Groepsleerkracht l| twee vakantie medewerkers Bescherm ieder kind tegen geweld ZELFDE W B Fiets voor klant van Cl000 Diploma zwemmen Zuiderdiep EHBO Dirksland neemt afscheid van twee bestuursleden full copy-service zuigmachine GEVRAAGD: Plan Als verplegende op vakantie? Ga mee met de Zonnebloem! Totale maans verduistering Lezing voor De Motte over 'Stuivend duinzand' EiiAriDeti-niEiJws -- Tevens zijn we op zoek naar invalleerkrachten voor de groepen 1 t/m 8 VORKHEFTRUCK-SERVICE I Vroegindeweij Bij Dicks Taria te Ouddorp m/v Help mee! Kijk op PlanNederland.nl of bel 020 549 55 55. (076) 564 63 65 www.zonnebloem.nl de Zonnebloem' MIDDELHARNIS - Dins dag 19 februari houdt de heer Frans Beekman een lezing voor De Motte onder de titel 'Stuivend duinzand'. De aanvang is 20.00 uur en de bijeen komst wordt gehouden in het ISGO/Streekarchief aan de Dwarsweg 40 in Middelharnis. Gebr. de Waal BV Drukkerij Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 algemeen@gebr 3240 AA Middelharnis Tel: (0187)47 10 20 Fax:(0187)48 57 36 -dewaal.com DIRKSLAND - Tijdens een ledenvergadering van de EHBO afdeling Dirks land werd afscheid geno men van twee bestuursle den. Met het stoppen van Jan du Pree en Arie den Eerzamen verloor de afde ling bij elkaar opgeteld, zo'n zestig jaar bestuurs- ervaring en daar werd dan ook uitgebreid bij stilge staan. Voorzitter PAGINA 4 VRIJDAG 15 FEBRUARI 2008 Christelijke Basisschool De Prins Maurits is een protestants christelijke basisschool met op dit moment ongeveer 450 leerlingen. De leerlingen komen voornamelijk uit de Gereformeerde Gemeenten en de Hervormde kerk. De school heeft 19 groepen. Een team van ruim 30 betrokken leerkrachten en onderwijsondersteuners is op de school aan het werk. De onderlinge sfeer is prima. Vanaf januari 2004 is de school gehuisvest in een ruim, nieuw schoolgebouw aan de rand van het dorp. Er wordt gewerkt met moderne leermethoden en middelen. In de nieuwe school is elk lokaal aangesloten op het ICT-netwerk. Aan zorgleerlingen bieden we zoveel mogelijk zorg op maat. Er is een duidelijke zorgstructuur. ^- - -^------------------------■-- '■■'^v'^'-Wi'P'^ ^-'^" ;-, 1 i^ii-r^i=u-^ 1-' '3 o- 1 CBS Prins Maurits te Dirksland Het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Dirksland zoekt voor haar school per 01-08-2008 een We bieden u Een groep in de onderbouw Een volledige weektaak We verwachten dat u Kerkelijk meelevend bent en behoort tot de Gereformeerde Gezindte. Van harte instemt met de grondslag van de school, de Bijbel en de Drie Formulieren van Enigheid. Bij voorkeur ervaring hebt. Enthousiast bent of wordt over Basisontwikkeling. Sterke affiniteit hebt met de leerlingen van de groepen 1 en 2. Bereid bent tot nascholing. Minimaal 4 dagen beschikbaar bent. Graag nodigen wij u uit voor het inwinnen van nadere informatie over onze school en over de functie. U bent ook welkom voor een oriëntatiebezoek aan de school. U kunt hiervoor contact leggen met: dhr. J.W. Bruggeman, directeur, tel. school 0187-601729, privé 0187- 602145 of mevr. K. M. Meijer-van Oosterom (IVIT-Ild), tel. (0187) 601460 (privé). Sollicitatiebrieven kunt u tot uiterlijk zaterdag 8 maart 2008 richten aan de secretaris van het schoolbestuur, dhr. A.P. van der Velde, Geldersedijk 65, 3247 KC Dirksland. Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland TE KOOP: Gebruikte Hako i Benzinemotor dealer van JiJlDaEWOoT Verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkheftrucks en palletwagens Handelsonderneming Middelharnis Tel. 0187 - 482319 - Fax 0187 - 482118 www.vroeghef.nl is plaats voor Vanaf 18 jaar voor ongeveer 20 uur per week Voor meer informatie kunt u contact opnemen met DIck, (0187) 68 23 95. Gratis advertentie. GOEMOoafH Voor de toekomst van een kind Gratis advertentie OUDDORP - Van 14 t/m 26 januari was er een consuinen- tenactie waarbij consumenten kans maakten op een Batavus Damesfiets. Deze actie werd georganiseerd bij Cl000 van den Hurk in Ouddorp in samenwerking met Unilever De consument maakte kans op de fiets door minimaal twee Becelproducten aan te schaf fen. De deelname was over weldigend, dhr. J van den Herik van Unilever en dhr Spelling van Cl000 van den Hurk hadden dit absoluut niet verwacht! Mevr. Grinwis was uiteindelijk de gelukkige winnaar en zij heeft afgelopen donderdag fietsend de winkel verlaten. In de vroffge nacht en ochtend van donderdag 21 februari is een totale maansverduistering te zien. Om 02:43 uur valt de eerste aardse schaduw over de maan. Tussen 04:01 uur en 04:51 uur is de verduis tering volledig en krijgt de maan een oranjerode kleur, aldus Kennislink.nl. De verduistering is met het blote oog te zien. Maar met een verrekijker of teles coop is het schouwspel nog indrukwekkender Voor het geval het bewolkt is verzorgt Kennislink in samenwerking met Ster renwacht Copernicus in Overveen en Volksterren wacht MIRA in België live beelden via internet. Daar bij wordt geschakeld naar telescopen in de rest van de wereld. Deze beelden kunnen ook later worden bekeken. Vlakbij de verduisterde maan is een ster te zien. Dat is Regulus, de hoofd ster van het sterrenbeeld Leeuw. In de nabijheid straalt ook de heldere pla neet Saturnus. Om 06:09 uur is de ver duistering voorbij en staat er weer een gewone volle maan aan de hemel. Op 16 augustus dit jaar vindt een gedeeltelijke maansverduistering plaats. Daarbij verdwijnt wel een 'hap' uit de maan, maar de- maan kleurt niet rood. Voor een volledig zichtba re totale maansverduiste ring moeten we in ons land wachten tot 28 september 2015. Al duizenden jaren bescher men de duinen ons land, van de Waddeneilanden in het noorden tot Zeeuws-Vlaande- ren in het zuiden. Eeuwen lang hebben weer en wind hun gang kunnen gaan, totdat de mens ingieep om zijn hebben en houen veilig te stellen. De geschiedenis van dit Neder landse landschap geeft een fas cinerend zicht op het leven aan de rand van de zee. De Kop van Schouwen is is een bekend natuurgebied. Historisch-geografisch onder zoek wijst uit dat de mens door de eeuwen heen ook grote invloed op het duinlandschap heeft uitgeoefend. Dr. Frans Beekman, oud-leraar aard rijkskunde in Zierikzee en nu wonend in Den Haag, spreekt over duizend jaar duinvorming en duingebruik op een Zeeuws eiland. Van zijn hand is onlangs een schitterend gedocumenteerd en prachtig uitgevoerd boek verschenen over de duinen van Schouwen. Er zijn paral lellen te trekken met die van Goeree. Het belooft een inte ressante avond te worden. STELLENDAM - Dinsdag was het weer eens feest in zwem bad 't Zuiderdiep in Stel- lendam. 36 kinderen gingen onder grote belangstelling van vele familieleden probe ren het A- of B-diploma te halen. Namens het Nationaal Platform Zwembaden was de heer De Jong aanwezig om te bezien of alle kinderen wel terecht het zwemdiploma kregen. Alle leerlingen zijn geslaagd. De heer de Jong zei in zijn korte toespraak tot de aanwezigen dat hij vond dat de kinderen heel netjes hadden gezwommen en hun diploma ten volle hadden verdiend. Op deze mededeling was er een verdiend applaus voor de kinderen, maar ook voor de badnieesters en badjuffrou wen die hen dit alles hadden geleerd. De diploma's werden uitgereikt door de heer Han- seri, bedrijfsleider van 't Zui derdiep. De geslaagden voor het A-diploma zijn: Maurits Kamp, Britt van Oostenbrug ge, Gerben Meijer, Cheyenne van Dam, Mark van Splunter, Mark Breve, Sabine de Ron de, Rhode de Deugd, Jorieke Flikweert, Coraline Grinwis, Mirthe Grinwis, Heur van der Bok, Eva Vermaat, Mellanie Smithuis, Bente Bron, Laura Smitshuis, Suzanne Breukel, Jelle van Oostenbrugge, Deni- se van Loenhout, Max Tim mermans. De geslaagden voor het B-di ploma zijn: Nikita de Reirs, jaap van Heest, Merel Grinwis, Maurice Meijer, Fay Looien, Erik v.d. Es, Zoé Knul', Dennis Bleeker, Jolijn van Koppen, Femke Mouthaan. Willemijn Vermeulen, Björn van Buren, Julia Hagens, Chantal de Put ter, Rutger C;iavinians, Jaap van der Klooster Op de foto een deel van de geslaagden. www.drukkerijdewaal.nl Jan du Pree en Arie den Eerzamen namen afscheid ah bestuurslid van de EHBO afÜflin^ Dirksland. fbti): Brnbiiw Tlakkee Door: Adri van der Laan Arie den Eerzamen moest voor het bestuurslidmaatschap vanwege gezondheidsreden bedanken. In 1979 kwam hij bij de EHBO van Dirksland en 1984 werd hij bestuurslid om vijfjaar later als penningmees ter de gelden van de afdeling te beheren. Dit deed hij bijna twintigjaar "tot volle tevreden heid van het bestuur", zo werd hem verzekerd, want een goe de penningmeester is zuinig, en dat was hij. Tijdens de bijeenkomst woril Den Eerzamen geprezen \t>oi het feit dat hij altijcl klaar stond als er een beroep op hem erd gedaan als hulpverlener als voorbeeld werden de triatlons, de Port Zélandeloop en lu-( bemannen van de stand op Koninginnedag, \erder w\is hij present bij een bij/onder evenement, de ijstocht over het Zuiderdiep van Dirksland naar Goedereede-Havenhoofd. Ook heeft hij in een wedstrijdploeg gezeten waar mee een tweede prijs werd gewonnen. Flet bleek dat Aiie al verschillende keren heeft aangege\ en om te stoppen, maar op aandringen van de overige bestuursleden werd dit uitgesteld. Maar nu is het er toch van gekomen. Hij werd dan ook hartelijk dank gezegd voor alles wat hij \-oor de vereniging heeft gedaan. Aan de bestuurscarrière van Jan du Pree is ook vanwege gezondheidsredenen een eind gekomen. Jan kwam in 1975 bij de EHB(.) om in 1983 pen ningmeester te worden. In 1989 volgde hij Leo de Jong op als voorzitter. Het blijkt dat Jan iemand is die moeilijk 'nee' kan /eggen. Hij stond dan ook altijd klaar als er een beroep op hem weril gedaan. \cider nam Du Pree deel aan veel activiteiten, zoals de Koninginnedagen, het vissen in de Kreek bij Dirksland en in de manege. Ook hij is samen met Aiie den Eer/amen actief geweest bij \eel evenenten, zoals tijdens de genoemde ijs- tocht, waarbij /ij samen de ron de deden op de schaatsen. De grootste /oi^ \aii Jan du Pree was om \oldoende \rij- willigers voor de vele activitei ten te vinden een zoi-g die veel andere vereniging met hem delen. Hoe\vel hij afscheid heeft geno men werd de hoop uitgespro ken dat hij nog jaren lid van de vereniging /al blijven, lenslotte werden de scheiden de leden in de bloemetjes gezet en voorzien \an verschillende geschenkbonuen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 4