Zorg over spoedeisende hulp Opfriscursus Verkeer voor Senioren in Ouddorp weer 'succesvol en leerzaam Nieuwbouw en verbouw van onderwij s- en zorginstellingen officieel van start Echtpaar koninklijk onderscheiden tijdens Praags concert 1 y7- A-W, Cijfers vertalen, koers bepalen. Café 'De Bonaparte Bunkers' gesloten door ongeregeldheden 80ejaai-o-ang Nr. 7683 Vrijdag 8 februari 2008 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Het bericht dat de afde- M. A Voorzieningen verdwijnen Drie avonden Burgemeester '•^«3 Wethouder ling Spoedeisende hulp in het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland wellicht zou kunnen ver dwijnen heeft tot grote ongerustheid geleid bij onder meer de ouderenor- ganisatie ANBO Midden- en Westflakkee. Bestuurs lid Cees van Die van de ANBO heeft inmiddels de PvdA fracties op het eiland benaderd om via de politieke weg te trachten minister Klink tot andere gedachten te brengen. door Dorien Kickert 'Iwfe wckcii gcledfii vcrscliccii erin diverse Icranten hel bericht dat iiiinistei Klink van Volks gezondheid, Welzijn en Sport overweegt de tinantieringssy- stematiek voor kleine ziekenhui zen te wijzigen. Dat zou onder meer inhouden dat de Ijeschik- baarheidtoeslag voor kleine ziekenhuizen wordt geschrapt. Kleine ziekenhuizen niet een verzorgingsgebied lot 72.000 mensen komen in aanmerking v^oor (leze toeslag. Deze kleine ziekenhuizen zouden er door deze maatregel jaarlijks lus.sen de zevenhonderdduizend en drie miljoen emi) op achleruil gaan. Zij behandelen minder patiënten, maai' moeten \'oor spoedzorg loch dezellde per- .sonele bezelling aanhouden als grotere ziekenhuizen. Biuge- meester Sloop van Dirksland ondertekende, samen mei de biiigemeesleis van Stadska naal, Win.schoten, Harden- berg, Coevorden, Doiigeradeel en Delfzijl een brandbrief aan minister Klink. In deze brief wordt aangedrongen om deze beschikbaarbeidstoeslag in stand Ie lalen. Inmiddels heb ben ook (ledepuleerde Stalen van (Ironingen een brief aan de minister gezonden waarin zij meedelen de bezorgdheid van de zeven burgemeesters te delen, "ledere burger heeft recht op goed bereikbare, 7x 24 uur spoedeisende hulp", aldus de Clroningse gedepuleerden. Op t'.oeree-Overtlakkee is Clees van Die, als besluurslid van de AN HO, een van degenen die zich grcjte zorgen maakt over (Ie toekomst van met name de ouderen. Nu is het zo dat je door de huisarls, of via de HAI', wordl doorverwezen naar de spoedeisende hulp wanneer er snel een behandeling nodig is: een kind dat een ongelukje heeft gehad, een oudere die bij voorbeeld acute hartproblemen heeft. "VVaimeer de spoedei- .sende hulp uit Dirksland zou verdwijnen, betekent dal dal je naar R(Mlerdam of Spijkenisse moet leizen. Ik moet er niel aan denken dat je, als je direct geholpen moet worden, daar voor eerst 50 kilometer moet reizen. Zeker in de zomer, wan neer de wegen hier stani|3vol verkeer zitten, is dat nauwelijks te doen. Ouderen komen nu eenmaal niet zo snel voor zich zelf op, maar voor hen zou dii een slechte zaak zijn." Hij voor- ziel dan ook een groot probleem als deze afdeling, waaronder inlensi\e care, kinderafdeling en verloskundige zorg vallen, zou verdwijnen. Er verdwijnt al zo veel op hel platteland aan vooizieningen, zo conslaleeri hij, door allerlei bezuinigingen. "Maar ook op het platteland heb je recht op goede zorg". Cees van Die heeft zijn zorgen inmiddels kenbaar gemaakt aan de vier afdelingen van de l'ar- lij van de Arbeid op het eiland. Deze delen zijn ongerustheid en hebben loegezegcl via de poli- lieke wegen aandacht te vragen voor deze kwestie. In de komen de raadsvergaderingen van de vier gemeentes zullen de \ier PvdA-fraclies een eensluidende motie indienen, waarin bij de colleges wordt aangedrongen om actie Ie ondernemen. C:ees \an Die is \erheugd over deze toezegging, wam, zo meenl hij. "fiit gaat namelijk niel alleen Dirksland aan, maar het geheie eiland. Wij allen maken gebruik van dit ziekenhuis, dal voor de gehele bevolking op Goeree- ()verllakkee van gi<jot belang is." Het zou daarom goed zijn als niet alleen buigemeesler Sloo]3, maar ook de andere drie burgemeesters op Cioeree- Overflakkee actie zouden willen ondernemen. afde- Veilig orga- OUDDORP - De ling Ouddorp van Verkeer Nederland niseert al weer voor het derdejaar de Opfriscursus Verkeer voor Senioren. Dat deze cursus in een behoefte voorziet bleek dinsdag toen de certificaten aan de ruim veertig deelnemers werden uitgereikt. Een enthousi aste afdeling, een bezielde cursusleider, trouwe deel nemers en een betrok ken gemeentebestuur zijn de ingrediënten voor de drie geslaagde, leerzame en gezellige avonden, die hopelijk tot vele veilige kilometers zullen leiden. Door Adri van der Laan Mei het afsluiten van de Opfriscursus Verkeer voor Senioren kwam er een eind aan de cursus die de Afdeling Ouddorp van Veilig Verkeei Nederland voor het derde achtereenvolgende jaar orga niseert. De cursus is bestemd voor mensen vanaf ongeveer ,50 jaar die hun kennis omtrent de verkeersregels en -tekens bij willen spijkeren. Want voor iedereen geldt dat verkeers regels nogal eens veranderen en dat men zéker door de steeds toenemende verkeers drukte '.scherp en alert' dient Ie blijven op bet gediag van de medeweggebruikers en de veranderende wegsitualies. Doorgaans hebben 'senioren' hun rijbewijs al lang geleden gehaald, toen de regels en de verkeersdrukte anders waren dan tegenwoordig. Dit is dan ook de aanleiding van de Afde ling geweest om dergelijke De deelnemers aan de Opjnscursus Verkeer voor Senioren. Inzel: De heer liiurlmaii onivungl hel eerste eerlifnant uil luiii/leii van burgemeester \'an ile M'lde. cursussen op te zetten. De cur sus is natuurlijk ook bestemd voor hen die zich niet per auto voortbewegen, want ook voor voetgangers en fietsers zijn de regels veranderd en is het ver keer drukker geworden. Drie dinsdagavonden achter een kwamen de deelnemers bij elkaar in een zaal van m.f.g. Dorpslienden. Aan het eind van de laatste cursusavond gaf afdelingsvoorzitter Klaas Hameeteman nog een kort overzicht van de avonden, waaruit bleek d"a't deze naast leerzaam ook gezellig waren. Dit kwam wellicht ook door de wijze van voorlichting geven van Joost de Zeeuw, adviseur verkeersonderwijs van Verkeer Nederland. Klaas Hameeteman schetste Veilig in zijn toespraak de 'proble men' waar de cursisten mee werden geconfronteerd. Zo heeft men geleerd dat rolstoe lers en scootmobielers op de gewone weg als bestuurders worden aangemerkt. Maar als deze voertuigen zich op het trottoir bevinden - wat natuurlijk is toegestaan - zijn ze ineens voetgangers. Dan was er natuurlijk ook ondui delijkheid over de "de jeugd van tegenwoordig". Die soms behoorlijk hinder - en erger nis - kunnen geven als ze met hun fiets over het trottoir tus- sen de voetgangers rijden. Maar de cursisten leerden dat kinderen die nog geen twaalf jaar zijn, dit gewoon mogen doen. Verder was het Hameeteman opgevallen dat naar gelang de cursus vorderde ook de discus sie van de deelnemers onder ling en met de cursusleider toenam. Discussies over wan neer iemand die op een paard zit of er naast loopt nu een voetganger of een bestuurder is, en of men bij een stopbord ook voetgangers voorrang moet geven. Deze en andere vragen werden uiteindelijk door de cursusleider beant woordt en dat lexerde S(.)ms verrassende resultaten op. Dit is dan ook een bewijs dat, al neemt men al jaren deel aan het verkeer, men niet altijd op de hoogte is van alle regels en tekens. De cursus heeft dan ook in een behoefte voorzien en Klaas Hameeteman wenste de deelnemers 'vele veilige kilometers' toe. Een deel van de laatste avond was burgemeester (Ier van de Velde van de gemeente Goe- dereede te gast. Aan haar was de eer om l^ij de uitreiking van de cerlihcalen aanwezig te zijn. Hierbij reikte zij ook het eerste certificaat uit aan de heer Vooiiman, een van de wat oudere cursisten. Biu'- gemeester Van de Velde had een klein deel van de cur sus meegemaakt en zij moest constateren "dat het toch niet meeviel". Ook zij wees op de nieuwe verkeersborden en regels en de toenemende verkeersdrukte. Zij compli menteerde de "enthousiaste afdeling waarvan de bestuurs leden niet zo jong meer zijn" met hun activiteiten die zij zowel vo<jr ouderen als jon geren organiseren. Verder sprak zij haar waardering uit voor de cursirsleider die met zijn enihousiasme iedereen bij de les wist te houden. Ze ver zekerde dat ze dan ook graag tijd had vrijgemaakt om bij de uitreiking van de certificaten aanwezig te zijn. Complimenten waren er ook van cursusleider Joost de Zeeuw, 'jullie mogen trols zijn op de afdeling en op het gemeentebestuur". Hij waar deerde dan ook de iinanci- ele steun die ei vanuit het gemeentebestuur is om der gelijke cursussen mogelijk te maken. Als alles volgens plan verloopt, zal er volgend jaar weer een dergelijke cursus worden gege ven. Want Klaas Hameelenian verzekerde dal de belangstel ling voor het opfrissen van de kennis omtrent alles wat met bel verkeer te maken heeft zéker aanwezig blijft. Vk ^{Sr Visser Visser l^a^ ACCOUNTANTS ^mamm belastingadviseurs MIDOELHARNIS Kon. |ulianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 «85 637 www.visser-visser.nl OOLTGENSPL,AVI' - Op vrijdag 1 februari heeft waarnemend btirgemeester Jan Heijkoop van de gemeente Oostilakkee beslo ten het café 'De Bonaparte Bunkers' te Ooltgensplaat voor enkele weken Ie sluiten. Dit n.a.v. ernstige ongeregeklheden die woens dagavond 30 januari tijdens de vergadering van de Vereniging van Eigenaren plaatsvonden. De ongeregeldheden hebben ertoe geleid dal twee personen in het ziekenhuis met lichamelijk letsel ter obser vatie zijn opgencjmen. Aangezien er al vaker signalen zijn geweest op het gebied van Openbare Orde en Veiligheid, was dit incident de aanleiding om vervolgstappen te ondernemen. De politie stelt een nader onderzoek in naar de oorzaak van de ongeregeldheden. OUDDORP - Tijdens een concert van het Bennewitz Kwartet uit Praag, afgelo pen zaterdagavond in de Doopsgezinde kerk te Oud dorp, heeft burgemees ter Van de Velde van de gemeente Goedereede twee Koninklijke Onderschei dingen uitgereikt. Beide onderscheidingen vielen één echtpaar ten deel: de heer en mevrouw Hans (72) en Annelies (65) Dammers- Breen uit Oostdijk. Door Hans Villerius In de sanienlexing zijn ze zeer actief, samen op hetzelfde vlak en voor dezelfde organisaties. Zowel de heer als mevrouw Dammers waren in 1998 mede oprichter - en zijn nog steeds bestuurslid - van de kring Goedereede van de stichting 'Kunst in de Kamer', een lan delijk georganiseerde slichting bestaande uit 60 kringen. De opzet van de stichting is dat jonge artiesten, zowel Neder landse als buitenlandse, podi umervaring kunnen opdoen in kleine settings. Er worden diverse soorten voorstellingen gegeven: kamermuziekeiisem- bles, optredens van solisten, klassieke zang en voordrachts kunsten. Het doel van de stich ting is tevens om op deze w ijze, dus kleinschalige uitvoeringen, musici en publiek met elkaar in contact te brengen. Vbor dit doel is aan de woning van liet echtpaar Dammers een ruimte gebouwd - ook wel de 'Kleinste Zaal' genoemd - om pla.iis te bieden aan een ensemble en 52 luisteraars. Inmiddels zijn er al 70 concerten in deze ruimte gegeven. Van de süchting 'Haren en Snaren' is Hans Dammers in 1999 eveneens medeoprich ter geweest, terwijl hij er nog steeds secretaris van is en zijn echtgenote er als vrijwilligster actiefis. Deze stichting heeft als doel jonge talentvolle kamer- muziekensembles uit Midden- Europa steun te verlenen en te helpen doorbreken naar de grotere podiums. Voor deze ensembles organiseert de stich ting zoveel mogelijk concerten door het hele land - ook bij het echtpaar Dammers thuis - en maakt het de productie van cd's mogelijk. Ten slotte zijn Hans en Anne lies Dammers beide als vrijwil liger actief bij de Kunstsüchting Goedereede. Samen verzengen ze klassieke muziekctirsussen voor de inwoners van Goede reede en omstreken. En sinds 2004 verzorgen ze ook de pro grammering van het Toren concert in Goedereede en het jaarlijkse concert in de Doops gezinde kerk te Ouddorp. Zo ook afgelopen zaterdag avond, toen het Praagse Ben newitz Kwartet in dit kerkge bouw optrad. En het was bij die gelegenheid dat beide ech telieden voor zóveel inzet een Koninklijke Onderscheiding kregen uitgereikt. Beide wer den ze benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, waar\an burgemeester Van de Velde hen graag de decoraties opspelde en de bijbehorende oorkonde uitreikte. (Foto: Pershuro Ftahtiee) MIDDELHARNIS - Zoals we al eerder berichten zijn ZLM- school De Ark, Kinderdag- centrum De Regenboog en Activiteitencentrum D'n Duijt samengegaan. De instellingen hebben ieder een eigen doel groep, maar zij hadden ook veel raakvlakken bij elkaar. De oplossing was het creëren van één gebouw waarin de onderdelen nauw bij elkaar aan zullen sluiten. Woens dagmiddag was het dan ook een feestelijk moment toen wethouder Peter Visser van Middelharnis, geassisteerd door twee leerlingen de eer ste paal voor de nieuwbouw en verbouw van het complex aan de Steneweg in Middel harnis sloeg. Door: Adri van der Laan De zorg die in het nieuwe com plex, dat bij het begin van het volgend schooljaar in gebruik moet worden genomen, wordt verleend door de GEMIVA- S VG Groep. Namens deze orga nisatie sprak George de Water, lid van de Raad van Bestuur Hij verzekercle verheugd te i. '■^IeT ^US^ Gebaiikt was nog i'ltr •tnöp, BVLangfwtg 113 - 32i5 KG - Sommelidijk -ÜWiJiJtJ AtktfdtMi BV Kloöïlefwg 2 - «17 AL Nooidgouwc onuOIMT zijn met de start van de nieuw bouw en verbouw van het com plex. Hij wees erop dat in het vijfentwintig jarig bestaan van het gebouw er al vele keren is verbouwd. Ook nu lag er aan vankelijk een ander plan, maar toen De Ark en de llegenboog er bij kwamen was er weel een aangepast plan nodig. Hij noemde dit startmoment dan ook belangrijk om dat het de samenwerking van de instellin gen markeert. De Water wees verder op de voordelen die er zullen zijn als straks voldoende expertise aanwezig zal zijn in het complex. Voor wethoude Peter Visser was hel om verschillende reden een verheugend moment, want volgens hem komt het niet zoveel \()or dat een wethou der Maatschappelijke Aangele genheden uitgenodigd wordt voor hel slaan van een eerste paal. .Maar nog verheugender vond hij hel dat de nieuwbouw en vei'bouw van scholen kon beginnen. Visser schetste in het kort de planvorming, die ondanks de complexe materie waarbij \erschillende partijen betrokken waren, toch nog voorspoedig is verlopen. De wethouder was verder tevreden over de verschillende organisaties die elkaar hebben gevonden in één gebouw. Hij vond dit perfect aansluiten bij het doel van de WMO, waarbij men elkaar dient te ondersteu nen en verschillende ontwikke lingen op elkaar moeten aan sluiten. De ontwikkelingen van bouw- en verbouwplannen is volgens hem hiervan een goed voorbeeld van deze 'keienbe nadering. "We lopen als eiland hierin voorop", aldus Visser. Voordat men het glas op de nieuwbouw kon heffen, was er eerst werk aan de winkel voor de wethouder en voor de leerlingen Luuk van De Ark en Mees van De Regenboog. Gezamenlijk bedienden zij de heimachine die de eerste paal de gnjiid in sloeg.. Hiermee was het oiïiciële start sein gegeven voor de nieuw- en verbouw van het complex.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1