Chauffeur besteller (m/v) Expositie kerkinterieurs in Remonstrantse kerk j.i^r.ijc;6MaN E'V MOKKEN BEDRUKT COPD is levensgevaarlijk! Dominique Boelen wil de vertaalslag maken van 'het grote beleid' naar 'de kleine belangen' Nieuwe vakantiegids van samenwerkende MEE- organisaties ^1*41 A aangifte Inkomstenbelasting Vleeshandel J. Krijgsman B.V. www.groothandelkoole.nl VLEESHANDEL e KEUS VORKHEFTRUCK-SERVICE vorkheftruck Vakbekwaam medewerker Hovenier/straatmaker Medewerker voor loonbedrijf Gezocht: Proj ectzanger s voor Requiem van Verdi Tweede geboortegolf Mekkerstee met de Heftruck Centrale lATUIlEi^ Postbus 238 3240 AE MIDDELHARNIS 'Bastiaan' Tro u woldtim ers IN BEELD PBRFBCTK 'Zonder naastenliefde isje hart leeg.' 40-plus en (ex-)roker? Doe de test op www.astmafonds.nl Astma Fonds Hoveniersbedrijf C. Krijger Hoveniersbedrijf C. Krijger 0187657 054 0187 48 90 25 WWW.A^ ^ffllL WEEGBRUG GEZOCHT: Nieuw raadslid Gemeentebelangen Dirksland Niet te ver Dichtgetimmerd aken doen o p hoo^ nivo 1 1^ n Ij Verkoop Verhuur Reparatie 1,5 - 8 ton Spuikolk 14a 3247 LK Dirksland specialist Telefoon 0187 605952 Telefax 0187 605663 Zm\ DEUTZ Mobiel 0651 423097 motoren Voor het invullen van uw belt u weer met: Administratie- en assurantiekantoor Boezemweg 26 3247 BB DIRKSLAND Tel. (0187)602365 Op afspraak ook buiten kantooruren Zoekt op korte termijn: Voor deze functie wordt gevraagd: - Rijbewijs BCE. - In het bezit van chauffeursdiploma CCV-B. - Representatief handelen tegenover onze relaties. - Variabele werktijden. Wij bieden u: - Salaris volgens de CAO voor de Vleessector. - Uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden (8% vakantietoeslag, 2% eindejaarsuitkering, 24 vakantiedagen per jaar). - Een prettige werksfeer. Bent u geïnteresseerd, neem dan contact op met de heer Van den Bos, tel. (0187) 48 46 00, tussen 09.00 en 17.00 uur. Schriftelijke reacties kunt U richten aan: hn<ii!\b(wlsi'llcii (0187) 484103 b.minnaar (o kpnplanet.nl «UDDOM - WMMmst 3S SXSd M T«l. (01t7)«t1éll F«M3734 TE KOOP: Gebruikte L.P.G. 2,5 ton met garantie |^DftEwoo|ClflRK| Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland Verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkheftrucks en palletwagens Handelsonderneming Vroegindeweij Middelharnis Tel. 0187 - 482319 - Fax 0187 - 482118 www.vroeghef.nl Vastenaktie komt op voor mensen die liet minder hebben. Help mee en bel nu 0800-1120 (gratis), Cordaid De wereld groeit als we delen {Gratis sdvertentie) gevestigd te Goedereede zoekt per direct Zelfstandig kunnen werken Met snoeiervaring In bezit van rijbewijs BE Leeftijd tussen 20 en 35 jaar Heeft u interesse in bovenstaande functie, schrijf of mail ons binnen 14 dagen met CV. Telefonisch reageren mag ook: (0187) 493706 of (06) 20 15 51 01 Geuzenpad 32, 3252 AK Goedereede Email: c.krijger@hetnet.nl SOMMELSDIJK - In de Remonstrantse kerk aan de Voorstraat 35 in Sommelsdijk zijn van 22 maart t/m 24 mei aquarellen te zien van kerkin terieurs van Nederlandse ker ken, geschilderd door de in 1948 te Zwartsluis geboren Henk Terwal. Bij een druk kerij in Zwolle kreeg hij een opleiding als lithografisch tekenaar. Onder leiding van zijn leermeester en paardente- kenaar Bert Schilder werd hij gestimuleerd in het vrije teke nen. Het was in die tijd dat hij zich in grote mate ging interes seren voor de kerkinterieurs van o.a. Pieter Saenredam (1597-1665). Deze gold als een van de belangrijkste inte rieur- of perspectiefschilders van zijn tijd. De laatste jaren heeft Terwal zich toegelegd op het maken van aquarellen van deze voorliefde: de kerkinteri eurs. Mede door zijn andere grote hobby - het zingen bij Cappella Breda en Schola Litm-gica in Harlingen - ver toeft hij met grote regelmaat in oude en beroemde kerken en Engelse kathedralen en kan hij daar zijn hart ophalen. Meestal heeft hij dan ook tussen zijn partituren het nodige tekenpa pier. Henk Terwal, autodidact op het gebied van aquarel- leren, maakt zijn schilderijen meestal in een gecombineerde techniek. Het interieur wordt op locatie getekend en thuis, na een uitvoerige correctie en juiste perspectivische weer gave, opnieuw getekend en al dan niet in sepia-inkt gete kend, nadien in kleur ingewas- sen, hoofdzakelijk in een droge techniek, maar de pilaren en gewelven in een bijna droge techniek. Zijn aquarellen, tekeningen en sepia's benaderen een foto grafische nauwkeurigheid. De Dagelijks geopend van 7.00 - 17.30 uur Zaterdags van 8.00 - 12.00 uur Van der waalsweg 29 - 3241 ME MIDDELHARNIS subtiele werkwijze van Henk Terwal getuigt van een eigtii stijl in het kleine wereldje \aii Nederlandse kerkinterieui- schilders. Naast kerkinterieurs schildert hij ook landschappen waarbij kerken meestal weer herkenningspunten zijn. Zie voor meer info website www. henkterwal-kerkinterieurs. exto.nl. U bent van harte welkom om de expositie in de Remon strantse kerk te bezoeken. Dat kan o.a. tijdens de openstellin guren van de kerkzaal wanneer deze iedere eerste woensdag van de maand, maar ook dik wijls op de andere woensdag ochtenden, van 9.00-12.00 uur openstaat als Stiltecentrum, en op verzoek (even aanbellen bij de fam. Schrier, die boven de kerk woont). Per direct zijn wij óp zoek naar een enthousiaste medewerker voor landwerkzaamheden in de regio Zuid-Holland en Zeeland. voor Akkerbouw en Loonwerkzaamheden Wij bieden: Goede arbeidsvoorwaarden. Prettige werksfeer. Flexibiliteit. Wij vragen: Flexibiliteit. Verantwoordelijkheidsgevoel. Ervaring. Heb je interesse en wil je graag binnen een agrarische omgeving werken, neem dan telefonisch contact met ons op. A. Bogerman T. van Genugten mob. (06) 22 24 69 74 mob. (06) 20 13 09 35 DIRKSLAND - Ze heeft er heel veel zin in. Een pas sie om iets te doen voor de gemeenschap, voor de burgers van Dirksland. Dominique Boelen, sinds een jaar of zes inwoon ster van Melissant, is sinds 28 februari raadslid voor Gemeentebelangen. Eén vrouw in de raad is weinig, vindt ze. "Maar het hoeft niet veel uit te maken. Het gaat uiteindelijk om het resultaat." Door Kees van Rixoort Eerder was ze actief in de Dorpsraad Melissant. Toen ze zich concreet ging inzetten voor Gemeentebelangen zette ze daar een punt achter. Wel bleef ze een rol spelen in de plaatselijke Oranjevereniging. Dominique Boelen: "Ik vind het ontzettend belangrijk dat dit soort verenigingen en activi teiten blijven bestaan. Het gaat om het ondersteunen van het sociale aspect, iets voor elkaar doen. Dat vind ik belangrijk." Ze zegt zich erg thuis te voelen in Melissant. "Dit is een wel kom eiland voor een 'overkan- ter' als ik." Haar keuze voor een plaatse lijke politieke partij was een bewuste. "Een parüj die niet te ver van de mensen af staat en niet geleid wordt door Haagse belangen. Voor men sen zijn kleine zaken vaak van belang. Die individuele belan gen mogen we niet uit het oog verliezen. Ik wil graag de ver taalslag maken van 'het grote beleid' naar 'de kleine belan gen' van de inwoners. Denk bijvoorbeeld aan het handha ven van het voorzieningenni veau, een betere leefomgeving en de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning." Dominique Boelen hield zich, als ambtenaar van de gemeen te Vlissingen, beroepsmatig bezig met de introductie van de WMO. Ze noemt zichzelf één van de uitvinders van het 'Zeeuwse model', een aanbe stedingsmodel dat navolging heeft gekregen in het hele land. "De essentie van dat model is dat je niet zozeer stuurt op prijs, maar kwaliteitscriteria aangeeft. Dat is goed voor de mensen." Ze werkt nog steeds bij de gemeente Vlissingen, maar nu als manager Beheer Leef omgeving. "Ik heb een afde ling met 116 mensen, die de hele stad bijhoudt. Hun werk staat heel dicht bij de men sen. Dat interesseert me en dat interesseert me ook in het raadswerk. Ik heb een drukke baan, maar ik vind het mooi om er een deel van mijn vrije tijd aan te besteden en samen met anderen - ieder met zijn eigen inbreng - iets te beteke nen voor de mensen. De partij is niet het doel; het doel is de burger. Met een sterk bestuur kun je iets bereiken." De burgers van de gemeente Dirksland kunnen van haar een "maatschappijkritische inbreng" verwachten op "het geen over de gemeenten wordt uitgestort door Den Haag. De gemeenten moeten veel grote wetten oppakken en als amb tenaar begrijp ik wat daar bij komt kijken. Tevens besef ik dat de concrete uitvoering belangrijk is voor de mensen die in die gemeenten wonen. Dat vereist de vertaalslag waar ik het net over had. Wat hierbij ook een belangrijke spil is, is hoe je met de burgers omgaat. Ik vind dat de burgerparticipa tie in de gemeente Dirksland een ander elan mag krijgen." Gemeentebelangen Dirksland is niet vertegenwoordigd in het college van B en W en behoort niet tot de coalitie. Oppositie voeren gebeurt, als het aan Dominique Boelen ligt, alleen als "wij vinden dat de belangen van de mensen in het gedrang komen". "Het collegeprogram ma is aardig dichtgetimmerd, vind ik. De raad zou best wat meer inbreng mogen hebben. In het dualistische stelsel stelt de gemeenteraad de kaders, maar hier leeft de monisti sche gedachte nog. Een sterk bestuur vraagt om dualisme." Ze zegt zich daarvoor te willen inzetten en het debat niet te schuwen. "Ik hou van discus sie." Dat ze, als enige vrouw, in een 'mannenbolwerk' is terechtgekomen, maakt haar niet uit. "In Vlissingen werk ik met bijna 116 mannen. Ik spreek de taal en hou van doorwerken en niet zeuren. Ik ben redelijk resultaatgericht. Dat ik hier als enige vrouw in de raad zit, ach, ik heb er niet over nagedacht. De burge meester had het over een man nenbolwerk en ik reageerde met een grapje: geef mij maar een fles whisky in plaats van een bos bloemen. Het gaat niet om dat soort verschillen, het gaat erom watje wilt bereiken. Het resultaat telt." MIDDELHARNIS - Het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West Nederland uit Middelharnis is nog op zoek naar enthousiaste zangers voor de uitvoering van het Requiem van Verdi op zaterdagavond 24 mei 2008. Deze uitvoering zal gehouden worden in sportcomplex De Staver in Sommelsdijk. Het belooft een geweldig spektakel te worden; een groot koor; het Rand Stedelijk Begeleidings orkest Synfonia en vier pro fessionele solisten zullen hun medewerking verlenen. De uitvoering is onder algehele artistieke leiding van Bas van Houte. Wilt u ook deel uitmaken van dit bijzondere project en samen met de koorleden voor een mooie avond zorgen op Goe- ree Overflakkee? Dan bent u van harte welkom! Het zal voor het eerst op Goeree-Overflak kee uitgevoerd worden. Het koor kan nog alle stemsoorten gebruiken. De repeüties vin den plaats in het verenigings gebouw naast de Rooms Katho lieke Kerk aan de Langeweg in Middelharnis en in de aula van het Penta College, J.A. Heijwe- genlaan 2 te Spijkenisse; aan vang 19.45 uur tot 22.00 uur. Wilt u nog meer informatie hierover en/of over het koor dan kunt u contact opnemen met Wim de Wit, voorzitter' telefoon: 0187-487144 e-mail! w.dewitfSfilternet.nl Website: www.ookzwn.nl MEE Brabant Noord, MEE Midden-Holland, MEE Rot terdam Rijnmond en MEE Zuid-Holland Zuid hebben een vakantiegids uitgebracht. Deze vakantiegids geeft een duide lijk en beknopt overzicht van meer dan 70 vakanüeorganisa- ties die een reisaanbod hebben voor mensen met een lichame lijke, zintuiglijke of verstande lijke beperking of mensen die met een vorm van autisme te maken hebben en hun familie. Er zijn diverse soorten vakan ties, zoals strand - en kam- peervakanties, actieve reizen, themareizen en gezinsvakan ties. In deze gids wordt bij elke organisatie kort uitgelegd wat zij bieden en voor wie de rei zen geschikt zijn. De gids is gratis af te halen bij de hoofdvestigingen van MEE Brabant Noord, MEE Midden-Holland, MEE Rot terdam Rijnmond en MEE Zuid-Holland-Zuid. U kunt ook een exemplaar thuisge stuurd krijgen. Bel daarvoor met de MEE-organisatie bij u in de buurt. De adressen van de MEE-vestigingen en de vakantieorganisaties uit de gids zijn ook te vinden in de sociale kaart op de website www.leven- zonderbeperking.nl MEE is een instelling die dienstverlening biedt aan men sen met een beperking, een ontwikkelingsachterstand en/ of een chronische aandoening en hun directe omgeving. Zij stelt zich ten doel om onder steuning op maat te bieden aan deze personen, zodat zij m alle aspecten van het maatschappe lijke leven zo zelfstandig moge lijk kunnen functioneren. Bij MEE kunnen mensen terecht voor informatie, advies, ondersteuning bij de opvoe ding, bemiddeling bij het vin den van een goede woon- en/ of werkplek, gezinsbegelei ding, voorlichting over sport, vrijetijdsbesteding en vakan ties, schoolmaatschappelijk werk, wet- en regelgeving en cursussen. Bij MEE Zuid-Hol land Zuid kunnen mensen ook terecht voor mantelzorg- en vrijwilligers ondersteuning. Meer informatie op de website: www.levenzonderbeperking. nl OUDDORP - De tweede geboortegolf op de Mek kerstee komt er aan. Van II tot en met 22 maart worden er zo'n 400 lam metjes geboren op de Mekkerstee. Een ieder is van harte welkom om dit mee te beleven. De ope ningstijden zijn van dins dag tot en met zaterdag van 9.00 uur tot en met 17.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 10