Overlast in Melissant, opdirken van rotondes en nieuw raadslid Presentatie negentiende Omloop Het weer van volgende week... Zaterdag geeft tijdelijk beter weer Kleding voor Oekraïne Lezing 'Leven aan het hof' Dam- en schaakver. Ontspanning 'Uw opgroeiende kind' Schotejil succesvol op regionale wedstrijden Dagseminar over 'conflict situaties' Prins Johan Frisoschool opent deuren, muren en plein voor Peuterspeelzaal Pinkeltje Activiteiten Vrouwen rondom Goeree EIMMlDEri-rilEUWS Opdirken Wisseling van de wacht Uitslagen Omloop Inschrijven Maandthema Gezondheidswijzer: Ingezonden: PAGINA 4 DIRKSLAND - Het was een beetje de raadsvergadering van Gemeentebelangen Dirksland, afgelopen donder dagavond. Fractievoorzitter Jan Leenders stelde het col lege vragen over een overlastgevend agrarisch bedrijf in Melissant en diende een motie in om de rotondes binnen de gemeente op te dirken. Verder zag hij zijn fractiegenoot Ben Overweg vertrekken en kreeg hij gezelschap van een nieuw beëdigd raadslid: Dominique Boelen. Dat laatste betekent dat de gemeenteraad van Dirksland niet langer een puur mannenbolwerk is. VRIJDAG 7 MAART 2008 Door Kees van Rixoort Agrarisch bedrijf Goedege- buur aan de Molendijk in Melissant is de laatste jaren een constante in de Dirks- landse politiek. Het onder werp komt regelmatig ter sprake. Zo ook donder dag, toen Leenders meldde opnieuw door omwonenden van het bedrijf benaderd te zijn. Ze ondervinden over last, zo maakte de fractie voorzitter van Gemeentebe langen duidelijk, van onder meer een grote hoeveelheid hooi op het terrein, een toe name van industrieel afval ("Het viervoudige van enige tijd geleden"), openstaande bakken afval, die veel vogels aantrekken en "een regen van afvalresten" uitstorten over de buurt en het gebruik van een mengmachine. Tot overmaat van ramp, vervolg de Leenders, inspecteert het ISGO na meldingen te laat of niet. "Kortom, de situatie aan de Molendijk in Melissant rond dit bedrijf loopt weer flink uit de liand." Jan Leenders wilde van het college weten wat er concreet is gedaan met eerdere klach ten. "Het is niet de eerste keer dat in de raad aandacht voor deze zaak is gevraagd." "Wie is er eindverantwoordelijk voor opdrachten tot onder zoek en de handhaving", vroeg hij verder. En: "Waar om wordt er niet acuut op een klacht gereageerd of pas op een tijdstip ciat de inspecteur zeker weet dat er geen over treding te constateren valt. Waarom worden de klagende omwonenden steeds van het kastje naar de muur gestuurd als zij een klacht willen mel den. De wethouder wijst naar het ISGO en het ISGO wijst naar de wethouder. Gaan B en W nu eindelijk eens een eind maken aan deze zeer onvriendelijke benadering van burgers. Burgers dienen te worden geholpen en niet te worden a%escheept." Leen ders vroeg ook om onaan gekondigde inspecties met onmiddellijke sancties. Het gebruik van de mengmachine IS volgens de fractievoorzitter van Gemeentebelangen niet toegestaan. Ook raadslid Rinus Struik (Christenunie) sprak over "wrevel aan de dijk". "Het lijkt op een kat-en-muisspel tussen regelgeving en handhaving. De boel staat op scherp." Struik, die het verhaal van Leenders wat relativeerde met de mededeling dat er ook omwonenden zijn die geen overlast ervaren, riep op om "als mannen onder elkaar" een eind aan deze situatie te maken, desnoods met behulp van een bemiddelaar. Wet houder Piet Koningswoud (SGP) antwoordde dat er al eens drie gesprekken zijn geweest onder leiding van een lid van de Raad van State. Zonder het gewenste resul taat. Een nieuw gesprek "om uit het putje te komen" wees hij echter niet van de hand. De wethouder zei de vragen van Jan Leenders schrifte lijk te zullen beantwoorden. Dit om afstemming moge lijk te maken met het ISGO, dat "een deel van de prak tische uitvoering" vanuit de gemeente Dirksland geman dateerd heeft gekregen. Wel wist de wethouder al te mel den dat een bezwaar tegen het gebruik van de mengma chine ongegrond is verklaard. "Het mengen maakt hetzelfde geluid als het lossen en daar is wel toestemming voor." Even later trok Leenders de aandacht met een motie over het opdirken van de roton des in en rond de gemeente Dirksland. Burgemeester Stoop had het woord opdir ken opgezocht in Van Dale en gezien dat het niet alleen 'mooi maken' betekent, maar dat ook 'zonder smaak' en 'overladen'. Jan Leenders bedoelde uiteraard alleen het eerste. Hij pleitte ervoor de rotondes, die volgens Gemeentebelangen nu niet de gewenste uitstraling heb bén, op te dirken tot beeld en sfeerbepalende objecten'. Hoe liet Leenders m het midden, maar hij deed wel twee suggesties: opvallende beplanting ("en niet een bos tulpen die na twee weken is uitgebloeid") of een creatief werk van een plaatselijke kunstenaar. Overleg met de provincie Zuid-Holland over het opdirken is nodig, want de meeste huidige en toekomstige rotondes zijn te vinden op provinciale wegen. De gemeente Dirksland heeft slechts één rotonde in eigen dom: de nieuwe aan het eind van het Poldersweegje, nabij de nieuwe Cl000. Leenders suggereerde ook om bedrij ven te interesseren voor het adopteren van een opgedirk te of op te dirken rotonde. De overige fracties in de gemeenteraad vonden het idee van Gemeentebelangen wel sympathiek, maar wens ten de motie op dit moment niet te ondersteunen. Te vroeg, zo oordeelden ver schillende woordvoerders. Ze vroegen aandacht voor de verkeersveiligheid, voor een bredere blik op de uitstra ling van de gemeente, meer concrete voorstellen en een financiële onderbouwing. "Ga je een beeldend kunste naar inschakelen, nou dat weetje het wel...", zei PvdA- er Doom van der Vlugt terwijl hij het bekende gebaar met duim en wijsvinger maakte. "Een paar mooie struiken is genoeg, maar laat ze niet te hoog worden. Je komt wel eens op rotondes met een twee meter hoog gewas en dan staat er ineens een auto voor je neus", aldus Van der Vlugt, die samen met Struik (Christenunie), bovendien de stelling poneerde dat "we niet moeten doen alsof het nu een kale boel is in Dirksland" Henk Huber (Fractie Huber) zag al een rotonde voor zich met ooievaars op palen. Wethouder Gerrit Robijn (PvdA) meldde dat de roton de aan het eind van het Poldersweegje binnenkort onderhanden wordt geno men door een hovenier. "Wg zijn er al druk mee bezig; over kunstenaars hebben we niet gesproken." Voor de andere rotondes moet de wethou der in overleg treden met de provincie. Overleg dat al loopt over de aanpassing van de N215 tussen Melissant en Dirksland, een aanpassing die meer rotondes met zich mee brengt. Gemeentebelangen Dirks land stond ook in het mid delpunt van de schijnwerpers toen de samenstelling van de gemeenteraad veranderde. Ben Overweg, raadslid sinds januari 2004, nam afscheid, en Dominique Boelen trad aan. Overweg keek in zijn afscheidstoespraak niet terug, maar hield nogmaals een pleidooi voor de vorming van één eilandelijke gemeen te. Ophouden met 'op een onjuiste wijze naar elkaar kij ken en denken dat een ieder het nog wel op zijn eigen wijze zal,kunnen klaren", op naar nieuwe bestuurskracht, was de boodschap van het scheidende raadslid. "Geloof me, de tijd van individualis tisch bezig zijn als gemeente is voorbij. Het is de hoogste tijd om de ruggen te rechten en gezamenlijk voorwaarts te gaan." Over Overweg werden drie toespraken uitgestort. Ook ontving hij het erelidmaat schap van Gemeentebelangen Dirksland, de partij waarvan hij ruim 21 jaar geleden één van de oprichters was. Bur gemeester Stoop, die Ben Overweg toesprak als voor zitter van de gemeenteraad, zei dat de inwoner van Melis- sant altijd veel aandacht had voor zwakkere groepen in de samenleving, maatschappe- MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Uitslagen van de wedstrij den, gespeeld op maandag 3 maart jl. Afdeling 1: J. van Hoorn - C. Spee1-1 J.A. Dekker - M. Klink1-1 I. Mackloet - H.H. Verolmel-1 Van Hoorn moest tegen Spee zijn afgebroken partij nog uit spelen. Hoewel hij wat zwakker leek te staan, bleef hij dapper overeind. Toen beide spelers in tijdnood kwamen, werd, voor dat de wijzer van de klok viel, de vrede getekend. Dekker had een overwinning nodig om de derde plaats te bereiken. Dan heb je aan Klink niet de gemakkelijkste tegen stander. Lang bleef de stand in evenwicht. In het eindspel wist Klink nog een stuk voordeel te behalen, maar dat was niet vol doende voor winst. Omdat de partij in remise eindigde, liep Dekker de derde prijs mis. Mackloet moest tegen Verolme minimaal één punt binnenha len om kampioen te worden. Hij nam daarom geen enkel risico. Verolme ruilde veel af in de hoop Mackloet uit zijn spel te halen, maar dat lukte hem niet. Uiteindelijk werd in een stand van drie om drie tot remise besloten, en kon Mack loet worden gefeliciteerd met zijn titel als clubkampioen. Cor Spee werd tweede en A. van der Veer,, die vorig jaar nog in afdeling 2 speelde, derde. Afdeling 2: R. Hage-J. Kruik0-3 B. du Pree - J J. Meiaard... 0-3 JJ. Meiaard -J.A. Nipius... 3-0 Hage stond voor de moeilijke taak kampioen Kruik tegen stand te bieden. Het werd een mooie partij, waarin Kruik al snel liet zien de beste van afde- Hng 2 te zijn. Met zijn overwin ning op Hage behaalde hij zijn veertiende zege uit achttien wedstrijden. Een knappe pres tatie van een nieuwkomer Ook Meiaard heeft nog kans om in de prijzen te vallen, dus De Stichting Omloop Goe- ree-Overflakkee presenteert op dinsdag 18 maart de vol gende Omloop. Deze negen tiende editie van de Omloop wordt gehouden op vrijdag en zaterdag 22 en 23 augus tus. Tijdens de presentatie avond maakt de stichting de route bekend, alsmede de aan de Omloop verbonden goede doelen. Traditiege trouw kunnen de wande laars lopen voor vier goede doelen: één hoofddoel en drie doelen die een directe link met Goeree-Overflak- kee hebben. De presentatie op 18 maart vindt plaats in het restaurant van het Van Weel-Bethesda Zieken- ging hij er eens goed voor zit ten. Eerst tegen Du Pree. Deze gaf, geïnspireerd door zijn overwinning van vorige week, sterk partij, maar Meiaard was in vorm en wist al snel de winst naar zich toe te halen. Na de snelle overwinning op Du Pree speelde Meiaard ook nog tegen Nipius. Nipius deed goed zijn best, maar Meiaard was voor hem een maatje te groot en pakte ook in deze par tij de volle winst. De einduitslag in afdeling 1 na 16 gespeelde wedstrijden is: Gew- Rem. Verl. Pnt. I. Mackloet 6 9 1 27 C.Spee 5 9 2 24 A. v.d. Veer 3 12 1 21 J.A. Dekker 4 8 4 20 J. van Hoorn 3 112 20 H.H. Verolme 4 7 5 19 M. Klink 2 12 2 18 I.Koese 2 8 6 14 A. Verolme O 10 6 10 Het kleine verschil in aantal punten en de vele remisepar tijen geven aan hoe gering de krachtsverhoudingen in afde ling 1 zijn. Hoewel bekend is dat Kruik kampioen van afde ling 2 geworden is, moeten in deze afdeling nog enkele par tijen gespeeld worden om tot een totaal overzicht te komen. huis in Dirksland. De aanvang is 20.00 uur. Alle vrijwilligers, lopers en andere belangstellen den zijn hartelijk welkom. De Omloop is een prestatiewan deltocht die ooit begon als een grap met niet meer dan üen deelnemers. Daarna groeide de Omloop uit tot een grootschalig spektakel met circa 800 wande laars en een kleine 10.000 men sen die de verrichtingen van de wandelaars gadeslaan, hen ondersteunen en aanmoedigen. De jaarlijkse tocht is 110 kilome ter lang en voert de deelnemers over de buitendijken en het strand van Goeree-Overflakkee én door en unieke natuurgebie den. Start en finish zijn traditio neel in Ooltgensplaat. Het is de bedoeling dat de wandeltocht niet langer duurt dan 24 uur. Inschrijven is nu al mogelijk via website www.omloop.com. De inschrijfkosten bedragen 32 euro. Bij opgave na 1 augustus bedragen de kosten 40 euro. Deelnemen is ook mogelijk in estafettevorm. Zo kunnen bij voorbeeld scholen, bedrijven en verenigingen een estafetteploeg inschrijven. Daarnaast organi seert de Stichting Omloop Goe ree-Overflakkee een Kinderom loop. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Arna de Wit, tel. 06-30600575, e-mail omloop@flakkee.net. OOUrOENSPLAAT - Woens dag 12 maart zal er weer een kle- dinginzameling zijn bij de fami lie Saarloos, Weesmolenstraat 4 te Ooltgensplaat. Alle kleding is weer welkom, mits in gesloten dozen of stevige zakken. Ook speelgoed en kinderwagens, etc, mits in nette staal. Vanaf 18.45-19.15 uur is de garage weer open. Het transport gaat dezelfde avond weer weg; wie spullen wü brengen wordt daar om verzocht op tijd te zijn. OUDDORP - Donderdag 13 maart a.s. staat er in de bibli otheek in Ouddorp een lezing gepland door Dorine Hermans. De lezing staat in het kader van haar boek: Vertel dit toch aan niemand - leven aan het hof". Dorine Hermans schreef dit boek samen met Daniela Hoog- hiemstra. Het boek behandelt het verleden en het heden van het Koninklijke Hof Na over leg met de schrijfster Dorine Hermans is er voor gekozen dat ook Daniela Hooghiemstra bij deze lezing aanwezig zal zijn. Ze hebben namelijk samen dit boek geschreven en willen daarom ook samen de lezing verzorgen. Voor meer infor matie en toegangskaarten kunt u terecht in de bibliotheek of surfen naar website www.bihli- otheekzuidhollandsedelta.nl OUDDORP - Uitslagen van 25 februari jl. Dammen (ronde 23) A. van Huizen - H. Floresteijns.q J. v.d. Ouden - C. Tanis3-0 J. V Koppen - A. de Mik sr 1-1 Schaken (ronde 22): Ab Boulassouak - Willie Tanis-Koolei-o Wim van Geelen - Wilko BreenO-I Willem-Jan Tanis - Bonne FaberV2-V2 Albert Schaefer - Mehdi Potters\.q Arie Baas -Johan Dijkstra. l-O Reinier van der Wende - Jaap SantifortV^-y^ Peter Derrez - Jan Verzijden\.q Eeuwit Santifort - Piet Speelman0-1 Dam- en schaakvereniging Ontspanning speelt elke maan dag avond in m.f g. Dorpstien- den te Ouddorp. Kijk voor meer informatie op website www.desvo.nl. lijke aangelegenheden, bur gerparticipatie en de kwali teit van de openbare ruimte. "Vooral, of misschien wel alleen, voor Melissant", knip oogde Stoop. "We waren het niet altijd eens, maar dat is nu eenmaal een onderdeel van het democratische spel." De raadsvoorzitter noemde ook Overwegs kritische aan dacht voor de intergemeen telijke samenwerking in het ISGO. Fractievoorzitter Leenders roemde de sociale bewogen heid van zijn vertrekkende collega. "Ik heb Ben leren kennen als een man met een enorme drive voor de belan gen van de burger." Hij noem de Overweg "een onderzoe kende geest", die altijd goed gedocumenteerd was en een kritische houding tentoon spreidde richting college en ISGO. Leenders maakte bekend dat Ben Ovenveg aftrad vanwege het partijbe- leid - een raadslid dat zich niet herkiesbaar stelt maakt halverwege de rit plaats voor zijn opvolger vanwege de continuïteit binnen de fractie - en zijn gezondheid. "Wat is poliüek bedrijven? Waarom offer je zoveel vrije tijd op voor het wel en wee van een gemeenschap", vroeg Jo Sandee, die Overweg als nestor van de raad toesprak. "Dat heeft Ben zich nooit afgevraagd. Tijd speelde geen rol." Ook Sandee memoreer de dat Ben Overweg zich kon vastbijten in een onderwerp en dat hij daarbij veel deed aan onderzoek en verdieping. "We hebben je gedrevenheid altijd gewaardeerd, net als je warme belangstelling voor het dichtbije." Dominique Boelen neemt het stokje over van Ben Overweg. Donderdag, aan het eind van de raadsvergadering, legde ze de eed af "Ik ben blij dat mijn opvolger een dame is", zei Overweg. "Een aanwinst voor de raad." Raadsvoor zitter Stoop heette mevrouw Boelen welkom en wenste haar sterkte in "het mannen bolwerk". Ze reageerde met een grap. Gezeten achter drie bossen bloemen zei ze: 'Jullie mogen me ook whisky geven, hoor". Wellicht herkent u één van deze vragen: Kan ik mijn kind al toestaan alcohol te drinken? Chatten, msn'en, mailen en sms'en is leuk. Maar wat als'mijn kind digi taal wordt lastiggevallen? Hoe kan ik het beste omgaan met beginnende pubers? Wat is een gezond gewicht voor mijn kind? Ouders willen graag een ant woord op dit soort vragen. Kinderen komen vaak jong in aanraking met alcohol. Door vrienden en uitgaan, reclame, maar ook door familie. In een gratis informatiepakket, dat maandelijks wordt verstrekt door de Gezondheidswijzer van de GGD Zuidhollandse Eilanden, vindt u een brochu re voor ouders over alcohol en opvoeden. En wat dacht u van internetgebruik en kinde ren? Zo'n 98% van de jeugd is 'onhne'. De folder 'Lekker slim en safe met internet en mobiele telefoon' geeft ouders en jongeren tips om veihg te 'chatten'. Een puber in huis brengt interessante vragen met zich mee. De meeste kin deren beginnen tussen de 10 en 12 jaar met de puberteit. Voor ouders bestaat er de fol der 'Help een puber in huis!'. Een leuke folder boordevol tips voor ouders met begin nende pubers. Mensen en vooral ouders die meer willen weten over cyberpesten, alco hol en kinderen, puberteit, en gezonde voeding voor hun kinderen kunnen een gratis informatiepakket ophalen. Het gratis informatiepakket is op te halen bij alle biblio theken op de Zuid-Hollandse Eilanden. Het pakket kan ook tijdens kantooruren telefo nisch aangevraagd worden bij de GGD, tel. (0181) 652404, of worden opgehaald bij één van de vestigingen van de GGD. Voor Goeree-Overflakkee is dat aan Sportlaan 5 te Middelhar- nis, openingstijden: maandag en vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. Sebastiaan Rosendaal (1991) heeft in de voorbije weken namens de Zwembond van Rotterdam en Omstreken (ZRO) twee regionale zwem- titels behaald en op een lan delijk Kring-treffen in Lim burg een gouden medaille en 'nog ander eremetaal in de wacht gesleept. Tijdens de jaarlijkse Meerkrin- gen-ontmoeting, die dit jaar op 23 februari jl. in Valkenburg (L) werd gezwommen, was Sebastiaan Rosendaal namens de ZRO succesvol op de lOOm vrij in een winnende tijd van 53.07. Daarnaast eindigde hij nog als S' op de lOOm school slag in 1.10.97. Een andere Schotejiller op deze wedstrijd was Melanie van Gemert (1993), die eveneens goed was voor eremetaal. Zij eindigde als 3'' op de 200m wisselslag in een tijd van 2.33.42. Zij zwom in een ZRO estafette terloops ook nog een clubrecord op de 50m vrij in een tijd 28.56. Afgelopen zaterdag 1 maart waren beide zwemmers opnieuw actief namens de ZRO op de Zuid-Hollandse Kampioenschappen in het 50m bad van Dordrecht. Hier won Sebastiaan andermaal twee keer en werd hierdoor Kam pioen van Zuid-Holland op de 200m wisselslag in een clubre cord van 2.22.09 (50m baan) evenals op de lOOm schoolslag in opnieuw een clubrecord van 1.15.68. Melanie van Gemert (1993) behaald hier twee 3' plaatsen en wel op de lOOm vlinderslag in een clubrecord van 1.11.82 en op de 200m wisselslag in 2.38.67. Op de lOOm vrij greep zij net naast de prijzen met een 4' plaats, maar wist wel een clubrecord op de 50m-baan te zwemmen in 1.03.30. Eveneens de laatste twee weken heeft een kleine delegatie van de Schotejil deelgenomen aan zgn. Masterwedstrijden in Zwijndrecht en Vlissingen. Tij dens deze wedstrijden zwom Leander Noordijk in de cate gorie 25-1- op de 200m vrij in een tijd van 2.10.09 naar een l' plaats, evenals op de 50m vlinderslag in 28.33. Op de 25m vrij vestigde hij tenslotte een clubrecord in 12.25. Even eens in de categorie 25-1- zwom Marcel Stolk naar een plaats op de lOOm vlinderslag in 1.16.00. Leon Tamerius (45-I-) behaalde l' plaatsen op zowel de 50m vlinderslag (34.48) als de 50m rugslag (37.43). OUDE-TONGE - Zaterdag 29 maart wordt er een dag seminar gehouden bij de Evangelie Gemeente Beréa. Dit seminar zal verzorgd wor den door Frank Ouweneel, het onderwerp is 'Licht van de Bijbel over conflictsitua ties'. "Verreweg de meeste proble men onder christenen hebben een politiek karakter; deze niet-bijbelse conflicten nemen toe naarmate de invloed van de wereld op de christenen toeneemt. Paulus zegt in 1 Kor. 3 3: Als er onder u huist is, wordt u blijkbaar nog door uw eigen verlangens beheerst. Dan bent u net als de ongelovige men sen. Het proces van conflicto plossing in christelijke kerken en gemeenschappen dient dan ook fundamenteel anders te verlopen dan niet-christenen meestal gewend zijn; de sleu tel tot wérkelijke en definitieve beëindiging van emotionele verwijdering tussen gelovigen vindt men uitsluitend in het Woord van God", aldus de organisatie. Deze Beamer-Bijbelstudie (met uitgebreide vragenbe- spreking) behandelt enkele Schriftgedeelten waar over het onderwerp 'relatieproble- matiek' wordt gesproken. De Bijbel schildert ons glashelder hoe wijs de Heilige Geest con flicten 'hanteert' en een voor alle partijen bevredigende verzoening kan en wil bewerk stelligen". Het seminar op zaterdag 29 maart begint om 10.00 uur en wordt gehouden in het gebouw van de Evangelie Gemeente Berea aan de Emmastraat 24a in Oude-Tonge. De dag wordt om ongeveer 17.00 uur afge sloten. Voor broodjes, soep en koffie wordt gezorgd. De toe gangsprijs bedraagt 5Ieder een is van harte welkom. HERKINGEN - Er is letterlijk en figuurlijk een doorbraak ijerealiseerd tussen enerzijds fle Prins Johan Frisoschool en anderzijds de Peuterspeel zaal Pinkeltje te Herkingen. Beide besturen zijn het erover eens: er moet iets'veranderen. Sinds vijfjaar heeft de neutrale peuterspeelzaal onderdak in een leegstaand lokaal van de school. Het peuterspeelzaaltje is destijds geheel afgescheiden van het schoolgebouw door een wand te plaatsen in de gang van de school. Bovendien konden de peuters met hun ouders de peuterspeelzaal niet bereiken via het schoolplein. Onder andere als gevolg van deze fysieke scheiding voelden de ouders van de peuters van Pinkeltje zich niet echt verbon den met de dorpsschool. De peuters zelf al evenmin. Het gevoel dat men in het dorp Herkingen samen optrekt, is hierdoor ernstig geschaad. Waarnemend directeur Van Kranenburg, het bestuur van Pinkeltje, het bestuur van de school en wethouder Brugge- man zijn onlangs met elkaar in gesprek gegaan. Het resul taat is ronduit verblijdend: de muur in de gang is in de voor jaarsvakantie verwijderd, de schutting eveneens. Er is een pad aangelegd en een hekwerk verplaatst, zodat Pinkeltje via het plein en ook door de school is te benaderen. Met leidster Astrid is afgesproken dat zij met haar peuters gebruik mag maken van de speeltoestel len in de kleuterspeelhal. En natuurlijk is ze op school wel kom voor de koffie. Regelmatig wordt er professioneel overleg gevoerd tussen de kleuterleid sters van de school, de leidster van de WE (vallend onder het schoolbestuur) en de leidster van Pinkeltje. Zowel de voor zitter van Pinkeltje Jeannette van der Veer als de voorzit ter van het schoolbestuur Jan Struijk zijn blij met dit resul taat. Alle partijen hopen dat ze mogen staan aan een nieuw begin waarbij het 'ons gevoel' in Herkingen door iedereen weer ervaren mag worden. Besturen Prins Johan Friso school en Pinkeltje De Vereniging Vrouwen rond om Goeree heeft voor haar volgende avond uitgenodigd mevrouw Sigrid Ivo, directeur/ conservator van Tassenmu seum Hendrikje. Met behulp van dia's en vele voorbeelden van tassen en accessoires die ze tijdens de lezing laat zien, geeft ze een overzicht van de geschiedenis van de damestas in de Westerse cultuur, waarbij ruwweg de periode van 1500 tot 2000 wordt belicht. Naast de tas worden ook verschil lende accessoires, die dames in hun tas meedroegen, behan deld. Sigrid Ivo neemt u mee door de geschiedenis van de tas. U zult verbaasd .staan van de diversiteit aan materialen en vormen die de tassen in het verleden hebben ondergaan. Veel tassen zijn vervaardigd van textiel, maar daarnaast zult u verrast worden door prachtige tassen van kralen, ivoor, schildpad, stro, cactus vezel, van allerlei metalen, van kunststoffen en natuurlijk van diverse leersoorten. Buidels uit de 17de eeuw, I8de-eeuw- se dijzakken en beugeltassen, 19de-eeuwse reticules en de verschillende modellen uit de 20ste eeuw zullen de revue passeren. In de lezing zal ook een aantal tassen uit het verle den geopend worden en zult u de accessoires zien die de dames in vroegere tijden met zich hebben meegedragen. Deze avond wordt gehouden op dinsdag 11 maart in ver enigingsgebouw 'Oostdam' te Goedereede, aanvang 20.00 uur. Ook niet-leden zijn harte lijk welkom; zij betalen 5 per persoon. Daarnaast wordt op maandag 17 maart a.s. een avond gehou den waarop bij 'La belle Fleur' te Ouddorp een Paasstukje zal worden gemaakt. Deavond begint om 19.00 uur, deelna me kost 18,50, incl. koffie en lekkers. Opgeven voor deze avond kan t/m 11 maart a.s. bij Sjaan Sperling, tel. 0187- 681646, Loes van Lenten, tel. 0187-682964, e-mail dvanlen- tenfewanadoo.nl. Tot slot kan men zich nog opgeven voor de excursie op dinsdag 27 mei naar Antwer pen. Dat kan op de avond van 11 maart a.s. of telefonisch op maandag 3 maart tussen 19.00-20.00 uur bij Corrie van Splunter, tel. 0187-492181. Eindelijk 'kiekepluimen' op de eilanden, afgelopen dins dag, en daarmee waren de eerste fatsoenlijke sneeuwvlok ken van dit seizoen een feit. Ongehoord eigenlijk dat een grote groep mensen nog geen serieuze vlok zag in het eigenlijke winterseizoen (december t/m februari). In Zuid- Limburg bij Vaals lag tijdelijk een decimeter maartsneeuw. Dus eventjes Maartse buien in optima forma en de boven- luchttemperatuur tipte daarbij tijdelijk aan de rniri 38 gra den op koud vijf kilometer hoogte. Die paar bescheiden buien met winterse lading zijn inmid dels alweer voorbij en de druilerigheid is weer aan zet. Deze vrijdag geeft alweer wat regen, zeker in de middag en ook in het weekeinde houden we het niet droog. Toch is er een positief teken voor de zaterdag, waarop de zon zich wel aardig laat zien en het grotendeels droog blijft op Goeree Overflakkee. Zondag komen er weer een paar buien op. De dagtemperaturen blijven buitengewoon 'normaal' (9-11 graden) en dat blijft ook zo voorlopig. De lentemodus komt voorlopig niet aan bod en een (nieuw) nawinters schampschot evenmin. De laatste weersontwikkelingen geven aan dat de jammer lijke wisselvalligheid ook een deel van de komende week ongehinderd voortgaat. Maandag komt een in potentie zeer actieve depressie zelfs in de buurt van Nederland aan. Blijft deze net noord van de eilanden dan krijgen we veel wind, maar komt deze pal over het land te liggen, valt de wind tijdelijk nagenoeg weg. Aan de regen evenwel ontkomen we in beide gevallen niet. Er is ook nog een kleine optie dat de storing bezuiden ons doortrekt. Mocht dat gebeuren dan komen we tijde lijk in de koudere lucht terecht bij een zuidoostenwind. Waarschijnlijk koerst genoemde depressie toch net noord van Nederland langs en daar de uitdieping van dit laag mogelijk explosief zou kunnen zijn, moet rekening gehou den worden met erg veel wind aanvang nieuwe week! Een zware storm zou tot de mogelijkheden kunnen behoren in Zuidwest-Nederland. Wellicht knapt het weer vanaf eind volgende week wel op, maar of de koude droge variant dan gaat overheer sen, of dat we juist een warm(er) lentescenario zullen krijgen voorgeschoteld, is nu nog niet exact te zeggen. Weerman Mare Putto

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4