Israels oorlogen (2) 'Bewegen Sport en Maatschappij', een nieuw vak op de RGO Cursus olie verfschilderijen Schaakver. De Zwarte Pion Franse middag voor 55-plussers Ledenver. Oranj evereniging Entrez ondergaat metamorfose Schotejil gaat verder in ZRO-A competitie P&R Zoutwater- wedstrijd SGO SVHW gaat belasting aanslagen voor de gemeente Dirksland verzorgen EIIAtH3En.ttlEtJWS De zesdaagse oorlog (5 juni -10 juni 1967) Jordanië Syrië Egypte Jeruzalem veroverd Ingezonden: Communicatie •3g •f^ «i 4« 4« 'i «V f; K' K* k* HOEKSCHE WAARD i PAGINA 6 VRIJDAG 25 JANUARI 2008 Op 15 mei 1948 was Israël na bijna 1900 jaar opnieuw begonnen. Op diezelfde dag vielen vijf Arabische landen het land binnen. Deze uitroeiingsoorlog is voor de coali tie slecht afgelopen. Israël had kans gezien om met wat verzetsgroepen en verouderde wapens in deze Onafhan kelijkheidsoorlog zijn tegenstanders tot vernederende wapenstilstandovereenkomsten te dwingen. Acht jaar later, in 1956, werd Israël opnieuw gedwongen naar de wapens te grijpen, omdat zowel het Suezkanaal als de Golf van Eilat door de Egyptische president Nasser voor Israë lische schepen werd afgesloten. Ook Engeland en Frank rijk werden bij deze oorlog betrokken. In een ommezien van tijd waren Israëlische troepen tot aan het Suezkanaal opgerukt. Een staakt-het-vuren - afgedwongen door o.a. de Verenigde Naties - maakte aan deze Sinaï-oorlog een eind. Mosje Dajan, beroemd Israëlische militair en politicus, werd op 1915 in Nahalal (Palestina} geboren. Hij overleed in november 1981. Na de Sinaï-oorlog bleven de Arabische leiders streven naar de vernietiging van Israël. Egypte en Syrië, gesteund door de Sovjet Unie en Jor danië, deden de ene guerrilla- aanval na de andere op Israël. Nog nooit had één Arabisch land het bestaansrecht van Israël erkend. Velen in Isra el begonnen te twijfelen of de staat nog wel kon blijven bestaan. Daar tegenover stond, dat de Israëlische strijdkrach ten veel meer gedisciplineerd waren en over een enorme overmacht in de lucht beschik ten. Maar de bedreiging van alle kanten bleef: - Syrië was bezig de Jordaan af te dammen en om te leiden, om te voorkomen dat het water van de Jordaan in het Meer van Ciennesareth zou komen; - vanuit Jordanië von'den er regelmatig Palestijnse aanval len op Israëlisch gebied plaats en - de Syriërs schoten vanaf de Golan-hoogvlakte op de laag gelegen Israëlische dor pen rond het Meer van Gen- nesareth en de Huleh-vlakte. Een incident (op 7 april 1967) aan de noordgrens leidde tot een luchtgevecht boven de Golan. Daarbij werden zeven Syrische MIG's neergeschoten. Israëlische toestellen kwamen zelfs tot boven Damascus. Israël maakte een eind aan de poging van Syrië om het Jordaanwater om te leiden, maar aan de grenzen bleef het onrustig Op een dag eiste Nasser, de Egyptische president, het ver trek van de VN-vredesmacht - die in 1956 gekomen was - uit de Sinaïwoestijn en de Gazastrook. De Secretaris-Ge neraal van de VN (Ge Thant) willigde die eis in. Daarop stuurde Nasser twee divisies naar de Sinaï, zodat er tussen Egypte en Israël geen buffer meer bestond. Dat bood Egyp te de mogelijkheid om Israël aan te vallen. Alles bij elkaar beschikte Egypte over een strijdmacht van 90.000 solda ten en 900 tanks in de Sinaï, met daarbij de nodige kanon nen. Iben Nasser ook nog de Straat van Tiran - die toegang verschafte tot de haven van Eilat - voor Israëlische sche pen afsloot, was de maat bij Israël vol. Israël zag dat als een oorlogs-verklaring. Op 1 juni 1967 verklaarde Nasser: "De legers van Egypte, Jordanië, Syrië en Libanon staan klaar aan de grens \an Israël. De legers van Irak, Algerije, Koeweit, Soedan en heel de Arabische wereld staan achter ons.- De gebeurtenis.sen zullen de wereld verbijsteren. Het kritieke uur is aangebro ken". Rusland dat geheel aan de kant van de Arabieren stond en graag nog wat olie op het vuur gooide, wekte de indruk dat Israël troepen aan de grens van Egypte en Syrië had samengetrokken. In werkelijk heid waren het Syrië en Jor danië die troepen aan de Isra ëlische grens bijeenbrachten. Op 5 juni 1967 viel Israël (onder leiding van chefslaf Yitzhak Rabin en minister van defensie Moshe Dayan) aan. Israël stond alleen tegenover Egypte, Syrië en Jordanië. De belangrijkste en ook beslissen de zet op 5 juni was dat Israëli sche vliegtuigen bij verrassing de op de diverse vliegvelden gereed staande Egyptische, Syrische en Jordaanse lucht macht van Russische makelij vernietigde en de startbanen onbruikbaar maakte, zodat onbeschadigde toestellen niet konden opstijgen. Vrijwel heel de Egyptische luchtvloot werd in één klap uitgeschakeld. En zo was het de Israëlische lucht macht gelukt de Arabische strijdmacht onbarmhartig te verlammen en zichzelf van de alleenheerschappij op alle fronten te verzekeren. Daar tegenover stonden minimale Israëlische verliezen. Israël had tevergeefs gepro beerd Jordanië buiten de strijd te houden. De vrees bestond dat Jordanië vanuit een uit valsbasis, die maar 17 kilome ter van de Middellandse Zee verwijderd lag, Israël in twee en zou delen. Koning Hoes sein was evenwel voor de aan drang van Nasser bezweken. Deze had aan het begin van de strijd de indruk gewekt dat hij aan de winnende hand was. Dat had koning Hoessein doen besluiten tot de aanval over te gaan. Zijn leger telde 60.000 goed getrainde soldaten en beschikte over 300 moderne tanks. Op 5 juni 's morgens rukten Jordaanse troepen op naar Jeruzalem en bestookten de stad met granaten. Andere eenheden namen Tel Aviv onder vuur Ze richtten wei nig schade aan. Ondertussen hadden Israëlische vhegtuigen ook de Jordaanse luchtmacht, die uit twintig verouderde toe stellen bestond, uitgeschakeld en Jordanië in de verdedi ging gedrongen. Al op 6 juni bereikten Israëlische eenhe den Ramallah. De ene na de andere stad werd ingenomen en diverse Jordaanse briga des werden uitgeschakeld. De overmacht van de Israëlische luchtmacht bleek opnieuw van doorslaggevende betekenis te zijn. Het legde de vijand lam en het leidde tot zijn onder gang- Op de avond van 5 juni vernie tigde Israël tweederde van de Syrische luchtmacht en dwong het overschot zich terug te trekken op ver achter het front gelegen bases, zodat deze toe stellen geen rol van betekenis meer konden spelen. De Syri sche strijdkrachten deden een vergeefse poging de waterin stallatie bij het Israëlische Tel Dan in te nemen. Verscheidene tanks gingen daarbij verloren. Daarom gaf het Syrische com mando de hoop op succes op en begon het met het beschie ten van Israëlische dorpen in de Huleh-vlakte. Op 8 juni ontstond bij het Isra ëlische commando de discussie of de Golanhoogte moest wor den bestormd. Men moest dan tegen de heuvels op om tegen een in bunkers verschanste vijand te vechten. De weste lijke zijde van de Golan bestaat namelijk uit een steile rotsach tige wand. Moshe Dayan was van mening dat zo'n operatie wel eens 30.000 soldaten zou kunnen kosten. Hij verzette zich heftig tegen het plan. Pre mier Levi Eshkol dacht daar anders over, evenals David Elazar, de opperbevelhebber van het noordelijke leger. Toen aan de diverse fronten over winningen werden behaald, ging Moshe Dayan overstag en gaf ook hij zijn fiat aan de operatie. Het Syrische leger bestond uit 50.000 man en veel gepant serde voer-tuigen. Eli Cohen, een Israëlische spion, was tot in de hoogste Syrische krin gen doorgedrongen. Hij werd later gevangengenomen en terechtgesteld, maar hij had wel voor uitstekende inlich tingen gezorgd wat betreft de Syrische posities. Voor de aanval werd ingezet, had de Israëlische luchtmacht de Syri sche stellingen van alle kanten onder vuur genomen. Op 9 juni hadden de Israëlische troepen het plateau bereikt. De Syriërs waren op de vlucht geslagen. De generaals Ariel Sharon en Avraham Yoffe waren onder tussen de Sinaïwoestijn bin nengetrokken om met tanks, infanterie, ardllerie en para chutisten de Egyptische stellin gen aan te vallen. Na een hevi ge tankslag rukte Israël op tot aan het Suezkanaal. Een over rompelende overval op Sharm el Sheik - de meest zuidelijk stad van de Sinaïwoestijn, van waaruit Egypte de Golf van Eilat afsloot - maakte een eind aan die blokkade. In een strijd van vier dagen rekende Israël af met het grootste en best uit geruste Arabische leger. Her en der in de Sinaï stonden honderden brandende of ver laten Egyptische voertuigen. De snelle opmars van Israël was het gevolg van: - de volledige overmacht in de lucht; - het uitzonderlijke moreel van de Israëlische troepen, die wisten dat ze streden om te overleven; - correcte uitvoering van een nieuw strijdplan, en - uiterst gebrekkige samen werking tussen de verschil lende onderdelen van de Egyptische strijdmacht. De eerste drie elementen gol den ook voor de strijd tegen De Syrische president nam een schrijven vanwege de spion Eli Cohen in ontvangst. President Nasser. Jordanië en Syrië. Israël had een eclatante overwinning behaald. Syrië werd na bloe dige gevechten van de Golan hoogte verdreven. Daardoor hadden de Syriërs hun strate gisch dominante positie over de vlakte van Galilea verloren en werden de dorpen rond het meer van Galilea bevrijd van veel ellende. De Sinaï en de Gazastrook werden gean nexeerd ten koste van Egypte, zodat er een soort buffer tus sen Egypte en Israël was ont staan. Jordanië raakte de West-Jor- daanoever kwijt, maar ook Oost-Jeruzalem. Op 7 juni trokken Israëlische parachu tisten via de Leeuwenpoort de oude stad Jeruzalem binnen. In de straten van Oost-Jeruza lem werd een verbeten strijd van man tegen man gevoerd. Eindelijk werd een eeuwen oude Joodse droom werkelijk heid. De beide delen van Jeru zalem waren weer verenigd. Moshe Dayan arriveerde als een van de eerste Joden bij de sinds 1948 voor Joden onbe reikbare Klaagmuur. Hij ver klaarde dat Israël deze heilige plaats nooit meer zou afstaan. Soldaten baden er en voer den met wetsrollen in de hand vreugdedansen uit. Tot een echt treffen op zee is het niet gekomen. Op 10 juni - na 6 dagen - was de oorlog in een daverende overwinning voor het Joodse volk geëin digd. Israël had zijn grenzen uitgebreid en daardoor ook versterkt. In zuidelijke richting was er 300 kilometer, in ooste lijke richting 60 kilometer en in het noorden 20 kilometer bijgekomen. Door de overwin ningen waren (mede vanwege de veroverde vluchtelingen kampen) één miljoen Arabie ren onder Israëlisch bestuur gekomen. Daarvan vluchtten er 300.000 naar Jordanië. Israël beschouwde het ver overde gebied, waarin zoveel Arabieren woonden, een goede basis bij vredesonder handelingen om tot veilige grenzen te komen. Dat lukte niet. Op 22 november 1967 riep de Veiligheidsraad in resolutie 242 Israël op om zijn strijdkrachten uit bezet gebied terug te trekken. Ook werd aangedrongen op het sluiten van een rechtvaardige en blij vende vrede, waarbij iedere staat in het gebied in veiligheid kon leven. De terreurdaden van Palestijn se guerrilla-organisaties duur den evenwel voort, zodat de nieuwe grenzen tegen afschu welijk hoge 'kosten' moesten worden verdedigd. Bovendien kreeg men te doen met een vijandig gezinde Palestijnse bevolking in de veroverde gebieden. Om die reden besloot de Israëlische regering tot het stichten van nederzet tingen in de bezette gebieden. De Arabische troepen verloren 21.000 doden en meer dan 400 vliegtuigen. Ze raakten 6000 krijgsgevangen kwijt. Aan de kant van Israël waren de ver liezen: 779 doden, 19 vliegtui gen en 15 gevangenen. (Wordt vervolgd) vH De SWO organiseert op dins dagmorgen 5, 12 en 19 febru ari een korte cursus landschap schilderen in gebouw 't Wes- teriicht, Oranjestraat 35a te Den Bommel. De lessen duren van 9.00 tot 11.30 uur en wor den gegeven door Jan Roedoe uit Stad aan 't Haringvliet. Er zal een olieverfschilderij worden gemaakt van 40 x 50 cm. Wilt u kennismaken met het olieverf schilderen, dan is dit een kans. Schildersezels zijn aanwezig. Het cursusgeld bedraagt €37,50, incl. materi aal. Aanmelden kan tot vrijdag I februari a.s. bij de SWO, tel. 641344, e-mail tsr(a)s-w-o.nl. met vermelding van uw naain, adres en telefoonnummer. MIDDELHARNIS - Overzicht voor ronde 16 in de huishou delijke competitie, gespeeld op 21 januari jl. Mourik - Moedt1-0 Peeman - Becker (3) Van der Staaij - Struik (2) Vi-V-, Van der Waal (2) - Boeter (2)'/^-'s Loosjes (2) - Van Prooijen. 0-1 Smit (3) - Mulder (2)1-ü De Jager (2)- Van Huizen (3)l"'» De Haan (2) - A. Tieleman 0-1 Lagendijk (3 - Markwat (3) Neleman (2) - Visser0-1 Lesuis (3) - V.d. Velde (3) '/2-'/<. W. Tieleman (3) - Noordijk (3) Hennekes - Verolme1"" OUDDORP - Op woensdag 30 januari organiseert de SWO in m.fg. Dorpstienden te Oud- dorp een Franse middag voor 55-plussers. Tussen 14.00 en 16.00 uur vertelt Guido Rot- tiers van alles over de Franse cultuur. Onderwerpen als de Franse keuken, wijn, taal, etc. komen aan bod. U kunt luis teren naar Franse muziek en in de pauze wordt een wijntje geserveerd met een hapje; u kunt natuurlijk ook een kopje koffie of thee krijgen. De entree voor deze middag bedraagt 3, inclusief wijn of koffie en een hapje. Graag vooraf opge ven bij mevr. Hoek, tel. 0187 OUDDORP - Op woensdag 6 februari 2008 houdt Oran jevereniging Ouddorp haar ledenvergadering in Hotel- restaurant Akershoek te Oud dorp, aanvang 20.00 uur. 681780, of bij de SWO, tel. 0187 641344. Daarnaast kunt u elke week op woensdag van af 13.00 uur koersballen in de Dorpstienden. Op 6 februari is er s' middags soos, u bent dan tussen 14.00 en 16.00 uur wel kom voor een praatje, spelle tje en kopje koffie. Voor meer informatie kunt u bellen naar de SWO. Middelharnis - Met de viering van het 12,5 jarig bestaan en het verkrijgen van de felbegeerde Smaak- politiesticker nog vers in {,et geheugen kiest lunch room en cadeauwinkel Entrez er ook dit jaar niet voor om achterover te leu nen. De cadeauwinkel heeft begin dit jaar een geheel nieuwe uitstraling gekre gen en wordt op donder dag 24 januari feestelijk heropend. Stijlvol, stoer en eigentijds doet ten dele recht aan het nieuwe interieur. De vloer, de wanden en het plafond, niets is tijdens de verbouwing onge moeid gelaten. De meest in het oog springende gebruikte materialen zijn hout en rvs. De robuuste houten vloer beslaat heel de cadeauwinkel en de lunchroom en een nieuw licht plan belicht de voor het groot ste deel door mensen met een handicap gemaakte produc ten. Er is zelfs een muur achter in de winkel weggebroken om meer ruimte te creëren. Hier door ontstaat er meer rust en overzicht voor de cliënten die in het kaarsenatelier en in de crea hoek werken. De cliënten, allen mensen met een verstandelijke beperking, en de vaste begeleiders van de c;emiva-SVG Groep zijn erg trots op de vernieuwde winkel en hopen u ook dit jaar w-eer \aak te mogen begroeten in de vernieuwde lunchroom en cadeauwinkel aan de Een- drachtstraat 45-47. Te begin nen op donderdag 24 januari, de dag van de heropening, of op elk willekeurige dinsdag tot en met zaterdag daaropvol gend. Zaterdag 19 januari jl. heeft zwemclub De Schotejil uit Mid- delharnis het 2'' deel van de ZRO competite voortgezet in de A-groep op basis van de eer ste twee plaatsingswedstrijden. Door de Schotejillers werden 8 ereplaatsen, 26 persoonlijke en 7 clubrecords gezwommen. Succesvol was o.a. Sebasti- aan Rosendaal (1991) die op 200m schoolslag een clubre- cord zwom en deze afstand, tevens winnend afsloot in een tijd van 2.30.94. Daarnaast zwom hij ook op de lOOm schoolslag een clubrecord in 1.09.05 en bereikte hiermee de 3'' plaats. Zijn tussentijd op de 50m schoolslag van 0.31.80 bleek ook een clubrecord. Ook Esmee Koedoot (1992) ein digde als l' en wel op de lOOm vlinderslag in een clubrecord van 1.10.29. Verder won Mark Costeris (1992) in een clubre cord de 50m rugslag in 27.82. Verder ereplaatsen waren er voor Danica Koedoot (1993) op de 50m rugslag (3«) in 0.33.50 en voor Esmee Koedoot op de 200m schoolslag (3°) in een tijd van 2.52.74. Björn Vogelaar (1996) werd 3" op de lOOm rugslag in 1.22.60. De meisjes estafette 4x50m wisselslag met Sanne Huijsmans, Melanie van Gemert, Esmee Koedoot en Danica Koedoot wist de slotes- tafette winnend af te sluiten in een clubrecord van 2.12.55. Naast meer urgente problemen rond het ziekenhuis in Dirks- land blijft het parkeerprobleem de gemoederen bezighouden. Een afdoende oplossing is er niet, maar onderscheid tussen lang- en kort parkeren kan een bijdrage leveren. Dirigeer de langparkeerders richting het parkeerterrein in de Kleine Boezem en controleer op het terrein direct rond het zieken huis op (te) lang parkeerders. Een vriendelijke aanmaning onder de ruitenwissers kan langparkeerders op andere gedachten brengen. Ook het idee om het laatste gedeelte van de havenkom enigszins verdiept en met aangepast (blauw/groen) plaveisel tot par keerplaats om te dopen moet nog maar eens goed bekeken worden. Ook het bepalen van de nieuwe marktplaats dient zorgvuldig te gebeuren, want bij het scheiden van de markt leert men de kooplui kennen. Harry J. Goosens, Stad aan 't Haringvliet Op zaterdag 19 januari jl. werd door Sportvisserij Goeree- Overflakkee weer een viswed strijd gehouden. Het betrof de derde zoutwaterwedstrijd van de zoutwatercompetitie 2008. Er werd van 11.00 tot 14.00 uur gevist in de Dintelhaven in de Europoort. Gedurende de gehele wedstrijd stond er een stevige wind en viel er af en toe wat regen. In tegenstelling tot de eerste twee wedstrijden hing er deze wedstrijd op het parcours al bij de aanvang van de wedstrijd een sfeer van 'dit wordt een wedstrijd met wei nig vis'. Voor vier deelnemers bleek dit ook waar te worden. Verder werd het voor de ove rige 16 deelnemers een min of meer lastige wedstrijd. Er werd van alles geprobeerd om toch nog wat te vangen maar daar zijn het dan ook wedstrijdvis sers voor. Met veel inzet en zeer veel toewijding werd hier en daar toch nog vis gevan gen. Het opvallendste van deze wedstrijd is zonder meer het gegeven dat Jan Landman (Oudenhoorn) en Harry Arts (Goedereede) hun positie, in het op een puntensysteem gebaseerd tussenklassement, nagenoeg wisten te behouden. Harry verwisselde na deze wedstrijd zijn eerste plaats met de tweede plaats en Jan verwis selde dé tweede plaats met de eerste, wat hij met 193 cm vis bij een zeer lastige wedstrijd zonder meer heeft verdiend. De volgende wedstrijd is op zaterdag 26 januari a.s. Voor meer informatie over Sportvis serij Goeree-Overflakkee zie website www.sportvisserijgo.nl. Hieronder de uitslag van 19 januari in cm vis. 1. Jan Landman, 193 2. Harry Arts, 104 3. Ben Jordaan, 87 4. Ai-co Schaaf, 87 5. Kees Vreeswijk, 74 6. Gerard Bakelaar, 63 7. Niek Bazen, 48 8. Piet Belder, 45 9. Mario Nagtegaal, 43 10. Ruud Rijke, 42 11. Kees van der Welle, 36 12. Kees Struik, 32 13. Jan Abraham-Jan,29 14. Leo Koppenaal, 29 15. Jaap van Dalen, 22 16. Thomas Knol, 16 17. Andre van Heukelen, O 17. Piet van der Groef, O 17. Gerrit van Zielst, O 17. Martin Vroegindewey, O MIDDELHARNIS - Sinds dit seizoen is op de Regio nale Scholengemeen.schap een nieuw gymvak van start gegaan. Leerlingen van HA\'0 4 hadden de mogelijkheid dit nieuwe examenvak te kiezen en 21 leerlingen hebben dit ook gedaan. Naast wat theorie wordt er bij dit vak natuurlijk veel gesport. Juist onderdelen die in de reguliere gymlessen niet of nauwelijks aan bod komen worden hier uitgebreid beoe fend zoals volleybal, aerobics, bewegen en muziek, 10 km duurloop maar ook lesgeven en (sportdagen) organiseren. Om deze groep binnen en bui ten de school (tijdens sport dagen waarbij ze ook een lei dinggevende taak hebben) een beetje op te laten vallen is er een sponsor bereid gevon den trainingspakken en shirts te verzorgen. Cegelec, een bedrijf van de vader van 1 van de BSM-leerlingen (Robin) heeft de naam nu op de pak ken staan. Tevens was ook een moeder van 1 van de leerlin gen Thalonja) bereid de leer- lingennamen op de shirts te borduren. Het resultaat is op de foto te zien. DIRKSLAND - Vanaf 1 januari 2008 participeert de gemeente Dirksland in de gemeenschappelijke regeling Samenwerkings verband Vastgoedinforma tie Heffing en Waardebepa ling (SVHW) in Klaaswaal. Naast Dirksland maken nog 19 gemeenten uit Zuid-Hol land en Waterschap Hol landse Delta deel uit van deze gemeenschappelijke regeling. SVHW verzorgt voor al deze deelnemers de heffing en invordering van de gemeentelijke en de waterschapsbelastingen. Daarnaast verzorgt SVHW de uitvoering van de Wet waardering onroerende zaken (Wet WOZ). SVHW is overigens geen onbeken de voor de inwoners van Dirksland. Zij ontvangen al een aantal jaren hun aan slag waterschapsbelastin gen via SVHW. De aansluiting van de gemeen te Dirksland betekent dat de inwoners van Dirksland vanaf nu hun aanslag gemeentelijke onroerende-zaakbelastingen (OZB), de afvalstoffenheffing, de rioolrechten, de hondenbe lasting en hun WOZ-beschik- king van SVHW ontvangen. Deze aanslagen worden dit jaar eind februari verzonden. In een later stadium worden ook de aanslagen voor de (water)toeristenbelasting, de forensenbelasting en de reini gingsrechten verzonden.. De aansluiting van Dirksland bij SVHW betekent ook dat de inwoners van Dirksland zich vanaf nu met vragen, opmer kingen, enz., over gemeente lijke belastingzaken en over htm WOZ-beschikking moeten wenden tot SVHW in Klaas waal. De gemeente Dirksland beschikt namelijk niet meer over deze gegevens en heeft de 'eigen' afdeling belastingen opgeheven. De fysiek grotere afstand tus sen Dirksland en Klaaswaal hoeft geen beletsel te zijn voor een efficiënte en klantgerichte behandeling van reacties op de aanslagen. SVHW kent name lijk een groot aantal specialis ten op belastinggebied. Boven dien heeft SVHW de laatste jaren fors geïnvesteerd in de communicatie met de inwoners van de deelnemende gemeen ten en het waterschap. Allereerst bescliikt SVHW over een interactieve website: www. svhw.nl. Als inwoners bij het raadplegen van deze website hun aanslagbiljet bij de hand hebben, kunnen zij door het ingeven van het aanslagnum- mer en het subjectnummer een aantal zaken direct digitaal afhandelen. Zij kunnen onder andere kwijtschelding van belastingen aanvragen, beta ling via automatische incasso, een betalingsregeling (voor de waterschapsbelastingen) afspreken, een hond aan- en afmelden en hun taxatiever slag inzien. Bovendien kunnen zij zien, welk bedrag aan belas tingen nog openstaat. Tot slot, en zeker niet onbelangrijk, kan via de website rechtstreeks bezwaar worden ingediend. Daarnaast beschikt SVHW over een interactief telefoon systeem. Dat kunnen de inwo ners van Dirksland bereiken via het gratis telefoonnummer 0800 0200873. Als zij bellen, komen zij in eerste instantie in een menu. Via dat menu kunnen zij onder andere beta ling via automatische incasso en kwijtschelding aanvragen, een taxatieverslag opvragen en een betaüngsregeling voor de waterschapsbelastingen afspreken, maar uiteraard ook in contact koinen met een van de medewerkers van SVHW. fjt ffi tjt fM f» ffi »it •it Ieder zwerfdier, hond of kat dat bij De Dierenstee wordt binnengebracht, krijg' naam, meestal van een van de -vrijwilligers, als de kat naar de qua rantainekamer wordt gebracht. Daar na krijgt de vondeling een bakje eten, wat water en er wordt gecontroleerd of er geen verwondingen zijn. Na een paar dagen krijgt het dier de nodige inentingen, het STICHTING wordt ontvlooit, „„-,_„. xT.ri ontwormd en DIERENBELANG gechipt. De Dierenstee geeft ieder dier de nodige aan dacht en liefde en ook al is het dier ouder, het wordt niet ingeslapen, maar krijgt een eerlijke kans op een nieuwe baas. Hier onder volgen een paar katten die wegens blaasgruis speciaal voer nodig hebben. Dit voer kunt u kopen bij een dierenspeciaal zaak, het is wat duurder, maar je hoeft er ook minder van te geven. Wouter, een vondeling, cvpers/wit, nog jong, vermoedelijk 8 maanden. Wouter is heel vriendelijk. Daan is ook cypers/wit, 6 jaar. De kat is niet gewend aan kinderen, is niet bang voor een rustige hond en heeft graag gezel schap van een collega kat. .^s het niet regent, komt Daan graag buiten. Dudek en Pipe zijn samen bij ons gebracht en willen ook graag samen blij\en. Pipo is zwart/wit en Dudek helemaal/wart, bijna 6 jaar. De katten komen graag buiten, zijn lief voor kinderen en niet gewend aan een hond. Jerry is een leuke rode oudere kat, 13 jaar De kat is niet gewend aan kinderen maar vindt een rustige hond in hui.s wel gezellig. Hij komt graag buiten. Wilt u een van deze dieren een nieuw tehuis geven en vindt u het niet erg om speciaal s/d brok ken te kopen, komt u dan eens kijken. De Dierensee, Groene Kruis weg 14, Numans- dorp. Tel. (0186) 655150. Onze website: www. dierenstee.nl Dudek en Pipo. Openingstijden: maandag t/m zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2008 | | pagina 6