Laatste rit van 'opa Piet met schoolbus Eben Haëzerschool 'Eén april...! Roofvogel poseert in dakgoot LITIE De wereld van Wilders 0900-8844 Weg afgesloten na kantelen aanhanger Inleveren rommel- marktspuUen 80e jaargang Nr. 7699 Vrijdag 4 april 2008 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag .>vj :W. EX. ^'^A GOEDEREEDE-HA- VENHOOFD - Maan dag, op de laatste dag van maart was er een gedenkwaardig mo ment voor de jongste kinderen van de Eben Haëzerschool te Goe- dereede-Havenhoofd en voor Piet Vlietland. Na bijna acht jaar te hebben gezorgd voor het busvervoer van de kinderen is voor hem de tijd gekomen om ermee te stoppen en de sleutels over te dragen aan zijn opvol ger. 'Opa' Cijfers vertalen, koers bepalen. 'Geen bijzonderheden' Gezag Het zal je vader maar zijn. Het zal je vriend maar zijn, of het zal.In ieder geval het gaat om iemand die je lief hebt of graag mag. Je hebt respect voor hem. Zijn woorden wegen zwaar in je leven. Soms is zijn wil wet. De mensen kunnen niet begrijpen datje voor hem opkomt. Dat er mensen zijn die er op los slaan ais er wat over hun vader luordt gezegd. Dal mag natuurlijk niet, maar het gebeurt wel. Nu is er iemand op hel idee gekomen een film over vader te maken. Niet over zijn goede kanten, maar over zijn slechte. En aan het eind gooien we zijn delen van zijn testatnent in het vuur. Zou u het leuk vinden Dit is zo'n beetje voorbeeld van wat er via de film Fitna van de heer Wilders gebeurt. Hij probeert te waarschuwen tegen passages in het testament van Allah (de Koran) die geweld legitimeren en verder haaks staan op de verworvenheden van de westerse cultuur Op voorhand waren grote groef jen moslims - voor het merendeel in het buitenland - al verontwaar digd. Dat wist Wilders heus wel. Hij wist dat zijn filmpje een .soort zelfvervullende profetie zou zijn. Daartnee zou zijn stelling betuezen zijn: de Islam is geiueld- dadig. Dat er moslims zijn die getveld afgezworen hebben is mooi meegenomen, maar hun godsdienst blijft er niet minder gewelddadig om. Nederland, opgepast dus. Nederland paste op. Wilders zelf heeft gekozen voor uitgebreide publiciteit vooraf. Als geen ander xoeet hij dat als je een pot je lang op het vuur houdt, men steeds nieutusgieriger wordt loelk brouiusel er in zit. Men gaat er over praten, het gerucht ver spreidt zich, het verhaal wordt wat aangedikt, en... de roep om xuraak is daar. Is het dan vreemd dat de regering maat regelen treft, en dat er geivaar- schuivd luordt f Voor de een te slap, voor de ander te sterk. In beide gevallen gaat het zueer over die ene gewelddadige groep, die de gedachten gegijzeld houdt. Jammer dat die maatregelen niet ivaren gericht op het aan tasten van lual voor een ander heilig is, maar op de mogelijke gevolgen daarvan. De vrijheid vari meningsuiting luordl als een axioma gehanteerd. Alleen, er wordt wel gezond verstand verondersteld. Dat de grote meer derheid van de moslims - zeker in deze affaire - zich verstandig gedroeg moet met dankbaarheid worden genoteerd. Tol nu toe heeft de film een gevolg gekregen in de Tweede Kamer, die Wilders waarschijn lijk niet had voorzien. Of juist wel. In plaats dat de regering spitsroeden moest lopen, wegens angsthazerij, werd er kamer breed minus PW begrip uitge sproken voor de wijze waarop geiuaarschuwd en gehandeld werd. Die ommezwaai werd mogelijk omdat Wilders het goed vond dat gespreksverslagen openbaar werden. Hij moet toen geweten hebben dat de zaken niet goed voor hem verliepen. Zijn tekst is niet letterlijk versla gen, maar ivordt luel door zijn gesprekspartners, twee ministers, min of meer gespiegeld in de trend van Als het zo is dat, dan.Indirect is zijn tekst dus te achterhalen. Wat toen gebeurde is het Parle ment onwaardig. De ministers luerden als leugenaar neergezet. Toen ging het niet meer om de film, maar om de maker. Heeft hij gelijk, of ongelijk? Zxuart- xüit. De collega-politici stelden vast dal Wilders loog. Wat als een debat over de dreiging xian de Islam begon, eindigde dus in een echt Neder lands .steekspel, waarin de PW (je zou haast vergeten dat het over een flinke fractie gaat) xuerd 'afgetuigd. 'Je vraagt je afxuaarom Wilders het zo ver liet komen. Hij xi'ist van de verslaggeving en had kunnen incalculeren dat die boven tafel zou komen. Op zo'n manier de underdog-po.sitie innemen lijkt niet handig, of juist xvel? De steekproeven zullen het deze week duidelijk maken. In ieder geval moeten we niet vergeten dat dit Parlementslid vrijxuel voordurend bexvaakt xuordt. De meningsuiting is zijn enige vrijheid. En die roept weer allerlei bedreigingen en haat- reacties op. Die bevestigen het beeld dat.Niet alleen fysiek, maar ook psychisch kan zo iemand zijn xuereld ineen zien schrompelen. Dat xuordt dan de xuereld van het eigen gelijk, waarin je hoort en ziet xuatje xuilt horen en zien. Dus wordt er niet gelogen. De xuereld van Wilders dreigt een eigen wereldje te xvorden.. Wilders heeft aangekondigd dat deze film een soort slotakte is. Zo in de trend van: Ah Nederland dati nog niet xuil horen, moet het maar voelen. Hoe dan ook het is verstandig de breedte van het xuerk oj) te zoeken. Blijft de vraag xuat Wilders heeft bereikt. In ieder geval dat er niet meer onbevangen (voor zover dat kan) over dit onderxuerp kan xuorden gesproken. Maar ook dat er in moslimkringen ken nelijk geducht is gesproken. De gematigden hebben kennelijk meer invloed dan xuel eens xuerd gedacht. De tijd moet nu leren of deze conclusie correct is. In ieder geval: Niemand laat graag zijn vader door het slijk halen, laat staan zijn god. Dat geldt ook voor- christenen. Dat is misschien ook een les uit deze affaire. Door Adri van der Laan Voor Piet Vlietland was de drukte maandagmiddag, voorafgaand aan de laatste oOiciële rit met de schoolbus, niet nodig geweest, omdat hij niet zo graag in de belangstel ling staat. Maar het bestuur van .Stichting De Schoolbus én de schoolkinderen dach ten er anders over. Met een speciaal voor deze gelegen heid geschreven afscheidslied werden Piet Vlietland en zijn vrouw Sannie in de school door de kinderen van de groepen 12 en 3 verrast. De voorzitter van Stichting De Schoolbus, Roel Naberman, hield een korte toespraak. Hij legde Piet uit dat er zeker een reden was om Piet deze middag in het zonnetje te zet ten, want zijn 'dienstverband' had wel een bijzonder karak ter. Hij werkte niet in loon dienst, maar in de afgelopen acht jaren heeft hij zich wél als vrijwilliger van zijn taak gekweten. De schoolbus heeft een lange voorgeschiedenis. Meer dan dertig jaar geleden begon toenmalig hoofd van de school Hans van Alphen met het inzetten van een school bus om de kinderen van buiten het Havenhoofd, uit Goedereede en de Oostdijk, naar de christelijke school te vervoeren. Verschillende vrijwillige chauffeurs hebben zich in de tussentijd ingezet voor dit leerlingenvervoer. Met het toenemen van het aantal kinderen van buitenaf en de eveneens toenemende veiligheidseisen werd het werk steeds intensiever. Zo Piel en Sannie Vlietland en de kleuters vlak voor de afscheidsrit met de schoolbus. moest, naast een kwalitatief goede bus, er ook een goed opgeleide chauffeur zijn, die in het bezit was van een bus rijbewijs. Nadat acht jaar geleden de toenmalige schooldirecteur Ton van Kooten zich had ingezet als chauffeur werd er toch omgekeken naar een nieuwe vrijwilliger. Piet ging in de VUT en volgens zijn dochter zou dat écht iets voor hem zijn. Toen hij acht jaar geleden als 'de meneer die voortaan de schoolbus zou gaan rijden' aan de kleuters werd voorgesteld was de reac tie van zijn kleindochter: "Dat is geen meneer, maar da's mijn opa!" In de afgelopen jaren maakte 'Opa Piet' zo'n drie keer per week de rit van het Haven hoofd naar Goedereede en de Oostdijk, met als resultaat dat hij ongeveer 25.000 km met de jonge schoolbevolking had afgelegd, zo had Roel Naber man berekend. Vorig jaar, rond Koningin nedag, kwam de mededeling van Piet Vliedand dat hij met ingang van het nieuwe schooljaar met het rijden van de schoolbus zou willen stop pen, dit ook in verband met de ziekte van zijn vrouw. Het bestuur moest dus op zoek naar een vaste buschauffeur. die naast de drie 'reserves' het leeuwendeel van de rit jes voor zijn of haar rekening wilde nemen. De opvolgers werden gevon den in de persoon van Henk en Anja Tebrugge. En Piet zou nog blijven rijden tot één van hen het busrijbewijs had gehaald. Inmiddels heeft Henk het rijbewijs gehaald en kon Piet met een gerust hart de sleutels overhandigen. In de periode van Piet als bus chauffeur hebben zich 'geen bijzonderheden' voorgedaan. Maar Roel Naberman vond het toch bijzonder dat hij de kin deren altijd door weer en wind veilig thuis heeft gebracht. Eén keer lukte dit niet, want twee jaar geleden sneeuwde het zo hevig dat het niet verantwoord was om met de bus naar het Havenhoofd te rijden. "]e ken de je verantwoordelijkheid in dezen en ging terug", aldus de voorzittei; Deze verantwoorde lijkheid was kenmerkend voor Piet Vlietland; "}e was verant woordelijk voor de schoolbus én voor de waardevolle lading die je vervoerde. Op de school bus zou dan wel de aanduiding 'waardetransport' kunnen staan". Voor zijn bewezen diensten ontving Vlietland een 'enve lop met inhoud' en bloemen voor Sannie. Folu: Ailii V(tu dfr Uidii Desgevraagd verzekert Piet Vlietland dat hij nooit orde problemen met het kroost in de bus heeft gehad, al geeft hij wel toe dat het in het begin wel even moeilijk was, omdat hij het van "een man met gezag" - Ton van Kooten - overnam. Vergezeld van eigen gemaak te schoolbussen van de kin deren en uitgezwaaid door bestuur, ouders en personeel begon Piet vervolgens aan de afronding van zijn carrière als schoolbuschauffeur. Visser Visser MIDDELHARNIS Kon. |ulianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 ii85 637 www.visser-visser.nl NIEUWE-TONGE - Ja, op I april moest de auto van de meester van groep 8 van de Oranje Nassauschool er echt aan geloven. De kinde ren hadden als grap bedacht om meesters heilige koe 'in te pakken' met toiletpapiei. t Was alleen wel jammer dat 't regende, vonden de kinderen, want anders had de auto vast nog steviger in 't wit ingepakt geworden. Eén geluk had de meester: het toiletpapier was nog niet eerder gebruikt geweest... Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakl<ee NIEUWE-TONGE - Na het kantelen van een vrachtwagen met aanhan ger op de N215 is dins dagmiddag en een gedeel te van de avond de rijbaan afgesloten geweest. Een 44-jarige vrachtwagen chauffeur uit Oud Vossemeer kwam rond half vier ter hoogte van het tankstauon bij Nieuwe- Tonge met de vrachtwagen in de berm. Nadat hij weer op de weg pro beerde te komen, kantelde de vrachtwagen met aanhanger. Een gedeelte van de lading, paardenmest, kwam in de berm en op de rijbaan terecht. De chauffeur raakte niet gewond. Vanwege opruim- en bergings werkzaamheden is de rijbaan tot half acht 's avonds afgeslo ten geweest. MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdags april, is er van 10.00- 12.00 uur weer de mogelijk heid om rommelmarktspullen in te leveren in het voormalige Meijertheater aan de Visser.s- dijk te Middelharnis. Wie niet in de gelegenheid is zelf spul len te brengen, kan voor het laten ophalen ervan contact opnemen met T Bom, tel. (0187-484807. Knöp! av - Longeweg IH 32-55 KG Sommelsdijk 0IË7 mW Akkcrdooi BV - Ktoostcotg 2 «1? AL Noordgouwï - Olll 401347 DIRKSLAND - "Een mus, kraai, nieiel of spreeuw zien we dagelijks in de dakgoot zitten. Maar afgelopen zater dagmiddag kon ik mijn ogen niet geloven!", zo spreekt de aan de ,\cacia in Dirksland wonende Mario Nagtegaal zijn verbazing uit. "Er zat zowaar bij de overburen een heuse roofvogel in de goot!" Volgens Mario was het een sperwer die je bepaald niet dagelijks ziet in het dorp op z'n gemakje in de dakgoot terwijl de auto's door de straat rijden. "Na een minuut of 15 had 'ie het wel gezien en vloog hij met grote snelheid weg", vertelt Mario, die gauw wat foto's heeft geinaakt van deze niet alledaagse dakgoot scène. Zie ook Mario's website www.muurvis.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1