Wegens renovatie van onze damesafdeling ^!^J!![? 1 februari en Srdag 2 februari 3 Hoieit de HELFT van de helft r Monteur "1 Bijzondere winterbloeiers ih liou van niooi uionen Met bestelbus in de sloot Drukwerk ,.-. net duu,.te artl.^ mode PASFOTO'S Expositie schilderijen Jan Roedoe En op de kinderafdeling: üe laatste WINTERKLEDINC ^PERSONENWAGENsJ De Wit Mechanisatie vmL LJvinosfonebouujtiiJflöruvonMi www.campinghetanker.nl BANKWERKER LASSER MONTEUR Maandag 4 februari GESLOTEN! De Wit Mechanisatie 0187 657 054 0187 48 90 25 www./s WEEGBRUG Klatur terwijl 14 wacht Groot assortiment Okker's Zaden Het is een feest om glanten tegen te komen ie nu bloeien. Het zijn er niet veel, maar daar door vallen ze des te meer op. Als ze geuren is zo'n ontmoeting hele maal een fantastische ervaring. Vooral in par ken en tuinen kan u dat gebeuren. Een paar heel mooie soorten Volgend jaar ook in uw tuin? Tuintips voor februari om in te lijsten COLLECTANTEN m/v becciien Garage Taxi Autoberging GEVRAAGD: Tevens lichte bedrijfswagens s- Voltijdbaan vig. CAO In het bezit van rijbewijs C >- Enthousiasme voor het vak >- Leeftijd ±19 jaar U kunt contact opnemen met de heer A. Visbeen, (06) 20 49 24 98 Auto- en Bergingsbedrijf Visbeen B.V. stationsweg 32a 3255 BL Oude-Tonge Is wegens uitbreiding van de werkzaamheden per DIREKT op zoek naar een: voor het maken van machines en staalconstructies en reparatie aan machines voor industrie en landbouw Onze voorkeur gaat uit naar iemand die: Zelfstandig van tekening kan werken. In het bezit is van het Mig/Mag lasdiploma of bereid is dit te halen. Een flexibele instelling heeft en in teamverband kan werken. Geen 9 tot 5 uur mentaliteit heeft. Heeft u interesse? Stuur dan uw sollicitatie naar Bouwdijk 19 3248 LA Melissant Of bel (0187) 603118 (06) 51619157 en vraag naar Wim de Wit. fba&X Zandpad 104-106 Middelharnis 0187-48 27 94 www.fabeit.nl Dagelijks geopend van 7.00 - 17.30 uur Zaterdags van 8.00 - 12.00 uur Van der waalsweg 29 - 3241 ME MIDDELHARNIS Pootgoed Plantuien Vraag gratis onze nw. prijscourant 2008 aan Stoofstraat 26, Ooitgensplaat. Tel. 63 16 92 Bij de heestersoorten waar we het hier over hebben, verschij nen aan de bladerloze takken plotseling prachtige bloemen terwijl verder alles nog op de winter is ingesteld. Er zijn trou wens ook groenblijvende soor ten die nu bloeien. U kunt ze niet missen! Ze bloeien in peri odes dat het niet of nauwelijks vriest (dat komt ook 's winters regelmatig voor), houden even in als het weer kouder wordt, maar gaan daarna weer volop door. Winterbloeiers beschik ken vaak over slimme tech nieken om tijdelijk het vocht aan de bloemen te onttrekken zodat die niet bevriezen. Zo redden ze zich best. Het is fan tastisch om ze in eigen tuin te hebben. Hij is nog weinig bekend, maar de staartaar {Stachyurus praecox) is een van de mooiste (bloeit einde winter). Het is een tot 2 m hoge struik uit Japan die tot 8 cm lange trosjes gele bloemen aan zijn kale takken vormt. Later volgen er gelige vruchten met een rode blos. Misschien wel de allermooiste is de soort die echt 'winterbloeier' wordt genoemd (z'n officiële Neder landse naam): Chimonanthus praecox, met als fraaiste cultivar 'Grandiflorus'. Deze tot 2,5 m hoge struik bloeit hartje winter met massa's verrukkelijk geu rende oranjegele bloempjes met een paars hart. Prachtig! U zult ook de toverhazelaars niet willen missen (Hamamelis) met hun rode of oranje, gele of zelfs warmbruine spinachtige bloemen. Kies de kleur die u het mooist vindt. Dat kunt u nu ontdekken! Sarcococca hookeri- ana var digyna is een bladhou- dende heesters met heel mooi grijsgroen, smal blad. Vanuit de bladoksels verschijnen de witte, zoetgeurende bloempjes in trossen. Die geur wilt u gega randeerd ieder jaar opnieuw Al onze klanten zijn verschillend. Daarom Is elk ontwerp uniek bij Livingstone. Livingstone bouwt al 25 jaar in opdracht van particuliere bouwers. Uitgangspunten zijn eenvoudig, uw wensen staan centraal. Afspraak is afspraak. En altijd een geselecteerde bouwer bij u op de hoek. Meer weten? Stuur een e-mail naar infa@livJngstone.org. Door ons geselecteerde dealer in uw regio; Aannemingsbedrijf Mackloet B.V., Oude-Tonge Gratis Huizotheek met 50 ideeën: 0900 899 aj 50 of vvww.huizortieek.nl Showroom Breda, Vossenberg 4 (naast de Makro). Showroom Almere-Stad-Wsst, Redactiestraat 2. 25 JAAR VILLABOUW DIRKSLAND - Op de Staak- weg (N215) tussen Dirksland en Melissant is dinsdagmor gen rond kwart over tien een bestelbus van koeriersdienst DPD rechtop in de sloot naast de weg beland. De bestuurder van de bus, rijdend in de rich ting Melissant, zag een perso nenauto uit tegenovergestelde richting slingerend op zich af komen en zocht deze te ontwij ken om een frontale botsing te voorkomen. Als gevolg de uit wijkmanoeuvre raakte de bus in een slip, om vervolgens van de weg te raken en in de sloot terecht te komen. De bestuur der van de bus kwam er met de schrik en een schaafwond van af. Hij werd door omstanders uit zijn voertuig geholpen. Van de slingerende personenauto was geen spoor meer te beken- foto; Persburo Flakkee insnuiven! Garrya elliptica heeft net als de vorige ook geen apar te Nederlandse naam. De plant heeft leerachtig, wintergroen blad. Aan de manlijke exempla ren verschijnen daartussen tros sen sierlijke, hangende katjes. Maar de keuze is groter: diverse soorten sneeuwbal (Viburnum) bloeien nu ook, net als winter heide (Erka camea), de struik kamperfoelie Lonicera x purpusii 'Winterbeauty' (wit, zoete geur) en mahoniastruiken (Mahonia) met hun gele bloemen. En bij de vaste planten doen winter- akonieten (Eranthis) en kerstro zen (Helleborus) hun best. Van winterbloeiers heeft u erg veel plezier. Ze hebben allemaal mooi blad en sommige geven na de bloei zelfs siervruchten. Plant de bladverliezers vanaf maart/april, groenblijvende winterbloeiers iets later: in mei. Geef ze een plek waar u ze 's winters goed (ook vanuit huis) kunt zien, maar waar ze 's zomers als achtergrond dienen. Het is leuk om firaaie combina ties uit te zoeken. Mogelijkhe den genoeg. En u kunt ze nu ontdekken. U hoeft nog niets te doen. Nog niet spitten of dood materiaal opruimen. Loop niet op plek ken waar bolgewassen of vaste planten al naar boven begin- Gebr. de Waal BV Drukkerij (0187)47 10 20 www.drukkerijdewaal.nl nen te komen. Heeft de vij ver een opening in het ijs om te kunnen 'ademen'? Smelt er anders een in met een keteltje heet water. Nooit in het ijs gaan hakken! De triUingen kunnen vissen beschadigen. Het Astma Fonds zoekt voor de nationale collerte in mei die in hun eigen buurt langs de deuren willen gaan. En met uw hulp ijunnen wij meer doen voor mensen met een ongenees lijke longziekte, zoals astma en COPD. Interesse? Bek 0800-2345777 of meld u aan op www.collecte.astmafonds.nt Dank u wel! ^^H Gratis advcitentie MIDDELHARNIS - Op 24 januari werd in het wijkcen trum aan de Doetinchemse- straat in Middelharnis het offi ciële startschot gegeven voor de expositie van schilderijen van Jan Roedoe. De kunst schilder uit Stad heeft een voorliefde voor de natuur Op de tentoongestelde werken is vooral het eiland Tiengeme- ten te zien. Op de foto geeft de beeldend kunstenaar een toe lichting op een van de schilde rijen. De tentoonstelling die elke werkdag van negen tot vijf uur gratis toegankelijk is, is de moeite van een bezoekje zeker waard. Foto: Persburo Flakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 12