Mevrouw N. Meijer-Tanis 100jaar Twee huwelijksjubilea deze week Vragen aan Europese Commissie over Zuiderdiep ZHVKK bezorgd over het verdwijnen van de bibliobussen M imk De zomertijd gaat weer in Concert fanfares afgelast Echtpaar Oostendorp-Plijnaar 60 jaar getrouwd Briljant voor echtpaar Bouwens-Los Voorstellingen gaan niet door Rommelmarkt De Samaritaan 'Blaatapparaat' tijdelijk zwijgen opgelegd 80e jaargang Nr. 7697 -Vrijdag 2S,maar>200^ Christelijk streekblad op gerej\ lOSij Cijfers vertalen, koers bepalen. Op Goeree-Overflakkee werden deze week twee huwelijksjubilea gevierd: dinsdag 25 maart waren het echtpaar Bouwens-Los te Oude-Tonge en het echtpaar Oostendorp-Plijnaar te Sommelsdijk resp. 65 en 60 jaar getrouwd. En ter gelegenheid daarvan ontvingen beide jubilerende bruidsparen een felicitatiebezoek van 'hun' burgemeesters. SOMMELSDIJK - Nee het zijn niet echt Flakkee- se namen, Oostendorp en Plijnaar, en dat geeft ook aan dat de mensen die achter deze namen schuil gaan, niet van 'het eiland' afkomstig zijn maar van 'de overkant'. Allebei zijn ze in Rotterdam geboren en daar hebben ze ook lang gewoond en gewerkt. Niettemin woont het echt paar Oostendorp-Plijnaar inmiddels alweer jaren op Goeree-Overflakkee. Op TWeede Paasdag jl. waren ze zestig jaar getrouwd en daar kwam burgemeester De Vries van de gemeente Middelharnis de echte lieden een dag later mee feliciteren op hun kamer in verzorgingshuis De Goede Bee. KnopsgFSépl MIDDELHARNIS - "Het Nederlandse kabinet verschuilt zich bij de aanleg van natuurgebieden op Goeree-Overflakkee ten onrechte achter Euro pese regels". Dit zegt CDA-Europarlementariër Cornells Visser. Hij heeft hierover vragen gesteld aan de Europese Commissie. mmiSm ^?r^ SOMMKl.SDIJK - In ver pleeghuis De Samaritaan werd mevrouw N(ingetje). Meijer- Tanis afgelopen woensdag lOÖ jaar. Al twintig jaar woont ze in De Samaritaan en op de vraag hoe ze 't daar heeft, zegt ze; "Prima naar m'n zin, Ik zeur nergens over. Ze hebben hier ook maar één stel handen!" Zoon Maarten fluistert ons toe dat moeder d'r leven lang niet heeft geklaagd, maar altijd bik kelhard voor zichzelf is geweest. Geboren en getogen in Oud- dorp, is ze daar op 21-jarige leeftijd getrouwd met wijlen haar man Pieter, die geboren werd in 1901. Samen hebben ze een klein boerenbedoe- ninkje gehad, waar Ningetje altijd hard heeft meegewerkt. Evenals de kinderen trouwens. Maarten en zijn zus Corrie, toen die klein waren, fcalei, iii 1947, gingen ze er eericamping bij doen, camping Westduin, en bouwden ze hun agrarische activiteiten meer en meer af Tot haar 80'' heeft mevrouw Meijer in Ouddorp gewoond. Inmiddels zit ze in een rol stoel in De Samaritaan, wegens verlamming van het onder lichaam. Maar haar verdere gezondheid is nog goed te noe men. "Ik hewwe gêên suuker en géén hoage bloeddruk, dus wat mot je nog meer?" En aan medicijnen wil ze niet begin nen. "As je me wil vergeve, doe je 't je eige mar", speelt ze haar arts dan toe. Op de vraag van burgemeester De Vries van de gemeente Middelharnis, die de honderdjarige dinsdagmiddag kwam feliciteren, "Wat is het recept om zo oud te worden?" luidde het antwoord resoluut: "lejdere dag twêê siejnesap- pels en 'n glas witte wiên!" Niet alleen van de burgemees ter mocht mevrouw Meijer de felicitaties in ontvangst nemen, maar ook van Hare Majesteit koningin Beatrix en van de Commissaris van de Koningin de heer Franssen. En met haar kinderen, zes kleinkinderen, tien achterkleinkinderen en verdere bekenden mocht ze dinsdag in het restaurant van De Samaritaan het bereiken van deze gedenkwaardige leef tijd vieren. Tekal en foto: Hans Vilki'iits Fm (f ia*) Mir** fAW (■bMW.ffwtoM. MUI DeZuid-Hollandse Vereni ging voor Kleine Kernen (ZHVKK) heeft met grote bezorgdheid gereageerd op het bericht dat volgend jaar de bibliobussen niet langer in de kleinere dor pen zullen verschijnen. In een brandbrief aan Pro vinciale Staten heeft de vereniging haar ongerust heid over deze ontwikke ling kenbaar gemaakt. Vanaf 1 januari 2009 stopt de provinciale subsidie voor de bibliobussen in Noord- en Zuid-Holland. Het motief van de provincies hiervoor is dat zij het uitlenen van boeken en andere media als een taak van de bibliotheken beschouwen, onder verantwoordelijkheid van de lokale overheidf. Het stopzetten van de subsidie leidt tot een forse tariefsverhoging voor de bibliobussen. Te weinig gemeenten en bibliotheken wil len dit hogere tarief opbrengen. ProBiblio, de organisatie die de bibliobussen exploiteert, heeft hierdoor moeten besluiten deze dienstverlening niet langer meer in stand te houden. Voorzitter Dirk van der Borg van de ZHVKK is diep teleur gesteld over dit besluit van de Provincie. "De regiefunctie die de provincie heeft, moet kunnen garanderen dat de gebruikers in de kleine kernen niet ongewild de dupe worden van het overdragen van ver antwoordelijkheden. Met het stopzetten van de bibliobus sen verdwijnt alweer een voor ziening in onze dorpen. Een voorziening waar met name ouderen, minder validen en gezinnen met jonge kinderen een goed en veelvuldig gebruik van maken. Vooi' veel kinde ren op het platteland is de bibliobus de eerste kennisma king niet de bibliotheek. Lezen maakt een belangrijk onder deel uit van onze culturele en educatieve ontwikkeling. Wij zullen er dan ook met klem bij de provincie en de gemeentes op aandringen, dat er wordt meegedacht en meegewerkt aan oplossingen." j^S^ Visser Visser ACCOUNTANTS ELASTINQADVISEURS MIDDELHARNIS Xon. Julianaweg 56 0387 617 300 Fax 0187 485 637 www.vls«r-vlmr.nt MIDDELHARNIS - Het voor morgenavond, zaterdag 29 maart, door Sempre Crescen do georganiseerde concert in de Technische School gaat niet door. Dit vanwege familieom standigheden bij net gastorkest Muziekvereniging De Harmo nie uit Oud-Beijerland. Op zondag 30 maart begint de zomertijd weer. Om 2.00 uur in de nacht van a.s. zater dag op zondag wordt de klok een luu' vooruit gezet, waar door het 's avonds een uur langer licht is. De zomertijd eindigt op 26 oktober 2008 om 03.00 uur. De zomertijd wordt jaarlijks ingesteld in alle lidstaten van de Euro pese Unie. In overeenstem ming met de Europese richt lijn over de zomertijd begint deze periode in Nederland op de laatste zondag van de maand maart om 2.00 uur en eindigt deze op de laatste zondag van de maand okto ber om 3.00 uur. De Euro pese Commissie heeft eind 2007 geconcludeerd dat de zomertijdregeling in de Europese Unie nog steeds voldoet. Geen enkele lidstaat van de EU heeft aangegeven van de zomertijd te willen afstappen. Somber weer was het op die huwelijksdag, 60 jaar geleden, zo weet bruidegom Piet zich nog te herinneren. "Wéét jij dat nog...?!" Is meteen de reac tie van bruid Beppie. Hij is nu 88 en zij 87 jaar. Van die 'som bere' maar toch blije feestdag hebben ze maar één trouwfoto liggen, gemaakt in Rotteidam. "In die tijd badje niks", weet Piet nog goed, geen luxe en geen geld, en hel was vanwege het laatste dat ze niet met taxi's naar het stadhuis gingen voor de huwelijksvoltrekking, maar met de tram. Zeven jaai' verkeiing gingen eraan vooraf Min of meer door de nood gedreven hebben Piet en Beppie elkaai' leren ken nen. Want in de oorlogsjaren werd Beppie door de bombar dementen op Rotterdam ver dreven naar een plek elders in de stad voor een dak boven het hoofd. Zo kwam ze in de straat terecht waar Piet woonde, en daar hebben ze elkaar leren kennen. Piet werkte samen met zijn vader in hun eigen loodgie tersbedrijf in Pijnacker, dat vader in 1923 had opgericht en dat een gerenommeerd bedrijf was in Rotterdam en omgeving. Aanvankelijk was Piet als elektricien "giootge- bracht", maar om goed lood gieter te worden heeft hij zeven jaar lang in de avond uren geleerd en zich omge schoold. Zolang Piets vader de leiding in het bedrijf had, rieden ze al het werk samen: "Vader wilde geen personeel". Maar toen Piet het overnam, kwam daar verandering in. En het is aan één van zijn per soneelsleden te danken, die (evens amateurschilder was, dat hij in de slaapkamer nu nog een fraai schilderij heeft hangen van een geel busje van zijn loodgietersbedrijf, gepo seerd voor de monumentale Koninginnekerk die er toen nog stond. Vrouw Beppie heeft altijd ijve rig meegewerkt in de winkel. Daarnaast verrichtte ze voor particulieren ook wel kleer- niakerswerk. Want zij had de modevakschool doorlopen en was 'n kei in het maken van kleding. Zelfs haar eigen l rouwpakje maakte ze zelfl Vóór hun huwelijk heeft Piet tijdens deTweede wereldoorlog ook nog als officier in het leger gediend en op 'n sleepboot gevaren. Hachelijke momen ten heeft hij meegemaakt, met Engelse jagers boven z'n hoofd, en tijdens een razzia toen hij in de kelder onder het huis was weggekropen en de Duitsers over het luik stampten waar hij onder zat... "Als ze je von den, bestond er geen pardon: je kreeg de kogel!" Toen Piet 53 jaar was, werd een zware sjouwklus hem dusdanig fataal dat hij volledig afgekeurd moest worden. Het gezin is toen op zoek gegaan naar een woning elders, en dat werd uit eindelijk Goeree-Overflakkee. Eerst aan de Bommelsedijk te Zuidzijde, later aan de Armen weg tussen Nieuwe-Tonge en Sommelsdijk - "een pracht stekje!" - en nog later aan de Nachtijs te Sommelsdijk. Met dankbaarheid herinneren ze zich nog heel goed hoe ze in die tijd telkens geholpen werden door mensen uit de buurt. Piet zelf kon immers niets meer. En nu wonen ze in hun kamer, met een fraai uit zicht, in De Goede Ree, waar ze dinsdagmiddag samen met hun twee kinderen - zoon en dochter, twee kleindochters én met burgemeester De Vries op de foto gingen. {Ttht m foto: Hans Villenusj OUDE-TONGE-Waarnemend burgemeester jan Heijkoop van de gemeente Oostflak- kee heeft afgelopen dinsdag het echtpaar Bouwens-Los uit Oude-Tonge bezocht om hen te feliciteren met hun briljan ten bruiloft. Het echtpaar, dat al vijfenzestig jaar getrouwd is, kreeg voor cleze bijzondere gebeintenis een mooie bos bloemen van het gemeentebe stuur. De echtelieden trouw den op 25 maart 1943. Direct na hun huwelijk heeft het paar gediuende 26 jaar op een bin nenvaartschip gevaren. In 1969 werd de heer Bouwens brugwachter in de gemeente Bodegraven. Inmiddels is hij bijna 93 jaar en hij verkeert nog in een uitstekende gezond heid. Mevrouw Bouwens, 87 jaar, is voorspoedig herstellend na een periode van ziek zijn. Het echtpaar Bouwens woont sinds drie maanden in 'Ebbe en Vloed' in Oude-Tonge. (Tekst en foto: Gemeente Oostfl/ikkee) ■TtÉIÊïm Gebruikt was nog nooit zo nieuw. üiliH'k 'I bij iiw Gi-dcükt of kijk oirtiit OD Knöp) BV l.ongr«g Ï13 - 3Ï*5 KGSommtlittijkOIS; mW Akkerdooi BV - KloMtcrws 3 - *3l7 AL Noortow** - 0111 401347 De voorstellingen van 'Vakan tieleed op Myconos' die op vrijdag 28 maart in Stad aan 't Haringvliet en op 4 april in Dirksland zouden worden gespeeld, kunnen wegens ziek te niet doorgaan. SOMMELSDIJK - In ver pleeghuis De Samaritaan wordt morgen, zaterdag 29, de twee jaarlijkse rommelmarkt weer gehouden. Vanaf 9.00 uur staan de deuren voor iedereen wijd open. De opbrengst komt volle dig ten goede aan de bewoners van het verpleeghuis. MIDDELHARNIS - De gemeente Middelharnis heeft afgelopen dinsdagmorgen het 'blaatapparaat' op het Zand pad verwijderd. Voor de direct omwonenden leverde de 'attractie' veel overlast/irritatie op. Het object is thans opgesla gen. In een brief aan de Tweede Kamer over de Nederlandse plannen om landbouwgrond in de Zuiderdieppoldér op Goeree-Overflakkee om te zetten in natuur verwijst het kabinet uitgebreid naar de Europese Kaderrichtlijn Water. De kwaliteitsnormen die in deze Europese regel staan voorgeschreven zou Nederland dwingen tot het nemen van vergaande i7iaat- regelen waardoor de omzet ting van landbouwgrond in natuur onontkoombaar wordt CornelisVisser: "Ik heb de indruk dat de Nederlandse overheid zich verschuilt ach ter Europese regelgeving. In deze polder op Goeree- Overtlakkee gaat het om zou te k^^el van een natuurlijke bron, namelijk de zee. De Europese Kaderrichtlijn Watei is zeker niet bedoeld om zo'n natuurlijke bron te gaan bestrijden. Met de brief van de Nederlandse overheid wordt een nationaal natuur- plan gemotiveerd met een Europese richtlijn, die een totaal andere doelstelling heeft. Ik wil van de Euro pese Commissie horen of dit terecht is." Visser is van mening dat de relatie die in de brief wordt gelegd tussen de nationale natuurplannen en de Euro pese richtlijn het draagvlak bij de bevolking voor het Europees beleid niet bepaald zal bevorderen. Dit gezien het feit dat er onder de bevolking op Goeree-Overflakkee wei nig tot geen steun is voor de aanwijzing van de landbouw grond tot natuur, aldus Vis ser.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1