De Wildersfiln Kopstaart botsing Kerk diensten Lege Het weer van volgende week... Tot half april nog geen lentewarmte Mackloet naast kampioen van Denk en Zet ook damkampioen van Flakkee EIIAI1DEI1-t1IEUW5 Ophalen oud papier Ouddorp Worstelen met God Inleveren rommel- marktspullen Verzamelbeurs in De Staver Kerkdienst Ger. Gem. EIIIVnDB1.niEIJW5 PAGINA 2 VRIJDAG 4 APRIL 2008 Ethiek De film Fitna Veel commotie was er al te voren over de door het kamer lid G. Wilders uit te zenden film, getiteld 'Fitna'. En nu is hij op het scherm vertoond. Ervoor en terstond erna heeft onze premier daarover gespro ken, eerlijk, evenwichtig en bezorgd. Vrees was er voor hef tige reacties van de zijde van de mosHms in binnen- en buiten land. Zeker in ons eigen land zijn deze totnogtoe gelukkig meegevallen. In islamitische landen is heftiger gereageerd. De uitzending had verboden moeten worden. Opgeroepen wordt tot een boycot tegen Nederlandse producten. Nederland en ook Denemarken, vanwege de uit gezonden spottende cartoons, zijn in de ban gedaan door islamieten. Vrijheid van mening We kennen in ons land het grote goed van vrijheid van meningsuiting. In veel dictato riaal geregeerde landen bestaat deze niet en wordt deze ook niet getolereerd. Elke kritische stem over of tegen het bewind wordt soms met geweld en in bloed gesmoord. Alleen wat het bewind welgevallig is mag klinken en in kranten verschij nen. Dat is in ons land anders, en daar kunnen we dankbaar voor zijn. Er bestaat een van de regering onafhankelijke rechtspraak en er heerst een vrije journalistiek. Maar vrij heid van meningsuiting is niet hetzelfde als het recht tot bele diging van andersdenkenden. Met dit laatste wordt echter niets gewonnen, het is onfat soenlijk en in strijd met de goe de stijl en smaak, en hel leidt alleen maar tot verbittering bij die zich gekwetst voelen. Gewelddadig Die de film gezien heb ben spreken om te beginnen van afschuwelijke beelden van gepleegde aanslagen, ter reur en onmenselijk geweld. De vertoonde film wil duide lijk maken dat de Islam een gewelddadige religie is, die in de westerse wereld en zeker in een democratisch geregeerd land absoluut niet thuis hoort. De heer wilders heeft gemeend te moeten waarschuwen legen de religie van het Mohamme danisme en verheerlijking van geweld in en door de Koran. Nu is aan te tonen dat er tek sten in de Koran voorkomen die op zijn minst als aanzet ting tot geweld geduid kimnen worden. De vervloekingen van die Allah niet willen vereren zijn niet van de lucht. Die deze lieden doden zijn te vereren martelaars. Nu moeten we om te begin nen eerlijk zijn. In de geschie denis van (de verbreiding) van het christendom is ook het geweld niet altijd geschuwd. Te denken valt aan de kruistoch ten van christenen tegen joden en moslims bij de verovering van het heilige land. En ging de katholisering van Spanje niet gepaard met geweld tegen de moren en de joden? Rook ten de brandstapels niet in West Europa tegen reforma torische christenen? En er is in de Bijbel toch ook sprake van geweld, vooral in het Oude Testament? Er zijn 'geweld- steksten' daarin aanwijsbaar, die bij de uitleg een zorgvul dige exegese vereisen, waarbij het geweld niet mag worden gezien als een middel dat altijd het doel heiligt en dus ook niet op zich verheerlijkt kan en mag worden. Een verhelderende publicatie Verhelderend en bezinnend is de studie 'Wie is als Gij' van de hand van Prof Dr. H. G. L. Peels, hoogleraar Oude Tes tament aan de Universiteit in Apeldoorn, verschenen in 1996, waarin hij 'schaduwzij den' aan de Godsopenbaring in het Oude Testament bespreekt. Daarin komt ook de wraak van God aan de orde en de roep om die wraak. Het woord 'wLaak' komt in het Oude Tes tament 79x voor, en meestal is God daarbij het onderwerp, of de handelende Persoon. Maar duidelijk wijst ook dit Schriftdeel de wraak als uiting van een kwade gezindheid af Wraak van God heeft altijd te maken met de handhaving van het recht en speelt zich af bin nen het kader van het verbond. Nooit geeft God het recht aan Zijn kind om het recht in eigen hand te nemen en in Zijn naam anderen met geweld neer te sabelen. Wel kan gebeden wor den dat 'de God van de wraak' moge verschijnen. De vijanden zijn maar niet lieden die in controverse met kinderen van God leven, maar die de regels van het verbond van God aan hun laars lappen. Zijn onder danen en volk tarten en willen uitroeien en in hun gedrag en levenswandel maximale god deloosheid tonen. De bede om ingrijpen van God is tegelijk een bede om de handhaving van het recht en om die van Zijn eer. En het Oude tegen het Nieuwe Testament in dit opzicht uit te spelen is al een oude dwaling, in de oud chris telijke Kerk door Marcion gepropageerd. Overigens is de ook destijds gevoerde discussie over het geweld in het Oude Testament tussen de hierboven genoemde h'oogleraar en dr. S. Janse leer zaam. Het doel voorbij geschoten Men kan zich afvragen of de heer Wilders met deze film niet meer kwaad dan goed heeft gedaan. Opvallend is dat veel jongeren, ook refo-jon- geren, hem bijvallen. Zit daar angst voor de islamitisering van ons land achter? Maar ook die andere denkbeelden erop na houden steunen hem. Hij durft tenminste zeggen velen. Alle angsthazerij richt niets uit, we moeten flink zijn en opko men voor onze cultuur en his torische achtergronden. Een waarschuwing tegen geweld, zeker van de zijde van moslim-extremisme, is op zijn plaats, zonder daarmee alle moslims over een kam te scheren. Maar welke oplossing biedt de film? Welke oproep gaat ervan uit? Vinden we in het bijbels getuigenis niet een betere weg aangewezen? Dan zal de Drs. W. Chr. Hovius christen, die begeert uit liefde voor de Heiland voor Hem te winnen, de ander met respect tegemoet treden en niet den ken of zeggen 'ik heb lekker gelijk en ze moeten er allen over denken zoals ik'. De Heiland bestrafte Zijn discipelen die graag vuur van de hemel zagen neerdalen op de ongastvrije Samarita nen. Hij is op het verderf van mensen niet uit maar op hun behoud! De heidenapostel citeerde in Athene een spreuk van hun dichters met instem ming om daaraan de bood schap van het evangelie te verbinden. Kan zoiets ook met een tekst uit de Koran gebeu ren? Je mag hopen dat mos lims, die in ons land binnen kwamen, met de boodschap van Christus via ons in aan raking komen en leren inzien en verstaan dat de God van de Bijbel, de Vader van onze Heere Jezus Christus principi eel anders is dan Allah en dat in wezen de christelijke religie de boodschap van de eeuwige liefde van God is en uitbrengt. Maar die gaat ook wel met de waarschuwing gepaard, dat de rechtvaardige het eeuwig wel en dat de goddeloze het eeuwig kwalijk zal gaan. want nooit verkeert iemand vrijblij vend onder de boodschap van het heil in Christus alleen. Ik vrees dat de film het doel voorbij schiet maar dat doet het evangelie van de gekruiste en opgestane Zaligmaker niet. Die wijst ons een weg, die uit- nemender is dan de heer Wil ders voorstelt, toch? SOMMELSDIJK - Even na vijf uur afgelopen dinsdagmiddag vond op de N215 ter hoogte van Sommelsdijk door nog onbe kende oorzaak een kopstaart botsing plaats waarbij drie personenauto's waren betrok ken. Doordat een bestuurster op de auto voor haar reed, botste die op de auto daarvoor. De bestuurster van de mid delste auto had nekklachten, de bestuurders van de achter ste auto had pijn op de borst, waarschijnlijk doordat ze bij de aanrijding op het stuur terecht kwam. Beide werden overge bracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De chauffeur van de voorste auto kwam met de schrik vrij. Het weggedeelte is enige tijd gedeeltelijk afgeslo ten geweest. Foto: Tj. KnuUt Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail; algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,36. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal(eiijl^e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-verlKOop: Gert Venweij, tel. (06) 50448359 e-mail: g.verweijégebr-dewaal.com REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Morgen, zaterdag 5 april, komt de Kon. Beatrix- school in Ouddorp weer langs de deur om oud papier op te halen. Ook in Plan Zuid en Oostdijk en omgeving zal opgehaald worden. Zet alles uiterlijk 8.30 uur goed zichtbaar, droog en goed gebundeld aan de straat. U mag ook Uw karton inleveren. Vriendelijk verzoek is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het ophalen, om de pakketten niet zwaar der te maken dan ten hoog ste tien kilo. Ook mensen die hun papier en karton tot nu toe in hun afvalbakken depo neerden worden uitgenodigd dit voortaan gereed te zetten, zodat zoveel mogelijk gere cycled kan worden. Gelieve geen papier of karton bij de containers bij de gemeen- Vorig jaar beleefden we een legendarische (zomerse!) gras maand, waarin het half april al bijna hoogzomers was, zelfs op de doorgaans wat koelere eilanden, met temperaturen tot bijna 28 graden! Toen kwam de warmte uit het (verre) oosten en de verkla ring dat het zo zwoel kon worden vanuit die richting zo vroeg in het seizoen, werd voornamelijk gevonden in de afwezigheid van een (smeltend) sneeuwdek boven Noord oost-Europa en Rusland. De lucht kon dus volop worden aangewarmd over een extra lang landtraject, zonder dat deze werd afgekoeld. Ons weer stond een groot deel van de afgelopen week in het teken van zwakke randstoringen die periodiek wat lichte regen afgaven of een kletsnatte voorjaarsbui loslie ten. Toch hadden de droge(re) momenten donderdag en vrijdag nog wel de overhand, omdat een zwakke hoge- drukbel vanuit het zuidwesten kwam uitstralen richting Zuid-Holland. Het was best aardig weer eigenlijk, zonder dat de zon de hoofdrol opeiste. In het voor deur staande weekeinde zal de luchtdruk in de Ijslandregio fors zijn gestegen en daardoor probeert een lagedrukgebied zich vanuit Scandinavië naar de Noordzee te wurmen en dat lijkt ook te gaan slagen. Samenhangend daarmee is er toch weer toenemende wis selvalligheid, te beginnen op zaterdag, waarbij de tempe raturen er niet bepaald op vooruit gaan. Integendeel zelfs, want die komen meestal beneden de 10 graden uit over dag. Vooral zondag is het ronduit kil (buien, ook wat zon) met slechts 7 a 8 graden overdag. De bovenlucht wordt ook weer flink verkouden en met wat geluk zien we tussen zondag en maandag gewoon weer een paar sneeuwvlokken voorbij zoeven. Een toenemende nachtvorstkans is er ook weer richting zondag en maandag, behalve in de dichtbebouwde gebie den en de plaatsen direct grenzend aan het water. We krijgen al met al weer een klassieke aprilsituatie, met een ronduit onderkoelde noorden(westen)wind, terwijl velen dit natuurlijk liever anders zouden zien. Waarschijnlijk beleven we tot tenminste 12-13 april nau welijks of geen puik lenteweer met temperaturen in zwoele zomerse sferen. Halverwege de maand zullen we hopelijk wel een paar dagen krijgen waarop we buiten kunnen gaan zitten. Maart 2008 was zeer nat (natste sinds 1981!) met op de eilanden veelal rond 110 millimeter regen in totaal. Dirks land noteerde 104 en Ouddorp ving 117 millimeter op in de regenmeter. Weerman Mare Putto tewerken of op school neer te zetten. U kunt het papier ook in de containers bij de gymzaal op het schoolterrein brengen, evenals schoon plas tic en kunststof. Let er echter wel op dat het juiste materiaal in de juiste container (aange geven door borden) wordt gedeponeerd. Ouders worden verzocht om kinderen jonger dan 9 jaar niet met broertjes of zusjes mee te sturen om het papier op te halen. De organisatie zal niet aansprakelijk zijn als zich ongevallen voordoen, dus kin deren jonger dan 9 jaar die niet onder begeleiding van een ouder zijn, zullen naar huis worden gestuurd. De opbrengst over de maanden januari en februari is 123,66 ton, 9.857,62. Zondag 6 april 2008 OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. D. Heikamp, Staphorst en 18.30 uur ds. H. Lassche. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. H. Lassche en 18.30 uur ds. J. D. Heikamp, Staphorst - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kant en 18.30 uur ds. L. J. Lingen - Herv. Gem. 9.45 uur ds. R van de Voorde, Wijngaarden en 18.00 uur ds. E. Versluis,* Sint Annaland - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. R Blok - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur pastor J. Th. W. van der Spek en 18.30 uur de heer T van Teijlingen. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. Versluis, Sint Annaland en 18.30 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. W van Estrik, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal. STELLEN DAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. T de Koning, Hardinxveld-Gies- sendam en 17.00 uur ds. W. Wesüand, Ridderkerk - Her steld Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. M. van der Linden en 16.00 uur kand. N. A. Don selaar, Oosterland - Geref. Kerk 10.00 uur de heer K. Baas en 18.30 uur ds. C. G. Kant. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P Korteweg, v.m. afsluiting winterwerk - Geref. Kerk 9.30 uur da. T Rozeina - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meije- ren, bediening Heilige Doop en 18.00 uur kand. H. S. Mosterd, Utrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis: 14.30 uur ds. H.J. Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Bloemen dal en 18.00 uur ds. J. Maas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Wijk, sluiting winterwerk en 18.30 uur kand. N. A. Donselaar, Oos- teriand - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uw ds. R. W. van Mou- rik, bevestiging ambtsdragers en 18.00 uur kand. A. J, N. Scheer, Huizen - Lukaska- pel HDG 10.30 uur ds. J. Maas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jongejan - Exodus 10.00 uur (Openbare Geloofsbelijdenis) ds. T Verduijn - Remon strantse Gem. 10.00 uur ds. J. F. Klijnsma - CAMA Gem. 10.00 uur de heer K. Tanis. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur Prof Dr. A. de Reuver, Delft en 18.00 uur ds. R Kolijn, Krimpen a/d IJs- sel - Geref. Kerk 10.00 uur ds. W. van der Kooij en 17.00 uur ds. W de Graaff - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G. van manen - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 uur (H.A.) en 17.00 uur ds. D. J. van Dig- gele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. E Kolijn, Krimpen a/d IJssel en 18.00 uur ds. R. W. van Mourik - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur ds. H. Verheul, Wouden berg en 18.00 uur kand. M. Diepeveen, Stellendam - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student K. Boeder. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. de Wit, belijdenisdienst en bedie ning Heilige Doop en 18.00 uur ds. J. Blom, Ridderkerk -Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student K. Boeder - Beréa Gem. 10.00 uur geen opgave. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. van Kralingen, Ridder kerk en 18.00 uur kand. L. Walhout, Kapelle - Geref. Kerk 10.00 uur de heer A. L. J. Branger en 18.00 uur de heer K. Baas - Ger. Gem. 10-00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. G. van Manen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Doorne- weerd en 18.00 uur ds. H. G. van der Ziel - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. M. Schreuder en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. G. van der Ziel, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. C. Doorneweerd - Hersteld Herv. Gem. 11.00 uur ds. H. Verheul, Woudenberg en 15.30 uur ds. H. Lassche, Ouddorp, voorbereiding Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 9.30 uur (Openbare Geloofsbelijdenis) ds. L. J. Lingen en 18.00 uur ds. J. Enkele jaren geleden ver scheen de levensbeschrijving van wijlen ds. G. Boer, onder de titel Passie voor het Evangelie. Daarin is te lezen dat domi nee Boer veel jaren lang een markante plaats heeft ingeno men binnen de Nederlandse Hervormde Kerk. Hij was een aantal jaren voorzitter van de Clereformeerde Bond. Tevens heeft hij door zijn publicaties en niet het minst door zijn (wijze van) preken velen in en buiten de Hervormde Kerk aan zich verplicht. Hij was een gedreven evangeliedienaar. In 1973 stierf deze begena digde dienaar van het Woord. In het verleden zijn er diverse bundels met preken van ds. Boer uitgegeven. Daaruit blijkt dat hij graag seriepreken hield. Hij had een voorkeur voor de reformatorische vervolgpredi- king, de zogenaamde lectio con- linua. Het gaf hem de moge lijkheid de doorgaande lijn in de bepreekte stof nadruk kelijker aan te wijzen. Zo zijn er zijn boeken over Simson en over Abraham, over Hebreeën 11 en over Genesis I Onlangs verscheen van hem opnieuw een bundeltje preken. De inhoud ervan bevestigt dit beeld. De eerste serie van drie preken heeft haar uitgangs punt genomen in Genesis 32: Jakob te Pniël. Deze preken gaan achtereenvolgens over de worstelende Jakob, de vragende Jakob en de hinkende Jakoh. In het tweede deel van dit boek treffen we vijf preken aan over de worstelende Paulm. Het uit gangspunt is genomen in 2 Korinthe 12, waar de apostel schrijft over zijn doorn in het vlees en over Gods kracht die in zijn zwakheid wordt vol bracht. In de al genoemde biografie is een apart hoofdstuk gewijd aan de prediking van ds. Boer Daarin schetst de schrijver, dr. ir. J. van der Graaf, een beeld van die prediking. Ik neem daaruit hier maar een enkel punt op. Naast de nadruk op de Christus der Schriften, laat ds. Boer in zijn preken het pas torale element nadrukkelijk gelden. "Hij verbindt dat pas torale element telkens aan het herderschap van de dienaren van het Woord, nauw verbon den met de goede Herder, Die Zijn leven aflegde voor de scha pen en Die zelfs Herder blijft in het jongste gericht wanneer Hij de schapen van de bokken scheidt." Ter bevestiging van die pasto rale insteek citeer ik tenslotte een fragment uit een van de opgenomen preken in de nieu we bundel. Het is naar aanlei ding van 2 Korinthe 12: 5-7, over de doom in het vlees. "Paulm zegt: 'Ik word elke dag overgegeven in de dood om Jezus' wil, omdat de opgestane Christus, in mijn sterfe lijk vlees bloeïe.Het is een lach en een traan. Dat is het stevensproces van een christen, het gaat gepaard mei pijn. We weten allemaal wel dat het zo is, maar wie heeft er fiducie in? Paulus leert het, niet zomaar, maar door drie perioden van wor stelingen heen. We hebben er wel op te letten dat hemel en hel vlak bij elkaar liggen. Ak Paulus uit het paradijs Gods komt, staat de engel des satans hem op te wachten. Mag ik het nu zo vertalen: wanneer een christen uit de gemeenschap, in de gemeenschap met God, sterker staat dan gewoon of nog meer, wanneer God soms Zijn kinderen onthaalt op het banket, beschuit met muisjes geeft, ze overstort, weet u wat oude christenen dan zeggen: 'Dan staat er heel wat voor de deurDan geeft God in Zijn oneindige goedheid een voorschot op een periode van lijden, kwelling, van aanvechting en strijd. God zij gedankt dat Hij dat geeft, want wat zijn wij ellen dige .schepselen dat we ons laten voorstaan op bedelaarsgenade. N.a.v.: Ds. G. Boer, Worstelen met God. Preken over Jakob en Paulus. Uitge verij De Groot Goudri- aan. Kampen. Gebonden. ISBN 90-6140-992-2. 131 pag. Prijs-€.14,90. J.M.J. Kieviet 1. Mackloet mag zich naast n T.r ir ir j <-. j T^ 1 i_ D. Wollert en Van den Ouden kampioen van Damclub y- 3, Denk en Zet ook damkam- „^5 was de strijd bezegeld. De pioen van Goeree-Over- uitslagen van de zevende en flakkee noemen, zo bleek laatste ronde zijn: tijdens de laatst gehouden D. Wolfert -1. Mackloet0-2 ■wedstrijd om het eilande- J. van Hoorn - B. Visbeen 0-2 lijk damkampioenschap. J- v.d. Ouden - R Leroy0-2 H. Keuvelaar - M. Klink.... 0-2 Een uitermate spannende ron- C. Polder - L. Blokland0-2 de is achter de rug. Vooral de A. Jelier -Joh. Wolfert0-2 strijd om de bovenste plaatsen J.J. Meiaard - hielden de gemoederen tot op H.H. Verolme0-2 het laatste moment bezig. Vis- I. Koese - A. van Huizen.... 1-1 been won van Van Hoorn, die J. van Koppen - R.Jacobs.. 2-0 ondanks een veelbelovende stand in de fout ging en ook De einduitslag luidt als volgt: Naam Gesp. Gew. Rem. Verl. Punten 1.1. Mackloet 7 4- 3- O 11 2. B. Visbeen 7 4- 3- 0 11 3. R Leroy 7 2- 5- 0 9 4. M. Klink 7 2- 5- 0 9 5.J. van Hoorn 7 3- 2- 2 8 6. j. v.d. Ouden 73. g- 2 8 7. L. Blokland 73. 2- 2 8 8. Joh. Wolfert 7 3- 2- 2 8 9. D. Wolfert 7 2- 3- 2 7 10. H.H. Verolme 7 3- 1- 3 7 11. H. Keuvelaar 7 3- I- 3 7 12. C. Polder 7 1- 4- 2 6 13. I. Koese 7 2- 2- 3 6 14. J. van Koppen 7 2- 2- 3 6 15. A. van Huizen 7 1- 3. 3 5 16. A. Jelier 7 1- 2- 4 4' 17. J.J. Meiaard 7 2- O- 5 4 18. R. Jacobs 7 0 2 5 OUDDORP - Voor de rommel markt die de familie Van der Linde te Ouddorp op 7 juni wil houden, kunnen spullen wor den ingeleverd aan het adres Marijkeweg 1 te Ouddorp. Voor grote artikelen giaag vooraf even bellen. Degenen die een hobby hebben en dat aan anderen willen laten zien en/of er iets van willen verko pen, evenals vrijwilügers die willen helpen, kunnen contact opnemen met familie Van der Linde, tel.: 0187-682882. Korf - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Groenen dijk, Bruchem. SOMMELSDIJK - Vanwege het grote succes van voor gaande beurzen wordt er zaterdag 12 april weer een verzamelbeurs gehouden in een zaal van 'De Staver' te Sommelsdijk, met stands van o.a. postzegels, munten, bank biljetten, curiosa, stripboeken, telefoonkaarten, klein antiek, enz., alsmede in- en verkoop en taxatie van zilveren en gouden munten. De beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. STAD a/h HARINGVLIET - Dinsdag 8 april, 19.30 uur, ds. A. Schot

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 2