Gerard Jansen zwaait af bij jpassage brandweer Sommelsdijk Succesvolle Franse middag bij SWO Weer goud voor vogelhouder Piet Westdijk op wereldkampioenschappen Reis door de Bijbel Alles gewonnen wat er te winnen was EIIAriDEn-tllELWS MEDISCHE DIENSTEN Hobby <<t it A f.* K* k* k* k* PAGINA 9 VRIJDAG 8 FEBRUARI 2008 Ontvangen aanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend dat: een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvan gen voor: - tiet uitbreiden van de woning op het adres Emmastraat 9, 3255 BD te Oude-Tonge (ontvangen op 30 januari 2008). een aanvraag om reguliere bouwvergunning is ont vangen voor: - het bouwen van vier woningen in het beslaande pand op het adres Molendijk 2, 3257 AM te Ooitgensplaat (ontvangen op 25 januari 2008). Nadere informatie over de ontvangen aanvragen, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ontwikkeling en Milieu, Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingel<omen aanvragen kunnen géén bezwaarschriften worden ingediend. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat: een llctite bouwvergunning is verleend voor: - hel wijzigen van de gevel op het adres Kloosterstraat 10-12, 3256 AH te Achthuizen (besluit verzonden 30 januan 2008). een reguliere bouwvergunning is verleend voor: - het bouwen van een machineberging op het adres Ou- delandsedijk 11, 3255 LN te Oude-Tonge (besluit ver zonden op 25 januari 2008); - het plaatsen van gevelreclame aan het pand op het adres Achthuizensedijk 110-112, 3256 AR te Achthui zen (besluit verzonden op 25 januari 2008), een sloopvergunning is verleend voor: - het slopen van de bedrijfspanden op het adres Sta tionsweg 2a en 2b, 3255 BL te Oude-Tonge (besluit verzonden op 29 januari 2008), een melding sloopvoornemen is geaccepteerd voor: - het slopen van een berging bij de woning op het adres Molenweg 10, 3255 AP te Oude-Tonge (besluit ver zonden op 31 januari 2008). Nadere informatie over de verleende vergunningen, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting, Ruim telijke Ontwikkeling en Milieu. N.B. Ingevolge artikel 7,1van de Algemene wet bestuurs recht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en onderte kend bezwaarschrift bij het college van burgemeester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningenrechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te tref fen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaarschrift schorst namelijk niet de werking van het bestreden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied Volks huisvesting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu van de gemeente Oostflakkee, Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergaderingen van de welstandscommissie Dorp, Stad Land (DSL), de len wij u het volgende mee. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 12 februari 2008 Tijdstip locatie 9.00 uur gemeentehuis Oost flakkee, kamer 149 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 12 februari 2008 Tijdstip locatie 14,00-17,00 uur gemeente huis Hellevoetsluis Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde be handeling alsook de commissiebehandeling wordt aan tekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 150) van het ge meentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) contact op nemen met de heer J, Stelloo of de heer J, Pieterman. Kapvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat: lopvergunningen zijn verleend voor de kap van: één Es aan de Kranendijk, 3258 U te Den Bommel 'besluit verzonden 30 januari 2008): eén Kastanje en één Populier, aan de Blauwepan- nenweg, 3255 LA te Oude-Tonge (besluit verzonden 1 februari 2008), Bij genoemd besluit kunnen belangen van anderen dan de direct belanghebbenden betrokken zijn. De derden- belanghebbenden hebben de mogelijkheid om binnen zes weken volgende op de dag van verzending van de besluiten (dit betreft dus niet de datum van publicatie) daartegen een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen bij de burgemeester en wethouders van de gemeente Oostflakkee. Voorts bestaat nog de mogelijkheid voor lopige voorziening te vragen bij de voorzieningenrech ter van de rechtbank te Rotterdam, indien onvera/ijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat noodzake lijk maakt. Als u over dit besluit en over de wettelijke mogelijkhe den informatie wenst, kunt u die verkrijgen bij het taak gebied Nieuwe Werken en Onderhoud van de ge meente Oostflakkee, Artil<el19lid1 Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) Burgemeester en wethouders van de gemeente Oost flakkee maken bekend dat; wordt overwogen krachtens artikel 19 lid 1 WRO vrij stelling te vertonen van het geldende bestemmingsplan, ten einde de bouwvergunning te kunnen verlenen voor; de bouw van een tweetal woningen gelegen aan de Molenweg, 3255 AP te Oude Tonge (kadastraal be kend als sectie K, perceelnummer 397 en 548), De stukken liggen zes weken, te weten vanaf 11 febru ari tot en met 25 maart 2008 voor een ieder tijdens kan tooruren ter inzage in het gemeentehuis, Eisenhower- laan 13255 VA te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18,00 uur en 19 30 uur. Gedurende de termijn van inzage kan een ieder schriftelijke of monde linge zienswijzen kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Oostflakkee, Eisen- howerlaan 13255 VA Oude-Tonge, Voor een monde linge zienswijze kunt u contact opnemen met één van de medewerkers van het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu voor het maken van een afspraak. Wij verzoeken u bij het indienen duidelijk aan te geven tegen welke voorgenomen besluitvorming de zienswijze zich richt. Artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) Burgemeester en wethouders maken bekend dat: wordt overwogen krachtens artikel 19 lid 2 WRO vrij stelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan, ten einde de bouwvergunning te kunnen verienen voor: - het bouwen van een bedrijfsgebouw mor een aardap pelgroothandel op het perceel Langeweg 65, 3257 KC te Ooitgensplaat, De stukken liggen zes weken, te weten vanaf 11 febru ari tot en met 25 maart 2008 voor een ieder tijdens kan tooruren ter inzage in het gemeentehuis, Eisenhower- laan 13255 VA te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18.00 uur en 19.30 uur. Gedurende de termijn van inzage kan een ieder schriftelijke of monde linge zienswijzen kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Oostflakkee. Eisen- howerlaan 13255 VA Oude-Tonge. Voor een monde linge zienswijze kunt u contact opnemen met één van de medewerkers van het taakgebied Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu voor het maken van een afspraak. Wij verzoeken u bij het indienen duidelijk aan te geven tegen welke voorgenomen besluitvorming de zienswijze zich richt, Wijzigingsplan Achthuizensedijk 124 te Achthuizen Burgemeester en wethouders van Oostflakkee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat onherroe pelijk is geworden het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 1 november 2007 nr, 2007- 572324 tot goedkeuring van het wijzigingsplan Achthui zensedijk 124. 3256 AR te Achthuizen. Het wijzigingsplan ligt voor een ieder tijdens kantooru ren ter inzage in het gemeentehuis, Eisenhowerlaan 1 te Oude-Tonge, Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18,00 uur en 19.30 uur. Eiünlitiwerloon 1, Postbus 75,3255 ZH OiWiingi, blsrnel: www,ooslilakke«.ni. Iel, 10187] 64 71 M lox 6< 71 99 /mioII: inloioosfcklecnl Optmsslijdtn: m l/n do 09,00 tot 12,00 en 13,00 tol 17.00 m, ïr 09.00 tol 12.00 «113.00 tot 14.00 uir, elke eerste en derde dinsdog von (Ie moond s oïonds geopend von 18,00 lol 19,30 m. Bolle Sociole Zoken: 9,00 lot 12,00 u«r. Wie 8»rger:oken: 9,00 tol 12,00 uur en ïon 13.00 tol 15.00 mi Algeiopcn vrijdag 1 Icbruari is er OCH c'iiul gekomen aan de actieve liraiidwccrliiopbaan van Ckrard |ansen Ijij de bki.s- groep Soiniiielsdijk, Na jaar actieve dienst heelt liij tijdens de jaarvergadering alseheid genomen van de blnsgroep. .Mei name de \'ele \erandcrin- gen op tnandweergebied de liclianiclijke kwalen waar C.erard niet vrij van is gei)le- \'en, waren voor liem de reden liierloe. Cierard is in 1975 bij de brandweer begonnen als brandwacht en heelt zich na de nodige ctnsussen opgewerkt lol ecr.ste bevelvoerdei'. \an- wege zijn staal van dienst werd Clerard benoemd tot erelid van de brandweer Sommelsdijk. Verder werd deze avond het bevelvoerderschap van tierard overgedragen aan Cor Kieviet, die mi dus de eerste bevelvoer der is van de blnsgroep Som melsdijk. OUDDORP - Op woensdag 30 januari organiseerde de SWÖ in Ouddorp een Franse middag. I'ijdens de do+ soos genoten meer dan 50 mensen van een wijntje, olijven, stok brood met eamembert en paté. Men kon luisteren naar Franse chansons en naar (luido Ri'l- lieis, Bourgondiër in hart en nieren. Op onnaxolgbare wijze 'vertelde hij oxer de Franse cul tuur. Enkele maanden per jam- is hij werkzaam in de wijntt-L-lt en hij wist van alles te vertellen over het snoeien van drunfu. het maken van wijn en de ver schillende kwaliteiten. Ook de Franse kaas kivam aan bod en andere aspecten van het Franse leven. Het was een geslaagde middag, mede dankzij Gnido, Linda en de vrijwilligers van de 55-1- soos. christelijk-maatschappelijke I vrouwenbeweging MIDDELHARNIS - 11e chris- lelijk-maatschappelijke vrou wenbeweging Passage houdt donderdagavond 14 februari weer een bijeenkomst. Dez'e wordt gehouden in het Dien stencentrum van Companen, Doetinchemseslraat 27 te Mid- delharnis en begint om 19.30 uur De heer en mevrouw Pater uit Dirksland zijn uitgenodigd om iets te vertellen over een reis door de Bijbel. Ook gasten zijn hartelijk welkom. van vrijdag 8 februari 2008 t/m zondag 10 februari 2008 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Van vrijdagmiddag vijf uur tot maandag-morgen acht uur heeft voor heel Goeree-Over- flakkee dienst de Centrale huis artsenpost Goeree-Overflakkee, Ziekenhuis in Dlrl(sland, tel. (0187)480447. TANDARTSEN Spreekuur uitsluitend voor spoed gevallen op zaterdag en zondag van 11.00 tot 11.30 uur Op 9 en 10 februari Tandartsenpraktijk Oud dorp te Ouddorp, tel. 681660. Voor spoedgevallen bulten het spreekuur telefonisch contact opnemen. VERLOSKUNDIGE PRAKTIJK 'NATALIA' Paviljoen Ziekenhuis, Stationsweg 22 di.. WO., do, spreekuur volgens afspraak 9.00-12,00 uur tel, spreekuur. Tel, (0187) 60 07 92 APOTHEKEN MEDIQ APOTHEEK HARINGVLIET Antoon Coolenstraat 112 3245 MC SOMMELSDIJK Tel. (0187) 48 72 77 Geopend: ma-vr. 8.00-17.30 uur. Zat. 10.30-11.30 uur. APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland. Telefoon 6015 80 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Op zaterdag van 10.00-12.00 uur en 17.00-17.30 uur. Kringapotheek 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel, 68 37-89 Werkdagen: 8,30-12,00 uur en van 13.00- 17.30 uur. Op zaterdag van 12.00-13.00 uur Buiten openingslijden van de apotheken kunt u mor dringende spoedrecepten belien met tiet centrale dienstnummer van de apotheken Goeree-Overflakkee: 689957. U wordt dan doorverbonden met de dienstdoende apotheek met wie u een tijdstip kunt afspreken om uw medicijnen te verkrijgen. De bereikbaarheidsdiensten zijn als volgt: MEDIQ APOTHEEK HARINGVLIET Maandag t/m vrijdag 17.30-22.00 uur (op feestdagen vanaf 8.30 uur) KRINGAPOTHEEK OUDDORP Maandag t/m vrijdag 22.00-8,30 uur. APOTHEEK DIRKSLAND Zaterdag en zondag 8.30-22.00 uur KRINGAPOTHEEK OUDDORP "Zaterdag en zondag 22.00-8.30 uur DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L, Tjebbes. Mid- delharnis, 48 29 66: Dierenkliniek Goeree- Overtlakkee, 48 28 97, OUDDORP - Het lijkt wel een klein beetje traditie te worden bij de familie West- dijk in Ouddorp. Want ook dit jaar deed Piet Westdijk mee aan de Wereldkam pioenschappen en ook dit jaar verdiende hij met zijn vogels weer goud. Trots is hij en zijn vrouw op het behaalde resultaat en de winnende 'plakken' wor den weer bijgezet in de uit puilende prijzenkasten. Door Adri van der Laan Viui de 18.000 sievvogels die tijdens de Wereldkampioen schappen in het Belgische Hasselt werden ingebracht, bleken de 32 vogels van de familie Westdijk got-d te sco ren. Dit jaar tekende de 'Blau we Forpus' en de 'Oogfing dwergpapegaai' \'Oor respec tievelijk goud en zilver In 2()05' werd Piet Westdijk voor hel laatst wereldkani- jjioen. In de tussenliggende twee jaar werden vanwege de dreiging van vogelziekten de wereldkampioenschappen niet gehouden, maar dit jaar w aren en ze er weer en het was in de meest letterlijke zin weer 'prijs' voor Westdijk. De wereldkampioenschappen worden beurtelings in ver- .schillende Europese landen gehouden en als het niet te ver weg is, gaat de familie ook bij de tentoonstellingen kij ken. Zo zijn ze twee jaar gele den in Duitsland geweest en twee weken geleden in België. Ondanks dat de familie trots is op het behaalde resultaat, plaatst Piet toch wat kantteke ningen bij de gang van zaken op de Belgiscbe tentoonstel- Piet Wcsldijk hij zijn winnende viii^els en de hijliehorende versierselen. ling. "De vogels kregen \er- keerd voer en werden niet goed verzorgd. Ik hoorde van een andere vogelhouder, dat hij zell's acht vogels was kwijt geraakt tijdens de tentoon stelling". De familie Westdijk verwacht dat deze onvolko menheden er toe zullen lei den dat ze zich wel twee keer zullen bedenken om nog naar een tentoonstelling in België te gaan met hun vogels. Over de organisatie in Duitsland, Frankrijk en Portugal zijn ze beter te spreken want ook in deze landen hebben de vogels van de iamilie Westdijk hun prijzen gewonnen. Voor Piel Westdijk, die deze week 71 Jaar wordt, en het houden en kweken van vogels als een hobby beschouwt, is het wel een hobby waar \'eel tijd in gaat zitten. Dagelijks moet het vogelverblijf gestof zuigd en gedweild worden en natuurlijk moeten de vele vogels van eten en drinken voorzien worden. Al zeven en veertig jaar lang is hij met de vogels 'in de weer" en hij doet het nog steeds met vee! ple zier. De familie is verder ook actief biirneir de Ouddorpse vogelvereniging De Putter Als iemand prijzen wil winnen met siervogels is het natuurlijk een vereiste om veel aandacht Yoor de vogels te hebben. Dat het de vogels niet aan die aandacht heeft ontbroken in de afgelopen jaren bewijzen de uitpuilende prijzenkasten. Piet vermoedt dat hij zo'n 1.500 bekers heeft gewonnen. En dan zijn er nog de bonds- kruizen en de verschillende gouden plakken. Soms denkt de familie erover om ze maar eens op te ruimen, maar dat is voor Piet toch een stap te ver, "we zetten ze dan maar in dozen". Ook vorig jaar heeft Piet naar eigen zeggen, "alles gewonnen wat er te winnen viel". Toch is hij door het vele succes niet de vogels uit het oog verloren, want hij en zijn vrouw genie ten nog steeds van de prach tige x'ogels en ze zijn voorlopig nog niet van plan met hun bij zondere hobby te stoppen. fjt ffi 4* 'fi 4« n« 4« 4« 4« 'fi ffi «i ffi ih *V fff «V «V ffs vV vV «V «V Het baasje van Whiskey is ernstig ziek, zij kan niet meer \oor hem zorgen en nu zoekt Whiskey een nieuwe lieve baas. Het is een zwart dwergpoedeltje met een grijze snuit, 6 jaar, een STICHTING leutje. De hond DIERENBELANG ^„£t,/;:- kinderen, kan bij andere hon den maar is niet gewend aan een kat. Volgens de beheerster zal hij ook niet lelijk doen tegen een poes, want het is HOEKSCHE WAARD eeir heel zachtaardig dier Hij gaat graag mee in de auto, kan alleen thuisblijven en eigenlijk past de hond in ieder gezin. Wie komt dit leuke hondje halen? Whiskey wacht op u bij de recepüe. Dark en Pluk zijn twee katten die samen gebracht zijn. Dark is zwart, ruim 6 jaar, en Plukje is cypers-wit, ruim 7 jaar. Dark is de steun en toeverlaat van Pluk, want zij is erg bang en daarom moeten deze twee ook bij elkaar blijven. De dieren zijn niet gewend aan kincleren, kunnen bij andere katten en zijn gewend aan een hond. Zij komen niet buiten. Ook Teun en Tinus horen bij elkaar, zij zijn samen gevonden. Teun is zwart en Tinus zwart/wit en ongeveer 10 maanden. Het zijn vriendelijke katten, maar verder is niets bekend. Klaas en Drop zijn broer en zus, bijna 6 jaar. Klaas is rood/wit, Dr<jp cypers-wit, lief voor kinderen, kunnen bij andere kat ten, zijn niet gewend aan een hond. Klaas en Drop zoeken samen een nieuwe baas, want zij willen graag samen blijven. Het zijn echt binnenkatten. U vindt deze dieren bij De Dierenstee, Groene Kruisweg 14, Numansdorp. Web site: www.dierenstee.nl Openmgsüjden: maandag t/m zalerdap- van 11.00 lol 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 9