gHgl MJili Afspraken voor veilige inrichting wegen tussen Melissant en Dirksland wer op flakkee ^7?^ Manifestatie wil contact tussen 'boeren en burgers' verstevigen Landbouw, cultuur en consumentenbeurs Aanpassingen bushaltes Dirksland Duiker overleden nabij Ouddorp Rabobank Vergadering Wmo-adviesraad Jtemeetemoii Bingo en diner bij ANBO 80e jaargang Nr. 7698 Dinsdag 1 april 2008 Christelijk streekblad op gereformeerd!e grondslag (-^^^'-^^ Oe Waal Hoveniers GOEREE-OVERFLAKKEE - Op donderdag, vrij dag en zaterdag 12, 13 en 14 juni van dit jaar zal de vierde Agrarische Manifestatie Goeree-Over- flakkee (AMGO) worden gehouden. Het bestuur van de AMGO en andere vrijwilligers zijn volop bezig met de voorbereidingen voor het eve nement, dat dit jaar voor het eerst op een echte 'zichtlocatie' wordt gehouden, namelijk op het terrein van Transport- en Touringcarbedrijf Mijn- ders te Melissant. Men heeft hier alle ruimte voor standhouders, bezoekers en evenementen. Regelmatig Jongeren Sponsoring Flakkeese producten DIRKSLAND - Met het ondertekenen van een overeenkomst voor het aanpassen en veilig inrichten van de N 215 en omliggende wegen tussen Melissant en Dirksland komt de uitvoering van een reeks van maatrege len in zicht. Gedeputeer de Veldhuijzen (provincie Zuid-Holland), voorzitter Van der Vlugt (regionale stuurgroep), wethouder Robijn (gemeente Dirks land) en dijkgraaf Geluk (Waterschap Hollandse Delta) zijn tevreden met de voorgestelde maatre gelen. Gezien de ambitie van de provincie Zuid-Holland om mensen met een mobi liteitsbeperking gebruik te laten maken van het openbaar vervoer en het feit dat de gemeente hier aan graag meewerkt, is besloten een aantal bus haltes toegankelijker te maken voor minder vali den. Het betreft de haltes aan de Staakweg, de Stati onsweg en het Schelpen pad. www,werkopflakkee.nl Diverse hulpdiensten werden afgelopen zondag in het begin van de middag gealarmeerd voor een duikongeval ter hoogte van de Preekhilpolder nabij Ouddorp. Drie perso nen waren aan het duiken in de omgeving van boei SP29 in het Grevelingenmeer, toen één van hen aangai' /ieli niet goed te voelen. Daarop brachten zijn duikmaten de inan, eeiv .')7-ja- rige inwoner uit Oostvoorne, naar de wal bij de dijk om de Preekhilpolder Tevens werden brandweer, ambulante, trau maheli en politie gealarmeerd. Reanimatiepogingen bleken niel meer te mogen baten; de man is overleden. Vanwege de grote afstand tussen de loca tie waar de man aan land was gebrathl en de openbare weg, werd de beirianning van de Ouddorpse KNRM bemanning van reddingboot '(iriend', die tijdelijk weid veivangen door de '(lorrie Dijkstra-van Elk', gealarmeerd om het stolfelijk oversthol te bergen. Erf- en sierbestrating Firma J. S J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat •^yy, (0187)631350/ ^ï:>i:,:<'- (06)55552023 '-^ vww.erf-sierbestrating.nl N/euwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 vvww.dewaalhoveniers.nl Rechtspraktijk Middelharnis Mrs. Spuij Sf Verptanke Juristen en Mediators Tel (0187) 48 86 85 email: in(o@rpmh.nl Fax (0187) 48 41 14 website: www.rpmh.nl ..^-^"<o^ www.brilcentrumkeuve)oacnl Zondpad 56 - Midcfeifiornis - felefoon (0187) k 34 3/ Voorbereidingen voor vierde AMGO in volle gang Door Adri van der Laan In het jaar 1996 organiseerde een aantal mensen dat afkom stig was uit de agrarische sec tor de eerste .AMGO. Volgens hel huidige bestuur was in het begin de inzet om de contac ten lussen de agrariërs onder ling en hun toeleveranciers te verbeteren. Natuurlijk heeft de huidige AMGO nog een sterke agrarische binding, maar door de veranderingen in de agrari sche wereld is er nii een grote behoefte om ook de contacten van de burgers' met hei plat- ielat\d te verstevigen, dit in de breedste zin van het woord. Anderzijds wil het bestuur ook Goeree-Overflakkee promoten want de bestulusleden vinden dat hel gebied bij de 'overkan- ter.s' niet altijd even bekend is om kwaliteiten. "Ze denken nog steeds dat we bij Zeeland horen". Het bestuur van de AMGO legt uit dat het verschillende oor zaken heeft dat de agrarische bedrijven wat minder bekend heid hebben gekregen bij de doorsnee streekbewoner. Vroe ger was het aantal boerenbedrij ven veel groter en de meestal kleinere bedrijven bevonden zich soms binnen de dorpsker nen, waardoor de betrokken heid van de 'gewone' mensen met het boerenleven bijna van zelfsprekend was. Doordat veel agrariërs hun bedrijf verkocht hebben en er bijna alleen maar grote bedrijven zijn overgeble ven, die ver van de bebouwde kom zijn gevestigd, is automa tisch het contact met de akker bouwers kleiner geworden. Met de schaalvergroüng van de landbouw is het aantal toeleve ringsbedrijven eveneens kleiner geworden, dus is een beuis met alleen maar producten voor de agrarische sector is niet meer lonend. Naar aanleiding van deze ont wikkelingen heeft het AMGO- bestuur ervoor gekozen om er een eilandbreed driedaags evenement van te maken, dat al op donderdag 12 juni begint en duurt tot zaterdag 14 juni, om zodoende heel veel mensen in de gelegenheid te stellen de manifestatie te bezoeken. Vol gens het bestuur is de plaats van de manifestatie op het ter rein van Mijnders bij Melissant "ideaal". De locade is gemak kelijk te bereiken omdat men direct van de N215 het terrein op kan rijden, en op het terrein en in de omgeving is voldoende parkeergelegenheid. Twaalf jaar geleden, in 1996, werd de eerste AMGO gehou den in Den Bommel, en ver volgens in de jaren 2000 en 2005. Er zat dus geen bepaalde regelmaat in de frequentie van de manifestaties. Het huidige enthousiaste bestuur wil hiei nu wel een regelmaat in bren gen, als het mogelijk is wil men het een jaarlijks terugkerend evenement laten worden. BeuTS Het 'hart' van de AMGO 2008 ligt in de beurs, waar zowel agrariërs als niet-agrariërs zaken van hun gading kunnen vinden. Deze beurs zal binnen en buiten de bedrijfsloods van Mijnders worden gehouden. Er hebben zich al verschillen de standhouders aangemeld, maar het bestuur laat weten dat er nog ruimte is om een kraam te huren voor het eve nement. Naast het commerciële gedeel te is er alle ruimte voor cul turele activiteiten en verschil lende (oude) ambachten; hei programma is zó opgestelil dat een bezoek aan de AMG( 2008 zeker een dagje uit vooi de hele familie kan zijn. Er zullen verschillende cultu rele uitingen zijn, zoals een tentoonstelling van Fotoclub De Rarekiek, optredens van de Blue Stocking Singers, het Vrouwenkoor Toonkunst, line- en volksdansdemonstra- ties, Kids-dance georganiseerd door Megasport, een presen tatie van Ensemble Eeuwkant, Fixet Mastenbroek verzorgt in samenwerking met Pico Bello haarmode verschillende mode shows, er zijn demonstraties van de sport Tai-Chi, iedere dag kan een workshop quilten worden gevolgd, en de Oud- dorpsche Konijnen- en Pluim- veefokkersvereniging 'Nut en Genoegen' is present met een 'konijnenlandschap'. Hel\M(,()-lH'.^liiiir ojj lui liiii-iii vnii Mi/)nli wiuir lui fi'ciininiil :)i jiiiii pliuiL'. lul ■riiiih'ii. SId/iiiil wl.ii.i:: .S7c Piet Terhoeve, Sjaan van Loon, Samantha PoortvUel en Jan Slegh, zittend: Leen Mij.\. Marion Groenendijk. van ilen Sluel, Indtee \iin. Ivlu: Adri Ook aan de jongere bezoe kers is gedacht. Er is een 'speelparadijs' opgesteld waar verschillende speelattracties staan opgesteld. Met de Plat telands Jongeren Euro-Delta afd. Goeree-Overflakkee is men bezig om een behendig- heidsparcours samen te stel len voor tractoren, heftrucks en kranen. Deelnemers vanaf 16 jaar en in het bezit van een trekkerrijbewijs, alsmede 18 jarigen en ouderen die in het bezit zijn van een rijbewijs kun nen zich hiervoor al opgeven. Men dient het kunnen tonen! ijbewijs wel te Een dergelijK evenement kan natuurlijk niet zonder sponso ring. Het bestuur is dan ook heel blij dat Rabobank Goe ree-Overflakkee als hoofd sponsor op wil treden en natuurlijk dat firma Mijnders haar bedrijfsruimte beschik baar wil stellen. Dit bedrijf zal er overigens ook voor zorgen dat de bewoners van Zorgcen trum Geldershof in Dirksland met een touringcar worden opgehaald om een bezoek aan de AMGO te kunnen brengen. Daarnaast is er nóg een aantal bedrijven dat door hun spon soring de AMGO financieel ondersteunt. Verschillencfe eilandelijke agrariërs zullen een deel van hun producten van 'Flakkeese bodein' beschikbaar stellen om te worden verkocht voor het goede doel. Het AMGO- bestuur is op zoek gegaan naar een eilandelijke goed doel; dat werd de Ouddorpse Reddings brigade. Vrijwilligers van deze organisatie zullen de produc ten 'aan de man' brengen en de opbrengst is dan voor kas van de brigade, levens laat het AMGO-bestuur zien wat de agrariër voor zijn producten krijgt en wat de consument in de winkel ervoor moet beta len. Donderdagmiddag 14 juni om 14.00 uur zal de AMGO 2008 officieel geopend worden door burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland. Wie meer informatie wil kan kijken op website www.amgo.nu. De gemeente Dirksland en het Intergemeentelijk Samenwer kingsverband Goeree-Over flakkee (ISGO) zetten vorige week hun handtekening onder een pakket van dertien maat regelen om de veiligheid, de doorstroming en leefl^aarheid in het gebied aan te pakken en te garanderen. Het Water schap Hollandse Delta en de provincie Zuid-Holland volgen begin april. De kosten \an het totale maatregelenpakket zijn ruim 10 miljoen. De voor- Op de foto ziet u zittend van linlis naar rechts: de heer A.J.C. v.d. Vlugt, voorzitter van de Regionale Projectgroep lerkeersveiligheid Goeree-Overflakkee (RPV) en de heer G. Robijn, loethouder van de gemeente Dirksland. Slaand van links naar rechts de heer J.H. Kalle, heemraad van waterschap Hollandse Delta en de heer Ph. v.d. Berg, wethouder van de gemeente Middelharnis. naamste maatregelen uit het pakket zijn: Aanleg van een erftoegangs- weg rond Dirksland om de kern te ontlasten van onno dig verkeer; - Aanleg van een rondweg rond Melissant die als hoofd weg moet dienen, waardoor de bestaande weg gebruikt kan worden voor lokaal ver keer; - Het opheffen van de scher pe bocht bij de Noorddijk door het maken van een doorgang voor de weg in deze dijk; - Het aanleggen van een fiets- viaduct op de Noorddijk, dat beperkt toegankelijk wordt voor landbouwverkeer om sluipverkeer te voorkomen; - Aanleg van een erftoe- gangsweg langs de Staak- weg voor landbouwver keer; - Aanleg van rotondes op de aansluiting N 215/Staakweg Dirksland en op de kruising N 215/Oudelandsedijk/Kor- teweegje. Gemeente, ISGO, waterschap en provincie gaan in hun begrotingen uit van daadwer kelijke aanleg omstreeks het jaar 2010. Door de onderteke ning is in elk geval een goede stap gezet om gezamenlijk voortvarend te gaan werken aan het concrete plan, Over de eerste uitwerking van het plan vindt in het vierde kwar taal van dit jaar de inspraak plaats. MIDDELHARNIS - Moi- gen, woensdag 2 april, komt de Wmo-ad\'iesraad Goeree- Overllakkee weer tijdens een openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis van Middel harnis. De vergadering begint om 9.00 uur. Tijdens deze ver gadering zullen ondermeer de Visie en het Meerjaren beleids plan Mantelzorg, de Visie en het meeijaren beleidsplan Welzijn en de Notitie exploi tatie en beheer sociaal cultu rele accommodaties van de gemeente Middelharnis wor den besproken. r*«w> fc<#w. i«i»H fywfa» wa««»Hi»»H< I* T*i.r«irr} Mt»i* fu (tiar) Man* DIRKSLAND - De ANBO M W Flakkee organiseert een diner en bingo in zorgcentrum Geldershof te Dirksland. Wilt u deelnemen aan het diner, geeft u zich dan op door te bellen naar tel.nr. 602055 en geeft u dan meteen aan voor welk menu u kiest. De middag wordt gehouden op II april a.s. Het diner begint om 12.00 uur, de bingo om 14.15 uur. Iedereen, lid of geen lid, jong of oud, is welkom. De perrons worden verhoogd, zodat er (bijna) geen hoog teverschil meer is tussen het perron en de bus. Het in- en uitstappen of in- en uitrijden met een rolstoel wordt hier door eenvoudiger. Verder komt er een visuele blokmarkering en attentie markering met noppenprofiel langs het perron. Ook komen er geleidelijnen met ribbelpro fiel. De werkzaamheden zul len worden uitgevoerd door aannemingsbedrijf GMB Infra zuid west B.V. te Ouddorp. De haltes worden één voor één aangepakt en zullen bereikbaar blijven tijdens de werkzaamheden. Wel zullen de bussen soms niet op de hal te terecht kunnen en daarom op de rijbaan moeten stoppen. Naar verwachting starten de werkzaamheden in week 14 (eerste week van april) en zal het werk binnen zes weken gereed zijn. Voor eventuele vragen kan contact op worden genomen met het taakveld weg- .en waterbouw of met de uitvoer der op het werk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1