z 1 2 3 4 5 A B C D E F G H 1 J K L M N O P R S T U V W X Y Zo zijn wij LTO roep kandidaten op voor bestuur waterschappen Zuid-Holland TH^nrt 8 T/H^^rt 7 '^ün: EIUVnDEn.|1IEUW5 LENTE oomkoieuQdhoekje@filternet.nl jrt^Uo ^KZzUk^tHCT^Mn, PASEN PASEN ^tTH^^CÜkU #4 #5 *2 #5 *4 %4 #5 &4 %3 @2 #5 #5 %2 &4 *4 &3 #5 %4 *2 #1 *4 #4 Een koffer vol herinneringen Komende weken zijn er twee dames op dezelfde dag (26 maart) jarig: Marleen Tanis (Ouddorp) en Rianne van Schaik (Stellendam). Van harte gefeliciteerd! Charlotte Groenendijk (Dirksland) en Jan-Leen Both (Stellendam) hebben hun eerste boekenbon gekregen. Knap hoor, dat jullie al zo snel 500 punten gehaald hebben. ^tintenUWcn^ (fjcr fj PH/idrt zoog): Tante Nel en oom Ko wensen iedereen hele goede en gezegen paasdagen toe. Geborgde landhouwzetels PAGINA 9 VRIJDAG 21 MAART 2008 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Hij, Die rustte in het graf, xuas geen bedreiging meer. Als een misdadiger kreeg Hij Zijn straf. Voor zijn volk keert Hij straks weer. Soldaten hielden in die nacht, voor het graf de wacht. Zijn lichaam werd bewaakt, totdal God Z.elf de steen heeft aangeraakt, en men in angsten vlucht. Hij stond op uit 't graf. Geen viens heeft het gezien. Zijn lijdenswerk was af als Knecht heeft Hij gediend. Nu is Hij Koning en Heer', keert straks tot Vader loeer. Velen hebben hel gehoord. Hij liet ons na Zijn Woord en Geesl om Ie getuigen. Hij is niet dood. Hij leeft. Die aan Zijn volk het leven geeft. Jantine Mans (Ooltgensplaat) maakte een puzzel voor de dagen rond Goede Vrijdag en Pasen. Geef telkens antwoord op de vragen en kies daarbij uit twee antwoorden. De letters die tussen haakjes achter het goede antwoord staan vormen een zin. 1Hoeveel lijdenszondagen zijn er? A. 7 lijdenszondagen (G) B. (5 lijdenszondagen (H) 2. Hoe heette de stadhouder? A, Kajafas (E) B. Pontius Pilatus (O) 3. Waar werd Jezus gevangen genomen? A. Gethsémane (E) B. Golgotha (L) 4. Wie droeg het kriiLs? A. Simon van Cyréne (D) B. Simon Petrus (P) 5. Hoe scheurde het voorhangsel A. van boven naar beneden (E) B. van beneden naar boven (I) 6. Hoeveel kruiswoorden zijn er? A. 7 kruiswoorden (P) B. 6 kruiswoorden (K) 7. Van wie werden aan het kruis zijn zonden vergeven? A. van de moordenaar (A) B. van Johannes (O) 8. Waarover wierpen ze het lot? A. over de schoenen (E) B. over het kleed (A) 9. Wie hielden de wacht bij het dichte graf? A. de engelen (Z) B. de soldaten (S) 10. Waar zaten de discipelen te bidden? A. in Emmaüs (W) B. in Jeruzalem (D) 11Voor wie kwam Jezus speciaal de tweede keer bij de discipelen? A. voor Thomas (A) B. voor Petrus (E) 12. Waaraan zagen de Emmaüsgangers dat het Jezus was? A. aan Zijn Gezicht (R) B. aan Zijn Handen (G) 13. Hoeveel dagen na Pasen is de Heere Jezus naar de hemel gegaan? A. na 40 dagen (E) B. na 30 dagen (A) 14. Waar dacht men in het O.T. aan met het Pascha? A. aan Cïrote Verzoendag (M) B. aan de Uittocht (N) Corina en WiUemien van Gurp (Ouddorp) Lekker hè, even een weekje vakantie in de winter. Jullie hadden echt een luxe cha let in Limburg; vaatwasser, combi-magnetron, grote koelkast. Vonden jullie het skiën in Landgraaf leuk? Wij hebben de vakantie maar gebruikt om allerlei papie ren op te ruimen en om lek ker een beetje bij te komen van al het werk. Zomaar lekker uitslapen en wat lezen is eigenlijk ook al vakantie. Else-Marie de Leeuw (Melissant) Fijn, datje weer een aantal puzzels opgestuurd hebt. De puzzels van februari waren keurig op tijd. Vond je de andere puzzels te moeilijk om op te lossen of was je de krant kwijt? Wilmer Jelier (Dirksland) Leuk joh, datje nietje vader mee mocht in de vrachtwa gen van Esselink. Ben je ook met de vrachtwagen naar Bergen op Zoom geweest of gingen jullie toen gewoon naar de markt? Bedankt voor de foto. De sudoku kon ik goed lezen. Petra Bikker (Oude-Tonge) Gezellig: met elkaar knut selen op een kinderfeestje. Vonden ze de aap- of poes sleutelhanger mooi? Ik hoor vanzelf wel watje gekocht hebt voor de boekenbon. Een weekje voorjaarsvakan tie vliegt voorbij. Zeker als je leuke dingen gaat doen: zwemmen, een dag naar opa en oma, vdnkelen in Rot terdam en winkelen in Mid delharnis. Jan-Leen Both (Stellendam) Gelukkig dat papa niet geopereerd hoeft te worden aan zijn knie. Waarom moest hij helemaal in Den Bosch een scan gaan maken? Ik vind het echt geweldig, dat je twee niveaus hoger hebt met lezen. Dan gaat het krant lezen ook makkelijk en is het maken van de puzzel ook minder moeilijk. Ik zou zeggen: blijf je best doen! Bedankt voor je puzzel. Leendert Bijnagte (Scherpe- nisse) In de Ardennen is het echt mooi: wandelen kun je daar heel goed. Heb je de eekhoorntjes van dichtbij gezien? Was er een overdekt zwembad in de buurt? Ik vind bowlen niet echt mak kelijk: het lukt mij niet om de kegels allemaal tegelijk om te gooien (dom hè, van me). Ik kan me voorstellen datje het jammer vond dat de vakantie voorbij was. Nog gefeliciteerd met je typedi ploma. Willianne Mans (Ooltgensplaat), de zus van Jantine, zorgde deze keer voor een puzzel die te maken heeft met de lente. Probeer de code te kraken'. Een voorbeeld: 2 -je kijkt bij het tekentje onder het cijfer 2. Daar staat de letter B. Jullie moeten de rebus in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. I. Hoe beetje^ Albert van Lenten. 2. In welke plaats woon je? Dirksland. 3. Wat heb je in de vakantie gedaan (bijv. thuis, tijdens een logeerpartij, tijdens een dagje uil of op de vakantie ergens anders)? Ik ben in Emmen geweest toen we op vakantie gin gen. 4. Naar welke plaats (en in welk land) ging je op vakan tie of waar ging je een dagje naartoe? Naar in Duits land net over de grens (zie rebus). 5. Wat heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan In de dierentuin in Emmen heb ik mooie, aparte vogels gezien. 6. Heb je nog iets speciaals meegenomen op vakantie, wal je echt niet kon missen? Ik heb niet echt iets speci aals meegenomen. 7. Wal vond je erg fijn om thuis te kunnen laten? Ik kan niet één, twee, drie iets bedenken. 8. Wat miste je erg in de vakan tie? De vogels die we thuis in de volière hebben. 9. Wat vond je erg vemelend in de vakantie? Dat ik weer naar huis moest. 10. Wat vond je het leukst/het mooist in de vakantie? Geen idee. Anja H. - 48; Alinda - 438; Amanda - 266; Anja van S. - 329; Arianne - 380; Albert - 324; Arco - 316; Adriaan - 19; Annelotte - 215; Charlotte - 109; Carolien - 394; Corina - 397; Corlina - 47; Corné - 174; Diana - 491Ellen - 331; Erika - 326; Else-Marie - 241; Hendriëtte - 265; Jacobine - 283; Julian - 290; Jan - 137; Jantine - 179; Jarinda -381; Jorieke -111; Jorina - 496; Joan - 317; Jolize - 265; Jacoline - 341Jessica - 352; Jan-Leen - 68; Jordi - 357; Koen - 105; Leendert - 454; Liesbeth - 7; Liene - 446; Lieven Jan - 76; Marleen T. - 437; Maayke - 454; Marleen M. - 160; Mieke - 95; Martijn S.- 179; Martijn M. - 342; Marinda - 27; Margreet - 210; Mariska - 257; Naomi - 322; Nathalie - 268; Peter - 55; Petra - 463; Reinier - 142; Robert - 335; Rianne - 500; Ronne - 456; Ricardo S. - 357; Sander - 274; Sjari Anne - 156; Sharon - 26; Ton - 223; Tim - 170; WiUemien - 397; Willianne B. - 35; Willianne M. - 161Wilmer - 189 Wij mensen leven allemaal van nature horizontaal. Dat zit in onze genen. We wanen ons op de levensreis steeds op weg naar 't paradijs, bewuster dan we menen. 'Soms is die weg niet geplaveid en worden we eind'loos omgeleid. Zoiets valt dan wat tegen. Maar moedig gaan we toch tceer voort, één ding voor ogen: 't lief'llijk oord. zo schoon, zo welgelegen. Opeens ontrolt zich aan ons oog, na hui op bui een regenboog met kleuren vol belojten. Dal zei ons dan extra aan om vol hoop weer door te gcmn, op weg naar wat we zochten. Dan gaat hel waarlijk voor de wind, maar we blijven aards gezind, steeds naar beter strevend. En alles lijkt nu xvel te zijn rozengeur en maneschijn, ons al meer niimte gevend. Dan wordt opeens door 't je van het' een verticale streep geut; dal zei ons aan hM denken We worden nu niet langer meer, zoals anders keer op keer, bediend op onze wenken Het effen horizontcde veld daar is 't nu anders mee gesteld; er is een breuk gekomen. En die vei-ticale streep heeft nu alles in zijn greep, verstorend onze dromen. We erkennen klagend: ieder huis heeft toch inderdaad een kruis, lerend ermee te leven. Maar we gcum zelfs naast het spoor, geknakt, maar toch volhardend door, soms met vrees en beven We weken hier en daar wal rust, zijn ons echter niet bewust van wal dat kruis wil zeggen. Het is een teken aan de wand en 'l gaat niel boven ons verstand; 't K heel goed uit te leggen 't Wil ons behoeden voor de waan dal wij de goede weg inslaan, want die is doodlopend. Hel wijst ons op dal andere kruis, eens opgericht ver va7i ons huis, maar 'l beeft de leeggeopend voor (dien die nog onder druk op zoek zijn naar vermeend geluk van 't paradijs op aarde, 't Is Jezus Die dal eens venvierf toen Hij de lerede kruisdood stierf Dal heeft een eeuwige wcuirde. Volg Hem dan. in het goed'spoor, (lat deden véle d'eeuweh door, de beste navigatie. Soms over kromme slechte wegen, nmar zelfs de dood houdt Hem niet tegen. Zo kamt men er... per gratie Zo is Hij. DORDRECHT - LTO Noord doet een oproep tot een open kandidaatstel ling voor de zogenoemde geborgde zetels, waarvan er in de waterschappen Rijnland, Schieland en Krimpenerwaard, Hol landse Delta en Delfland drie of vier zetels per waterschap voor de land bouw beschikbaar zijn. Kandidaten voor een zetel in het waterschapsbestuur 'nieuwe stijl' kunnen zich tot dinsdag 15 april aan melden bij LTO Noord. Dit najaar vinden de verkie zingen plaats voor de nieuwe waterschapsbesturen. De opzet is anders dan bij voorgaande verkiezingen, toen op indivi duele personen kon worden gestemd. Van de leden van het algemeen bestuur worden de meeste zetels - categorie inge zetenen - verkozen via een lijs- tenstelsel. Deze verkiezing is te vergelijken met die voor bij voorbeeld Provinciale Stalen. De verkiezing voor ingezete nen vindt later dit jaar plaats, de komende maanden zijn de geborgde zetels aan de orde. De geborgde zetels, zeven tot negen per waterschap, zijn gereserveei'd \oor landbouw, bedrijven en natuur als direct betrokken partijen. Deze cate gorieën van belanghebbenden hebben een bijzondere positie in de besturen van de water schappen, daar ze krachtens eigendom, bezit of beperkt recht het genot hebben van ongebouwde zaken (niet zij nde natuurterreinen). Voor de glastuinbouw verloopt de kan didaatstelling via de Kamers van Koophandel. Gp grond van de Wet Moder nisering Waterschapsbestel is LTO Noord door de pro vincie aangewezen voor de benoeming van de geborg de landhouwzetels en moet hiertoe aan een aantal eisen voldoen (o.m. op gebied van zorgvuldigheid en transpa rantie). Ook niel-leden van LTO Noord kunnen zich kan didaat stellen. De door LTO Noord uitgewerkte en vastge stelde procedure is beschre ven in een benoemingsre geling. Deze is net zoals de profielschets zowel door het ministerie van Verkeer en Waterstaat als de Unie van Waterschappen van een posi tief advies voorzien. De benoeming gebeurt via een open kandidaatstelling: een ieder met affiniteit met de land- en tuinbouw, die in het waterschap wil opkomen voor de belangen van de agrarische ondernemers kan zich kandi daat stellen. Dat kunnen ook kandidaten zijn uit de kring van bijvoorbeeld agrarische jongeren, vrouwen en andere landbouworganisaties. Een vertrouwenscommissie zal een selectie maken, M\e informatie rond kandi daatstelling voor de genoemde geborgde zetels is te vinden op website www.ltonoord.nl en op de sites van de waterschappen. Kandidaten moeten van onbe sproken gedrag zijn en door middel van een profielschets duidelijk maken dat ze ken nis in huis hebben over water schappen en bestuurlijke erva ring hebben. Na de voordracht van de vertrouwenscommissie, die acht dagen ter inzage zal liggen, volgt in het bestuur van LTO Noord Noord-Holland de feitelijke benoeming van de kandidaten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 9