Commando overdracht brandweer Goeree-Overflakkee Leerlingen Prins Maurits minderen een schoolweek lang 1 I Bouwrijp maken Handelskade kan doorgaan Ook minister neemt plan voor Zuiderdieppolders niet in heroverweging NBC-Ontsmettingspeloton volledig operationeel ^14- Bushaltes Nieuwe-Tonge blijven zorgen baren nrr\-i 80e jaargang Nr. 7693 Vrijdag 14 maart 2008 Christelijk streekblad ojy:gei^^0^S^i^df grotidslag Werkzaamheden Voorlopige voorziening Cijfers vertalen, koers bepalen. Less is more: lHomÉKmoiv fi«liÉi OOSTFLAKKEE - In januari 2008 is begonnen met de ontwikkeling van de Handelskade in Oude- Tonge. De eerste werk zaamheden bestaan uit het bouwrijp maken van de grond. Door een advocaat van een inwoner uit de gemeente Oostflakkee is een verzoek ingediend bij de Rechtbank om de werk zaamheden stil te leggen. De rechter heeft dit ver zoek afgewezen, waardoor de huidige werkzaamhe den door kunnen gaan. De advocaat van een inwoner uit de gemeente Oostflakkee heeft in eerste instantie bij het college van Biugemeester en Wethouders van de gemeente Oostflakkee een verzoek inge diend om de werkzaamheden stil te leggen. Als reden werd opgegeven dat de werkzaamhe den juridisch gezien gelijk zou den staan aan bouwen zonder bouwvergunning. Hel college wees dat verzoek af, omdat hel bouwrijp maken niet hetzelfde is als bouwen. Tegen de afwijzing van het college van lUugemeester en Wethouders diende de advo caat een bezwaarschrift in bij de Rechtbank met het verzoek om de werkzaamheden stil te leggen. Tevens gaf hij bij de Rechtbank aan dat het bouw rijp maken van de grond in strijd zou zijn met het bestem mingsplan. De rechter heeft het verzoek om de bouw stil te leggen geweigerd. De rech ter is van mening dat er geen bouwvergunning nodig is voor het bouwrijp maken van de Handelskade en dat er geen sprake is van strijd met het bestemmingsplan. Het bouw rijp maken van de Handels kade kan dus doorgaan. Momenteel wordt circa 20.000 m3 grond ontgraven en afge voerd. Vervolgens wordt het laatste gedeelte van de rio lering van Waterryck Suijs- senwaerde aangelegd. Dit gebeurt ter hoogte van Cris- pijn en camping Oude-Tonge tot en met het parkeerterrein naast de camping. Na de aan leg van de riolering wordt op het aangebrachte riooltracé de dehnitieve rijbaan van de Han delskade bestraat. Het terrein is gedurende de vverkzaam- heden afgezet met hekken en er is tijdelijke verlichting aan gebracht om de veiligheid te waarborgen. De bouwrijpac- tiviteiten zullen tot circa eind maart 2008 duren. DEN HAAG - In een brief aan de vaste commissies voor Land bouw, Natuuren Voedselkwali teit de commissie voor Verkeer en Waterstaat heeft minister Verburg laten weten dat zij, evenals het college van GS van Zuid-Holland ook de plannen voor natuurontwikkeling in de Zuiderdieppolders niet wil heroverwegen. Minister Ver burg heeft dit laten weten naar aanleiding van vragen die er in november aan de minsiter zijn gesteld. "De motivatie voor de natuurontwikkeling in de Zui derdieppolders is gelegen in het feit dat alleen op deze locatie aan het Haringvliet een uniek zout/brak getijdengebied kan Momenteel loopt nog wel een voorlopige voorziening die op 15 januari 2008 door de Raad van State is toegewezen in het kader van de bestem mingsplanprocedure. Hoewel het bouwrijp maken van de grond mag doorgaan, kan de bouwvergunning Handelskade daarom nog niet worden ver leend. ontstaan, zonder dat hiervoor hoeft te worden ingegrepen in de primaire waterkering. Ik ben mij ervan bewust dat een onvermijdelijke consequentie van de realisatie van de EHS is, dat landbouwgrond wordt omgezet in natuur". Hoewel het mogelijk is dat er onteige ning van landbouwgronden zal plaatsvinden, laat de minister weten, dat het aankoopbeleid - op basis van volledige scha deloosstelling - blijft gericht op "vrijwillige verwerving". "Het aankoopbeleid is erop gericht de agrarisch ondernemers de mogelijkheid te bieden om op een andere locatie een verge lijkbaar bedrijf voort te zetten. Door de inzet van ruilgrond blijkt dit in de praktijk vaak mogelijk. Van de 400 hectare is op dit moment 140 hectare verworven", aldus minister Verburg. A^ Visser Visser MIDOELHARNIS Kon. |uliana»ieg 56 0187 617 300 Fax 01S7 485 637 www.viiier-v(Her.nl MIDDELHARNIS - 'Less is More' (minder betekent meer) is de titel van een speciale week die volgen de week op de Chr. Scho lengemeenschap Prins Maurits in Middelharnis wordt gehouden. Het doel is dat leerlingen nadenken over de welvarende wereld waarin zij leven en ande ren juist niet. Leerlingen krijgen de uitda ging om vrijwillig een week afstand te doen van zaken die zij gewoon zijn gaan vinden. Dat zijn de alledaagse extra- tjes, de gang naar de school- automaat, alle eten dat soms ongezond en in feite helemaal niet nodig is. Maar dat kun nen ook andere zaken zijn. Vooral aan sms-en zijn leer lingen soms verknocht, inter netspelletjes, telefoneren, televisiekijken, enz. Een week lang zullen de leerlingen heel .sober leven en afstand doen van een door henzelf gehecht heid in de 'non-food' sector. Aanleiding is een speciale edi tie van de schoolkrant Ppur, die geheel over voeding zal gaan. Leerlingen spraken daarin met topkoks, schreven over eten op studentenka mers, over vegetarisch eten, enz. Al doende ontstond ook het idee van een week waarin juist minder gegeten zou wor den als een bewustmaking van de vreemde wereld waarin de leerlingen opgroeien. Een week anders leven kan leer lingen op het spoor zetten anders te denken waardoor hun leven op een andere manier verrijkt wordt: min der betekent meer. Een aantal leerlingen is deze week de klassen rondgegaan om leerlingen op te roepen om mee te doen. Zoals was te verwachten, bleek de ont vangt wisselend. Er ontstond een discussies waarom je wei en niet mee zou doen aan een moderne 'vastenweek'. Het gevolg was dat er heel andere gesprekken ontstonden dan gewoonlijk in een school. Daarbij was al een belangrijk doel bereikt. Toch bleek de deelname aan dit experiment veel groter dan verwacht. Meer dan twee honderd leerlingen meldden zich via de internetsite aan. Zij zullen zich onderwerpen aan de 'regels', en het geld dat zij hiermee besparen, zullen ze geven voor een goed doel. Gekozen is voor de opvang van straatmeisjes in het Zuid- Amerikaanse land Bolivia. Het project van de Stichting Taer Fund biedt de meisjes een alternatief voor een uit zichtloos leven van prostitutie en drugs. In het centrum van Mosoj Yan raken de meisjes weer gewend aan een normaal leven. Ze worden begeleid op psychisch en geestelijk gebied, om te kunnen herstellen van alle ellende die ze hebben meegemaakt. Tijdens de start bijeenkomst, gisterenmorgen, heeft de heer Matthijs van Pij- keren een en ander over dit project vertelld. Tijdens de 'Less is More' week eten de deelnemers op school. Zij krijgen elke dag met elkaar een eenvoudige, meestal vege tarische maaltijd. Thuis eten ze alleen brood. De maaltij den worden voor een deel gesponsord door bedrijven. Zo biedt een Chinees-Indi,sch Restaurant in Oude-Tonge op donderdag een gratis maaltijd voor elke leerling aan. Op een speciale muurkrant zullen de leerlingen aangeven wat hun persoonlijke 'offer' gedurende vijf dagen zal zijn. Ook docenten doen aan deze speciale week mee. Verwacht wordt dat de week enkele dui zenden euro's voor de straat kinderen in Bolivia zal ople- MuUeh een ludieke actie gaven de eilatidelijke burgemeesters hel startsein voor een ontsmettingsdemonstraiie, waarmee de officiële indien:,, van hei NBC peloton een feit werd. MIDDELHARNIS - Op vrij dagmiddag 7 maart vormde het recreatiecentrum 'De Staver' in Middelharnis het decor voor een drietal fees telijke gebeurtenissen. Om 15.00 kwam het materiaal van het NBC Ontsmettingspelq- ton het parkeerterrein opiij- den. Enkele ogenblikken later waren de brandweermensen druk in de weer om de ont- smettingsunit en het overige materiaal op te zetten voor een demonstratie 'ontsmetting.' Bij een grootschalige (chemische) besmetting als gevolg van een ramp of aanslag kunnen de goed getrainde mensen van net peloton 250 slachtoffers ontsmetten en van nieuwe kle ding voorzien. De burgemees ters van eiland gaven met een ludieke actie het startsein voor een demonstratie waarmee de officiële indiensttreding van het peloton een feit werd. Na de demonstratie namen de gasten een kijkje in het bin- nengedeelte van de unit, waar besmette slachtoffers afge spoeld worden. iJaarna leiddeceremoiiiemees- ter Jan Boonekamp de gasten naar 'Het Prieel' van De Staver om aandacht te gaan besteden aan een komende en gaande brandweercommandant in het district Goeree-Overflakkee. Piet Aantjes vervulde deze funcüe sinds 2006 en heeft tot zijn vertrek veel baanbre kend werk verricht m.b.t. de toetreding van Goeree-Over flakkee tot de Veiligheidsregio Rotterdam-RijniTiond. Aanljes is vertrokken naar de regio Zuid-Holland-Zuid om daar commandant te worden van het korps Papendrecht. Hij werd uitvoerig toegesproken door burgemeester mevrouw De Vries-Hommes en Regi onaal Commandant Elie van Strien. Zijn opvolger, Frans ten Hoor, is zeker geen onbekende in de Veiligheidsregio. Een dui zendpoot die op veei plaatsen in de regio gewerkt heeft en met veel enthousiasme aan zijn werk op Goeree-Overflakkee gaat beginnen. Hij werd dan ook hartelijk welkom geheten en na de formele commando overdracht was er nog volop gelegenheid om onder hel genot van een hapje en drank je gezellig na te praten. Foto's: Persimro FlakJiec Piet Aantjes (r) droeg het commando over de brandweerregio Goeree-Overflakkee over aan zijn opvolger Frans ten Hoor. De nieuwe bushaltes die zijn geplaatst op de krui sing Provincialeweg N 215 en de Molendijk te Nieuwe- Tonge leidt nog steeds tot ongerustheid over de vei ligheid van de weggebrui kers. Politieke Partij VDB 78 heeft deze ongerust heid ook geuit middels een motie in de gemeenteraad. En ook politie Rotterdam- Rijnmond deelt de zorgen omtrent de onveilige situ atie. Johan de Vos, VDB 78 raadsUd in de gemeente Middelharnis, heeft op donderdag 17 januari 2008, tijdens de raadsvergade ringeen motie ingediend. Deze motie hield in dat de raad van mening is dat de verkeerssitu- aüe welke is gecreëerd door de Provincie Zuid-Holland, door het plaatsen van tu'ee nieuwe bushaltes op de N 215 ter hoogte van de Molendijk te Nieuwe-Tonge, onacceptabel is. De motie van VDB 78 werd raadsbreed gesteund. In de motie werd het college onder andere verzocht, om in over leg te treden met het Bureau Verkeerstechniek van de Poli tie Rotterdam - Rijnmond en gebruik te maken van de expertise van deze afdeling. Door een medewerker van het Bureau Verkeersexper- tise/techniek van de regiopo litie Rotterdam-Rijnmond is ter plaatse bij de twee nieuwe bushaltes een onderzoek inge- donderdag vrijdag zaterdag IS Stellendam^ Haegse Huus Stellendam steld. Van dit onderzoek is een rapport met daarin een con clusie opgesteld en dit is mede ter beschikking gesteld aan de gemeente Middelharnis. Een afschrift van het rapport is ver strekt aan de raadsleden van de gemeente Middelharnis. De conclusie van de medewerker van het bureau verkeerstech niek luidt: "Gezien de ligging van de ooste lijke bushalte ben ik van mening, dat de wegheheerder bewust een ongewenste en verkeersgevaarlijke situatie heeft gecreëerd, waarbij het ontstaan van ernstige ongevallen zeer wel mogelijk is. Per dag jijden alle bussen min afmeer blind weg bij deze halte, zonder dat zij zicht hebben op van achteren naderend verkeer. Het wrange is dat, wan neer het fout gaat en er een aan rijding onlstaat, de buschauffeur volledig juridisch aansprakelijk is. Immers de bestuurder overtreedt dagelijks diverse malen artikel 54 xm het RVV 1990 en ml hij ernstige aanrijdingen daar ook de gevolgen van moeten dragen. Mijn (persoonlijke) mening is. Onld^ 1 bij uv Gïdf-Dif Cf t;ji o:,t Knöpi 8¥ - üjnge-ï^ 1133itó KG - SomnwJidjk - OW *ÏÉ»7 Ukerdou BVnoostefweg !-4317 ALNoDrdgouwc - 0111 «11347 dat de wegbeheerder ingevolge liet Burgerlijk Wetboek dan ook aan sprakelijk gesteld kan worden voor de schade die uit deze verkeerd aangelegde infrastructurele situ atie kan ontstaan". VDB 78 hoopt dat de Provin cie Zuid-Holland zich bewust is van de gecreëerde onveilige situatie en in contact treedt met de gemeente Middelharnis, om tot een veilige oplossing te komen, voordat er daadwerke lijk ernstige ongelukken gaan gebeuren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1