Israels oorlogen (4) Aandacht in de media, heeft tot onrust geleid wat betreft de vergoedingen fysiotherapie Leerlingen Edudelta College Middelharnis tonen vakkundig hun talenten Oranj evereniging zonder voorzitter Jonge Dirkslander start eigen onderneming EI1AI1DFI1J1IEUW5 De oorlog in Libanon (1982-1985) Van Jordanië naar Libanon Ingezonden: ^y. Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Damvereniging Dirksland Computer cursus voor beginners Geslaagde Gedichtendag PAGINA 6 VRIJDAG 8 FEBRUARI 2008 Israël heeft sinds zijn bestaan vier oorlogen moeten voeren: De Onafhankelijkheidsoorlog (1948) tegen vijf Arabische landen, nadat het ontstaan van de staat Israël door David Ben Goerion was afgekondigd; de Sinaï-oor- log (1956) tegen Egypte, nadat Nasser het Suez-kanaal en de toegang tot de haven van Eilat voor Israël had afgesloten; de Zesdaagse oorlog (1967) tegen Egypte, Syrië en Jordanië, nadat Nasser de VN-vredesmacht had weggestuurd en opnieuw de straat van Tiran voor Israël had afgesloten; en de Yom Kippoeroorlog (1973) tegen Egypte en Syrië, nadat beide landen Israël onver wachts hadden overrompeld. Yasser Arafat. Bij de operatie 'Vrede voor Gaiilea' viel Israël in 1982 Libanon binnen en joeg Yas ser Arafat dit land uit. Arafats Palestijnse Bevrijdingsorga nisatie (de PLO) was in 1970 naar Libanon uitgeweken omdat koning Hoessein haar uit Jordanië verdreven had. Ze voerde vanuit Jordanië niet alleen terreuraanslagen op Israël uit, maar vormde ook een bedreiging voor het regi me van koning Hoessein. Na een bloedige strijd werden ze daarom het land uitgezet. Ze doken daarna in Libanon op. Daar was toen een burger oorlog aan de gang, waarbij de politieke verhoudingen van sjiieten, soennieten en droezen de binnenlandse situatie onder zware druk had gezet. Van deze toestand maakte Arafat misbruik om zich in Zuid-Liba- non te vestigen. In het midden van de jaren zeventig mani festeerde hij zich daar steeds ..nadrukkelijker. Hij kreeg zoveel invloed dat hij later zei: "Ik heerste over Libanon!" Hij vestigde er militaire trainings centra. Ook stichtte hij verzets- bolwerken in de Zuid-Libanese bergen, van waaruit regelmatig bombardementen op Noord- Israël werden uitgevoerd. Toen op 3 juni 1982 een aanslag op een Israëlische ambassadeur werd gepleegd, escaleerde de zaak. Israël viel het buurland Libanon binnen. Aanvankelijk was het de bedoeling om niet verder dan 25 kilometer over de grens te gaan, voldoende om de PLO-bases uit te scha kelen. Sharon, minister van Defensie, besloot evenwel om door te stoten naar Beiroet. Hij wilde - samen met de christe lijke Libanese falangisten - het Palestijnse verzet in Libanon opruimen en de Syriërs vanuit de Bekaa-vallei verdrijven. De PLO werd uit haar stellin gen verdreven en de Israëli's kwamen tot in Beiroet. Daarbij Saddam Hoesseiti. vielen talrijke doden te betreu ren. Dat riep veel weerstand op, zowel in Israël als in de gehele wereld. Arafat zocht steun bij president Assad van Syrië, maar deze zette hem na enige tijd op het vliegtuig. Hij ging toen naar Tunis. Van daaruit zou hij zijn doodsvijand Israël blijven bestrijden. Dat stelde echter niet veel voor Na het vertrek van Arafat nam de ontevredenheid onder de Palestijnen die waren achterge bleven toe. Sommigen verruil den de PLO voor de nog agres sievere islamitische Harnas of Jihad. Arafats rol leek uitge speeld. In september gaf Sharon zijn Libanese bondgenoten, de christelijke falangisten, toe stemming de Palestijnse vluch telingenkampen Sabra en Shatila binnen te vallen om de zich daar schuil houdende PLO-strijders op te ruimen. Dat draaide op een slachtpar tij uit, waarbij veel Palestijnse burgers om het leven kwamen. Het zou Sharon de kop kosten. Hij moest aftreden nadat een Israëlische regeringscommissie concludeerde dat hij dat bloed bad had kunnen voorkomen. Uiteindelijk trok Israël zich een eind terug. Premier Begin legde daarop zijn functie neer. In 1983 tekenden Israël en Libanon een akkoord. De Isra ëlische troepen zouden zich gefaseerd terugtrekken tot binnen een veiligheidszone van 15 kilometer vanaf de Isra ëlische grens. In 2000 haalde premier Ehud Barak de Isra- ehsche troepen helemaal uit Libanon weg. Daardoor kwam ook deze 15 kilometer brede grensstrook weer onder Liba nees mihtair bestuur te staan. Intifada I [I9B7-t993] Het woord intifada betekent opstand. Die opstand had betrekking op de binnen de Israëlische grenzen wonende Palestijnen. Er was dus sprake van een soort binnenlandse oor log. Die uitte zich in stakingen, burgerlijke ongehoorzaam heid, hét weigeren om belas ting te betalen, het bekladden van muren, het boycotten van Israëlische producten en het gooien met stenen en molotov cocktails naar Israëlische mili tairen. Er vonden aanslagen plaats op Israëlische posten. Joden werden vermoord en in enkele gevallen ook toeristen. Zelfs met Israël sympathise rende Palestijnen werden door hun volksgenoten afgeslacht. Dit alles leidde tot een verdere verscherping van de verhou dingen tussen Israëliërs en Palestijnen. Nadat in 1990 de meeste leiders van de intifada door Israël waren gearres teerd, verloor de opstand zijn samenhang. Ondertussen was wel duidelijk geworden dat de situatie zo niet zou kunnen blijven. Dat leidde tot de Oslo akkoorden van 1993. De Colfooplag 199 f (17 januari - 28 februari) Bij deze oorlog was Israël slechts zijdelings betrokken. Het was in feite een oorlog van de Verenigde Staten en Enge land tegen Irak, dat Koeweit Anel Sharon. had geannexeerd. Desondanks kwamen er tijdens deze oorlog 39 Scud-raketten op Tel Aviv terecht. De Joden die de gas kamers van Auschwitz, Sobibor en Bergen Belsen nog voor ogen hadden, werden opnieuw door gas bedreigd, nu vanuit Irak (het oude Babel), geïm porteerd vanuit Duitsland. Wonder boven wonder vielen bij die aanval met Scudraket- ten nauwelijks slachtoffers. Wel werd grote materiële schade aangericht. Amerika had na dit gebeuren de grootste moeite Israël te weerhouden aan de oorlog deel te nemen. Op 17 januari 1991 was de operatie 'Desert Storm' losge broken. De Verenigde Staten en Groot Brittannië verklaar den toen aan Irak de oorlog, nadat Irak op 2 augustus 1990 het buurland Koeweit was bin nengevallen en het een week later als provincie had gean nexeerd. Als redenen - om zich te ver ontschuldigen - gaf Irak op: 1De grote schuld die Irak aan Koeweit had na de achtjarige oorlog met Iran (1980-1988); 2. Koeweit zou vanuit het olie veld Roemalja, dat op de grens van Irak en Koeweit was aan gelegd, al jarenlang olie van Irak stelen en 3. Koeweit, dat rijk aan olie is, zou de markt verzieken door een enorme overproductie. De Veiligheidsraad veroordeel de de inval, eiste van Irak dat het zijn troepen voor 15 janu ari zou terugtrekken en stelde economische sancties in. Een paar dagen na de Iraakse inval in Koeweit stuurden de Verenigde Staten op verzoek van Saoedi-Arabië, dat zich eveneens bedreigd voelde, lucht- en landstrijdkrachten naar het Golfgebied. Ze wer den daarin gesteund door vier en dertig landen, waaronder Nederland. Op 12 augustus 1990 ver klaarde Saddam Hoessein zich bereid zich uit Koeweit terug te trekken als Syrië uit Liba non zou weggaan en Israël de Gazastrook en de Westbank zou prijsgeven. Aan dat voor stel werd geen gehoor gege ven. Ondertussen werden de sanc ties tegen Irak verscherpt en dreigde daar een economische crisis te ontstaan. Over en weer werden onderhandelingen gevoerd die telkens weer op niets uitliepen. Op 16 januari 1991, één dag nadat het ultimatum verlo pen was, begon de coalitie een luchtoffensief onder de naam 'Desert Storm' dat zijn weerga in de geschiedenis niet kende; op 24 februari ging een leger van maar liefst 700.000 man, 3500.tanks, 1700 vliegtuigen en 149 oorlogsschepen onder leiding van de Amerikaan Nor- man Schwarzkopf tot de aanval over. Al snel werd duidelijk dat de Amerikanen het luchtruim beheersten. Radarstations en andere militaire doelen wer den vernietigd. Ook West-Irak werd gebombardeerd omdat vandaar uit Scuds op Israël konden worden afgeschoten. Eén dag na het begin van de strijd werden 39 van deze lange afstandsraketten op Tel Aviv afgeschoten in een pogin^ Israël in de strijd te betrekken Zou dat lukken dan zou Irak de Arabische landen aan zijn kant krijgen. De Amerikanen wisten Israël met moeite te overtuigen dat terugslaan zinloos zou zijn en tot een gevaarlijke escalatie zou leiden. De murw gebeukte Iraakse troepen hadden zeven weken bombardementen moeten doorstaan. Ze capituleerden met divisies tegelijk. Op 26 februari was Saddani Hoessein bereid zijn troepen uit Koeweit terug te trekken. Maar voordat hij dat deed stak hij eerst nog even alle Koeweitse olievelden in brand Een dag later trokken Franse troepen de stad Koeweit bin nen en aanvaardde Irak de VN-resoluties. President Bush sr. besloot op 28 februari tot een staakt- het-vuren omdat Koeweit was bevrijd en Irak was verslagen. Na zeven weken strijd waren aan geallieerde zijde 131 mili tairen gesneuveld, Irak^ telde 20.000 doden als gevolg van luchtaanvallen en 15.000 doden vanwege de grondoor- log. Het land bleef verzwakt achter. Het zag ernaar uit dat de dagen van Saddam Hoes sein waren geteld. De geallieer den hadden zo naar Bagdad kunnen wandelen. Ze hebben dat niet gedaan. Dat bood Sad dam de gelegenheid een nieu we Iraakse staat op te bouwen. Irak zou zich in de periode van 1991-2003 zoveel mogelijk aan de controle van VN-wapenin- specteurs onttrekken. intifada Z [ZOOO-SOOS] Op 28 september 2000 bracht de toenmalige oppositieleider Ariel Sharon, omringd door soldaten een bezoek aan de tempelberg, de heiligste plaats van het Jodendom, de plaats waar zich ook de Omar-moskee en de al-Aksamoskee bevinden. Dat bezoek werd door Arafat aangegrepen om opnieu^Veen opstand te beginnen. E)e plan nen daartoe lagen al enige tijd gereed. Het gebeurde kort nadat Aafat een loffelijk vre- desaanbod van de Israëlische" premier Ehud Barak, in het bijzijn van de Amerikaanse president Clinton, had afgewe zen. Een vredesaanbod, waar bij ook delen van Jeruzalem betrokken waren en waartegen Sharon zich verzette. Hij wilde door zijn bezoek aan de tem pelberg daarvan blijk geven. Massale demonstraties braken uit. Een spiraal van geweld barstte los toen de Israëlische politie bij een demonstratie dertien Palestijnen neerschoot. De intifada die van 29 septem ber 2000 tot 30 juli 2005 duur de, heeft aan 972 Israëliërs en 3301 Palestijnen het leven gekost. Vele duizenden men sen raakten gewond en voor hun leven invalide, (slot volgt) vH President Bush sr. Sinds enkele jaren bezoeken steeds meer mensen de fysio therapeut. De vraag naar fysio therapie is toegenomen door de vergrijzing, doordat men sen bewust een polis afsluiten waarin fysiotherapie vergoed wordt, en voor een klein deel doordat er geen verwijzing van de huisarts meer vereist is. Uit onderzoek van de onafhanke lijke vergelijkingssite Verzeke ringssite.nl blijkt fysiothera pie samen met de tandarts de belangrijkste reden voor het afsluiten van een aanvullende verzekering. Uit hetzelfde onderzoek blijkt verder dat verzekeraars dit jaar fors heb ben ingegrepen om het gebruik van fysiotherapie te beperken. Het aantal behandelingen dat wordt vergoed is beperkt en er zijn maximale bedragen per behandeling ingevoerd. ()ok zijn de premies fors verhoogd. Door verzekeraars wordt de indruk gewekt dat mensen voor een deel onterecht fysio therapeuten bezoeken: men spreekt van 'feestgebruik'. Onderstaande fysiotherapeu ten, allen registerfysiothera- peut, nemen hier nadrukkelijk afstand van. Registerfysiothe- rapeuten voldoen aan alle kwa liteitseisen van behandelingen, praktijkervaring, scholing en vakoverleg. Daarnaast wordt er volgens de richtlijnen van het KNGF (Koninklijk Genoot schap voor Fysiotherapie) gewerkt. Wij begeleiden, advi seren en behandelen alleen wanneer dit een meerwaarde heeft in het herstel of beloop van een aandoening. Om ver warring over vergoeding te voorkomen, is het raadzaam uw zorgverzekeraar en afgeslo ten polis te raadplegen en aan het eind van het jaar kritisch te kijken naar de aangeboden polis. Netwerk Fysiotherapie Goe- ree-Overflakkee: - Fysio Actief, Ouddorp - Fysiotherapie Westhoeve, Dirksland - Praktijk voor Fysiotherapie Rob van der Heiden, Nieu- we-Tonge - Kinderfysio Oude-Tonge, Oude-Tonge ^(IDDELHARNIS/SO.MMELSDIJK uitslagen van de wedstrijd, gespeeld op maandag 4 februari jl. Afdeling.]: H.H. Verolme - I. Koese.... 3-0 M. Klink - C. Spee3-0 I. van Hoorn - A. Verolme 1-1 H.H. Verolme zat tegenover de in vorm zijnde Koese. Het werd de langste partij van de avond. In de opening werd veel afge ruild. Er ontstond een moeilijk middenspel. Het kostte de spe lers veel tijd om telkens weer de juiste zet te vinden, maar het evenwicht bleef bewaard. In het eindspel meende Koese een lokzet te hebben ontdekt. Deze pakte echter niet goed uit. Dat kostte hem de partij. Klink en Spee speelden een boeiende partij. Al gauw kreeg Klink een wat betere stelling. Desondanks werd een remi seaanbod door Spee afgesla gen. Klink zag op een gegeven moment kans een stuk winst te pakken en de partij te winnen. Boontje komt om zijn loontje! De partij tussen Van Hoorn en A. Verolme was van meet af aan een evenwichtige partij. Dè opgezette valletjes werden door beide spelers telkens weer gezien, dus werd het remise. Afdeling 2: B. du Pree - C. Polder0-3 S.W. Keijzer -J. Jordaan.... 1-1 J. Kruik - J.J. Meiaard1-1 R. Jacobs - R. Hage0-3 Du Pree zat tegenover Polder, de nummer twee op de rang lijst. In het begin van de partij moest Polder op zijn qui-vive zijn. Maar nadat Du Pree wat foutjes maakte, wist hij de par tij al snel in zijn voordeel te beslissen. De partij die Keijzer tegen Jor daan speelde, was een partij vol verrassingen. In het mid denspel leek Jordaan na een fout van Keijzer de winst voor het grijpen te hebben, maar Keijzer gaf het niet zo maar op. En ziedaar, in het eindspel ging Jordaan in de fout, waar door Keijzer er alsnog remise wist uit te slepen. Kruik had Meiaard als tegen stander, de enige speler die hem een nederlaag had weten toe te brengen. Ook nu ging het erop lijken dat hij deze stunt zou gaan herhalen. Hij kwam een schijf voor te staan. Toen werd het pas echt spannend. Berde spelers gaven elkaar niets toe. Opeens maakte Meiaard een fout, waardoor zijn voorsprong verloren ging. Het gevolg was een knappe remise. Jacobs moest van Hage winnen om in de running te blijven. Maar ook al stond Jacobs hoog op de ranglijst, Hage kreeg het beste van het spel. Toen Jacobs ook nog een paar kapitale fou ten maakte, was de strijd snel beslist. Hage won, een knappe prestatie, en een verrassende uitslag. DIRKSLAND - Hieronder vol gende uitslagen van de wed strijden die maandagavond 4 februari zijn gespeeld bij de Damvereniging Dirksland. A. Jelier-D. Wolfert3-0 M. Poortvliet-J. Knöps0-3 C. van Prooijen-W. Stolk.... I-l M. V. 't Geloof- H. Keuvelaar0-3 DEN BOMMEL - Op woens dagavond 5 maart organiseert de SWO. een computercursus 'Kennismaken met de compu ter' voor senioren. De cursus bestaat uit 6 lessen die duren van 18.30 tot 20.30 uur en worden gegeven in gebouw 't Westerlicht, Oranjestraat 35a te Den Bommel. De cursus is bedoeld voor mensen die wei nig of niets weten van de com puter. In deze cursus staat het gebruik van Windows XP cen traal. Ook krijgt u een korte uitleg van de mogelijkheden van internet, chatten, e-mail, fotobewerking en spelletjes. Tijdens de cursus krijgt u het cursusboek in bruikleen. Deel name kost 97,50. Aanmel den kan tot 22 februari bij de SWO, tel. 641344, via e-mail tsr@s-w-o.nl. MIDDELHARNIS - Leer lingen van het Edudelta College Middelharnis tonen ook dit jaar weer hun talenten tijdens regionale wedstrijden, georganiseerd door brancheorganisa ties die de promotie van het beroepsonderwijs en vakmanschap hoog in het vaandel hebben staan. Afge lopen week was het Niels Greven en Leonie Lokker die hun kunnen toonden op de regionale voorron des 'Skills Best Men 2008' te Bergen op Zoom. Beiden kregen eervolle vermel dingen in de categorie elektro- en installatietechniek. Vooral Leonie, als enige meisje, trok veel belangstelling. In haar schoolomgeving, het Edudelta College, is men aan haar kun nen gewend. Zo ook in het dok bij Maaskant Shipyards te Stel- lendam, waar ze bij Westhoeve Electro stage liep en nu ieder vrij uur meewerkt aan het rea liseren van omvangrijke elek trische installaties op de prach tige rescue schepen, die daar momenteel gebouwd worden. In Bergen op Zoom was Leo nie een 'bezienswaardigheid'. Zelf wordt ze er niet koud of warm van en hoopt ze met haar collega Niels dat er veel jongeren voor dit prachtige beroep kiezen. Het bedraden van omvangrijke schakelkas ten gaat haar zo goed af dat je denkt: "deze werkzaamhe den zijn specifiek iets voor een (geduldige) vrouwenhand". Ook voor vrouwen kan het een prachtige beroepsrichting zijn, zeker in een tijd dat de branche schreeuwt om goed opgeleide vakmensen. Dat is niet alleen de wens van Leonie maar van velen uit de bran che, die kampen met een groot vakliedentekort. Zeker in deze regio, getuige de roep vanuit het bedrijfsleven. Niels kweet zich eveneens goed van zijn taak en miste op een haartje de hoogste waardering. P de Bel (links) en teamleider bovenbouw F. van de Waart (rechts) die beuten namens de <ichoolleiding feliciteerde en een iris-cheque overhaiidigde, als dank voor hun inzet. Samen met een I-monteur moesten beide E-leerlingen van het Edudelta College, elk voor zich, een badkamer instal leren en aansluiten in grote boxen waar de kamers waren nagebootst. Gisteren, maandag 4 febru ari namen andere leerlingen van de afdeling elektro (uit de beroepswereld energie constructie) deel aan de Skills Talents te Rotterdam. Woens dag 5 februari is het de beurt aan leerlingen van de afdeling bouwkunde (beroepswereld bouwen wonen) gevolgd door leerlingen van de afde ling consumptieve technie ken (beroepswereld voedsel gezondheid). Ook zij zullen allen hun best doen hier een goed werkstuk neer te zetten en hoge ogen te gooien. Deze wedstrijden bieden jongeren een ideale kans hun talenten te tonen, een vakgericht net werk op te bouwen en hun blik binnen het gekozen vakgebied te verruimen. Maar ook hier geldt: meedoen is belangrijke! clan winnen. Door mee te doen of de verrichtingen van hun leeftijdsgenoten vanaf de zijlijn te volgen, ervaren VMBO-leer- lingen dat ze met recht trots kunnen zijn op een vak waarbij hoofd en handen samenwer ken en kunnen ze proeven aan het werken als vakman. Boven dien kunnen ze de schoonheid en het belang van hun beroep aan een breder publiek tonen. Alle leerlingen werken in teams (met leerlingen van andere scholen) aan een prak tijkopdracht. Ze worden ech ter individueel door een jury gadegeslagen, die de opdrach ten op vaktechnische kennis. veiligheid, samenwerking, materiaalgebruik en klantcon tact beoordeelt. Contextrijk en actief leren dus. Iets dat bij hei B^dudleta College hoog in het vaandel staat. Op donderdag 31 jan. start te, ondanks de zware storm, een groepje Flakkeese dich ters met een voor het eiland unieke gebeurtenis: poëzie dichterbij de merisen bren gen. In de rest van Neder land, en ook in België, gebeurt dat al vanaf 2000. Iedereen leest wel eens een boek, maar gedichtenbun dels worden vaak overge slagen, terwijl d.m.v. poëzie men met een paar woorden een heel verhaal vertelt. Om half tien vorige week don derdagmorgen was de start van de gedichtendag in de koekjesfabriek in Ouddorp, gevolgd door een zware, maar aangename rondgang over het eiland. Verschillende super markten, de markt in Goede- reede, bibhotheken en de per soneelskantine van het zieken huis in Dirksland werden in de ochtend bezocht. Na een korte pauze werden onder grote belangstelling beide scholenge meenschappen in Middelhar nis aangedaan. Ook bezochten ze verschillende gemeente huizen en het Albeda/Webego gebouw, waar de dichtwoorden wel héél erg werden gewaar deerd. In totaal werden zestien locaties met een tien minuten bezoek vereerd, waaronder de nieuwe buurtsuper in Stad aan 't Haringvliet. De hele dag werden de dichters bijgestaan door Joop Tilbusscher, die op professionele en vrolijke wijze de dichters aankondigde en de toehoorders tot luisteren bracht. Om acht uur 's avonds werd een zware maar mooie dag afgesloten, met de overtui ging: volgend jaar weer! Wie meer gedichten en verha len over 'vroeger' wil horen, kan terecht in de bibliotheken van Oude-Tonge (woensdag 12 maart, aanvang 20.00 uur), Middelharnis (donderdag 13 maart, aanvang 20.00 uur) en Ouddorp (donderdag 20 maart, aanvang 20.00 uur). Daar is tevens een fototentoon stelling 'Onze oudere mensen in de verzorgingshuizen' te bezichtigen. Op 11 april is er een poëzieavond in het Diek- huus met een 'open' podium, waarop ook u mag voordragen. De dichters zijn de komende tijd eveneens te gast bij Radio F^lakkee. MIDDELHARNIS - Tijdens de laatstgehouden bestuurs vergadering van Oranje Ver eniging Middelharnis/Som- melsdijk heeft de voorzitter afscheid genomen van de ver eniging. Daardoor blijven er nog slechts vier bestuursleden over De vele activiteiten die op Koninginnedag in het centrum van Middelharnis/Sommels- dijk gepland staan, gaan echter gewoon door Mede dankzij de hulp van diverse vrijwilligers hoopt de vereniging dat het weer een zeer geslaagde dag zal worden. Het thema zal dui delijk onder Spaanse invloed staan. Desondanks hopen de vier bestuursleden clat nog een aantal personen wil deelne men in het bestuur om mee te helpen de activiteiten voor groot en klein te organiseren. Dus potentiële bestuursleden, vrijwilligers en leden worden uitgenodigd zich te melden bij een van de bestuursleden of bij het secretariaat (p/a Pluvier 2, 3241 TE Sommelsdijk, tel. 481657). Met de inschrijving bij de Kamer van Koophandel op donderdag 31 januari startte de 17 jaar jonge Martin Aar- noudse, uit de Sweelinckstraat te Dirksland, zijn eigen onder neming. Martin, die werkt onder de naam JMAdesign, maakt vooral websites voor jonge ondernemers. De jeug dige ondernemer studeert ICT en runt daarnaast zijn bedrijfje. Hij start met een goede orderportefeuille, dus mag er met recht van een vlie gende start gesproken worden. Hij werkt nauw samen met enkele andere jonge onderne mers en samen zijn ze breed gespecialiseerd op het hele ICT terrein, inclusief fotogra fie, vormgeving, professionele teksten, hard- en software en alles wat op dit terrein op de markt is. Veel ondernemers denken dat een website vooral bedoeld is om meci klanten, dus meer werk te krijgen. Momenteel zit ten echter veel bedrijven hele maal vol met werk en juist dan is het handig en verstandig een goede website te hebben. Via zo'n website wordt informatie verstrekt die anders via talrijke telefoontjes en gesprekken veel tijd vragen, tijd die de drukke ondernemer nu juist niet heeft. Verder is naamsbekendheid op lange termijn eig belangrijk als het werkaanbod minder gaat worden. Martin Aarnoudse heeft er juist een halfjaar stage bij IBP electronics in Dirksland op zit ten. Bij een blik op de website van Martin, wwwjmadesign.nl, is te zien dat jeugdig enthou siasme en vakmanschap hier hand in hand gaan. De jonge ondernemer heeft de mouwen opgestroopt en gaat met veel vertrouwen in de toekomst aan de slag.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6