Damesafdeling Fabert Mode na renovatie klaar voor nieuw seizoen 'Welkom Thuis Tour' bezoekt Ouddorp Tien jaar Plus Slingerland KNRM (n B o (f) K 3 o s^am lid voor de Cliëntenraad Vrijdag en zaterdag modedagen Mensen worden uitgenodigd om 'Thuis' te komen t EIIAtlDEri-niEUWS Zelfde collectie Familiebedrijf Youth Alfacursus Programma Meer activiteiten Acties Griend vaart voor kitesurfer ZORG ZIEKENHUIS DIRKSLAND «1 A PAGINA 8 DINSDAG 4 MAART 2008 MIDDELHARNIS - Aanstaande vrijdag en zaterdag 7 en 8 maart houdt Fabert Mode in haar modezaak op D'n Diek in Middelharnis twee 'modedagen'. Met deze dagen wordt het nieuwe modeseizoen ingeluid. Belang stellenden kunnen dan tevens de grondig vernieuwde damesafdeling bewonderen die aan de eisen van de tijd is aangepast. Ook is vrijdagavond de Smaakpolitie Rob Geus in de winkel. Door Adri van der Laan Ondernemer Ben Fabert van Fabert Mode legt uit dat, na de vier jaar geleden gerenoveer de herenafdeling en de drie jaar geleden aangepakte kin derafdeling, het nu de beurt was aan de damesafdeling om een grondige opknapbeurt te ondergaan. Op de vraag of dit nodig was antwoordt Ben Fabert bevestigend. "De laatste verbouwing van deze afdeling heeft twaalf jaar geleden plaats gevonden en daarom was het hoog tijd om de damesafdeling aan de eisen van de moderne tijd aan te passen". Ben Fabert legt uit dat daarom de voor heen wat donkere, gedateerde inrichting van de afdeling heeft plaatsgemaakt voor een lichte moderne uitvoering. Zodat de damesafdeling een heel eigen en vooral moderne uitstra ling heeft gekregen, waarmee Fabert Mode ook wil laten zien dat de collectie zeker ook voor jongeren aantrekkelijk is. Dat de damesafdeling een renovatie heeft ondergaan en daarmee een jongere uitstra ling heeft gekregen, wil vol gens Ben Fabert niet zeggen dat de collectie ook is veran derd. "Kleding voor jongeren hing wel in de winkel, maar we hebben het nu anders gepre senteerd". Het bedrijf d()et er alles aan om voor ieder seizoen de modernste collectie, die aangepast is op de vraag in de regio, te presenteren. "Ik zeg wel eens dat onze voorraad zich uitstrekt van kinderen met de maat 92 tot mensen in de leeftijd van 92 jaar". En binnen dat assortiment is alles vertegenwoordigd, "van jong tot klassiek en voor dames en heren". Er is nog een andere reden dat de presentatie bij Fabert Mode belangrijk is. Ben Fabert wijst hierbij op de enkele jaren geleden afgeronde renova tie van D'n Diek. In het pand van de modewinkel is toen een doorgang gecreëerd waarbij mensen van achter D'n Diek - van de gratis parkeerplaat sen - door de winkel heen - op D'n Diek kunnen. De mensen die de winkel als doorgang gebruiken komen dus door de winkel heen "en dan is het heel belangrijk hoe de presen tatie is, want ze zijn toch even binnen en dat is de bedoeling", legt Ben Fabert uit. In de vernieuwde damesafde ling staat gezelligheid centraal. Er zijn verschillende sfeer volle zitjes gecreëerd waarbij bijvoorbeeld het gezelschap van de winkelende dames in alle rust hun tijd kan door brengen. Verder ligt er een moderne vloer in de afdeling en is het interieur uitgevoerd in modern 'zwart-wit'. Fabert Mode, aat dit jaar 82 jaar geleden is opgericht door de vader van Ben Fabert is gestart, is er klaar voor om de klanten op een sfeervolle manier te ontvangen. Fabert Mode is een echt familiebedrijf waar binnen ook de volgende generatie actief is. Ben Fabert geeft aan dat hij zelf maar enkele dagen per week actief is binnen de winkel en dat de leiding langzamerhand wordt overgenomen door zijn doch ter Caroline en schoonzoon Remco van Drenth. Caroline en Remco van Drenth- Fabert poseren in de vernieuwde damesafdeling van Fabert Mode. Foto: Persbum Flakkee OUDDORP - Twintig protestantse kerken in Neder land worden in dit voorjaar aangedaan door de 'Wel kom Thuis Tour'. Ouddorp ligt ook op de 'route', maar hier wordt de bijeenkomst gehouden in het zalencom plex Dorpstienden. Els Soeteman en Sanne van de Wal van de Gereformeerde PKN kerk in Ouddorp, die voor de p.r. van het evenement zorgdragen, leggen uit wat de bedoeling is van deze 'Welkom Thuis Tour', waarbij de zanger Kees Kraayenoord en ds. Hans Eschbach een groot deel van de avond op vrijdag 14 maart verzor gen. Door Adri van der Laan De 'Welkom Thuis Tour' is een initiatief van het Evange lisch Werkverband (EW). Dit Werkverband is een beweging "die biddend zoekt naar en werkt aan geestelijke vernieu wing binnen de PKN-kerken", zoals ze het zelf verwoorden. De 'Welkom Thuis Tour' is een onderdeel van het 'Lucas 15-jaar', zoals het EW 2008 heeft genoemd. In Lucas 15 vertelt Jezus de gelijkenis van de zoon die vertrekt met het geld van zijn vader, uiteindelijk in de pro blemen komt en nog maar één oplossing ziet: terug gaan naar huis. In het Lucas 15-jaar wil het EW de kerk motiveren om op zoek te gaan naar mensen die God nog niet kennen. Ds. Hans Eschbach van het E W, die tijdens de bijeenkomst in Dorpstienden zal preken, legt uit dat de gelijkenis uit Lucas 15 hem "enorm aanspreekt". "Vooral het beeld van de Vader die met open armen staat te wachten. Dit mogen we niet voor ons zelf houden. Laten we als kerk onze taak serieus nemen en mensen uitnodi gen om Thuis te komen." Ook zanger Kees Kraayenoord is enthousiast: "Het is gewel dig voor ons als band om met deze tour het land in te gaan. Het worden concerten waarbij werkelijk iedereen welkom is. Dit is echt dé kans om ook je niet-christelijke vrienden of buren mee te nemen." Els Soeteman en Sanne van de Wal zijn actieve leden bin nen de Gereformeerde Kerk van Ouddorp. Zo was Sanne betrokken bij de Youth Alpha- cursussen die in de afgelopen twee jaar zijn gegeven, waar bij jongeren van buiten en van binnen de gemeente op een ontspannen -wijze werden geconfronteerd met het chris telijk geloof In de afgelopen tijd zijn hiermee meer dan veertig jongeren bereikt en deze cursussen zijn door deze jongeren enthousiast ontvan gen. "Doordat onze gemeente hiermee actiefis, heeft de lan delijke organisatie gevraagd of wij medewerking aan de ont vangst van de Welkom Thuis Tour wilden verlenen", legt Els Soeteman uit. Al geruime tijd zijn zij en andere werk groepen binnen de Gerefor meerde Kerk druk bezig met de voorbereidingen van het evenement. Verdeeld over het hele land doet de Tour twintig kerken aan. In Ouddorp heeft men gekozen voor Dorpstienden omdat men heel veel publiek verwacht. Volgens Els en Sanne zal dit publiek ener zijds 'afkomen' op de bekende zanger Kees Kraayenoord en anderzijds weet men dat er ook veel jongeren en ouderen zijn die het fijn vinden om met mensen van verschillende ker kelijke afkomst rondom het thema bezig te zijn. In het programma van de Tour staan twee dingen centraal: naast de verkondiging van het Woord door ds. Hans Esbach en Kees Kraayenoord is er het concert van laatstgenoemde. Daarnaast is er tijdens de pau ze alle ruimte voor de bezoe kers om elkaar te ontmoeten. Er staan ook stands opgesteld van christelijke instellingen waar cd's, boeken en infor matie verkregen kan worden. Alles zal erop gericht zijn om zowel jongeren als ouderen erop te wijzen dat ze 'Welkom Thuis' zijn. Daarom is de Tour bij uitstek geschikt om ook ongelovige of buitenkerkelijke vrienden of vriendinnen uit te nodigen. Inmiddels is de kaartverkoop voor de bijeenkomst van start gegaan en velen hebben al een toegangsbewijs van 12,50 gereserveerd. Deze zijn verkrijgbaar via website www. interticket.nl of, als er dan nog kaarten zijn, 's avonds aan de zaal. De avond op vrijdag 14 maart begint om 20.00 uur en zal tot ongeveer 23.00 uur duren. Het EW organiseert dit jaar Els Soeteman (links) en Sanne van de Wal bij de poster voor de Welkom Thuis Tour in de Gereformeerde Kerk te Ouddorp. Foto: Adri van der Umn nog meer activiteiten met het thema 'Welkom Thuis' en reikt de kerken allerlei materialen aan voor plaatselijke activitei ten. Zo wordt het boek 'Wel kom Thuis' uitgegeven, met daarbij een speciaal voor deze gelegenheid samengestelde CD van Kees Kraayenoord. De kerken wordt een 'Welkom Thuis krant' aangeboden die men kan verspreiden. Verder is er gelegenheid om de missi onaire cursus 'VVelkom Thuis' te volgen. In het Lucas 15 jaar is er dus genoeg te doen. "De gedachte achter dit alles is: we willen als kerk Gods hart voor mensen laten zien", aldus ds. Hans Esbach van het Evange lisch Werkverband. Meer informatie is te vinden op de website www.lucasl5.nl. Zondag 2 maart om 13.45 uur werd de bemanning van de reddingboot Griend van KNRM station Ouddorp door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een kite surfer in de problemen bij de Ooster op de Noordzee. De schipper van de Griend werd door de Kustwachtpost Oud dorp gebeld dat er al geruime tijd een kitesurfer op de Oos ter bezig was met zijn uitrus ting en dat het allemaal wel erg lang ging duren. Gelet op de temperatuur van het zeewater werd het Kustwacht Centrum Den Helder ver zocht de bemanning te alar meren. Bij aankomst van de Griend bij de Ooster bleek de kitesurfer net aan wal te zijn. Hij bleek niet onderkoeld, en kon zonder verdere hulp naar huis toe. MIDDELHARNIS - Het is tien jaar geleden dat Plus Slin gerland zich in Middelhar nis vestigde onder de naam Plusmarkt Slingerland. Daar voor was de winkel eigendom van de familie Visser, die de winkel overgedroeg aan de familie Slingerland. De in de afgelopen jaren opgebouwde moderne - servicesupermarkt, met een groot aanbod aan vers en een fijn personeelsteam, hoopt de klanten nog lange tijd van dienst te kunnen zijn. Als dank voor het bezoek van de vele klanten aan de winkel in de afgelopen tien jaar heeft Plus Slingerland een aantal acties opgezet en een extra fol der uitgegeven met veel extra voordeel. Zo maken de klanten van de winkel vanaf 10 maart tot en met zaterdag 5 april kans op een unieke vaart in de PLUS-luchtballon. Verder krijgt men bij besteding van 25 of meer aanstaande don- De heer Slingerland met zijn beide zoons Leo en André in de supennarkt aan het Kerkepad in Middelharnis. derdag, vrijdag en zaterdag een bos bloemen. Zie voor jubi leumaanbiedingen met veel extra voordeel ook de adver tentie op de achterpagina van deze krant. ZORQsaam biedt op Goeree-Overflakkee een aaneengesloten keten van zorgvormen aan. Van zorginstellingen (ziekenhuis, verpleeghuis en verzorgingshulzen) tot thuiszorg. ZORGsaam streeft ernaar om vla regionale zorgloketten op een directe en persoonlijke manier contact te onder houden met de cliënten. Met 15(X) medewerkers wordt zorg op maat geboden; de patiënt en cliënt/bewoner staan centraal. In ZORGsaam werken samen Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, het verpleeghuis De Samaritaan en de verzorgingshuizen De Vlledberg, Geldershof, De Goede Ree en Ebbe en Vloed. stationsweg 22 3247 BW Dlrksland Tel. 0187 607300 Fax 0187 603739 Binnen het moderne Van Weel-Bethesda Ziekenhuis staat de kwaliteit van de zorg voorop. Het ziekenhuis heeft een capaciteit van 140 bedden en richt zich op Goeree-Overflakkee en de omliggende gebieden. In de regio wordt onder andere samengewerkt met het Medisch Centrum Rijnmond Zuid te Rotterdam. De afgelopen jaren hebben in het teken gestaan van sterke groei en technologische innovatie; het aantal specialismen is toegenomen en de medische staf is uitgebreid naar ruim 50 leden. Deze lijn zal de komende jaren worden voortgezet. Kenmerkend voor de organisatie zijn de 'korte lijnen' en de plezierige werkverhoudingen. Het ziekenhuis heeft een protestants-christelijke identiteit. Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis maakt werk van medezeggenschap. Er is een actieve Cliëntenraad, waarbinnen op dit moment één vacature is. Daarom zoeken wij een Over de functie De Cliëntenraad praat mee over de gang van zaken binnen het ziekenhuis. De belangrijkste taak van de Cliëntenraad is het behartigen van de algemene belangen van de cliënten. De raad adviseert de directie en Raad van Bestuur van het ziekenhuis over onderwerpen die voor cliënten van belang zijn. De Cliëntenraad bestaat uit 7 personen met een brede deskundigheid en ervaring, die elkaar zoveel mogelijk aanvullen. Over uzelf Wij zijn op zoek naar een enthousiaste kandidaat met kennis van de gezond heidszorg en affiniteit met de patiëntenzorg binnen het ziekenhuis. U beschikt over bestuurlijk inzicht en ervaring en u heeft een kritische maar positieve en constructieve houding, waardoor u in staat bent de algemene belangen van cliënten te behartigen. U wilt gemiddeld ca. 4 uur per maand aan de Cliëntenraad besteden en ten behoeve van de werkwijze beschikt u over e-mail. U bent bekend met ons ziekenhuis en woonachtig in het werkgebied van het ziekenhuis. Wat wij bieden Wij stellen u in de gelegenheid om de ontwikkelingen in het ziekenhuis van nabij te volgen; wij bieden u de mogelijkheid om invloed uit te oefenen op deze ontwikkelingen en zo de positie van cliënten te helpen versterken; een positieve en betrokken sfeer in de Cliëntenraad, deskundigheids bevordering, een beperkte onkostenvergoeding en vacatiegeld. Informatie Nadere informatie wordt u graag verstrekt door de voorzitter van de Cliëntenraad, de heer J. Boot, telefoon (0187) 48 56 42. Sollicitatie Uw schriftelijke sollicitatie kunt u voor 20 maart a.s. richten aan Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, t.a.v de heer dr. P.C. van der Velden, directeur medische zaken, Stationsweg 22, 3247 BW Dlrksland of per e-mail clientenraadiazhsdirksland.nK Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8