Nieuwe locatie voor weekmarkt Dirksland ClOOO van den Hurk in Ouddorp heropent na verbouwing 4You POLITIE Het weer van volgende week... Directeur voor regiebureau Natura 2000 MEDISCHE DIENSTEN 't iiiaar... j EIIAIH]E|l.niEUW5 NFP Schaakver. De Zwarte Pion 0900-8844 Horecacontrole Benzinedief aangehouden Getuigenoproep vernieling Prijswinnaars rebus ISGO Garanties Volgende week prima weer Drukkerij Gebr. de Waal bv www.drukkerijdewaal.nl Natura 2000 PAGINA 4 VRIJDAG 18 APRIL 2008 Vanaf' zaterdag 26 april a.s. wordt de wekelijkse markt in Dirksland gehouden op een nieuwe locatie. De markt wordt verplaatst van de Voorstraat naar het gedeelte van de Gel- dersedijk, gelegen naast de Cl000. De markttijden blijven ongewijzigd op zaterdag van 08.00 tot 12.30 uur. Om de start van de markt op de nieuwe locatie te vieren, hebben de marktkooplieden op 26 april diverse openingsaanbiedingen. Voor de kinderen is een kleur- wedstrijd georganiseerd. De kleurplaten zijn te verkrijgen bij de diverse marktkramen. Deel nemers kunnen de kleurpla ten iedere zaterdag, tot en met zaterdag 24 meiaanstaande, inleveren bij de marktkramen. Zaterdag 7 juni a.s. wordt de nieuwe markt officieel feestelijk geopend. Dan worden ook de prijswinnaars van de kleurpla tenwedstrijd bekendgemaakt. De verhuizing van de Voor straat naar de Geldersedijk biedt bezoekers de mogelijk heid een bezoek aan de markt gemakkelijk te combineren met het doen van de overige bood schappen. Voor wie gebruik wil maken van de parkeerhaventjes aan de Geldersedijk, betekent dit dat het niet is toegestaan te parke ren op het in de bijgaande teke ning gemarkeerde gedeelte, op zaterdag tussen 04.00 en 14.00 üm*. Desgewenst kan gepar keerd worden op het lager gelegen parkeerterrein aan de Geldersedijk. £ea ieel normale dag, ergens in lief begin van Jief jaar. ïieper- depiep.''£en fe] snerpgeluid dringf M mijn nauwelijks onf^/aakfe hersencellen door daf h.M nu (ocli v?el zcht tijd is oru op fe sfaan. I^og héél even en dan duv/ lia mijn dekbed t/eg en Scf mef een waai mijn voefen op de ijskoude grond. Onder Jie( randje van hef luik (jaja, ik lieb een heus luik voor mijn raam.') piept er een klein licli(s(raal(je naar binnen. Üi( >ou nog nie( io vreemd iija, als h.^( gisferen ook 50 licht was geweesf. Haar gisteren piepte er helemaal niks onder het luik naar binnen. Di( is dus vreemd verschijnsel 1. iTiks vermoedend daal ik na de gebruikelijke ochtendrituelen de trap af. Nog steeds verbaas ik me over de grofe hoeveelheid licht op dit m°me-nt van de ochtend, maar het i^i allemaal wel. Hip hersens sijn nog niet helemaal geactiveerd- De tweede grofe ver bazing wacht mij op aan de ontbijttafel Om tien voor half acht precies, komt mijn susje de kamer binnen, fluitend en m^-t een grofe glimlach op haar gedicht- 'Dat sou natuurlijk heel normaal kun nen zijn, maar d'an ken je mijn zusje nog nief. £én avond fe laat slapen of een ochtend fe vroeg wakker resulteert in een kanjer van een ochtendhumeur waar ielfs de TO-zzst sikkeneurige opa niet aan kan tippen. Je snapt hef al, mijn mond zakt open van verbazing, ik vraag maar niet waf er aan de hand is, veel fe bang dat haar humeur foch opeens Zal omslaan. ■\/'reemd verschijnsel Z. Ifef derde vreemde verschijnsel komt op school I^ief alleen hef humeur van mijn zusje is anders, ook hef onderwijzend personeel is verbazend vrolijk. jTou ja, vrolijk, zo kun je hef niet noemen. Haar in ieder geval: milder. Ifef sfrafpercenfage m de klas daalf naar een dieptepunt en nog nief eerder hebben was hef zo gezel lig. Gezelliger dan de laafsfe week voor de Schoolvakantie; dat kan natuurlijk nief, maar dit was al heel waf. Tijdens de pauze sta ik in de vide van school. Daf is trouwens de nieuwste rage; Zitten in de aula is 'uif', staan in de 'vide is in. Heesfal lopen er één of fwee sfellefjes rond, die hier en daar een beetje klef Staan fe doen of handje-in-handje lopen, verder valf hef-wel mee. Haar vandaag.. Overal zie ik forfelduifjes in de dop verliefde blikken naar elkaar werpen en dan in sommige geval len aan hef eind van de pauze Zenuwachtig op elkaar aflopen, om een paar woorden fe wisselen en daarna als sfellefje hand-in-hand rondlopen. I^u begin ik mij foch wel een beetje af fe vragen wat er aan de hand is...'rotdat ik naar huis langs de boerderij fiefs, waar de lamroefjes weer ronddartelen en half verdwaasde kuikentjes hun weg naar mams proberen fe vinden. O. ijef is weer lenfe. van vrijdag 18 april 2008 t/m zondag 20 april 2008 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Van vrijdagmiddag vijf uur tot maandag-morgen acht uur heeft voor heel Goeree-Over- flakkee dienst de Centrale huis artsenpost Goeree-Overflakkee, Ziekenhuis in Dirksland, tel. (0187) 480447. TANDARTSEN Spreekuur uitsluitend voor spoed gevallen op zaterdag en zondag van 11.00 tot 11.30 uur. Op 19 en 20 april Tandartsenpraktijk Oud- dorp te Ouddorp, tel. 681660. Voor spoedgevallen bulten het spreekuur telefonisch contact opnemen. VERLOSKUNDIGE PRAKTIJK 'NATALIA' Paviljoen Ziekenhuis, Stationsweg 22 di., WO., do, spreekuur volgens afspraak 9.00-12.00 uur fel spreekuur. Tel. (0187) 60 07 92 APOTHEKEN IVIEDIQ APOTHEEK HARINGVLIET Antoon Coolenstraat 112 3245 MC SOMMELSDIJK Tel. (0187) 48 72 77 Geopend ma-vr. 8.00-17.30 uur. Zat. 10.30-11.30 uur. APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland. Telefoon 6015 80 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 uur en vani 3.30-17.30 uur. Op zaterdag van 10.00-12.00 uur en 17.00-17.30 uur. Kringapotheek 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37-89 Werkdagen: 8.30-12.00 uur en van 13.00-17.30 uur. Op zaterdag van 12.00-13.00 uur. Buiten openingstijden van de apotl)el<en l<unt u voor dringende spoedrecepten beiien met liet centraie dienstnummer van de apotliel<en Goeree-Overtlakkee: 689957. U wordt dan doorverbonden met de dienstdoende apotheet< met wie u een tijdstip i<unt afsprelien om uw medicijnen te verlfrijgen. De bereikbaarheidsdiensten zijn als volgt: MEDIO APOTHEEK HARINGVLIET Maandag t/m vrijdag 17.30-22.00 uur (op feestdagen vanaf 8.30 uur) KRINGAPOTHEEK OUDDORP Maandag t/m vrijdag 22.00-8.30 uur. APOTHEEK DIRKSLAND Zaterdag en zondag 8.30-22.00 uur KRINGAPOTHEEK OUDDORP Zaterdag en zondag 22 00-8.30 uur. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven vla de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L. Tjebbes, Mld- delharnis, 48 29 66; Dierenkliniek Goeree- Overflakkee, 48 28 97. In deze rubriek kunnen lezers tiun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voorde inhoud van wat lezers schrijven Met stomheid las ik op de voor pagina van het Eilandennieuws een stuk over een consulente van NFR Ze propageert een techniek van geboortebeper king die neerkomt op perio dieke onthouding. En daar bij beweert ze dat je daarmee evenveel zekerheid hebt als met de pil. Dat is absoluut niet waar. Als honderd vrouwen een jaar lang aan periodieke onthouding doen volgens deze zogenaamde sympto-therma- le methode, zullen er 2 tot 3 zwanger worden. Met de pii zijn dat er 0,16. De kans dat je zwanger wordt als je haar methode gebruikt is maar liefst 14 keer groter dan met de pil. Natuuilijk heeft de pil haar nadelen en mogelijke bijwer kingen, maar effectiever is ze zeker en er zijn diverse veilige én veel efficiëntere methoden dan deze vorm van periodieke onthouding. Aan mensen die aangeven niet zwanger te wil len worden zo een slechte en middeleeuwse methode ver kopen voor 199 euro vind ik kwakzalverij. Zeker als je niet de waarheid spreekt over de efficiëntie. Wie vragen heeft over anticonceptie en vrucht baarheid kan ze het beste gewoon bespreken met de huisarts die wetenschappelijk onderbouwde, eerlijke infor matie kan geven en die geen financieel belang heeft bij een der welke methode. Joost van de Putte, Huharls te Stad a/h Haringvliet MIDDELHARNIS - Overzicht voor ronde 26 in de huishou delijke competitie, gespeeld op '14 april jl. Moedt- De Jager (2)'/s-'/a Peeman - De Haan (2)'A-V-i Mulder (2) - Vis (2)1-0 Neleman (2) - Boeter (2)0-1 Markwat (3) - Becker (3)O-I Lesuis (3) - W. Tieleman (3)1-0 Van der Velde (3) - Noordijk (3)1-0 "Wolters (3) - Smit (3)1/2-1/2 Van Huizen (3) - Lagendijk (3)0-1 Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee DE EllANDEN - De politie heeft in de gemeenten Mid- delharnis en Oosttlakkee, en in samenwerking met andere partners, zaterdagmiddag van iialf drie tot tien uur 's avonds een integrale horecacontrole gehouden bij negen horeca- inrichtingen. Bij de horeca-actie hebben poli tiemensen in samenwerking met bouw- en woningtoezicht, brandweer, sociale dienst, belas tingdienst, voedsel- en waren autoriteit, douane en toezicht houders op de Drank Horeca Wet, vier horeca-inrichüngen betrapt op geblokkeerde nood uitgangen (dan wel op slot). Bij één inrichting was een vlucht weg geblokkeerd. Verder moes ten bij een tweetal inrichtingen de brandblussers nog gekeurd worden. Bij verschillende inrichtingen waren de nood verlichtingen defect. Ook bleek dat bij drie inrichtingen een leeftijdsaanduiding voor alco holverstrekking ontbrak. Daar naast waarschuwde de Voedsel- en Warenautoriteit twee keer voor het ontbreken van een temperatuurregistratie en één keer voor onhygiënische rom mel achter de apparatuur. Ook namen ze één keer monster van ijs en vet. Verder hadden twee terrassen geen vergunning en werd één keer een waarschu wing gegeven voor onrecht matig gokken en één keer voor het ontbreken van een leiding gevende in de inrichting. De Sociale Dienst noteerde een aantal werknemers die nader onderzocht worden of deze elders een uitkering hebben. In twee gevallen gaat de Belasting dienst nader onderzoek doen. De douane vond geen bijzon derheden. NIEUWE-TONGE - De poli tie heeft een 37-jarige man uit Delft aangehouden die ver dacht wordt van vernieling en diefstal. Maandagochtend rond vijf uur kreeg de politie melding van een oplettende getuige die aangaf dat een man heen en weer liep naar een auto. De gewaarschuwde agen ten werden ter plaatse door de melder aangesproken dat de verdachte een straat, de Zuid- dijk, was ingelopen met een jerrycan. In een auto stonden diverse jerrycans en het stonk naar benzine. Hierop hebben agenten gepost in de omgeving en zagen na een uur een man aanlopen. Hij is staande gehou den door de politiemensen en had diverse gereedschappen bij zich. De man wordt verdacht van diefstal van benzine en een autoradio. Hij is overgebracht naar een politiebureau en inge sloten vodr nader onderzoek. De politie heeft de betrokken auto-eigenaren benaderd. MIDDELHARNIS - De poli tie onderzoekt de toedracht van een incident waarbij een steen door een voorruit van een woning is gegooid. Zon dagavond 13 april rond elf uur kreeg de politie melding lan een vernieling van een ruit van een huis aan de Berkenlaan. De dader zou weggerend zijn in de richting van de Kastanjel aan. Agenten stelden direct een onderzoek in de omgeving in. Een oplettende getuige had de harde klap gehoord, keek naar buiten en zag een jongeman, klein van postuui, gekleed in donkere kleding - vermoede lijk trainingspak, in ieder geval met een licht kleurige streep aan één van de zijden van de broek en jas/jack. De getuige heeft zich snel aangekleed en is erachteraan gegaan, maar de dader was toen al weg. Ook begin februari van dit jaar is bij de woning een ruit ingegooid en lagen er bedreigende, dis criminerende leuzen in de brie venbus. De politie is op zoek naar getuigen of naar mensen die anderszins over informatie beschikken rondom dit misdrijf Zij kunnen contact opnemen met de politie \ia telefoonnum mer 0900-8844 of via Meld Mis daad Anoniem, tel. 0800-7000. GOEREE-OVERFLAKKEE - 'Houd ieder partje apart, dan ben je goed bezig'. Dat was de oplossing van de rebus, die in de informatieve krant over afvalscheiding en -hergebruik op Goeree-Overflakkee stond. Deze krant werd in oktober 2007 huis aan huis op Goeree- Overflakkee verspreid. Vele honderden inwoners stuur den een goede oplossing in. Begin maart werden door de vier burgemeesters van iedere gemeente één winnaar uit de inzendingen getrokken. Deze winnaars kregen een geldbe drag ter hoogte van de afval stoffenheffing. Vorige week werd door mevrouw Antoinette van Broekhoven, medewerk ster van de afdeling financiën van het ISGO, dit geldbedrag aan de winnaars overhandigd. In de gemeente Dirksland was dit mevrouw Van Rumpt uit Dirksland, in de gemeente Goe- dereede de familie Noordijk uit Ouddorp, in de gemeente Middelharnis was dit de familie Van der Valk uit Nieuwe-Tonge en in de gemeente Oostflakkee mevrouw De Graaff-van der Sluis uit Oude Tonge. De vier gemeentebesturen op Cioeree- Overflakkee feliciteren deze inwoners met hun gewonnen prijs en spreken de wens uit dat alle inwoners ieder partje afval apart zullen aanbieden. OUDDORP - ClOOO van den Hurk heeft in drie dagen tijd een verbouwing ondergaan waarbij tevens aan verbetering is gewerkt. Van maandag 14 t/m 16 april is de winkel gesloten geweest voor een complete omschakeling, maar afge lopen donderdagmorgen 8.00 uur gingen de win keldeuren alweer open. De nieuwe winkel is overzich telijker, kleurrijker en lich ter geworden. Naast een frisse inrichting en slimme wandelroute is er nog veel meer veranderd. Zo is het assortiment uitgebreid met talloze nieuwe artikelen en versproducten en krijgen klanten door de winkel heen leuke tips en menu suggesties. Alle verbeteringen in de win kel zijn erop gericht om het de klant nog meer naar zijn zin te maken. Te beginnen met een breder assortiment. De koe lingen zijn uitgebreid, zodat er nog meer ruimte is voor een breed assortiment vlees, vis en vleeswaren. Het kaasas- sortiment is verder aangepast aan de wensen van de klanten en ook het assortiment krui denierswaren is uitgebreid. Lekkere ambachtelijke broden worden van "s ochtends vroeg tot 's avonds laat in de win kel afgebakken; de hele dag door kunt u dus versgebakken brood bestellen. Direct bij binnenkomst vindt u de speciale Menuzuil. Hier kiest u heel eenvoudig een lek kere maaltijd uit een bestand van meer dan duizend arti kelen. U kunt het betreffende recept met boodschappenlijst en bereidingswijze printen of direct naar huis mailen. Door de winkel heen staan maal tijdsuggesties aan de kop van het schap. Alle ingrediënten zijn al bij elkaar verzameld, zodat u in één keer een com plete maaltijd bijeen heeft. Als u weinig tijd hebt om te koken, of zin in iets lekkers hebt, kunnen kant-en-klaar- maaltijden uitkomst bieden. In de vernieuwde winkel vindt u een breed aanbod maaltijden; eenpersoons, voor het hele gezin en speciaal voor kinde ren. Verantwoord, compleet en lekker snel klaar. De GlOOO Kiosk is een aanvul ling op de winkel. Het is een echte kiosk voor de verkoop van tabak, stomerijservice en een postagentschap. Het post agentschap biedt alle services van een postkantoor; zo is het mogelijk om er postzegels te kopen en brieven te posten, maar ook geld opnemen of een kentekenbewijs laten over schrijven is geen enkel pro bleem. Daarnaast is er de Voordeel- slijterij, waar alcoholische dranken van alle bekende merken, alsmede het ClOOO huismerk 'Schuijtevaer' en de bekende jenever van het 'Goe- reese Glas' extra voordelig zijn geprijsd. Buiten alle veranderingen, blijft ClOOO van den Hurk het vertrouwde adres voor de dagelijkse boodschappen. De vertrouwde medewerkers blij ven, al worden ook zij in het nieuw gestoken. Daarnaast volgen zij momenteel diverse cursussen, zodat zij u straks nog beter kunnen helpen met informatie over bereidingswij ze, smakelijke combinaties en leuke recepten. ClOOO van den Hurk biedt haar klanten drie garanties. - Versheidsgarantie: vers is ook echt vers, producten die de houdbaarheidsda tum hebben o\erschreden, zijn in de supermarkt niet te vinden; - Juiste prijsgarantie: als bij de kassa blijkt dat een pro duct verkeerd is geprijsd, mag de klant dit artikel gra tis meenemen; - Actiegarantie: als een aan bieding is uitverkocht, heeft de klant recht op een waar debon. Daarmee is het pro duct later alsnog tegen de actieprijs te koop. Dit geldt niet voor op=op aanbiedin gen. Eindelijk gaan de lemperaturtjn omhoog op de eilanden dit weekeinde, maar de kans dat het ineens op en top voor zomers weer wordt is niet bijster groot. Bewolking, samen hangend met frontale restanten, blijft namelijk opspelen inde buurt van Nederland, vooral op zaterdag. De kille en tamelijk noordelijke luchtaanvoer is inmiddels de pas afgesneden en door een lagedrukgebied dat zich gaat ophouden in de buurt van Zuidwest-Frankrijk, hebben we momenteel een meer oostelijke wind in huis. De kans is groot dat het daarbij dus niet uitbundig zonnig zal zijn, zeker in het begin van het komende weekeinde. Een klein beetje regen is soms ook nog mogelijk. Het wordt dus uitgesproken groeizaam weer en de gras velden zullen dan ook fel(ler) groen gaan kleuren. Ook valt een ware groenexplosie te verwachten bij veel bomen en struiken. In het gunstigste geval zou de genoemde ooster hele voor uitstrevende temperaturen kunnen opleveren, tot ruim 17(!) graden op zondag op de eilanden, maar dit onder licht voorbehoud. Mochten alle omstandigheden inderdaad volop meewer ken, zoals voldoende zonneschijn, dan zou zondagmiddag misschien wel die magische 20 graden ergens in het land bereikt kunnen worden, maar we moeten niet al te vroeg juichen... Het blijft typisch zo'n voorjaarssituatie die best fragiel oogt en een regengebiedje hoeft maar 100 kilome ter noordelijker uit te komen, en een deel van de zondag valt dan ook tegen. Na die hoogstwaarschijnlijke 'warmteoprisping', koelt het waarschijnlijk niet meer zo af, dus de langdurige kilte lijkt dan eindelijk eens voorgoed geschrapt te zijn. Het ziet er steeds meer naar uit dat de atmosfeer 'kiest' voor een wat stabielere teneur, dus die voortdurende wisselvalligheid raken we zo goed als kwijt. Redelijke tot ronduit goede perspectieven voor de liefhebbers van echt lenteweer dus... Ook volgende week blijven de temperaturen goed op peil en is het door de bank genomen prima weer. Inmiddels is april een vrij droge maand aan het worden, maar deze grasmaand haalt het nog niet bij die van vorig jaar, toen er in deze regio (en in heel Nederland) nauwe lijks een druppel viel. Toch heeft Goedereede in de noord westpunt van Goeree Overflakkee slechts 6 millimeter te pakken tot vandaag, en Dirksland noteerde het dubbele aan neerslag tot nu toe. Weerman Mare Putto Grafisch ontu/erp Drinkwerk huil Copij Service Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA MIddelfiarnIs Tel: (0187)471020 Fax: (0187)48 57 36 algemeen@gebr-dewaal.com De heer ing. M. (Meine) Bruinsma is per 10 april benoemd tot directeur van het regiebureau Natura 2000. In dit interbestuurlij- ke regiebureau bundelen de bestuurlijke partners voor het op- en vaststellen van Natura "2000 beheerplan- nen hun krachten. Dit zijn de 12 provincies, samen werkend in het Interprovin ciaal Overleg (IPO), en het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwali teit. Ook de ministeries van Verkeer en 'Waterstaat en Defensie zijn actief betrok ken bij het regiebureau. De bestuurlijke partners heb ben tot de instelling van het regiebureau besloten om het uitvoeren van hun gezamenlijke verantwoor delijkheid beter ter hand te kunnen nemen. Het regiebureau Natura 2000 zorgt ervoor dat de totstand koming van de beheerplannen in de 162 Natura 2000 gebie den gestroomlijnd loopt. Een juiste balans tussen tempo en zorgvuldigheid staat daarbij voorop. Ook stuurt het regie bureau het Steunpunt Natura 2000 aan, bereidt het waar nodig besluitvorming door de bestuurlijke partners voor en zorgt het \oor afstemming met andere beleidsdossiers zoals de Kaderrichtlijn Water. Tevens zal het regiebureau Natura 2000 de gezamenlijke communicatie verzorgen. Het regiebureau neemt geen ver antwoordelijkheid over van de afzonderlijke partijen maar coördineert en stimuleert een voortvarende realisatie van het Natura 2000 dossier. De heer Bruinsma was hier voor onder andere werkzaam als griffier van de provincie Noord-Brabant en als gemeeir- tesecretaris in Enschede. Daar naast is hij als interim manager betrokken geweest bij diverse bestuurlijke projecten, waar onder landelijk programma directeur van het regiebureau Investeringsbudget Landelijk CJebied (ILG). De Europese Unie heeft een zeer gevarieerde en rijke natuur, die van grote biolo gische, esthetische en econo mische waarde is. Om deze natuur te behouden heeft de Europese Unie het initiatief genomen voor Natura 2000. Dit is een samenhangend net werk van beschermde natuur gebieden door heel Europa. Voor Nederland gaat het in totaal om 162 gebieden. Deze Natura 2000-gebieden wijst Nederland op dit moment aan door in een aanwijzingsbe sluit te omschrijven waarom dat gebied is geselecteerd, wat de gebiedsgrenzen zijn en wat de te bereiken doelen per habi tattype en soort zijn. Tevens wordt er voor elk gebied een beheerplan opgesteld waarin wordt beschreven hoe deze doelen zullen worden gereali seerd. Inmiddels zijn 119 gebieden voor aanwijzing in proce dure gebracht. De minister van LNV heeft op 19 februari 2008 de eerste drie gebieden definitief aangewezen: Voor nes Duin, Duinen Goeree Kwade Hoek en Voordelta. De procedure voor de resterende 43 gebieden start in 2008. De definitieve aanwijzing van de overige gebieden volgt hierna. In veel toekomstige Natura 2000-gebieden is het beheer- planproces al gestart en de eerste beheerplannen zullen al in 2008 in procedure gaan om te kunnen worden vastgesteld. Meer informatie over Natura 2000 vindt u op www.mininv. nl/natura2000.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4