Nieuwe outfit en mooi resultaat voor Jeugdbrandweer Den Bommel Alle stemmen tellen voor toekomstvisie Goedereede Zitcompetitie Manege Oostmoer Drie jubilarissen Mannenkoor Ons Koor Brede welzijnsorganisatie weer stapje dichterbij Nieuw bij Van Helden: Slush Puppie en Light Ijs Oproep: Met de bus naar de EO jongerendag Oud papier Melissant 'Schaap gezocht!' EHItf1DQi.niEUWS Oud papier graag op de aangegeven tijdstippen inleve ren! Drie jubilarissen i PAGINA 8 DINSDAG 1 APRIL 2008 De jeugdbrandweer van Den Bommel werd afgelopen zater dag verrast door Autorijschool K. Bruggeman uit Den Bom mel. Deze kwam namelijk naar de kazerne om de jeugd nieu we sporttassen, t-shirts en jacks te schenken. Ze konden ze hun nieuwe spullen meteen in gebruik nemen, want nadat ze dit allemaal ontvangen had den, vertrokken ze naar Venlo om daar deel te nemen aan een jeugdbrandweerwedstrijd. Hier eindigden ze op een 2e plaats, wat inhoudt dat ze door gaan naar de halve fina les in Krimpen aan den IJssel. De jeugdbrandweer van Den Bommel is zo'n 8 jaar gele den door enkele enthousiaste brandweermannen opgericht met als doel te kunnen dienen als kweekvijver voor de 'echte brandweer'. Inmiddels zijn er op dit moment 3 jeugdle den doorgestroomd en deze hebben al diverse uitrukken meegemaakt. Op de foto Kees Bruggeman en de Bommelse jeudbrandweer. Foto: jeugdbrandweer Den Bommel. GOEDEREEDE - De gemeente Goedereede startte met het ontwik kelen van een toekomst visie. Met het project wil de gemeente op een inter actieve manier komen tot een kijk op de gemeente in 2020. Inmiddels gaf de gemeenteraad in een werk sessie aan hoe zij aankijkt tegen de toekomst van de gemeente. Ook zijn diver se personen uit het maat schappelijke middenveld geïnterviewd. Nu is het de beurt aan de inwoners van de gemeente. Op woensdag 16 april spreekt de gemeente met alle aanwezi ge inwoners over de toekomst van de gemeente. Er komen belangrijke thema's aan de orde, zoals de samenleving. wonen, werken, voorzienin gen, recreatie, natuur en ver keer. Presentator Roeland van KerkhofF legt op deze belang rijke avond bijna twintig stel lingen over de toekomst van de gemeente voor aan de aanwezi gen. In een debat kunnen alle inwoners vele malen hun stem laten horen. Door gebruik te maken van moderne techniek is de uitslag van de stemming in enkele seconden bekend. De gemeente gebruikt elektro- Op 29 maart jl. werd bij Mane ge Oostmoer een lokale selec tiewedstrijd uitgeschreven voor deelname aan de KNZ zitcom petitie. Op zo'n wedstrijd vindt het eerste selectiemoment van de jaarlijkse zitcompeti tie plaats, waarbij deelnemers zich kunnen kwalificeren voor de regiofinale. "We hadden zaterdag 43 deel- tiemers in huis, 42 dames en één heer, die in vier verschil lende categorieën aan start mochten komen", zo vertelt Henk Kieviet, mede-eigenaar van Manege Oostmoer. "Zij keken allemaal vol spanning uit naar het moment dat de rij dieren door loting werden toe gewezen. Niemand weet van tevoren op welke pony of welk paard de proef mag worden verreden! De KNZ zitcompeti tie is een initiatief van de FNRS (Federatie Nederlandse Rui- terSportcentra), waarbij onze manege is aangesloten. Het is een erg leuke competitie. Je rijdt dus op een voor jou onbe kend paard en je wordt puur beoordeeld op je zit en inwer king. Met een goede houding en zit kan de ruiter namelijk zó meegaan met de bewegin gen van het paard, dat het niet gestoord wordt in zijn bewe gingen. En dat is nu net de bedoeling! Want als het paard ontspannen kan bewegen, levert dat voor mens en dier de fijnste samenwerking op! Bij Manege Oostmoer proberen we daar al vanaf de basis aan te werken. Afgelopen zaterdag zijn er twaalf deelnemers naar voren gekomen die Manege Oostmoer straks in juni mogen gaan vertegenwoordigen op de regiofinale in Schipluiden. Dat wordt een mooi moment voor ruiters en instructeurs om te toetsen dat we op de goede weg zitten!" Op de foto de winnaars die door mogen naar de regiofina le, 8 juni a.s. bij Manege Char- don in Schipluiden. Staand v.l.n.r. Amy van der Welle, Rob bert Confurius, Carlijn Bomas, Marjolijn Stam, Mindy Gouw, Marleen Trouwborst en Mar- tine Campfens. Zittend v.l.n.r. Kirsten Lokker, Lisanne Lok ker, Anaïs Tsakonis, Stefanie van Vliet en Milou Arensman. Voor alle uitslagen zie website www.manegeoostmoer.nl. Folo: Myra Lugthart. nische stemkastjes om de stem men te verzamelen. De uitslag van iedere stemronde wordt snel verwerkt en op een groot scherm geprojecteerd. Hier door kan direct over de uitslag worden gesproken. Van deze avond wordt een uit gebreid verslag gemaakt. De resultaten van het debat vor men een belangrijke factor in de besluitvorming en vaststel ling van de toekomstvisie door de gemeenteraad. De gemeente Goedereede gebruikt de toekomstvisie als leidraad bij het nemen van beleidsbeslissingen. Daarnaast wordt de inhoud van de toe komstvisie gebruikt als input voor de eilandelijke Structuur visie die gezamenlijk door de vier gemeenten op Goeree- Overflakkee wordt gemaakt. Burgemeester Van de Velde- de Wilde van de gemeente Goedereede hoopt op een grote opkomst op 16 april: "Ik vind het belangrijk dat zo veel mogelijk inwoners aanwe zig zijn. Het is een bijzondere avond voor de toekomst van de gemeente Goedereede. Ik hoop dat onze inwoners hun stem niet verloren laten gaan." GOEDEREEDE - Op zondag 30 maart omstreeks om 06.00 uur moest de brandweer van Goedereede uitrukken om op de parkeerplaats 't Hofje te Goedereede een brandje te blussen. Aldaar hadf de jeugd, die er erg vroeg of nog heel laat aanwezig was, het aanwezige oud papier dat buiten stond in brand gestoken. Graag doet Stichting Konink lijke Fanfare Apolio daarom een vriendelijk doch dringend bero,ep op de burgers en omwo nenden van de Gemeen te Goedereede om het oud papier tussen acht uur s morgens en vijf uur 's middags te bren- fen. Dat kan van maan- ag t/m zaterdag, maar zondags is de container gesloten, gelieve dan ook geen papier neer te zetten. Dit om verdere ongeregeld heden te voorkomen. Op zaterdag 14 juni wordt „eer de EO jongerendag gehouden in het Gelredome Stadion in Arnhem. Het thema is dit jaar 'Ondersteboven'. Kaarten zijn te reserveren via website: www.eo.nl/jonge- rendag. De toegang is gratis, deelnemers dienen alleen wel zelf voor een entreebewijs te zorgen. Ook nu weer zal een bus vanaf Goeree-Overflakkee naar de EO jongerendag gaan. Aanmelden voor de busreis lean via website eric.marjan@ lcpnplanet.nl, onder vermel ding van voor- en achternaam, telefoonnummer en opstap plaats. Er kan gekozen worden uit de volgende opstapplaat sen: Ouddorp (bushalte Preek- hillaan), Goedereede (bussta tion Vissersweg), Stellendam (busstation nabij Brielsestraat/ Korteweg), Melissant (bushalte aan de Provinciale weg), Dirks- land (bushalte Schelpenpad), Sommelsdijk (bushalte Samari taan), Middelharnis (bushalte Doetinchemsestraat), Nieuwe- Tonge (Tramlijnweg bij tank station Nelisse), Oude-Tonge (busstation) en Schaapsweg (bushalte). De exacte opstap- tijden krijg deelnemers later via e-mail doorgegeven. De bus start om 6.30 uur in Oud dorp, 's Avonds rond 20.00 uur hoopt men daar weer terug te zijn. In tegenstelling tot vorig jaar vertrekt de bus pas uit Arnhem nadat het gehele pro gramma van de Jongerendag is afgelopen. Deelname aan de busreis kost 15, over te maken op reke ning nr. 35.12.64.272 ten name van Doopsgezinde Gemeente te Ouddorp onder vermelding van je naam en EO Jongeren dag. Zodra dit bedrag is ont vangen is de plaats in de bus gereserveerd. Wie meer wil weten, kan mai len naar bovenvermeld adres of bellen naar 0187-687529. MIDDELHARNIS - Aan staande vrijdag 4 april gaat het ijsseizoen weer spette rend van start bij Banket bakkerij van Helden op D'n Diek in Middelharnis. Zowel vrijdag 4 als zater dag 5 april krijgt men bij van Helden de tweede bol banketbakkersijs gratis om weer te wennen aan de heerlijke bekende en de verrassende nieuwe sma ken. Naast nieuwe sma ken zoals icetea-lemon en guanabana ijs wordt er dit jaar ook speciaal light ijs gemaakt. Hoewel af en toe een normaal ijsje prima past in een gezon de leefstijl, draait men bij van Helden nu twee soorten ijs die extra vezels en minder suiker en vet bevatten. In de soorten 'Yoghurt light met bosaardbei- tjes' en 'Cappuccino light wordt gebruik gemaakt van 'Beneo' en 'Splenda'. 'Beneo' is een plant aardig product, wat o.a van nature voorkomt in ui, prei. tarwe, bananen en cichorei. Het is een voedingsvezel en de wetenschappelijke namen zijn inuline en oligoft'uctose. Beneo helpt u uw spijsverteringsstelsel gezond te houden, zorgt voor een selectieve stimulering van de goede bacteriën, helpt bij een optimale werking van de darmen en draagt bij tot een groter absorptievermogen van de mineralen. 'Splenda' is een zoetstof, met minimale calorie- en. De producten die gemaakt zijn met 'Splenda' bevatten dan ook geen suiker en beduidend minder calorieën. Het nieuwe ijsseizoen van Banketbakkerij van Helden gaat niet alleen van start met nieuwe smaken ijs maar is tevens het startsein voor de verkoop van Slushpuppie. De eerste slushpuppie werd op 12 november 1972 verkocht in Cincinati Ohio (Amerika). En is sindsdien uitgegrcSeid tot het best verkopende ijsdrankje ter wereld. Voor meer informatie kunt u terecht in de winkel van Banketbakkerij van Helden (0187 482065) of op website www.debanketbakker.nl. DIRKSLAND - Met elf stemmen voor en twee tegen heeft de gemeen teraad van Dirksland het mogelijk gemaakt een Brede Organisatie Maat schappelijke Ondersteu ning te realiseren. Deze BOMO zal een eilande lijke welzijnsorganisatie zijn, dus naast Dirksland moeten ook de drie ande re gemeenten het sein op groen zetten. In Dirksland stemde alleen de fractie van Gemeentebelangen tegen. Door Kees van Rixoort De BOMO is bedoeld om de sociale structuur op Goeree- Overflakkee te versterken. De organisatie vloeit voort uit de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) en zal zich voornamelijk bezighouden met jongerenwerk, ouderen werk, peuterspeelzaalwerk en culturele activiteiten. Advies bureau Keizers, dat de haal baarheid van een BOMO heeft onderzocht, stelt dat de vier gemeenten ('Vier onder één kap') een sturende regierol zullen vervullen. Dit op basis van 'beleidsgestuurde con tractfinanciering' Over de rol van de gemeente ten aanzien van de BOMO speelde zich donderdagavond een discussie afin de gemeen teraad van Dirksland. Jan Leenders (Gemeentebelan gen), die eerder al de nodige kanttekeningen en vraagte kens had gezet, en zijn frac tiegenote Dominique Boelen waren uiteindelijk de enigen die tegenstemden. "Wij willen geen preferente organisatie (een organisatie die de eerste voorkeur heeft, in dit geval van de gemeente, om diensten en producten van af te nemen, red.), die door de gemeente zelf is opgericht. Dat is dub belop", licht Leenders het stemgedrag van Gemeentebe langen toe. "Wij zeggen: kijk eens om je heen, misschien kun je wel zaken doen met organisaties in Hellevoetsluis, Zierikzee of voor mijn part Vlaardingen. Waarom zou je hier een organisatie optuigen? Waarom een BOMO met 'een kerstboom' aan overhead, die je eerst moet betalen en waar van je vervolgens diensten kunt afnemen?" Erik Ju (SGP) had eerder zijn bedenkingen getoond en deed dat donderdag ook weer Hij en de rest van zijn fractie stem den échter uiteindelijk niet tegen. "Onze kritiek is dat de gemeente zich niet te veel moet inmengen met de oprichting van een BOMO. Tussen de opties van een stichting op afstand en een samenwerkings verband van gemeenten is nog geen duidelijke keuze gemaakt. Wij zijn niet tegen een BOMO, maar hoe krijgt zo'n organisa tie vorm - daar gaat het om", aldus Ju, die de wethouder het voordeel van de twijfel gaf Dit omdat deze een tussenrappor tage aankondigde waarin meer helderheid over de vormge ving van de BOMO zal worden gegeven, waarbij de voorkeur van de SGP-fractie - een orga nisatie op afstand - nog niet achter de horizon is verdwe nen. Voor het afnemen van welzijnsdiensten in Hellevoet sluis, Zierikzee of Vlaardingen voelt Ju niet veel. "Het is beter als de organisatie is geworteld in de samenleving." MELISSANT - Morgenavond, woensdag 2 april, wordt in Melissant weer oud papier opgehaald voor de Hersteld Hervormde gemeente aldaar. OUDDORP- Woensdag 9 april geeft het rondreizend poppen theater het (S/penstaartje (zie 'website www.hetapenstaartje. nl) een voorstelling in het kerk gebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp. 'Schaap gezocht gaat over schapen die kwijt zijn of nog gevonden moeten worden. De voorstelling duurt van 14.00 tot 15.30 uur, de zaal is open om 13.45 uur. De toe gang is vrij, er is wel een col lectebus bij de ingang. De drie jubilarissen van Ons Koor, poseren met voorntterjaap Mackloet en wethouder Peter Visser. STAD a/h HARINGVLIET - Vrijdagavond 28 maart hadden de mannen van Mannenkoor Ons Koor met hun partners een gezellige avond in 'Het trefpunt' te Stad aan 't Haringvliet. Deze gelegen heid werd aangegrepen om enkele jubilarissen in het zonnetje te zetten. Het koor, dat al bijna 73 jaar bestaat, heeft regelmatig man nen die een lang dienstver band hebben. Momenteel telt het koor 51 leden die een hechte band onder elkaar heb ben. Omdat ze, als ze eenmaal lid zijn van het koor, niet zo vlug meer vertrekken, heeft het koor al diverse jubilea van haar leden gevierd. Vrijdagavond werden er drie jubilarissen gehuldigd: Hans de Ruiter 50 jaar lid, Leen Pee- man en Johan Drooger beide 25 jaar lid. Wethouder Peter Visser van de gemeente Middelharnis was aanwezig om de jubilarissen toe te spreken als wethouder Cul tuur. Hij benadrukte het belang van een hecht verenigingsleven en twijfelde daar geen moment aan door de activiteiten die het koor al jaren als samenbinden de factor heeft. Verder prees hij de zelfwerkzaamheid van het koor, dat door al vele jaren oud papier in te zamelen financiële middel verkrijgt voor vereni gingsactiviteiten. De wethou der sprak de jubilarissen per soonlijk toe, door verschillende Foto: Hans Vdlerim. momenten uit hun persoonlijk len en hun koorleven te memo reren. Vervolgens werd door voorzitter Jaap Mackloet de speld en oorkonde namens het Koninklijk Nederlands Zan gersverbond uitgereikt. Van de vereniging kregen de jubilaris sen een fraaie sculptuur over handigd en een dinerbon om nog eens lekker na te genieten. De aanwezigen konden ver volgens aanschuiven voor een voortreffelijk warm en koud buffet, omlijst met gezellig entertainment.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8