Serviceflat Vroonlande houdt Open Huis Insprekers boeken succes bij Gemeenteraad Middelharnis Flakkees kampioenschap dammen 2007-2008 Provencaalse honing- aardappeltjes Remko van Oosterom 2 e bij regionaal kampioenschap Bingo voor jong en oud Zorgeloos wonen i'^ prachtig ruime omgeving ------------------ I: Zending zangavond Wesdorp vanaf 18 april de nieuwe wethouder EHAtlDHl.f1IEUWS Acties Prinses Margriet brengt motorboot binnen 0900-8844 Betaalbaar Gegarandeerde AWBZ-zorg Servicekosten Open Huis Hevige tegenstand Havenkom Raadsvragen Benoeming PAGINA 8 DINSDAG 8 APRIL 2008 Hieronder volgt het recept voor Provencaalse honing- aardappeltjes: 600 krieltjes met schil; 3 eet- Iepels olijfolie; zeezout; verse tijmblaadjes of rozemarijn naaldjes, fijngehakt; 3 eetlepels honing; 50 gram walnoten; verse marjolein, ter garnering. Borstel de krieltjes schoon onder de kraan. Snijd ze in tweeën of in vieren, en bak ze ongeveer 20 minuten in olijf olie. Strooi er wat zeezout over, en voeg na ongeveer 10 minu ten de kruiden toe, en karamelliseer ze op het eind met de honing. Besprenkel de krieltjes op het eind met een béétje olie en garneer ze met de marjolein. Bak de laatste vijf minuten de gehakte walno ten mee. Eet smakelijk! De zeezout, olijfolie en de honing koopt u natuurlijk bij de Wereldwinkel, aan het Spuiplein (achter d'n Diek) in Middelharnis. Open op woens dag en donderdag van 13.00 uin- tot 17.00 uur, vrijdags van 10.00 uur tot 18.00 uur, en zaterdags van 10.00 uur tot 17.00 uur. Zondag 6 april om 15.06 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Margriet Jiian KNRM station Stellendam door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een bootje met motorstoring bij boei R2 op de Noordzee. Ongeveer 15 minuten nadat werd uitgeva ren, was men ter plaatse bij de open motorboot met 4 perso nen aan boord. Eerst werden er 2 kinderen van boord gehaald waarna er een sleepverbinding werd gemaakt. Daarna werd de motorboot naar de trailer helling in de buitenhaven van Stellendam gebracht. OOLTGENSPLAAT - Het vorige weekend was de Well- se vaart te Steenbergen het strijdtoneel voor het regionaal kampioenschap libre hoofd klasse 2007-2008 van Zuid- Nederland. Allemaal kanjers die meestal tussen de 10 en 15 gemiddeld spelen, maar ook uitschieters scoren van 25. Remko van Oosterom moest het spits afbijten tegen de als nummer één geplaatste en uit eindelijke kampioen Reiis. Dat deze Brabander veel steun en belangstelling van vrienden en bekenden maar ook van de arbiter kreeg, bleek toen laatstgenoemde enkele zeer dubieuze beslissingen nam die in het nadeel van Remko uit pakten. Het verlies was dan ook in deze matige openings partij bijna niet te vermijden. De volgende partij tegen Per- soons won Remko met moy enne 12, om daarna De Jong met 18 gemiddeld te verslaan. Tegen Huiszoon kwam het er bij Remko niet helemaal uit en verloor hij met 8,44. Remko won achtereenvolgens van Westdorp met moyenne 10, daarna van Van de Sanden met een matige 8,18 en vervolgens van Machielse met 10 gemid deld. Zijn puntentotaal werd evenals de kampioen Rens 10, maar een iets hoger algemeen gemiddelde van voornoemde gaf de doorslag. Het nationaal kampioenschap gaat daarom aan de neus van Remko voorbij, maar het spreekt dat iedereen bij biljartvereniging Wit Rood Wit te Ooltgensplaat trots is op de kopman van de afdeling 1, en hem daarmee ook van harte feliciteert. Volgend seizoen zal hij ongetwijfeld revanche wil len nemen en een finaleplaats bemachtigen voor het Natio naal Kampioenschap. MIDDELHARNIS - De bin gocommissie van het Oude renwerk houdt op zaterdag 12 april a.s. een bingoavond voor jong en oud in het wijk centrum Companen aan de Doetinchemsestraat te Mid delharnis. Het prijzenpakket voorziet ruim in voedings waarde. Iedereen is welkom. De deuren gaan om 19.00 uur open, de 1" ronde begint om 19.30 uur Een kopje koffie of thee wordt gratis aangeboden. Tien ronden bingo kosten 6 en de koffieronden 0,50 per stuk (2x). De superronde koste 1,50. Deelnemers kiezen zelf waaraan ze meedoen. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee Politie zoekt getuigen mishandeling SOMMELSDIJK - De poütie van het district De Eilanden, wijkteam Goeree-Overflakkee, onderzoekt de toedracht van een mishandeling en is op zoek naar getuigen. Het gaat om een mis handeling, die in de nacht van zaterdag 9 op zondag 10 maart plaatsvond tijdens een feest in recreatiecentrum De Staver te Sommelsdijk. Een 22-jarige vrouw uit Stad aan 't Haringvliet werd in haar gezicht geslagen en liep verschillende verwondin gen op in haar gezicht. Toen ze op de grond was gevallen, werd ze nog diverse keren geslagen. Het slachtoffer werd vervolgens op de been geholpen door een ongeveer 25-jarige man, circa 1.70 meter lang met donker kort geknipt haar De poliüe wil graag in contact komen met getuigen van deze mishandeling of met mensen die over informa tie beschikken, in het bijzonder met de man die haar hielp. Dit kan door contact op te nemen met het wijkteam van de poliüe, in het bureau te Sommelsdijk, tel. 0900-8844, of anoniem via Meld Misdaad Anoniem, tel. 0800-7000. Inbraak supermarkt SOMMELSDIJK - In de nacht van donderdag op vrij dag werd ingebroken in een supermarkt aan de Dorpsweg. Onbekenden vernielden een ruit en namen een hoeveelheid sigaretten mee. De politie stelt een nader onderzoek in. Getuigenoproep diefstal SOMMELSDIJK - De politie is op zoek naar getuigen van de diefstal van een scooter uit een tuin aan de Nachtegaalstraat, in de nacht van woensdag op don derdag. De scooter werd don derdagochtend in een sloot aan de Groene Zoom aangetroffen. De politie in Sommelsdijk ver zoekt getuigen van de diefstal dan wel van het in de sloot dumpen van de scooter zich te melden via telefoonnummer 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. DIRKSLAND - Al meer dan vijfendertig jaar bepaalt Serviceflat Vroon- lande het beeld van de entree van Dirksland als men via de Staakweg het dorp binnenrijdt. In de parkachtige omgeving staat de ruime flat waar in zich 101 appartemen ten bevinden, die zowel ,v\*è, te koop als te huur zijn. Aanstaande zaterdagmid- dag wordt er open huis gehouden, waarbij ieder een die zich op de hoogte wil stellen van het wonen in de serviceflat van harte welkom is. Direc teur Laurens Verwijs van Vroonlande geeft graag uitleg over deze vorm van 'verzorgd en onbezorgd' wonen. Door: Adri van der Laan In de volksmond wordt Vroon lande nogal eens de 'boeren- hemel' genoemd. Deze bena ming slaat ongetwijfeld terug op de eerste bewoners van Vroonlande. Veelal, niet onbe middelde, agrariërs kozen er toentertijd voor om hun boer derij te verruilen voor een rustige oude dag in de ser viceflat met ruim uitzicht op de Flakkeese akkers. Directeur Laurens Verwijs kent deze uit spraak, maar hij wijst erop dat het overgrote deel van de hui dige bewoners geen agrarische achtergrond meer heeft en dat het bewonen van de flat ook voor minder kapitaalkrach tige mensen zéker binnen de mogelijkheden ligt. De in de parkachtige omgeving liggende serviceflat Vroonlande. Verwijs kent situaties in het land waar het wel een kapitaal kost om een appartement te kopen. Vaak rekenen derge lijke dure serviceflats ook nog hoge servicekosten en juist daarom hebben deze flats te kampen met een grote leeg stand. Dit is in Vroonlande niet het geval. En hoewel er momenteel enkele apparte menten te koop staan is er van een permanente leegstand geen sprake. Met het zaterdag te houden open huis willen bestuur en directie van Vroonlande geïn teresseerden in de gelegenheid stellen om achter de deuren van een aantal appartementen te kijken. Natuurlijk zullen ook de enkele appartementen die nu te koop zijn eveneens te bezichtigen zijn. Daarnaast wil men ook de service tonen die in het complex geleverd wordt. Laurens Verwijs legt uit dat voor deze service 28 (deel- tijd)medewerkers verantwoor delijk zijn. Naast de admini stratie en huishouding zijn de overige personeelsleden pro fessionele zorgmedewerkers. Volgens Verwijs is het de kracht van Vroonlande dat men gegarandeerd 24 uur per dag zorg en verpleging kan ontvangen. Op elk moment van de dag of nacht kunnen bewoners gebruik maken van het personen alarmerings- syteem. De indicatiestelling, zorg, verpleging en eigen bij drage zijn conform de AWBZ en WMO en de zorg en ver pleging wordt uitgevoerd door eigen goed opgeleid personeel. De gehele ser vice in Vroonlande is erop gericht om de bewoners de gelegenheid te geven om zo lang mogelijk zelfstandig en geriefelijk te kunnen wonen. Zo zijn er wekelijkse activi teiten waaraan de bewoners, als ze dat willen, vrijblijvend aan kunnen deelnemen, zoals gezamenlijk koffiedrinken, het wekelijkse borreluurtje, sjoelen, bingo, biljart en spel- middagen. Ook is er een ruim gesorteerde bibliotheek in het gebouw aanwezig. Wie een appartement in Vroon lande koopt of huurt betaalt maandelijks servicekosten. Lau rens Verwijs legt uit dat deze kosten voor een tweekamerap- partement 529 euro bedragen. In dit bedrag zijn de volgende kosten inbegrepen: de zorg- garantie van 24 uur per dag; receptiedienst en overige perso neelskosten, verwarming uit gebreide opstal/glas/stormscha- deverzekering, watergebruik, waterschaps- en zuiverings- lasten, technisch onderhoud van het gebouw, glazenwasser, afvoer van huisvuil, tuinonder houd, schoonmaak en verlich ting openbare ruimten. De war me maaltijden worden elke dag vers gekookt en bij de bewoners aan huis bezorgd. Voor deze warme maaltijd wordt per dag 3,30 per bewoner in rekening gebracht. Daarnaast komen de bakker, de Jcj-uidenier en wasserij aan Foto: Adri van der Uuin huis. De bewoners kunnen eventueel ook gebruik maken van de eigen kapsalon, des choonheidsspecialistepedicure en klussendienst. Verder kan men een garage box kopen of huren en is er voldoende ruimte om de fiet sen en de scootmobielen te stal len. Met al deze voorzieningen kan Vroonlande volgens Ver wijs beschouwd worden als een dorp waar alle voorzieningen voor ouderen aanwezig zijn. Aanstaande zaterdag zal, tij dens de open huis, zal de nieuwe folder en website van Vroonlande worden gepre senteerd, waar alle informatie in staat. Men kan zaterdag 12 april bij Vroonlande terecht van 14.00 tot 17.00 uur. Wie alvast meer info wil kan terecht op de eveneens ver nieuwde website: www.vroonlan- de.nl of"telefoon: 0187-602ÖGT? OUDDORP - Op zaterdag 12 april a.s. wordt in het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente van Ouddorp een zendingzangavond gehou den. Medewerking zal worden verleend door het Christelijk Ouddorps Mannenkoor o.l.v. Ab Vroegindeweij, organist is Jan Hoek. Dhr. J. Otte, oud- zendingswerker uit Albanië zal e.e.a. vertellen over de zeri^- ding. De aanvang is om 19.30 uun Iedereen is welkom. Het Flakkees kampioen schap danmien startte op woensdag 24 oktober 2007 in Ouddorp. Er werd in de eerste ronde al direct flink gestreden om de punten. De tweede ronde werd gespeeld woensdag 21 oktober in Melissant. Ook hier werden mooie en span nende partijen gespeeld. Na deze ronde was alleen I. Koese nog zonder verlies pun ten. Hierna volgde een groep van zes spelers met één ver- liespunt. Het kon nog alle kanten op. De derde ronde werd gespeeld op woensdag 19 december in Dirksland. In deze ronde leed I. Koese zijn eerste nederlaag tegen B. Visbeen, ook I. Mackloet wist te winnen. Door deze uitslagen kwamen I. Mackloet en B. Visbeen op de eerste plaats met vijf punten. Gevolgd door zeven spelers met vier punten. De vierde ronde was op woens dag 16 januari 2008 in Middel harnis. In deze ronde speelden de koplopers I. Mackloet en B. Visbeen tegen elkaar Het werd een lange en spannende partij, waarin de stand in evenwicht bleef waardoor ze de punten deelden. Ook de achtervolgers wisten niet te winnen waardoor de stand niet veranderde. De vijfde ronde werd woensdag 6 februari in Ouddorp gespeeld. Het werd en spannende ronde waarin flink gestreden werd om de punten. De twee koplopers wisten beide hun partij te win nen, en van de achtervolgers wist alleen J. v. Hoorn ook te winnen, en volgde op één punt, en vijf spelers met twee punten MIDDELHARNIS - Drie burger insprekers, evenveel fractievragen, de benoeming van A. Wesdorp tot nieuwe wethouder per 18 april en een verworpen collegevoorstel tot aankoop van een stuk landbouwgrond in Sommelsdijk. Kortom het was een levendig avondje bij de maandelijkse besluitvormende raadsvergadering van de gemeente Mid delharnis. Buurtbewoners van recreatiecomplex De Sta ver zijn het solo klagen over overlast door evenementen die in de tennisbal hun avond -en nachtrust verstoren moe. Via een petitie werd dit aan college en raad dui delijk gemaakt. De Stichting tot Bescherming Dorpsge zicht hield vervolgens een pleidooi voor een andere, in hun ogen goedkopere en meer restauratieve aanpak van de havenkom-plannen in Sommelsdijk. Secretaris Beste broer van de WMO-Adviesraad tenslotte gaf tips naar aanleiding van tekstuele inhoud van uitgebrachte notities en vroeg bij Jeugdbeleid in nieuw perspectief speciale aandacht voor verslavingszorg, alcoholproblematiek, in sportkantines en scholen. Van een onzer verslaggevers Deu dammers bezetten de eerste drie plaatsen na de strijd om het Zeeuws Damkampioenschap. Foto: Penbum Flakkee achterstand. Het bleef met nog twee ronden te spelen erg span nend. De zesde ronde werd op woensdag 27 februari in Melis sant gespeeld. Er werd in deze ronde gestreden voor de pun ten de één om zijn voorsprong te verdedigen de ander om de aansluiting te behouden. De beide koplopers kregen hevige tegenstand van hun belagers, en moesten met remise genoe gen nemen. Van de naaste achtervolgers wist niemand honderd procent te profiteren, allen J. vd. Ouden wist zijn achterstand te verkleinen op de koplopers tot één punt. De zevende en beslissende ronde beloofde nog veel spanning omdat de verdeling van de prijzen nog alle kanten op kon. Deze ronde werd op woensdag 19 maart in Dirksland gespeeld. De koplopers I. Mackloet moest het opnemen tegen D. Wolfert altijd een speler waar het moei lijk van te winnen is. B. Visbeen had J. V. Hoorn als tegenstan der een speler die bijna cilüjd in de top meespeelt, ook een zware opgaaf maar I. Mackloet en B. Visbeen lieten zich niet van de wijs brengen, en wisten allebei de winst binnen te halen. De wedstrijd J.v.Ouden tegen P Leroy moest de beslissing bren gen voor de derde prijs. Na een gelijk opgaande partij liep in het middenspel J. v.d. Ouden in een valletje, waardoor de partij verloren ging, en de derde prijs naar RL eroy ging. Door deze uitslagen eindigden I. Mackloet, en B. Visbeen op de eerste plaats met elf punten, maar omdat I. Mackloet meer weerstandspunten heeft, het geen met de resultaten van je tegenstanders te maken heeft, werd I. Mackloet Kampioen van Flakkee, en B. Visbeen tweede. Met negen punten werd R Leroy derde tiie ook weer meer weerstandspunten had dan R.Klink die ook negen punten behaalde. Was het vroeger nog zo dat in door de gemeente verleende vergunningen voor evene menten na middernacht het geluidsniveau moest worden afgebouwd, daarvan zie je niets meer terug. Er komen steeds meer evenementen. Zij vinden plaats in de tennisbal en die is niet zodanig geïsoleerd dat hierin voor de omwonenden ongestoord festiviteiten kun nen worden georganiseerd. Buurtbewoners van De Sta ver sluiten de rijen en via een petitie wordt college en raad dringend gevraagd maatrege len te treffen en serieus op de klachten in te gaan. Tot nu toe leverde klagen niks op. Noch bij De Staver, noch bij de poli tie en ook de contacten met de gemeente die al vanaf beginja ren 2000 dateren hebben geen resultaat gebracht. "Heeft u een idee wat het betekent 100 decibel lawaai zoals in de afgelopen Nieuw jaarsnacht of gemiddeld 80 tot 85 decibel bij andere eve nementen? Gemeente neem uw verantwoordelijkheid en voorkom dat wij geconfron teerd worden met nachtelijke geluidsoverlast", was de bood schap en die werd gelijk door raad en burgemeester opge pakt. De fracties willen het onderwerp bespreken in één van de volgende bijeenkom sten en mevrouw De Vries gaf aan dat zij in gesprek gaat. Ook de pleitnotitie van de Stichting tot Bescherming van het Dorpsgezicht over de aanpak Havenkom Sommels dijk viel in welwillende raads- grond. Ook dit punt komt op de agenda. De stichting gaf aan dat de huidige gemeente lijke plannen meer weg heb ben van het maken van een waterpartij, een vijver met wandelpromenade en totaal niet aansluiten bij de eeuwen oude dorpskern. Bovendien denkt de stichting dat het de gemeente veel minder geld kost als de plannen van de stichting worden gevolgd. Dat zou wel een half miljoen euro kunnen schelen en ook leiden tot een betere representatieve aanblik met gerestaureerde oude massieve kademuren en geen namaakhaven. Op raadsvragen van VDB 78 zei mevrouw De Vries dat eilandelijk is afgesproken dat er op brandweervoertui gen een AED-apparaat komt. Opleiding van de bemanning is in volle gang. De CU-fractie vroeg om opheldering over incidenteel verstrekte subsi dies en giften zoals o.a. voor de 538 Award en de actie Zip your Lip. Er wordt getoetst aan de regels maar af en toe sta je voor kleine bedragen en representatieve activitei ten voor lastige invullingen. In een nieuwe subsidiever ordening moet een en ander beter worden geregeld is aller mening. VDB 78 stelde ten slotte vragen over de vergun ningverlening door de pro vincie aan varkenshouderij Van Genugten. De procedu res hieromtrent zijn nu nog in behandeling. Positief reageerde de raad op de kadernota Jeugdbeleid in nieuw perspectief. Een breed pleidooi klonk om vooral ook het kerkelijk jeugdwerk bij dit onderwerp te betrekken. Vol belangstelling wordt uit gezien naar vervolgstappen. De jeugd moet niet te lang wachten op resultaten. Als ik zie dat een toezegging om op een speelveldje doelpalen te plaatsen bijna driekwart jaar duurt in uitvoering dan heb ik zorgen betoogde Van der Boom (SGP). Na de vaststelling van het accommodatiebeleid, waarin gepleit werd voor levensvatba re kleine kernen, armslag voor dorpshuizen, eenduidigheid en het leggen van verantwoor delijkheid op de juiste plek, kwam onverwacht toch het onderwerp Afwijzing dekking kosten grond Oudelandsedijk te Sommelsdijk in behande ling. Dat was niet afgesproken maar het gebeurde wel. Er is geen overeenstemming en dus een pure collegezaak zei Haf- fert, af\'oeren dus. Na enig over en weer debat wilden CDA en SGP het onderwerp toch nog nader beschouwend op de agenda houden. Wat is het geval De ver antwoordelijk wethouder had, onder uitdrukkelijke voorwaarde dat de raad zou instemmen, een monde linge overeenkomst bereikt tot grondaankoop voor een bedrag van 50.000 euro. Grondaanbieder (verkoper) Struijk en Struijk-makelaar wil nakoming van deze koop overeenkomst onder een gemotiveerde ingebrekestel ling. Maar de wethouder kreeg niet de gewenste en aangegeven noodzakelijke raadsinstemming, slechts 6 stemmen voor en 11 tegen. De raad wil het geld niet geven voor landbouwgrond waarvoor thans geen concre te bestemming is aangeduid. Veel te duur. Slechts SGP en PvdA volgden het college voorstel tot aankoop, een stuk grasland mogelijk voor toe komstige grondruil en of uit strategische afwegingen. Als laatste agendapunt kwam de benoeming van raadslid A. Wesdorp (VVD) tot wethou der aan de orde. Ingevolge de coahtieafspraak nam drs. Visser in februari ontslag (per 18 april effectief) als lid van het dagelijks bestuur van de gemeente Middelharnis. Ter vervulling van deze vacature stelden de fracties van PvdA, CDA, VDB 78 en VVD de heer Wesdorp voor. Met aller steun werd hij benoemd. Burge meester De Vries nam hem de gelofte af Voorafgaand dank te Van Dam (SGP) namens de raad de heer Wesdorp voor zijn inzet als raadslid. Je was één van ons. Nu gunnen we je deze nieuwe positie. Bloemen, felicitaties en enkele flesjes wijn verwisselden vervolgens van bezitter Op donderdag 17 april (16.00-17.00 uur) wordt op informele wijze afscheid genomen van Visser. Een week later, op 24 april, wordt bij zijn afscheid nog formeel stilgestaan tijdens de openba re raadsvergadering. i i i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8