Gratis parkeren Rotterdam-Zuid m Middelhamis Wijziging openingstijden gemeentehuis Actuele informatie Kerstboomactie Overstromingen op Zuid- Hollandse risicokaart Cheque van 500 voor 'Moedifife Moeders' Plaatse kunstenaar vertegenwoordigd in Litouwen Afsluiting Doetinchemsestraat te Middelhamis E-loket DigiD Oud papier Melissant Steun ons. Giro 2502 Inleveren rommel marktspullen EiiAiiin=Fi-r!g"^^ Wat moet u doen? Kon. Julianaweg 45, 3241 XB Middelhamis. Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middelharnis.nl www.middelharnis.ni Fasering Risicokaart Achtergrondinformatie ^t www.alzheimer-nederland.nl PAGINA 10 VRIJDAG 1 FEBRUARI 2008 Informot'mabriQk Gemeente Middelhamis Wie in het centrum van Rotterdam werkt, weet dat het steeds moeilijker wordt om daar te parkeren. Gratis parkeren is er al helemaal niet meer bij. Maar wie de auto gratis en veilig wil parkeren, kan voort aan terecht in de P+R (Park Ride) parkeer garage van het Zuid plein. De gemeente Rotterdam biedt daar onder bepaalde voor waarden gratis 200 parkeerplaatsen aan. Welke voorwaarden zijn dat? u komt nu nog met de auto naar het werk en parkeert op straat of op een parkeerplaats van de werkgever in het centrum van Rotterdam of de Kop van Zuid (postcodegebieden 3011,3012,3013,3016, 3072); u gaat voortaan gebruik maken van het open baar vervoer voor ver voer van het Zuidplein naar het centrum en vice versa (minimaal 2 ster abonnement, er gaat een metro van het Zuidplein naar de Cool- singel); u woont in Zuid-West Nederland (in ieder geval ten zuiden van Rotterdam); de gratis parkeertijd is op maandag t/m vrijdag van 6.00 uur tot 20.00 uur; parkeren buiten deze tijden is mogelijk voor eigen rekening; de parkeerplaats is gega randeerd; u heeft een arbeidsover eenkomst voor mini maal 24 uur per week. Wat is het voordeet? meer zekerheid over de reistijd. De reistijd van de metro is altijd het zelfde, terwijl de reistijd per auto kan variëren per dag; uw auto wordt bewaakt en uw auto staat schoon en droog. Waarom doet de gemeente Rotterdam dit aanbod? Het doel van deze actie is het ontiasten van de wegen naar het centrum van Rot terdam. Dat leidt tot min der auto's en meer door stroming op de wegen naar het centrum van de stad en daardoor minder uitstoot van schadelijke gassen. Als u voldoet aan de voor waarden en u wilt gebruik maken van de aanbieding, dan stuurt u een e-mailbe richt met uw naam en huis adres naar info@vccrijn- mond.nl onder vermelding van "P-FR Zuidplein". Vermeldt ook wie uw werkgever is (inclu sief adres), hoeveel dagen u werkt en waar u nu par keert in Rotterdam. U krijgt dan het aanvraagformulier thuisgestuurd. VCC Rijn mond handelt de aanvraag voor u af en kan zorgen voor het benodigde open baar vervoer abonnement met 10% korting. Watts VCC Rijnmond? Het Vervoer Coördinatie Centrum Rijnmond is een stichting die projecten op het gebied van verkeer en vervoer uitvoert. VCC Rijn mond handelt in opdracht van de gemeente Rotter dam de aanvragen voor P+R Zuidplein af U kunt daar ook terecht voor extra informatie. Het telefoon nummer is 010 4000244. Zie voor alle informatie ook www. vccrij nmondnl. 0 Xot 9 februari 2008, exacte datum mede bepaald door de weersomstan digheden, is de Doetinchemsestraat, het deel tussen de Rottenburgseweg en de Zuidelijke Randweg, afgesloten voor doorgaand verkeer. De afsluiting vindt plaats om een veilige ontsluiting voor het nieuwe bedrijventerrein te realiseren. Bij de werkzaamheden hoort eveneens de aanleg van een voet- en fietspad. Ook het kruispunt Rottenburgseweg/Doe- tinchemsestraat wordt aangepast. De omleidingsroutes worden aange geven door middel van tekst- en volg- borden. Sinds 2 januari 2008 zijn de openingstijden van het gemeente huis: Maandag en vrijdag 9.00 tot 13.00 uur. Dinsdag t/m donderdag 9.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.30 uur. Donderdagavond 18.00 tot 20.00 uur. Binnen de gemeente Middelharnis gebeurt van alles. Telkens terugke rende zaken, maar ook veel nieuwe situaties. Via de media wordt u hiervan op de hoogte gehouden. Maar ook op de website www.middelharnis.nl staat actuele,informatie vermeld. Daarnaast wordt u de mogelijkheid geboden voor een gratis abonnement op nieuwsbrieven en de wekelijkse bekendmakingen. Op die manier kunt u goed op de hoogte blijven vart de laatste ontwikkelingen. Indien u hier voor wilt aanmelden kan dat door de pagina "actueel" op te zoeken op web site www.middelharnis.nl, "abonne ren" aan te klikken en uw e-mailadres in te vullen. Vervolgens kunt u aange ven of u voor wekelijkse bekendmakin gen, persberichten en/of nieuwsbrie ven Toekomstvisie wilt ontvangen. Evenals voor gaande jaren werden de kerst bomen binnen de gemeente Middelhamis ingezameld: Iedereen die twee kerstbomen inleverde, heeft een zwemkaartje voor De Staver ontvangen. Op woensdag 9 januari jl. was er bij het gronddepot op de kruising Joost van den Vondellaan - Anne Franklaan in de woonwijk Westplaat te Sommelsdijk een enorm vreugdevuur te zien van de verbrande kerstbomen. Het E-loket is het onderdeel van de website waarin de producten en diensten van de gemeente elektro nisch worden aangeboden. Het e-loket is het "inter net-alternatief" voor het fysieke loket waar klanten door een medewerker worden geholpen. Het e-loket bevat dus de elektronische alternatieven van de producten en diensten die aan de publieksbalie worden geleverd. Een belangrijk voordeel van elektronische dienstverlening is de constante bereikbaarheid: het e-loket is 24 uur per dag en 365 dagen per jaar open. Een ander voordeel is dat u door gebruik te maken van onze elektronische diensten reistijd en reiskosten bespaart. DigiD staat voor Digitale Identiteit; het is een gemeen schappelijk systeem waarmee de overheid op internet uw identiteit kan verifiëren. Op aanvraag ontvangt u van DigiD hiervoor een inlogcode. Voortaan kunt u met één inlogcode terecht bij elektronische diensten van steeds meer overheids instellingen. Ook bij de gemeente Middetharnis.' OOLTGENSPLAAT - Vrijdag 18 januari jl. vond in de Civic Art Gallery van de stad Pane- vezys in Litouwen de pre sentatie plaats van de catalo gus 'Panevezys International Ceramics Sypmosium 1996- 2006' en van de in de catalo gus afgebeelde kunstwerken van de 91 deelnemende kun stenaars. Onder hen bevindt zich ook de in Ooltgensplaat woonachtige Henk Kuizen- ga (geb. 1933, Warffum). De tentoongestelde en in de catalogus afgebeelde bijdrage van Kuizenga bestaat uit een groep van drie bedelaars, deel uitmakend van een groep van zes figuren, geïnspireerd door de stad Vilnius. In 2000 nam Kuizenga deel aan het symposium. Een sym posium als dit bestaat uit een werkperiode van vijf weken, afgewisseld met lezingen en demonstraties in het museum van Panevezys. Deze periode wordt afgesloten met een expo sitie van het gemaakte werk. In Panevezys begonnen de sym posia in 1989, evenals de bouw van het keramiekmuseum. Vrij wel direct na het einde van de bezetting door Rusland vond het eerste symposium plaats in de keramiekafdeling van een glasfabriek in Panevezys. Voor kunstenaars uit Litouwen was het een mogelijkheid'om ken nis te nemen van het werk en stromingen van internationale beeldende kunstenaars. Öok in andere steden in de vroegere Oost-Europese steden ontston den, of waren reeds ontstaan, soortgelijke symposia. Paneve zys groeide uit tot een plaats met speciale aandacht voor sculpturale keramiek. Thans bezit het museum van Paneve zys van alle Baltische Staten de grootste collectie hedendaags keramiek. Morgenochtend wordt in Melissant het oud papier weer opgehaald door de Hersteld Hervormde Gemeente aldaar. Gelieve het papier gebundeld langs te weg te zetten. Op woendag 30 januari is de eerste fase van start gegaan waarin overstromingen op de risicokaart van Zuid-Hol land op een nieuwe manier worden weei^egeven. De risicokaart laat voortaan zien welke gebieden onder water kunnen komen te staan wanneer dijken, dui nen of dammen bezwijken. De kaart geeft niet aan hoe groot de kans is dat dit daadwerkelijk gebeurt. De verschillende tinten blauw op de kaart geven aan hoe hoog het water in het meest ongunstige geval kan komen te staan. Door deze maximale waterstanden te tonen, kun nen inwoners en overheid zich voorbereiden op mogelijke overstromingen. Niet te zien is uit welke richting het water komt of hoe lang het duurt voordat deze maxima worden bereikt. Dat kan in sommige situaties wel tien dagen duren. De kaart houdt dus geen reke ning met de maatregelen die de overheid en byrgers in die periode hebben kunnen nemen om de kans op een overstroming te verkleinen en de geVolgen te bestrijden. Aan de kaart wordt voortdu rend gewerkt; de overstro mingsrisico's worden gefa seerd op de risicokaart gepu bliceerd. Dijken kunnen nog ontbreken en sommige witte plekken kunnen de komen de periode eventueel nog nader worden ingekleurd. In de versie die op 30 januari is gepubliceerd, zijn de over stromingsrisico's te zien die het gevolg zijn van een doorbraak van buitenwater zoals de zee, grote rivieren en meren. Bin nen twee maanden volgt de publicatie van overstromingen in de gebieden zonder water kering, de zogeheten buiten dijkse gebieden. Overstro mingsrisico's als gevolg van binnenwater - een doorbraak in de polder - worden zo spoe dig mogelijk toegevoegd. De risicokaart is een initiatief van de rijksoverheid en wil burgers inzicht geven in de risico's in hun omgeving. De kaart toont informatie over onder andere transporten met gevaarlijke stoffen, bedrijven die met gevaarlijke stoffen werken of de nabijheid van een LPG-tankstation. Op de risicokaart kunnen mensen inzoomen op hun eigen woon- en werkomgeving en zich voorbereiden op de risico's die genoemd worden. De risicokaart van de provincie Zuid-Holland maakt onderdeel uit van de landelijke risicokaart en is ook volgens die richtlij nen opgesteld. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat, de provincies, gemeenten en waterschappen werken samen aan de risicokaarten. Voor vragen naar aanleiding van de risicokaart kunnen inwoners terecht bij de eigen gemeente of de provinciale helpdesk risicokaar, e-mail: risicokaart@pzh.nl, tel: ,070- 4418300. Op de website www. risicokaart.nl is op een aantal plaatsen achtergrondinfor matie beschikbaar over het risico van overstromingen en aanverwante thema's. Op de website www.crisis.nl is infor matie beschikbaar over wat de overheid doet en wat mensen zelf kunnen doen ter voorbe reiding op een overstroming. Meer informatie over de Zuid- Hollandse risicokaart is te vin den op website www.zuid-hol- land.nl. -HM™..» Gratis advertentie Vergeet niemand. MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag 2 februari, kunnen van 10.00-12.00 uur weer rommelmarktspullen worden ingeleverd in het voormalige Meijer theater aan de Vis- sersdijk te Middelharnis. Wie niet in de gelegenheid is zelf spullen te brengen, kan voor het laten ophalen ervan con tact opnemen met T. Bom, tel. 0187 484807. Ditmaal is er geen gebakken vis. De moeders Annelies en Sija Maria ontvingen uit handen van de heren Simon van Niewaal (l.) en Martin ten Have van Woongoed Flakkee een cheque van 500 als mentale steun in de rug voor de activiteiten van 'Moedige Moeders'. p„to: Hans menus MIDDELHARNIS - Direc teur Simon van Nieuwaal van Woongoed Flakkee heeft woensdagmiddag in zijn kantoor aan de Lan- geweg in Middelharnis een cheque ter waarde van €100 overhandigd aan de eilandelijke 'Moedige Moe ders'. Deze nog niet zo lang bestaande organisatie op Goeree-Overflakkee wil er alles aan doen om de drugs- en alcoholverslaving alhier te helpen stoppen, daartoe gedrongen vanuit de moei lijke ervaringen in hun eigen gezinnen. Als geen ander weten immers juist zij wat het is om direct met de verslavingsproblematiek te maken te hebben. Door Hans Villerius Toen woningbouwdirecteur Van Niewaal over de activitei ten, de motivatie en de inzet van deze groep moeders las in de eilandelijke pers, sprak hem dat bijzonder aan, zo zei hij afgelopen woensdagmid dag, vlak voordat hij de cheque overhandigde. Voordat hij bij Woongoed Flakkee werkzaam werd, werkte hij op de afde ling Sociale Zaken en Welzijn van de gemeente Middelhar nis, en vanuit dien hoofde was hij al bekend met de versla vingsproblematiek die er op het eiland en in de gezinnen speelde en de vele ellende die dat met zich meebrengt, zowel in het persoonlijk leven van de betrokkenen als in de hele samenleving, "terwijl de omge ving hier toch bekend staat als 't land waar 't leven goed is", zo gaf Van Niewaal aan. Daarom hecht hij eraan om de versla vingsproblematiek, ook op 't eiland, met alle macht tegen te gaan. "En omdat Woongoed Flakkee een maatschappelijke onderneming wil zijn die ook iets wil betekenen voor pro blemen in de samenleving" zo legde Van Niewaal uit, "heeft ze een potje van waaruit ze eenmaal per jaar initiatieven op dit vlak openlijk wil onder steunen, in de hoop dat dit ook navolging krijgt". En als een soort "mentale steun in de rug" voor de eilandelijke 'Moe dige Moeders', trok Woongoed Flakkee voor hen graag een bedrag van 500 uit hun 'pot je', dat de moeders Annelies en Sija Maria blij in ontvangst namen. Annelies vertelde dat dit geld besteed zal worden aan de voorlichting- en infor matiebijeenkomsten die 'Moe dige Moeders' gaan beleggen, met het doel een stuk inzicht en bewustwording teweeg te brengen met betrekking tot alcohol- en drugsgebruik. En daar kon Van Niewaal van har te mee instemmen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 10