^mm igili Vandalisme krijgt financieel staartje p Drukke tijden aangebroken voor arbeidstrainingscentrum De Mèkkerstee Inbraak- preventietip: Eenzijdig ongeval in de polder .:/7' Koninklijke Onderscheiding voor Hantzen Zandstra-de Vries Deze dagen willen velen getuige zijn van geboorte geitjes ZiZ^^^^'"^' Plannen voor kinderboerderij in vergevorderd stadium 'Wek de indruk dat u thuis bent' Inbrekers overlopen en aangehouden Cijfers vertalen, koers bepalen. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag «ff ■f' Knops rgmépi 1-1-2 bellen 80e jaargang Nr. 7685 Vrijdag 15 februari 2008 OUDE-TONGE - Vorig jaar werd er in een weekend door jongeren behoorlijk wat scha de aangericht aan het bus station van (Jude-'[bnge. De daders konden in samenwer king met omwonenden door de |)olitie worden opgespoord. Inmiddels zijn de daders - ach ter gesloten deinen - berecht en heeft er een veroordeling plaatsgevonden. Door de jongeren diende de schade van 4.300,- te wor den vergoed. Dit is inmiddels gebeurd. Hieruit blijkt dat misdragingen na een 'avondje slappen' een gevoelig finan cieel staartje kunnen hebberr De politie hoopt dat door deze "aanslag op de portemonnee" mensen zich ook bewust wor den van déze consec|uenties van eventueel ongewenst gedrag. IH w Gebruikt was nog nooit zo nieuw. '.m Knöpï BV - Longweg 11J - ]2i5 KG Sommelidijk 018? *?6767 Akiiwdct» fV - f!l«»re/*t8 i i3!7 AL - McwJeou-rt 0)1) *0l34? b^efttfltbfuikteogtD GOEDEREEDE - Het was vorige week vrijdag feest in Kortstaert Kokkerijen aan de Oostdijkseweg in Goedereede. Men vierde het feit dat vijf en twin tig jaar geleden mevrouw Hantzen Zandstra-de Vries als wijkverpleeg kundige begon bij de instelling Careyn Jeugd en Gezin. Het feestje kreeg nog meer betekenis, toen burgemeester Van de Velde binnenstapte om uiteindelijk de jubileren de wijkverpleegkundige de versierselen op te spel den die behoren bij de Koninklijke Onderschei ding: Lid in de Orde van Oranje Nassau. Door: Adri van der Laan Tijdens de bijeenkomst stond btngemeester Van de Velde uitgebreid stil bij de vele acti viteiten die mevrouw Zandstra naast haar dagelijks werk nog voor de samenleving verricht. Btngemeester Van de Velde noemde deze bijdrage van mevrouw Zandstra "bijzon der" en daarbij doelde zij op de initiatieven die zij tijdens en naast haar dagelijks werk heeft ontwikkeld. Zij wees op de acti viteiten de Careyn heeft ont wikkeld en betrekking hebben op de minderheidsgroepen en zxvakkeren in de samenleving. Zij noemde de mondgezond- heid 0-6 jaar. Deze activiteit is opgezet als een project met als doel het voorkomen van tand- cariës en tanderosie. "U bent destijds langs alle tandartsen op het eiland Goeree-Over- flakkee gegaan en heeft het voor elkaar gekregen dat de landartsen het project financie ren, (^p peuterspeelzalen leren kinderen spelenderwijs hoe zij hini tanden moeten poetsen en krijgen ouders extra voor lichting over het voorkomen van laudbederf. In groep 1 en 2 van de basisschool komt de mondhygiëniste van de GGD langs en zij herhaalt de lessen aan kinderen en ouders". Opvoeding MÏjvrouw Zandstra was ook actief binnen Careyn met de opvoedingsondersteuning voor ouders met betrekking tot de seksuele ontwikkeling van kinderen, waarvoor ze een thema-avond heeft ontwik keld voor ouders. Daarnaast is de binnen de organisatie ook actief geweest voor taal- en spraakontwikkeling bij kinde ren van 2 tot 4 jaar Naast haar dagelijks werk is mevrouw Zandstra ook actief voor het plaatselijke vluch telingenwerk: "V vangt kin deren tijdelijk op die uit huis J^eplaatsl moeten worden en nergens anders een veilig onderkomen kunnen vinden. Door de jaren heen heeft u meerder pleegkinderen een veilig en warm huis aangebo den en de kinderen begeleidt in het terug vinden van de weg in onze samenleving. Li was de initiatiehiemer van het zaterdagochtend zwempro- ject met allochtone vrouwen. Met een groep van ongeveer 15 vrouwen volgt u de zwem onderwijs lessen op zaterdag ochtend. Het zwembad is die ochtend hermetisch afgesloten voor mannen. Enkele vrouwen hebben inmiddels hun zwem diploma gehaald en dat is heel bijzonder binnen bun eigen cultuur". Verder noemde burgemeester Van de Velde de huiskamer projecten waarmee mevrouw Zandstra tien jaar geleden is gestart. Deze bijeenkomsten handelen over maatschap pelijk relevante onderwer- ])en en het opvoeden van kinderen. Hierbij worden soms ook gastsprekers uitge nodigd. Met al deze activitei ten levert mevrouw Zandstra een positieve bijdrage aan de integratie van vrouwen. "En wat ook heel belangrijk is, u weet de vrouwen te binden. Voor sommigen is het ook het enige moment in de week dat ze er even uit zijn en zij zijn ook trouwe bezoekers van de activiteiten geworden. Er is dus ook een onderlinge soms zelfs vriendschappelijke band ontstaan in de groep". 8 maart team Mevrouw Zandstra is ook lid van het regionale 8-inaart team. Dat onder andere elkaar op het eiland een vrouwendag organiseert. "Ik mocht daar ook een keer aanwezig zijn en zelfs zien hoe een geweldig ini tiatiefdat is". Nadat de burgemeester de vele activiteiten van mevrouw Zand stra de revue had laten pas sereu kon ze niet anders con stateren dan "dat het terecht is dat zij vanavond eens extra in het zonnetje wordt gezet". Om deze waardering te illustreren ontving mevrouw Zandstra het lidmaatschap in de Orde van Oranje-Nassau. Dat natuurlijk in dankbaarheid werd aan vaard. OUDDORP - De vorig jaar nieuw aangebouwde geitenstal komt De Mèk kerstee in Ouddorp goed van pas. Er zijn deze week al veel geitjes geboren en men verwacht dat dit in de komende weken nog wel eventjes door zal gaan. Het is de bedoeling dat na de lammertijd het geiten- bestand van De Mèkkers tee zal zijn uitgebreid van 100 naar 350 geiten, die voor een groot deel in de nieuwe stal hun bestaan zullen hebben. Door: Adri van der Laan Acht jaar geleden is De Mèk kerstee gebouwd en in die tussentijd is het bedrijf steeds verder gegroeid. Eigenaar Piet den Hertog legt uit dat tot voor kort De Mèkkerstee als zorgboerderij te boek stond. Cliënten van Eleos, een gere- fonneerde instelling voor ggz kwamen karweitjes verrichten op het complex, waarbij ze een dagbestedingsprogram ma volgden. Inmiddels is De Mèkkerstee veranderd in eer arbeidstrainingscentrum van Eleos. "Het is nu niet meer zo dat er bij ons alleen tnaar iiiensen met een verstande lijke handicap werken. Negen van de den inensen die hier werken hebben problemen op het psychiatrische of psycho sociale vlak", zo legt Piet uit. Door Eleos is een heel traject opgezet om deze mensen te begeleiden naar een plaats in de maatschappij. Voor iedere deelnemer ontwikkelt naar aanleiding van een persoonlijk ontwikkelingsplan zijn of haar vaardigheden. De meeste deel nemers hebben het doel om op den duur terug te keren in het reguliere arbeidspro ces, vrijwilligerswerk te gaan verrichten of een opleiding te gaan volgen. Een klein aantal van hen zien het werk op De Mèkkerstee als blijvende nut- -r~T ftefa Andréan en Anthony werken met veel plezier in de nieuwe stal van De Mèkkerstee. tige dagbesteding. In deze vorm van aibeidstraining zijn zo'n zestig mensen actief op het bedrijf Eerste lammetjes Deze maand zijn de eerste lammetjes op de Mèkkerstee geboren en als de voortekenen niet bedriegen zal de nieuwe kraamkamer, goed bevolkt worden. Een deel van de gei ten zal op De Mèkkerstee blij ven wonen, want ze zijn nodig voor de productie van melk, die deels verkocht wordt, maar deels ook gebruikt wordt voor het maken van verschillende verse - biologische zuivel producten, zoals geitenkaas. Verder zijn er vergevorderde plannen om ook 'geitenijs' te gaan ontwikkelen. Binnen kort zullen de eerste proeven worden gehouden. Het is de bedoeling dat in de zomer deze kleine 'ijsfabriek' gaat draaien, zodat er ijs van eigen makelij aan de bezoekers kan worden verkocht. Het bezoekersaantal neemt gestaag toe en spreidt zich over viijwel het gehele jaar uit. Piet den Hertog verwacht dat mor gen - midden in de lammertijd - én in de voorjaarsvakantie weer velen een bezoek aan De Mèkkerstee zullen brengen. Kinderboerderij Al een aantal jaren is De Mèk kerstee bezig met het ont\¥ik- kelen van plannen om bij het bedrijf een kinderboerderij te vestigen. Hij hoopt dat deze plannen binnenkort door de gemeente goedgekeurd zul len worden, zodat misschien in de zomer al een deel van de kinderboerderij in gebruik kan worden genomen. Op deze kinderboerderij zal er veel te beleven zijn voor de kinderen - en de ouderen - en daardoor zal het een welkome uitbreiding zijn van hel toeris tisch product van de gemeen te Goedereede. Daarnaast is het natuurlijk ook een prima werkproject voor Eleos. Het gemeentebestuur en andere organisaties die bij de recre atie belrokken zijn staan dan rato: Afiri Ttui {ter f/jan ook heel positief tegenover dit product. Nieuwe deelnemers André de Jong, die als mana ger van Eleos \'eianlwoorde- lijk is voor de 'zorgkant' van het bedrijf geelt aan dat er momenteel nog plaats is voor een aantal nieuwe deelnemers. "Ze kunnen aan de slag op de stalafdeling, voor het verzorgen en melken van de geiten, in de catering voor kaken, bakken en het bedienen van de klan ten, en op de productieafde ling waar in- en verpakwerk wordt verricht". Wie hierover meer informatie wil kan contact opnemen met De Mèkkerstee in Ouddorp, tel. 0187-684050. Mevrouw 'landstra en burgemeester De Vries na het uitreiking en ontvangen van de Koninklijke Onderscheiding. Foto: Pprsbuw FIttklier Begin februari zijn er diverse inbraken of pogingen tot inbraak op het eiland geweest. In Nieuwe-Tonge zijn twee bedrijven het slachtoffer geworden van inbraak. De daders hebben zich daarbij op doordeweekse dagen via een gat in het dak de toegang verschaft tot de bedrijven en zijn met buit vertrokken. Bij woningen in Nieuwe- Tonge en Ouddorp zijn begin februari ook diverse inbraakpogingen geweest. Opvallend is dat deze pogingen telkens plaats vinden rondom het inval len van de duisternis. De inbrekers kijken vermoe delijk in welke woning er dan nog geen licht brand en de eigenaar dus nog niet thuis is van zijn/haar werk. In alle gevallen zijn de inbrekers echter over lopen, zonder dat er iets werd buit gemaakt. "Helaas is er van deze daders niets meer bekend dan het feit dat het twee blanke inan- nen waren, waarvan er één een donkere jas droeg", aldus de politie. De politie verzoekt dan als men een verdacht voer tuig of verdachte personen ziet om niet te twijfelen en direct 1-1-2 te bellen. Zij komen liever een paar keer voor niets polshoogte nemen, dan dat er achteraf geconstateerd moet wor den dat er toch is ingebro ken. Verder geeft de poli tie als preventietip: "Geef de woning een bewoonde indruk, zoals lichten die op normale tijdstippen branden of de radio die speelt". OUDDORP - Politiemensen van het district De Eilan den hebben in de nacht van woensdag op donderdag drie verdachten aangehou den. Zij worden verdacht van inbraak. Om even voor twee uur don derdagmorgen vroeg viel de melding dat er inbrekers waren overlopen bij een amusement hal aan de Weststraat in Oud- doip. De.eigenaar hoorde een klap en toen hij met zijn hond naar beneden ging zag hij drie mannen die bij het zien van de hond op de aanwezige gokkas ten klommen. Toen de trouwe viervoeter werd teruggeroepen vluchtte het drietal met achter lating van een vuisthamer Ze maakten zich uit de voeten in een auto. Agenten van een surveillan- ce-eenheid zagen, ter hoogte van het Ted Jansenplein, een personenauto met hoge snel heid naderen vanuit de rich- dng Ouddorp. De wagen werd staande gehouden op de N57 ter hoogte van de Groene DIRK.S1j\ND-Eenzijdig onge val aan de Zuiderdiepweg in de polder bij Dirksland vond woensdagavond plaats. Een auto kon de bocht niet meer nemen en kwam tegen een dam tot stilstand. Een gewon de werd overgebracht naar zie kenhuis Dirksland. Brandweer van Melissant kwam ter plaatse voor de hulpverlening. 'lèhl enfüto: Persbura Fiaiikee M tii. «IIIIMI*!* P» (4I«V) MSrM Kruisweg. De signalementen van de drie inzittenden kwa men overeen met dat van de inbrekers en daarop werden ze aangehouden. Het gaat om een 30-jarige man uit Delft, een 31 jarige uit Den Haag en een 35-jarige uit Rotterdam. Ze zijn ingesloten. Visser CCOUNTANTS ^GADVISEURS MIODEIHARNIS Kon. julianaweg 560187 617 300 Fax 0187 485 637 wvm.visser-visser.nl Vl ^^J5^ Visser ^^^m. B E L A 5 T I N

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1