c ii Faalangstreductietraining T.. 'Ik kan het toch niet...' Recycling frituurvet en frituurolie ^Z%^ THmtt s THmh 'VhmTt -f (^fjCcfSsln^en (jnnH^n 2008): ^irn^^iükt: ï-lttt"*" Wetjes en Weetjes Aangifte inkomstenbelasting 2007: tips bij deze uitdagende klus EIIIVnDB1-'1IEUW5 oomkojeugdhoekje@filternet.nl GOEDE VRIJDAG GOEDE VRIJDAG 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. PEXRIJS EN DE HAAN I D R I E K K B D R I B N D D B D R I B M B N S N I R B T D D R I B A T D Z I E D R I B I O P B R T B R U D R I B R S B I D R I E D R I B I L K E B K D R I B B B B R W D R I B E B D R I B R Een koffer vol herinneringen Jacobine de Jong (Dirksland) hoopt op 19 maart jarig te zijn. Een fijne en goede verjaardag Jacobine! Sharon Blokland (Melissant) krijgt haar eerste boekenbon. Jorieke Koppelaar (Sommelsdijk) doet al langer mee, maar heeft nu opnieuw een bon verdiend. In deze lijdenstijd mag ons t>*^_^ li) gebed wel elke dag zijn: ty*^^^ Aandachtspunt 2007: box 3 Aftrekposten Heffingskortingen Voorbelasting Hulp bij de aangifte J^SST Visser Visser PAGINA 11 VRIJDAG 14 MAART 2008 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Daar gaat de Heere Jezus, de Koning van 't heelal. Hij draagt Zijn huis, maar kan niet meer. Wie is hel die Hem helpen zal? Soldalen schreeuwen ruiu en kwaad, daarginds moeten ze zijn! Ze trekken Jezus tegen 't kruis. Wat doel dat vrees lijk pijn. Men heejL Hem op 't kruis gelegd. Geen boos woord heeft Hij gezegd. Vrienden laten Hem alleen. Memand helpt Hem, nee, niet één! De He ere Jezus is niet boos, gewillig lijdt Hij pijn. Hij bidt: "O God, wil Gij toch nog met deze mensen zijn?" Er wordt geschreeuwd, er wordt gespol: "Kom van het kruis eens af!" Maar Jezus moet hier lijden. Hij draagt voor ons de straf De soldaten slaan Hem wreed en dohb'len spottend om Zijn kleed. In de ergste angst roept Hij: "O God, waarom verlaat Gij Mij?" Hij lijdt om onze zonden. Hij heeft verdriet en pijn, opdat wij, als we sterven, gelukkig kunnen zijn. Jjöii,. Maar dan is het voorbij de nacht, Jezus roept: "Hel is volbracht. Hij heeft de straf gedragen, oj)dal wij naar Hem zouden vragen. Deze puzzel is gemaakt door Adriaan Knuist (Sommelsdijk) en gaat over uitspraken tijdens de gevangenneming en de rechtzaak van de Heere Jezus. Alle uitspraken staan in Johannes 18 en het begin van hoofdstuk 19. Als je de woorden goed invult lees je in de vetomrande hokjes een belangrijke uitspraak van de Heere Jezus. 1. Indien gij dan Mij zoekt, zo iaat deze 2. Uit degenen die Gij Mijhebt, heb Ik niemand verloren. 3uw zwaard in de schede. 4. Dedie Mij de Vader gegeven heeft, zaJ Ik die niet drinken.' 5'. Zijt ook gij niet uit devan déze Mens? 6. Walgij Mij? 7Antwoordt Gij alzo de 8. Watbrengt gij tegen deze Mens? 9. Hiertoe ben Ik 10. En hiertoe ben ik in degekomen. 11. Wilt gij dan dat ik de Koning der Joden 12. Opdat gij weet dat ik in Hem geen vind. 13. Kruis...; 14. Naar onze wet moet Hij Deze puzzel maakte Willianne Mans (Ooltgensplaat) oor ons. Hoe vaa door in k zei Petrus dat hij de Heere Jezus nie de puzzel. Welke zin blijft dan over? kende? Stieep dat woord Jullie moeten de rebus in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. 1. Hoe heet je? Jantine Mans. 2. In luelke plaats woon je? Ooltgensplaat 3. Wat heb je in de vakantie gedaan (bijv. thuis, tijdens een logeerpartij, tijdens een dagje uit of op de vakantie ergens anders)? Ik heb gelogeerd bij mijn nicht. 4. Naar u'elke plaats (en in welk land) ging je op vakan tie of waar ging je een dagje naartoe? Naar (zie rebus). 5. Wal heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan Niets. 6. Heb je nog iets speciaals meegenomen op vakantie, watje echt niet kon missen? Mijn shampoo. 7. Wat vond je erg fijn om thuis te kunnen laten? Eigenlijk niks. 8. Wal miste je erg in de vakan tie? Mijn konijntje. 9. Wat vond je erg venelend in de vakantie? We wilden gaan zwem men maar het zwembad was dicht wegens onder houd. 10. Wat vond je het leukst/het mooist in de vakantie? Dat het gelukkig goed de zendingsreizen!! 1. Ouddorp; 2. vuurtoren; 3. Haringvliet; 4 Haringvlietsluizen; 5. Grevelingenmeer; 6. Haringvlietbrug; 7. 14 dorpen Ouddorp; Goedereede; Stellendam; Melissant; Herkingen; Dirksland; Sommelsdijk; Middelharnis; Stad aan 't Haringvliet; Nieuwe-Tonge; Oude- Tonge; Den Bommel; Achthuizen en Ooltgensplaat. Sommigen tellen ook Battenoord, Goedereede-Havenhoofd, Oostdijk en Langstraat mee (P.S. ik heb alle antwoorden goed gerekend, omdat je hierover verschillend kunt denken). 8. dhr. Heykoop (Oost-Flakkee), mevr. Van der Velde-de Wilde (Goedereede), mevr. De Vries-Hommes (Middelharnis), dhr. Stoop (Dirksland); 9 Nieuwe-Tonge; 10. Sommelsdijk Biddenden (in Engeland) 1. Jezus; 2. Orion; 3. Heere; 4. Aaron; 5. Nabal; 6. Nadab; 7. Elisa; 8. Sodom; 9. David 10. Eldad; 11. Demas; 12. Omega; 13. Petra; 14. Elihu; 15. Ruben JOHANNES DE DOPER De puzzels van het Eilanden-Nieuws zijn erg leuk. Brive (in Frankrijk) Sharon Blokland (Melissant) Is de uitslag van de Gito- toets meegevallen? Weet je al welke richting je gaat volgen na de zomervakan tie? Ik probeer de puzzels zoveel mogelijk te variëren. Soms een moeilijke puzzel, een andere keer weer een hele makkelijke. Je mag gerust aangeven welke puz zels jij leuk vindt. Je mag ook schrijven watje moeilijk vindt. Marleen Tanis (Ouddorp) Leuk datje een kort briefje bij je oplossingen geschreven hebt. Dat is zeker spannend: examen doen! Je hebt al veel toetsen gehad, denk ik. Heb je tot nu toe goede cijfers? Fijn datje al weet watje na het VMBO wilt ga doen; de opleiding onderwijsassistente.. volgen aan het Hoornbeeck- college in Rotterdam. De groetjes terug van tante Nel. MIDDELHARNIS - Voor kinderen met faal angst start Bureau JIP in Middelharnis weer de faalangstreductietraining 'Ik ben een kei'. Eén op de tien kinderen denkt nogal eens dat hij iets niet kan. Een kind kan soms helemaal in de stress schieten als er een toets zit aan te komen. Er zijn kinderen die al buikpijn krijgen op de dag dat er gym op het rooster staat. Sommige kinderen vinden het erg ingewikkeld om vriendjes te vragen. Als je zo nu en dan last hebt van stress, dan is er niets aan de hand, maar als het je gaat belemmeren in je doen en laten, dan wordt het een probleem. Het is heel naar voor een kind om heel regelmatig het gevoel te heb ben dat je toch nooit iets kan of dat je ner gens goed in bent of dat je nu eenmaal heel slecht kan leren of dat je nooit iets durft of datje nooit op een feestje gevraagd wordt of dat het nooit wat wordt met dat klimrek. Er zijn verschillende soorten taaiangst. Bij cog nitieve faalangst denk je dat rekenen of taal of een toetsje nooit zal lukken. .^Isje last hebt van sociale faalangst, dan vind je het heel moeilijk vriendjes te vragen of op het plein met andere kinderen te spelen. Bij motorische faalangst is de bok of het klimrek of de koprol een onover komelijke hobbel. Soms kan faalangst zo erg worden dat het kind gaat trillen, transpireren, heftige buikpijn krijgt, slecht in slaap kan komen en gaat bedplassen. Deze angst verdwijnt meestal niet vanzelf. Het kind denkt niet zo veel van zichzelf, ontwikkelt soms een minderwaardigheidsgevoel, of zelfs een depressie. Gelukkig is er aan faalangst wat te doen. Op de faalangstreductietraining 'Ik ben een kei' wordt daar aan gewerkt. Er wordt op deze bij eenkomsten geleerd om op een speelse manier omgaan met faalangst. Kinderen leren anders voelen, ander doen en anders denken. Dit wordt bereikt door kringgesprekken, rollen spel, ontspanningsoefeningen. Door middel van hel huiswerkboek zijn de kinderen thuis bezig met wat ze op de training geleerd hebben. De ervaring leert dat kinderen na het volgen van de 'Ik ben een keitraining', beter in htm vel zit ten, op school beter presteren en minder last hebben van angstgevoelens. De training bestaat uit 15 bijeenkomsten, 3 ouderavonden en een terugkomdag. Plaats: Centrum de Cocon, Zernikeweg 65, Mid delharnis. Wanneer: Vanaf 26 maart, elke woensdagmid dag van 13.30 uur tot 15.00 uur. Meer informatie of opgave: Bureau JIP (jeugd in problemen), Elly van Driel, tel. 06 23549707, website www.coaching-eigenwijs.nl. Geertje van Rossum, tel. 0187 603481, website www.helen- deverhalen.nl. "Wetjes en Weetjes" is een ntbiiek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten. sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. Een jaarlijks terugkerende klus; het invullen van de aangifte inkomstenbelasting vóór 1 april. Voor sommi gen een uitdaging om uit de aangifte weer alles te halen wat erin zit, anderen begeven zich ieder jaar weer zuch tend tot dit karwei. Hoe het ook zij, de aangifte moet worden ingediend. Hieronder geven wij u enkele tips en adviezen. Ieder jaar geeft de Belastingdienst aan welk onderdeel van de aangifte extra gecontroleerd wordt. Bij de aan gifte 2007 is dit het box 3-inkomen. Dit zijn uw bezittin gen boven het heffmgsvrij vermogen van 20.014 (voor fiscale partners geldt een gezamenlijk heffmgsvrij ver mogen van 40.028). U moet de bezitdngen van uzelf, uw fiscale partner en uw minderjarige kinderen aange ven. In box 3 vallen onder meer de bank- en spaarte goeden, aandelen en een tweede woning. Onder voorwaarden kunt u recht hebben op verschil lende aftrekposten. Zo zijn ziektekosten, studiekosten en giften boven een bepaalde drempel aftrekbaar. Daarnaast is natuurlijk de betaalde hypotheekrente voor uw eigen woning aftrekbaar. Let wel goed op of de lening daadwerkelijk is afgesloten voor uw eigen woning. Bent u verhuisd in 2007 of heeft u uw hypo theek overgesloten? Let dan goed op of de rente van de nieuwe lening wel volledig afgetrokken kan worden. Tip: door bij fiscale partners te schuiven met de aftrek posten kan een fiscaal optimale verdeling worden bereikt. De aftrek kan dan bij beiden tegen het maxi male tarief worden geëffectueerd. Op het te betalen belastingbedrag worden de heffings kortingen in mindering gebracht. Beoordeel goed op welke heffingskortingen u recht heeft. Zo heeft u recht op de alleenstaande ouderenkordng van 571 als u een AOW-uitkering voor ongehuwden ontvangt. Zorgt u als alleenstaande ouder voor een kind dat op uw woonadres is ingeschreven? Dan heeft u mogelijk recht op de alleenstaande-ouderkorting van 1.437. Heeft u aandelen, dan is de kans groot dat op het uitge keerde dividend dividendbelasdng is ingehouden. Deze dividendbelasting kunt u als voorbelasting opgeven in de aangifte. Hierboven hebben we u wat tips en adviezen aangereikt om de aangifte op te stellen. Het optimaal benutten van de aftrekposten en heffingskortingen kan u veel belas ting besparen. Twijfelt u of de aangifte optimaal is opge steld? Neem dan contact op met een adviseur bij u in de buurt. Mr. A.J.J. (Harold) van den Berge FB Partner bij Visser Visser Accountants i£ Belastingadviseurs De rubriek "Wetjes en Weetjes' komt tot stand in .samenwerking met Visser Visser Accountants/ Belastingadviseurs te Barendrecht, Middelhar nis, Gouda en Barneveld. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledig heid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS - Ge bruikt frituurvet en fri tuurolie zijn met ingang van heden goed genoeg voor een tweede leven. Het frituurvet en de frituur olie krijgen een interessant tweede leven. Zo wordt een deel verwerkt tot biobrand stoffen, waardoor het voor bepaalde toepassingen niet nodig is om minerale brandstoffen te gebruiken. Biobrandstoffen hebben als grote voordelen, boven minerale brandstoffen, dat ze veel minder C02-uit- stoot opleveren - bekend van het broeikaseffect - en dat zij geen vervuiling ver oorzaken door fijnstof uit de uitlaat. Een ander deel van de oliën en vetten is, na zeer grondige bewerking, geschikt voor industriële verwerking. Het vindt zijn weg als grondstof in de industrie. Er worden geen consumptievetten terugge bracht in de voedselketen, bijvoorbeeld via diervoe der. Uit steekproeven is gebleken dat 909c van de mensen het zonde vindt om gebruikt fri tuurvet en frituurolie zomaar weg te gooien en dat men bereid is om dit apart aan te bieden, om op die manier het milieu minder te belasten. Hoe kunnen gebruikt frituurvet en frituurolie worden ingeleverd? Een aantal tips: - laat het frituurvet of de fri tuurolie eerst afkoelen; - giet het vervolgens terug in de originele verpakking; - sluit de verpakking goed af; - gooi het frituurvet of de fri tuurolie met verpakking en al in de inzamelcontainer. Hergebruikfrituurvet.nl heeft als marktleider in het verwer ken van gebruikte frituurvet ten en frituuroliën een groot aantal inzamelpunten, dat nog dagelijks groeit. Ook de regio nale milieustraat te Middelhar nis is zo'n inzamelpunt gewor den. Hier kunt u frituurvetten en frituuroliën in de originele verpakkingen gratis inleveren. De regionale milieustraat is gelegen aan de Johannespol- derseweg 19 te Middelharnis. De openingstijden zijn maan dag t/m vrijdag van 8.30-11.45 uur en van 13.00-16.45 uur, en op zaterdag van 9.00-12.15 uur. De milieustraat is telefo nisch te bereiken onder num mer 0187-486850.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 11