^mjÊ mmêm Nieuw patiënteninformatieboekje Watcrplaii Goerec-Overflakkee gepresenteerd hI Tieleman bouwt aan de toekomst óf) llakkee r/73 ^-w Weekvoordeel voor ziekenhuis DirkslanH 1 Samen werken aan goed water Winteravond concert bij kaarslicht [^lg99» ^^n HBv"- M ::plus 43 jarig keukencentrum investeert in de volgende generatie Bingo ANBO 80e jaargang Nr. 7686 Dinsdag 19 februari 2008 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag PLUS Magere fl|H hamrollade Leefomgeving MIDDELHARNIS - De nieuwbouw van Keu kencentrum Tieleman in Middelharnis vor dert gestaag. Inmiddels heeft de bouwkundige oplevering plaatsgevon den en is gestart met de inrichting van het pand. Met de nieuwbouw staat het 45-jarige Keuken centrum Tieleman weer gesteld voor de toekomst. Zonen Peter en Mar tin zijn nauw betrokken bij de plannen voor het nieuwe keukencentrum. Plannen die nu bijzon der tastbaar worden. Maatregelen De Waal Hoveniers Erf- en sierbestrating www.autobedrijf-admiraaLnl 1 tiomtetemttü DIRKSLAND - Onlangs is het eerste patiënten informatieboekje van het ziekenhuis Dirksland uit gereikt door dr. P.C. van der Velden aan mevrouw Reus uit Ouddorp. Het nieuwe iiiformatieboekje maakt paliëritcn die worden opgenomen wegwijs in hel ziekenhuis. Er staat praktische informatie in over de gang van zaken rondom opname en verblijf. Een uitscheurbare flap, waarop de bezoeker alle informatie kan opschrijven over de familie/relatie die is opgenomen, is onderdeel van het kaft. Op de achterflap is een - eveneens uitscheurbare - flap aangebracht, waarop patiënten hun suggesties en klachten kimnen vermelden. De oplage van het boekje is 12.000 stuks. De directie gaal ervan uit dal dit aantal voor D>: l'.C. van dar lelden oveyliitiidif^l hel eerste paliënleiilxiekje jaar aan tnevrouw Reus. de komende kend is. De directie is ervan overtuigd dat dit informatieboekje anl- h'lo: llain I'lllriiiis woord geeft op de meest gestel de vragen voor patiënten die moeten worden opgenomen in ziekenhuis Dirksland. MIDDELHARNIS - In het ISGO gebouw werd deze week het nieuwe eilandelijke waterplan Goeree-Over- flakkee gepresenteerd tijdens een eilandbrede infor matiebijeenkomst voor gemeentebesturen. In dit water- plan wordt een visie gepresenteerd hoe in de kernen op Goeree-Overflakkee een veilig, schoon, aantrekke lijk en goed beheerd watersysteem bereikt kan worden. Voor iedere kern is een programma van maatregelen opgesteld om dit doel te bereiken. Het Waterplan zal binnenkort in de vier gemeentes door de colleges en gemeenteraden en het dagelijks bestuur van het Water schap Hollandse Delta worden vastgesteld. Door Dorien Kickert STRIJEN - Op zaterdagavotul 23 februari zal de bekende organist Everhard Zwart een winteravondconcerl bij kaars licht verzorgen in de Grote t)f Sinl-Lambertuskcrk van Strijen. Everhard Zwart, kleinzoon van de vermaarde organist ]an Zwart en zoon van Wil lem Hendrik Zwart, is verder gegaan in de voetsporen van zijn voorgeslacht en heeft een brede opleiding gevolgd. Zo voltooide hij eerst een con- servalorimnopleiding en ging daarna in de leer bij de legen darische Feike Asma. Het programma in Strijen omvat in totaal vier koraalbewerkin gen van grootvader Jan Zwart, waaronder de bekende Tticcata over Psalm 146. Verder zijn er werken van Handel, J.S. Bach, Felix Mendelssohn, Max Reger en Hendrik Andriessen in het programma o]5genomen. Tijdens hel concert is de kerk Geldig van maandag 18 februari tot en met zaterdag 23 februari 2008 www.plus.nl a-j^lf^^^^ ^^^^^^^^^M' «an R.d9 voor Slittgerldnd, I.lidd'jlii.; Wat een verschil. verlicht met kaarsen zodat een Middeleeuwse .sfeer ont staat. Het concert begint om 20.00 luu-, de deinen gaan om 19.30 uur open en de toegang bedraagt 6,00 p.p. Kinde ren t/m 12 jr heliben gratis toegang. De aftrap voor dit waterplan vond plaats op 12 december 2006, toen de resultaten van het 'waterbelevingsonder zoek' werden gepresenteerd. Aan de hand hiervan stelde de daarvoor in het leven geroe pen pi'ojectgroep in samen werking met het Waterschap Hollandse Delta en het ISGO voor de vier gemeentes het nu gereedgekomen waterplan op. Er werd daaibij niet over een nacht ijs gegaan: Tijdens een aantal bijeenkomsten wer den ook dé inwoners van de dorpskernen bij hel opstellen van het plan betrokken door middel van klankbordgioe- pen. Een drietal beleidskaders waarmee gemeentes en water schappen de komende Jaren te maken zullen hebben zijn eveneens in het plan verwerkt. Dit zijn de Europese Kader- richüijn Water het Nationaal bestuursakkoord Water en de Wet gemeentelijke waterta- ken. De Kiiderrichüijn Water is bedoeld om de kwaliteit van het oppervlaktewater en het grondwater in heel Europa te beschermen en te verbeteren. In het Nationaal Bestuursak koord Water werken het rijk, provincies, waterschappen en gemeentes samen om in 2015 in Nederland de watersyste men op orde te hebben voor te verwachten klimaatsveran deringen, bodemdaling en dergelijke. In de Wet Gemeen telijke Watertaken wordt geregeld dat gemeentes niet alleen moeten zorgen voor het verwerken \'an afv'alwater, maar ook voor het afvoeren \an overtollig grondwater en regenwater Het opstellen van een waterplan wordt dan ook steeds vaker door gemeentes opgepakt, vaak samen met hun waterschap en de provin cie. Elke gemeente geeft een eigen invulling aan zo'n water plan. In de ene gemeente kan dit plan vooral gericht zijn op vergroting van de recrea tieve waarde van water, terwijl in een andere gemeente het voorkomen van wateroverlast het belangrijkst wordt gevon den. Vaak wordt gezocht naar een combinatie, waarin ruimte voor water wordt ingepast op een manier die vriendelijk is voor de woonomgeving. Na het openingswoord van avondvoorzitter Arie van der Vlies, directeur Strategie en Planning bij het Waterschap Hollandse Delta, was het woord aan 'eilandelijk water- wethouder' Gertjan van der De datum voor de officiële opening is ook vastgesteld. Op donderdag 5 juni vindt de officiële opening plaats van de grootste keukenshowroom van Nederland. Maar liefst zeventig keukenopstellingen zijn daar door de aspirant kopers te bewonderen. Oor spronkelijk was de opening voor het begin van het jaar beoogt, maar dal bleek in de praktijk onhaalbaar "Kivaliteit kost tijd" aldus Jan Tieleman. "Bij de bouw van ons niemve pand waarin onze kantoren, magazijnen en showroom zijn ondergebracht hebben we niet voor de mak- <'>ieii l'eler en Miirlni kelijksie weg gekozen. Het pand ziel er prachtig uit- maar de bouwwijze is arbeidsinten sief. Ook de gebruikte mate rialen zijn hoogwaardig en vereisen de nodige aandacht. Daarnaast hebben we talloze noviteiten toegepast die uniek voor deze bomv zijn. En nu we aan de inrichting zijn begon nen, begint het eigenlijk p;is echt. Een bezoek aan onze showroom moet een unieke ervaring worden, dus we laten niets aan het toeval over". En dan vertrekken de mannen weer Hel volgende bouwover- leg wacht. Want 5 juni lijkt nog ver weg, maar er moet nog veel werk verzet worden. 'Walenvelhouder' Cerl-Jnn van der l'alk geefl nillep aan belangslellenden hij delen van hel Walerjilan. Valk. "Water maakt een belang rijk onderdeel uit van de leef omgeving van onze bewoners. Het speelt een belangrijke rol bij ruimtelijke ontwikkelingen. Naar mijn mening moeten we water dan ook behandelen als integraal onderdeel van deze ontwikkelingsplannen. Na de aftrap in december 2006 is hard gewerkt om nu het water plan te kunnen presenteren. De werkgroep heeft uitstekend werk verricht en dat vertaald in een beleidsplan én een con creet uitvoeringsprogramma. En dat laatste moei ons aan spreken, want hoe vaak komt het niet voor dat we blijven hangen in strategische beleids plannen," aldus Van der Valk. Hij voegde hieraan toe dat het financiële plaatje dat erbij hoort, zeker niet onbelangrijk is, maar wie A zegt. De heren Hans Waals van hel Waterschap Hollandse Delta en Fons Nelen van adviesbu reau Nelen en Schuurmans gaven vervolgens een toe lichting op hel belang van de Kaderrichtlijn Water en de maatregelen zoals die worden voorgesteld in hel waterplan. Tot deze maatregelen beho ren onder andere de aanpak van het grondwalerprobleem in een aantal dorpskernen, hel verbeteren van diverse verbin dingen, het verdiepen en/of verbreden \"an sloten, singels en vaarten en het herstellen van historische watergangen. Na een amusant intermezzo dooi ene mevrouw ^Ans Nach tegaal van kapsalon De Water golf, was het de beurt aan de aanwezige gemeenteraadsle den om aan te geven welke maatregelen zij in hun eigen gemeente het belangrijkst vonden. Dit mochten zij doen door het plakken van stickers op de diverse op kaarten aan gegeven projecten. Bij de plannen voor de gemeente Goedereede werden de meeste stickertjes geplakt bij de aanpak van hét grond waterprobleem in Slellendam. Het aanleggen van natuur vriendelijke, glooiende, oevers bij de singel achter Beresteijn kreeg eveneens veel bijval. Het aanleggen van deze oevers heeft als bijkomend voordeel dat ook andere planten dan alleen riet daar kunnen gaan groeien, wat het aanzicht weer verfraait. In Dirksland kreeg het plan om een waterbergingsgebied ten westen van Molenzicht aan te leggen het grootste aantal stic kers. Dit bosgebiedje zou zeer geschikt \'oor dit doel en door bijvoorbeeld een voetpad bij het gebied aan te leggen zou er ook door recreanten van kunnen worden genolen. I'olo: Düvieu Kickerl In Middelharnis viel de groot ste keus op hel plan om de doorstroming door de diverse singels aan de rand van de kern te verbeteren. Deze sin gels zijn nu grotendeels dood lopend. Hel stilstaande water zorgt voor algengroei en soms stankoverlast. Voor de verbe tering van de doorstroming zou gebruik kunnen worden gemaakt van hel schone en verse water van de Noord rand. Wanneer er bovendien natuurvriendelijke oevers wor den aangelegd verbetert ook het aanzien van de singels. Niet verbazingwekkend was dat bij de plannen voor Oost- llakkee bijna unaniem werd gestickerd bij de aanpak van het algenprobleem in de Klammer Ook het verbete ren van de singel achter het gemeentehuis in Oude Tonge kreeg steun. Deze singel bevat veel bagger en ook hier vindt geen doorstroming plaats. Als belangrijk punt van aan pak werd eveneens het hoge grondwaterpeil in Oollgens- plaal genoteerd. Wanneer hel Waterplan Goe ree-Overflakkee in de komen de tijd door de \'ier gemeen teraden en het Waterschap wordt vastgesteld kan een begin worden gemaakt met de uivoering van de voorgestelde plannen. MIDDELHARNIS - De ANBO organiseert weer een extra bingoavond op 23 februari in de sporthal de Slaver, aanvang 19.30 uur Zaal open 19.00 uur Een kopje koffie of thee wordt u aangeboden. Een ieder dus jong of oud, lid of geen lid is van harte welkom. www.werkopflakkee.nl Nleuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl ^VV-CENT^ www.brilcen(mml(eüvelaocn{ Zondpod 56 Middelliomis - lelefoon (0187) 48 34 37 Rechtspraktijk Middelharnis Mrs. Spuij Verplanke Juristen en l\^eüiatofs Tel (0187) 48 86 85 email; info®rpmh.nl Fax (0187) 48 41 14 website: www.rpnih.nl Firma J.&J, van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl r^^^^k Kom naar de enige showtuin op Ftakkee. Voor een inspirerend nieuw idee. De showtuin van William de Boet! Maak een afspraak voor inspirerende tuin ideeën: 06 - 51 39 05 Ï2

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1