^bt W^ i]^nf AV Flakkee promoot hardloopsport met Start-to-run 2008 en: v' ^V-X. RECKON laat grootscheeps onderzoek uitvoeren naar wensen verblijfsrecreant EmVtlDBl'^IIEUWS '^e^rn/in 2 SCHRIJVEN IN DE BIJBEL 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Q Tim Vroegindeweij (Dirksland) Natuurlijk mag je ook meedoen. Juist als je puzzelen leuk vindt, is het goed om de oplos singen ook op te stu ren. Ik heb de eerste punten al in mijn map geschreven. Fijn dat je ook gelijk een foto meestuurde: nu weet ik gelijk wie er bij de naam 'Tim' hoort. Ik hoop datje veel van de puzzels zult leren. Jan van Splunter (Ouddorp) krijgt deze week een bon, omdat hij 500 punten heeft gehaald. SUDOKO 9 4 2 6 6 3 5 9 2 3 5 9 7 1 1 6 2 8 3 3 1 4 8 4 5 6 2 5 9 1 2 4 1 2 4 3 9 4 9 1 5 Een koffer vol herinneringen Op 4 februari hoopt Adriaan Knuist (Sommelsdijk) jarig te zijn. Lieven Jan Westerbeke (Middelharnis) hoopt zijn verjaardag op 6 februari te vieren. ^CTn^^etlkt: ^^--Mj<c!v? ^^^^■^iW. t^^^Q^^T^ "'Cj \j s^^ Het is dit jaar al heel vroeg Pasen. Als jullie puzzels in willen leveren over Pasen, doe het dan zo snel mogelijk. Over Goede Vrijdag heb ik al een puzzel liggen. Dat hoeft dus niet. Eventueel mogen jullie wel iets maken over Hemelvaartsdag. Praktische kennis Computer cursus voor beginners Avond Reformatorisch Contact Wat is de start-to-run? Start PAGINA H VRIJDAG 1 FEBRUARI 2008 Puxielreglement Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 k 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Schrijven doen mensen al heel lang. Je leest er al van in het begin van de bijbel. Denk maar aan Mozes: hij moest alles, wat de Heere hem vertelde, opschrijven. Sommigen van jullie schrijven mij een briefje bij hun oplossingen. Dat vind ik altijd fijn: ik geniet daar echt van. Zo leer ik jullie beter kennen. Weetjejullie krijgen ook elke keer een brief. Nee, ik bedoel geen brief van mij. Of van je vriend of vriendin. Neeik bedoel het heel eerbiedig: jul lie krijgen een brief van de Heere. !kvraagje misschien. Nee hoor, dat klopt niet. Toch is het waar. Elke keer als je de bijbel leest of eruit hoon lezen, krijg je een brief van de Heere. Elke keer heeft hij een bericht, een bood schap voor je. Lees jij die brief? Of heb je al een stapeltje 'ongelezen brieven' liggen, omdat je geen zin of geen tijd hebt om te lezen? Hoe zou jij het vinden als iemand jouw brief gewoon aan de kant zou leggen? Wat denk je? Zou de Heere het goed vinden als wij Zijn Brieven, Zijn Woord gewoon in of op de kast laten liggen? Lees daarom elke avond een klein stukje uit Gods Woord. Vraag aan de Heere of Hij wil zorgen datje Zijn Woord begrijpt. Deze puzzel gaat over schrijven in de tijd van de Bijbel. Adriaan Knuist (Sommelsdijk) bedacht bij dit onderwerp allerlei vragen. Zet de antwoorden in de goede hokjes. 1. 2. 3. 9. 10. 11. 12. Welke priester schreef: 'Johannes is zijn naam"? (Lukas 1 63) God Zelf schreef met Zijn vinger de wet op twee tafelen van(Exodus 31 18) (van links naar rechts) De Bijbel is geschreven door mensen. Maar allemaal werden ze gedreven door de(2 Petrus 1:21-2 woorden) (van boven naar beneden) Boven het kruis van Christus stond in drie talen een opschrift: in het Grieks, Romeins en(Lukas 23 38) Welke Koning schreef het boek Spreuken? (Spreuken 1 1) Hoe heette de koning die zo vreselijk schrok toen een Hand op de muur schreef? (Daniël 5:1-6) In Openbaring 5 heeft God een boek, verzegeld met 7 zegelen. Niemand mag dit boek openen. Wie krijgt dit boek en verbreekt de zegelen? (Openbaring 5:6-8) In het laatste Bijbelboek geeft Christiis Zelfde opdracht: Hetgeen gij ziet, schrijf dat in een(Openbaring 1:11) Er was geschreven boven het kruis van de Heere Jezus: Deze is deder Joden. (Lukas 23 38) Wie schreef de eerste 5 Bijbelboeken? (Exodus 34 27) Een Hand schreef op de muur: Mené, mené, tekel,(Daniël 5 25) Profeet die een Bijbelboek schreef over de terugkeer van het volk uit ballingschap, (nii 2 Kronieken) Wie krijgt in Openbaring de opdracht om op te schrijven wat hij ziet? (Openbaring 1:1) Hier komt weer eens een sudoku! Een hele tijd geleden maakte Albert van Lenten (Dirks land). Omdat sommigen van jullie deze puzzelvorm niet zo makkelijk vinden,nog een keer een uitleg. Een gewone sudoku-puzzel bestaat uit 9 vierkantjes, elk weer onderverdeeld in 9 hokjes. In elk vierkantje komen de cijfers 1 tot en met 9, maar ook in elke rij en in elke kolom komen de cijfers 1 tot en met 9. Voorbeeld: Bij deze puzzel kun je het best beginnen bij de linkse rij naar beneden: daar moeten nog twee getallen komen te staan. Dat zijn de 2 en de 7. De 2 kan niet in het onderste hokje, dus daar moet dan de 7. In het andere hokje komt dan vanzelfde 2. In het hokje van 9 linksboven moet nog een 1Die kan niet in één van de drie lege hokjes onder elkaar, want in die rij staat al een 1 (zie hokje linkson der). Die moet dus in het hokje tussen de 4 en de 5. Zo ga je steeds verder. Jullie moeten de rebus in de koffer oplossen. Je weet dan ook gelijk het antwoord op vraag 4. I. Hoe heel je? Jorina v.d. Vlugt. 2. In welke platds woon je? Sommelsdijk. 3. Wat heb je in de vakanlie gedaan (bijv. thuis, tijdens een logeerpartij, tijdens een dagje uil of op de vakantie ergens anders) Ik ben een daagye bij mijn zus Sandra geweest. 4. Naar welke plaats (en in welk land) ging je op vakan lie of waar ging je een dagje naartoe? Naar (zie rebus). 5. Wal heb je voor bijzondere dingen gezien/gedaan f Ik ben ook naar mijn tante in Zwijndrecht geweest. 6. Heb je nog iels speciaals meegenomen op vakantie, watje echt niet kon missen? Nee. 7. Wat vond je erg fijn om thuis te kunnen laten? Alle drukte van mijn broer Arend. 8. Wal miste je erg in de vakan tie? Mijn vriendin Elina. 9. Wat vond je erg vervelend in de vakanlie? Dat het soms regende. 10. Wat vond je het leukst/het mooist in de vakantie? Dat ik niet naar school hoefde. Lieven Jan Westerbeke (Middelharnis) Je mag best aan je medeleer lingen vragen of ze ook mee gaan doen. Noemen ze jou altijd 'LJ'? Fam. van Splunter (Ouddorp) De oplossingen van novem ber waren maar net op tijd binnen. Je moetje vader er maar steeds aan herinneren. Klopt het dat ik een aantal oplossingen van december niet heb gehad? Fijn, dat jullie allemaal een goed rapport hadden. Ik kan me voorstel -i-x_^ ^,-jr~X^ nog iets geknutseld? Wat heb len dat je gekocht voor je boeken- het heel bon? mooi was ^^^\~r^ ^^f in Enter Sjari Anne Maliepaard met al die (Middelharnis) rijp aan Dat kan gebeuren: je had het de bomen. zo druk, datje weinig tijd Jammer had om puzzels te maken. hè, dat v.^> Dat is geen probleem: je het maar zo kort duurde. krijgt altijd de punten voor Zijn jullie een weekje bij de oplossingen die je inle je oom op de boerderij vert. geweest? Petra Bikker (Oude-Tonge) Zo'n kerstvakantie vliegt inderdaad voorbij. Zeker omdat kerst en oud en nieuw midden in de week vielen. Jij was ook nog een jarig. VVat 'n verwennerij: een nieuwe fiets voor de middelbare school, allerlei haar- en knutselspulletjes, CD's met leuke liedjes. Hoe was je kinderfeestje? Heb je Jorina v.d. Vlugt (Sommelsdijk) AJs je een paar puzzels kwijt bent, mag je dat best even schrijven: dan stuur ik ze als nog op. Nog beter is even mailen, dan kan ik ze alsnog naar je toe sturen. De puz zels van november heb ik wel gehad, want ik heb daar punten bij staan. Ik denk toch datje je naam op het blad gezet hebt. De recreant wil steeds meer. Dit was ook op de Vakantie beurs te zien. De recreant wil meer luxe, meer kwa liteit, meer beleving. Hij is op zoek naar een unieke en betekenisvolle erva ring. Ondernemers van verblijfrecreatie moeten zich onderscheiden en hun eigen doelgroep maximaal aanspreken. Maar de vraag hoe dit moet gebeuren bleef tot nu toe voor de meeste ondernemers onbeant woord. Voor de zomer komt hier verandering in. Kanipeerbedrijven stellen een terugloop van het aantal over nachtingen vast. Het imago van kamperen lijkt aan charme te verliezen. Bungalowparken en groepsaccommodaties slui ten "zich aan bij de vraag: wie is mijn gast en hoe kan ik hem bereiken? Tal van onderzoeken trachten vast te stellen waar de schoen wringt, maar oplossin gen bleven uit. RECRON wil hierin verandering brengen. In samenwerking met The SmartAgent Company wordt voor het eerst voor de Neder landse verblijfsrecreatiesector een grootschalig belevingson derzoek uitgevoerd. Teveel bedrijven richten zich op dezelfde doelgroep of heb ben te weinig besef van wie hun doelgroep is. Hierdoor spreekt men alle gasten op dezelfde manier aan en levert men allemaal dezelfde service. Maar de ene gast is de andere niet, elke gast heeft zijn eigen wensen en verwachtingen. Het is belangrijk deze wensen en verwachtingen te kennen, om zo de dienstverlening en de communicatie hierop af te stemmen. Dit belevings onderzoek onderscheidt de recreanten in samenhangende groepen en elk van de recre- antengroepen wordt uitvoerig beschreven. Het unieke van dit onderzoek is dat de verdeling gebeurt op basis van waarden en motieven en niet op basis van leeftijd, woonplaats en opleiding. RECRON ziet erop toe dat het onderzoek praktische kennis en tips oplevert voor de onder nemers in deze sector. Uitein delijk moeten gerichtere com municatie en meer unieke ver- blijfsconcepten leiden tot een toename van het aantal over nachtingen in de Nederlandse verblijfsrecreatiesector. RECRON heeft Ilse Michiels per 1 december 2007 aan gesteld als projectmedewer ker voor dit onderzoek. The SmartAgent Company is een onderzoeks- en adviesbureau dat gespecialiseerd is in kwan titatief en kwalitatief bele vingsonderzoek. Men beschikt over diepgaande kennis over consumentensegmentaties die gebaseerd zijn op consumen tenvoorkeuren in verschillen de domeinen en een daarop gerichte databank. RECRON, de Vereniging van Recreatieondernemers Neder land, streeft naar een optimaal ondernemersklimaat in de recreatiebranche en behartigt de collectieve en individuele belangen van de leden. De brancheorganisatie vertegen woordigt circa 1.800 recrea- tiebedrijven. Hieronder vallen kampeerbedrijven, bunga lowparken, groepsaccommo daties, dagattraclies, buiten- sportbedrijven, zwembaden en sauna's. DEN BOMMEL - De SWO organiseert woensdagavond 5 maart een computercursus 'kennismaken met de compu ter' voor senioren. De cursus bestaat uit 6 lessen van 18.30 tot 20.30 uur in gebouw 't Westerlicht, Oranjestraat 35a te Den Bommel. De cursus is bedoeld voor mensen die weinig of niets weten van de computer. In deze cursus staat het gebruik van Windows XP centraal. Ook krijgt u korte uitleg van de mogelijkheden van internet, chatten, e-mail, fotobewerking en spelletjes. Tijdens de cursus krijgt u het cursusboek in bruikleen. Deel name kost 97,50. Aanmelden kan tot 22 februari bij de SWO, tel. 641344, e-mail tsr(a)s-w-o. nl. SIRJANSLAND - Donder dag 7 februari wordt in de zaal van de Hervormde kerk te Sirjansland een lezing voor de cursus Geestelijke Vorming gehouden. Op deze avond wordt de inlei ding verzorgd door evangelist A.Baan uit Nieuw Lekkerland met als onderwerp: 'Getuige zijn in mijn omgeving'. De inleider werkt veel onder jon geren en roept deze ook op om op deze avond aanwezig te zijn. Na de inleiding is er volop gelegenheid om met evangelist Baan van gedachten te wisselen naar aanleiding van de lezing. De avond begint om 19.45 uur. Iedereen is welkom. MIDDELHARNIS - Vanaf woensdag 6 februari tot en met woensdag 30 april houdt AV Flakkee het pro ject Start-to-run 2008. Met dit project wil de vereni ging de hardloopsport promoten. Hardlopen is in een opbouwende fase een moeilijke sport. Veel beginnende hardlopers melden zich bij AV Flakkee en gaan meetrainen in een bestaande loopgroep. Het voordeel hiervan is dat de lopers in deze groep veel ervaring hebben, maar het grote nadeel is dat deze 90 minuten lang trainen. Voor een beginnende hardloper is dit veelal onmogelijk en na enkele weken is de moti vatie weg. Binnen AV Flak kee is hierover nagedacht, met in 2006 en 2007 als resultaat een start-to-run project. Bij dit project kunnen begin nende hardlopers gedurende 12 weken gezamenlijk kennis maken met de loopsport. Na deze periode heeft men vol doende conditie opgebouwd om in te stromen bij een bestaande loopgroep. In 2006 namen meer dan 80 personen deel aan de start-to-run en in 2007 meer dan 40 personen. De start-to-run is een project met beginnende hardlopers die gezamenlijk kennis wil len maken met de loopsport. Gedurende 12 weken wordt elke woensdagavond getraind met als doel de Omloop van Menheerse te lopen. Deze prestatieloop gaat over 6,8 kilometer. De trainingen vinden alle plaats onder toezicht van deskundige trainers van AV Flakkee. De belasting van de trainingen wordt geheel afgestemd op het niveau van de groep. Gestart wordt met een lage belasting van de trainingen en geduren de de start-to-run ontwikkelt zich het niveau. De trainingen bestaan niet alleen uit lopen, maar ook uit oefeningen (de zogenaamde loopscholing). De start-to-run start op woens dag 6 februari en eindigt op woensdag 30 april. De kosten van de start-to-run bedragen 25 per persoon. Na de start-to- run kan iedereen vrijblijvend kiezen om lid te worden van AV Flakkee. Voor aanmelding of voor meer infoimatie kan contact worden opgenomen met Riet van Putten, tel. 0187- 669525, of met Pieter Klem, tel. 0187-483252 (beide na 18.00 uur) of via e-mail: mail<S' avflakkee.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 11