloop moch ten de kinderen van groep een en twee nog even de brand weerwagen bekijken en dan voel je je als kleuter natuurlijk we! heel erg stoer achter het stuur van zo'n wagen! Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middeiliarnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail; algemeen@gebr-dewaal.oom Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensberict^ten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweijégebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerlus@gebr-dewaal.com Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). SOMMELSDIJK - De ope ningstijden van het poli tiebureau te Sommelsdijk zijn veranderd. Met ingang van maandag 28 april aan staande is het bureau voort aan van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De reden is dat burgers nauwelijks gebruik maakten van de avondopenstelling. Wekelijks maakten gemid deld twee mensen gebruik van deze mogelijkheid. Het is om die reden verstandi ger om de medewerker die het bureau openhield, 'op straat' in te zetten. Bij de hoofdingang van het bureau kan via een intercom contact worden opgenomen met de meldkamer van het districts bureau te Spijkenisse. OUDE TONGE - Met een gezellig feest, inclusief een kort officieel, gedeel te, werd vrijdag 18 april het 40-jarig jubileum van de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee gevierd. De feestcommissie, bestaande uit een aantal vrijwilligers en medewerkers van de SWO, hadden hun uiter ste best gedaan om er voor iedereen iets moois van te maken. Er was voor een middag vol activiteiten gekozen: er kon genoten worden van een optreden van het zangkoor Anima- to, er kon worden mee gedaan met gymnastiek, volksdansen en koersbal. Schilderijen van Jan Roe- doe waren te bewonderen en er werden demonstra ties gegeven van activi teiten, zoals bij de hand werk- en de kantklosclub. Voor de kinderen was er een peuterdisco en een ballonnenwedstrijd geor ganiseerd. Door Dorien Kickert Enkele dagen na deze festivitei ten kijkt Anne Verhey, sinds zes jaar directeur van de SWO, met gepaste trots en tevredenheid hierop terug. Trots, omdat de SWO zich in de loop van jaren heeft ontwikkeld van een orga nisatie die zich voornamelijk bezighield met ouderenwerk tot een brede welzijnsorganisa tie die ook buiten Oostflakkee opereert. Zij vond het dan ook een grote eer dat zij tijdens het formele gedeelte het woord tot de vele aanwezigen mocht richten. Met nadruk stelde zij daarbij het belang van het vrij willigerswerk aan de orde. "Het echte werk wordt verzet door de 150 vrijwilligers en mijn 16 collega's die zich zo enorm voor de SWO en haar bezoe kers inzetten. Zij zijn het die zoveel mensen helpen, dingen organiseren en in goede banen leiden. Het is ongelooflijk hoe veel werk er soms aan iets zit, hoeveel verantwoordelijkheid er soms wordt gevoeld: als je een uitje regelt, moetje er ook aan denken hoe je het oplost als het gaat regenen. Om maar een voorbeeld te noemen. Wij waarderen dit ontzettend. Gelukkig kunnen wij al jaren rekenen op een vaste groep vrijwilligers. De betrokkenheid met elkaar is hier op het eiland gelukkig heel groot." De SWO is klein begonnen, vertelt Anne. In de jaren zestig werd het ouderenwerk gedaan via vier plaatselijke commis sies, onder de paraplu van de Stichting Bejaardenwerk Oost flakkee. In elke kern verleende een bejaardenleidster zorg in de vorm van koken en wassen, en zij hield een oogje in het zeil bij de bewoners van de bejaar dencomplexen. "Dat ging best ver, want in deze bejaarden complexen bevond zich een alarmsysteem dat bij de bejaar denleidster af ging. In 1978 werd de Stichting Bejaarden- werk omgezet naar de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen Oostflakkee. "De bejaarden leidster was inmiddels wegbe- zuinigd en haar taken waren overgenomen door de Thuis zorg. Er is toen met Geldershof in Dirksland, het Dienstencen trum in Middelharnis en De Samaritaan in Sommelsdijk een nieuw alarmeringsysteem opgezet, waarbij De Sama ritaan de meldbank had. In de jaren daarna hebben weer wat fusies plaatsgevonden: in 1998 fuseerde de SWOO met het sociaal cultureel vormings werk en verloor de SWOO een O. In 2000 fuseerde de SWO met de peuterspeelzalen. Toen werd ons werk heel breed. In 2003 ten slotte hebben wij het Vrijwilligerssteunpunt gereali seerd. De afgelopen drie jaar hebben wij niet alleen in Oost flakkee gewerkt maar zijn wij ook actief geworden in Goede- reede." De activiteiten beslaan inmid dels een breed scala. Anne Verhey somt ze achter elkaar even op: "In de eerste plaats verzorgt onze organisatie in Goedereede het signalerend huisbezoek, bestaande uit zo'fi tachtig bezoeken per jaar, die worden uitgevoerd door speci aal hiervoor opgeleide vrijwil ligers. De professionele mede werkers coördineren deze bezoeken en voeren ook het ouderenadvies uit. Daarnaast houden wij ons nog steeds Diverse demonstraties, zoals koersballen, tijdens de jubileumdag in Grutterswei. bezig met de personenalar- mering. Wij verlenen de ser vice en zetten de kastjes bij de mensen neer. Dit systeem werkt inmiddels niet meer via De Samaritaan maar in samen werking met Zuidwester, die nu de meldingen ontvangt. Deze samenwerking ging zo goed dat vijfjaar geleden ook De Vliedberg in Ouddorp is aangehaakt. Verder exploite ren wij in de vier kernen van Oostflakkee de peuterspeelza len. Wij organiseren diverse cursussen, van schilderen, gymnastiek voor senioren en yoga tot computercursussen voor ouderen. In iedere kern van Oostflakkee bestaat er een jeugdcommissie en een senio rencommissie. Deze commis sies organiseren ieder hun eigen activiteiten inaar uiter aard wel onder begeleiding van de SWO. De structuur om met commissies te werken is bij ons altijd in stand is gebleven. Wij zijn dus niet met de mode meegegaan om deze op te hef fen. Het is wel grappig dat het nu weer helemaal gebruikelijk is om commissies te hebben." Wat betreft de jeugdactivitei- ten kijkt Anne wat spijtig terUg op dejongereninloop in Oude Tonge. "Ik had gemerkt dat de zaal op vrijdag altijd leeg stond, dus het leek me een goed idee om daar iets voor de jeugd te doen. Dat bleek erg succesvol, wij bereikten echt de hang groepen. Die kunnen eigenlijk op weinig plekken terecht. Er kwamen echter zo veel jonge ren op af, dat de buurt ging klagen over overlast. Dat was jammer. Daarbij kwam een gebrek aan vrijwilligers om deze avonden te begeleiden en aangescherpte regels. Uit eindelijk is de jongereninloop aan zijn eigen succes ten onder gegaan." Naast de grote inzet van de vrijwilligers heeft Anne Ver hey ook veel waardering voor de samenwerking met de gemeente Oostflakkee. Die ondersteunde al in 1968 de oprichting van de Stichting Bejaardenwerk en ook in later jaren, toen de rijkssubsidie naar de gemeente werd over geheveld. "De gemeente zag in dat de SWO diepgeworteld zat in de samenleving en wist dat op waarde te schatten. Dat lijkt logisch, maar in de jaren 80 en 90 was dat in veel gemeenten niet het geval. Onze gemeente was er een voorstander van dat het sociaal cultureel werk zich bij de SWO voegde, en later ook de peuterspeelzalen. En in 2005 zag ook de gemeente Goedereede de waarde in van het professionele welzijnswerk. Ook dankzij deze gemeentes hebben wij dit jubileum kun nen vieren". Zij is dan ook blij met de waarderende woorden van wethouder Maatschappe lijke Aangelegenheden Petra 't Hoen van de gemeente Oost flakkee tijdens de feestelijke bijeenkomt. De wethouder liet daarbij weten er trots op te zijn dat in de afgelopen 40 jaar de gemeente Oostflak kee in staat is gebleken om het welzijnswerk te ondersteunen, te helpen opbouwen, verbre den en professionaliseren. Zij stelde daarbij dat het de SW() altijd gelukt is om lokaal met mensen uit iedere kern te blij ven werken en daardoor her kenbaar te blijven, gcedragen door een grote groep van het eigen dorp. Heel belangrijk, laagdrempelig, eigen initiatief belonen, ondersteunend bij nieuwe ideeën. Gemeente en stichting zullen nadrukkelijk met elkaar de komende jaren rond de tafel gaan en blijven zitten om te bezien welke rich ting zij op willen met het wel zijnswerk. Woorden die Anne Verhey uit het hart gegrepen waren. Wat betreft de toekomst zullen Foto: Persburo Flakliee de SWO en de Stichting Com- panen in juni een bestuurlijke fusie aangaan. Ook de 15 peu terspeelzalen, die per 30 juni zullen worden samengevoegd in de koepelstichting Peuter eiland, zullen zich hierbij aan sluiten. Companen, SWO en Peutereiland zullen onder een gezamenlijk bestuur vallen, met daarboven een raad van toezicht. Anne Verhey noemt deze fusie een mooie ontwikkeling. "Schaalvergroting is belang rijk, omdat je op deze manier het lokale gebeuren kunt bor gen. Dat betekent dat iedere kern zijn eigen karakter kan bewaren. Houd lokaal wat lokaal kan en wees voorzichtig met centraliseren. Dan houdt ook iedereep zijn eigen vrij heid en wordt het geen een heidsworst". Zij heeft alle vertrouwen in de komende fusie, zij het met enige randvoorwaarden. "Laten we niet in een moment van zwakte een of ander ten dentieus economisch model volgen, waarvan de kosten lager lijken maar de toege voegde waarde van het werk en de contacten met de vrij willigers worden weggerede- neerd". En met die invulling ziet zij een mooie toekomst in het verschiet. Het politiebiketeam blijkt succesvol te zijn. Met de vorming van een biketeam heeft de poli tie van het district De Eilanden een goede zet gedaan. Een halfjaar na de oprichting blijkt dat hun flexibele inzet bin nen de wijkteams een meer dan welkome aan vulling is op de bestaan de surveillancevormen. Het biketeam ondersteunt de wijkteams op verzoek en wordt vooral ingezet op plaat sen waar veel overlast (open bare orde problematiek) en vernielingen bestaan. Doordat zij een auto met aanhanger ter beschikking hebben zijn zij in het hele district inzetbaar. De fietsende agenten (op de mountainbike) blijken heel zichtbaar en aanspreekbaar te zijn. Contact met burgers is sneller gelegd dan vanuit een politieauto, en op de fiets komen zij binnen de bebouw de kom sneller ter plaatse dan een lopende agent. Tijdens surveillance in burgerkleding werkt de geruisloosheid van de fiets in het voordeel. Hier door kunnen verdachten in stilte genaderd worden. Het primaire doel van het biketeam is door nadrukke lijke aanwezigheid misdrij ven te voorkomen. Daar waar nodig wordt repressief opge treden. In het afgelopen half jaar werden 120 aanhoudin gen verricht, voornamelijk voor overlast en vernielingen. Voor dezelfde feiten schreven de zeven fietsende agenten bijna ruim 850 bekeuringen. Er werd veel toezicht gehou den rond de winkelcentra, scholen en plaatsen waar veel mensen aanwezig zijn. De bekeuringen werden uitge schreven voor voornamelijk drugs- en alcoholoverlast, wildpiassen en nachtrumoer. De bikers werden ook ingezet tijdens koopavonden en bij het voorkomen van woningin braken. Het Biketeam wordt in de zomerperiode ook bij de vele evenementen die het district rijk is ingezet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2