Oostflakkee wil groei, groen en kwaliteit in 2030 Drie Koninklijke Onderscheidingen tijdens Jaarvergadering brandweer op flakkee i Mj^^^ Am CDA Statenfractie wijst op onveilige situatie bij Nieuwe-Tonge Gemeenteraad en klankbordgroepen discussiëren over mogelijke scenario's Psalmzang avond met Cd-opname Bingo bij ANBO Themamiddag PCOB: Van Pesach naar Pasen Vierkoren- concert in Grutterswei n 1^ Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Bijeenkomsten Vervolgtraject OUDDORP - Tijdens de jaarvergadering van de brandweer van de gemeente Goedereede in m.f.g. Dorpstienden, afgelopen vrijdagavond, heeft burgemeester Van de Velde van de gemeente Goedereede drie Konink lijke Onderscheidingen uitgereikt. Drie spuit gasten namen die avond officieel afscheid van de brandweer, en bij die gelegenheid werden zij benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Het zijn Teun Hoek uit Ouddorp, Doris Oosters uit Stellendam en Maart Koese, eveneens uit Stel lendam. DEN HAAG - In schrif telijke vragen aan Gede puteerde Staten merkt de CDA Statenfractie op dat het verkeersvei- ligheidsbeleid van de provincie Zuid-Holland in een aantal specifieke gevallen, waaronder in Nieuwe-Tonge, een vei lige verkeerssituatie in de weg staat. bqbi D fiomeeteui De Waal Hoveniers ..^^il'^^o. •j; Tel. 47 10 20 www.autobedrijf-admiraal.nl i i h n_ 80e jaargang Nr. 7690 Dinsdag 4 maart 2008 OOSTFLAKKEE - De afgelopen weken heeft de gemeente Oostflakkee, de gemeenteraad en de klankbordgroepen uit de verschillende dorpsker nen drie mogelijke toe komstscenario's voorge legd. Zowel raadsleden als inwoners gaven in grote lijnen aan vooral groei, groen en kwaliteit te willen in de toekomst. Op basis van hun inbreng wordt nu een voorkeursscenario uitgewerkt. Dit scenario zal naar verwachting eind april worden voorgelegd aan alle inwoners van de gemeente. In de iiiaaiideii november 2007 lol en met februari 2008 beeft adviesbureau Royal Has- koiiing aan de liand van de thema's wonen, werken, wel zijn en retreatie/toerisme drie mogelijke toekomstscenario's uitgewerkt. In de. scenario's is geprobeerd extremen weer te geven, zodal tijdens de bijeen komsten discussie zou ontstaan over bepaalde elementen uit cle versclurten'dé seéi""!iiiic)'s Scenario 1 kreeg de naam 'In Oostflakkee kan het'. Groot schalige projecten op het gebiecl van werkgelegenheid worden opgepakt, gebouwd wordt voor nieuwe inwoners en dan met name voor de werk- bevolking, economische acti viteiten worden gericht op de Iransportstromen lussen Rot terdam. Antwerpen en Brabant en grote recreatieve slecht weer voorzieningen kunnen worden aangelegd. Het voorzieningen aanbod in de kernen zal fors verbeteren. Dit scenario gaat uit van een groei van 10.500 naar 16.000 inwt)ners. Scenario 2 kreeg de naam 'Groei, groen en kwaliteit'. Kennisintensieve bedrijven met relatief hoogopgeleide werk nemers worden aangetrokken, er wordt ondei meer gebouwd v(X)r nieuwe werkneitiers en voor senioren die zich in de gemeente willen vestigen. Het landschap wordt aantrekke lijker gemaakt met natuur en dijkbeplanting en met toegang tot de bestaande natinir. Toe risten en recreanten profite ren hierxan, er komen groene woon- en werkmilieus en de leefbaarheid in de dorpskernen wordl verbeterd. In dit scenario wordt uitgegaan van een groei van 10.500 naar 14.000 inwo ners. Scenario 3 kreeg de naam 'Kleinschalig vooruit'. Dit sce nario gaat uit \'an een relatief kleine groei van 10.500 naar 11.000 inwoners. Bestaande bedrijventerreinen in de dorps kernen worden opgeknapt, er wordt kleinschalig gebouwd voor de eigen bexolkingsgroei, voorzieningen worden afge stemd op minder mobiele men sen en op gebied van recreatie worden de bestaande kwalitei ten in de natiun- beter benut. Tijdens de bijeenkomsten van zowel de geineenteraad als de klankbordgroepen werden de drie scenario's uitgebreid besproken. Ieder scenario was op een groot bord beschreven en werd door een medewerker van Royal Haskoning monde ling toegelicht en 'gepromoot'. De aanwezigen konden met fic tief geld op ieder scenario hun \oorkeuren aangeven. Ach terop de papieren geldbrief jes konden zij hini motivering schrijven. Zowel bij de gemeen teraad als bij de klankbordgroe pen kwam duidelijk naar voren dat de speerpunten in scenario 2 'Groei, groen en kwaliteit' de ineeste voorkenr kregen. Dit scenario moet dan echter wel aangepast gaan worden met enkele onderdelen uit scenario 1 en 3. Behoud van de leefbaarheid in de dorpskernen, toename van recreatie en toerisme door gebruik te maken van bestaan de natuur en deze toegankelij ker te maken en bouwen voor jongeren en senioren waren veel voorkomende opmerkin gen. Ook vond op beide avon den enige discussie plaats over het belang van werkgelegen heid. Alle aanwezigen waren het erover eens dat de werk gelegenheid in Oostflakkee moet toenemen en dat de uit gaande pendel van het eiland moet afnemen. Echter over het soort werkgelegenheid bestaan verschillende meningen. Zo is uitvoerig gesproken over grootschalige bedrijvigheid en over glastuinbouw, iTiaar ook over werk in de toeristische en recieatieve sector. Opgemerkt werd in ieder geval dat geke ken moet worden naar werk voor hoger opgeleiden, zodat meer jongeren in Oostfiakkee blijven wonen. Ook is er zorg over passendheid van groot schalige ontwikkelingen in bet landschap. Verder werd aan gegeven dat de gemeente wel inJcomsten moet genereren om een scenario als Groei, groen en kwaliteit' te kunnen reali- .seren. Een optie hiervoor zou bijvoorbeeld grootschalige glas tuinbouw kunnen zijn, maar ook landgoederen, recreatieve slecht weer voorzieningen en viskwekerijen zouden hiervoor kunnen zorgen. De komende maand is advies bureau Royal Haskoning bezig met het uitwerken van een voorkeursscenario. Dit scena rio is gebaseerd op de inbreng van de raadsleden en de inwo ners uit de klankbordgroepen. Begin april wordt dit scenario behandeld in de gemeenteraad. De bedoeling is dat de raadsle den tijdens deze avond hun mening geven, zodat eventuele opmerkingen nog kunnen wor den meegenomen. Eind april wordt het uiteindelijke sce nario tijdens een Publieksdag voorgelegd aan alle belangstel lenden uit de geirieente. Even tuele opmerkingen die tijdens deze avond naar voren komen, zullen worden verwerkt in het scenario dat terugkomt in de definitieve Toekomstvisie 2030. Naar verwachting zal de toe komstvisie in het vooijaar 2008 zijn afgerond. Op zaterdag 15 maart organi seert het Chr. Ouddorps Man nenkoor de jaarlijkse Psalm- zangavond in de Rehobóthkerk te Sommelsdijk. Het koor staat onder leiding van de dirigent Ab Vroegindeweij, organist is Jan Hoek. Het programma ver meldt psalmen (ook met tegen stem). De opening en meditatie van deze avond wordt verzorgd door ds. H. Lassche en de slui ting door de plaatselijke predi kant ds. L.M. Jongejan. De aan vang van de avond is 19.30 uur. De kerk is 19.00 uur open. De toegang is gratis. Wel zal er een collecte worden gehouden ter bestrijding van de kosten. Op veler verzoek zal er deze avond een Cd-opname plaatsvinden. Om u in de gelegenheid te stel len deze Cd aan te schaffen, zullen in het programmaboekje inschrijfformulieren ingesloten ztjn die u na afloop in de hal van de kerk kunt inleveren. Op een nader te vermelden tijdstip en adres in Middelharnis, Som melsdijk en Ouddorp zullen de CD's dan opgehaald kunnen worden. Tekst en foto: Hans Villerius Teun Hoek was al vanaf 1978 lid van de vrijwillige brand weer bij de blusgroep Oud dorp. Brandwacht 1' klas was hij. Jarenlang was hij er chauf feur pompbediende en sinds I januari 2000 eerste pomp bediende. Hij zoigde ervoor dat het voertuig altijd tiptop in orde was, hij was nauw betrokken bij cje bouw van de nieuwe brandweerwagen dïé' in 2004 afgeleverd werd en was ook altijd bereid deze weg te brengen voor onderhoud en keuringen, e.d. Daarnaast was hij sinds 1999 actief bestuurs lid van de vereniging en nauw betrokken bij de organisatie van diverse activiteiten van de vereniging. Ook nam hij altijd actief deel aan de wedstrijden. 'Je was voor het korps altijd een vaste waarde", zo prees de burgemeester hem, "zeker overdag was dit fijn: iemand die werkzaam is in Ouddorp, medewerking heeft van zijn werkgever, en dan ook nog chaufTeur pompbediende is, mooier kan haast niet. Teun was overal inzetbaar en stond Burgmeester Van de Velde (l.) heeft zojnisl de Koninklijke Onderscheidingen uitgereikl. Narist huur v.l.n.r. de echtparen Hoek, Oosters en Koese. zijn mannetje. Op hem kon altijd gerekend worden!" Ook Doris Oosters was Brand wacht V klas, en vanaf 1976 in dienst bij de blusgroep Stellen- dam. En ook hij was jarenlang één van de vaste pompbedien den. "Het korps kon altijd een beroep op je doen. Ook als er problemen waren met de brandweerwagen en deze terug moest naar de leverancier, was jij diegene die achter het stuur klom en de rit meestal maak te. Velen malen mochten we als gemeentelijke brandweer gebruik maken van het bedrijf Oosters voor oefeningen en wedstrijden én als er dingen veranderd of gemaakt moesten worden aan de brandweerwa gen", aldus de burgemeester. Zelts op latere leeftijd begon Doris nog aan een cursus voor het groot rijbewijs en brand weer chauffeurscursus. En ook hij was altijd overdag aanwezig, wat voor plattelandgemeenten van wezenlijk belang is bij uit rukken. Het langst van de drie was Maart Koese lid van de vrijwil lige brandweer, al vanaf 1971 was hij verbonden aan de blus groep Stellendam. En ook hij was Brandwacht 1^ klas. 'Je was ook altijd van de partij, of het nu voor de brandweer zelf is of voor de andere activiteiten, bijv. op Koninginnedag, e.d., op jouw kon cle groep altijd een beroep doen. Bovendien heb je goed 'geïnvesteerd' in de blusgroep Stellendam: twee zt)nen \an jullie werden ook brandweerman!", aldus burge meester Van de Velde. En ook Koese volgde op latere leeftijd nog een cursus hulpverlening en groot.schalige hulpverle ning. "Maart is al meer dan 35 jaar bij de brandweer actief en dat", zo sprak de burgemeester, "is toch wel uniek te noemen!" Ze typeerde de drie vertrek- kencle spuitgasten als "brand weerman in hart en ziel, tot het laatste moment toe. Niets was teveel. Gedrevenheid, passie, maar vooral zich wil len inzetten voor de mede mens was hun drijfveer!" En als waardering en dank daar voor mocht burgemeester Van de Velde hen, op voordracht van de gemeente Goedereede, namens Hare Majesteit konin gin Beatrix benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Mei genoegen speldde ze het drietal dan ook de bijbehoren de decoraties uit en overhan digde ze hen de daarbij beho rende oorkondes. De echtge notes kregen eeti fraaie bos bloemen overhandigd, want zonder bun goedvinden zou den hun mannen nooit zoveel lijd in de brandweer hebben kunnen steken. In hun betoog geven Statenle den Marco Heemskerk, Theo Edel en fractievoorzitter Hans Démoed drie praktijkvoor beelden van verkeerssituaties die gevaarlijker worden of zijn geworden als gevolg van strikte nale\'ing van het ver- keersveiligheidsbeleid van de provincie. Met name de vei ligheidsmaatregel om het aan tal aansluitingen te beperken, blijkt in de praktijk juist voor problemen en onveilige situa ties te zorgen. Zo brengt het voorstel van GS om langs de N215 twee ver- keersontsluiüngen bij Nieuwe- Tonge te laten vervangen door één rotonde een groot aantal onvoorziene nadelen met zich mee. De CDA Statenfractie wijst erop dat de veiligheid van fietsers zal verslechteren, er verschillende extra secun daire toegangswegen zullen moeten worden aangelegd en de bereikbaarheid van het plaatselijke industrieterrein en tankstation aanzienlijk slechter zal worden. Bovendien is het maar de vraag of de rotonde de onveilige verkeerssitu atie rondom de bushalte vlak langs de provinciale weg kan oplossen. De CDA Statenfrac tie vraagt om een alternatief waarbij de twee ontsluitingen kunnen worden behouden en vraagt GS om in specifieke gevallen als deze het provinci ale verkeersveiligheidsbeleid te laten vieren. MIDDELHARNIS-De ANBO organiseert zaterdag 8 maart a.s. een Bingo in het wijkcen trum te Middelharnis, aanvang 19.30 uur. Iedereen, lid of geen lid en oud of jong, is welkom. Een kopje koffie of thee wordt gratis aangeboden. De Protestans Christelijke Ouderenbond PCOB, afdeling Goeree-Overflakkee, houdt in de week voor Pasen en Goede Vrijdag een bijzondere bijeen komst op maandagmiddag 17 maart a.s. Deze bijeenkomst, die als thema heeft 'Van Pesach naar Pasen', wordt gehou den in verenigingsgebouw De Hoeksteen aan de Ring te Mid delharnis, aanvang 14.00 uur. De heer R. van Ketel uit Schip luiden komt vertellen over de joodse viering van het Pesach- feest, de herdenking \an de uittocht van het volk Israël uit Egypte. In het bijzonder zal hij stilstaan bij de Laila Seder, de avond van de uittocht. Van hieruit legt hij linken naar ons Paasfeest en hier en daar ook naar het Heilig Avondmaal, al zal dit laatste deze middag niet op de voorgrond staan. Bij de uitleg gebruikt de heer Van Ketel echte symbolen als mat ses, druivensap, bittere krui den, enz. De aanwezigen wor den uitgenodigd deze zaken te proeven om zo de Sedermaal- tijd als het ware letterlijk mee te beleven. Dit interactieve programma w ordt omlijst door bijbels hebreeuwse muziek en zang, verzorgd door de kleine zanggroep ja'ir uit Maasland. Ook zullen er gezamenlijk enkele bekende liederen wor den gezongen. Ook belang stellenden voor de PCOB zijn welkom. Voor nadere inlich tingen kunt u bellen naar 0187 484381 of kijken op website www.pcoh.nl. Traditiegetrouw vindt ook dit jaar weer het vierkorencon- cert plaats in De Grutterswei te Oude-Tonge. De deelnemende koren zijn Advendo uit Oolt- gensplaat, ApoUo uit Nieuwe- ïonge, Snialstad uit Brou wershaven en Mannenkoor 'Ons Koor' uit Sommelsdijk. Ruim 150 zangers zullen deze avond hun beste beentje voorzetten. Het programma bestaat voor namelijk uit lichte koormuziek en is zeer ge\'arieerd. De koren treden een klein halfuur op met een pauze tussen het tweede en derde kooroptreden. De vorige edities konden soms te lang zijn, omdat elk koor twee optredens had, dat is nu teruggebracht tot één optreden. De organisatie hoopt dat velen de weg naar Oude-Tonge zullen vinden om een gevarieerde avond koormu ziek te beluisteren. De toegangs prijs is euro, de avond begint om 19.45 uur. In de pauze zul len loten worden verkocht t.b.v. de onkosten. <,gti)^'"' www.werkopflakkee.nl Rechtspraktijk Middelharnis Mrs. Spwj& Verplanke Juristen en Mediators Tel. (0187) 46 86 85 email: infoerpmh.nl Fax (0187) 48 41 14 website; www.rpmh.ni Erf- en sierbestrating Rrma J. S J. van Gurp Oudedljk 14, Ooitgenspiaat g (0187) 631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestfating.nl Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl www.brilceRtrunikeuvelaat.nl Zondpod 56 - Middelliomis - Telefoon (0187) 48 34 37 Gezocht in ZUIDZIJDE Reacties: IBH^By..^-.^-.^^^:. ->Ns.v,^^^lBikk in Achthuizen zoek je't niet... Maar je weet niet wat je ziet! De showtuin van Willi.im do Boet! M.iak een afspr.iak voor inspirerende tuin ideeën: 06-51 39 05 12

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1