o j^H E p m w Gedeputeerden tijdens werkbezoek bijgepraat door wethouders W. Ziekenhuis opent nieuwe afdeling Dagbehandeling Man vermist en na onderzoek dood aangetroffen 'De provincie heeft voor de regio niets in petto' iiJomeetemoH Politie nu ook onzichtbaar aanwezig Cijfers vertalen, koers bepalen. A 80e jaargang Nr. 7681 Vrijdag 1 februari 2008 Christelijk streekhlad op gerff^^ï^èer^^^è^I^m^dslag L-^VBcW. EX. /NJ ÖDELB^)^ Afsluiting Rottenburgseweg Knöps [g?^ Rondrit Zuiderdieppolders Knelpunten Innovatiemanager Subsidies MIDDELHARNIS - In de periode van 11 t/m 22 febru ari 2008, tijdsduur mede bepaald door de weersom standigheden, zal het deel van de Rottenburgseweg tussen de Doetinchemse- straat en de Langeweg, wor den afgesloten voor door gaand verkeer De afsluiting vindt plaats om een veilige ontsluiting voor het nieuwe bedrijventerrein te reali seren. Hiervoor wordt de kruising met de Vermeer straat aangepast. Ook het kruispunt Rottenburgse- weg/Doetinchemsestraat zal worden aangepast. De omleidingsroutes worden aangegeven door middel van tekst- en volgborden. Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Üntd*i( 't fci. u« üZ-deoItr o( ^tji; cilvost op v.>wöc^.'lnwJv.■v^l Knöpf BV Langtweg tij - 3;« KG Sommt-lidiik -01«7 <76;6' Akkcrtlaot BV - KlowMnws 2 - 4117 AL Noofdtfouwe - 01f1 «1347 Politieagenten van district de Eilanden zijn onzichtbaar aanwezig. Door op bepaalde momenten geüniformeerde agenten aan te vullen met agen ten in burgerkleding, krijgt de politie extra mogelijkheden. Verdachten van geweldsmis drijven, vernielingen en ande re overlastgevers worden geob serveerd en aangehouden. Het observeren wordt vergemakke lijkt doordat de 'burger'agen- ten zich onopvallend onder de doelgroep begeven. Door deze manier van werken is vorige week onder andere een 17-jarige jongeman aan gehouden. Hij had graffiti aangebracht op een pilaar Er wordt nu gekeken of hij ook in verband gebracht kan worden met andere grafïitzaken. Het is de bedoeling dat vernielers de rekening van de schade die ze veroorzaken gepresenteerd krijgen. Ook een drugsdealer die probeeide drugs aan een 'burger'agent te verkopen liep vrijdagavond rond negen urn- een 'blauwtje'. Hij is aange houden en overgebracht naar liet politiebureau voor verder \erhoor Vorige week vrijdagochtend bezochten in het kader van een werkbezoek twee leden van het College van Gedepu teerde Staten van de Provincie Zuid-Holland het eiland: drs. Manita Koop, verantwoordelijk voor Ruimtelijke Ordening en Wonen, en mr. Joop Evertse die naast Groen en Plattelandsontwikkeling ook gebiedsgedeputeerde is. Ze werden in gezelschap van een aantal ambtenaren op het eiland per touringcar rondgereden. 'Reisleider' was bij toerbeurt een zestal wethouders die, binnen de gren zen van hun gebied, de gedeputeerden deelgenoot maak ten van de lopende plannen en welke wensen en verwach tingen er leven ten aanzien van het provinciebestuur. Door Adri van der Laan IC2 MIOOEtHARNIS Kon. )ulianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 485 637 www.mser-visser.nl Het startpunt van de rond rit was het gemeentehuis van Oostflakkee in Oude-Tbnge. Tijdens de rit bleek dat het samenzijn vooral een infor matief karakter had. Een dis cussie met de gedeputeerden was niet aan de orde, maar de bestuurders kregen van de wethouders wel mondelinge en schriftelijke informatie voor hini huiswerk. Want de regio heeft zeker wel een aantal wensen richting het provincie- bestiuu'. Tijdens de rit door 'zijn' gemeente maakte wethouder Gert-Jan van der Valk van De vier verpleegkundigen van de Dagbehandeling knippen samen mei dr Mm der Velden het linl door dal voor de entree van de nieuwe afdeling was gespannen. Foto: Ham DIRKSLAND - Het Van ïllerius Weel-Bethesdaziekenhuis heeft dinsdagmiddag offi cieel zijn nieuwe afdeling Dagbehandeling geopend. De afdeling is al wel een jaar operationeel maar pas recentelijk kon de inrich ting worden voltooid, dus werd het hoog tijd voor een ofRcieel openingsmoment. Dat was dinsdagmiddag rond de klok van vieren. Door Hans Viilerius Bij die gelegenheid was het directeur Medische Zaken dr. P.C. van der Velden die een kort woord ter toelich ting sprak. Hij gaf aan dat de opening van de nieuwe afde ling past in het groeiscenario van het ziekenhuis, waarin in de achterliggende jaren niet alleen het aantal specialismen flink is uitgebreid, maar ook het aantal opnames fors is gestegen, maar liefst met 30%. "En het ziekenhuis is nog lang niet uitgegroeid", aldus Van der Velden. Een groeiend zie kenhuis betekent echter ook dat er meer beddeii nodig zijn. Daarom heeft men, kort gezegd, ervoor gekozen om de afdeling Chirurgie A, die zowel dagbehandelingen als korte verblijven kende, als het ware op te splitsen en voor de dagbe handelingen een aparte afde ling te creëren waar voortaan alle patiënten worden onder gebracht die een dagbehande ling moeten ondergaan maar geen nachtje in het ziekenhuis hoeven te blijven. Daardoor ontstaat enerzijds op de ver- pleegafdeling meer ruimte en rust, en kan anderzijds op de nieuwe afdeling meteen wor den tegemoetgekomen aan de steeds toenemende stroom patiënten die voor een dag behandeling komen. Onder dagbehandeling vallen onder andere operaties wegens lies breuk, KNO-operaües, kijk operaties in de knie, maar ook voor voorbereiding en nazorg van onderzoeken zoals punc ties, echo-onderzoek met con trastvloeistof, darmonderzoek en bloedtransfusies. Het per soneel op de dagbehandeling is ook extra gericht op kort durende zorgverlening. Dit alles bij elkaar bevordert de efficiency, niet alleen voor het ziekenhuis maar ook voor de patiënt in dagbehandeling. Op de nieuwe afdeling, die ope reert onder de afdehng Chi- ringie, werken in totaal vier verpleegkundigen, waarvan er iedere clag twee aanwezig zijn. De afdeling heeft 10 bedden - \erdeeld over grote één- of tweepersoonskamers in vrolijke warme kleuren - die meerdere keren per dag gebruikt kunnen worden. Voor patiënten die niet persé in een bed hoeven te liggen, zoals bij een bloedtrans fusie, wordt gebruik gemaakt van zorgstoelen. Op de nieuwe afdeling wordt tevens nieuw- meubilair getest, dat bij tevre denheid van de gebruikers ook in het ziekenhuis kan worden geïinpleinenteerd. En er wordt een nieuw- oproepsysteem op I P-basis getest, dat vele digitale mogelijkheden kent. Oostflakkee de gedeputeer den deelgenoot van de ont wikkelingen. Er werd langs het in aanbouw zijnde winkel centrum aan de Dabbestraat gereden om vervolgens de piojecten Suyssenwaerde en Handelskade met een bezoek te vereren. Aan de hand van luchtfoto's liet Van der Valk de gedeputeerden zien dat er in de gemeente Oostflakkee niet altijd aan de eis van het pro vinciebestuur kan tegemoet gekomen worden als het gaat over het realiseren van zoge naamde inbreilocaties. Hier bij dient er zoveel mogelijk gebouwd te worden binnen de grenzen van de verschil lende dorpen. Het ontbreken van dergelijke locaties in zowel Oude-Tonge als Achthuizen maakt het de gemeente onmo gelijk om woningbouw op zul ke plekken te realiseren. Ver der maakte Gert-Jan van der Valk duidelijk dat, nu de pro vincie op zoek is naar plaatsen voor glastuinbouw, er in de geineente Oostflakkee nog wel wat ruimte is voor deze vorm van tuinbouw. Het gezelschap toog vervol gens richtirig Battenoord, waar wethouder Bert Klein geld van de gemeente Middel- harnis uitleg gaf over de plan nen die een ontwikkelaar heeft gepresenteerd voor de aanleg van het plan Herkenoord (tus sen Battenoord en Herkingen) waarbij landgoed kan worden ontwikkeld en waarbij de agra rische omgeving centraal zal staan. Onder leiding van wethouder Piet Koningswoud van Dirks- land ging de bus richting Her kingen en Melissant. Hierbij werden de gedeputeerden op de hoogte gebracht van de ver schillende ontwikkelingen. De wethouder gaf uitleg o\'er de plannen bij de golfbaan van Melissant, waarbij een veer tigtal recreatiebungalows zou worden ontwikkeld, zij het niet dat het college van Gedepu teerde Staten hier een stokje voor steekt. Gaande lichting Stellendam, op het grondgebied van de gemeente Goedeieede, was het woord aan de wethou ders Ton Admiraal en Arend- Jan van der Vlugt van deze gemeente. Er werd stilgestaan bij de recreatieve ontwikke- lingeii en de natuurvorming rond Stellendam. Maar ook werden de gedeputeerden geconfronteerd met het ont breken van uitbreidingsmo gelijkheden voor Stellendam, nu de provincie geen toestem ming geeft \-oor verdere uit breiding van Stellendam Zuid. Wethouder Arend-Jan van der Vlugt legde de initiatieven uit die de gemeente Goedereede en de overige gemeenten van het eiland ontplooien op het gebied van toerisme en recre atie. Als gezamenlijk initiatief noemde hij hierbij het ont wikkelen van een eilandbreed beeldmerk waarmee men zich in de toekomst wil presente ren. Nadat het gezelschap in Oud- dorp even uit de bus stapte om de handtekeningen van de werkgroep "Ouddorp Het gezelschap bestuurders eti ambtenaren in Ouddorp tijdens het werkbezoek aan Goeree-Overjlakkee. bouwt voor jong en oud' in ontvangst te nemen, waarvan we in de krant van dinsdag melding maakten, trokken de bestuurders richting de Zui derdieppolders. Hier konden de provinciebestuurders de landbouwgronden en de boer derijen zien die, als de plan nen voor natuurontwikkeling doorgaan, zullen verdwijnen of een andere functie zullen krijgen. Wethouder Arend- Jan van der Vlugt herinner de de provinciebestuurders eraan dat de agrariërs in het begin van de planvorming al is beloofd dat de grondver werving op vrijwillige basis zal geschieden. Hij hoopt dat deze belofte stand zal houden. Weer aangekomen op het grondgebied van de gemeente Dirksland nam wethouder Piet Koningswoud zijn taak als gids weer op zich. Per bus ging het door de Spuikolk, het gebied waar de gemeente grote plan nen voor heeft en de bouw van 100 woningen wil realiseren. Ook kwamen de uitbreidings plannen voor het ziekenhuis aan de orde. Wethouder Philip van den Berg begeleidde het gezelschap ver volgens richting Sommelsdijk en Middelharnis. Hij toonde de bouw van de uitbreiding aan de noordkant van Middel harnis, daarna reed men door het Spuikwartier, dat grondig gerenoveerd gaat worden. De haven van Middelharnis, de sportvelden en de Van Pal- landtpolder vormden het sluit stuk van het werkbezoek. De beide gedeputeerden en hun ambtenaren konden rich ting Den Haag met verschil lende documenten waarin de aandacht werd gevraagd voor de knelpunten op het eiland. De deelnemers aan het werk bezoek kregen een map waar in door het ISGO - die voor de organisatie van het bezoek tekende - achtergrondinfor matie werd gegeven. Hierin werd gerefereerd aan de visie 'Eigen Wijze Groei' die door het Algemeen Bestuur van het ISGO eind vorigjaar werd vast gesteld. Dit rapport bevestigt dat de regionaal economische visie 'schraal' is en daarom 41% van de beroepsbevolking naar arbeidsplaatsen pendelt buiten het eiland. In het rapport komt een aantal speerpunten aan de orde die men in de toekomst wil gebruiken om de economie en de werkgelegenheid op het eiland te verstevigen. Dit zijn de punten ondernemend en innovatief Goeree-Overflak- kee; toeristisch aantrekkelijk Goeree-Overflakkee; wonen als economische drager; ruim te voor bedrijvigheid; bereik baar Goeree-Overflakkee en promotie en regiomarketing. Er wordt van de provincie bestuurders gevraagd om de mogelijkheden voor het plaat sen van bedrijven op bijvoor beeld het bedrijvenpark te Oude-Tonge te versoepelen. Verder wordt er een duidelijke uitspraak van de provincie ver langd als bet gaat om woning bouw in de kernen. Volgens bestuurlijk Goeree-Overflakkee kan de provincie binnenkort een subsidieaanvraag verwach ten \'Oor de aanstelling van een Innovaüemanager, die nieuwe initiaüeven vanuit de gehele regio dient te begeleiden. Door verandering van sub sidieregelingen komt de Gebiedsgerichte aanpak in gevaar. Dit ligt volgens het ISGO voornamelijk aan het oordeel van de provincie dat Goeree-Overflakkee niet meer als 'prioritaire regio' wordt aangemerkt. Het gevolg is dat de regio niet zo gemakkelijk meer in aanmerking komt voor subsidies in het kader van de Europese fondsen Leader en POP, waarvan de provincie de regisseur is. "De provincie heeft voor de regio niets in petto", aldus de klacht van de eilandelijke bestuurders. De gedeputeerden Koop en Evertse gingen zodoende met een aantal indrukken en aan bevelingen naar huis. En de regio hoopt dat men in de komende tijd de vruchten van het werkbezoek zal kunnen plukken. OUDE-TONGE - In het water aan de Suisendijk rond het nieuwe park Suijssenwaerde heeft de politie woensdag in het begin van de middag het leven loze lichaam gevonden van een vermiste man, een 63-jarige inwoner van Abbenes. Samen met zijn vrouw had hij een mid week een huisje gehuurd aan de Suisendijk, zijn vrouw zou alleen pas later in de week arri veren. Waarschijnlijk is de man al op maandagavond, bij het uitlaten van zijn hond, in het water geraakt. Diezelfde avond nl. hebben voorbijgangers een uitgeputte hond uit hetzelfde water gehaald. Omwonenden hebben uitgezocht wie de eige naar van de hond moest zijn en hebben vervolgens diens echt genote en de politie gewaar schuwd. Toen daarop de echt genote meldde dat haar man al sinds maandagavond vermist werd, zijn politie en brandweer dinsdagavond meteen een zoekactie begonnen, zowel op het land als in het water, maar konden na enkele uren niets vinden. Nadat woensdagmor gen de zoekactie werd voortge zet met inzet van sonarappara- tuur op een politieboot, werd in het begin van de middag op aanwijzen van een 360 gra den onderwatercamera in het bewuste water de man leven loos aangetroffen. De politie heeft de zaak in onderzoek, maar gaat vooralsnog niet uit van een misdrijf Op de foto is de zoekactie nog in volle gang. Foto: Persburo FInkkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 1