Israël, een bijzonder volk d) Internationaliseringsproject C.S.G. Prins Maurits-Szentendre Hongarije Voorjaarsexcursie Duinen van Oostvoorne Cursus websites maken Opgeven voor Ouddorpse Kunst- en Ambachtsmarkt Schaakver. De Zwarte Pion Nieuws van de ANBO Damvereniging Dirksland EIUVI1DEti.niElJW5 Er gaat vrijwel geen dag voorbij of Israël haalt de krant. Steeds meer wordt duidelijk dat de wereld geschiedenis zich toespitst op dat kleine landje, gelegen in het midden van deze wereld, op het kruispunt van drie wereld-delen. Is het omdat iedereen aanvoelt, bewust of onbewust, dat er met Israël - kleiner dan Nederland - iets bijzonders aan de hand is? Er gebeuren in de wereld waarin wé leven de meest schokkende dingen, die de pers niet halen of die langs iedereen heengaan, maar op Israël is iedereen geconcentreerd. Als Israël wat doet of van plan is te doen, meent heel de wereld zich ermee te moeten bemoeien. Vervansingstheologie De Puriteinen Vrolijke deuntjes Israël heeft niet afgedaan Israël is Israël Uitslagen Computercursus 50-plussers Ledenvergadering PAGINA 6 VRIJDAG 22 FEBRUARI 2008 Er is er echter maar Eén die de geschiedenis van landen en volken leidt en voortstuwt naar het door Hem beoogde doel. Het gaat met Israël op de voltooiing aan. We kunnen de weg die God met Zijn volk gaat alleen maar volgen als we ons richten op de Bijbel. Dat is het Boek waarin Hij Zich tot ons richt. Hij noemt daarin een aantal tekenen waarlangs Hij Zijn doel wil bereiken. Israël is er één van. De Heere laat ons daarmee tegelijk zien hoe laat het op de wereldklok is. Wie de Bijbel serieus neemt, weet dat Israël het land van de Bijbel is en ook dat de Joden nog een zeer belangrijke rol in de geschiedenis zullen gaan spelen. Er komt een tijd dat Jeruzalem de stad is van waar uit een vrede zal uitgaan die de gehele aarde j-ervullen zal.' Daar ziet het op dit moment nog niet naar uit. "Dat is te begrijpen", zegt u, "zou God Zich bemoeien met een land dat zich in o\ergrote meerder heid tegen Jezus, Zijn Zoon, keert?" Door zo te redeneren, kwam men tot de 'vervan- gingstheologie'. De voorstanders van die the ologie gaan ervan uit dat het Joodse volk op het kruis van Golgotha is doodgelopen, dat het strookje land aan de Middellandse Zee zijn heils historische betekenis verlo ren heeft en dat God verder gegaan is met de christelijke kerk, bestaande uit heide nen niet-Joden). God heeft Israël, Zijn volk, verworpen. Hooguit kunnen nog enkele individuele Joden zalig wor- Chaim Weizmann, 1874-1952. den. Al in de vroege kerk leefde de gedachte dat de kerk in de plaats van Israël gekomen was. De vervangingstheolo- gie is de donkere draad die door heel de kerkgeschiedenis heenloopt. Toch waren er die er op grond van de Bijbel anders over dachten. Als Frederik van Pruisen aan zijn hofprediker vraagt: "Bewijs nu eens dat er een God is!" antwoordt hij: "De Joden, sire!" Ook de Puri teinen in Engeland, de Piëtis ten in Duitsland en de man nen van de Nadere Reforma tie en van het Reveil hadden de Joden niet afgeschreven. Zij zeiden: "Het Joodse volk heeft, ondanks dat ze Jezus als Messias hebben afgewezen, niet afgedaan'. We geloven dat God Zijn volk tot een goed einde zal brengen omdat Zijn roeping en verkiezing onbe- rouwelijk zijn". En tot dat inzicht zijn ook velen na 1948 (het jaar van Israels onafhan kelijkheid) en 1967 (het jaar van de Zesdaagse oorlog) geko men. In de jaren negentig van de vorige eeuw tekende zich echter opnieuw een verschui ving af De belangstelling voor Israël nam weer af. Enerzijds zijn er christenen die kiezen voor een harts tochtelijke - soms wat onkriti sche - loyaliteit met de Joodse staat. Ze weten zich daarin gesteund door de profetieën in het Oude Testament. Zij keren zich doorgaans ook fel tegen een tweestaten-oplos- sing, maar zijn aanhanger van de Groot-Israëlgedachte. Zij zeggen: "Waarom moet er naast een groot aantal Arabi sche staten met een grondge bied dat 614 maal zo groot is als dat van Israël ook nog een Arabisch (mini)staatje komen ten koste van Israël en dan nog wel op de plaats die God aan Israël beloofd heeft?" Nog nooit eerder is er een Pales tijnse staat geweest. Er wordt nog maar veertig jaar over een Palestijns volk gesproken. Bovendien, dr. Chaim Weiz mann, de voorman van de zionisten, en emir FeisaI van Hedjaz, die namens de Arabie ren onderhandelde, kwamen op 3 januari 1919 overeen dat Palestina ten westen van de Jordaan voor Israël bestemd OOSTVOORNE - De Stich ting Het Zuid Hollands Landschap organiseert op zaterdag 1 maart om 10.00 uur een voorjaarsexcursie door de Duinen van Oost voorne. Tijdens de wande ling staat de ontstaansge schiedenis van het gebied centraal. En als het een beetje lekker weer is, zul len ook de vele zangvogels de aandacht opeisen. De Duinen van Oostvoorne zijn voor een belangrijk deel ontstaan door de dynamiek van de zee. De zee voerde zand aan en wierp zandduintjes op. Tegen deze duinenrij ontwik kelde zich een breed strand waar het zeewater niet dage lijks kwam. De bodem raakte begroeid met zoutminnende planten. In een paar jaar ont stond een zogenoemd 'groen strand'. Aan de zeezijde van de vlakte wierpen zee en wind een nieuwe duinenrij op waarvoor zich weer een groen strand ontwikkelde. De verschillende duinenrijen en strandvlaktes, nu duinvalleien geheten, zijn in het landschap nog goed her kenbaar Zeker in het vroege voorjaar, als de bladeren van de meeste bomen en struiken nog in knop zitten. In hoeverre de vogels in het soortenrijke gebied zich laten horen en zien, valt vooraf moeilijk te voorspellen. Veel zal afhangen van de weersom standigheden. Begin februari, toen het uitzonderlijk warm was, hadden de meeste zangvo gels het voorjaar al in hun kop. Maar toen het in de tweede helft van februari ineens weer een stuk kouder werd, hielden de vogels hun snavels stijf op elkaar Als er een licht voorjaarszon netje is dan zullen de grote bonte specht en de boomkle ver zich zeker laten zien en horen. Zij zitten veel in de bomen aan de binnenduin- rand. De koolmezen en pim pelmezen trekken met hun vrolijke deuntjes eikaars aan dacht. De mannetjes lokken een vrouwtje en geven tege lijkertijd aan waar de grenzen van hun territoria zijn. Ook de roodborsten, merels en vinken doen een vocale duit in het zakje. Deelnemers aan de excur sie dienen zich vooraf aan te melden. Dat kan via de natuuragenda op website www.zuidhollandslandschap. nl, of telefonisch tussen 09.30 en 12.00 uur via nummer (010) 2722222. De excursie op zaterdag 1 maart start om 10.00 uur vanaf de Tenel- laplas. Duinstraat 12-a te Roc- kanje, en duurt tot 12.00 uur. Deelname is gratis. Wilhelmus a Brakel, 1635-1711. zou zijn. En het mandaat dat Groot-Brittannië in 1922 van de Volkenbond kreeg, voorzag zelfs in een Joods nationaal tehuis in heel Palestina, een gebied aan beide zijden van de Jordaan. Bijbels gezien maken de gebieden waar de Palestijnse staat zou moeten komen het hart van het aan Abraham beloofde land uit. Hoe je het ook wendt of keert, Judea en Samaria vormen het land van de Bijbel. Moet dat Judenrein gemaakt worden? Jericho, de eerste stad die God aan Israël gaf; Bethlehem, waar Naomi en Ruth hebben gewoond, waar David zijn kudde weid de, waar Jezus is geboren; Silo, waar de tabernakel heeft gestaan; Sichar, waar Jezus in contact trad met de Sama- ritaanse vrouw; Hebron, een stad die maar liefst acht en zestig maal in de Bijbel wordt genoemd, waar de aartsvaders hebben gewoond, waar koning David heeft geregeerd. Anderzijds zijn er christenen die steeds meer oog krijgen voor de nood van de Palestij- nen. Ze zijn bezig - vaak onder invloed van de media - steeds meer afstand van het doen en laten van Israël te nemen. En zo is opnieuw de deur voor de vervangingstheologie geruisloos opengegaan. Deze mensen kieze'n zeer nadruk kelijk voor de stichting van een Palestijnse staat naast de staat Israël in een gebied dat bekend staat als 'de bezette gebieden'. Over Israels precieze grenzen mag men dan van mening ver schillen. Daarover lopen ook de Bijbelse gegevens wat uiteen, maar hoe je het ook bekijkt, Judea én Samaria behoren bij Israël. In het hemelse kadas ter zijn de grenzen van het land nauwkeinig bepaald. Daar staan resoluties van de Verenigde Naties, de bemoei enis van een Amerikaanse pre sident en een Europese Unie machteloos tegenover, ook al probeert iedereen Israël te dwingen gebied af te staan. Er is in deze wereld maar één land dat van God land gekregen heeft en dan ook nog tot een eeuwigdurende bezitting. Een belofte die maar liefst zes en veertig maal, vaak onder ede, wordt herhaald. God heeft dat land - Zijn land! - voor Israël bestemd met het oog op Zijn heilsplan voor de wereld. Daar komt nog eens bij dat een nieuwe i^-abische staat een nieuw veiligheidspro bleem voor Israël zal gaan vormen, gelet op de duidelijke stellingname van de Arabisch- islamitische wereld: De staps gewijze ontmanteling van de Joodse staat. De mensen van de vervan gingstheologie doen alsof Eze- chiël 37 en Romeinen 11 - om maar een paar Schiftplaatsen te noemen - niet in de Bijbel voorkomen. In deze hoofd stukken gaat' het wel degelijk over de belofte van een nati onaal herstel voor Israël. God beloofde dat Hij Zijn volk uit de verstrooiing zou terug brengen. Hij is bezig de been deren te verzamelen die in de zon verbleekt waren, waar geen greintje leven meer in zat. Ezechiël zag ze in dat dal. Ze waren dor. En dan ineens beginnen die beenderen zich te bewegen. Ze zoeken elkaar op. Wat bij elkaar hoort, komt bij elkaar. En dan komen er zenuwen over die beenderen en er komt vlees op. Er komt een huid over. Dan zijn die dorre doodsbeenderen ineens geen bleke skeletten meer, maar dan zijn het lichamen geworden. Dode lichamen weliswaar, maar toch licha men. God bracht de Joden weer bij elkaar. Ze kwamen uit Duits land en Rusland, uit Ethiopië, uit Argentinië en de laatste tijd ook uit Frankrijk en de Ver enigde Staten. En er zullen er ten gevolge van antisemitisme en vervolging nog veel meer volgen. Maar dat is niet alles wat God doet. Hij brengt er.ook nog leven in. Zover is het nu nog niet, maar dat komt ook nog. "Ik zal u uit de heidenen halen, en zal u uit al de lan den vergaderen, en Ik zal u in uw land brengen. Dan zal Ik rein water op u sprengen, en gij zult rein worden. Van al uw onreinigheden zal Ik u rei nigen. En Ik zal u een nieuw- hart geven, en zal een nieuwe geest geven in het binnenste van u; en Ik zal het stenen hart uit uw vlees wegnemen, en zal u een vlezen hart geven. En Ik zal Mijn Geest geven in het binnenste van u; en Ik zal maken dat gij in Mijn inzet tingen zult wandelen, en Mijn rechten zult bewaren en doen" (Ezechiël 36:24-27). Al rond 1700, in een tijd dat de Joden in meer dan 120 landen over de hele wereld verspreid leefden, voorspelde a Brakel - en met hem nog vele anderen - op grond van de Bijbel de terugkeer van de Joden en de stichting van de staat Israël. Dat is het mysterie waarover Paulus spreekt. Als er in het Oude en Nieuwe Testament over Israël gespro ken wordt, gaat het ook echt over Israël, was zijn mening Veel teksten hebben een dub bele bodem. Als Paulus in Romeinen 11 26 en 27 tek sten noemt uit Jesaja en Jere- mia, zoals: 'De Verlosser zal uit Sion komen en de godde- loosheden van Jakob afwen den' en '...dit is een verbond van Mij, als Ik hun zonden zal wegnemen...', dan lijken deze profetieën al in Christus ver vuld te zijn, toch heeft Paulus het daar ook over de weg die God in de eindtijd met Israël gaan zal. Nog niet alle beloften zijn ver vuld. Er is nog een onvervulde rest. Daaronder valt ook de belofte van een totale terug keer. Er wonen in de Verenig de Staten nog evenwel Joden als in Israël. Vergeet de Palestijnen niet Naast liefde voor Israël mogen we niet blind zijn voor het lij den aan de Palestijnse kant. Het afwijzen van de vervan gingstheologie moet niet een onvoorwaardelijke instem ming met de Israëlische poli tiek inhouden, met alle beslui ten die in de Knesset genomen worden, wél een daadwerke lijke en onvoorwaardelijke solidariteit met Israël. Wie bij het Woord wil leven, zal de ontwikkehngen in het Mid den-Oosten getrouw volgen in het besef dat het Joodse volk Gods wijzer op de wereldklok is. Die gaat in de richting van het Messiaanse vrederijk. Laten we als christenen de klok niet terugzetten en terug vallen in welke variant van de vervangingstheologie dan ook, nu de situatie in het Midden- Oosten voor ons uitzichtloos schijnt. Gods handelen mei Zijn volk is door ons nooit na te rekenen. (Wordt vervolgd) vH MIDDELHARNIS - Dit cursusjaar is een groep van 16 havo/vwo leerlingen gn 6 vmbo leerlingen van de C.S.G. Prins Maurits te Middelharnis per vliegtuig naar Hongarije geweest. Ze zaten in en rond het stadje Szentendre in de buurt van Budapest. De vmbo leer lingen hebben zich bezig gehouden met praktische hulpverlening aan mensen in een verzorgingstehuis, de havo/vwo leerlingen hebben samengewerkt met een groep Hongaren aan het project 'Water, water, everywhere'. Aan het eind van de week hebben de leerlingen dit project ook gepresenteerd. Rond dit thema hebben ze aan een aantal activiteiten deelge nomen, zoals een bezoek aan het Donau Museum, het water reservoir van Budapest,het Titanic Museum, het Thermal Bath in Budapest, een rond vaart over de Donau, wande len in de bergen, kastelen en kerken bezoeken, winkelen en bobsleeën. En een hele ervaring was het om alleen in een gastgezin te verblijven! ledere Nederlander had een Hongaarse partner, waar ze die week ook verbleven. Ze leerden communiceren in het Engels en ze maakten kennis met de cultuur van Honga rije. Zoals het eten van koude pruimensoep en het drinken van allerlei zelfgemaakte fruit- sapjes. Het is de bedoeling dat de Hongaarse groep in maart 2008 naar Nederland komt en dan zullen ze weer samenwer ken met hun Hollandse part ners. Het is de bedoeling om hen dan kennis te laten maken met de Nederlandse cultuur en haar specialiteiten. De vmbo leerlingen hebben zich in de afgelopen tijd inge zet om hulpgoederen te ver zamelen en te transporteren naar Hongarije. Ze zijn het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland en Verpleeghuis De Samaritaan te Sommels- dijk dan ook zeer erkentelijk voor de 12 ziekenhuisbedden en het verband- en stomama teriaal die ter beschikking zijn gesteld. Dat geldt eveneens voor de afdeling WMO van de gemeenten Middelharnis en Prins Mauritsleerlingen spelen Rmnmikub in hel verzorgingshuis te Hongarije. Dirksland, samen met de firma Jeremiasse, die ervoor zorg den dat er 9 rolstoelen en drie- wielfietsen vervoerd konden worden. Een week voordat de leerlingen arriveerden bij het verzorgingtehuis in Leanyfalu waren alle spullen al keurig afgeleverd door TaaleTrans- port b.v., die de volledige ver zorging van het transport voor eigen rekening nam. Vanaf toen ging het voor de vmbo leerlingen en hun docenten beginnen. De leer lingen hadden een aantal plannen opgesteld dat zij deze week wilden uitvoeren, vooral gericht op de ouderen in het verzorgingshuis. Maan dagmorgen was het al meteen raak, alle ziekenhuisbedden stonden buiten opgestapeld en moesten met de hand naar de eerste verdieping gebracht worden. Met bedden de trap oplopen is makkelijker gezegd dan gedaan, maar is de moeite waard wanneer een oudere al huilend van blijdschap op de gang zit te wachten! Andere leerlingen voerden activitei tenbegeleiding uit in de vorm van wandelen met de mensen (die anders bijna nooit buiten kwamen), helpen met aller hande klussen die in en om het verzorgingshuis gedaan moes ten worden en de aandacht voor dementerende ouderen. In een officieel moment heb ben de leerlingen materialen aan de directeur van het ver zorgingshuis overhandigd. Dit ging gepaard met het zingen van het Wilhelmus, waarbij zelfs een Hongaarse meezong. Op donderdag hebben de leer lingen een dagactiviteit voor alle bewoners georganiseerd. Na het zingen van liederen, het uitdelen van Hollands snoepgoed (dat meteen opge geten werd, soms met papier en al!) werden door ouderen originele gezelschapsspellen gespeeld. Een andere groep hielp met het bereiden van. het dessert door het schillen van 20 kg appels. Dit was voor die mensen zo bijzonder dat er menig appeltje tussentijds werd opgegeten of zelfs in de handtas verdween. Maar tij dens de voorbereiding van het dessert gebemde vond er ook een ongeval plaats, wat er inet- een de toestand aangeeft. Eén van de vrouwen was aan het afivassen met heet water in de keuiken (m de kelder) toen de complete knop van heet water er afsprong en er een kokend hete waterstraal de keuken inspoot, terwijl deze dame niet de wasruimte uit kon. In een keuken vol stoom werd uitein delijk de hoofdkraan gevonden en kon de schade worden opge nomen. Gelukkig was de mede werker niet ernstig verbrand, maar werkte gewoon door in haar natte kleding, er moest immers gegeten gaan worden! De keuken die blank stond kon alleen gedweild worden met een mop. Ander materiaal is er niet. Om dan nog maar te zwij gen over zonwering voor de ramen (waardoor het 's zomers ruim 55 graden wordt), afzuig installatie, afwasmachine, enz. Maar het overheerlijke des sert maakte alles goed. In een fantastische week met wel heel veel leerervaringen, hebben de leerlingen laten zien wat zij op school in allerlei lesmomenten, simulaties en praktijkopdrach ten aangeleerd krijgen. Op dit moment zijn de leer lingen al weer druk aan het actievoeren voor het verzor gingshuis. Zoals vorige week donderdag 14 februari met Valentijn de inmiddels tradi tionele rozenactie. Ieder jaar neemt het aantal toe, tot 520 dit jaan JVfet een qiphrengSrt van ruim,300 euro is er weer een begin voor hun prachtige project, waarbij ze uitzien naar goed bruikbaar materiaal. Zie ook website www.csgpm.nl. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Uitslagen van de wedstrij den, gespeeld op maandag 18 februari jl. Afdeling 1: A. Verolme - M. Klink 1-1 J. van Hoorn -1. Koese 3-0 J.A. Dekker - H.H. Verolme 3-0 A. Verolme en Klink speel den een gelijkopgaande partij waarin weinig werd afgeruild, zodat er niet veel ruimte ont stond, maar wel veel reken werk. Het evenwicht bleef tot het eind toe gehandhaafd, zodat de partij in een terechte remise eindigde. Van Hoorn voerde al in het begin van de partij tegen Koe- se een mooie slagzet uit, waar door hij op dam kwam. Wat Koese ook probeerde om aan de ondergang te ontkomen, het lukte hem niet meer. Dekker had nog wat goed te maken voor de nederlaag die hij tegen H.H. Verolme gele den had. Er kwam door afrui len al gauw wat ruimte op het bord, maar tijdens het midden- spel kwamen de stukken toch wat dichter bij elkaar te staan. Het werd oppassen voor de diverse valletjes die in het spel kwamen. In één daarvan tip pelde Verolme, zodat Dekker een stuk winst kon pakken met een doorbraak naar dam. Het duurde toen niet lang meer of Verolme moest zijn tegenstan der feliciteren met zijn winst. Afdeling 2: J.A. Nipius - R. Hage 0-3 S.W. Keijzer - R. Jacobs 0-3 J.J. Meiaard - R. van Rijnberk 3-0 Nipius had aan Hage best een pittige tegenstander In het begin kon hij het nog aardig bij benen, maar al snel kwam Hage op voorsprong, mede door het vlugge spel van Nipius. Deze OUDE-TONGE - Op don derdag 13 maart organiseert de SWO een computercursus 'websites maken' voor senioren. De cursus bestaat uit 6 lessen die duren van 19.00 tot 20.30 uur en worden gegeven in het Infocentrum, Bernhardstraat 27 te Oude-Tonge. De cursus is bedoeld voor de enigszins ervaren computergebruikers. Deelname kost 97,50. Er wordt o.a. uitleg gegeven over hoe een website ontwerpen moet worden en er een goede structuur aan wordt gegeven; hoe een website gepubliceerd wordt en toegankelijk wordt gemaakt op het internet. In het onderdeel websites maken leert u het aanpassen van de achtergrond, plaatsen van tekst en afbeelding, het maken van hyperlinks en foto's aan passen met paint. Tijdens de cursus wordt de handleiding in bruikleen gegeven. Belangstel lenden kunnen zich tot 4 maart aanmelden bij de SWO, tel. 641344, e-mail tsr(5)s-w-o.nl. maakte daardoor foutjes die Hage onmiddellijk afstrafte. Hage kreeg er zodoende weer drie punten bij. Keijzer speelde tegen Jacobs de meest bizarre partij van heel de competitie. Hij kwam door een paar mooie combi naties een aantal schijven voor te staan. Maar Jacobs liet zich daardoor niet ontmoedigen en vocht als een leeuw. Door fou ten van Keijzer kwam Jacobs weer helemaal terug. Toen het remise leek te worden, ging Keijzer opnieuw in de fout en zo ging Jacobs er toch nog met de winst vandoor. Meiaard had Van Rijnberk als tegenstander, een man met een spel vol verrassingen. Maar Meiaard speelde goed en Van Rijnberk speelde weer te vlug. Dat leverde hem een aantal mis stappen op, waardoor Meiaard met de eer ging strijken. Op 28 juni organiseert de Stichting Promotie Kop van Goeree voor de derde keer de Ouddorpse Kunst- en Ambachtsmarkt in het cen trum van Ouddorp. Evenals voorgaande jaren tonen en verkopen deelnemers van bin nen en buiten de regio daar hun werk. De stichting de Luie Walvis organiseert ook dit jaar weer het muziekprogramma met een gevarieerd aanbod. Wilt u ook graag deelnemen aan de kunstmarkt of aan het muziekprogramma stuur dan een e-mail naar onderstaande adressen. Voor de kunstmarkt naar jmknops(Shetnet.nl. en voor het muziekprogramma naar esches(Shetnet.nl. MIDDELHARNIS - Overzicht voor ronde 20 in de huishou delijke competitie, gespeeld op 18 februari jl. Loosjes (2) - Boeter (2)1-0 Smit (3)-Becker (3)V2-'A De Haan (2) - Vd. Waal (2)0-1 Visser - Struik (2)1-0 Meiaard (2) - Vis (2)1-0 Lesuis (3) - Bom1-0 W. Tieleman (3) - Lagendijk (3)0-1 Wolters (3) - Mulder (2)0-1 Van Huizen (3) - Neleman(2)0-1 Kwartfinale beker, tevens gel dend voor de huishoudelijke: Verolme - A. Tieleman1-0 Van Prooijen - Moedt14-'/a (Moedt wint na barrage) Peeman - Hennekes0-1 Van der Staaij - Mourik0-1 Vorige week speelde het Ie team van De Zwarte Pion uit voor de RSB tegen De IJssel, maar wist het niet verder te brengen dan een 3-5 neder laag. ANBO Afd. Oostflakkee orga niseert op veler verzoek nu ook een computercursus voor 50-plussers. Het betreft een avondcursus die in Oude- Tonge gegeven zal worden, met voldoende mogelijkheden voor meer individuele begelei ding tijdens de lessen. De deel nemers kunnen op een rustige manier kennismaken met de computer en de vaardigheden leren. De cursus start op maandag 3 maart. Belangstellenden worden verzocht zich zo spoe dig mogelijk op te geven. Dat kan bij Corry Kerp, tel. 0187- 641688. Op woensdag 27 februari houdt de ANBO Afd. Oostflak kee haar Ledenvergadering in de Grutterwei te Oude-Tonge. De aanvang is om 14.00 uur, de zaal gaat open om 13.30 uur. Na de vergadering treedt Streekdrachtensemble Eeuw- kant op, waarvan deze middag vier personen aanwezig zijn die van alles zullen vertellen en laten zien over de oude Flak- keese dracht. De entree voor deze middag bedraagt 4. 'Uitslagen van maandag 18 februari jl. Afdeling 1: Joh. Wolfert- H. Keuvelaar3-0 C. van Prooijen - D. Wolfert0-3 M. PoortvHet- M. van 't Geloof0-3 J. Knöps - A. Jelier3-0

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6