Q6 - 54 21 40 83 vmw.tuinmaken.nl Kwalitefts ^■^#vrt>ptessfi% op het gebied van tuinen! Bel of mail Leendept voor een afspraak voor het beipreken van uv/ persoon lij kepvensen! Tuinontwerp, Advies en Bepiantingsplan Wilma Nóërthoek Uw hovenier Tuintrends 2008 Wordt uw tuin 'De Tuin van het Jaar 2008' D%hovenier neemt u graag (lastig) werl< uit handen Tuintips voor de voorjaarstuin Fruit in de tuin 1 r Astilbe: Vaste plant van het jaar Blazer 25 3251 PA SteUendam Mobiel: 06-12845297 wilmanoorthoek@planet.nl www.kwali'teltstuinen.nl Ve SMALLE NOLLE"" vaste planten kwekerij Gespecialiseerd in bijzondere vaste planten en sedum. Geopend van 1 april tot 1 november op donderdag, vrijdag en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Div. Nieuwe en gebruikte bouwmaterialen lil ff^ Aanbieding Balkhout 45 X 70 1,80 per meter Afbouwschermen vanaf 6,50 Trellis schermen vanaf 10,- Tuinhout Balkhout Blokhutten Sierbestraing Houten Vloeren Wand- en Vloertegels Tramv^feg 5 Oude Tonge 0187-643343 www.HSBHOuT.nl H5bhout@versatel.nl Een kleurrijk voorjaar in de tuin Mensen willen weer meer groen om zich heen, maar wel gecombineerd met luxe en comfort. Daarnaast worden gezondtieid en eerlijk voedsel steeds belangrijker gevonden. Ten slotte is er grote betioefte aan rust en eenvoud. Deze drie basisbetioeften vormden het uitgangspunt van drie gerealiseerde trendtuinen die u kunt gaan bekijken in het grootste tuin-inspirotiepark van Europa; De Tuinen van Appeltern (www.appeltern.nl). Een frisse, vrolijke, eigentijds lande- lijl® tuin is liet helemaal voor het tuin- type dat houdt van gezelligheid en een eigen plek wil In de tuin voor kinderen of huisdieren. Met een speel huis in het grasveld, plukplanten, fruit en kruiden, maar ook een hottub en buiten keuken, De basiskleur is wit met blauwe en rode accenten. De sterke planten doen ouderwets gezellig aan. Er heerst een authentiek natuurgevoel. Een plek om te ontspannen tussen weelderig groen is ideaal voor de tui nier die houdt van comfort en veel tijd steekt in tuinieren. Er zijn natuurlijke tinten toegepast, zoals caramel en honing. Tussen het vele groen zorgen sierlijke bloeiende planten voor een spannend contrast. Goudtinten geven de sfeer van een luxe resort. Een buitendouche zorgt op warme dagen voor verkoe ling. Decoratie is vooral in natuurlijke patronen toegepast. Qua materiaalge bruik vallen vooral hardhout en natuur steen op. Natuurlijke materialen, een weelderige sfeer en klassieke vormen bepalen het beeld. Verwijder al het afgestorven materiaal van uw planten. Haal winterbedekkingen weg. Maak tuinmeubels schoon en weer gebruiksklaar. Spuit of schrob uw terras al- genvrij. Geef uw planten een goede biologische voorjaarsbemes ting. Deel vaste planten die verou deringsverschijnselen verto nen (dode harten) en plant de jonge randdelen opnieuw in. De uitstraling van deze tuin is krachtig, im posant, maar ook rustgevend, want de vormen zijn helder: strakke lijnen en her haalde geometrische vormen. En daar mee is dit een geweldige tuin voor het tuintype dat kiest voor uniek design en bijzondere planten en materialen. Er is gekozen voor één hoofdkleur. In dit geval hardgeel, maar het had ook een andere tint kunnen zijn. Deze kleur komt zelfs in de beplanting terug. De plan ten vormen sterke kleurvlakken in deze tuin. Producten en materialen zoals RVS. beton en aluminium bepalen de sfeer. Een hottub en buitenkeuken ont breken uiteraard niet. Decoratie is heel terughoudend toegepast om de rust en eenheid niet te verstoren. Heeft u uw tuin door een hovenier la ten ontwerpen en aanleggen en bent u er 'verguld mee', zet don uw tuin en uw hovenier in het zonnetje door u gezamenlijk in te schrijven voor de hovenierscompetitie 'De Tuin van het Jaar 2008'. Een hovenier die met een gemaakte tuin in de prijzen volt, mag met recht trots zijn, want dan is er een echte, sublieme prestatie geleverd. De grootte van de tuin maakt niet uit. Een deskundige vakjury keurt en selecteert de tuinen in verschillende categorieën. U vindt er alles over op www.ho- veniersinfo.ni. Heeft u nog vragen, bel dan het Hoveniers Informatie Centrum: 030-6595647. Zelf geen tijd of zin om uw tuin in het voor jaar eens flink aan te pakken? Vraag een hovenieromeenvoorjoatsopknapbeurt. Hij of zij zal het professioneel aanpakken en u kunt direct met het eerste voor jaarszonnetje genieten van uw tuin. Een hovenier is een allround vakman/vrouw op tuingebied met als 'core business' de aanleg en het onderhoud van tui nen. Dat vraagt een enorme, zeer ge varieerde vakkennis. Dus als u iets in of met uw tuin wilt laten doen, neem dan een erkende hovenier in de arm. Ver trouwde adressen krijgt u o.a, via de brancheorganisatie VHG (www.vhg.org) of het kwaliteitskeurmerk Groenkeur (www.groenkeurnl). Geef in april uw vijver een flin ke voorjaorsbeurt. Snoei plan ten, Installeer de pomp weer, maak het fiiterinstaiiatie schoon, breng er nieuwe bac- terieflora in aan en zet hem aan. Snoei zomer en herfstbloeien- de heesters, ook de rozeoti^Tj; Hagen snoeien. Geef het gazon een opknap beurt (o.a, verticuteren) en strooi gazonmest. Eventueel ook snelwerkende kalk als er sprake is van sterke mosgroei, Het gazon weer regelmatig maaien, Vergeet niet te wieden. Bedek onkruidvrij gemaakte open grond tussen de planten met een laagje compost. Dat scheelt een hoop wiedwerk. Jn,apriJ mei gtoenblijvende heesters (ver)planten, Maak nestkastjes schoon voor ze bewoond worden. Zelf fris, vers, sappig en gezond fruit te len kan overal. Aardbeien groeien zelfs primo in een pot op balkon of terras en een appelboompje doet het ook in een flinke pot. Veel fruitsoorten geven niet alleen heerlijke vruchten, ze bloeien ook nog eens prachtig en er zijn er die met schitterend verkleurend herfstblad zelfs drie maal uiterst aantrekkelijk zijn. Wat lijkt u lekker? Sappige appels'' Zui delijke jam van kweeperen? Uw eigen vijgen? Zitten onder de druiven trossen die over uw pergola groeien? De mogelijkheden met fruit in eigen tuin(tje) zijn bijna onuitputtelijk. Maar laat u bij uw keuze goed voorlichten, want sommige fruitrossen hebben bijvoorbeeld een onder ras als bestuiver nodig (vooral ap pels en peren). Heel leuk is de teelt van leibomen, maar dan moet u wei even een hovenier of boomverzorger inscha kelen voor het snoeiwerk om er heerlijk van te kunnen oogsten. Alle Astilbe's zijn imposante planten, zeker als ze bloeien, Dat doen ze vele weken lang in de periode juni tot sep tember Boven het fraaie, diep inge sneden blad verschijnen dan enorme bloempluimen aan sterke stengels, le dere pluim bestaat uit honderden apar te bloempjes, De kleuren variëren van wit, via crème, rood en roze tot paars- violet. Ze verschillen verder in hoogte en in de vorm van de pluimen. Zet Astilbe's liefst op een halfbescha- duwde plaats en plant ze in grond die liefst koel en iets vochtig moet ziin. Astilbe'szijn heel mooitecombineren met planten zoals Primula, Iris sibirica, Hosta, Hemerocailis en bijvoorbeeld varens. Ze staan ook prachtig bij een vijver en kun nen zelfs in een pot op het balkon of terras worden gezet zolang ze moor niet de hele dag in de volle zon staan. '--=». Staverseweg 2, 3245 NE Sommelsdijk Tel. (0187) 48 31 00 Fax (0187) 48 79 39 Ons bedrijf is gespecialiseerd in ontwerp, aanleg, onderhoud en boomverzorging. Wij bieden u 2 jaar garantie op de door ons aangelegde tuin. Kilk voor meer informatie op: Hoveniersbedrijf Kwaliteitstuinen BV info(a)kwaliteitstuinen.nl 0181-284374 06-39113112 Wij kunnen ook een tuinontwerp/beplantingsplan voor u maken. Tot ziens aan de Nolledijk te Melissant Tel: 06-28542638 of 06-51401725 V /•-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 17