mÊÊ lÉéii Caravan in lichterlaaie o j'^Hj Omgeving horendol van blaatapparaat. kinderbedden in Van Weel Bethesda en drie andere goede doelen Ooltgensplaatse Sanne Everts eerste tijdens vakwedstrijd Skills Masters 1 vqi A x^ir" Minister wil snelle oplossing voor bewoners recreatiewoningen 15 Jaar cel en tbs Krant verschijnt woensdag SpOnSOrgcld OmloOp VOOr nicUWe Christelijk streekhlad op geref^nte^nde grondslag Cijfers vertalen, koers bepalen. 80e jaargang Nr. 7695 Vrijdag 21 maart 2008 pP"-,; Gebruikt was nog nooit zo nieuw. '■'■'7i r Ofrtrfei'r(;i)u«G2-rfeol«ofiiitci(wHtopw»*,op«{.iH!u-<s.^/ Xndpi BV - tongewg 113 - iys KÖ SwnTirtdt/ir Of J7 J««7 Akktfdoa BV - Kkx»tcr>wg 1-4317 Al - Noordgouwe - Qt1t 401347 OUDDORP - R,„k1 l<w;ut voor vier zondagmiddag wei den zowel de Ijiaiulweer van Oiiddorp als van Scharendijke geljeld voor een caravan die op de Brouwersdam in brand slond. Mei vakantieverblijf slonil in liclilerlaaie en toen de biandweer ter plaatse kwam, viel er niet veel meer te red den. Eén van onze lezers was ter plekke en stuurde deze foto op. Visser Visser MIDDELHARNIS Kon. julianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 485 637 www.visser-visser.nl DEN HAAG - Minister Cramer van Ruimte en Milieu wil voor 1 janu ari 2010 uitsluitsel voor personen die permanent in hun recreatiewoning wonen. Zij wil dat de gemeenten die de bewo ners van recreatiewonin gen nog geen duidelijk heid hebben gegeven dit voor 1 januari 2010 doen. Binnen deze termijn moeten geineenlen op persoonsniveau duidelijkheid verschalfen over bel al dan niet permanent mogen bewonen van een recre atiewoning. Na deze termijn zijn gemeenten verplicbi om op verzoek een persoonsge bonden ontlieOing te verlenen. In 2003 is voor de bewoning van recreatiewoningen beleid vastgesteld. Voor bewoners die vóór 'i\ oktober 2003 in een recreatiewoning woonden, moet een oplo.ssing gevonden worden. Het overgrote deel van de gemeenten beeft de bewoners diiidelijkbeid gege ven en maatregelen genomen of is daar druk mee bezig. Minister Cramer wil dat ook de resterende groep bewoners snel duidelijkheid krijgt. Zij wil via een lijdelijke wet recre atiewoningen de gemeenten die nog geen beleid hebben of dit onvoldoende uitvoeren, verplichten dil voor 1 januari 2010 te doen. Het permanent wonen in een recreatiewoning is niet toege staan. Recreatiewoningen staan vaak in kwetsbare natuurgebie den, die niet bestemd zijn voor permanente bewoning. Het gemeentelijke bestemmings plan geeft aan of ergens wel of niet permanent gewoond mag worden. De geineente kan ervoor kiezen illegale bewoning aan te pakken, het bestemmingsplan te wijzigen of bewoners een persoonsge bonden gedoogbeschikking of onthelFnig te geven. De rechtbank in Rotterdam heeft afgelopen dinsdag uit spraak gedaan in de zaak Huib van O., die in septem ber vorig jaar zijn 31-jarige vrouw en 3-jarige dochtertje in Melissant om het leven bracht. Het Openbaar Ministerie had 12 jaar gevangenisstraf en tbs geëist, de rechtbank veroor deelde hem dinsdag tot 15 jaar cel en tbs. MIDDELHARNIS - Op D'n Diek in Middelhar- nis werd onlangs een wat merkwaardig object geplaatst. Een zwarte beugel/standaard met een blauw wiel eraan en daarop een lading gele bollen bevestigd. Er staat niet bij vermeld wat het ding voorstelt of waar het voor dient, dus probeer je als voorbijganger gewoon zelf een en ander uit. En dan vraagt zo'n wiel er natuurlijk om dat er aan gedraaid wordt. En dan gebeurt 't Tekst en foto; Hans Villerius Je hoeft maar een lichte zwenk aan liet rad te geven en het is alsof er een koor van schapen en koeien losbarst en klinken de voor deze dieren zo specific- ke geluiden ter plekke langs de winkels. Voor voorbijgangers en vooral voor de kinderen ongetwijfeld een aardigheidje, maar voor de omwonenden is het blaatapparaat een drama. Vooral voor de familie Verhage van Modehuis Annette aan het Zandpad, bij wie de blaatma- chine pal voor de winkelingang is gepoot; zij worden horendol van het geluid dat het ding vrijwel continue produceert. En niet alleen zij, maar ook het personeel én hun klanten worden er niet goed van om de hele dag hetzelfde mono tone geblaat eu. .geloei aan te moeten horen. Want eer dat 't schapenwiel is uitgedraaid, komt er weer 'n ander voor bij die er ook weer een draai aan geeft. En zo gaat 't schier eindeloos door. Er zijn zelfs klanten die het daardoor in de modewinkel niet uithouden... Bovendien wonen de Verha- ges ook boven de winkel en ze doen 's" nachts dikwijls geen oog meer dicht sinds de draai ende veestapel voor hun deur Staat, want ook voorbijgangers 's nachts geven graag een ruk aan het wiel. "Sinds dat ding daar staat, heb ik geen enkele nacht meer geslapen. Ik ben de overspannenheid nabij!" Ook van collega-ondernemers heb ben ze gehoord dat die bepaald niet blij zijn met zo'n blatend wiel voor de deur "Zoiets zetje niet hier, in een winkelgebied, maar in een speeltuin of in een kinderboerderij!" Bovendien bevreemdt het hen dat het veel geluid producerende ding er zomaar, zonder enige afstem ming met de buurt, is neerge zet. Ook vanuit de onderne mersvereniging is er inmiddels een brief richting gemeente huis gegaan met het verzoek om passende maatregels. In een reactie kon de gemeen te Middelharnis desgevraagd nog niets naders mededelen dan "dat de kwestie ambte lijk de aandacht heeft. Een en ander zal op zeer korte termijn worden voorgelegd aan het college. Niet uit te sluiten valt dat het college besluit lot ver wijdering of verplaatsing van het object". Onze huis-aan-huis-krant van volgende week zal in verband met Tweede Paasdag verschijnen op woensdag 26 maart. Advertenties kunnen aangeleverd worden tot dinsdagmiddag 14.00 uur, familie-berichten tot dinsdagmiddag 17.00 uur. Van donderdag 6 t/m zater dag 8 maart jl. werden in Ahoy Rotterdam tijdens Skills Masters de spannen de finales gehouden van een groot aantal nationale vakwedstrijden: wie is de beste directiesecretaresse, hoefsmid, webdesigner, enz., van Nederland.' Er waren zowel individuele als teamwedstrijden. En op het vakgebied van OSsetdruk- ken was het Sanne Everts uit Ooltgensplaat die een gedeelde éérste plaats behaalde, samen met een kandidaat uit Eindhoven. Om uit te maken wie van de twee door mag naar de wereld kampioenschappen in Canada moet ze op 28 maart a.s. bij het Amsterdamse bedrijf Tetterode nóg een keer uitkomen tegen haar Brabantse rivaal. San ne studeert aan het Clralisch Lyceum te Rotterdam en loopt momenteel stage bij Drukkerij Kranse. en heeft eerder stage gelopen bij Drukkerij Gebr. de 'VVaal. beide te Sonimels- dijk. De beroepenwedstrijden zijn een belangrijk onderdeel van Skills Masters en werden ditmaal voor de vierde keer georganiseerd. Hoe kun je laten zien dat je goed bent in je werk? Door er een beroe penwedstrijd van te maken. Dan kan iedereen zich meten Op de [oio den we Sanne bezig tijdens de wedstrijd in Ahoy Rotterdam. met anderen om zo te kunnen vaststellen wie de beste is. ."Mie deelnemers werden door een vakkundigejury beoordeeld op het uitvoeren van de opdrach ten, veilig werken en de omgang met gereedschappen. Tijdens deze vierde editie \'an Skills Masters trokken 75 kan didaten drie dagen ten strijde om het eremetaal en de roem om uitgeroepen te worden tot de beste in hun vak. De nati onale vakwedstrijden op Skills Masters vormen bovendien het selectiemoment voor een plaats in Team Nederland, dat in september dit jaar tijdens de Europese kampioenschappen. EuroSkills, de Nederlandse vaktrots hoog zal houden. DIRKSLAND - 'Een pri ma doel om voor te gaan, help kleine ziekenhuizen voortbestaan.' Dat is de leuze van de negentiende Omloop Goeree-Overflak- kee, die op 22 en 23 augus tus wordt gelopen. Tot het grote goede doel is dit jaar uitgeroepen de Stichting Vrienden van Ziekenhuis Dirksland. Daarnaast gaat er geld naar drie kleinere eilandelijke goede doelen: ZML De Ark, Stichting Moedige Moeders Goe- ree-Overflakkee en honk en softbalvereniging The Islanders. Dat heeft de Stichting Omloop Goe- ree-Overflakkee dinsdag avond bekend gemaakt in Dirksland. Door Kees van Rixoort Het is niet de eerste keer dat het ziekenhuis in Dirksland geld tegemoet kan zien van de Stichting Omloop. Jaren gele den maakten de gesponsorde wandelaars het ziekenhuis mede mogelijk een CT-scan aan te schaffen. I)eze keer wordt er, na enkele jaren van goede doe len aan 'de overkant', gelopen voor de Stichting Vrienden van het Ziekenhuis Dirksland. Deze vrij jonge stichting, opge richt op 16 mei 2007, zet zich in voor het realiseren van extra voorzieningen in het Van Weel Bethesda Ziekenhuis. Voorzie ningen die ten goede aan de patiënt c.q. cliënt. "Ondersteuning van het medisch bedrijf", lichtte vrien denvoorzitter Pieter Helmsing toe. "Structureel en voor alle patiëntengroepen in het adhe- rentiegebied van het zieken huis. Waarom is de inzet vati de stichüng nodig? Dat heeft te maken met de financierings structuur en met het feit dat het ziekenhuis moet groeien om rendabel te blijven en een volledig pakket te houden." Volgens Helmsing, die dertig jaar specialist was in het zie kenhuis, is kwaliteit daarbij een belangrijk uitgangspunt. Vijftig jaar oud De jonge stichting zette een aantal vvensen op papier en selecteerde er drie om als eerste te realiseren. Het gaat om nieuwe kinderbedden, een extra vacuümpomp voor wondbehandeling en een warmtebed voor vroeg gebo renen ("De opvolger van de couveuse"). Helmsing vertelde - en illustreerde dat met foto's - dat de kinderafdeling bed den heeft die vijftig jaar oud zijn en niet meer aan de eisen van deze tijd voldoen. "Ze zijn na de watersnoodramp geschonken door een Zweed se organisatie en ze worden nog steeds gebruikt", aldus de voorzitter, die zijn presentatie afsloot met het uitspreken van de hoop dat er veel lopers zul len meedoen. Speelmateriaal De andere drie goede doelen kunnen een bijdrage tegemoet zien van 1500 euro. Ook deze - eilandelijke - doelen kwamen dinsdagavond voor het voet licht. De Ark, een protestants- christelijke school voor zeer moeilijk lerende leerlingen van 4 tot 19jaar, verhuist later dit jaar van Sommelsdijk naar een nieuw schoolgebouw in Middelharnis. De Ark, die leer lingen trekt uit heel Goeree- Overflakkee, Voorne-Putten en Schouwen-Duiveland, kan het extraatje goed gebruiken, namelijk voor speelmateriaal op het nieuwe schoolplein. Strijd tegen drugs Twee moedige moeders pre senteerden de gelijknamige stichting, die de strijd aan bindt tegen alcohol en drugs. "Wij kijken niet lijdzaam toe hoe drugs kinderen en gezin nen kapot maakt", aldus een van de dames van de stichting, die ook een bijdrage van de langeafstandlopers kan ver wachten. "Er zijn nu vijf moe dige moeders en één man met een verslaafd gezinslid. "Er is inoed voor nodig om er voor uit te komen dat jouw kind verslaafd is. In de stichting hebben we contact met elkaar, wisselen we ervaringen uit, ondersteunen we elkaar en proberen we een stapje ver der te komen." De Moedige Moeders op het eiland heb ben tal van plannen, zoals het opzetten van een weerbaar- heidstraining, een telefonisch hulplijn en zelfhulpgroepen. Het geld van de Stichting Omloop is dan ook zeer wel kom. Clubgebouw Het derde goede doel is honk en softbalverenigingThe Islan ders in Oude-Tonge. De club, achttien jaar geleden opge richt en daarna flink gegroeid, moet verhuizen omdat op de huidige locatie, aan de Melk weg, een woonzorgcomplex zal verrijzen. De gemeente Oostflakkee zorgde voor nieu we velden op sportpark De Koepel, maar voor een nieuw clubhuis (met kleedkamers en een kantine) draaien The Islanders zelf op. "Dat was wel even drie keer slikken", zei mede-oprichter en oud-voor- zitter Ben Hameeteman dins dagavond. "Maar toch zijn we enthousiast aan de slag gegaan met fondsenwerving en acties. Op dit moment hebben we 132.000 euro verzameld. Dat is behoorlijk, maar een klein clubgebouw kost 2 euroton. Er is dus nog een tekort. We zijn dan ook heel blij met de inzet van de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee. Het geld komt goed terecht," 107,7 km lang Voorzitter Willem-Jan Kom van de Stichting Omloop Goe- ree-Overflakkee maakte voorts bekend dat de tocht deze keer 107,7 km lang is. De wande laars doen Port Zélande aan ("Een heel eind lopen"), maar hoeven niet meer door Oude- Tonge; ze gaan via een brug over de haven. Een verschil met de Omloop van vorig jaar is dat er ter hoogte van de Preek- hiipolder over de dijk wordt gelopen. Kom meldde dat er met de Stichting Podium nog overleg zal plaatsvinden over muzikale begeleiding, wellicht op het lange eind naar en van Port Zélande. Op het programma staan ook weer een estafetteloop en een Omloop voor kinderen. De voorzitter verwelkomde een nieuwe hoofdsponsor voor het grootschalige wandeleve nement: GGN Maas-Delta gerechtsdeurwaarders. Het bedrijf met vijf vestigingen, waaronder Sommelsdijk, heeft zich voor twee jaar met de Omloop verbonden. Op 22 augustus is het weer zover. Dan klinkt voor de negentiende keer het start schot vanaf het bordes van het oude gemeentehuis te Oolt gensplaat. Op dit moment heb ben zo'n 160 wandelaars zich al ingeschreven. Volgens voorzit ter Koiti zijn er wervingsacties aanstaande op Goeree-Over- flakkee en Voorne-Putten om meer mensen enthousiast te maken. Ook kondigde hij aan dat de jubileumeditie van de Omloop in 2Ü09 een spektakel zal worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1