Stad aan 't Haringvliet heeft buurtsuper weer terug 'Kunstcheque' uitgereikt bij Fabert Mode Het leven van een kranten bezorger Poëzie-avond met 'open podium' Vergadering PS Zuid Geref. Gemeenten Burgemeester opent Troefmarkt De Bolder Inleveren voor 'Goede spullen markt' Avond 'Vrede voor Israël?' Sportvisserij Zwemresultaten Goeree- De Schotejil Bright Vision milieu vriendelijk product Thema bijeenkomst Raad Dirksland EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Ingezonden: STAD a/h HARINGVLIET - Een feestelijke dag was het donderdag voor zowel de inwoners van Stad aan 't Haringvliet als voor het personeel van Buurtsuper De Bolder aan de Nieuwstraat, want na geruime tijd zonder supermarkt in het dorp te hebben gezeten, gingen eind januari de deuren van de voormalige winkel weer open. Burgemees ter De Vries van Middelharnis opende donderdag de "bijzondere maar toch gewone" supermarkt. Troefmarkt Woonzorgcomplex Cheq ue Overflakkee l" afgelopen weken zijn er PAGINA 11 DINSDAG 1 APRIL 2008 Geachte redactie, ik zou het erg op prijs stellen dat u deze ingezonden brief plaatst in uw krant. Het bezorgleven van een 13-jarige krantenjongen die negen buitengebiedswe- gen van (Juddorp onder zijn hoede heeft, gaat niet altijd over rozen, zo bleek vandaag. In weer en wind bezorgt hij op dinsdag 280 kranten en op vrijdag 160 kranten. Van daag (vrijdag 28 maart) deed hij blijmoecfig zijn werk, in de stromende regen. Bij veel oudere mensen brengt hij de krant zelfs binnen en dan krijgt hij hier een mars, daar een appel, soms een 'kwart je' en zelfs mag hij soms bij iemand bij de kachel opwar men met een glas limonade om daarna op de fiets weer verder te gaan en drijfnat thuis te komen, waar van daag toevallig een opa op hem wachtte om bij opa en oma thuis lekker vers gebak ken patat te eten. Nlaar..., daar ging de telefoon... Een lezer belde: 'Ik wil een droge krant! En nu gelijk want de krant hing iets naast de brie venbus en is nu nat en dat wil ik niet!' Mijn kleinzoon wilde gelijk weer op zijn fiets springen om in de stromende regen 5 kilometer te fietsen om zijn klant tevreden te stel len, maar hier stak opa een stokje voor en vertelcie hem dat sommige mensen gefrus treerde mislukkingen zijn, die met iedereen in onmin leven en overal een probleem van maken. Zelfs wanneer de gratis editie van de krant iets na zevenen bezorgd wordt (omdat die in verband met Pasen op woensdag uitkomt en mijn kleinzoon dan pas 17,00 uur thuis is van .school), gaat direct de telefoon. Wan neer je de krantenjongen voor je gefrustreerde gedach tegang op wil laten draaien, is dat naar mijn mening nogal asociaal. Deze mening wilde ik dan ook graag met u delen. Opa Westhoeve Oudelandseweg 100 3253 AP Ouddorp Op vrijdag 11 april wordt de eerste Poëzieavond op Goeree- Gverllakkee gehouden. De avond vind plaats in het Diek- luius te Middelharnis. Lan delijk wordt al voor de vierde keer extra aandacht aan poëzie geschonken. Voor de Flakkee- se schrijvers en dichters is de Poëzieavond een logisch ver volg op de gedichtendag die plaats vond op 31 januari jl. De laatste avond van 'De week van de PoëZie' wordt door hen op deze manier feestelijk afge sloten. De groep van 'Reizende dichters' is intussen met enkele nieuwe leden versterkt. Ook zij zullen deze avond voordragen uit eigen werk. De band 'Met beide voeten' zal de gedichten met hun uitgebreide repertoi re muzikaal omlijsten. Voor de bezoekers is er de mogelijkheid om een zelfgemaakt gedicht voor te dragen. Het thema van de landelijke gedichtenweek is 'De eerste liefde,' maar een ander gedicht van uw hand is even welkom. Op deze pre mière wordt ook het eerste nummer van een nieuw literair blad gepresenteerd. Het zal 3 a 4 keer per jaar verschijnen onder de naam: o-o-go. Dit alles i.s.m. stichting Podium. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur Na afloop, om ongeveer 22.30 uur zal de band nog een niiniconcert verzorgen en is er gelegenheid om na te praten. De toegang is gratis. De Particuliere Synode Zuid van de Gereformeerde Gemeenten vergadert donderdag 3 april 2008 in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Goes. .Aanvang 9.30 uur Aan de vooravond van deze ver gadering wordt op woensdag 2 april in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Nieiiwerkei-k, Molenstraat 16, een bidstond gehouden waarin hoopt voor te gaan ds. G.J.N.Moens van Meliskerke (preses van de vorige synode). Deze dienst vangt aan om 19.30 uur. De RS. Zuid omvat de classes Goes, Middelburg en Tholen. Door Adri van der Laan In 2006 sloot de laatste super markt van Stad aan 't Haring vliet haar deuren en het dorp was toen verstoken van een plaats waar men de dagelijk se boodschappen kon doen. Inmiddels is daar veranderin gen in gekomen, want op 31 januari ging de buurtsuper onder de naam De Bolder weer open. Donderdag was burgemees ter De Vries van de gemeente Middelharnis uitgenodigd om de ofFiciële opening te verrichten, zij werd hierbij vergezeld door de wethou ders Kleingeld en Visser Het was met veel plezier dat bur gemeester De Vries de ope ningshandeling verrichtte. In de winkel, die donderdag gevuld was met genodigden, hield burgemeester De Vries een korte openingstoespraak. Zij schetste het verlies voor de Stadse gemeenschap toen de vorige supermarkt vanwege het gebrek aan klandizie de deuren moest sluiten. Volgens haar had dit niet alleen tot gevolg dat er geen supermarkt meer op Stad was, maar er was ook een sociale ontmoetings plaats in het dorp verdwenen. Een inwoonster had er bij de burgemeester over geklaagd dat "zij haar dagelijks loop je kwijt was en niet meer op de hoogte was van de laatste dorpsnieuwtjes". De vorige eigenares van de winkel had gehoord dat Zuid wester elders in de regio een winkel was, die gerund wordt door cliënten van de instelling. Zij nam met Zuidwester con tact op en vroeg of dit ook in Stad mogelijk zou zijn. In het begin bleek het voor Zuidwester nog niet zo gemak kelijk te zijn om een winkelke ten te vinden die bereid was om een winkelruimte waar haar cliënten zouden kunnen werken in het dorp te creëren. Maar uiteindelijk kwam men terecht bij Troefhiarktformule. Zuidwester werkt in Vierpol- ders met dezelfde formule en na wat opstartproblemen is men over de huidige situatie heel tevreden. Na een tijd van verbouw en inrichten kon De Bolder dus worden geopend. Medewer kers en cliënten van Zuidwes ter, Bavo Europoort en Pame- ijer zorgen voor het reilen en zeilen van de winkel. Hierbij worden ze bijgestaan door een aantal vrijwillig ers uit het dorp. Volgens burgemeester De Vries past De Bolder goed bij het streven om mensen met een handicap in de maat schappij te laten meedoen. Zij behoeven niet meer uitsluitend te wonen op complexen buiten het dorp. "Zij horen erbij en daar is deze winkel een voor beeld van". Het blijkt volgens biu'gemeester De Vlies voor de werknemers van de winkel wel bezwaarlijk te zijn dat ze van elders van- Natnvtettend gadegeslagen door de SlatUe dorpsomroeper overhandigde burgemeester De Vries symboUscli de cheque aan jilianUeidster Sasliia de Hek. daan komen. Ze zouden graag - dicht bij hun werk - in Stad komen wonen. De burgemees ter verzekerde dat het ook de wens van het gemeentebestuur is om een woonzorgcomplex in Stad aan 't Haringvliet te verwezenlijken. De plannen zijn door Woongoed Flakkee, Zuidwester en de gemeente gemaakt. "Het is nu nog wach ten op toestemming van de Provincie", aldus De Vries. Zij hocjpte dan ook dat er later in het jaar nog een feestje in Stad te vieren zal zijn als de bouw \oor dit project van start zal gaan. Of het project in Stad zal sla gen, ligt voor een groot deel in handen van de Stadtenaren. Burgemeester De Vries riep de dorpsbewoners dan ook op om vooral hun inkopen in de enige supermarkt van hun eigen dorp te gaan doen. gemeentebestuur Het gemeentebestuur van Middelharnis was niet met lege handen naar de Nieuwstraat in Stad gekomen. Voor dat ze officieel als eerste de winkel kon betreden, overhandigde ze symbolisch een cheque aan filiaalleidster Saskia de Hek. Met deze cheque, ad 35.000, wil het gemeentebestuur een bijdrage leveren aan de bestel bus waarmee de boodschap pen desgewenst aan huis kun nen worden bezorgd en aan eventuele andere kosten. De gemeente wil hiermee een tastbare bijdrage leveren aan de leeflraarheid van de kleine kernen. Na de opening van Buurtsu per De Bolder was er volop gelegenheid om de ruim gesoi- teerde winkel te bezichtigen en natuurlijk weid meteen van de gelegenheid gebruik gemaakt om ook de dagelijkse bood schappen te doen... DIRKSLAND - Voor de Jaar markt van de Hervormde gemeente van Dirksland op Monumentendag, zaterdag 13 september, wordt weer een 'Goede spullen markt' georga niseerd. Hiervoor kunt u weer spullen inleveren op de volgen de data: zaterdag 5 april tussen 10.00 en 12.00 uur, daarna 24 mei en 28 juni. Het inlever- adres is bij Henk en Anita van Putten, Westdijk 11Dirksland. De spullen die ingeleverd kun nen worden moeten wel in een kuubkist passen. Ook wordt er oud serviesgoed verzameld dat kapot mag; hiermee wordt een spel voor de jeugd georga niseerd. Wanneer u niet in de gelegenheid bent om zelf spul len te brengen, kunt u voor het laten ophalen ervan - alleen binnen de gemeente Dirksland - bellen naar Lucas Mandema ker (603262) of Henk van Put ten (601509). OUDDORP - Op vrijdag avond 11 april hopen de SGP- jongeren van Goedereede een avond te beleggen over het thema 'Vrede voor Israël?'. Dit jaar is het 60 jaar geleden dat Davind Ben-Gurion de staat Israël uitriep. Hiermee dach ten de Joden een rustig bestaan te krijgen, maar dat bleek een illusie. Nog diezelfde dag werd de kersverse staat aangevallen door vijf Arabische landen. Oorlog werd kenmerkend voor de jaren die volgden. En ook nu is de situatie verre van veilig. Aanslag op aanslag volgt van Palestijnse kant. Zal er ooit vrede komen voor Israël? De spreker voor deze avond is ds. C.J. Meeuse. De avond zal gehouden worden in ver enigingsgebouw Eben-Haëzer te Ouddorp en om 19.30 uur beginnen. Gaat de toekomst van Israël ookjou aan het hart? Dan wordt je hartelijk uitgeno digd om naar deze avond te komen, te luisteren en mee te discussiëren. Iedereen is harte lijk welkom. wat minder zwemwedstrijden Op zaterdag 29 maart il. geweest waaraan de zwem- j j c- i. mers van De Schoteiil hebben werd door Sportvisse- deelgenomen dan gebruike- rij Goeree-Overflakkee lijk. Vanwege de \'akainies v^'as weer een viswedstrijd het aanbod tijdelijk wat min- gehouden. Dit was de f*^'' f f'"P^^ "'<^^ke"d u-a., o 1 j 1 'iet echter toch weer de beurt eerste koppel wedstrijd aan de jongste categorie zwem- van de witvisafdeling mers in de leeftijd tot 13 jaar Dirksland, gehouden Op zaterdag 29 maart werd r, j UI Rozenburg de laatste spee- aan het Zuiderdiep. dowedstrijd van het seizoen gezwommen. Hierbij waren Onder goede we'ersomstan- er eerste plaatsen voor Femke digheden en met 15 koppels de Gier (1999) op de lOOm aan de waterkant werd om schoolslag in 1.48.95, voor 09.00 uur van start gegaan, Björn Vogelaar (1996) op de en toen er om 15.00 uur werd l()0m vlinderslag in 1.27.09 afgeblazen hadden welgeteld en voor Sanne Huijsmans vijf vissers een brasem en (1995) op de 200m rugslag in één visser een klein voorntje 2.41.36. Verdere ereplaatsen gevangen. Aan gewicht werd waren er voor .Alex van Soest maar 10,830 kg. \'is gevan- en Marijn Redert (beiden gen terwijl er vorig jaar in 1997) op de lOOm schoolslag dezelfde periode met 13 kop- in resp. 1.48.80 (2') en 1.50.92 pels 84,430 kg. vis werd bin- (3'). Alex van Soest werd later nengehaald. De oorzaak van ook nog 2''op de lOOm rugslag de slechte vangst ligt hoogst- in 1.28.67. Femke de Gier en waarschijnlijk in het aanhou- Odette Holster (beiden 1999) dende koude voorjaarsweer zwommen op de 50m vlinder en uiteraard de lage water- slag naar een 2' en 3'' plaats in temperatuur Hieronder de resp. 56.96 en 58.42. Rolien uitslag met vermelding van Holster (1997) werd nog 3"'op gewichten in kilo's. De volgen- de lOOm rugslag in 1.49.64. de viswedstrijd is a.s. zater- Opmerkelijke tijdverbeterin- dag 5 april, van 9.00-14.00 gen waren er o.a. voor Jorian uur voor de competitie aan Tanis (1999) die op de lOOm het Zuiderdiep. Voor meer vrij een tijd zwom van 1.35.57. informatie over Sportvisserij Dennis Groen (1994) verbe- Goeree Overflakkee zie web- terede zijn tijd op de 200m site www. sportvisserijgo.nl. vlinderslag naar 3.09.16. Ver- meldenswardig is ook nog de Vak A: prestatie van Anne Overweel l.T. Netten-VV. Netten..2,580 (1997), die op de 400m vrij 2. A. Schaaf- N. Bazen ...2.230 een tijd wist te zwemmen van 3.T. v.d. Poel-H Looy.... 1.950 7.18.57. 4. P. V. Nimwegen - Onlangs werd ook deel 4 J. Witte1.870 gezwommen van de ZRO- 5. A.'t Mannetje - R Breen....O competitie in het 50m bad 6. H. Korver-J. MeijerO van Dordrecht. Na 4 wedstrij- 7. R. Rijke - M. NagtegaalO den staat de Schotejil 6' in de A-groep (van acht clubs) met Vak B: nog één wedstrijd te gaan. Tij- 1. G. v.d. Bos - dens deze wedstrijd werden er H.Jordaan2.100 clubrecords gezwommen op 2.J. Bruggeman - een aantal langere zwemnum- J. de Visser0,100 mers door Esmee Koedoot 3. T. Pijl - C. WestdijkO (1992) op de 400m wisselslag 4. G. vZielst - P. \.d. GroefO in 5.36.49, door Melanie van 5. R. Ridderhof- Gemert (993) op de 200m vrij M. RidderhofO in 2.19.95 (1') en door Seba.s- 6. A. vHeukelen -Th. Knol....O tiaan Rosendaal (1991) op de 7. C. Pijl - E. PijlO 200m wisselslag in 2.24.70. Op 8. R. Monster - de 50m vrij bij de jeugd verbe- M. VroegindeweijO terde Melanie van Gemert het Elk jaar kunnen in samenwer king met de stichting Jong Ondernemen studenten van het MBO een College Compa ny opzetten. Daarom hebben tien enthousiaste leerlingen vanuit het Hoornbeeck Colle ge een eigen product bedacht om dit vervolgens te verkopen. .Met hun College Company BRIGHT VISION hebben deze studenten een oplossing voor de vele problemen met steriel verpakte reinigingspro- ducten voor alle soorten brillen, gelaatsschennen en lenzen. Zo bevatten BRIGHT VISION'S .AKLV wipes het minimale aan alcohol en geen krasbare deel tjes. Daarnaast zijn de .^KLA wipes biologisch afbreekbaar. BRIGHT VISION staat voor een heldere kijk. In de eerste plaats hebben de studenten natuurlijk het doel om zoveel mogelijk te leren. Daarnaast willen ze met BRIGHT VISI ON op deze manier een bij drage leveren aan een m ilieu- vriendelijke wereld. Zij hopen dat ook anderen enthousiast worden over hun gemotiveer de en ondernemende team en dat zij in de nabije toekomst wat voor u kunnen betekenen. Zie voor meer informatie web site www.BRIGHTVlSlONcc. DIRKSLAND - Dinsdagavond 8 april organiseert de gemeen teraad van Dirksland een The mabijeenkomst met het onder werp'Bedrijvige Dorpen?! Eco nomische ontwikkeling, groei en actie' in verenigingsgebouw De Schakel, Beatrixlaan 31 Ie Dirksland, aanvang 19.00 uur Iedereen is van harte welkom. De bijeenkomst heeft betrek king op de lokale uitwerking van de nota 'Eigen wijze groei. Regionaal-economische visie Goeree-Overflakkee 2007- 2020'. Het doel van de avond is om, in samenspraak met de aanwezigen, initiatieven en ideeën te ontwikkelen naar aanleiding van de in het rap port beschreven actiepunten. Voor een duurzame economi sche groei van Goeree-Over flakkee is in het rapport een actieprogramma opgenomen. Welke wensen hebben de inwo ners van Dirksland? Wat wil de gemeente? En hoe kan dit vorm krijgen? In werkgroepen wordt per thema gediscussi eerd over de invulling. Hierbij komen onder meer ruimte voor bedrijvigheid, de bereikbaar heid en een toeristisch aantrek kelijk Goeree-Overflakkee aan bod. Tijdens deze avond wordt een presentatie verzorgd door ZK.'X Consultants en Planners uit Breda. Naast imvoners van de gemeente Dirksland zijn voor deze avond eveneens uitgeno digd raadsleden, het college van B&W, de dorpsraden van Herkingen en Melissant en de Wmo-adviesraad. clubrecord in 28.54 (3'), Sebas- tiaan Rosendaal eveneens bij de jeugd naar 24.82 (L) en Leander Noordijk naar 26.85 bij de heren. Gouden medail les waren er verder nog voor Sanne Huijsmans (1995) op de 200m wisselslag in 2.49.05 en voor Mark Costeris (1992) op de 200m vrij in 2.02.13. Björn Vogelaar (1996) werd 3'' op de lOOm vlinderslag in 1.26.22. Vermeldenswaardig was nog de 400m wisselslagtijd van Melanie van Gemert van 4.36.67 en de lOOm vlinder slag van Alex van Soest (1997) in 1.53.82. MIDDELHARNIS - Vanaf de Modedagen bij Fabert Mode in Middelharnis werd er gedu rende twee weken een ka.ssa- bonnenactie gevoerd. Tijdens deze actie konden klanten hun kassabon in een bus depone ren en daarmee maakten ze kans op een prijs. Donderdag verrichtte notaris Scliuring de trekking en zaterdagochtend was er op de herenafdeling van Fabert Mode even tijd voor een officieel moment. De winnaar van de actie, Wijnand Groenendijk uit Sommelsdijk, was samen met zijn vrouw uit genodigd om de prijs in ont vangst te nemen uit handen van Caroline van Drenth-Fa- bert. De prijs bestaat uit een cheque van 500 die te beste den is bij Atelier/kunstuitleen Jaap Reedijk, De familie Groe nendijk kan nu bij Jaap Ree dijk op zoek naar een kunst werk dat bij hun interieur én hun smaak past. Tekst en foto: Adri van der Laan

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 11