Verkoopbesluit kan nog worden teruggedraaid Ëdudelta College Middelharnis organiseert informatieavond Dorpsraad Melissant ondertekent Plan van Aanpak Dorpsplan Muziekschooluitvoering met viool, piano en ensemble Ledenver. Oranjevereniging 3D-materiaal en workshop Nieuws van de Wereldwinkel Organist André Knevel concerteert bij kaarslicht Op locatie Langeweg speciaal voor ouders/verzorgers leerlingen groep 8 Otto de Bruijne spreekt op eilandelijke Mannendag Meer zwaar illegaal vuurwerk afgestoken Jongereninloop Dirksland EIUVliDEri-IIIEUWS Gemeenteraad Goedereede: Verkoop Handtekeningen Afscheid Oude en nieuwe vakgebieden Elkaar versterken Enthousiast ontvangen Op zaterdag 2 februari wordt de tiende Mannen dag op Goeree-Overflak- kee gehouden. Evenals de vorige twee keren wordt de Mannendag gehouden in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstienden in Ouddorp. Spreker is Otto de Bruijne. Hij zal het thema 'Kiezen voor het Leven' voor de mannen uitwerken, naar aanlei ding van Jesaja 38 waar koning Hizkia van God nog 15 jaar krijgt om te leven. Ongetwijfeld zal De Bruijne hierbij aanha ken op zijn ernstige ziekte waarvan hij momenteel herstellende is. Aanmelden y PAGINA 8 DINSDAG 29 JANUARI 2008 GOEDEREEDE - De gemeente ontvangt als compensa tie voor de aanleg van de tweede Maasvlakte gedurende een aantal jaren gelden die besteed kunnen worden voor leefbaarheidprojecten. Dit keer was de besteding van een miljoen euro aan de orde voor de fase 2006-2008. De stad Rotterdam had fiat gegeven aan vier voorstellen, te weten een bijdrage aan de kinderboerderij De Mekkers- tee, extra maatregelen Flaauwe Werk, het VCP Ouddorp en de revitalisering van het centrum van deze badplaats. Minimaal 200.000 en maximaal 300.000 euro per pro ject, met de vrijheid om onderling iets te schuiven zon der de onderwerpen te wijzigen. Het college vroeg nu om het totale bedrag te voteren voor uitvoering. Van een onzer verslaggevers Op zich had de raad geen moei te' met dit voorstel. Immers, de onderwerpen waren al in de begroting opgenomen. De schoen wrong echter of de raad, die het budgetrecht heeft en controle dient uit te oefenen, nu gelijk het gevraagde geld kon goedkeuren zonder dat het wist wat er nu precies met deze middelen weid gedaan. 'Onder werp bekend, maar wat koopje er voor?' om het simpel te stel len. Polie (V(;B) zei dat eerst duidelijke informatie moest worden gegeven over het beste dingspatroon. 'Je stelt kaders, je weet wat er gebeurt. Vertrou wen is goed, maar controleren is beter", luidde zijn visie. Hij vond de VVD-fractie aan zijn zijde. De overige partijen vonden het voldoende als ze terugkoppe lingsrapportage kregen. Chris tenunie (Cioemaat) had wat aarzeling bij de gelden voor de Mekkerstee omdat je voorzich- üg moet zijn om gelden aan een parüculier aan te reiken, "en je ook moet afwegen in hoeverre een kinderboerderij het alge meen belang dient en hoe dit is gewaarborgd". Niettemin was er instemming, op voorwaarde dat raad en of commissie bij dit onderwerp betrokken worden. VGB en VVD vonden een en ander procedureel niet correct en stemden tegen. Kort, maar daarom toch niet minder pittig, was de discussie over de verkoop Delta Indu strieweg 38-40 te Stellendam. Een onderwerp dat in decem ber in rap tempo door het colle ge aan de raad voor besluitvor ming was voorgelegd. Het ging om overdracht tegen boekwaar de. Het college zag een goede gelegenheid om het bedrijven terrein te revitaliseren temeer daar de gebouwen recent van eigenaar waren veranderd. Van der Meer (VVD) constateerde dat er geen taxatierapport op tafel lag en dat was bij dit soort zaken toch wel noodzakelijk en gebruikelijk. Toen het college daarna alsnog een taxatierap port liet samenstellen, bleek dat er nu alle reden was om hef standpunt voor verkoop te herzien. Het verschil tussen de getaxeerde waarde én de boekwaarde rechtvaardigde de transactie niet. Omdat er een voorbehoud was opgenomen voor goedkeuring door de raad, kon het onder werp nu toch nog afgewikkeld worden. Het college stelde voor niet in te stemmen met de verkoop van het lecht van erfpacht van genoemde per celen, ondanks het feit dat zij deze op grond van de bereikte overeenkomst aan de raad ter goedkeuring moest voorleg gen. Eerst moesten de partijen wat stoom afblazen. Er waren flinke fouten gemaakt en het college, de burgmeester, incas seerde de gemaakte kritische opmerkingen. Tenslotte vond de raad het welletjes en zond de wethouder op pad met de opdracht er alsnog voor te zor gen dat er een goed onderhan delingsresultaat komt. Aan het begin van de vergade ring had mevrouw Van Adri- chem een verklaring voorgele zen waarin zij een overzicht gaf van de handtekeningenactie Zoetwater Flakkee en een toe lichting op de overhandiging van de handtekeningen in de januariraad van de gemeente Dirksland. Burgemeester Van de Velde dankte haar voor de inzet en wees op de verzonden raadsmotie met het herover- wegingsverzoek Zuiderdiep- polders. Na vier jaar nam Dorien Kic ken afscheid als raadslid voor de PvdA. Zij deed dit met pijn in het hart, zoals ze aangaf Partij belang stelde ze duidelijk boven eigen belang en deze keuze kreeg waardering. Hoewel het een korte periode was had ze veel meegemaakt, bestuurs wisselingen in raad en college. Zeker als je de tijd verlengde tot beginjaren 90 toen ze al politiek betrokken was. "Ik heb het graag gedaan", zei Dorien, die veel bloemen en cadeaus in ontvangst mocht nemen. Namens het college was dit van burgemeester Van de Velde, die het vertrek niet verrassend noemde. "Het hing in de lucht". Zij prees Dorien voor inzet, informatiekennis en noemde enkele wapenfeiten. Hans Klep per sprak namens de raad. Hij onderstreepte vooral de collegi aliteit. Fractieleidster mevrouw Poort liet blijken dat de samen werking in de fractie niet altijd even goed was geweest. Zij was blij met de inzet van Dorien voor raad en partij. 'Je keuze was niet gemakkelijk". Na zijn installatie nam Bas van Dam de zetel over. Hij zei zich enthousiast op het raadswerk te zullen richten en gaf aan dat politiek al vanaf de ouderlijke woning, prominent op tafel lag Hij dankte Dorien voor al haar werk. "Ik ben blij dat ik aan de slag kan", aldus Van Dam. OUDDORP - Op woensdag 6 februari 2008 houdt Oran jevereniging Ouddorp haar ledenvergadering in Hotel- restaurant Akershoek te Oud dorp, aanvang 20.00 uur. Elke eerste dinsdag van de maand bent u tussen 10.00 en 16.00 uut hartelijk wel kom in 'De Staver'. MIDDELHARNIS - Vanaf vrijdag I februari geldt bij de Wereldwinkel voor alle afge prijsde artikelen: voor de helft van de halve prijs. Maar, op op! Hieronder volgt een nieuw recept voor chocoladetruffels, door topkok Jan Naaijkens. Ingrediënten: 200 gram ongezoete slagroom; 350 gram Fair Trade chocolade puur; 100 gram cacaopoeder. Bereiden: Breek 275 gram chocolade in kleine stukjes. Kook de room en giet dit over de in stukjes gebroken chocolade. Roer het mengsel door elkaar en dek het af met folie. Laat het mengsel vervolgens ongeveer 10 minu ten in de koelkast afkoelen. Als het redelijk afgekoeld is, maar nog wel kneedbaar, maak dan met een kleine lepel balletjes van de massa. Smelt de resterende 75 gram van de chocolade au bain marie en haal de balletjes hier door heen. Bestrooi ze direct met de cacaopoeder en laat ze opdro gen in een omgeving van onge veer 15 graden. De chocola is te koop bij de Wereldwinkel aan het Spuiplein te Middelharnis, geopend op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, op vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 STRIJEN - Op zaterdag avond 2 februari is er in de Strijense Lambertuskerk een winteravondconcert bij kaars licht. Als solisten deze avond zijn aangetrokken André Kne vel uit Canada als organist en Liselotte Rokyta die de panfluit zal bespelen. De in Canada wonende Knevel is deze dagen in Nederland om samen met Liselotte een CD op te nemen. Het belooft een veelzijdige avond te worden waarbij in de pauze een 'meet en greet' is in het verenigingsgebouw waar koffie en thee en frisdranken verkrijgbaar zijn. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is vanaf 19.30 uur open, de toe gangsprijs bedraagt 7 per persoon. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis toegang. MIDDELHARNIS - Na geslaagde VMBO-dagen en de open dag op 19 januari jl. organiseert het Ëdudelta College Mid delharnis op 4 februari a.s. een informatieavond. Deze keer speciaal voor ouders en/of verzorgers van leerlingen uit groep 8 van de basisscholen, die komende maanden samen met hun kinderen de keu ze moeten maken voor de juiste school, juiste vakge bied, opleiding of studie richting. Zoals eerder gemeld, is het Ëdudelta College Middelhar nis per 1 januari van dit jaar ontstaan uit de vroegere Groe ne School aan de Langeweg te Sommelsdijk en de Technische School aan de Schoolstraat te Middelharnis. Na een jaren lang samenwerkingsverband, onder de vlag van de Ëdudelta Onderwijsgroep, zijn beide scholen nu echt samen en gaan ze verder onder één gezamen lijke nieuwe naam. Totdat men over enkele jaren de nieuw bouw betrekt, zal het onderwijs gegeven worden vanuit beide bestaande locaties. Voor de zit tende leerlingen geen groot \erschil. Zij maken hun oplei ding grotendeels af via het bestaande stramien. De nieuwe instroom, de brugklas, krijgt echter van meet af aan (per 1 augustus 2008) te maken met een prachtige nieuwe onder wijswereld. Hierin is het beste van de 3 sectoren die de vroe gere scholen in hun pakket hadden (Economie, Natuur en Techniek) samengebracht in 6 nieuwe beroepswerelden waar aan evenzoveel nieuwe moge lijkheden zijn toegevoegd. Genoemd kunnen worden - naast de bestaande vakgebie den van: metaal en elektrotech niek - nu ook installatietech niek uit de wereld 'energie constructie'. Naast voertuigen techniek en loonwerk agrari sche machines nu transport logistiek en schadeherstel, uit de wereld 'mobiliteit machi nes'. In de wereld 'bouwen wonen' zien we interieur Drukte in de afdeling voertuigen, waarbij nu ook agrarische machines. vormgeving evenals infratech- niek en aftverkingstechnieken als nieuwe opleidingsmogelijk- heden. Voor infratechniek is hierin zelfs aan het Ëdudelta College een landelijk PILOT- project gegund. In de wereld van 'natuur leefomgeving' zien we naast de vakgebieden dier zorg, groenvoorziening en bloemverzorging nu ook vakgebieden als natuurbeheer natuurontwikkehng ont staan. Ook de wereld 'voedsel gezondheid' is een voor beeld van onderwijskundige innovatie. Naast de bekende consumptieve technieken, die de basis leggen voor een oplei ding tot kok, bakker en gast heer/gastvrouw, hierin nu ook verwerking agrarische produc ten en plantenteelt. Een brede wereld dus, die begint bij het kweken van voedsel en die niet stopt bij het nuttigen hiervan maar tevens oog heeft voor restproducten vanuit de voed selketen. Een krachtige nieuwe wereld is 'toerisme 8c recreatie'. Vroe ger binnen de sector Economie een ondergeschoven kindje, nu een frisse wereld met daar in toeristische informatie, gas tronomie vrijetijdsbesteding, dag- verblijfsrecreatie én onderhoud, beheer dienst verlening. Brede vakgebieden die in een toeristische omge ving als de Zeeuwse- en Zuid Hollandse eilanden gewild zijn, zowel bij leerlingen als de recreatieondernemer. Uit dit alles blijkt hoe goed twee vroegere scholen van verschillende signatuur elkaar nu gevonden hebben, elkaar enorm versterken en eikaars vakgebieden prachtig laten samensmelten tot mooie beroepswerelden met volop perspectief en keuzemogelijk heden voor de (nieuwe) leer lingen. In de praktijk van alle dag zien we dat vakgebieden uit de sector NATUUR anno 2008 niet meer kunnen zon der de sector TECHNIEK en omgekeerd. Het Ëdudelta Col lege plaatst dit bovendien in de juiste context vanuit de sector ECONOMIE en vanuit haar gedachte ACTIEF LEREN. Een ideale combinatie tussen vroeger rivaliserende sectoren, die elkaar nu enorm versterken en laten uitgroeien tot unieke sterke combinaties, die er toe doen, contextrijk zijn en waar het bedrijfsleven om vraagt. Over dit unieke project wil men de ouders/verzorgers van nieuwe leerlingen graag nog meer vertellen. Vandaar deze informatiebijeenkomst die om 19.30 uur begint in de aula aan de Langeweg 107. Vanaf 19.15 uur is de zaal open voor ont vangst met koffie en gebak. Na de vernieuwde informatiefilm en een Power Point presentatie is er volop gelegenheid voor het stellen en beantwoorden van persoonlijke vragen. Tijdens de open dag en VMBO-dagen is het nieuwe onderwijsconcept enthousiast ontvangen, zowel door ouders, bedrijfsleven als leerkrachten van groep 8 en directeuren van basisscholen. Voor deze laatste groep houdt men op woensdag 13 februari nog extra informa tiebijeenkomsten. Nu al wordt algemeen erkend dat het Ëdudelta College Mid delharnis een sterke speler is in 'regionaal onderwijsland' die leerlingen veel te bieden heeft. Door haar contextrijke omgeving en haar leerwegen BL, KBL, GL en de leerweg ondersteuning (LWO), ideaal voor leerlingen die graag wil len leren en werken met hun hoofd en hun handen. Tevens ideaal als opstap naar een MBO- of HBO-opleiding. Dit zowel via het intern doorstro men binnen Ëdudelta of via doorstroom naar de met Ëdu delta samenwerkende ROC's of AOC's. Kortom: het Ëdu delta College Middelharnis het ontdekken waard. De Provincie Zuid-Hol land heeft ongeveer 130 kleine kernen, dorpen, leefgemeenschappen of buurtschappen op het platteland met minder dan 5000 inwoners. Deze kleine kernen staan onder druk omdat onze samen leving zich steeds meer kenmerkt door schaalver groting. Vaak verdwijnen er bepaalde voorzienin gen zoals scholen, ban ken, winkels en zorg voor ouderen, waardoor de leefbaarheid van de klei nen kernen steeds ver der in het gedrang komt. 'Den Haag' is door allerlei actiegroepen en belangen verenigingen zich steeds meer bewust geworden van de noden van het plat teland en er is nu zelfs een investeringsbudget voor het platteland. Een gevolg daarvan is dat de Zuid- Hollandse Verenigingvoor Kleine Kernen (ZHVKK) een project gefinancierd heeft gekregen om in zes regio's een beleid voor de leefbaarheid van kleine kernen te schrijven. Eén van die regio's is Goeree- Overflakkee. De opzet van het project is regionaal beleid te ontwikke len op basis van dorpsplannen. In iedere regio kunnen er drie dorpen begeleid wtjrden om een dorpsplan te maken. Naast een kern in de gemeente Mid delharnis zijn ook Herkingen en Melissant in aanmerking gekomen voor het maken van een dorpsplan. De dorpsraad Melissant is hier erg blij mee - hoewel dit ongetwijfeld ook extra werk voor de leden met zich mee zal brengen - maar gelukkig hoeft de dorpsraad dit niet allemaal alleen te doen. Zij krijgt via de ZHVKK ondersteuning van een procesbegeleidster van PJ Partners en ook het maken van een dorpsplan gaat vol gens een bepaalde methode: de PALED methode. De dorpsraad ziet het maken van een dorpsplan als een goed hulpmiddel om erachter te komen wat er in het dorp leeft, wat de wensen en ideeën zijn van haar inwoners en in welke richting het dorp zich wil/moet ontwikkelen. Ver schillende leefbaarheidthema's zullen aan bod komen en in samenhang besproken wor den. Verder denkt zij dat het maken van een dorpsplan bij draagt aan de sociale binding tussen de bewoners en dat het draagvlak voor toekomstig beleid vergroot. Naast natuurlijk de inwoners van Melissant zullen ook de gemeente en andere instan ties betrokken worden bij het maken van dit plan. Als het plan af is, zal het aangeboden wor den aan burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland. Geen dorpsplan zonder dorpsbewoners, dus vandaar dat er over niet al te lange tijd door de dorpsraad een bewo nersavond georganiseerd zal worden waarop alle wensen en ideeën op een rijtje gezet zullen worden. Te zijner tijd hoort u hier meer over. De dorpsraad nodigt nu alvast alle inwoners van Melissant uit om mee te denken over hoe men Melissant graag over 10 a 15 jaar ziet. En wellicht dat u een dezer dagen ook een tele foontje of bezoekje krijgt van één van de dorpsraadsleden. Een eerste stap in het proces is nu door de dorpsraad gezet met het ondertekenen van het Plan van Aanpak. Dit Plan van Aanpak is afgelopen woens dag 23 januari in de Melis hof ondertekend door Dick van Bloois, voorzitter van de dorpsraad Melissant, dhr. H. Pot, coördinator van de Zuid- Hollandse Vereniging voor Kleine Kernen, en dhr. P.J. de Pagter, raadsgrififier van dej gemeente Dirksland. Otto de Bruijne spreekt en schildert om het Evangelie uit te dragen. Hij was godsdienst leraar aan een Christelijk lyceum en daarna verbonden aan de evanglische hulp- en ontwikkelingsorganisatie Tear Fund. Hij gaf vele jaren leiding aan een instituut voor Christe lijke ethiek, samenlevings- en ontwikkelingsvragen in Afrika van AEM (Association of Evan gelicals of Africa and Mada gascar). Verder presenteerde hij televisieprogramma's bij de Evangelische Omroep. In tegenstelling tot vorige jaren heeft het eilandelijk Mannen- comité ervoor gekozen om zaterdag alleen een ochtend bijeenkomst te houden. Deze ochtend wordt wel afgesloten met een gezamenlijke uitge breide lunch. Zaterdag 2 februari begint de eilandelijke Mannendag om 9 30 uur. De zaal van de Doops gezinde Kerk in Ouddorp is In de weken voor de afgelopen jaarwisseling is meer zwaar vuurwerk afgestoken dan in 2006. Dit blijkt uit de cijfers van de vuurwerkteams van de politie van district De Eilanden. Dit jaar werden 81 processen- verbaal ingestuurd naar het Openbaar Ministerie tegen 65 vorig jaar. Het is juist dit soort (illegaal) vuurwerk waardoor mensen gewond raken. De vuurwerkteams verwezen daarnaast 108 jongeren door naar bureau Halt. In totaal werd 1150 kilo illegaal vuur werk in beslag genomen. Het grootste gedeelte hiervan werd inbeslag genomen bij een autobedrijf in Spijkenisse naar aanleiding van een onderzoek. In Rockanje werd een vuur werkfabriek ontmanteld. Hier werden grondstoffen voor het vervaardigen van vuurwerk en diverse staafbommen aange troffen en in beslag genomen. De politie van district De Eilan den was actief met drie vuur werkteams. Eén in Spijkenisse, één in Hellevoetsluis, Brielle en Westvoorne en één op Goeree- Overflakkee. Zij zijn speciaal vrijgemaakt voor het bestrij den van de vuurwerkoverlast maar schreven en passant nog 75 andere bekeuringen schre ven, met name voor de alge mene politieverordening. open om 9.00 uur. Inschrijven kan via website www.mcgo.nl. Verder kan worden ingeschre ven via e-mail: aanmelden(5) mcgo.nl of aanmelden(5)het- net.nl. Graag daarbij naam, adres en telefoonnummer vermelden. De toegangsprijs, inclusief lunch, bedraagt 10. Dit bedrag kan in de zaal wor den voldaan. Telefonisch kan ook worden aangemeld. Bel hiervoor naar 0187-684261 0187-493515 of 0187-491945. Muziekschool Goeree-Over- flakkee houdt vrijdagavond 1 februari een voorspeelavond in de grote zaal van het Diek- huus. Beneden Zandpad 7 te Middelharnis, aanvang half acht. U kunt genieten van een optreden van diverse piano- en vioolleerlingen en van het Ensemble van de Muziek school, dat een aantrekke lijk programma ten gehore brengt. Niet minder dan 15 vioolleer lingen van alle leeftijden (de jongste leerlingen zitten in groep 3 van de basisschool) werken mee aan dit concert. Hun docente Marie José Beks heeft intensief met hen gewerkt en veel fraaie muziek met hen ingestudeerd. De grote com ponisten komen ruim aan bod, zoals Bach, Rameau, Mozart, Brahms en Bizet. Uiteraard zijn er meer invalshoeken en klinkt er ook muziek van Abba en bluegrass. Leuk is dat twee leerlingen door hun vader worden begeleid. De pianoafdeling laat zich deze avond hoofdzakelijk in samen- spelvormen horen. Veel duo's (quattre mains) en ook een trio geven acte de presence. Een kleine greep uit het program ma: Diantha van Spronsen en Elene Vroegindeweij spelen 'Le Pas Espagnol' van Fauré en het Trio Oosthoek speelt 'Mini Jazz' van M. Schmitz. De solo stukken die ook gespeeld wor den komen deze keer uit het Film/Musical genre. Docent Piet Westhoeve heeft zijn leer lingen weer zeer geïnspireerd en 11 zult versteld staan van het resultaat. Deze uitvoering wordt ver der ook opgeluisterd door de medewerking van het zogenoemde gemengd ofwel heterogeen ensemble van de Muziekschool. Deze aandui dingen wijzen op de zeer bon te bezetting van dit ensemble dat onder de deskundige en bezielende leiding staat van docent Wim Soeters. Zo'n 25 mensen die heel uiteenlo pende instrumenten bespelen klinken als een bijzonder ori gineel geheel, mede dankzij de vele arrangementen die Wim Soeters speciaal voor deze samenstelling maakte. Even veelkleurig als de klank is de keuze van de muziek en de titels spreken voor zich. U kunt luisteren naar een 'Ballo' van Monteverdi, een Pavane, 'Paperbackwriter van de Beat les en van 'Happy on Goeree- Overflakkee!'. Vanaf vrijdag 15 februari 2008 start het jongerenwerk Goe- ree-Overflakkee een wekelijkse inloop voor jongeren van 12 t/m 18 jaar in het clubgebouw van de SVIK aan de Phillips- hoofjesweg te Dirksland. Tij dens de inloop is het mogelijk om een filmpje te kijken, te spelen op playstation 3, bij te kletsen, enz. Verder kun je er voor weinig geld een hapje of een drankje bestellen. Er wordt géén alcohol geschonken. Voor deze activiteit is men nog op zoek naar volwassen vrijwilligers die willen helpen om deze avonden te draaien. Dit zal gebeuren onder ver antwoording van het jonge renwerk. Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met Ben van Stijn van Jonge renwerk Goeree-Overflakkee, tel. 06-20035128, e-mail ben- vanstijn(S)iongeren werkgo.nl. Zie ook de websites wwwjon- gerenwerkgo.nl of www.pug- nus.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 8