Originele wensen bij bewonersavorid Melissant Kerk diensten Koor- en Samenzangavond met CD-opname t.b.v. Noodhulp Zimbabwe Actie gratis REIS- wijzer verlengd Hero Cassis viert 75e verjaardag met Zwarte Bessen Fietsroute verkoping zangavond Activiteiten 55+ soos Danny van Strien het land in Inleveren rommel- marktspullen Ontmoeting/^l Creatieve voorj aar smarkt EHi\m]Qi.niEIJW5 Draagvlak Thema's Originele wensen Dierentuin Dorsplan Donderdag 1 mei 2008 [hemelvaartsdag Zondag 4 mei 2008 vanaf 15.00 uur aanvang 19.00 uur Visafslag te Stellendam m.m.v. Korendijks Mannenkoor Mannenkoor Tehillim SEBA Meisjeskoor Wiiiieim Groenendijk en Sjaak Berrevoets, trompet Bereikbaarheid i i PAGINA 14 DINSDAG 29 APRIL 2008 MELISSANT - Van open luchtvoorstellingen in het Melissantse bos tot een oplaadpunt voor scootmo- bielen: de bewonersbij- eenkomst die vorige week woensdag in De Melishof te Melissant werd gehou den, leverde een flink aantal soms bijzonder ori ginele ideeën en wensen op. Ruim vijftig inwoners hadden de uitnodiging om te komen meedenken over hun eigen dorp met beide handen aangenomen. Het werd een betrokken en positieve avond, waar de dorpsraad met een goed gevoel op kan terugkij ken. Door Dorien Kickert Een uurtje van tevoren werd met spanning afgewacht hoe veel mensen er zouden reage ren op de uitnodiging van de dorpsraad. Het resuhaat viel alleszins mee: zo'n 50 perso nen, ongeveer gelijk verdeeld in mannen en vrouwen, maak ten tijdens een zeer interac tieve avond enthousiast en betrokken hun ideeën, wensen en suggesties kenbaar. De dorpsraad had er alles aan gedaan om de mensen te motiveren om toch vooral te komen. Via posters en een huis-aan- huis verspreide Nieuwsbrief was bekendheid gegeven aan de bijeenkomst, die ten doel had te inventariseren wat er zo al leeft in Melissant. Hoe is het nu en hoe willen de inwoners van Melissant dat het dorp er in de toekomst uitziet? Welke voorzieningen zijn er of moe ten er nog komen, hoe veilig dient het dorp te blijven, moet er meer groen komen of juist minder bos? Ter voorbereiding was de dorpsraad in vier com missies aan de slag gegaan om samen met enige inwoners een aantal thema's op te stellen. Ook met de gemeenteambte naren en de burgemeester was overleg gevoerd. Bovendien waren de groepen 7 en 8 van de twee basisscholen bezocht. Ook daar was de vraag neerge legd, hoe tevreden de kinderen over hun eigen dorp waren en wat zij graag verbeterd zouden zien. Die bezoeken resulteer den in een aantal fraaie opstel len, tekeningen en wensen die in de zaal te bekijken waren. De bijeenkomst werd geleid door Annemieke van der Sluys van PJ Partners, de organisatie die door de Zuid Hollandse Vereniging van Kleine Kernen (ZHVKK) is ingeschakeld om De bewonersavond werd een betrokken en positieve avond. het opstellen van het dorps- plan voor Melissant in goede banen te leiden. De ZHVKK heeft van de gemeentes Dirks- land en Middelharnis opdracht gekregen om in de kernen Melissant, Herkingen en Nieu- we-Tonge een dorpsraad en een dorpsvisie op te stellen. In Melissant zet de uit negen personen bestaande dorpsraad zich al geruime tijd met veel plezier in voor het wel en wee van het dorp. En, zoals Nel Mijnders als enige Flakkeese in de dorpsraad het verwoord de: de anderen zijn weliswaar allemaal overlanders, maar ze benne goud waard!" Annemieke van de Sluys maak te het belang van deze bijeen komst duidelijk door te stellen dat plannen om een dorp te verbeteren vooral een goede kans van slagen hebben als zij vanuit de inwoners zelf komen. "Draagvlak onder de bewoners is heel belangrijk. Plannen moeten niet van bovenaf wor den opgelegd. Als je gezamen lijk met elkaar een dorpsplan opstelt, heb je ook een grote kans van slagen dat dit door gaat. In dat dorpsplan moetje duidelijk vastleggen hoe je wilt datje dorp er over twintig jaar zal uitzien. Daarbij moetje niet afwachten, maar zelf actief een rol willen spelen. Niet alles zal direct uitvoerbaar zijn, maar wellicht wel op termijn". Allereerst werd uitleg gege ven aan de acht te bespreken thema's. Die waren: de vergrij zing, activiteiten om het dorp leefbaar te houden, het vertrek van de jongereri, het Melis santse bos. Melissant als slaap- dorp, verkeersveiligheid, de leegstand van bedrijfspanden Hero Classis viert dit jaar haar 75e verjaardag en geeft daar om een feestje. De start van dit jubileumjaar vindt plaats op zaterdagmorgen 3 mei. Op die dag start de Hero Cassis Zwarte Bessenfietsroute, een fietsroute van 39 km langs de oorsprong van Hero Cassis, de zwarte bessenvelden in Zuid- Beveland. De grondstoffen van Hero Cassis zijn afltomstig van het Zeeuwse landschap, al sinds 1933. Destijds was het zeer vernieuwend dat Hero fris dranken op de markt bracht met echt fruitsap. Ook was het uniek dat voor Hero Cas sis hele zwarte bessen gebruikt werden, inclusief schillen en pitjes. Deze worden nog steeds op natuurlijke wijze gefermen- teerd, waardoor Hero Cassis een unieke en eigen smaak krijgt. Niet voor niets worden de zwarte bessen die voor Hero Cassis worden gebruikt in Zuid- Beveland geteeld. De bessen gedijen hier goed vanwege de rijke grond, de vele zonuren en minder nachtvorst. Al 75 jaar heeft Hero Cassis hier een intensieve samenwerking met de zwarte bessentelers. De omgeving waar de bessen ver bouwd worden, is nagenoeg identiek aan vroegere tijden. Het oude Zeeuwse landschap, met zijn meidoornhagen en prachtige dijken, is een lust oord voor fietsers en natuur liefhebbers. Tijdens de fietstocht door het Zeeuwse landschap kunt u genieten van de prachtige omgeving en pittoreske plaats jes als Nisse, Hoedekenskerke, Heinkenszand en 's-Heeren- hoek. Gedurende de fietstocht brengt u een bezoek aan een authentiek familiebedrijf dat al 75 jaar bessen aan Hero levert. De zwarte bessenteler vertelt u meer over het telerproces van de zwarte bes tot fles en over het best bewaarde geheim van Hero Cassis. Graag nodigt Hero Cassis u uit om op zaterdag 3 mei haar 75'^ verjaardag te vieren en mee te reizen met de Hero Cassis Zwarte Bessen fietsroute, waar u de gelegenheid krijgt de omgeving waarin de zwarte bes groeit te ervaren en te beleven, met aansluitend een lunch. De fietstocht gaat van start bij Boerderij Boonman, Stoofweg 10 te Nieuwdorp (Zeeland). Onderstaand het programma. 09.00 uur: Ontvangst op Boer derij Boonman (koffie zwar te bessengebak) 09.30 uur: Welkomstwoord 09.40 uur: Startschot fietstocht 09.45 uur: Introductie Hans Roelofs (Hero R&D) 'Van Bes tot Fles' 10.15 uur: Vertrek naar bes senteler Peter Rijk 10.30 uur: Kijkje in de keu ken van bessenteler Peter Rijk mogelijkheid tot interviews en foto's 11.15 uur: Bekijken zwarte bessenvelden 12.00 uur: Afsluiting Lunch 12.30 uur: Einde en recreatie. Zij stonden ver meld op grote flapovers. Het negende thema. Algemeen, diende als vergaarbak voor alle overige wensen. De vraag aan het publiek was vervolgens om hun gedachten over deze thema's te laten gaan en op de borden hun wensen, ideeën en suggesties via gele plakbrief- jes te bevestigen. Na een wat aarzelend begin kwam ieder een goed op gang en werd er vlijtig geschreven. De borden zagen al snel geel van de vele briefjes. In,de pauze werden deze briefjes verzameld en uit geschreven. De opbrengst bleek meer dan voldoende om tot een goede inventarisatie te komen. De Melissanters hadden hier en daar originele oplossingen bedacht. Wat te denken van een geboortegolf als remedie tegen vergrijzing? En "blijf elkaar groeten" als middel tegen sociaal isolement? Een stoepversierplan om het dorp op te fleuren? Het vervangen van de groenstrook langs de Grevelingen door zand, zodat de kinderen daar leuk in het zand kunnen spelen? Maar ook werden zaken genoemd als meer terrassen in het dorp, bankjes in het bos, een kano route als stimulans voor de recreatie, het benutten van een leegstaand bedrijfspand voor een kunstenaarscollectief Er zou meer werkgelegenheid moeten komen, net als wonin gen voor de jongeren. Wat betreft de verkeersveiligheid is de dorpsraad al geruime tijd bezig om daar de aandacht van de verantwoordelijke instanties op te vestigen. Zo antwoordde AJkkie Krouwel, secretaris van de dorpsraad, dat het water schap het voorstel om een spiegel aan te brengen bij een onoverzichtelijke kruising had afgewezen. Wel werd er door het Waterschap nagedacht over een andere oplossing. Die is er echter nog niet. Iedereen mocht ten slotte tien stickers plakken bij de naar zijn of haar mening beste ideeën. Uiteindelijk kwam er een aan tal leuke suggesties als win naars uit de bus, hoewel deze OUDORP - De SWO organi seert op woensdagmiddag 7 mei een lezing over de natuur op Goeree tijdens de 55-f soos in m.f g. Dorpstienden te Oud- dorp. Hans van Voorst van het I VN toont beelden van natuur gebied de Kwade Hoek en gaat er ook van alles over vertellen. De presentatie begint om 14.00 uur, de entree bedraagt 1. Vanaf 13.00 uur kunt u, zoals elke week, koersballen. Op woensdag 14 mei bent u ook weer welkom voor een kopje koffie een praatje of een spelletje tussen 14.00 en 16.00 uur, en ook dan is er weer gele genheid om vanaf 13.00 uur te koersballen. Op woensdag 21 mei is het weer tijd voor een etentje. Vanaf 17.00 uur bent u dan welkom voor een chineesbuffet. Deel name kost 8. U kunt zich t/m 13 mei a.s. aanmelden bij mevrouw J. Hoek, tel. 681780, ofbijdeSWO, tel. 641344. Meer informatie over de activi teiten van de 55 H- soos kunt u vinden in de activiteitenfolder gemeente Goedereede 2007- 2008 of op website www.s-w-o. nl. Foto: Patty Homsveld niet in alle gevallen even goed te realiseren zullen zijn. Om even iets te noemen: een klei ne dierentuin, de buurtsport voor jongeren weer terug, een mogelijkheid voor muziek- bandjes om te oefenen (zon der geluidsoverlast uiteraard) en meer snelheidsbeperkende maatregelen. De suggestie om de oude bakkerij om te toveren tot een theehuis bleek velen aan te spreken. Onderwerpen die ook met de scholen waren besproken waren onder meer de toekomst van het bos bij Melissant en de overlast van hondenpoep op het speelveld. Zowel de kinderen als de oude ren hadden goede suggesties ingebracht over het bos: maak het wat spannender voor de kinderen door het plaatsen van toepasselijke speeltoestellen of een khmhut, creëer een plek waar gestookt kan worden, geef de mogelijkheid tot open luchtvoorstellingen, zorg voor een stukje natuureducatie. Veelbesproken onderdeel van de avond was de overlast van hondenpoep op het speelveld. Eén van de voorstellen was dan ook om het nabijgelegen hon- denuitlaatterrein te verhuizen. De schoolkinderen hadden daar nog meer ludieke ideeën over: voorzie alle poep van vlaggetjes zodat iedereen kan zien hoe vies het er is, plaats een automaat met zakjes of laat de politie heel veel boetes uitschrijven. De dorpsraad van Melissant gaat nu alle aangedragen sug gesties en wensen inventari seren. Er zal worden gekeken naar urgentie en welke zaken op korte of langere termijn inderdaad haalbaar zijn. Ook zullen bepaalde wensen wor den besproken met andere instanties, zoals Staatsbos beheer en het Waterschap. Dit alles zal resulteren in een dorpsplan dat, als alles vol gens plan verloopt, nog voor de zomervakantie aan burge meester Stoop zal worden aan geboden. Dichter Danny van Strien gaat na vier succesvolle optre dens op Goeree-Overflakkee het land in voor optredens in diverse Nederlandse steden. O.a. op 26 april had hij een opgetreden in het Noord-Hol landse Beverwijk. Verder zal hij in de loop van dit jaar in meerdere plaatsen in Neder land gaan optreden. De terug kerende onderwerpen van Danny van Strien zijn o.a. het leven, emotionele gebeurtenis sen, bekende personen, sport, Rotterdam, enz. OUDE-TONGE - Op zaterdag 3 mei kunnen van 9.00-12.00 uur weer rommelmarktspul len worden ingeleverd ten behoeve van de rommelmarkt die op zaterdag 21 juni wordt gehouden voor c.b.s. De Bron te Oude-Tonge. De spullen kunnen worden ingeleverd bij de fam. Van den Doel, Lange- weg 10 te Oude-Tonge. OL DDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. H. Lassche en 19.00 uur ds. A. Kot, Huizen - Herv. Gem. 9.45 uur ds. J. Wil- lemse'n - Geref. Kerk 10.00 uur ds. P. C. Koster - Ger. Gem. 9.30 uur ds. P. Blok - Doopsgezinde Gem. 10.00 uur ds. J. Smink. (iOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P. J. Teeuw, Papendrecht - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. M. van der Linden - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kant. MELISSANT- Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. P Korte weg - Geref. Kerk 9.30 uur da. H. Siebert - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 9.00 uur kand. G. Lugthart - Ger. Gem. 10.00 uur ds. J. Schipper. HERKINGEN - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Maas - Her steld Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. W. van Mourik - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. L. M. Jongejan - Exodus 10.00 uur in Emmauskerk. - CAMA Gem. 10.00 uur zangdienst. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 9.00 uur ds. H. Har- kema- Geref. Kerk 9.30 uur ds. T Verduijn - Ger. Gem. 9.30 uur ds. G. van Manen - Chr. Geref. Kerk 9.30 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk' (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. D. J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur dr. C. A. v. d. Sluijs, Veenendaal - Her steld Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kot, Borssele - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. L. de Wit - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst- Beréa Gem. geen opgave. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Catsburg - Geref. Kerk 10.00 uur ds. W. A. Boer - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Doorne- weerd - Geref. Kerk 9.30 uur dienst in Geref. Kerk Ooltgensplaat. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. G. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer, Nieuwe Tonge - Geref. Kerk 9.30 uur de heer K. Baas (gezamenlijke dienst met Geref. Kerk Den Bommel) - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meije- ren. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur kand. A. A. F. van de Weg, Oldebroek. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. A. A. F. van de Weg, Oldebroek en 18.30 uur leesdienst - Herv. Gem. 9.45 uur ds. J. c. Breugem, Goudswaard en 18.00 uur ds. A. Belder - Geref. Kerk 9.00 en 10.30 uur ds. C. G. Kanten 18.30 uur ds. G. J. Mink - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur student K. Boe der - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur de heer W. Tanis en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. E Emaus, Lekkerkerk en 18.30 uur ds. K. Groenendijk, Bruchem - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Gielen, Poortvliet en 18.00 uur ds. K. Klop- stra. Eist. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur Prof Dr. A. de Reuver, Delft en 17.00 uur ds. D. Boers, Vierpolders - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. M. van der Lin den en 18.00 uur ds. C. Oor schot - Geref. Kerk 10.00 uur mevr. B. Koppenaal en 18.30 uur ds. C. G. Kant. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. Kor teweg en 18.00 uur kand. B. D. Bouman, Poortvliet - Geref. Kerk 9.30 uur ds. W. de Leeuw - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student K. Boeder - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meije- Op 31 mei 2008, aanvang 19.30 uur, zal er een koor- en samenzangavond wor den gehouden in de Her vormde Kerk van Dirks- land, met begeleiding van de bekende organist Jan Zwanepol. Van deze avond zal een CD-opname wor den gemaakt. De netto opbrengst van de avond en de CD-verkoop komt ten goede aan het Mor genster Mission Hospital in Zimbabwe. Zimbabwe is een land in ver val. Met dat nieuws worden we dagelijks in de media gecon fronteerd. Economisch zit het land aan de grond. Hieraan lij den de Zimbabwanen. Zo ook het Morgenster Mission Hos pital. Er is veel te weinig geld en er zijn veel te weinig mid delen om het ziekenhuis func tionerend te houden. Met veel inzet en improvisatie weten ondermeer de Nederlandse zendingsartsen Herman ten Hove en Arian Paul de nodige ingrepen te verrichten. Hierbij worden ze ondersteund door een grote staf-circa 135 mede werkers - aan lokaal personeel. Om dit in stand te houden, is hulp dringend nodig. Het sala ris dat aan deze mensen kan worden Betaald, is verre van voldoende om in hun onder houd te kunnen voorzien. Veel stafleden vragen zich inmid dels af waarom ze nog zullen blijven werken, ze schieten er immers zelf weinig mee op! Het functioneren van het zieken huis loopt hierdoor gevaar, en dat zoekt men te voorkomen. Door het houden van deze koor- en samenzangavond en de verkoop van de CD's wordt geld ingezameld dat ten goede komt aan het Morgenster Mis sion Hospital. Aan de avond werken mee: Jan Zwanepol (orgel), Sander van den Houten (piano), Ricar- do Redert (trompet), Jurgen van Oostenbrugge (trombo ne), Chr. Mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' uit Stel- lendam o.l.v. Corné de Geus, Chr. Kinderkoor 'Tot Zijn eer' uit Sommelsdijk o.l.v. Sander van den Houten, Samengesteld gemengd koor bestaande uit de Chr. Gem. Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' uit Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Corné de Geus, Chr. Ciem.,Zangvereni ging 'Sursum Corda' uit Dirks- land o.l.v. Jaap de Geus en Chr. Stadskoor 'Goeree' uit Goeder eede o.l.v. Jaap de Geus. Per jaar is op dit moment circa 25.000 aan extra inkomsten nodig om de nood onder de stafleden iets te verlichten. Daarnaast is er geld nodig om middelen en medicijnen te kunnen aanschaffen voor de zo nodige ingrepen en behandelingen. Ook u kunt hieraan bijdragen door op 31 mei a.s. naar de koor- en samenzangavond te komen, waar zal worden gecollecteerd voor dit doel. Of door zich nu al in te schrijven voor de CD, die medio september 2008 zal verschijnen; dat kan door een e-mail te sturen naar johnde- geus(a)kliksafe.nl of te bellen naar 0187-487756 of 0187- 481561. De CD gaat €15 kosten. Ook zijn er diverse sponsormogelijkheden, zoals advertentieruimte in het pro grammaboekje of naamsver melding op de CD. Hiervoor kunt ook contact opnemen via bovengenoemde mogelijkhe den. ren, welkomstdienst 'Mijn verlosser leeft' en 18.00 uur ds. J. Prosman, Gende ren. Vrijdag 9 mei: 15.30 uur ds. G. van Meijeren, huwelijksbevestiging Jacco Westrate en Agaat Groe nendijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis: 10.00 uur de heer Dubbeld. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. R. D. Kwint, Sirjansland en 18.00 uur ds. M. B. V. d. Akker, Nieuwer- kerk a/d IJssel - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Oorschot, Stellendam en 18.00 uur nog onbekend - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. R Blok. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder Haaften en 18.00 uur ds R. W. van Mourk - Lukas kapel HDG 10.30 uur ds T W. van Bennekom - Her steld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jonge jan - Exodus 10.00 uur Mw. Keijzerwaard, Oudenhoorn - Remonstrantse Gem. geen dien,st - CAMA Gem. 10.00 uur de heer G. Meijerink. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P H. van Trigt, Ouderkerk a/d IJssel en 18.00 uur ds. H. Harkema, herdenkings oorlogsslachtoffers - Geref. Kerk 9.30 uur da. J. den Dekker-Mast en 17.00 uur onbekend - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 17.00 uur ds. D. J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. J. Maas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. W. Pieters, Garderen-Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. G. van Manen. OUDE TONGE - Hèrv. Gem. 10.00 uur ds. L. de Wit en 17.30 uur ds. J. C. Breugem - Ger. Gem. 10.00 uur lees dienst en 14.30 uur student G. Bredeweg - Beréa Gem. geen opgave. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. C. de Kruijf, Meerkerk en 18.00 uur ds. J. de Jong, Nieuw-Beijerland - Geref. Kerk 10.00 uur ds. D. Vis ser en 18.00 uur ds. R C. Koster - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. J. Schipper. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P van Duijvenboden, Apeldoorn en 18.00 uur kand. A. A. Teeuw, Ridderkerk - Geref. Kerk 10.00 uur de heer W. van Geest en 18.00 uur ds. L. Donkersloot. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. C. Kunz, Dordrecht en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Her steld Herv. Gem. 9.30 uur onbekend en 15.30 uur ds. W. Pieters, Garderen - Geref. Kerk 9.30 uur de heer Knoester en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra - Ger. Gem. 9.30 en. 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Catsburg. hulp aan dak- en thuislozen f D.V. 2^ Pinksterdag 12 mei t.b.v. Stichting Ontmoeting SOMMELSDIJK - Op woens dag 7 mei vindt er een 'Crea tieve Voorjaarsmarkt' plaats in verpleeghuis De Samaritaan. De bewoners hopen veel kij kers én kopers op deze markt te ontmoeten. Iedereen is dan ook hartelijk welkom, tussen 10.00 en 15.30 uur Op de Voorjaarsmarkt is veel creativi teit te vinden: mooie sieraden en glas-in-lood, beugeltassen en edelsmeden, fotokaarten en allerlei cadeauartikelen. Natuurlijk zal ook een kraam !d^g^^^i2:gl&ernaakte handwer-i 'ken vatïüe bewoners van hèf verpleeghuis iliet oritbrèlceTt, evenals een grote curiosa kraam. U zult er beslist ook iets vinden voor Moederdag... De toegang is uiteraard gratis. De opbrengst van de markt komt ten goede van de Welzijnszorg van Verpleeghuis De Samari taan. De actie van de provincie Zuid-Holland en REIS- informatiegroep voor bedrijven en instellingen, om eenjaar lang kosteloos gebruik te kunnen maken van een eigen reisplanner REISwijzer op hun web site, heeft geresulteerd in ruim 200 abonnementen. Dit is voor beide partijen voldoende reden om de actie te verlengen. Tot 1 juni 2008 kunnen bedrij ven en instellingen zich opgeven voor een jaar lang gratis REISwijzer. Bereikbaarheid is voor elke organisatie essentieel. Klan ten, bezoekers en medewer kers moeten makkelijk de weg naar uw organisatie vinden. En er op tijd zijn. Met de online reisplanner REISwijzer op de eigen website kunnen bezoe kers vanaf de website van het bedrijf of instelling hun eigen reis plannen vanaf bijvoor beeld huis naar het bedrijf of de instelling. REISwijzer is ontwikkeld door REISinformatiegroep, beter bekend als 9292. Het maakt gebruik van de meest recente dienstregelingen van trein-, stads- en streekvervoer én file- verwachtingen voor de autorit ten. De service is simpel toe te voegen aan de bestaande rou te-informatie op de website. REISwijzer is er in twee uit voeringen: Basis en Plus. REISwijzer Basis geeft open baar vervoer-adviezen, REIS wijzer Plus geeft adviezen met alle combinaties van open baar vervoer én auto. Basis is bestemd voor bedrijven met meer dan 50 werknemers; Plus voor gemeenten en zorginstel lingen met veel bezoekers. Door REISinformatiegroep wordt bijgehouden hoeveel mensen REISwijzer bezoeken. De actie van de provincie Zuid- Holland riep eerder riiime belangstelling op: de hoogste score voor een openbaar ver- voeradvies lag in september 2007 op 2.500 bezoekers. Voor een advies per auto lag de hoogste score op 900 bezoe kers in juli. De provincie Zuid-Holland werkt aan een betere bereik-- baarheid en leefbaarheid in de regio. Dit doet zij onder meer door mensen te stimuleren een afweging te maken tussen het gebruik van de auto, openbaar vervoer en fiets. Met deze actie worden ook bedrijven en orga nisaties gestimuleerd hieraan een bijdrage te geven. De provincie werkt op meer dere terreinen aan een goede bereikbaarheid. Het gebruik van openbaar vervoer en fiets wordt onder meer gestimu leerd door het realiseren van beter en hoogfrequent open baar vervoer, door meer en betere fietsenstallingen en P&R-locatis bij OV knooppun ten te faciliteren en door het geven van goede reisinforma tie. Meer informatie over het pro- vindale reismobiliteitsbeleid is te lezen op www.zuid-holland. nl, onder het thema Verkeer en Vervoer. Opgeven voor de actie REIS wijzer kan via de websites www.9292ov.nl/pzh (voor Basisvariant) of www.9292ov/ zuid-holland (voor Plusvari ant). Daar vindt u ook de (actie) voorwaarden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 14