Omwonenden maken bezwaar tegen komst jongerenactiviteitencentrum aan Molenweg ri"^ '^'H mm Weekvoordeel Enige Nederlandse judoscheidsrechter op Olympische Spelen komt uit Middelharnis 80e jaargang Nr. 7694 Dinsdag 18 maart 2008 Christelijk streekblad op gereJoriuj^ji^^éf;;g^^(mdsIag Wethouder Van den Berg: 'Er wordt paniek gezaaid' www.werkopflakkee.nl MIDDELHARNIS - Trots is Henk Plugge uit Mid delharnis zeker, want hij is uitgekozen om als enige Nederlandse scheidsrech ter judo deze zomer af te reizen naar de Olympi sche Spelen in China. Trots is ook het gemeen tebestuur van Middelhar nis want gistermiddag was het wethouder sportzaken Bert Kleingeld die samen met Henk Plugge stilstond bij deze kroon op de car rière van de judoscheids rechter, die op 23 maart al richting China gaat om voorbereidende wedstrij den voor het sportgebeu ren te arbitreren. Uit de hand gelopen Vrijwilligerswerk MIDDELHARNIS - Als het aan de gemeente Middel harnis ligt komt er aan de Molenweg, in het voorma lige bedrijfspand van Esselink, een jongerenactivitei tencentrum en een sportschool. Projectontwikkelaar Estate Invest B.V. te Nieuwe-Tonge, eigenaar van het pand, kan een bouwvergunning tegemoet zien. Veel omwonenden zien de plannen niet zitten en proberen de bouwvergunning en wijziging van het bestemmings plan tegen te houden door een huis-aan-huis verspreid voorgedrukt bezwaarschrift ('zienswijze') in te dienen. Ze hebben nog tot 24 maart de tijd. Wethouder Philip van den Berg spreekt over paniekzaaierij. Waslijst van wensen Kostuum Verruwing Krant verschijnt woensdag Onze huis-aan-huis- krant van volgende week zal in verband met Tweede Paasdag verschijnen op woensdag 26 maart. Advertenties kunnen aangeleverd worden tot dinsdagmiddag 14.00 uur, familie berichten tot dinsdag middag 17.00 uur Redactie Nodeloos ongerust 'Knorrenburg' Twee dodelijke verkeers slachtoffers In Achthuizen roek je 't niet... Maar je weet niet wat je ziet! De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl PiOS Ouddorp saffr broo Zonder spij Korte varkens' UPLUS Wat een verschil. Rechtspraktijk IVliddelharnis Erf- en sierbestrating Bcpoptiomegtemttit .^^-21!"'"o^ Door Adri van der Laan Hel mag zeker bijzonder genoemd worden dat Henk l'lugge deze zomer in China is om als stlieidsrethter op te treden bij het onderdeel jndo van de Olympische Spelen, Wereldwijd zijn er 25 jiido- scheidsicchters geselecteerd en Emopa mocht er zeven leveren, waarbij er één alkom- stig is uit Nederland. En deze éne arbiter is dns Henk Plugge uit Middelharnis geworden. Henk Plugge. die dit jaar ,')9 wordt, is ongeveer 28 jaar geleden begonnen met de opleiding voor scheidsrechter. Nadat hij in de eerste jaren alleen optrad bij wedstrijden in het district, werd hij in 1991 nationaal scheidsrechter en in 199.'5 deed hij examen voor 'Continental Rel'eree', zodat hij ook bij internationale wedstrij den kon arbitreren. In 1999 deed hij examen in Johannes burg en verkreeg hij daarbij de wereldliceiiliewaai'doorhijook bij wedstrijden om het wereld kampioenschap op mocht tre den als scheidsrechter. Henk Plugge, aiKomstig uit het Westland maar als sinds 2000 inwoner van Middelharnis, vertelt tijdens een korte bijeen komst in het gemeentehuis van Middelharnis dat hij via zijn zoon met judo in aanraking is gekomen. Hij herinnert zich nog dat hij samen met zijn zoon naar 'de judo' ging. "Ik werd echter al heel vlug door mijn zoon op mijn rug gegooid", zo legt hij uit. en vanaCdie tijd, in 1980, werd hij gegrepen door het 'jiidovirus'. Hij begon ver volgens aan cursussen voor scheidsrechter judo. In het begin bleef het arbitreren van judowedstrijden maar beperkt tot wedstrijden in het district. Maar na enkele jaren bleken zijn ambities toch hoger te lig gen. Door zich steeds verder te specialiseren in het arbiter- schap was hij vier jaar gele den als reservescheidsrechter aanwezig bij de Olympische Spelen, maar behoefde niet in actie te komen. Wel was hij scheidsrechter bij de laatst gehouden WK. En dit jaar zal hij dus scheidsrechter zijn bij de 'besten van de wereld' in Beijing in (^hina. Ondanks zijn vele - wereldwij de - o[)tredens, blijft scheids rechter judo vrijwilligersïverk, wal natuurlijk ook veel vrije tijd kosl. Henk Plugge legl uit dat het niet altijd eenvoudig voor hein is ^ew'eest om zij i dage lijks werk te combineren met zijn werk als scheidsrechter. Voor grote toernooien was hij meestal van vrijdag tot maan dag weg en dal vroeg natuur lijk wel wat aanpassingen. "Ik heb dit altijd niet het opsparen van verloldagen kunnen rege len". Het komt dan ook goed uit dat Henk Plugge onlangs met prepensioen is gegaan en dal hij zich nu volledig op hel scheidsrechterschap kan storten. Volgens hem is hij zo gegrepen door de jiidosport dat hij heel veel van zijn vrije in die sport heelt geïnvesteerd. "Ik heb promotiekansen op mijn werk voorbij moeleti laten gaan". Wel tekent hij aan dat zijn gezin altijd is voorgegaan, "want dat is toch het belang rijkste". Doordat de judosport steeds doorgroeit in professionaliteit is het ook voor een scheids rechter heel belangrijk dal hij 'bij' blijft. Plugge heeft er dan ook alles aan gedaan om zich veider te specialiseren. Verder geeft hij aan dal een goede conditie niet alleen van belang is voor de sporters maar zeker ook voor de scheidsrechter. "Soms sta je twaalf uur op een dag in een sporthal en bij deze sport is een hoge concentratie van groot belang, dat vergt veel van je. Als ik dan even moet wachten, blijf ik volledig gecon centreerd op de volgende wed strijd, want ik beschouw iedere wedstrijd als een finale". In tegenstelling tot andere sporten is het bij de judo ver- l)iicht dat de scheidsrechter ook de sport beoefent. Henk Plugge heeft dan ook de hoog ste 'dans' zelf behaald, maar hij geeft aan dal er voor de actieve sport niet zoveel lijd meer is. Zijn conditie houdt hij daarom op peil met fitnesstrainingen. Door Kees van Rixoort "Het college vindt het belang rijk dat er iets voor de jeugd komt", zegt Van den Berg. "De gemeente telt ongeveer 18.000 inwoners en een sub stantieel deel daarvan zijn jongeren. Die moeten hun ei kwijt kunnen." Nu nog kan de jeugd van Middelharnis voor verschillende activitei ten terecht in het Diekhuiis, Maar dat gaat veranderen zodra het Diekhuus een meer commerciële richting inslaat. Voor de jongeren moet er dan een apart centrum komen. De gemeente is al lang op zoek naar een geschikte locatie. De Molenweg, aan de rand van het dorp, lijkt nu dé oplos sing. De gemeente kreeg zicht op de locatie toen Estate met het verzoek kwam om een sportschool in het voorma lige Esselink-pand Ie mogen vestigen. Projectontwikkelaar Dingeman van Es: "Wij heb ben het pand gekocht toen grootste deel van het pand een sportschool wordt. De bijbehorende woning wil len we slopen om voldoende parkeergelegenheid te creë ren. De gemeente vroeg ons of hel andere deel kan die nen als jongerenactiviteiten centrum, met de gemeente als huurdei". Wij hebben daar positief op gereageerd. Beide functies passen goed in het gebouw," Voor beide func ties is een wijziging van hel bestemmingsplan nodig. Volgens wethouder Van den Bet-g staat nog niet vast om wat voor activiteiten voor jongeren hel op de nieuwe locatie zal gaan. "Dat kan van alles zijn. Activiteiten die nti in het Diekhuus plaatsvinden behoren tot de mogelijkhe den, maar ook, nieuwe acf'- viteiten. We kijken gewoon waar behoefte aan is. Uit een enciuête, die we vorig jaar onder de jeugd van Middel harnis hebben gehouden, komt een hele waslijst van wensen naar voren: toneel, muziek, oefenen, gamen - noem maar op. Het belang rijkste is echter dat de jonge ren en hel jongerenwerk hel aanbod zelf gaan invullen. Wij gaan dat niet bedenken, wij zijn alleen huurder van hel pand." Henk Plugge (links) in zijn sporttenue met wethouder Bert Kleingeld van de gemeente Middelharnis. Foio: Jdrirf« Limn De scheidsrechter uil Middel harnis is ook actief binnen het Masterplan .\rbilers dat door de overheid en verschillende sportbonden is opgezet om het probleem van hel scheidsrech- terstekort op te lossen en weer meer aandacht voor waarden en normen in de spoit te krij gen, Henk Plugge vertelt dat toen hij met collega-scheids rechters in sporlienue op de foto moest, hij extra opxiel omdat de judoscheidsrechlers hun vak in maatpak beoefenen. In China zal er dan ook een speciaal pak voor hem worden gemaakt waarin hij zijn werk zal doen. Heel belangrijk voor de scheidsrechter is de badge die op zijn colbert past. Tijdens de foto voor deze krant droeg hij de badge die scheidsrechters diagen voor de Wereldkampi oenschappen, een onderschei dingsteken dat toch zeldzaam is en dat hij met heel veel trots draagt. Uiteindelijk zal hij dit jaar dus de badge voor Olym pische Spelen dragen. Hoewel de verruwing in de sport ook judo niet \oorbij- gaal, zijn de uitwassen bij judo niet zo groot als bijvoorbeeld bij voetbal. Volgens Henk Plugge "gebeurt er natuurlijk wel eens wal, want judo is en blijft een vechtsport en ik kan niet alles zien", maar de regels zijn heel streng. .\ls er geschopt of geslagen wordt, volgt er onherroepelijk een schorsing. Wel is er 'builen de mal' wel het een en ander \eranderd. Want dan zijn hel nogal eens de coaches die zich luidruchtig met de leiding gaan bemoeien. "Ik heb daar wel begrip voor, want sport is emotie en die wil nog wel eens hoog oplopen". Hel grootste belang is volgens scheidsrechter Plugge dat men binnen de sport respect voor elkaar heeft. Ddat geldt voor de sporters onderliitg en de coaches én de ouders langs de lijn of langs de mal. Henk Plugge zal een dag na de openingsceremoirie al actief zijn ais scheidsrechter in China, Judoliefliebbers zullen dan van 9 tot 16 augustus de verrich tingen van deze inwoner van Middelharnis, naast die van de judokas kunnen volgen. Wethouder Bert Kleingeld is ook heel trots op deze inwoner van Middelharnis, Hij hoopt dat het werk van Henk Plug ge ook een stimulans kan zijn voor de eilandelijke judosport en hij wenste de scheidsrech ter namens het gemeentebe stuur dan ook veel succes toe. De wethouder sprak verder de wens uit dat Nederlandse judoka's goud zullen verwer ven op de spelen, "Dat is iets waar ik ■graag mijn finaleplaats \'Oor zal willen afstaan", zo gaf Plugge aan, want scheidsrech ters mogen geen wedstrijd leiden waar deelnemers uit hel eigen land bij zijn betrok ken, "De sporter is het doel; scheidsrechters zijn hel mitl- del", zo verzekert hij. Het pand Molenweg 28 telt omwonenden die de komst van een jongerenactiviteiten centrum mei angst en beven tegemoet zien. Ze hebben in de buurt huis-aan-huis een pamflet verspreid met de kop 'Middelharnis word wakker! (belangrijke infor matie)' en een te onderle kenen model-bezwaarschrift aan hel college van Burge meester en Wethouders. "Het is een feit", meldt het pamflet, "dal als de bewo ners van Middelharnis-zuid de handen niet ineen slaan, er op korte termijn een groot jongerenfeesl/discocomplex zal verrijzen aan de Molen weg, De gevolgen hiervan voor u zijn voorspelbaar: (in hoofdletters) harde muziek, drugs, vandalisme, verkeers overlast, waardeverminde ring van uw huis, etc. etc." "Belangrijk is verder op te merken dat er (s)looproules zullen ontslaan lussen hel 'oude' uitgaanscentrum aan de haven en de bushalte aan de Koningin lulianaweg en de disco aan de Molenweg." Hel anonieme vlugschrift maakt ook melding van de wijze waarop de plannen tot stand zouden zijn gekomen: "de Diekhuus/Èsselink-ruil". Estate ontwikkelt hel Diek huus en biedt het oude pand van Esselink aan voor jonge- renactivileiten. "Betrokkenen worden zo allen gelukkig! De jongeren kunnen lawaai maken, projectontwikkelaar Van Es (van Estate B.V., red.) kan zaken doen en wethou der Van den Berg is de held van het dorp. Laatstgenoem de komt dan namelijk zijn behoefte om het jongeren- probleem op te lossen na", aldus de schrijver(s) van hel pamflet. Wethimder Philip van den Berg heeft moeite met de ano nieme oproep. 'Jammer dal hel op die manier gebeurt", reageert hij, "Er wordt een beetje paniek gezaaid, laat ik hel zo zeggen. Ik kan me de twijfels in de buurt wel voorstellen, maar men is ook nodeloos ongerust gemaakt." Volgens de wethouder moet er nog veel onderzocht, uit gestippeld eji ontwikkeld Het vnormnlige bedrijfipand van Esseliidi aan de Moicnm'g, ivaaivonr plannen gereedliggen om er een jongerenien- trum van te maken. worden voordat precies bekend is waar de omwonen den van het jongerenactivi teitencentrum mee ie maken krijgen. "Een heleboel is nog niet ingevuld." Van den Berg wil een bijeen komst oiganiseren om de omwonenden te informeren en hun ongerustheid te ver minderen of weg te nemen. Sowieso zullen de indieners van een - al dan niet voor gedrukte - zienswijze een reactie krijgen van tiet col lege, nadat zij gehoord zijn over hun bezwaren. "Het is een collegeaangelegenheid", aldus de wethouder. "Hel col lege zal de indieners horen en een standpunt innemen. Daarna valt hel besluit om de bouwvergunning Ie verlenen of niet." Volgens Philip van den Berg zijn er al aardig wal zienswijzen binnengekomen bij de gemeente. "Het zijn overwegend bezwaren, maar er zitten ook reacties lussen van mensen die hel goed vin den dal er wal voor jongeren op stapel staat." Willy Visser, die naast het voormalige pand van Esselink een praklijkpand heeft, moet haar zienswijze nog indienen. Ze zal het zeker cloen. Con tact met projectontwikkelaar Dingeman van Es heeft haar niet van gedachten kunnen veranderen. Van Es heeft de direct omwonenden van het pand benaderd en van informatie voorzien omtrent de plannen. Met de meeste buren kon hij tot overeen- sleuiming komen. "Dit is geen geschikte plek", moti\'eerl mevrouw Visser haar bezwaar. "Hier bind je de kat op hel spek. 'Knor- renburg' is een gebied met allemaal .schuurtjes en paad jes. Dat nodigt uit tot vanda lisme. Drugsgebruik kun je daar heerlijk verstoppen." Ze noemt ook de bezwaren die in her huis-aan-huis versprei de painüet slaan. Willy Visser benadrukt dat ze niet aan de Molenweg woont en dus geen last zal hebben van bijvoor beeld herrie of verkeer. Ze is echter wel bang voor vernie lingen aan haar praktijk. Volgens mevrouw Visser is het beter een jongerenacti viteitencentrum te realiseren in hel centrum van Middel harnis ("Dan heb je er con trole op") of heleniaal buiten het dorp ("Zoals AJcazar in Puttershoek"). Hel bestaans recht van een centrum voor de jeugd staat voor haar bui ten kijf. Wethouder Philip van den Berg hoopt het jongereiiacli- viteilencentruin eind dit jaar of begin volgend jaar te kun nen openen. Hij vindt het lastig om een exact tijdstip te noemen, "Maar het is belang rijk dat hel centrum er komt. Eerdere pogingen leidden steeds lot problemen. Ieder een vindt het zinvol dat het er iets komt, maar niet in de buurt. Ik denk dat de loca tie aan de Molenweg goed geschikt is. De afstand lot cle woningen is zo groot dat er niet veel overlast zal ont staan. Bovendien: er wordt altijd bij voorbaat van uitge gaan dal jeugd overlast met zich meetsrengt. Maar dal hoeft helemaal niet. Dat heeft ook te maken met hoe je hel organiseert, Cieef je jongeren zelf veranlwoorderijkheden, dan nemen ze die, inclusief de consecjuenties als er iets mis gaat," Projectontwikkelaar Van Es geeft aan wat de consequen tie kan zijn van bezwarenpro- cedures: "Dat vertraagt de realisering van de plannen en verlengt de leegstand. Dat lijkt me niet goed, ook niet voor hel algemeen belang." Zondag jl. vond twee maal een eenzijdig verkeersongeval plaats, allebei met dodelijke afloop. Rond 6.00 uur vond hel eerste ongeval plaals. Een 31-jarige autobestuurder, uit Ruszów (Polen), reed nabij Nieuwe-Tonge met zijn auto op de Groeneweg in de richting van de Langeweg (N215) toen hij in de flauwe bocht, zo'n 100 meter vóór de Langeweg in de slip raakte en in de sloot belandde. De man is ter plekke aan zijn verwondingen overle den. De brandweer kwam Ier plaatse om het stoftislijk over schot uit de auto te knippen. Bijna twaalf uren later, rond 17.45 uur, vond op de Slaverse- weg (N215) ter hoogte van Som- melsdijk opnieuw een dodelijk ongeval plaats. Hier raakte door nog onbekende oorzaak een 23-jarige man uil Sommelsdijk, met zijn auto van de weg en botste tegen een boom. Ook hier is hel slachtoffer ter plaatse aan zijn verwondingen overleden. Reanimatiepogingen moch ten niet meer baten. De politie onderzoekt de toedracht van dit ongeval, waarvoor ook de trau maheli ter plaatse kwam. -n De showtuin van William de Boet! Maak een afspraak voor inspirerende tuin ideeën: 06 - 51 Ï9 05 12 Geldig van maandag 17 maart toten met zaterdag 22 maari2008 www.plus.nl Slinyeiuitid. Middelh, Mrs. Spuij Verplanke Juristen en Mediators Tel. (0187) 48 86 8,5 email: iii(o@rpmh.iil Fax (0187) 48 41 14 website: www.rpmh.nl Firma J. J, van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl iTd. |«i«r|Mi«i>ru|iiiri*i www-britcentrumkeuvelaatnl Zandpad 56 - Middelhomis - Telefoon (0187) 48 34 37

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1