f Verloren, maar niet vergeten ^bt f 4*' i t» Qf}to&&iHi^in (M^e.m^er 2üoy): Dam- en schaakver. Ontspanning Musical Jozef in Emmaüskerk Cursus Geestelijke Vorming EiiAnDEn-niEuws oomkojeugdhoekje@filternet.nl BIJBELSE ABC-PUZZELRIJM ^CTH^^ctlkt: Jorieke Koppelaar (Sommelsdijk) Nu begiijp ik wat beter welke btiekeii je gekocht hebt. Je schrijft: 'de schrijver van 'Een hart van gotid' heet; M.C. de Putter-Dekker De schrij ver van 'Een brief uit de gevangenis' heet: Geesje Vogelaar-van Moiirik, het is het laatste deel van Jef.' Heb Je de andere boeken over Jef ook gelezen? Ik vind het prachtige boeken. SPOREN VAN DIEREN Als het gesneeuwd heeft in de winter, kun je goed de afdrukken van de poten van verschil lende dieien zien, als je door het bos of een weiland loopt. Maayke Bos (Ooltgensplaat) stuurde daarover een puzzel op. Ik heb de puzzel alleen wat aangepast. De puzzel is niet echt makkelijk geworden. Zoek de juiste afdruk ken bij de dieren. Misschien dat een dieren- en/of biologieboek je daarbij kan helpen. Ook kun je op internet zoeken, als je dat thuis hebt. Probeer het maar eens. lè Ingezonden: Een koffer vol herinneringen Adriaan Knuist (Sommelsdijk) en Liesbeth Bos (Ooltgensplaat) krijgen hun boekenbon deze week toegestuurd. PAGINA 11 VRIJDAG 8 FEBRUARI 2008 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan hel eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eiianden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120' punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Schrijven doen de mensen al heel lang. Men begon mei allerlei tekeningetjes op te schrijven. Later werden dit tekens. Het (.V leuk om hier eens een spreekbeurt over te houden of een xuerküuk over te maken. Weetje wat nu zo belangrijk is? Dat juist omdat de mensen leerden .schrijven, ze ook Cods woorden konden opschrijven. Daarom hebben we nu nog steeds de Bijbel. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail veisluurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. .Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 5. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van O,-. 6. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest /ijn/haar punten en begint weer met O pimten. Als je daar.goed over nadenkt, is dat een groot luonder. Welk hoek is rui zoveel duizend jaar nog steeds bekend? Welk hoek is bekend over de hele wereld? Welk hoek is in zoveel talen vertaald? De Bijbel. Heb je er al eens over nagedacht wat een voorrecht het is om de Bijbel te hebhen en te lezen God wil in Zijn Woord elke dag tegen jou en mij .spreken. Luister je naar die Woorden? Of leg je ze ruiast je neer? l)e antwoorden op de volgende vragen beginnen steeds met een volgende letter van het alfa bet. Het is een soort 'puzzelrijin'. A. was een man flie in Kana- an moest wonen (Genesis 12). was van |akob de jongste der zonen (Clenesis 3,'>). viel, hoewel hoofdman, Petrus te voet (Hand. 10). werd door God bij de leeu wen behoed (Daniël 6). was een hislhof met aller lei bomen (Genesis 2). is een rivier om de hof te doorstromen (Genesis 2). toog ten strijde naar 's Heeren gebod (Richteren (3). heeft geleefd en gewan deld met God (Genesis 5), was 't aan wie Ezaii 't wildbraad moest brengen (Genesis 27). ging 't Goddelijk bevel niet volbrengen (|ona 1). heeft wreedaardig zijn broeder vermoord (Gene- .sis 4). heeft naar 't preken van Paiihis gehoord (Hande lingen 16). was 't verboden het braam bos te naderen (Exodus 3) keerde leeg naar 't land van haar vaderen (Ruth 1). liet haar sthoonziister en schoonmoeder gaan (Ruth 1). werd bedroefd bij het gekraai van de haan ((Matth. 26). liet te Rome zijn broederen groeten (Romeinen 16 23). mocht bij de put Jakob ontmoeten (Genesis 29). vergat in zijn sterfuur het bidden niet (Handelingen 7). was het, waar Paidus zijn mantel eens liet ((2 Tim. 4 13). werd opzettelijk gedood onder 't strijden (2 Sam. 1 1 (de koningin) kon Ahasveros niet meer verblijden (Esther 1), noemt de Heiland Zichzelf in Zijn Woord (Johannes 14 6). is de letter, daar kan ik niet mee voort, noemt Salomo het al hier beneden (Prediker). had twee zonen die de Heiland beleden (Matth. 4) B. C. U. E. E G. H. I. M. N. O. P. Q- R. S. T. LI. V. W. X. 1. HERT 2rvÖS~ 3- KONIJN 4. WOLF 5STEKELVARKEN S. BEER a. ELAND 9. WASBEER 10. LYNX Jullie moeten de rebus in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. 1. Hoe heet je? Willeniien van Gurp. 2. In welke plaats woon je? Ouddorp. 3. Wat heb je in de vakontie gedaan (bijv. Ihuis, tijdens een logeerjjarlij, tijdens een dagje uit of op de vakantie ergens anders}? Tijdens de vakantie gezwommen in een meer en in het zwembad. 4. Naar welke plaats (en in welk land) ging je op vakan tie of imar ging je een dagje nxiarloe? Naar in de provincie Drenthe (zie rebus). 5. Wal heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan We zijn naar het pretpark Drouwenerzand geweest. 6. Heb je nog iets speciaals meegenomen op v/dsanlie, wat je echt niet kon missen? Mijn fiets. 7. Wat vond je erg fijn om Ihuis te kunnen laten? Mijn werk. 8. Wat miste je erg rn de vakan tie? Mijn eigen bed. 9. Wat vond je erg vervelend in de vakuniie Het afwassen. 10. Wat vond je het leukst/het nnioist in de vakantie? Uitslapen. 1. Jozef; 2. naar; 3. Zoon; 4. noemde; 5. sprak; 6. Kindeken; 7. kwamen; 8. Maria; 9. doden; 10. wonen 1.21 juni; 2. 21 december; 3. 25 graden, 3 dagen; 4. duinen; b. 6 weken; 6. 21 juni; 7. Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer; 8. Algemene Nederlandse Wielrijders Bond; 9. Zuid-Holland; 10. 12 provincies; 11. Den Haag; 12. Amsterdam Efteling Kerstfeest puzzelhoekje van oom ko Goes En zij gingen allen om beschreven te worden een iegelijk naar zijn eigen stad. (Eukas 2 3) Jezus Christus is geboren C;ij zult het Kindeken \'ii)den in doeken gewonden. (Eukas 2 12) 10. Beekbergen 11. a. Gij zult Zijn naam heten Jezus, want Hij zal Zijn volk zalig maken van hun zcjnden; b. Mattheüs 1:21 12. Engelenzang 13. Woudenberg 14. a. Mijn ziel maakt groot den Heere, en mijn geest verheugt zich in God mijn Zaligma ker; b. Maria; c. Lukas 1 46 - 47 15. a. Ere zij God in de hoogste hemelen en vrede op aarde, in de mensen een welbehagen; b. Lukas 2 14 16. Mierlo Denken jullie aan de oplossingen van januari? Ik vind het fijn als je ook eens een kort briefje erbij schrijft. Je mag over van alles schrijven: over je hobby, over school, over je sport. Het maak niet uit waarover. Op die manier leer ik jullie een beetje kennen. Zaterdag 2 februari vond er in de Hersteld Hervormde Rehobothkerk te Middelhar- nis/Sommelsdijk een herden kingsavond plaats t.g.v. de februariranip \an 19.53. Velen waren naar deze kerk te komen om te luisteren naar het Chr 1 loekschewaards Mannenkoor o.l.v .^dri Poortvliet en het Chr Alblasserdams Jongeren koor 'Chaverim' o.l.v. Lennert Knops. Laatstgenoemde bege leidde ook het mannenkoor en Ron van Ommen het Jonge renkoor en de samenzang. Ds. J.W. van Estrik had de alge hele leiding van deze avond en bepaalde zijn gehoor bij de woorden uit Psalm 65 8: Die liet bruisen der zeeën stik, het bruisen van haar golven en het rumoer der volken. Tijdens zijn openingswoord nam hij zijn hoorders mee naar de rampnacht, waarin ook een 14-jarige jongen uit Oude Tonge, naast de vele aitderen, \erdronken is. Hij was op bezoek in Ouddorp en wilde weer naar huis terug, terwijl men hem vroeg om in Ouddorp te blijven. Hij kwam echter niet meer thuis. Ds. ver- lelde dat die jongen onder de indruk was van een portret waaronder geschreven stond: 'Wel verloren, niet vergeten'. Op 1 februari 1953 zijn veel mensen verdronken, zij zijn \erloren, maar worden niet \'ergeten. Rijk is het als we die toevlucht mogen kennen! Vervolgens mochten we horen naar het Jongerenkoor dat enkele liederen op mooie, waardige wijze ten gehore bracht. Ik noem u de Neder landse tekst van het lied: Look at the World van J. Rutter, waar de dichter oproept om te kijken naai' de wereld die door God geschapen is, naar de aarde waarop we mogen wonen en wat alles het werk is van Zijn handen. Daarna klonk het altijd weer impone rende lied: Alzo liefheeft God de wereld gehad. En besloten werd het L' gedeelte met het mooie lied: .Samen te dienen. Een mooi sprankelend voor spel werd ge\olgd door het vol overtuiging gezongen lied, waarbij goed op de inhoud xan de tekst gelet werd. Hierna kwamen de mannen vanuit de Hoekse Waard naar voren, die enkele liederen zon gen die gerelateerd waren aan het feil waar we vanavond voor bijeen waren. Een gevoeKol \oorspel werd gevolgd door het krachtige zingen van het lied: Ruwe stormen mogen woeden, wat \ooral \'eel verg de van de L tenoren. Daarna volgde O God. Die droeg ons \oorgeslacht en O eeuw'ge Vader, sterk in macht. Na orgelsolo en samenzang \an Psalm 46, waarbij de mooie klank van het recent geplaatste orgel goed tot zijn recht kwam, vervolgde het mannenkoor de avond met een drietal liede ren, waarbij vooral het lied 't Scheepke onder Jezus hoede opviel. Na een speels voorspel, werd het ook goed duidelijk gezongen. Het Jongerenkoor besloot deze avoncl met het zingen van een prachtige bewerking van Lennert over Psalm 5. gevcjlgd door Heilig koor van stemmen, eveneens bewerkt door de diri gent zelf. Het voorspel voerde de spanning al direct op en het lied werd op een imponerende wijze door hel kom' ten gehore gebracht. Na de sluiting door ds. van Estrik, besloten we met de bede: 151ijf niet mij Heer, wat uitmondcle in het rijke slotak koord: In leven en in dood w-aart Gij met mij! Het was goed om op deze wij ze bij de watersnoodramp van 1953 stil te staan. We mogen de nabestaanden wel toebid- den met hetgeen gezongen werd: .\ls vrienden henengaan in stormgetij. Blijf CÜj ter hulp gereed, o, blijl met mij! M. van der Valk, Papendrecht OUDDORP - Uitslagen van maandag 4 februari jl. Dammen (ronde 20) J. v.d. Ouden - M. Appel.... 3-0 H. Floresteijn - A. de Miksr,3-ü A. van Huizen - J. van Koppen3-0 C. Tanis - C. Mierop0-3 Schaken (ronde 19) Ab Boulassouak - Hans van Meenen0-1 Wim van (jeelen - Bonne Faber'/j-'/j Piel .Speelman - Karel d'Hond1-0 Jan Vonk - Mehdi Potters 1-0 Albert Schaelijr - Eeuwit Sanüfort1-0 Willie Tanis-Koole - Johan Oomkes1-0 Wedstrijd Rotterdamse Schaakbond Omspanning 1 - Spijkenisse 4 wordl 5'/i-2'/i 1. Willem-Jan Tanis- Ricardo KlepkeO - 1 2. jaap Santifort - Piet Taaiei - O 3. Krans Troost - Karel van den Burg.... i - O 4. Reinier v/d Wende - Simon van der Beek... O - 1 5. ,Arie Baas - Jacques van Oijen1 - O 6. Peter Derrez - ]erry Sandifort'A - V-2 7. \Vilko Breen - Kees Hamelink1 - O 8. Krijn v/d Wende - Mane Reljic1 - O Dit was een belangrijke wed strijd tussen de nummer 2 en 3 in klasse 3D van de RSB. Deze overwinning zorgt ervoor dat nu de 2e plaats wordt bezet. Reinier verliest snel. Frans bezorgt zijn tegenstander de schrik van zijn leven als ineens de dame van de tegenstander het doosje in gaat. Krijn neemt wraak op zijn eerder^ onfor tuinlijke partijen in de RSB en wint al snel. Willem-Jan houdt het uiteindelijk niet aan bord tegen een jong opkomend talent die binnen een halfjaar een rating van 1907 opge bouwd heeft. Jaaps tegenstan der gaat in op een dameruil maar ziet dan over het hoofd dat de pion die de laatste dame slaat gelijk een gepend paard aanvalt. Peter Derrez houdt een eindspel met een pionne tje achterstand toch op remise. ■Wilko wint uiteindelijk na een lange en ingewikkelde partij. MlDDELHy\RNlS - Op vrij dag 15 februari en zaterdag 16 februari 2008 wordt in de Emmaüskerk in Middelharnis de musical Jozefopnieuw uitge voerd.. Deze musical, waarvan de tekst en muziek geschreven zijn door Peter Schouls, werd in maart 2007 ook al uitge voerd. Wegens de enorme belangstelling en de enthousi aste reacties van het publiek is besloten om 'Jozef' dit .seizoen nogmaals uit te voeren. Even als vorig jaar zijn er drie voor stellingen: vrijdag om 20.00 uur en zaterdag om 14.30 uur en 20.00 uur. Toegangskaar- ten a 5 zijn verkrijgbaar bij boekhandel Vroegindeweij te Middelharnis, bij de Ekoshop te Sommelsdijk, bij de (amilie Schouls (tel. 0187 484857) en via website www.emmauskerk- middelharnis.nl. SOMMELSDIJK - Op donderdag 14 februari 2008 is er weer een cur susavond in de Rehobo thkerk, Olympiaweg 44 te Sommelsdijk. De heer G. Slootweg uit Middelhar nis houdt een lezing voor cursisten en belangstel lenden over het onder werp 'Vervreemd en een zaam' - een schets van de verlichte moderne mens. De aanvang is om 19.45 uur. Deelname kost 3 per avond. Alle cursisten en andere belangstellen den zijn deze avond har telijk welkom. Ane weet als laatste en ondanks pionnenvoorsprong nog moei lijk toreneindspel uiteindelijk met een onverwachte matzet te winnen. Dam- en schaakvereniging Ontspanning speelt elke maan dag avond in m.f.g. Dorpstien- den te Ouddorp. Voor meer informatie zie website www- desvo.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 11