Leerlingen Prins Maurits in de prijzen ^Uitstekende vooruitzichten voor een afwisselend activiteitenprogramma' \t^ Stijlvolle huwelijks stoet iciicip ^*«s Zuid-Holland nieuwe stijl gaat zich concentreren op hoofdtaken Geslaagd regionaal evenementenoverleg: Opbrengst krentenbroden- actie Woord Daad Schaakver. De Zwarte Pion Wetjes en Weetjes Ziektekostenaftrek op de schop: maak nog dit jaar gebruik van ziektekostenaftrek! EIIIMH]Eti.f1IEIJWS Geen toegevoegde waarde'? Dan ook geen rol! DEN HAAG - 'Zuid- Holland zal zich voort aan alleen nog bemoei en met die zaken waar van vaststaat dat de provincie een eigen verantwoordelijkheid en toegevoegde waarde heeft'. Dit staat in het programma Provincie Nieuwe Stijl. Daarin geeft het college van Zuid-Holland concreet aan welke taken ze nog wel gaat doen en welke niet meer. Afbouwen of overdragen Overzicht regionale evenementen ji!^^ Visser Visser i* c« c« c« c« i* c« c« c« a «i 4« 4* 4* ffi 'fi 4« 4« ffi ffi 'fi 4« 'fi 'fi i» 4« 'S sh A 1: STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA 6 VRIJDAG 4 APRIL 2008 -HJ.U "V"'.!^---■-,- ;;-~X^- "T MIDDELHARNIS - Vier leerlingen uit de klassen A(theneum) 3a en A3b van de C;hristelijke Scholengemeen schap Prins Maurits te Mid- delharnis hebben door middel van het maken van fotocol lages de eerste prijs gewon nen van de fotowedstrijd Jij en Europa'. Het betreft de leerlingen Luc Parhan (ASa), janno van Damme (A3a) voor de winnende collage, en Jaco Verolme en Arjen van Alphen voor de second best winnende collage. Honderden leerlin gen van scholen uit het hele land zijn actief geweest met de wedstrijd. Ze zijn aan de slag gegaan, hebben foto's gemaakt, beeldmateriaal gezocht, colla ges geplakt of gefotoshopt en ze hebben zelf hele kunstwer ken in elkaar gezet. De jury heeft met aandacht en plezier alle inzendingen beoordeeld. De hoofdprijs - een compleet verzorgde dagreis met de hele klas naar Brussel - is gewon nen door de derde klas van de Prins Mauritsschool te Mid- delharnis. De klas had maar liefst twee prachtige collages aangeleverd, één met symbo len van Europa en de 'straat' van Straatsburg; uit de andere collage bleek dat de leerlingen ook oog hadden voor de Euro pese projecten in hun eigen buurt. De wedstrijd was geor ganiseerd door Schooltv en de Vertegenwoordiging van de Europese Commissie in Neder land. Deelname vond plaats in het kader van een lessenserie over de Europese Unie voor het vak Aardrijkskunde. Op de foto de winnaars met hun win nende creaties. foto: Persburo Flakkee. De provincie richt zich op zaken van publiek en collectief belang die binnen de provinci ale verantwoordelijkheid val len. Het gaat daarbij niet om de vraag of er sprake is van een maatschappelijk belang maar om de vraag of de pro vincie daaraan iets heeft toe te voegen. De provincie gaat haar hoofdtaken versterken en niet-provinciale taken afbouwen of overdragen. Ver sterking van de hoofdtaken betekent concentratie op en versterking van de ruimtelij- ke-omgevingstaken, inclusief bijbehorende cultuurtaken (integraal omgevingsbeleid) en de wettelijke taken ten aan zien van sociaal-maatschappe- lijke vraagstukken (jeugdzorg en tweedelijnsondersteuning van gemeenten). Daarmee gaat de provincie zich nog sterker richten op de vijf offensieven die in het C^oalitie- akkoord zijn vastgelegd voor de collegeperiode 2007-2011. Het gaat om offensieven op het terrein van groen, duurzaam heid, mobiliteit, economie en jeugd(zorg). De provincie zal zich hier extra inzetten met behulp van (nieuwe) bevoegd heden in de ruimtelijke orde ning en met geld dat vrijkomt uit de herijking en het afstoten van taken. Zo zal de provin cie voor de realisatie van het groenoffensief meer tempo gaan maken bij grondaanko pen. Taken waarbij de provincie geen eigen verantwoordelijk heid of beperkte toegevoegde waarde heeft, worden afge bouwd of overgedragen. Zo zullen alleen nog subsidies worden verstrekt als die cruci aal zijn voor het bereiken van de provinciale hoofdtaken. Allerlei subsidies voor activitei ten waarvoor primair andere overheden of organisaties ver antwoordelijk zijn, worden afgebouwd. De provincie zal haar zelfstandige subsidiere gelingen voor activiteiten rond sport, senioren, zorg, laaggelet- terdheid, kleine kernen, inte gratie afbouwen. De provincie zal zich voor deze onderwerpen beperken tot haar wettelijke taken in de 2e lijnsondersteu- ning van gennieenten. Taken als vergunningverlening voor kleine grondwateronttrekkin gen en de muskusrattenbe- strijding kunnen over naar de waterschappen. Waar dat efficiënter en effec tiever is wil de provincie haar uitvoerende taken combine ren met uitvoerende taken van andere overheden. Zo kan de uitvoering van milieu taken (vergunningverlening en handhaving) in samen werking met de gemeenten effectiever worden aangepakt door ze onder te brengen in nog op te richten regionale omgevingsdiensten. Verder gaat de provincie het toezicht op waterschappen en gemeen ten vereenvoudigen, wil ze de bestuurlijke drukte verminde ren en gaat ze haar dienstver lening verder verbeteren en de administratieve lasten met 25% verminderen. Concentratie op hoofdtaken is overigens niet het zelfde als beperking tot uitsluitend wettelijke taken. De beleidsautonomie van de pro vincie als middenbestuur met een open huishouding blijft gewoon intact. Zuid-Holland wil in goed over leg met de betrokkenen in 20 II de Provincie Nieuwe Stijl hele maal operationeel hebben. GOEREE-OVERFLAK- KEE - Woensdag 19 maart vond in het Diekhuus een netwerkoverleg plaats van organisatoren van regiona le evenementen. Met deel nemers vanuit. Ooltgens- plaat tot Ouddorp aan Zee en een goede opkomst mag het initiatief het predikaat "geslaagd" dragen. Onder het genot van een kop soep en een broodje bleek maar weer eens hoe evenemen ten bijdragen aan de sfeer op Goeree-Overflakkee. Onder leiding van Jan Tromp- per en met bijdragen van Jurgen Klapwijk (VVV Oud dorp aan Zee), Anne-Marijke Elema (ISGO) en Eric Schipper (VVV ZHE) werd de maaltijd een informatieve en nuttige samenkomst van eilandelijk betrokken initiatiefnemers. Jan.Trompper vertelde hoe in 2008 de plaatsing van de tram wagon door Stichting Podium in de verschillende dorpen en de samenwerking bij het win terprogramma hem hadden geleerd, dat veel organisatoren hun evenement in regionaal perspectief zien. Maar ook hoe hij merkte, dat regionaal over zicht en eilandelijke promotie veel moeite kosten en soms onvoldoende effectief zijn. Jurgen Klapwijk keek door de bril van de bezoeker, bewo ner of gast op Goeree-Over flakkee. En merkte op dat zij veelal komen voor een plezie rige landelijke sfeer en om te genieten van het goede dat ons eiland te bieden heeft. Hij ver telde dat er veel belangstelling is voor informatie over activi teiten en dat de VVV-kanto- ren daarin een bemiddelende rol willen en kunnen spelen. Als aanbeveling aan organisa toren gaf hij het advies mee gebruik te maken van eikaars promotiemiddelen. En hij voegde de daad bij het woord: hij liet weten dat in 2008 aan de bekende 'Blaeuwe Stapper' een middenblad wordt toe gevoegd waarin eilandelijke evenementen met een regio nale betekenis worden opge nomen. .Anne Marijke Elema beklem toonde het belang van de recreatieve sector voor Goeree- Overflakkee en vertelde dat lokale en regionale evenemen ten bijdragen aan een positieve indruk van het eiland. Zij ves tigde ook de aandacht op de inzet van de vele vrijwilligers bij de realisatie van projecten en noemde onder andere het fietsroutenetwerk waaraan meerdere organisaties bijdroe gen. Zij onderstreepte dat voor afstemming en regiopromotie een eilandelijk overzicht voor organisatoren onmisbaar is. Eric Schipper hield een inlei ding over het informatiesy steem waarmee de VVV eve nementen registreert en hoe tijdige aanmelding van eve nementen kan zorgen voor afstemming en versterking van promotie. Niet alleen recrea tieve buitenactiviteiten zijn van toepassing maar ook concer ten, voorstellingen en exposi ties. En de aandacht gaat niet alleen uit naar informatie voorziening via het internet, ook voor de regionale media en promotiemiddelen worden nieuwe initiatieven genomen. De VVV's Ouddorp en Mid- delharnis werken samen in de regionale informatievoorzie ning. Activiteiten die bij de één worden aangemeld worden doorgegeven aan de andere. En er worden concrete initiatieven genomen om de regiopromo tie te versterken. Daarbij wordt gedacht aan een maandelijkse evenementenkalender. Bij de afsluitende koffie werd het kennisraakingsrondje nog eens overgedaan met een inventarisatie van de bekende evenementen. En opnieuw bleek hoe aantrekkelijk en divers het aanbod in de regio is. Jan Trompper sloot de maaltijdvergadering af met woorden die de waarde van de bijeenkomst vertolkten: als organisaties bereid zijn te leren van elkaai-, elkaar promotie te gunnen en zich bewust zijn van het gezamenlijke belang Goe ree-Overflakkee, zijn er uit stekende vooruitzichten voor een afwisselend activiteiten programma in de regio. Aan trekkelijk voor de regio zelf en voor haar gasten! Wanneer u uw evenement aan meldt op website middelhar- nis (Sjvvvzhe.nl wordt uw acti viteit opgenomen in regionale evenementenlijsten. Bij de eerste eilandelijke eve nementenbijeenkomst waren vertegenwoordigers aanwezig van de volgende organisaties: Stichting Oeltgen, Omloop Goeree-Overflakkee, Stem, Stichting Podium, VEERO, de gemeenten, Open Monumen tendag, Leder-)- ZHE, Kunst stichting Goedereede, AMGO en Stichting Promotie Kop van Goeree. Woensdag 8 oktober is een tweede bijeenkomst gepland in het Diekhuus, die in het teken zal staan van 'winter op Goeree-Overflakkee' en een jaarprogramma 2009. Als uw organisatie een uitnodi ging wil ontvangen, geef dat dan door bij de receptie van het Diekhuus (482400) of via e-mail receptie(5)hetdiekhuus. nl. Maar voor die tijd al zullen organisatoren en het belang stellend publiek gaan merken dat evenementen ertoe doen om Goeree-Overflakkee op de kaart zetten! Zaterdag 15 maart jl. hebben veel kinderen en verschillende ouders (vrijwilligers) zich inge zet-voor de jaarlijkse krenten- brodenverkoop van Woord en Daad. Het resultaat mag er zijn: er werden ruim 2.200 krenten broden verkocht. Dit ondanks het feit dat, door omstandig heden, de verkoop niet in alle gemeenten kon plaatsvinden en er ook kinderen betrokken waren bij activiteiten voor een ander goed doel. Kinderen die de krentenbroden heb ben verkocht worden hartelijk bedankt voor hun enthousiaste hulp, evenals de chauffeurs die hen hebben begeleid en dege nen die de krentenbroden hebben gekocht en daarmee ook het doel steunden waar voor de opbrengst is bestemd: 'Geef ontheemden een (t)huis'. De netto-opbrengst bedraagt ongeveer 2.750, wat door de overheid gedeeltelijk zal wor den verdubbeld. MIDDELHARNIS - Over zicht voor ronde 24 in de huishoudelijke competitie, gespeeld op 31 maart jl. Moedt - VisserV^-V'i A. Tiejeman - Peeman....'/2-'/2 Boeter (2) - Meiaard (2)1-0 Vd. (2) - Van Prooijen'/s-'/a Loosjes (2) - Van der Staaij 0-1 Mulder (2) - Neleman (2).. 1-0 Smit (3)-De Haan (2)0-1 De Jager (2) - Struik (2)1-0 Lesuis (3) - Wolters (3)1-0 Vis (2) - Becker (3)V2-V2 Noordijk (3) - Van Huizen (3)0-1 W. Tieleman (3) - Van der Vel de (3)0-1 Bom - Lagendijk (3)1-0. Voor de beker, tevens geldend voor de huishoudelijke compe titie: Mourik - Hennekes0-1 alleen geldend voor de beker: Verolme - Moedt0-1 (regl.) "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waann aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. De afgelopen jaren heeft u wellicht, net als veel andere Nederlanders, gebruik kunnen maken van de aftrek van ziektekosten in uw aangifte inkornstenbelasüng. Hoewel de regeling oorspronkelijk bedoeld was als een tegemoetkoming voor hoge bijzondere (niet vergoede) ziektekosten van bijvoorbeeld gehandicapten en chro nisch zieken, bleek in de praktijk dat ook mensen met relatief beperkte ziektekosten gebruik konden maken van de regeling. Omdat dit niet de bedoeling was, is besloten de regeling in 2008 te versoberen en uit bezui nigingsoverwegingen in 2009 zelfs geheel af te schaf fen. Onder de regeling \oor ziektekostenaftrek vallen de buitengewone uitgaven in verband met ziekte, inva liditeit, bevalling, overlijden, arbeidsongeschiktheid en chronische ziekte, ouderdom en adoptie. Wat verandert er in 2008 en 2009 met de aftrek van ziektekos ten in UU' aangifte inkomstenbelasting? In uw aangifte inkomstenbelasting over het jaar 2008 (dus niet de aangifte over 2007 die u onlangs heeft inge diend!) kunt u in tegenstelling tot voorheen de standaard ziektekostenpremie en inkomensafhankelijke bedrage voor de zorgverzekeringswet niet meer aftrekken. De premie voor de aanvullende ziektekostenverzekeringen blijft wel aftrekbaar. Omdat de drempel waarboven de kosten moeten komen om in aftrek te komen wordt ver laagd van 11,5% van uw verzamelinkomen naar 1,65*^ van uw verzamelinkomen, komen echter veel mensen voor 2008 (voor het laatst!) toch nog in aanmerking voor aftrek van bijzondere niet vergoede ziektekosten. Zoals hiervoor opgemerkt vervalt de ziektekostenaftrek met ingang van 2009 geheel. Om gehandicapten en chronisch zieken te ontzien, is het de bedoeling dat voor deze categorie een speciale regeling in het leven wordt geroepen. Hoe deze regeling eruit komt te zien is op dit moment nog niet duidelijk. Benut in 2008 nog ziektekostenaftrek! Het is raadzaam in 2008 na te gaan of u eventuele uit gaven voor bijzondere niet vergoede ziektekosten naar voren kunt halen om zodoende in 2008 nog gebruik te kunnen maken van de aftrek van ziektekosten. Heeft u dus een bril of lenzen nodig, of overweegt u een gebits renovatie Doe dit dan nog in 2008 en benut voor het laatst de aftrekpost voor ziektekosten! Mr. A.J.J. (Harold) van den Berge FB Partner bij Vis.ser Visser Accountants Belastingadviseurs De rubriek 'Wetjes en Weetjes* komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Accountants/ Belastingadviseurs te Barendrecht, Middelhar- nis, Gouda en Barneveld. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledig heid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS >A mt mg i& i& i& i& i& Het is een hele tijd heel rustig geweest in de hondenkennels, maar deze week hebben wij weer de nodige honden binnen gekregen die allemaal een nieuwe baas zoeken. Trippie is een van de hondjes die aan een boom vastgebonden zaten in Rotter dam, haar twee maatjes hebben al een lieve baas gevonden, maar zij wacht nog op een lief tehuis. Ze is ongeveer 3 jaar, zwart/wit, half lang harig en gewoon een lief beestje. Wie heeft nog een plaatsje voor Trippie? Beau is de oudere Berner Sennen, vrien- delijk, heel gemakkelijk, een gecastreerde reu van 9 jaar. Beau is lief voor alles en iedereen en past in ieder gezin. Wie heeft een plaatsje voor deze lieve sul? Dan hebben we de nodige Duitse Herders binnen, dus liefhebbers van dit ras, kom eens bij ons kijken. Fire is een teefje van 10 maanden, een heel mooie hond, kan bij kinderen, kat ten, andere honden en kan alleen thuis blijven. Haar zus Cherry, ook 10 maan den, is heel aanhankelijk en kan bij kin deren. Zij zouden graag bij elkaar blij ven. Deze honden zijn bij ons gebracht wegens ziekte van hun baas. Wolf is een mooie Duitse Herder van 9 maanden. Deze herder is vriendelijk voor kinderen, kan bij anderen honden en kan alleen thuis blijven, maar is niet gewend aan een kat. Bij de eigen kat ging het goed. Deze herders passen eigenlijk in ieder gezin. Dan is er nóg een Beau, een zwarte hond, 13 maanden, een tee^e, het is een soort Labrador. Beau is lief voor kinderen, kan bij anderen hon den, maar is niet gewend aan een kat. De hond moet er nog aan wennen om alleen thuis te zijn. Dus er is weer volop keuze in De Dieren stee, Groene Kruisweg 14, Numansdorp. Tel. (0186) 655150. Website: www.dieren- stee.nl Openingstijden maandag t/m zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 uur. Trippie MIDDELHARNIS - Het was een hele optocht afgelopen woensdag, de trouwstoet van ,4ndré Slingerland en Nel- leke Jelier, met in totaal drie koetsen een statige verschij ning op 't eiland. André is voor velen geen onbekende. Met de levendigheid die hem eigen is, is hij altijd duidelijk aanwezig in Plusmarkt Slin gerland te Middelharnis, waar hij samen met z'n vader en zijn broer de touwtjes in handen heeft. En daar kennen velen hem natuurlijk van. Zijn bruid Nelleke is leidster van groep 't Anker in schippersinternaat De Driemaster te Krimpen aan den IJssel, en 't is daarom dat zich bij het oude Raadhuis van Middelharnis een delegatie schipperskinderen met stijlvol le feestbogen hun opwachting maakten onderaan de trappen van de markante trouwlocatie in Middelharnis. En dat gaf een chique afwerking aan de huwelijksstoet. Foto: Ham Vitterms

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6