L Bestuurlijke toekomst Goeree-Overflakkee besproken in werkconferentie Zwalkende aanhanger veroorzaakt aanrijding Burgemeester Stoop reikt bewijs Nederlanderschap uit f Meneer Wilders heeft een film gemaakt Duidelijk werd dat gemeenten elkaar nodig gaan hebben w Soepopbrengst De Vliedberg Visser Visser 'A IJ 80e jaargang Nr. .7691^N'_**l:.i%^ Christelijk streekblad op gerefinll^ll^^^ondslag GOEREE-OVERFLAKKEE - Op maandag 3 maart hebben de colleges van de gemeenten Dirksland, Goedereede, Middelharnis en Oostflakkee een gezamenlijke werkconferentie gehouden over de bestuurlijke toekomst op het eiland. De bedoeling van deze bijeenkomst was om met elkaar in gesprek te gaan en te verkennen op welke gebieden en op welke wijze gezamenlijk optrekken mogelijk is. Druk vanuit provincie KnopsfgiSgi V ■V mi W}]-^ Althans, daar gaan we vanuit. Hij zegt dat al een hele lijd, en waarom zouden we hem niet gek/ven Geert Wilders is de leider van een politieke beweging. Echt een partijleider is hij niet, want daar moetje een organisatie voor hebben met leden en zo. De Partij voor de Vrijheid heeft dat niet. Die lijd is, volgens Wilders, voorbij. Als geen ander bespeelt hij de media en internet en weet hij vrijwel elke dag wel duidelijk te maken dat Nederland zonder de PW een heel stuk saaier zou zijn. Daar gaat het natuurlijk niet om, dal weten we. Wilders heeft op geheel eigen manier de proble matiek van de invloed van de islam in een o/jen samenleving als de onze aan de orde gesteld. Hij zorgt er wel voor dat we dat niet vergeten. Het is ook goed dat we ons beivust zijn van proble men die zich voordoen. Een open democratie is kwetsbaar Tole rantie is een groot goed, maar kan een gevaar opleveren in een samenleving ruaar ze niet door ieder op dezelfde wijze, volgens de zelfde waarden en normen wordt beleefd. In zo 'n geval kan men. gemakkelijk individuen, of, nog erger, een hele bevolhingsgioep ergeren of kwetsen. Tolerantie gaat gepaard met vrijheid van meningsuiting. Een ieder heeft recht om te den ken wat hij ml, om te zeggen of schrijven xvat hij wil. Dat is het leerboek van de moderne westerse mens. Geen God, geen meester Ik ben een. god in mijn gedach ten. Wie zou mij zeggen luat niet 7nag? Op het scherp van de snede van wat vrijheid van meningsuiting heet kan heel wal ongestraft geuit luorden. Ongestraft. Dat betekent: als hel langs de meetlat van 's lands wetten en regek luordl gelegd, kan er heel wat mee door voordat er opgetreden zcd worden. Leven in een samenleving die zo tole rant is, leer je niet van de ene op de andere dag. Daar gaan eeuwen van ontivikkeling aan vooraf. Je zult maar met een streng religieus gedachtegoed in zo'n samenleving komen. Je zou je er tegen verzetten. Nog erger luordt het als je religie tevens een poli tiek programma inhoudt, een programma dat de uileindelijke (wereld) heerschappij voorziet. Je zou je er gewapend en roei voor inzetten. Zomaar een paar ruwe lijnen, die zeker niet gelden voor alle islamieten. Maar we moeten ook niet onderschatten hoe de islam een bindmiddel kan zijn om heel wereldse doelen na te jagen. Wilders heeft een film gemaakt. Over de islam. Tot nu toe (dins dag) niet vertoond. Zijn naam schij7it een niet te tolereren inlunid te luaarborgen. Voordat iemand de beelden voorbij heeft zien gaan, .spreekt de hele wereld (nou ja) er over. Er wordt reke ninggehouden met gewelddadige reacties, met vergelding in de zin van boycotten, of wal dan ook. Wilders heeft eenfdm gemaakt. Natuurlijk dat mag hij. De vrij heid van meningsuiting .staat voorop. Maar of hij toch nog eens na zou willen, denken over wal hel teweeg kan In-engen en of hel verstandig zou zijn hem toch niet te vertonen Dus niet de vraag: Moeten we de vrijheid van meningsuiting niet nnrmeren (alsof onbeperkte vrijheid ook niet een vorm van normering is), maar: Zou je om de lieve vrede wil het hier bij wil len laten? Alsof hij nog terug kan. Wilders ml echt nog wel een poosje in Den Haag blijven. Schrijnend is dat in ivoord en geschrift de laatste decennia (laten we ons daar maar toe beperken) regelmatig gespol is met de God van de Bijbel. Christenen in deze samenleving zijn meerdere keren op hun hart Medio 2007 hebben de col leges en gemeenteraden van de vier gemeenten op Goeree- Overflakkee de rapporten van de uitgevoerde bestuurskracht- onderzoeken ontvangen. Vanai' dat moment hebben de colleges regelmatig met elkaar gedis cussieerd over de bestuurlijke toekomst, intensivering van de samenwerking en samenvoe ging. Om de discussies meer sturing te geven, is besloten om over dit onderwerp een werk conferentie te houden. De con ferentie werd voorgezeten door de heer Van Bijnen; gemeen tesecretaris van de gemeente Barendrecht en adviseur voor gemeenten bij samenwerkings- en efFiciencyvraagstukken. Onder leiding van de heer Van Bijnen is in beeld gebracht welke landelijke en regionale ontwikkelingen de komende jaren op de vier gemeenten af komen. Zo is onder meer gesproken over het door zetten van digitalisering en regelgeving, de druk vanuit de provincies op de kleinere gemeenten, de afname van het aantal inwoners in som mige gemeenten, de verder gaande decentralisatie waar door meer taken en risico's bij de gemeenten komen te lig gen, de soms zorgwekkende financiële situatie en de steeds groter wordende partners waar de vier gemeenten mee te maken krijgen. Daarnaast zijn de beelden en posities van de afzonderlijke gemeenten onder de loep geno men. De individuele colleges gaven aan hoe zij tegen elkaar aankijken en welke sterktes en zwaktes er bij elkaar worden ervaren. Op deze manier is in een open sfeer gewerkt aan het versterken van het vertrouwen in elkaar. In het middagprogramma werden door een tweetal bestuurders vanuit andere gebieden van Zuid-Holland ervaringen ingëbraclil over de daar gemaakte keuzes. Zo was de heer Van Erk, burge meester van Bergambacht, aanwezig om te vertellen over de samenwerking in de Krim- penerwaard en kwam de heer De eilandelijke bestuurders bijeen op de werkconferentie. Bosman, wethouder Zeven- huizen-Moerkapelle, vertellen over het proces van herinde ling. Beide presentaties waren bedoeld om de colleges van Goeree-Overflakkee voor te lichten over de positieve en negatieve consequenties van intensieve samenwerking en herindeling. Tijdens de conferentie zijn door de colleges nog geen concrete uitspraken gedaan over het bestuurlijke eindbeeld. Wel is duidelijk geworden dat de vier gemeenten elkaar zeker nodig gaan hebben. Medio april vindt een vervolgafspraak plaats, waarin de colleges verder kun nen praten over de invulling van de bestuiulijke toekomst van Goeree-Overflakkee. De werkconferentie vormt hier voor een uitstekende basis. getrapt. Geen vraag van wie dan ook om het om de lieve vrede wil, om de lieve Vrede wil, het erbij te laten. Vanuit diezelfde Bijbel geredeneerd, maar ook om dat zij wel gepokt en gemazeld zijn met de tolerantiegedachte, wordt er niet teruggeslagen. Ongevaarlijk dus. En verder: Moet kunnen, vrijheid van meningsuiting. Wat om betreft hoeft Wilders nu niet te stoppen ,,om de lieve vrede wil Waar hij en wij wel aan toe zijn, is een normering van ons gedrag als het gaat over zaken die voor anderen onof)geefbaar, heilig, zijn. De Bijbel geeft daar leefbare kaders voor Genormeerde vrij heid wint hel ten langen, lesle van schijnbare vrijheid. Gebruikt was nog nooit zo nieuw. i> K.Am.jmfiÊif OUDE-TONGE - Een 24-jari- ge inwoonster van Zierikzee is dinsdagmiddag lichtgewond geraakt bij een aanrijding op de N59 in de richting van Mid delharnis. Rond vijf uur ver loor een 47 jarige man uit Ter- neuzen de macht over het stuur nadat zijn aanhanger instabiel werd door zijwind. De automo biliste kon hem niet ontwijken en sloeg met haar auto over de kop. Hulpdiensten waren snel aanwezig waarna de vrouw, die nog bij kennis was, uit haar auto geknipt kon worden door de brandweer. Ambulanceper soneel bracht haar naar het ziekenhuis in Dirksland voor onderzoek. Hier bleek dat ze geen verwondingen opgelo pen had maar wel een nacht in het ziekenhuis moest blijven ter observatie. Tijdens het ongeval werd een passerende auto geraakt door onderdelen die vrijkwamen bij de aanrijding. De inzit tenden van deze auto bleven ongedeerd. De technische ongevallen dienst van de politie doet onderzoek naar de precieze toedracht van het ongeval. Foto: Persbnro Flakkec Ontdfk't Wi uu GZ.<ie<i!ef of kp ol-os: op *wv^,or^lfiieuw5.nl h Him (<«ni(m)i< w» KiWpi BV - Longeweg 113 3245 KG - Sommdidijk - mrmiiJ Aiitfóüm BV - KiDosterwcg 2 - 4317 AL - Noordgouwc 0111 401347 OUDDORP - In Zorgcentum De Vliedberg stond op zater dag 9 februari erwtensoep en op zaterdag 23 februari bruine bonensoep op het menu. Het waren rijk gevulde soepen, klaargemaakt door de koks van de Vliedberg in de eigen keu ken. Het publiek heeft massaal deze soep besteld, want er is voor een bedrag van 1.229 soep verkocht. Dit is mede ook \'erwezenlijkt door de vrijwil ligers die de verkoop verzorgd hebben. De opbrengst is voor de Steunstichting van de Vlied berg en komt ten goede aan de geluidsinstallatie in de grote zaal. Alle kopers en vrijwilligers Worden dan ook hartelijk dank gezegd voor het mooie resul taat. De volgende activiteit staat gepland in de zomerverkoping, op woensdag 16 juli. Dan is er een verkoping, met rommel en boekenmarkt en worden er sokken, cadeauartikelen, e.d., te koop aangeboden. DIRKSLAND - Kortgeleden heeft de 28-jarige Ana de Campos dos Santos, geboren in Portugal, haar naturalisatie certificaat uitgereikt gekregen door burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland. Zij heeft met de uitreiking van het certificaat officieel het Neder landerschap verkregen. Ana woont al jaren in Dirksland. Sinds 1 januari 2006 heeft de regering alle gemeenten de verplichting opgelegd om een naturalisatieceremonie te organiseren, in ieder geval op de nationale naturalisatie- dag (24 augustus). Daarnaast mogen gemeenten zelf cere- moniedagen organiseren op andere data. Met deze cere monie wordt inhoud gegeven aan de bijzondere band die door de naturalisatie tot stand komt tussen het Koninkrijk en de nieuwe staatsburger. Van af 1 oktober zijn de nieuwe Nederlanders verplicht om de ceremonie bij te wonen. Pas na persoonlijke inontvangstne- ming van het besluit wordt de verlening of verkrijging van het Nederlanderschap geëf fectueerd. Als betrokkene niet binnen eenjaar op de ceremo nie verschijnt dan wordt hij of zij geen Nederlander en moet er een nieuwe aanvraag om naturalisatie ingediend wor den. Cijfer s vertalenkoers bepalen ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS' MIDDELHARNIS Kon. julianaweg 56 Tel 0187 617 300 Fax 0187 ^85 637 www.visser-visser.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1