Praktijk voor therapeutische massages wellicht naar Ouddorp? Kiesvereniging ChristenUnie Oostflakkee begroet 100e lid De Staver deelnemer Peijnenburgactie Uitslag Paasverloting i Rabobank G-O opent nieuw wijksteunpunt in Melissant Sluiten we de ogen j voor ons GEWICHT? Rommelmarkt Samaritaan: 'ouderwets gezellig' l Verander uw leven... en begin VANDAAG. Deze HERBALIFE welzijnscoaches helpen u graag EIIAI1DE|i.niELIW5 'Steekt u samen met ons de straat over?' Brede waardering Laatste wedstrijd Flakkees zwem- loopcircuit 2008 SOMMELSDIJK - Bij recreatiecentrum De Staver kan vanaf 10 maart 2008 gratis wor den gezwommen. Het zwembad doet namelijk tot 30 augustus a.s. mee aan de actie '1 kaartje kopen 1 kaartje gra tis'. Dit is opgezet door Peijnenburg in samen werking met het Natio naal platform zwemba den NRZ. Nïeuw5 van dt ehnden i k PAGINA 4 Loes van Lenten (0187)88 02 84 Monique Pijl (0187)68 40 30 Trudy Krijger (0187)651511 Joyce v.d. Broecl<e Mirlande Besemer Serine van Wezei l (0187) 60 31 63 (0187) 84 71 64 (0187) 66 93 64 DINSDAG 1 APRIL 2008 SOMMELSDIJK - Veel tweedehands goederen wisselden afgelopen zater dag van eigenaar tijdens de rommelmarkt van De Samaritaan. Een goede luisteraar die de markt bezocht, kon regelmatig horen dat de spullen van goede kwaliteit waren en voor een redelijke prijs, én dat de sfeer gezellig was. Om kwart voor negen stond er een lange rij kopers te wach ten voor de gesloten deuren van de recreatiezaal van het verpleeghuis te Sommelsdijk. Toen men om negen uur naar binnen mocht, werd men door één van de organisatoren vriendelijk welkom geheten. "Waar hoor je dat tegenwoor dig nog?" vroeg een bezoeker zich af. Maar tijd om hier over door te praten was er niet. Snel doorlopen, rap kiezen, kopen en door naar de vol gende kraam, daar kwam men voor. Bedden, kopjes, lampen, speel goed, potten en pannen wer den verkocht voor kleine prij zen. Vanwege het mooie weer bleven velen nog een kopje koffie drinken, maakten een praatje met bewoners of ble ven buiten nog wat nagenieten in de zon. En als dan de contai ner met nieuwe aanvoer langs kwam, dan werden er buiten nog meer inkopen gedaan. Dan was er wel tijd voor een praatje. Een krabpaal voor de kat werd met liefde gekocht. "Nee, niet dat ik zo dol ben op een kat, maar ja ik doe het voor mijn man." Een meneer reed op een fiets met een grote pop. Beleefd vroeg hij om een plas tic zak, want ja, de pop had geen kleren aan... Hij kent een klein meisje, die zal er zeker blij mee zijn. Het mooie weer bracht zater dag velen op de-been. En dat merkte men in De Samaritaan ook. 's Middags zat de sfeer er helemaal goed in. Met veel enthousiasme werden de boe ken in het restaurant aan de man/vrouw gebracht. Sommi gen brachten er wel een uur door. De kraam met tweede hands kleding was ook dit jaar weer een schot in de roos. (lepast en gekeurd werd er volop in de hal en velen heb- Ijen hun garderobe voor de komende zomer alweer com pleter gemaakt. De sfeer zat er in de recreatie zaal ook goed in. De verkopers hadden er duidelijk zin in. Grif gingen de spullen van de hand. Bijna ging een koper de deur uit met een stoel die toch echt tot het inventaris van De Samaritaan behoort... Na 16.00 uur werden de 'cen ten' geteld. En nadat de Sama ritaan weer helemaal op orde was en de enthousiaste vrijwil ligers en medewerkers van De Samaritaan aan een welver diend drankje zaten, werd de opbrengst bekend gemaakt: 8.653,37. De opbrengst is bestemd voor de activiteiten en verenigingen waar bijna alle bewoners gebruik van maken. Een verdiend applaus volgde. Daarna ging iedereen tevre den huiswaarts. Eén ding staat vast: al deze mensen zijn zeker op 27 sep tember weer van de partij. Want dan staat de volgende rommelmarkt op de agenda. Mocht één van de lezers niet zo lang kunnen wachten of afgelopen zaterdag verhinderd zijn geweest? Elke donderdag avond en op de I'' donderdag van de nieuwe maand bent u welkom in de schuur van De Samaritaan. U kunt uw rom melmarktspullen afgeven maar ook mooie aankopen doen. Een ieder is welkom. "Ook deze opbrengst komt vol ledig ten goede aan de bewo ners. En dit doel motiveert de vele vrijwilligers om hun tijd en energie te geven. Want de bewoners verdienen het...!" aldus de organisatie. Vanaf vandaag, dinsdag 1 april, is Rabobank Goeree-Overflak- kee graag in Melissant haar klanten van dienst vanuit het nieuwe Wijksteunpunt 'Vol- lenhove', gevestigd aan Pieter straat I4a. Dit wijksteunpunt is een samenwerkingsverband van de gemeente Dirksland, woningbouwvereniging Dirks land, stichting Sjaloom Zorg, ZorgSaam, stichting Zuidwes ter en Rabobank Goeree-Over- flakkee. "Voor onze klanten veran dert er in feite niets", ver telt André Jongepier, direc- teiu- Commercie van Rabo bank Goeree-Overflakkee. "Natuurlijk moeten zij alleen nu naar de overkant van de straat voor hun bankzaken, ledere dinsdagmorgen, don derdagmorgen en vrijdag morgen van 09.00-12.00 uur is er een medewerker van de Rabobank in het wijk steunpunt aanwezig om onze klanten van dienst te zijn. De openingstijden blijven dus ongewijzigd. Er is ook een brievenbus aangebracht waarin overschrijvingsformu lieren/betalingsopdrachten kunnen worden ingeleverd. Uiteraard zullen de geldauto maat en chipknip meeverhui zen. En voor bezoek aan het steunpunt kan de auto naast het gebouw Vollenhove wor den geparkeerd. Ons bestaan de Rabobankkantoor aan de Beatrixstraat 12 wordt door de Woningbouwvereniging Dirksland gesloopt om plaats te maken voor woningbouw en een huisartsenpraktijk en enkele woningen." Op de foto André Jongepier voor het nieuwe wijksteun punt. Beheersen angst en paniek uw leven? Vraag dan de brochure Angststoornissen' aan. Ktjk op www.fond5psychischegezondheid.nl of bel (0301 297 11 97. FONDS PSYCHUCHE f OBONOHEIO j Alles over hoofdzaken OOSTFLAKKEE - De kiesvereniging van de ChristenUnie Oostflakkee groeit gestaag door. Op 1 februari werd Rogier Griffioen uit Achthuizen door de voorzitter van de kiesvereniging, de heer Connie Pipping, hartelijk begroet als 100' lid. Het 100e lid vertelt zelf waar om hij lid is geworden. Rogier Griffioen: "Stemmen deed ik al op de ChristenUnie. Ik ben steeds meer de essentie van een christelijke politieke partij gaan inzien. Ik zie datje zonder het fundament van Christus nooit sterk kan staan en hoe belang rijk het bijvoorbeeld is om van uit Zijn liefde te handelen. Juist vanuit dit oogpunt ben ik mij steeds meer in de politiek gaan interesseren. Door gesprek ken op mijn werk is de aanzet gegeven om lid te worden. Ik zie dat het belangrijk is dat wij anderen bewust maken van het nut om lid te zijn van de ChristenUnie, om ook op deze manier de partij te steunen. Ik wens Gods zegen toe aan alle mensen die binnen de Christe nUnie werkzaam zijn." Voorzitter Conny Pipping: "We zijn dankbaar dat het principi ële geluid van de ChristenUnie breed gewaardeerd wordt. Dat vertaalt zich ook in het leden tal in onze gemeente. Eigen lijk zijn we Jiier nog een jonge kiesvereniging. In 1996 zijn we gestart met zo'n 30 leden. In 1998 hebben we voor het eerst als RPF (Reformatorische Poli- Rogier Griffioen (links) uu Acntnuizi. n ift ra begroet als 100e lid van de ChristenUnie Oostflakkee. tieke Federatie) meegedaan met de gemeenteraadsverkie zingen. Toen was het ledental al gestegen naar ongeveer DU. Meteen kwamen we met twee zetels in de gemeenteraad. Bij de verkiezingen in 2002, het ledental was inmiddels geste gen naar 80, hebben we als ChristenUnie een goede winst geboekt en bleven we op twee zetels staan, maar we waren ook met een wethouder ver tegenwoordigd in het college. Het ledental bleef stijgen rich ting de verkiezingen in 2006. Daar hebben we een enorme winst geboekt; nu hebben we met Karel Knoester (Oolt- gensplaat), Han van Dijk (Den Bommel) en Conny Pipping uit Oude-Tonge, drie zetels ingenomen en opnieuw mocht Gert-Jan van der Valk als wet houder in het college aan de slag gaan. In de tussentijd hebben we nu het mooie aan tal van 100 leden bereikt. Voor een relatief kleine politieke partij een mooi resultaat. Maar ik ben ervan overtuigd dat in Oostflakkee nog wel meer potentiële leden aanwezig zijn", aldus voorzitter Pipping. "Daar zullen we ook op een actieve wijze voor blijven werven. Het is van belang de democratie te waarborgen en ook onze jonge ren politiek bewust te maken. Dat we dat als ChristenUnie op een eigentijdse wijze doen met als basis Gods onfeilbaar Woord spreekt blijkbaar toch veel mensen aan. Én daar zijn we erg dankbaar voor. Het gaat tenslotte niet om de macht van het getal, maar om de kracht van Zijn woord". KAMPEN/OUDDORP - Oe Kampense therapeute Sylvia Woonings komt binnenkort weer naar Ouddorp. 'Maar waarom van zover helemaal naar hier?', vragen sommige patiënten. Sylvia zelf geeft er 't antwoord op. Helemaal niet zo'n moeilijke vraag hoor", antwoordt Syl via. "Doordat wij in het westen veel familie en op de eilanden veel vrienden hebben zitten, krijg je op een verjaardag nog wel eens de vraag: 'Zou je eens willen kijken wat er met mij aan de hand is?' Van het één komt het ander, en velen hebben de moeite genomen om naar Kampen te komen, waar ik ze dan uit gebreid kon onderzoeken. Maar omdat de vraag steeds meer werd en velen het terugkomen naar Kampen soms wel eens belas tend vonden, denk aan de vele files, ben ik in de blokhut van een vriendin in Stellen- dam begonnen. Nadat ik een man, die al vele jaren heel veel pijn had en zeer moeilijk kon lopen, weer in de benen heb gekregen, vond hij dat deze manier van behandelen aan dacht moest hebben en ver zocht ik een stukje over mijn werkwijze in het Eilanden Nieuws te mogen plaatsen. Ja, en toen werd de blokhut te klein en moest ik uitwijken naar een grotere ruimte. En dat is Ouddorp geworden. En ik kan u zeggen dat er vele mensen, die al jaren proble men hadden met hun rug, nu rondlopen zonder klachten doordat er een speciale cor rectie is toegepast en er een comfortzool is aangemeten. Ook de brace voor de knobbel aan de grote teen begint zijn werk te doen. Het zijn meestal vrouwen die dit probleem heb ben en zij merken nu naar een paar maanden dat de pijn in de knobbel aan het afnemen is. Heerlijk om te horen toch? Ook de therapeutische massa ges die ik toepas heeft al veel hoofdpijnen doen verdwijnen en spanningen doen afnemen. Als de nek en schouders een maal vastzitten, kan de span ning dusdanig oplopen dat elke beweging pijn gaat doen en dan helpt eigenlijk alleen maar een hele diepe massage om de spieren daar weer los te krijgen. Zo kampen ook heel veel mensen met problemen in het maag- darm gebied. Ook hier is een oplossing voor. De speciale ITT techniek zorgt er voor dat maag en darmen weer normaal kunnen werken zodat spastische darmen of juist obstipatie vaak al na één behandeling verdwenen zijn. Ook hier kan ik het voorbeeld noemen van een man die al jaren bij alles wat hij at een diaree aanval kreeg en op den duur alleen nog maar brood kon verdragen. Het spreekt voor zich dat zelfs zijn sociale leven er onder leed. Ik spreek nu in de verleden tijd, want dit probleem is nu verholpen en wij zijn nu bezig om het lichaam weer aan normaal voedsel te laten wennen. Zelfs een bier tje of een wijntje worden weer verdragen. Dit zijn voor mij kroontjes op mijn werk, omdat ik weet dat er nog zoveel men sen geholpen kunnen worden en dat het aanslaat. Ook kin deren met concentratieproble- men die ik behandeld heb blij ken, nu we een paar maanden verder zijn, betere resultaten op school te hebben. Zo zijn er nog veel meer dingen op te noemen want deze manier van behandelen, kan voor \eel mensen de oplossing van hun problemen zijn. Voor mij blijft het in ieder geval heerlijk om in Ouddorp te mogen werken, en we denken er zelfs over om ons in de toekomst in deze regio te gaan vestigen!" Wie ineer wil weten of evt. een afspraak wil maken, kan bellen naar 'Casa Alegre' praktijk voor therapeutische massages Svlvia Woonings, tel. 038-3335867 of 06-14274246. DIRKSLAND - Op zater dag 12 april wordt de derde en afsluitende wed strijd gehouden in een serie van 3 zwemlopen. De zwemlopen zijn een initi atief van de triatlonafde ling van de Dirkslandse zwemclub. De gehouden wedstrijden in januari en februari trokken i veel deelnemers en de organi- satie rekent ook voor de laat- *ste run op een grote belang- steUing. De opzet van het evenement heeft zich intussen ruimschoots bewezen: in een gemoedelijke sfeer sportief bezig zijn, waarbij overigens 'de wil om te winnen' belang- rijkblijft. De af te leggen afstan den zijn 500 meter zwemmen, direct gevolgd door 5 kilome ter hardlopen. Het zwemon- derdeel vindt plaats in het zwembad van Sportcomplex De Gooye in Dirksland en het hardlopen op een verkeers arm parcours over de polder wegen in de directe nabijheid van het sportcomplex. Het startschot wordt gelost om half acht in de morgen. Waar om een circuit? Er worden in totaal 3 identieke wedstrijden gehouden. Wie aan twee van de drie zwemlopen meedoet, wordt automatisch opgeno men in de totaalscore voor het eindklassement. Doe je alle wedstrijden mee dan tel len de twee beste resultaten mee voor de eindklassering. De wedstrijden zijn niet alleen bedoeld voor de individuele atleten. Ook deelname in duo verband, waarbij één deelne mer zwemt en een collega deelnemer het looponderdeel voor zijn/haar rekening neemt, is mogelijk. Het inschrijfgeld bedraagt €2,50 te betalen op de dag van de wedstrijd zelf ledere deelnemer ont vangt een consumptiebon en een Flakkees 'winterbroodje' van hoofdsponsor Van der Baan Catering. Het individu ele tussenklassement wordt momenteel aangevoerd door Erik Peeman, gevolgd door Kees Akershoek. Bij de duo's is de leiding in handen van het koppel Maartje de Jong/And- re Melissant. Zoals altijd heb ben de zwemloop wedstrijden van de triatlonafdeling van zwemclub De Gooye een open karakter, dus iedereen kan en mag meedoen. Inschrijvingen en inlichtingen bij Piet Bal via e-mail piet.bal(5)wanadoo.nl. of tel.nr. 0187-485571. Vanaf half maart t/m half mei zitten er actiezegels op vijf Peijnenburg producten en drie Kapitein koekproducten. Tegen inlevering van 3 actie zegels bij de kassa van zwem bad De Staver krijgt de zwem badbezoeker bij aankoop van een entreebewijs (alleen enkel tarief) het tweede toegangs kaartje gratis. Bijna 300 zwembaden in Nederland doen mee aan deze samenwerkingsactie die Peijnenburg via tv-adverten- ties en materiaal in winkels fors ondbr de aandacht van het publiek brengt. Daarnaast worden alle deelnemende zwembaden gepubliceerd op de website www.peijnenburg. nl. Met deze actie worden het zwemmen als gezonde activi teit en de zwembaden op grote schaal onder de aandacht van het publiek gebracht. De actiezegels kunnen worden ingeruild tot 30 augustus 2008. Na deze datum zijn de actieze gels niet meer geldig. Het gra tis entreebewijs is alleen geldig in combinatie met een beta lende bezoeker (geen baden- kaart). In ruil voor de actie zegels krijgt de bezoeker dan gratis een tweede zwemkaartje voor dezelfde dag en het zelfde tijdstip. De actiezegels kunnen niet worden ingewisseld voor geld en zijn niet geldig in com binatie met andere acties. Het zwembad is geopend voor vrijzwemmen op o.a. woens dag 13.00 tot 15.30 uur, vrij dag van 18.00 tot 19.15 uur en op zaterdag van 12.45 tot 15.45 uur. In de schoolvakanties gelden andere openingstijden (zie www.zwembaddestavernl). OUDDORP - Ook dit jaar had Combi Foto Hameetmean w'eer zijn traditionele Paasverloting, waar iedereen die op vrijdag en zaterdag voor Pasen iets in de winkel kocht gratis aan mee kon doen. De hoofdprijs was een magnetron, en die werd gewonnen door de familie Gor sira uit Goedereede. Dat kwam goed uit want "onze oude mag netron staat op het punt het te begeven", zo reageerden de gelukkige prijswinnaars, die op de foto hun prijs in ont- \angst nemen uit handen van mevrouw Hameeteman.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4