fel m% 8?« 1 1 -, 1 1 Weekvoordeel Acties brachten €54.151,21 op 1^^^- - ..lli!^^^ SBBP Anonieme aangiftes bij politie •VI L 3 HH i^"» Dank uit Borneo 80e jaargang Nr. 7684 Dinsdag 12 februari 2008 Christelijk streekblad op gereformeerdc-gtondslag ,c\>^ ^<5'1' L Fondsenwerving Terug in de jungle Bewoonbaar maken Dit jaar weer ^Filetrollade Lekker S^K^Ü gekruid '^^■■^Q in Achthuizen zoek je 't niet... Maar je weet niet wat je ziet! MIDDELHARNIS - De politie op het eiland krijgt meerdere malen per jaar anonieme brieven. In deze brieven melden men sen misstanden die zij aan de politie kenbaar willen maken. In dit verband wijst de politie op het tele foonnummer 0800-7000 van MMA (Meld Misdaad Anoniem). Erf- en sierbestrating De Waal Hoveniers Tel. 0187-65 24 84 1 BEW, EX. Flakkee Huis in Borneo kan worden gebouwd met giften uit de regio DIRKSLAND - In november van het vorig jaar maakte een aantal bewoners van het eiland een reis naar Borneo. Martha Droogers, Saskia Matsinger, Corrie van Mourik, Henk Wolfert en Piet en Corrie Vogelaar ondernamen de reis van twee dagen naar de jungle van Borneo om vier weken te werken in het kinderopvanghuis van Ronny en Kay Heyboer. Hieronder volgt een verslag van hun bevin dingen en het resultaat van hun actie om gelden bijeen te brengen voor de bouw van een Flakkees kinderhuis in het kinderdorp van het echtpaar in Borneo. Door: Adri van der Laan l'icl c'ii Clonic Vogelaar uil Dirksland, voelen het als op hmi vveggeplaatsl om wereld- vvijd haiifl- en .spaiicliensten (e verlenen hij diverse hnlpvei- leningspr()je(ten. Hun atti- vileilen begonnen een kleine twintig Jaar geleden toen zij verschillende reizen richting Oost-Europa ondernamen. Hel echtpaar verleende hulp via verschillende organisaties in Roemenië en later in Alba nië. Vervolgens trokken ze verschillende keren richting Oln'na. waar zij eveneens een helpende hand uitstaken. Tijdens een andere reis kwa men ze terecht op het Indone sische deel van Borneo, Kali- manlan. Ze kwamen in contact met het echtpaar Ronny en Kay Heyboer die bezig waren om een heel groot kinderdorp te bouwen in het oerwoud. Hel is de bedoeling dat op het terrein van 200 hectare groot 1000 straatkinderen worden opgevangen. Daarnaast zul len er dagelijks nog eens 2000 kinderen worden voorzien van een goede maaltijd en onder wijs in een nog te bouwen school. Voor dit project is veel hulp in de vorm van gebed en geld nodig. Samen met Mart ha Droogers uit Dirksland had het echtpaar Vogelaar al drie 'vverkreizen' richting Borneo ondernomen. In november van het vorig jaar was het voor het drietal tijd voor de vierde leis naar Indonesië, maar ze kregen nu versterking van Saskia Matsin ger en Henk Wolfert uit Dirks land en Corrie van Mourik uit Ouddorp. Een snelle realisatie van het dorp is noodzakelijk, want de nood onder de kinderen van Kalimantan is hoog. Daarom hebben Piet en Corrie zich tus sen de reizen door ingespan nen om zoveel mogelijk fond sen te werven voor het kinder dorp. Volgens het echtpaar was het resultaat van de actie geweldig. Scholen, verenigin gen, bedrijven en particulie ren zorgden ervoor dat tijdens de laatste reis naar Indonesië in een kerkdienst, de groep eilanders een prachtig bedrag kon worden overhandigd voor de bouw van een huis in het kinderdorp. Men schonk het mooie bedrag van 54.151,21, waarmee een Flak kee Huis in het kinderdorp zal worden gebouwd. In dit huis zullen straks veertig kinderen kunnen wonen. "Iedereen was er stil van en zeer onder de indruk. In de dienst werd er dan ook uitzonderlijk voor gedankt dat God doorgaat niet het werk wat Zijn hand begon", aldus Piet en Corrie Vogelaar. Het echtpaar Heyboer, waar van de man afkomstig is uit Australië maar oorspronke lijk afkomstig uit Tholen is al een aantal jaren geleden met het opzetten van het kinder dorp - 'Living Waters Village' - begonnen. In de loop van dit jaar hoopt men dat de eerste fase opgeleverd kan worden. Een aantal gebouwen moet nog afgebouwd worden en de bestaande gebouwen hebben natuurlijk hun onderhoud nodig en daar heeft het eilan- Een voorbeeld van hoe het Flakkee kinderhuis eruit zal gaan zien. ■^^>^~\''-' -a De kinderen waren blij nul ilr apbnin^^l -riiii liiiii luiii'. delijke zestal zich tijdens hun 'werkreis' mee beziggehou den. Uit hun verslag bnjkt dat het grote stap was vanuit het kille Nederland naar het warme Borneo: "het waren soms zwa- le dagen met, zowel overdag als 's nachts een temperatuur \an 35 tot 40 graden en een luchtvochtigheid van 80%". Ze hebben zich wel eens afge- raagd hoe Ronny en Kay het \ol houden in de rimboe "om de zorg op je te nemen voor al die kinderen, 24 uur per dag, zeven dagen in de week. Met je menselijk verstand niet te vatten, een dorp bouwen in de jungle, voor 1000 kin deren en er ook voor zorgen. Dat kan je niet alleen, daar moet je kracht voor krijgen, wonderbare kracht zoals het Urker Mannenkoor dat zo mooi kan zingen. En op die plek mochten wij een maand meehelpen". De vrouwen van het team zijn tijdens hun verblijf druk in de weer geweest met de kinderen. Ze hebben veel getekend en gekleurd en maar liefst 1.800 kerstkaarten gemaakt voor de sponsors en donateurs, die het projectsteunen. Daarnaast zijn er zo'n 750 cadeautjes voor de kerst ingepakt. De kinde ren kregen de cadeaus die uit allerlei nuttige dingen beston den, zoals zeep, tandpasta, kleren en pennen of schriften voor de school. "Verder moesteir de slaapka mers van de jongens een goe de schoonmaakbeurt hebben. Dus namen we elke dag een kamer onderhanden waarin wel twaalf jongens sliepen. Dat was dus poetsen... Ook voor de oudere kinderen hebben ze activiteiten georganiseerd en veel spelletjes gedaan. "Knuf felen, liefde, aandacht geven was ook heel belangrijk. Want het is niet niks als je als kind van twee, drie of vier jaar geen vader of moeder meer hebt". De mannen (Henk en Piet) zijn aan de slag gegaan in acht kleine huisjes, die door een Engelse aannemer zijn geschonken en gebouwd. In de huisjes hebben ze waterlei ding en waterafvoer voor de toiletten, keukens en badka mers aan gelegd. "We moes ten leidingen aanleggen voor drinkwater en rivierwater wat best wel eens verwarrend was". De wasbakken, afzuig kappen, kookplaten werden gemonteerd en verder wat er allemaal nodig is om een huis bewoonbaar te maken. Dat de hygiënische omstandig heden soms erbarmelijk waren blijkt uit hun verslag: "We mochten een keer mee met Ronny naar het ziekenhuis in Nanapino het dichtstbijzijnde rimboestadje. Dit was onge veer een uur rijden. Een van de kinderen was opgenomen vooi' malaria en wij gingen op bezoek. Dat was wel even schrikken. Je kan het eigenlijk geen ziekenhuis noemen het was er zo vies, geen matras sen alles kaal en versleten en dikwijls geen electriciteit, dus dan weetje het wel als je op de operatiekamer ligt, en het licht valt uit. Daarom wil Ronny zo gauw mogelijk een eigen hos- pitaaltje, waar hij de kinderen zelf kan verzorgen maar ook uit zijn omgeving en gelijk kan vertellen van het evangelie". Piet en Corrie Vogelaar hopen dit jaar in ieder geval weer te gaan en zij gaan zich nu inzet ten voor de bouw van het zie kenhuis. Ze roepen dan ook iedereen op om mee te helpen, hetzij door gebed, een gift of persorjnlijke steun. Verder wil len ze iedereen dan ook harte lijk danken voor de vele steun die ze in de afgelopen tijd heb ben ontvangen. Giften kunnen gestort worden op bankrek.nr.: 1129.58.052, t.n.v. Kinderdorp Borneo of rek.nr.: 314100202 van de diaconie van de Hervormde gemeente Dirksland, t.n.v. Kinderdorp Borneo. Meer info over het werk van Ronny en Kay Heyboer is te vinden op de website: www. heyboer.org "LU J Geldig van maandag 11 februari toten met zaterdag 16 februari 2008 www-plus.nl SS PLUS Slingerland, Middelharnis Wat 660 V6rSChil. Oe showtuin van William de Boet! Maak een afspraak voor inspirerende tuin ideeën: 06 - 51 39 05 12 Via dit telefoonnummer kan anoniem melding gemaakt worden van misdrijven waar van de melder kennis draagt. Er zal niet naar persoonlijke gegevens worden gevraagd. Bij de politie heeft melden via dit telefoonnummer de voorkeur. De centralist die het gesprek met de meldtr voert is hiervoor getraind en weet welke informatie spi'- cifiek van belang is voor de politie. Gegevens die u wel licht zelf over het hoofd zou zien wanneer u, bijvoorbeeld schriftelijk, zelf een anonieme melding doet. Ook krijgt de politie Middel- harnis geregeld anonieme mel dingen van overlast. Recente lijk bijvoorbeeld over o\erlast veroorzaakt door honden. Bij dit soort meldingen is het wenslijk dat u wel aangeeft u ie u bent. Bij een overlastmelding zal de politie aan de veroorza- RrmaJ.SJ.vanGurp Oudedljk 14. Oottgsnsplaat (0187)631350/ (06)55552023 vww.eff-siefbestraflng.n) ^^AV^^^^^ wwwibrikentrumkeuvelaoLiil Zatidpod 56 - Middelhomis - Telefoon (01B7) 48 34 37 ker niet kenbaar maken wie de melding heeft gedaan als u aangeeft dat u dat niet wilt. Het geeft de politie de moge lijkheid u te benaderen met vragen zoals wanneer en waar de overlast plaatsvindt. Nieuwe-Tonge www.dewaalhoveniers.nl Even pauze op een verfblik met koffie uil een zakje. Groeten uit de rimboe. (Manggala, Kal Bar.) Namens ons allen hier in Borneo willen u ontzettend veel bedan ken voor uw gulle gift voor de bouw van een Flakkee kinder huis, waar 40 van onze kinderen in zullen komen wonen. Deze kinderen waren zeer verwaarloosd en ondervoed voordat ze hier kwamen. Dit is ontzettend lief van u en een grote zegen voor ons alle hier Uw hulp zorgt er voor dat we een goede thuis voor hen kunnen bouwen, met stroom, water, voorziening en riolering. Nogmaals vele dank. Gods rijke zegen en iedereen hier stuurt u veel liefs, dank en gebe den. Met vriendelijke groeten. Ronny en Kay Heyboer en al onze spruiten uit Borneo.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1